Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 86

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

thxfan írta:
2019.05.13., hétf. 09:43
Carrobi írta:
2019.05.13., hétf. 08:18
Az Avr-en is van, csak a Tv-n kevés😂, ezért van coaxal összedugva( optikai sincs rajta, de coax van)...
Lehet nekem nem világos, de milyen céllal akarod összekötni a TV-t az AVR-el? Ha a hang miatt, akkor a TV-n kimenetnek kell lenni, nem bemenetnek, de ahogy előttem írták, coax nem nagyon van TV-n gondolkodik.gif.
Igen a hang miatt, coax van rajta nem optika, már működik is minden, köszönöm a hozzászólásokat✌️

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: thxfan »

runner-125 írta:
2019.05.13., hétf. 08:35
Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni HDMI kábel ügyben. Teljesen amatőr vagyok, egy Sony KD65XF9005 megjelenítőt és egy Yamaha YSP-2700 hangprojektort szeretnék összekötni, de nem tudom hogy milyen árkategóriás és típusú HDMI kábelt vegyek.
A cél a jelenleg elérhető 4K HDR tartalom megjelenítése.

Első körben erre bukkantam:
https://www.hdmishop.hu/HDMI-kabel-2-0A ... g=HDMI20AB
Ez milyen gyártónak minősül? Van jobb ennyiért ennél? : -)

Vagy milyen árkategóriát érdemes nézni? 10-20-30.000ft? 2 méteres kábelt keresnék.
Esetleg ha konkrét kábel típust ajánlanátok, azt is megköszönném!

Köszönöm!
A HDMI kábelek között műszerrel is nehezen mérhető a különbség, legyen az akármilyen drága, szemmel meg végképp nem látható, így bármelyiket veheted, ami átviszi a 4K HDR-t, pl. Hama pár ezerért.
Gondolom a hangprojektorba csatlakoztatod pl. beltéri egységet, médialejátszót stb. és a hangprojektor kimenetét kötnéd a TV-re? (Máshogy nem igazán lehet, mert a tv-n nincs HDMI kimenet, csak optikai a hangra.)
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Carrobi írta:
2019.05.13., hétf. 08:18
Az Avr-en is van, csak a Tv-n kevés😂, ezért van coaxal összedugva( optikai sincs rajta, de coax van)...
Lehet nekem nem világos, de milyen céllal akarod összekötni a TV-t az AVR-el? Ha a hang miatt, akkor a TV-n kimenetnek kell lenni, nem bemenetnek, de ahogy előttem írták, coax nem nagyon van TV-n gondolkodik.gif.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
runner-125
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.04.05., hétf. 13:16
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: runner-125 »

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni HDMI kábel ügyben. Teljesen amatőr vagyok, egy Sony KD65XF9005 megjelenítőt és egy Yamaha YSP-2700 hangprojektort szeretnék összekötni, de nem tudom hogy milyen árkategóriás és típusú HDMI kábelt vegyek.
A cél a jelenleg elérhető 4K HDR tartalom megjelenítése.

Első körben erre bukkantam:
https://www.hdmishop.hu/HDMI-kabel-2-0A ... g=HDMI20AB
Ez milyen gyártónak minősül? Van jobb ennyiért ennél? : -)

Vagy milyen árkategóriát érdemes nézni? 10-20-30.000ft? 2 méteres kábelt keresnék.
Esetleg ha konkrét kábel típust ajánlanátok, azt is megköszönném!

Köszönöm!

Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 86

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Az Avr-en is van, csak a Tv-n kevés😂, ezért van coaxal összedugva( optikai sincs rajta, de coax van)...

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

-KP- írta:
2019.05.12., vas. 22:31
Carrobi írta:
2019.05.12., vas. 15:53
Sziasztok! Gyors kérdés: tv vásárlás előtt állok( mostani optikával van összekötve a házimozi erősítővel), a kiszemelten viszont csak koax bemenet lenne. Tehát a kérdés: a hm erősítőn koax/optika egy és ugyanazt a funkciót látja el? Tehát az uj kiszemeltet is össze tudom dugni majd? És minőségbeli különbség van-e a két csatlakoztatás között? Válaszokat előre is köszönöm. Szép napot mindenkinek :napsut:
Milyen ősrégi tv ez, hogy nincs rajta hdmi?
Inkább az AVR-en nincs szerintem HDMI.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Carrobi írta:
2019.05.12., vas. 15:53
Sziasztok! Gyors kérdés: tv vásárlás előtt állok( mostani optikával van összekötve a házimozi erősítővel), a kiszemelten viszont csak koax bemenet lenne. Tehát a kérdés: a hm erősítőn koax/optika egy és ugyanazt a funkciót látja el? Tehát az uj kiszemeltet is össze tudom dugni majd? És minőségbeli különbség van-e a két csatlakoztatás között? Válaszokat előre is köszönöm. Szép napot mindenkinek :napsut:
Milyen ősrégi tv ez, hogy nincs rajta hdmi?

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: mgus »

Meg általában nincs koax a tv-ken legfeljebb az antenna bemenet. Optika kijárat viszont szokott lenni, hallgathatod a tv adást kihangosítva. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Carrobi írta:
2019.05.12., vas. 15:53
Sziasztok! Gyors kérdés: tv vásárlás előtt állok( mostani optikával van összekötve a házimozi erősítővel), a kiszemelten viszont csak koax bemenet lenne. Tehát a kérdés: a hm erősítőn koax/optika egy és ugyanazt a funkciót látja el? Tehát az uj kiszemeltet is össze tudom dugni majd? És minőségbeli különbség van-e a két csatlakoztatás között? Válaszokat előre is köszönöm. Szép napot mindenkinek :napsut:
Koax jobb minőségű, de TV-n nem hinném hogy bármit is kihallanál belőle.

Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 86

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Sziasztok! Gyors kérdés: tv vásárlás előtt állok( mostani optikával van összekötve a házimozi erősítővel), a kiszemelten viszont csak koax bemenet lenne. Tehát a kérdés: a hm erősítőn koax/optika egy és ugyanazt a funkciót látja el? Tehát az uj kiszemeltet is össze tudom dugni majd? És minőségbeli különbség van-e a két csatlakoztatás között? Válaszokat előre is köszönöm. Szép napot mindenkinek :napsut:

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Röviden? Szerintem nem, megfelelő ami van most a leírásod szerint :rolleyes:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
banfizoltan84
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.12.07., hétf. 10:28
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: banfizoltan84 »

Ismét sziasztok. Az érdekelne, hogy a lejjebb említett pioneer N-50a hoz érdemes-e komolyabb kábeleket vennem. Tápkábel az gyári. Nem tudom egy audioquest mennyit dobna rajta? Rca nak jelenleg egy audioquest evergreen van. Usb nek meg egy A-B audioquest cinnamon van. A cinnamon szerintem elég is. Erősítőm hk370, hangfalak jbl590.

Avatar
banfizoltan84
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.12.07., hétf. 10:28
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: banfizoltan84 »

Aszpirin írta:
2019.04.18., csüt. 23:06
banfizoltan84 írta:
2019.04.18., csüt. 19:43
bezdany írta:
2019.04.18., csüt. 19:10
A pc nem végez semmilyen javítást. A pc-n csak azt állítod milyen formátumú hangot küldhet ki max.
Ez eszembe se jutott. De logikus! De bocsi, hogy értetlenkedek...ha a pc t mondjuk 44kHz re állítom akkor a dacon a 44 jelenik meg, de ha 96 ra akkor a 96. Akkor a dac érzékeli mit enged ki max a számítógép?
Szerény véleményem szerint: a DAC azt írja ki, hogy milyen mintavételezésű digitális adatfolyamot kap a számítógéptől az USB-n. Ha 96-ot ír ki, akkor 96khz mintavételezésű adatfolyamot kap. Ergo: ha egy 44.1 khz-es (CD-minőségű) PCM anyagot tartalmazó FLAC-ból küldöd a zenét ezzel a beállítassal a DAC-odra, akkor a számítógép fogja az adatfolyamot 44.1 khz-ből 96khz-essé alakítani (ez az “upsampling”, amit a számítógéped fog így elvégezni). Direkt nem 48khz-es FLAC ot írtam, mert a duplázás az egy viszonylag egyszerű algoritmus, a 44.1 kHz 96 kHz-essé alakítása viszont már nem triviális. És ezt az átalakítást lehet, hogy a Pio dacja jobban végzi, mint a számítógép, de az is lehet, hogy nem. Most direkt próbálok egyszerűen fogalmazni... a lényeg, hogy a lejátszóprogramon is elég sok múlik. Ha a lejatszóprogram a PC oprendszerére bízza ezt az átalakítást, akkor szvsz ne várj tőle audiofil hangzást, mert az oprendszerbe épített algoritmusok nem feltétlenül audiofil célokat szolgálnak. Viszont egy fejlett audiofil lejátszóprogram tudhat olyan upsampling algoritmust, ami akár jobb is lehet, mint a Pio USB DAC-jaé.
Szerintem: használj olyan lejátszót, amelyben magában a lejátszóban tudod beállítani a kimeneti mntavételezési frekvenciát és bitmélységet, és azzal kísérletezz; de ha mindent a Pio-ra akarsz bízni (mert kia akarod használni a Pio DAC-jának tudását), akkor a lejátszóprogramban kapcsolj ki minden upsampling/downsampling funkciót, vagyis állítsd úgy be, hogy az USB-n az adatfolyam az eredeti mintavéltelezési frekvenciával és eredeti bitmélységben menjen ki, és az oprendszer se akarjon ebbe “beleszólni”. Sajnos én Mac-et használok és nem tudok Windows-os tanácsot adni ezügyben, de az biztos, hogy a Windowsos gépekhez is vannak olyan lejatszóprogramok, amelyek megfelelő beállítással ezt tudják; a Windows-t használó fórumtársak ebben biztosan tudnak segíteni.
Ergo: sok múlik a lejátszóprogramon.
Köszi a részletes magyarázatot, és hogy időt szántál rám!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

banfizoltan84 írta:
2019.04.18., csüt. 19:43
bezdany írta:
2019.04.18., csüt. 19:10
A pc nem végez semmilyen javítást. A pc-n csak azt állítod milyen formátumú hangot küldhet ki max.
Ez eszembe se jutott. De logikus! De bocsi, hogy értetlenkedek...ha a pc t mondjuk 44kHz re állítom akkor a dacon a 44 jelenik meg, de ha 96 ra akkor a 96. Akkor a dac érzékeli mit enged ki max a számítógép?
Szerény véleményem szerint: a DAC azt írja ki, hogy milyen mintavételezésű digitális adatfolyamot kap a számítógéptől az USB-n. Ha 96-ot ír ki, akkor 96khz mintavételezésű adatfolyamot kap. Ergo: ha egy 44.1 khz-es (CD-minőségű) PCM anyagot tartalmazó FLAC-ból küldöd a zenét ezzel a beállítassal a DAC-odra, akkor a számítógép fogja az adatfolyamot 44.1 khz-ből 96khz-essé alakítani (ez az “upsampling”, amit a számítógéped fog így elvégezni). Direkt nem 48khz-es FLAC ot írtam, mert a duplázás az egy viszonylag egyszerű algoritmus, a 44.1 kHz 96 kHz-essé alakítása viszont már nem triviális. És ezt az átalakítást lehet, hogy a Pio dacja jobban végzi, mint a számítógép, de az is lehet, hogy nem. Most direkt próbálok egyszerűen fogalmazni... a lényeg, hogy a lejátszóprogramon is elég sok múlik. Ha a lejatszóprogram a PC oprendszerére bízza ezt az átalakítást, akkor szvsz ne várj tőle audiofil hangzást, mert az oprendszerbe épített algoritmusok nem feltétlenül audiofil célokat szolgálnak. Viszont egy fejlett audiofil lejátszóprogram tudhat olyan upsampling algoritmust, ami akár jobb is lehet, mint a Pio USB DAC-jaé.
Szerintem: használj olyan lejátszót, amelyben magában a lejátszóban tudod beállítani a kimeneti mntavételezési frekvenciát és bitmélységet, és azzal kísérletezz; de ha mindent a Pio-ra akarsz bízni (mert kia akarod használni a Pio DAC-jának tudását), akkor a lejátszóprogramban kapcsolj ki minden upsampling/downsampling funkciót, vagyis állítsd úgy be, hogy az USB-n az adatfolyam az eredeti mintavéltelezési frekvenciával és eredeti bitmélységben menjen ki, és az oprendszer se akarjon ebbe “beleszólni”. Sajnos én Mac-et használok és nem tudok Windows-os tanácsot adni ezügyben, de az biztos, hogy a Windowsos gépekhez is vannak olyan lejatszóprogramok, amelyek megfelelő beállítással ezt tudják; a Windows-t használó fórumtársak ebben biztosan tudnak segíteni.
Ergo: sok múlik a lejátszóprogramon.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
banfizoltan84
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.12.07., hétf. 10:28
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: banfizoltan84 »

bezdany írta:
2019.04.18., csüt. 19:10
A pc nem végez semmilyen javítást. A pc-n csak azt állítod milyen formátumú hangot küldhet ki max.
Ez eszembe se jutott. De logikus! De bocsi, hogy értetlenkedek...ha a pc t mondjuk 44kHz re állítom akkor a dacon a 44 jelenik meg, de ha 96 ra akkor a 96. Akkor a dac érzékeli mit enged ki max a számítógép?

Avatar
bezdany
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2013.10.20., vas. 20:39
Értékelés: 31

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: bezdany »

A pc nem végez semmilyen javítást. A pc-n csak azt állítod milyen formátumú hangot küldhet ki max.

Avatar
banfizoltan84
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.12.07., hétf. 10:28
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: banfizoltan84 »

Sziasztok! Van egy pioneer n 50 a hálózati lejátszóm. Amit usb- dac ként is használok. A kérdésem az volna, hogy milyen értékekre érdemes állítani a pc-n a bit et és a Hz et!? Jól gondolom, hogy 16bit 44 kHz a jó megoldás flac formátum lejátszásánál. És a pioneer en meg Hi-bit32 őt és az Up Sampling funkciót meg bekapcsolom. Így a dac végzi a minőség javítás. Ha a számítógépet állítom 24 vagy 32 bitre és 192 kHz re akkor gondolom a pc végzi a minőségjavítást. A pioneer audiofil tulajdonságait szeretném kihasználni. Segítségeteket előre is köszönöm!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

midian82 írta:
2019.04.08., hétf. 20:46
TSanyi írta:
2019.04.08., hétf. 19:38
midian82 írta:
2019.04.08., hétf. 19:02


A kábeleket nem igazán értem milyen menne akkor hozzá .
Pl. amit használtál az erősítő meg a DVD közé ha nem optikait használtál 75 Ohm-os IC kábelt. Csupan ebből 3db kell. Rákeresel hogy komponens kábel (video) és feldobja. Pl. Kácsa. Van hogy 3db egyben van, de lehet 3 különállót is venned. Mivel ez analóg lehet különbség a kábrlek között. Nekem monokristalyos van szép bugyi rózsaszín! :)

Pl.: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/komponens-kabel-1-m/
Köszönöm
Azt hiszem inkább gyűjtök egy új erősítőre :D
Az 10000 Ft de van ott is biztos olcobb vagy hasznaltban is nézhetsz.

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: midian82 »

TSanyi írta:
2019.04.08., hétf. 19:38
midian82 írta:
2019.04.08., hétf. 19:02
TSanyi írta:
2019.04.08., hétf. 18:23


Komponenssel
A kábeleket nem igazán értem milyen menne akkor hozzá .
Pl. amit használtál az erősítő meg a DVD közé ha nem optikait használtál 75 Ohm-os IC kábelt. Csupan ebből 3db kell. Rákeresel hogy komponens kábel (video) és feldobja. Pl. Kácsa. Van hogy 3db egyben van, de lehet 3 különállót is venned. Mivel ez analóg lehet különbség a kábrlek között. Nekem monokristalyos van szép bugyi rózsaszín! :)

Pl.: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/komponens-kabel-1-m/
Köszönöm
Azt hiszem inkább gyűjtök egy új erősítőre :D

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

midian82 írta:
2019.04.08., hétf. 19:02
TSanyi írta:
2019.04.08., hétf. 18:23
midian82 írta:
2019.04.08., hétf. 17:48
Sziasztok
Tv re hogy tudom átvinni a képet ha hdmi nem lehetséges a tv egy régebbi Samsung UE32D5000 .
Erősítőből kellene összekötés (Onkyo sr605) tv felé de sajnos nem jó a hdmi már rajta .
Komponenssel
A kábeleket nem igazán értem milyen menne akkor hozzá .
Pl. amit használtál az erősítő meg a DVD közé ha nem optikait használtál 75 Ohm-os IC kábelt. Csupan ebből 3db kell. Rákeresel hogy komponens kábel (video) és feldobja. Pl. Kácsa. Van hogy 3db egyben van, de lehet 3 különállót is venned. Mivel ez analóg lehet különbség a kábrlek között. Nekem monokristalyos van szép bugyi rózsaszín! :)

Pl.: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/komponens-kabel-1-m/

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: midian82 »

TSanyi írta:
2019.04.08., hétf. 18:23
midian82 írta:
2019.04.08., hétf. 17:48
Sziasztok
Tv re hogy tudom átvinni a képet ha hdmi nem lehetséges a tv egy régebbi Samsung UE32D5000 .
Erősítőből kellene összekötés (Onkyo sr605) tv felé de sajnos nem jó a hdmi már rajta .
Komponenssel
A kábeleket nem igazán értem milyen menne akkor hozzá .

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

midian82 írta:
2019.04.08., hétf. 17:48
Sziasztok
Tv re hogy tudom átvinni a képet ha hdmi nem lehetséges a tv egy régebbi Samsung UE32D5000 .
Erősítőből kellene összekötés (Onkyo sr605) tv felé de sajnos nem jó a hdmi már rajta .
Komponenssel

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: midian82 »

Sziasztok
Tv re hogy tudom átvinni a képet ha hdmi nem lehetséges a tv egy régebbi Samsung UE32D5000 .
Erősítőből kellene összekötés (Onkyo sr605) tv felé de sajnos nem jó a hdmi már rajta .

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: RobeeK »

Sziasztok,
segítségre lenne szükségem eszköz kiválasztásában.
Van nekem egy projektor és egy TV, valamint egy stereo rendszer. Szeretnék több eszközt - média lejátszó, notebook, régi dvd játékos - csatlakoztatni a kijelzőkre, a hangot pedig kinyerni stereo-ban a dac-ra. Milyen eszközre van szükségem? :)
Nézegettem hdmi matrix kapcsolókat, pl 4 bemenet, 2 kimenet. Ami kellene egy stereo-ra lekevert digitális kimenet, amit a dac-ra köthetek, így stereoban mozizni. Van ilyen hdmi matrix kapcsoló, vagy ilyen házimozi processzorral lehet csak megoldani? Találtam olyan matrix kapcsolót, amin van analóg stereo hangkimenet, ill coax és toslink digitális, de ha jól értettem az csak tömörített 5.1 ill 2.1 dolby digital ill dts, nekem a .1 nem kellene :)
Köszi,
Robi

Avatar
anor
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1077
Csatlakozott: 2016.03.21., hétf. 22:43
Értékelés: 105

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: anor »

Sziasztok!
Van egy Cambridge audio 351r bemèrő mikrofonom és az lenne a kérdésem hogy tudja e valaki hogy megegyezik e a 651r mikrofonjával?
El szeretném adni és nem tudom biztosra mondani a vevőnek hogy egyformák !
Előre is köszönöm ha tudja valaki!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”