Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

lotka írta:
2020.11.12., csüt. 18:36
Sziasztok!

Kicsit hasonló lenne a kérdésem mint mokinak, annyi különbséggel, hogy az én erősítőm kicsit régebbbi model (H/K AVR 760) és nincs front height opció viszont költözés miatt lehetőségem lenne az 5.1-et 7.1-re bővíteni.

Kérdésem az lenne, hogy ez megéri-e? Ad-e annyival többet a 7.1, főleg úgy, hogy álmennyezetbe szerelhető beépített hangsugárzókkal terveztem ezt megoldani.

Erősítőt nem tervezek cserélni, úh atmos és társai egyelőre nem játszanak, csak az 5.1 vs 7.1, illetve a beépíthető hangsugárzók minősége a kérdés.

Előre is köszönöm a segítséget!
Higy megeri e azt te tudod, szerintem nem
Ezt az allmennyezet dolgot nem annyira ertem, megvannak az elhelyezeshez az ajanlasok, kb azt kell kovetni mert ugy keverik ki a hangot. Ha nem tudod korbe tenni oket kb vagy csak a hatsokat a olafonba akkor szerintem ne csinald.
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: lotka »

Sziasztok!

Kicsit hasonló lenne a kérdésem mint mokinak, annyi különbséggel, hogy az én erősítőm kicsit régebbbi model (H/K AVR 760) és nincs front height opció viszont költözés miatt lehetőségem lenne az 5.1-et 7.1-re bővíteni.

Kérdésem az lenne, hogy ez megéri-e? Ad-e annyival többet a 7.1, főleg úgy, hogy álmennyezetbe szerelhető beépített hangsugárzókkal terveztem ezt megoldani.

Erősítőt nem tervezek cserélni, úh atmos és társai egyelőre nem játszanak, csak az 5.1 vs 7.1, illetve a beépíthető hangsugárzók minősége a kérdés.

Előre is köszönöm a segítséget!

Avatar
moki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2012.11.17., szomb. 17:42
Értékelés: 36

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: moki »

Sziasztok!

Jelenleg 5.1-es rendszerrel rendelkezem. Az AVR-em egy Marantz SR5008, ami 7.2 képes erősítő. Vagy side surround, vagy front height.
Sikerült szert tennem 1 pár MA RXFX-re amivel 7.1 re szeretném bővíteni rendszerem.
Melyiket érdemesebb kiépíteni Front Height, vagy Side surround?
Illetve hogyan alakul a hangzás ha mondjuk 5.1 DD, vagy 5.1 DTS forrást játszok le 7.1 rendszeren. Csönd lesz 1 pár hangfalban? Vagy oda is fog keverni az erősítő annak ellenére hogy nincs dedikált sáv a forrás oldalon? Innentől kezdve mindid 7.1 anyag beszerzésére törekedjek?


Előre is köszi a segítséget.

Üdv.:
Zoltán

Marantz Sr-5008, MA Mr6, MA RX Centre, MA RSFX, MA RXW-12, MEDE8ER.
Van itt még más is: Diy DoZ (ClassA 2x15W), Diy NVCSN Hibrid  (2x200W).

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Joe76 írta:
2020.10.03., szomb. 22:42
Hello!
Erősítő vásárlás elött állok. A kiszemelt márka Denon. Egy 15nm-es szobába lenne. A kérdés az,hogy mi a különbség az X és az S sorozat között? Pl. az x1600-os elég lehet nekem? Hangfalaim cav dp288
AVR-X Series: high-end receivers with top quality sound and design
AVR-S Series: mid-range range receivers for those with a smaller budget


Hogy mi "elég" neked azt nem tudom...
Én biztosan körbenéznék a használtak között is, 175 ezer körül van most az új x1600 - és 80-120e körül vannak a használt x2000-x2500 -ak.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Joe76
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.09.23., szer. 17:32
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Joe76 »

Hello!
Erősítő vásárlás elött állok. A kiszemelt márka Denon. Egy 15nm-es szobába lenne. A kérdés az,hogy mi a különbség az X és az S sorozat között? Pl. az x1600-os elég lehet nekem? Hangfalaim cav dp288

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

ZolaBA írta:
2020.09.26., szomb. 06:16
R.G. írta:
2020.09.25., pén. 22:35
Egy iylen kábelre lenne szükségem. Tudna valaki segíteni, hogy annak a kis zöld csatlakozónak mi a típusa, neve vagy bármi?
Mintha ez lenne: https://hu.farnell.com/phoenix-contact/ ... dp/3705353
Koszi
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

R.G. írta:
2020.09.25., pén. 22:35
Egy iylen kábelre lenne szükségem. Tudna valaki segíteni, hogy annak a kis zöld csatlakozónak mi a típusa, neve vagy bármi?
Mintha ez lenne: https://hu.farnell.com/phoenix-contact/ ... dp/3705353
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

szimpla sorkapocs? Phoenix lenne?
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Sziasztok!

Egy iylen kábelre lenne szükségem. Tudna valaki segíteni, hogy annak a kis zöld csatlakozónak mi a típusa, neve vagy bármi?
Előre is köszönöm
Csatolmányok
trigger cable.jpg
trigger cable.jpg (42.67 KiB) Megtekintve 1585 alkalommal
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Joe76 írta:
2020.09.23., szer. 17:46
Sziasztok!
Kezdő vagyok. A kérdésem az lenne, hogy az erősítőm kb 12m-re lenne a tévétől, ami 4k-s. Milyen hdmi kábelt vegyek?
Bármilyen márka jó lehet, feltéve, hogy tényleg átviszi a jelet gond nélkül. Tapasztalatból mondom, ez tuti jó a célra: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/audioq ... kabel-12-m. Elmész a Kácsába, s megveszed.

botkos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2020.05.08., pén. 10:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: botkos »

Sziasztok! Lakás átalakításban vagyok és szeretnék gipszkartonba besüllyesztett tv konzolt csináltatni illetve a két oldalára egy- egy azonos tv állványt az erősítőnel, xboxnak, dac-nak stb. Szeretném ha a szimetriát ne törné meg a mélyláda ezért arra gondoltam, hogy egy olyan tv-s szekrényt keresnék amibe be tudom csúsztatni a mélyládát de eddig egy ilyet találtam.

https://www.bonami.hu/p/move-szurke-var ... 8kQAvD_BwE

Van esetleg valakinek ötlete más megoldásra vagy használ hasonlót amit tudna ajánlani?

Üdv,
B.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Joe76 írta:
2020.09.23., szer. 17:46
Sziasztok!
Kezdő vagyok. A kérdésem az lenne, hogy az erősítőm kb 12m-re lenne a tévétől, ami 4k-s. Milyen hdmi kábelt vegyek?
optika hdmi
15m-t használok és működik hibátlanul
pl:
https://www.ugreen.com/products/4k-fibe ... hdmi-cable
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Fish »

Joe76 írta:
2020.09.23., szer. 17:46
Sziasztok!
Kezdő vagyok. A kérdésem az lenne, hogy az erősítőm kb 12m-re lenne a tévétől, ami 4k-s. Milyen hdmi kábelt vegyek?
Sztem.,jelerősített,optika hdmi-t,avval nem tudsz mellé rúgni!

pld:
https://kabel-csatlakozo.arukereso.hu/t ... 523092471/
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Joe76
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.09.23., szer. 17:32
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Joe76 »

Sziasztok!
Kezdő vagyok. A kérdésem az lenne, hogy az erősítőm kb 12m-re lenne a tévétől, ami 4k-s. Milyen hdmi kábelt vegyek?

Avatar
harkazoli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.03.27., pén. 00:18
Értékelés: 3

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: harkazoli »

Hiccusz írta:
2020.09.22., kedd 17:47

A Pio SC-LX83-on 1.4 a HDMI, ami az UHD jelet átviszi még, ha az legfeljebb 30fps/30Hz-et nem haladja meg, s SDR-ről van szó (standard dinamika tartomány). Ha ettől eltérő felbontást, képfrissítést vagy dinamika tartományt akarsz átvinni, ahhoz már 2.0 HDMI kell. Segíthet, ha egy HDMI splitterrel kettébontod a jelet. Az egyik megy a TV-be közvetlenül, a másik az AVR-be. PC-nek viszont gyakran van dupla HDMI kimenete. DVD játékosnak már ritkán. UPC setup box-nak szintén csak 1 van.
Másik megoldás, hogy a források hangját nem HDMI-n, hanem valamilyen más digitális csatlakozó használatával viszed át a Pioneer-be. Koax, optikai hangkimeneten pld.
Köszönöm szépen a segítséget!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

harkazoli írta:
2020.09.22., kedd 16:29
Sziasztok!
A következő a problémám:
- adott egy elég nagy, 4K-s TV (LG 70UK6950PLA ),
- és tervben van egy olyan AV erősítő (Pioneer SC-LX83), amin csak HDMI 1.6 van.
Úgy tudom, a HDMI1.6 nem viszi át a 4K felbontást.
Miként lehet megoldani, hogy a jelforrásból (UPC set top box, DVD, számítógép) csak a hang menjen át az AV erősítőn, és a 4K felbontású képet is élvezni tudjam a TV-n?
Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget.
Üdv:
Zoli
A Pio SC-LX83-on 1.4 a HDMI, ami az UHD jelet átviszi még, ha az legfeljebb 30fps/30Hz-et nem haladja meg, s SDR-ről van szó (standard dinamika tartomány). Ha ettől eltérő felbontást, képfrissítést vagy dinamika tartományt akarsz átvinni, ahhoz már 2.0 HDMI kell. Segíthet, ha egy HDMI splitterrel kettébontod a jelet. Az egyik megy a TV-be közvetlenül, a másik az AVR-be. PC-nek viszont gyakran van dupla HDMI kimenete. DVD játékosnak már ritkán. UPC setup box-nak szintén csak 1 van.
Másik megoldás, hogy a források hangját nem HDMI-n, hanem valamilyen más digitális csatlakozó használatával viszed át a Pioneer-be. Koax, optikai hangkimeneten pld.

Avatar
harkazoli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.03.27., pén. 00:18
Értékelés: 3

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: harkazoli »

Sziasztok!
A következő a problémám:
- adott egy elég nagy, 4K-s TV (LG 70UK6950PLA ),
- és tervben van egy olyan AV erősítő (Pioneer SC-LX83), amin csak HDMI 1.6 van.
Úgy tudom, a HDMI1.6 nem viszi át a 4K felbontást.
Miként lehet megoldani, hogy a jelforrásból (UPC set top box, DVD, számítógép) csak a hang menjen át az AV erősítőn, és a 4K felbontású képet is élvezni tudjam a TV-n?
Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget.
Üdv:
Zoli

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Fish »

Peter Rendi írta:
2020.09.21., hétf. 18:44
Nincsnek nagy igényeim a használt piacon vásárolnék 30eft nagyságrendileg 5.1 erősítőt.
Egyszerűen esélytelen kategória..hdmi-st meg pláne.. kicsit spórolj rá ,jobban jársz! Sztem!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Peter Rendi írta:
2020.09.21., hétf. 18:44
Hello! Erősitő vásárlás előtt vagyok. Nincsnek nagy igényeim a használt piacon vásárolnék 30eft nagyságrendileg 5.1 erősítőt. Eddig egy Pioneer VSX-609RDS használtam. Mivel ingyen volt és nem sikerült belőle rendes 5.1 jelet csikarni hiába probálkoztam optikai jelen keresztűl több féle eszközzel igy maradt az A+B sztereo mód ami teljesen megfelelt amig az egyik csatorna el nem némúlt. A javítás költsége 20eft minimum és mivel ismeretlen előélete van a régi erősitőnek lehet egyszerűbb venni egy másikat. Álltalában tévén nézek tartalmat és optikai jelforrásal van megoldva az összekötettés. A kérdés hogy a jövöben nézzek inkább hdmi-s erősitőt vagy továbbra is maradhat az optikai kábel? Remélem ha már invesztálok sikerül valós 5.1 megszólaltatni. A tévé egy samsung ue65tu8000 és van még egy ps4pro-m is. A filmeket a tévén nézem küldő hdd használtával. Előre is köszönöm!
Már csak a PS4 Pro miatt is érdemes lenne "feljebb"keresgélned sztem.HDMI 1.4 min.! DTS-HD MA , Dolby True-HD megjelenítés.pl.
Azt lehet tudni,hogy milyen komponensekből áll az 5.1-es hangfal szett?
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Peter Rendi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.09.21., hétf. 18:30
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Peter Rendi »

Hello! Erősitő vásárlás előtt vagyok. Nincsnek nagy igényeim a használt piacon vásárolnék 30eft nagyságrendileg 5.1 erősítőt. Eddig egy Pioneer VSX-609RDS használtam. Mivel ingyen volt és nem sikerült belőle rendes 5.1 jelet csikarni hiába probálkoztam optikai jelen keresztűl több féle eszközzel igy maradt az A+B sztereo mód ami teljesen megfelelt amig az egyik csatorna el nem némúlt. A javítás költsége 20eft minimum és mivel ismeretlen előélete van a régi erősitőnek lehet egyszerűbb venni egy másikat. Álltalában tévén nézek tartalmat és optikai jelforrásal van megoldva az összekötettés. A kérdés hogy a jövöben nézzek inkább hdmi-s erősitőt vagy továbbra is maradhat az optikai kábel? Remélem ha már invesztálok sikerül valós 5.1 megszólaltatni. A tévé egy samsung ue65tu8000 és van még egy ps4pro-m is. A filmeket a tévén nézem küldő hdd használtával. Előre is köszönöm!

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Sztereó erősítők használata filmnézéshez

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Gógyimogyi írta:
2020.09.14., hétf. 09:57
Érdemes-e azon egyáltalán gondolkozni, hogy veszek 3 egyforma (A1-es vagy amit sikerül) sztereó erősítőt és azokat kötném be a házimozihoz. Nagy előnye lenne, hogy a zenék jól szólnának. Azzal tisztában vagyok, hogy nem lesz így a legkényelmesebb, de ha megéri, akkor ez nem gond. Preprocesszor van, azzal be tudnám őket állítani megfelelően. Azt is tudom, hogy ez kb ugyanaz mint amikor valaki 3 Crown végfokkal mozizik, szóval annyira nem vad ötlet ez. Inkább a kérdés nálam az, hogy elég lehet-e a 3 kisebb erősítő vagy sem ill. hogy egy ilyen zenéhez való erősítő, mennyire jó filmhez?
Próbáld ki! Ha már úgyis van egy A1-ed, akkor azt be tudod kötni mondjuk a frontokra és meglátod (hallod), hogy a Te felhasználási szokásaidhoz, hangfalaiddal, a szobaakusztikai tulajdonságokhoz stb passzol-e.
Mondjuk a 2x35W/8Ohm valóban nem túl izmos, de ha egy hangfal valós 90dB/1W/1m érzékenységű, akkor az a 35W, 2-3 méter távolságból még mindig 100dB fölötti csúcsot jelentene 1 dobozt hallgatva és akkor a szobai visszaverődésekből adódó hangerőnövekedéssel még nem is számoltuk. Mondjuk valós 90dB/1W/1m dobozt sem kapsz minden utcasarkon.
A matek annyi, hogy 3dB hangerőnöveléshez dupla erősítőteljesítmény kell, illetve a hallgatási távolság duplázódásával 3dB-t esik a hangnyomás, reflexiókat, szobaakusztikát nem számolva.
Ez az elmélet, de régóta tudjuk, hogy mi a puding próbája.

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Sztereó erősítők használata filmnézéshez

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

Vásároltam egy régi Cambridge Audio A1 sztereó erősítőt. Ezt a dolgozószobámba szántam. A régi Teac erősítőmtől, nem meglepő módon sokkal szebben, tisztábban szól, így kíváncsi voltam, hogy a Klipsch hangfalakkal hogyan muzsikál. A dolgozóban csak egy pár kis, Monitor Audio van, abból is talán a legolcsóbb, de már keresem az utódját ;-)

Ki is próbáltam a Klipsch hangfalakkal és még a páromnak is feltűnt, hogy mennyivel szebben szólnak rajta a zenék a Denon AVR 2105-höz képest, annak ellenére, hogy papíron a teljesítménye kevesebb. Sokkal élethűbb, szélesebb a tér. Igazából lehet ennek sem kellett volna meglepőnek lennie, hiszen a Denon csak kb kétszer került annyiba mint az A1, nem 3x, 4x. Nem mintha tudnám, hogy melyiknek mennyi a megfelelő ára. Nekem megérte mindkettő.

Most következik a "vad" ötletem. Ezeket a régi erősítőket be lehet szerezni elég olcsón. Érdemes-e azon egyáltalán gondolkozni, hogy veszek 3 egyforma (A1-es vagy amit sikerül) sztereó erősítőt és azokat kötném be a házimozihoz. Nagy előnye lenne, hogy a zenék jól szólnának. Azzal tisztában vagyok, hogy nem lesz így a legkényelmesebb, de ha megéri, akkor ez nem gond. Preprocesszor van, azzal be tudnám őket állítani megfelelően. Azt is tudom, hogy ez kb ugyanaz mint amikor valaki 3 Crown végfokkal mozizik, szóval annyira nem vad ötlet ez. Inkább a kérdés nálam az, hogy elég lehet-e a 3 kisebb erősítő vagy sem ill. hogy egy ilyen zenéhez való erősítő, mennyire jó filmhez? Olvastam gyártóról (talán pont a Cambridge-nél is) akik a házimozis termékeket is úgy csinálják meg, hogy zenére jó legyen, mert ha arra jó, akkor filmhez is megfelelő. Papíron kevesebb teljesítménnyel bírnak még együtt is, mint a Denon, de zene közben, mégis olyan mintha sokkal erősebb lenne, szóval nekem mint kezdőnek, ez egy járható útnak tűnik.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Carrobi írta:
2020.07.04., szomb. 11:11
Sziasztok! Megint elakadtam. Av kimenetes sztereo erősítőt kötnék össze hm erősítővel. Erősítsetek meg hogy jól gondolom-e. Front hangfalat/kábelt ugye a sztereó erősítőbe, az av kimenetet pedig a hm erősítő front pre-out-jára és ennyi? Köszönöm a válaszokat.
AV kimenetet(?) nem kötünk a hm erősítő pre-outjára mert akkot két kimenetet kötnénk össze, mivel a pre-out is egy kimenet.
Egy bemenetet kell találni a sztereó erősítön, mondjuk "main in" vagy "power amp in", de szokot "AV in" is lenni. Talán erre az utóbbira gondolsz. Mindenesetre egy bemenet kell a sztereón nem pedig kimenet. Amúgy a hangfalakat a sztereóra ahogy írod.

Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 87

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Sziasztok! Megint elakadtam. Av kimenetes sztereo erősítőt kötnék össze hm erősítővel. Erősítsetek meg hogy jól gondolom-e. Front hangfalat/kábelt ugye a sztereó erősítőbe, az av kimenetet pedig a hm erősítő front pre-out-jára és ennyi? Köszönöm a válaszokat.

pajesz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2019.11.21., csüt. 22:48
Értékelés: 1

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: pajesz »

Sziasztok,

Nem tudom, hogy volt e mar tema, (esetleg nem ebbe a topic an a helye) de van egy Egreat A10-es media lejatszo es szeretnem hasznalni egy belso hdd-vel. Termeszetesen ezt szeretnem csatlakoztatni a pc-hez is!
Kerdesem pedig az lenne, hogy milyen formatumban kellene megformazni a vinyot? Esetleg specialis software kell hozza? Vagy tipusbol adodo az, hogy a lejatszo nem ismeri fel a hdd-t? 4 Tb- Toshiba Performance x300 a TIPUS HDWE140.
Nem hasznaltam eddig meg media playert szoval ha tul lamanak tunnenek a kerdesem, akkor bocsanat!

Koszi szepen!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”