Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

tottyi írta:
2023.06.20., kedd 10:13

Sajnos sehogy sem akar HDR-ben kikuldeni tv-re a fimet, barmit allitok. sad.gif
És ha simán a Windows-ban átkapcsolod HDR-re, azt kiadja?
Közvetlen küldöd a jelet a megjelenítőre vagy Proci/AVR-en keresztül?

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Turbo írta:
2023.06.19., hétf. 11:56
tottyi írta:
2023.06.16., pén. 08:35
Hi, ezt pontosan hol tudom beallitani? Egyebkent mar mindent probaltam de nem akar HDR-ben kikuldeni a jelet a tv-re. :(
MPC-HC-et is ami egybe van a madvr-el vagy az MPC-BE-hez a MPC Video Renderer-t is probaltam de az sem mukodott.
Nem akarom elhinni, hogy ez ilyen bonyoult legyen. gondolkodik.gif
Kicsit lejjebb raktam egy képet a madVR HDR beállításokról. Ott kell átrakni 'passtrough'-ra. A madVR-t add hozzá külső szűrőként az MPC-BE-hez, majd állítsd be használatra. Ha megnyitsz egy videót, jobb gomb, szűrők, Edit madVR és ott a display menüpontban találod.
Sajnos sehogy sem akar HDR-ben kikuldeni tv-re a fimet, barmit allitok. sad.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

Rp526 írta:
2023.06.19., hétf. 19:28
Win 10 22H2
19045.3086 (Date of Availability 13th June 2023)

PC levels (0-255) mindenhez. A TV-t is ehhez kell beállítani természetesen.

A helyedben talán azzal kezdeném, ha tényleg fontos ez neked ennyire, hogy új win és driverek minimum, új madVR alaphelyzetből, új mpc. Ezután ha nem oldódna meg, nah ott már érdekesebb. Viszont ilyen régi rendszernél sokminden lehet.
Köszi. Igazándiból semmi kedvem újra rakni a Win10-et, megint vesződni a beállításokkal, a KODI-val. Pláne, hogy nem voltam biztos benne, hogy melyik verzióval működik rendesen. Egyelőre használom a KODI + MPC-BE kombót, aztán majd meglátom.

Azért az érdekes, hogy az MPC-BE inputnak BT709-et mutat (lehet a Win10 miatt?) pedig a Mediainfó szerint a fájl BT2020-ban van kódolva.
Névtelen4.jpg
Névtelen4.jpg (1.21 MiB) Megtekintve 1715 alkalommal
Névtelen3.jpg
Névtelen3.jpg (87.98 KiB) Megtekintve 1715 alkalommal

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

reinerz írta:
2023.06.19., hétf. 19:21
MPC video renderer tudja a hdr tone mappingot. Nagyon kevés hardver igénye van. MPC-HC is megy! Jól működik.
És valóban. :D
Azt nem tudtam eldönteni, hogy ez vagy az MPC-BE algoritmusa csinálja jobban, de nézhető. Viszont így nem mutat statisztikát, ami elég hasznos tud lenni.

Avatar
Rp526
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.11.11., hétf. 15:02
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Rp526 »

Turbo írta:
2023.06.19., hétf. 19:17
Rp526 írta:
2023.06.19., hétf. 19:01

MPC-HC + madVR + win10
madVR HDR beállítások: passtrough HDR to display
Pipa a "send HDR metadata to the display"-hez.

Win 10-ben HDR lejátszás kikapcsolása minden fronton.

Nekem ez ment 1060-on is, 1660-on is. Az upscaling algoritmusokat nem írom, mert az mindekinek kártya függő. De nekem NGU-val is bírja a 1660 Ti HDR-ben. Ez inkább csak infó.

Nálam semmi mást nem kell állítani és küldi a HDR jelet. BT 2020-ban.
Szerk.: Talán még annyi, h full screen exclusive módot nem ajánlott használni, ha esetleg be lenne nyomva.
Köszönöm. Azt még leírnád, hogy melyik verzió a Win 10-ed? Azt gyanítom, hogy az enyém túl régi (1709-es) és ezért nem kezeli normálisan a HDR-t. Sajnos a Microsoft-nál nem találtam erről semmi konkrét leírást. Ja, még valami. Full RGB-t használsz HDR-hez (0-255), vagy YCbCr 16-235-öt? A pin infóban a 4k HDR-es fájlaimban 16-235 van és ha a madVR-t 'passthrough HDR to display'-ra tettem, nem csak a színek mentek el, de túl sötét is lett a kép.
Win 10 22H2
19045.3086 (Date of Availability 13th June 2023)

PC levels (0-255) mindenhez. A TV-t is ehhez kell beállítani természetesen.

A helyedben talán azzal kezdeném, ha tényleg fontos ez neked ennyire, hogy új win és driverek minimum, új madVR alaphelyzetből, új mpc. Ezután ha nem oldódna meg, nah ott már érdekesebb. Viszont ilyen régi rendszernél sokminden lehet.

Avatar
reinerz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.06.07., vas. 11:52
Értékelés: 94

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: reinerz »

MPC video renderer tudja a hdr tone mappingot. Nagyon kevés hardver igénye van. MPC-HC is megy! Jól működik.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

Rp526 írta:
2023.06.19., hétf. 19:01

MPC-HC + madVR + win10
madVR HDR beállítások: passtrough HDR to display
Pipa a "send HDR metadata to the display"-hez.

Win 10-ben HDR lejátszás kikapcsolása minden fronton.

Nekem ez ment 1060-on is, 1660-on is. Az upscaling algoritmusokat nem írom, mert az mindekinek kártya függő. De nekem NGU-val is bírja a 1660 Ti HDR-ben. Ez inkább csak infó.

Nálam semmi mást nem kell állítani és küldi a HDR jelet. BT 2020-ban.
Szerk.: Talán még annyi, h full screen exclusive módot nem ajánlott használni, ha esetleg be lenne nyomva.
Köszönöm. Azt még leírnád, hogy melyik verzió a Win 10-ed? Azt gyanítom, hogy az enyém túl régi (1709-es) és ezért nem kezeli normálisan a HDR-t. Sajnos a Microsoft-nál nem találtam erről semmi konkrét leírást. Ja, még valami. Full RGB-t használsz HDR-hez (0-255), vagy YCbCr 16-235-öt? A pin infóban a 4k HDR-es fájlaimban 16-235 van és ha a madVR-t 'passthrough HDR to display'-ra tettem, nem csak a színek mentek el, de túl sötét is lett a kép.

Avatar
Rp526
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.11.11., hétf. 15:02
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Rp526 »

Turbo írta:
2023.06.19., hétf. 18:47
-KP- írta:
2023.06.19., hétf. 17:14

Ha már így meg lettem szólítva...

Azt hiszem nem én kezdtem a személyeskedést, viszont én ezzel be is fejeztem. Szakmai tanácsokat (egy jó HTPC beállítást 4k HDR-el :D ) ezután is szívesen veszek bárkitől.
MPC-HC + madVR + win10
madVR HDR beállítások: passtrough HDR to display
Pipa a "send HDR metadata to the display"-hez.

Win 10-ben HDR lejátszás kikapcsolása minden fronton.

Nekem ez ment 1060-on is, 1660-on is. Az upscaling algoritmusokat nem írom, mert az mindenkinek kártya függő. De nekem NGU-val is bírja a 1660 Ti HDR-ben. Ez inkább csak infó.

Nálam semmi mást nem kell állítani és küldi a HDR jelet. BT 2020-ban.
Szerk.: Talán még annyi, h full screen exclusive módot nem ajánlott használni, ha esetleg be lenne nyomva.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

-KP- írta:
2023.06.19., hétf. 17:14

Ha már így meg lettem szólítva...
Az ezzel kapcsolatos hozzászólásomban ez volt: 'Kérem, ha valakinek van olyan HTPC konfigja, amin működik a 4K HDR, akkor ossza meg velem a beállításokat.'
Én nem látok itt semmi HDR-SDR konverziót.

'Jó lenne, ha nem osztanál meg teljesen téves információkat.'

Így többes számban. Akkor ki is esett nekem? Az volt a sok téves információ, hogy 150eFt-ot írtam egy normális (nem írtam típust és új árakat néztem) kártyára?

Köszönöm, hogy belinkelted a madVR-t, de én is megtaláltam még sok éve, különben nem is használtam volna.

'De ilyen célra valóban nem is szükséges pc-t üzemeltetni.'

Ezt akkor mire véljem egy HTPC-s topikban?

Azt viszont bezzeg nem sikerült leírnod sehol sem, hogy miként sikerült megoldanod (ha sikerült egyáltalán), hogy a Win 10-es HTPC (persze, ha egyáltalán azt használsz, mert ezt sem írtad le) kiadja a BT2020-as színteret.

Azt hiszem nem én kezdtem a személyeskedést, viszont én ezzel be is fejeztem. Szakmai tanácsokat (egy jó HTPC beállítást 4k HDR-el :D ) ezután is szívesen veszek bárkitől.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Turbo írta:
2023.06.19., hétf. 15:36
-KP- írta:
2023.06.19., hétf. 15:01
Ha csak változtatás nélkül kell kiküldeni a HDR jelet, ahhoz meg aztán végképp nem kell nagy drága gép. De ilyen célra valóban nem is szükséges pc-t üzemeltetni.
Igen, ez volt a cél, de Te asszem fordítva ülsz a lovon. Mióta házimozizok azt PC-ről teszem. Most adódott egy upgrade és ezzel egy új probléma és azt szerettem volna megoldani. Ehhez érdemben senki nem tudott hozzátenni, mert a hozzáállás az, ha valami nem megy, akkor hagyjuk a p****ba. És így jutottunk el a madVR HDR-SDR tone mapping-jához, amihez rettenetes gépigény párosul. De én nem szeretnék a tök hangtalan, keveset fogyasztó HTPC-m helyére egy Gaming PC-t, annak minden nyűgével. Így ha megengeded továbbra is PC-t fogok üzemeltetni, ha meg natív HDR-t szeretnék, akkor médiajátszót.
Ha már így meg lettem szólítva... Nem értem miért kell bedobni a hisztit, ha valamiben kijavítanak. Nincs gond azzal ha nem vagy naprakész az aktuális hardverekkel, és az árakkal, de ne várd el azt, hogy nem javítanak ki, ha nyilvánvaló tárgyi tévedéseket közölsz. Egy nyilvános fórumra írsz, amit rengetegen olvasnak névtelenül is.

**** ***** ül fordítva a lovon. :smile51: Te keverted bele az egészbe a tonemappinget, nem én. "madVR-ből eltűnt a HDR to SDR konverzió menü" Görgess vissza, ezt te írtad, nem én. Nekünk ebből ki kellene találnunk, hogy te igazából nem is akarsz konvertálni semmit, miközben egy olyan menüt hiányolsz, ami meg pont arra van :rolleyes: kb. 2 éve nem jött ki full hivatalos verzió. Ezekben az új bétákban brutálisat fejlődött a HDR kezelése a madvr-nek, és a tone mapping is. Amit írtál a legelső hozzászólásodban/kérdésedben fakó színek stb. pont a régi verzióra volt jellemző, és az újabb bétékban már nincsenek meg.

"Ehhez érdemben senki nem tudott hozzátenni" Ja, mert ki hívta fel a figyelmed, hogy új madvr béták vannak amiket nem listáznak a főoldalon? Még a letöltő linkeket is külön kikerestem neked, pedig google a barátod és te is megtehetted volna. Egyébként nagyon szívesen. :rolleyes:

"De én nem szeretnék a tök hangtalan, keveset fogyasztó HTPC-m helyére egy Gaming PC-t, annak minden nyűgével."

A gamer pc-m annyira halk, hogy rendszeresen előfordul, hogy reggel veszem észre, hogy éjjelre elfelejtettem kikapcsolni. Pedig légvonalban fél méterre van a fejemtől. TSanyi volt nálam, megkérdezheted tőle is. :rolleyes:

"Így ha megengeded" szintű beszólásaidra meg inkább nem is mondok semmit.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

-KP- írta:
2023.06.19., hétf. 15:01
Ha csak változtatás nélkül kell kiküldeni a HDR jelet, ahhoz meg aztán végképp nem kell nagy drága gép. De ilyen célra valóban nem is szükséges pc-t üzemeltetni.
Igen, ez volt a cél, de Te asszem fordítva ülsz a lovon. Mióta házimozizok azt PC-ről teszem. Most adódott egy upgrade és ezzel egy új probléma és azt szerettem volna megoldani. Ehhez érdemben senki nem tudott hozzátenni, mert a hozzáállás az, ha valami nem megy, akkor hagyjuk a p****ba. És így jutottunk el a madVR HDR-SDR tone mapping-jához, amihez rettenetes gépigény párosul. De én nem szeretnék a tök hangtalan, keveset fogyasztó HTPC-m helyére egy Gaming PC-t, annak minden nyűgével. Így ha megengeded továbbra is PC-t fogok üzemeltetni, ha meg natív HDR-t szeretnék, akkor médiajátszót.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

Spiky03 írta:
2023.06.19., hétf. 13:54
Én jelenelg az MPC-HC-t használom.
Jobb lenne lecserélni aMPC-BE-re?
Többet tud az?
Az MPC-HC önmagában nem tud HDR-SDR konverziót.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Turbo írta:
2023.06.19., hétf. 11:49
Nem értem ezt a kirohanást. Nem osztok meg teljesen téves információkat.
Azt írtad, hogy "egy normális videókártya 150 ezernél kezdődik", ami szimplán nem igaz. Már ha persze a videólejátszás/madvr a cél. 2 hete még RX6600-at használtam HDR SDR konverzióval és 4k-1080p leskálázással és egyéb nyalánkságokkal. Még a Gemini Man-t is be lehet lőni vele, pedig az 4k 60fps HDR, tehát nem csak 4k-t kell 1080p-re és a HDR-t SDR-re konvertálni, de mindezt még ráadásul 60fps-en kell. Ami az átlag 24/23.976-os filmeknek pont a 2,5-szerese a másodpercenkénti képkockát számát tekintve. Ha most feltenném apróra, 50 ezret kapnék érte. Talán. Ezt a kártyát kb. 1 éve használom, előtte GTX1060-am volt, és még azzal is meg lehetett találni beállításokban a kompromisszumot, egy ilyen kártya most 20-25 ezer aprón. Ha csak változtatás nélkül kell kiküldeni a HDR jelet, ahhoz meg aztán végképp nem kell nagy drága gép. De ilyen célra valóban nem is szükséges pc-t üzemeltetni.

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Én jelenelg az MPC-HC-t használom.
Jobb lenne lecserélni aMPC-BE-re?
Többet tud az?
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Turbo írta:
2023.06.19., hétf. 11:56
tottyi írta:
2023.06.16., pén. 08:35
Hi, ezt pontosan hol tudom beallitani? Egyebkent mar mindent probaltam de nem akar HDR-ben kikuldeni a jelet a tv-re. :(
MPC-HC-et is ami egybe van a madvr-el vagy az MPC-BE-hez a MPC Video Renderer-t is probaltam de az sem mukodott.
Nem akarom elhinni, hogy ez ilyen bonyoult legyen. gondolkodik.gif
Kicsit lejjebb raktam egy képet a madVR HDR beállításokról. Ott kell átrakni 'passtrough'-ra. A madVR-t add hozzá külső szűrőként az MPC-BE-hez, majd állítsd be használatra. Ha megnyitsz egy videót, jobb gomb, szűrők, Edit madVR és ott a display menüpontban találod.
Koszi szepen, akkor ezek szerint rossz helyen allitottam be mert a video outputban allitottam be a madvr-t.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

tottyi írta:
2023.06.16., pén. 08:35
Hi, ezt pontosan hol tudom beallitani? Egyebkent mar mindent probaltam de nem akar HDR-ben kikuldeni a jelet a tv-re. :(
MPC-HC-et is ami egybe van a madvr-el vagy az MPC-BE-hez a MPC Video Renderer-t is probaltam de az sem mukodott.
Nem akarom elhinni, hogy ez ilyen bonyoult legyen. gondolkodik.gif
Kicsit lejjebb raktam egy képet a madVR HDR beállításokról. Ott kell átrakni 'passtrough'-ra. A madVR-t add hozzá külső szűrőként az MPC-BE-hez, majd állítsd be használatra. Ha megnyitsz egy videót, jobb gomb, szűrők, Edit madVR és ott a display menüpontban találod.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

"Jó lenne, ha nem osztanál meg teljesen téves információkat. Egy RX6600-as kártya,amit én is használok, használtpiacon 50 ezer forint körül megvehető, és gyönyörűen lehet vele madvr-ezni, pedig nálam nem csak hdr sdr konverzió de 4k fhd leskálázás is kell. Egy gtx1070-es kártyát már 30 ezer körül meg lehet venni és azzal is igen szépen menne. Nyilván nem lehetne mindent maximumra tenni, de nagyon szépen lehet be lehet lőni. Abszolút nem kötelező a 150 ezres kártya, már vége a covid időszaknak és a kriptobányász láznak is."

Nem értem ezt a kirohanást. Nem osztok meg teljesen téves információkat. Feltettem egy kérdést a konkrét problémámmal kapcsolatban, de semmi érdemleges választ nem kaptam. Utána olvastam, hogy hogy milyen vas kell ahhoz, hogy a madVR normálisan, röccenés mentesen megcsinálja a tone mappingot és bizony GTX 3060 és társait írnak a fórumozók. Bocsánat, hogy nem teszteltem az összes elérhető használt régebbi kártyával.

"A másik, ahogy reinerz is írta, a Jriver kijött a saját JRVR renderelőjével, ami szintén tud hdr sdr konverziót. Elég jókat írnak róla, és ha minden igaz a madvr hardverigényénél kevesebbel is beéri. Személy szerint nem próbáltam, mivel az ingyenes madvr működik jól, így nem érzek késztetést fizetős programokkal kísérletezni."

Én sem érzek késztetést, hogy fizetős programokkal kísérletezzek.

"Médiajátszóból pedig még nem láttam olyat, ami tényleg rendesen csinálná a hdr sdr tone mappingot. Az az igazság, eléggé réteg igény."

A médiajátszó nem csinál HDR-SDR konverziót, egyszerűen kiadja HDR-ben, BT2020-as színtérrel, és minden szín a helyén van. Az egész alap kérdés arról szólt, hogy HTPC-vel hogyan tudok 4k HDR-t kiadni normálisan.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Turbo írta:
2023.06.19., hétf. 11:36
tottyi írta:
2023.06.16., pén. 08:35
Turbo írta:
2023.06.16., pén. 07:45
Azt hiszem rájöttem, hogy mi a gond. A win10 bár kiadja metaadatként a HDR-t, de rosszul. A színtér változatlanul BT709 és sehogyan sem tudtam rávenni, hogy BT2020 legyen. Azt hittem, a fáljaim rosszak és beszereztem egy média lejátszót. Láss csodát, minden működik, gyönyörűek a színek. Sajnos a HTPC-m nem elég erős egy jóféle madVR tone mapping-hoz, a kép beszaggat. Egy normális videó kártya 150 eFt-nál kezdődik, így elengedem a gép fejlesztését. Tapasztalatom szerint a madVR-en kívül egyetlen lejátszó progi csinálja meg a HDR - SDR konverziót, az MPC-BE, meglepően kevés gépigénnyel. A legújabb verziójában mindezt elég tisztességes végeredménnyel. (Nyilván a madVR jobb) Így az MPC-BE lett a default lejátszó progi a KODI-ban.
Hello, es ott hogyan kell beallitani, hogy HDR-ben jatsza le az MPC-BE?
Helló! Az MPC-BE-t csak arra használom, hogy a HDR-SDR konverziót megcsinálja, relatív kis gépigénnyel. Ha HDR-t szeretnél, akkor a tedd bele a madVR-t és állítsd "HDR passtrough"-ra. Ez sem terheli különösebben a gépet, de így nálam a színek rosszak a BT709-es színtér miatt.
Hi, ezt pontosan hol tudom beallitani? Egyebkent mar mindent probaltam de nem akar HDR-ben kikuldeni a jelet a tv-re. :(
MPC-HC-et is ami egybe van a madvr-el vagy az MPC-BE-hez a MPC Video Renderer-t is probaltam de az sem mukodott.
Nem akarom elhinni, hogy ez ilyen bonyoult legyen. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

tottyi írta:
2023.06.16., pén. 08:35
Turbo írta:
2023.06.16., pén. 07:45
Azt hiszem rájöttem, hogy mi a gond. A win10 bár kiadja metaadatként a HDR-t, de rosszul. A színtér változatlanul BT709 és sehogyan sem tudtam rávenni, hogy BT2020 legyen. Azt hittem, a fáljaim rosszak és beszereztem egy média lejátszót. Láss csodát, minden működik, gyönyörűek a színek. Sajnos a HTPC-m nem elég erős egy jóféle madVR tone mapping-hoz, a kép beszaggat. Egy normális videó kártya 150 eFt-nál kezdődik, így elengedem a gép fejlesztését. Tapasztalatom szerint a madVR-en kívül egyetlen lejátszó progi csinálja meg a HDR - SDR konverziót, az MPC-BE, meglepően kevés gépigénnyel. A legújabb verziójában mindezt elég tisztességes végeredménnyel. (Nyilván a madVR jobb) Így az MPC-BE lett a default lejátszó progi a KODI-ban.
Hello, es ott hogyan kell beallitani, hogy HDR-ben jatsza le az MPC-BE?
Helló! Az MPC-BE-t csak arra használom, hogy a HDR-SDR konverziót megcsinálja, relatív kis gépigénnyel. Ha HDR-t szeretnél, akkor a tedd bele a madVR-t és állítsd "HDR passtrough"-ra. Ez sem terheli különösebben a gépet, de így nálam a színek rosszak a BT709-es színtér miatt.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

reinerz írta:
2023.06.16., pén. 08:11
JRiver! Szerintem próbáld ki.
Köszi, de maradok az ingyenes programoknál.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Turbo írta:
2023.06.16., pén. 07:45
Azt hiszem rájöttem, hogy mi a gond.
Jó lenne, ha nem osztanál meg teljesen téves információkat. Egy RX6600-as kártya,amit én is használok, használtpiacon 50 ezer forint körül megvehető, és gyönyörűen lehet vele madvr-ezni, pedig nálam nem csak hdr sdr konverzió de 4k fhd leskálázás is kell. Egy gtx1070-es kártyát már 30 ezer körül meg lehet venni és azzal is igen szépen menne. Nyilván nem lehetne mindent maximumra tenni, de nagyon szépen lehet be lehet lőni. Abszolút nem kötelező a 150 ezres kártya, már vége a covid időszaknak és a kriptobányász láznak is.

A másik, ahogy reinerz is írta, a Jriver kijött a saját JRVR renderelőjével, ami szintén tud hdr sdr konverziót. Elég jókat írnak róla, és ha minden igaz a madvr hardverigényénél kevesebbel is beéri. Személy szerint nem próbáltam, mivel az ingyenes madvr működik jól, így nem érzek késztetést fizetős programokkal kísérletezni.

Médiajátszóból pedig még nem láttam olyat, ami tényleg rendesen csinálná a hdr sdr tone mappingot. Az az igazság, eléggé réteg igény.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Turbo írta:
2023.06.16., pén. 07:45
Azt hiszem rájöttem, hogy mi a gond. A win10 bár kiadja metaadatként a HDR-t, de rosszul. A színtér változatlanul BT709 és sehogyan sem tudtam rávenni, hogy BT2020 legyen. Azt hittem, a fáljaim rosszak és beszereztem egy média lejátszót. Láss csodát, minden működik, gyönyörűek a színek. Sajnos a HTPC-m nem elég erős egy jóféle madVR tone mapping-hoz, a kép beszaggat. Egy normális videó kártya 150 eFt-nál kezdődik, így elengedem a gép fejlesztését. Tapasztalatom szerint a madVR-en kívül egyetlen lejátszó progi csinálja meg a HDR - SDR konverziót, az MPC-BE, meglepően kevés gépigénnyel. A legújabb verziójában mindezt elég tisztességes végeredménnyel. (Nyilván a madVR jobb) Így az MPC-BE lett a default lejátszó progi a KODI-ban.
Hello, es ott hogyan kell beallitani, hogy HDR-ben jatsza le az MPC-BE?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
reinerz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.06.07., vas. 11:52
Értékelés: 94

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: reinerz »

JRiver! Szerintem próbáld ki.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

Azt hiszem rájöttem, hogy mi a gond. A win10 bár kiadja metaadatként a HDR-t, de rosszul. A színtér változatlanul BT709 és sehogyan sem tudtam rávenni, hogy BT2020 legyen. Azt hittem, a fáljaim rosszak és beszereztem egy média lejátszót. Láss csodát, minden működik, gyönyörűek a színek. Sajnos a HTPC-m nem elég erős egy jóféle madVR tone mapping-hoz, a kép beszaggat. Egy normális videó kártya 150 eFt-nál kezdődik, így elengedem a gép fejlesztését. Tapasztalatom szerint a madVR-en kívül egyetlen lejátszó progi csinálja meg a HDR - SDR konverziót, az MPC-BE, meglepően kevés gépigénnyel. A legújabb verziójában mindezt elég tisztességes végeredménnyel. (Nyilván a madVR jobb) Így az MPC-BE lett a default lejátszó progi a KODI-ban.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

-KP- írta:
2023.06.11., vas. 10:58
Nem tűnt el semmi. Ott van a using pixel shaders opció, vagy ha készítesz 3dlut kalibrációt, akkor arra is lehetőséget ad. Egyébként úgy csináltad, ahogy írtam? A bétáknak kell az alap 0.92, a fájlokat a már létező fájlok mellé kell bemásolni.
Igen.
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg (139.61 KiB) Megtekintve 1365 alkalommal
A régivel így nézett ki:
Névtelen1.jpg
Névtelen1.jpg (61.79 KiB) Megtekintve 1365 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”