Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


na! ezek pl 20k körül vannak kint! sztem nem csuf és van választék ......
Viszont ebbe bele nem teszel egyetlen egy PCI kártyát sem. Csak integrált VGA kártya és integrált hangkártya játszik. No, meg slim DVD-Rom.

- amugy lehet bele rakni, fektetve
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


na! ezek pl 20k körül vannak kint! sztem nem csuf és van választék ......
Viszont ebbe bele nem teszel egyetlen egy PCI kártyát sem. Csak integrált VGA kártya és integrált hangkártya játszik. No, meg slim DVD-Rom.

- par nappal korabban jelzett haz eddig a legolcsobb:

Thermaltake, Home Theater ChassisXaser Case.. Tenor Series

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


na! ezek pl 20k körül vannak kint! sztem nem csuf és van választék ......
Viszont ebbe bele nem teszel egyetlen egy PCI kártyát sem. Csak integrált VGA kártya és integrált hangkártya játszik. No, meg slim DVD-Rom.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=647
 
na! ezek pl 20k körül vannak kint! sztem nem csuf és van választék ......
 



 
és még vannak ... klikk a linkre!
 
 
 
Maniac: a via is a HD miatt felejtős

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Maniac
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2004.02.07., szomb. 11:05
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Maniac »


- amugy az 1Ghz mennyire lehet eleg?
Csá!
 
Nem sokra. A divx-te még elviszi szoft dekodolt 5.1 hanggal, de a hd 720 már dia vetités.
én egy 1.3-as cerkával nyomom ezt szeretnén upgradelni.
 
amugy ebben a kategoriában mit tudtok a via epia sorozatrol?
Megjelenitök:Proji:Sanyo Z1, Thomson (28 coll 100hz fogalmamnincsmilyen), hang: yamaha rx-v650 homemade somogyi hangfalak(éppen lelöve nembirták a yamaha-t) ,homemade sub somogyi (sbx-25+100w quad405) htpc-cske 1.3 cerka radeon 7500 abit aur10 hk. és a video: panasonic nv-fj628ee

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


.. én már azon is gondolkoztam, ennek az ibm netvistának lekapom a boritását és valami szakival csináltatok rá egy szép előlapot .... maga a ház perfekt! és megy 1 ghz-en passziv hűtéssel a proc, csak a tápban forog egy hangtalan 8cm  ... de nagy kár, hogy ez hdtv-re kevés
- rakd le a foldre valahova aztan kotsd ra a projit, tuti jo lesz, amugy annak a NetVista-nak nem is olyan csunya az elolapja!
- amugy az 1Ghz mennyire lehet eleg?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


miután divat lett a minimalizmus, sajnos egyszerű dolgokhoz csak méregdrágán lehet hozzájutni
 
mennyiből állt volna thermaltakeéknek egysikura csinálni az elejét???? csesszék meg, ez randa lett
 
tami: én már azon is gondolkoztam, ennek az ibm netvistának lekapom a boritását és valami szakival csináltatok rá egy szép előlapot .... maga a ház perfekt! és megy 1 ghz-en passziv hűtéssel a proc, csak a tápban forog egy hangtalan 8cm ... de nagy kár, hogy ez hdtv-re kevés
 
amugy arra leszek kiváncsi nem lesz e valami olyan HD-t gyorsitó kártya mint anno volt a H+ .... és nem, az uj H+ nemkell, mert nem elég univerzális a tv kimenete

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Ez picit csúnyácska, pláne egy D-vine-hoz képest. Szvsz.Vagy csal az én ízlésemmel van baj?

- ha azt nezzuk, akkor elfernek benne a teljes meretu kartyak, van hely ventiknek stb.
- es sokkal olcsobbak

Ez mindkettő mindenképpen előny, az tény...
Ezzel nem is vitatkoznék.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


Ez picit csúnyácska, pláne egy D-vine-hoz képest. Szvsz.Vagy csal az én ízlésemmel van baj?

- ha azt nezzuk, akkor elfernek benne a teljes meretu kartyak, van hely ventiknek stb.
- es sokkal olcsobbak
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Ez picit csúnyácska, pláne egy D-vine-hoz képest. Szvsz.
Vagy csal az én ízlésemmel van baj?
Azé kék led befigyel.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »



Thermaltake, Home Theater ChassisXaser Case.. Tenor Series


T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »



Thermaltake, Home Theater ChassisXaser Case.. Tenor Series


T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »



Thermaltake, Home Theater ChassisXaser Case.. Tenor Series


T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »

Arty - ok, csak en most nem az arakat neztem, hanem a telejsitmenyt + db-eket.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


- nezd meg azokat a teszteket amik HTPC felhasznalas soran is hasznos... es ilyen szemszogbol nezd a Pentium M-et!!!
aztán nézd meg az árát ... meg nézd meg a hozzávaló alaplap árát ...
 
amugy HTPC szempontok alapján nem volt teszt ... hacsak nem a videotömöritésre gondolsz: a 2.1ghz pM kb. a 3200+ athlonnal van egálban. de ez ugye betömörités, sajnos dekódolásról szó sem esett (( (a 2.5re tuningolt verziót most hagyjuk)
 
és akkor az árak:
AMD ATHLON 64 3200+ - Socket 754 36 992
AMD ATHLON 64 3200+ - Socket 939 38 992
AMD ATHLON 64 3400+ - Socket 754 44 992
mATX lapok már 13-14 ezerért... de 17-18 ezerért már integrált VGA-s is van!
 
Intel Pentium M Centrino 745 - 1800MHz 2MB cache 59 992
Intel Pentium M Centrino 755 - 2000MHz 2MB cache 82 992
Intel Pentium M Centrino 755 - 2100MHz 2MB cache hívjon
mATX lap 45+ ezer .......
 
nincs értelme kifizetni +50-70ezret. szerintem legalábbis ...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »

- nezd meg azokat a teszteket amik HTPC felhasznalas soran is hasznos... es ilyen szemszogbol nezd a Pentium M-et!!!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- erdekes, mintha nem ugyanazt nezned

Fejezzük ki mindezt szavakban is, kacsacsőrök nélkül. Az Athlon 64 olcsóbban, kevesebb áramot fogyasztva, időtállóbb befektetés, mint a Pentium 4, emellett a film- és audiokonvertáló programokon kívül általánosságban gyorsabb is annál. Tehát, miért is venne valaki Pentium 4-es rendszert ezek után? Mert film-és audiokonvertáló programokkal dolgozik? Ez egy indok. Más esetleg?  


 
Hozzá tartozik, hogy fless nagyon objektív. Egyik tesztje után mondta, hogy összeségében intelt venne, mert a A64 győz szinte mindenben, de olyan kicsi előnnyel, amit renderingben ledolgoz a p4.
Mondjuk HTPC oldalon biztos gyorsabb a Pentium, de ezek nem olyan nagy különbségek egyik oldalról sem, hogy nagyon döntö lenne.
Nem úgy a fogyasztás, a melegedés, a nagyobb tápp szükséglet .....

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »

- erdekes, mintha nem ugyanazt nezned
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- hogy milyen procitis erdemes hasznalni manapsag:http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=622

nagyon tanulsagos!!!!!!! es kicsit megdobbento
erdemes megnezni a Pentium M processzort :)

Athlon kicsit odavágja azért Ok, órajelben mindig is a p4 volt a nyerő, de a 2utas memvezérlő, hypertransport......
AMD rula

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


- hogy milyen procitis erdemes hasznalni manapsag:
http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=622

nagyon tanulsagos!!!!!!! es kicsit megdobbento
erdemes megnezni a Pentium M processzort
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Maniac
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2004.02.07., szomb. 11:05
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Maniac »






Köszönöm arty!
 
Nagyon hasznos link...
 
Üdv Maniac.
Megjelenitök:Proji:Sanyo Z1, Thomson (28 coll 100hz fogalmamnincsmilyen), hang: yamaha rx-v650 homemade somogyi hangfalak(éppen lelöve nembirták a yamaha-t) ,homemade sub somogyi (sbx-25+100w quad405) htpc-cske 1.3 cerka radeon 7500 abit aur10 hk. és a video: panasonic nv-fj628ee

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


Yello! 
Nem tudom mit tudtok errol, de hatha megis, hatha van valakinek komolyabb tapasztalata.
 
Melyik vidkartya eri el egy komoly dvd-player(Arcam diva vagy egy jo pioneer)  szintjet megfelelo softwares hatterrel(elesites, szinkalibracio, deblock stb.)?
 
A legnagyobb gondom a fekete melysegevel volt, bar ezt mar sikerult egesz jol beallitanom(inkabb maximalizmus mivel rajtam kivul senki sem panaszkodott).  Emellett a kimenet kontrasztja szamitana , mivel eddig minden vidkartyan mas volt(matrox G400 volt a legjobb, pedig ati rad es gefo is be volt vetve) egy kicsit.  Pedig a tv(UPC direct) es egyes filmek kontrasztban kivaloak(nem beszelve a hdtv klippekrol!(meg a kivalo viewsonic crt-t(Pf775) is verte!)). Emiatt inkabb egy jo dvd lejatszoban gondolkodom, semmint egy masik projektorban. De elkepzelhetonek tartom, hogy csak egy jobb software, egy jobb videokartyaval, esetleg egy videoproccal(Iscan).
 
Tanacsaitokat elore is koszonom!
 
Proji: Toshiba mt500(uj lampa, ez is sokat dobott a kepen, mivel masfel ev alatt el is hasznaltam)
Gep: p4 2.8 , gefo 5600, powerdvd 6, ffdshow
A kep igy messze veri az otthoni dvd( Sony DVP-S535D) kepet, bar ez nem biyonzit semmit, mivel regi tipus.

Nos en mint HTPC-t favorizalo es az emlitett DVD lejatszokat is ismero a kovetkezoket tudom mondani erre a dologra:
 
1. A Pioneer nagyon jo, de chroma bugosak a playerek, amit nagyon utalok es cikinek tartom. (668, 868 is)
 
2. Az Arcamnak nagyon szep tiszta kepe van, de kicsit puha, es nem nagyon lehet a lejatszoban allitgatni a kepen semmit (pl sharpen)
 
3. A nagy denonok Denon kepe nagyon jo (ez tetszik most a legjobban). Ezek kicsit erdesebbek, bennhagyjak a zajt, stb, de korrektul lehet allitgatni, es bazi jo scalereket alkalmaznak. (3910, 5910, A11)
 
A leirt konfig es szoftverek telejsen jok. (Gondolom zoomplayerben hasznalod a pdvd6-ot es ffdshow). En most A theaterteket probalom favorizalni, mert ott beleraktak a felirat felfele tologatast, ami nekem nagyon kell a maszkolashoz.
 
A maximalis kontrasztot ugy tudod beloni, hogy a PC es a projektor brightness/contrast beallitasaival addig jatszol, amig el nem ered a max kontrasztot (na ezt jol megmondtam hehe). Lenyeg az hogy 1 teszt abraval (pl DVE szurke skala) addig allitgatod oket, amig a ket vegpont kozott legnagyobb lesz a kulonbseg, de meg a vegpontok nem csukodnak be. Ezutan mar csak a gammat kell beloni es kesz. Ennel jobb nem lesz egy DVD lejatszo sem ebbol a szempontbol.
 
Annyit meg hozzatennek, hogy a HTPC-t inkabb HD felbontasu projhoz szeretem, ott jobbanb kijonnek a kulonbsegek. Az mt500-on nem nagyon dolgozik a scaler pl..
 
Egy biztos a kep kontrasztja nem azert jo, mert asztalirol hajtod. Beallitas kerdese. (Gamma is fontos!!)
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Yello!
 
Nem tudom mit tudtok errol, de hatha megis, hatha van valakinek komolyabb tapasztalata.
 
Melyik vidkartya eri el egy komoly dvd-player(Arcam diva vagy egy jo pioneer) szintjet megfelelo softwares hatterrel(elesites, szinkalibracio, deblock stb.)?
 
A legnagyobb gondom a fekete melysegevel volt, bar ezt mar sikerult egesz jol beallitanom(inkabb maximalizmus mivel rajtam kivul senki sem panaszkodott). Emellett a kimenet kontrasztja szamitana , mivel eddig minden vidkartyan mas volt(matrox G400 volt a legjobb, pedig ati rad es gefo is be volt vetve) egy kicsit. Pedig a tv(UPC direct) es egyes filmek kontrasztban kivaloak(nem beszelve a hdtv klippekrol!(meg a kivalo viewsonic crt-t(Pf775) is verte!)). Emiatt inkabb egy jo dvd lejatszoban gondolkodom, semmint egy masik projektorban. De elkepzelhetonek tartom, hogy csak egy jobb software, egy jobb videokartyaval, esetleg egy videoproccal(Iscan).
 
Tanacsaitokat elore is koszonom!
 
Proji: Toshiba mt500(uj lampa, ez is sokat dobott a kepen, mivel masfel ev alatt el is hasznaltam)
Gep: p4 2.8 , gefo 5600, powerdvd 6, ffdshow
A kep igy messze veri az otthoni dvd( Sony DVP-S535D) kepet, bar ez nem biyonzit semmit, mivel regi tipus.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


Sziasztok 
Csendesen olvasgatom ezt a forumot, de csak meg kell kérdeznem, hogy mi a véleményetek. Up grade szükséges az 1.3 cerka alapu htpc-men, kissé dia szerü a HD anyagok meg jelenitése. Szóval a hyper low cost kategoriában indulva kinézten egy Asus P4R800-vm mxt alaplapot meg bele egy 2.8 cerkát.
A kérdesem: fog ez e menni e 1920*1080 ban? Nem e járok jobban egy cerka D333 (2,66MHz)
 
Köszönettel...

hááát... a sima northwood magos celeron harmatgyenge, a celeronD pedig prescott magos, így eléggé melegszik. a 720p anyagot nyilván mind2 elvinné, az 1080 soros változattal azonban inkább határeset, mint tuti ....
 
hwsw.hu n nyitottam egy topikot, ahol elég sok konfigot láthatsz, hogyan bírják a HD anyagok lejátszását ... sajnos celeronD eredmény még nincsen, így csak találgathatsz, mekkora is kellhet ... ( http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopi ... try2729013 )
(Gyors összefoglalásként: az 1080 soros, 8.5mbit/s wmv9 et a köv gépek vitték hibátlanul: 2500+ barton, 2.66/533 p4, 2ghz athonxp, 2800+ a64 ... vagy ennél jobbak)
ha valakinek van eredménye, beirhatná oda (is)!
 
Simon sajnos a low profile házba nem csak a VGA kell kicsi, hanem esetleg egy HD tuner is ... ami még nem LP esetén is nehezen beválasztható ... márpedig, ilyen méregdrága házaknál érdemes előre tervezni kicsit a jövőre ...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Maniac
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2004.02.07., szomb. 11:05
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Maniac »



Sziasztok 
Csendesen olvasgatom ezt a forumot, de csak meg kell kérdeznem, hogy mi a véleményetek. Up grade szükséges az 1.3 cerka alapu htpc-men, kissé dia szerü a HD anyagok meg jelenitése. Szóval a hyper low cost kategoriában indulva kinézten egy Asus P4R800-vm mxt alaplapot meg bele egy 2.8 cerkát.
A kérdesem: fog ez e menni e 1920*1080 ban? Nem e járok jobban egy cerka D333 (2,66MHz)
 
Köszönettel...

És mennyi ramocska, meg milyen videokarcsi van a htpc-dben...?

Nos
 
Ram egy vagy kettő 256 mb modul de kezdetben inkább egy. A video karival nincs gond leszámitva hogy DX8.1-et támogat hardveresen, ugyanis ráhegesztették az alaplapra radeon 9150 igp, azért is választottam ezt a deszkát mert van rajta tv-out.
Megjelenitök:Proji:Sanyo Z1, Thomson (28 coll 100hz fogalmamnincsmilyen), hang: yamaha rx-v650 homemade somogyi hangfalak(éppen lelöve nembirták a yamaha-t) ,homemade sub somogyi (sbx-25+100w quad405) htpc-cske 1.3 cerka radeon 7500 abit aur10 hk. és a video: panasonic nv-fj628ee

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”