Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

marczy.gyor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.12.05., szomb. 19:20
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Győr

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: marczy.gyor »

Sziasztok.

Előre is bocsánat, ha hülye kérdéseket teszek fel...
Azt szeretném kérdezni kezdőként, hogy ha veszek (külön összerakva) házimozi erősítőt (5.1, 7.2), hangfalakkal, Bluray lejátszóval, stb. sima sztereó hangzás hogy néz ki egy ilyen házimozi rendszeren? - Nyilván minőség függő tudom, csak azért kérdezem, mert nem tudom eldönteni mi lenne a jó... Hifi, vagy házimozi rendszer... Szeretnék jó hangzást zenében, és filmeknél/konzolnál. Nem vagyok "vájtfülű", de szeretem a minőséget. A mostani erősítők szét tudják bontani a hangot ha pl. bakelitet hallgatok, vagy ha filmet nézek? Nem igen találok semmilyen leírást a témában, de nem szeretnék "aknára" sem futni, hamár az ember százezreket áldoz a dologba... Nyilván kikérem szakember tanácsát, nem netről fogok rendelni, de nem szeretnék idiótaként odaállítani. Elég ha itt tűnök annak :-D

Köszönöm előre is a segítséget.

Avatar
cybericius
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.11.10., kedd 13:02
Értékelés: 1

Re: HDBaseT (Ethernet to HDMI)

Hozzászólás Szerző: cybericius »

R.G. írta:
2020.12.04., pén. 12:15
optical fiber hdmi cable
Keress ra, 15m nalam hibatlanul fut
Köszi a választ!
Tényleg jónak tűnik, de nálam még az is gond, hogy a behúzása elég nehéz volt az előző kábelnek (valószínűleg vágni is fogom), mert szűk a kanyar a falban. Félnék, hogy az optika megtörik. Mindesetre észben tartom, köszi mégegyszer!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HDBaseT (Ethernet to HDMI)

Hozzászólás Szerző: R.G. »

cybericius írta:
2020.12.04., pén. 11:59
Sziasztok!

Jó ár-érték arányos megoldást keresek HDMI jel továbbításához egy 13m távolságra lévő projektor felé.
Időállót akarok, tehát tudja a várható technikai újításokat (4:4:4, 4K, 60Hz stb).
Jelenleg egy passzív HDMI van, ami a 1080p jelet 50Hz-en viszi, de ha 60Hz, akkor már szenved, ki-be kapcsol a kép.
Aktív HDMI helyett a behúzás könnyebbsége és könnyebb jövőbeni fejlesztés miatt inkább Ethernet kábelben gondolkodom, tehát kelleni fog átalakítás a végpontokon.
Sok megoldást látok, de többségéhez kellene táp, amit kerülnék, ha lehet.
Bízom abban, hogy itt már vannak olyanok, akik ezt az egészet tanulmányozták, és ésszerű kereteken belül, költséghatékonyan kiépítették.
Köszi előre is!
optical fiber hdmi cable
Keress ra, 15m nalam hibatlanul fut
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
cybericius
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.11.10., kedd 13:02
Értékelés: 1

HDBaseT (Ethernet to HDMI)

Hozzászólás Szerző: cybericius »

Sziasztok!

Jó ár-érték arányos megoldást keresek HDMI jel továbbításához egy 13m távolságra lévő projektor felé.
Időállót akarok, tehát tudja a várható technikai újításokat (4:4:4, 4K, 60Hz stb).
Jelenleg egy passzív HDMI van, ami a 1080p jelet 50Hz-en viszi, de ha 60Hz, akkor már szenved, ki-be kapcsol a kép.
Aktív HDMI helyett a behúzás könnyebbsége és könnyebb jövőbeni fejlesztés miatt inkább Ethernet kábelben gondolkodom, tehát kelleni fog átalakítás a végpontokon.
Sok megoldást látok, de többségéhez kellene táp, amit kerülnék, ha lehet.
Bízom abban, hogy itt már vannak olyanok, akik ezt az egészet tanulmányozták, és ésszerű kereteken belül, költséghatékonyan kiépítették.
Köszi előre is!

Avatar
KeSza
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.11.20., pén. 08:31
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: KeSza »

Sziasztok,

Nagyon kezdő vagyok a témában, és nem is igazán szeretnék belemélyedni. Szeretnék 200k körüli áron 5.1 rendszert venni. Jelenleg a TV hangszórója szolgáltatja az "élményt" szóval igazából talán bármi szóba jöhet, de ha már rászánom magam, akkor szeretnék az árhoz képest egy elfogadható rendszert. Tudom, hogy ennyi pénzért nem lehet csodákat várni, de ennyi a keret.

A nappali 28nm és 3 méterre ülünk a TV-től, ha ez számít. Csak filmezésre használnám, tehát se zene se film nem menne rajta.

Köszönöm előre is,
Szabolcs

Avatar
Ragadozó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2013.12.31., kedd 18:11
Értékelés: 48

Re: vezeték nélküli megoldások (komplett rendszerek)

Hozzászólás Szerző: Ragadozó »

mjx90 írta:
2020.11.19., csüt. 10:02
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni: jövő év elején tervezek venni komplett rendszert otthonra (5.1-ben gondolkozom jelenleg) viszont nem szeretném "agyonkábelezni" a nappalit emiatt :D
Találkoztatok olyan belépő szintű, ár-érték arányban megfelelő, vezeték nélküli készülékekkel, amelyek erre a célra megfelelőek lehetnek?
Természetesen más megoldásokat is szívesen meghallgatok!
(pl. "hagyd ezt a vezeték nélküli elképzelést és inkább nézd meg ezt", stb..) :D

Köszönöm előre is!

Üdv,
Jani
Szia!

Én nem ajánlanám a vezetéknélküli szetteket, hangminőségben alulmaradnak a hagyományos hangsugárzókhoz képest, vagy nagyon zsebbe kell nyúlni, vezeték itt is lesz, tápkábel itt is kell, vagy ha akkumulátoros, kb. 1-2 naponta lehet tölteni.

Üdv.: Ragadozó
Kép: Panasonic  TX-P50GW20
Hang: Házimozi: Pioneer BDP-LX71, Dune HD BASE 3.0, Pioneer VSX-LX70, HTPC, Philips FA951, Pioneer A-509R, SVS SB12-NSD, Monitor Audio GX350, GX200, GX100, Kácsa - Neotech - Isotek kábelek 
 
http://logout.hu/blog/ragadozo/index.html pár saját cikk a témában...
 

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: vezeték nélküli megoldások (komplett rendszerek)

Hozzászólás Szerző: Quetz »

mjx90 írta:
2020.11.19., csüt. 10:02
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni: jövő év elején tervezek venni komplett rendszert otthonra (5.1-ben gondolkozom jelenleg) viszont nem szeretném "agyonkábelezni" a nappalit emiatt :D
Találkoztatok olyan belépő szintű, ár-érték arányban megfelelő, vezeték nélküli készülékekkel, amelyek erre a célra megfelelőek lehetnek?
Természetesen más megoldásokat is szívesen meghallgatok!
(pl. "hagyd ezt a vezeték nélküli elképzelést és inkább nézd meg ezt", stb..) :D

Köszönöm előre is!

Üdv,
Jani
JBL Soundbar BAR 9.1 - 310k huf.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: vezeték nélküli megoldások (komplett rendszerek)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

mjx90 írta:
2020.11.19., csüt. 10:02
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni: jövő év elején tervezek venni komplett rendszert otthonra (5.1-ben gondolkozom jelenleg) viszont nem szeretném "agyonkábelezni" a nappalit emiatt :D
Találkoztatok olyan belépő szintű, ár-érték arányban megfelelő, vezeték nélküli készülékekkel, amelyek erre a célra megfelelőek lehetnek?
Természetesen más megoldásokat is szívesen meghallgatok!
(pl. "hagyd ezt a vezeték nélküli elképzelést és inkább nézd meg ezt", stb..) :D

Köszönöm előre is!

Üdv,
Jani
Vegyél egy szép nagy szőnyeget és húzz alatta el két lapos hangfalkábelt hátra ha a padló szegélylécében nem tudod elvezetni :)

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: vezeték nélküli megoldások (komplett rendszerek)

Hozzászólás Szerző: Tul »

Áthelyeztem a megfelelő helyre - kérlek, legközelebb ne az Adás-vétel topicba tedd fel a kérdéseid.

És hogy konstruktív is legyek:
Nekem olcsó megoldásnak nagyon bevált a JBL Bar 5.1. Mostmár talán nem lehet kapni, csak az utódját, ami Atmos képes is. Lecsatolható háttérsugárzói vannak, amik 10-12 órát kibírnak a saját akksijukról. Tudod őket külön is tölteni (ha esetleg fixen telepíted őket hátra), vagy magán a soundbaron is, ha visszacsatolod őket, automatikusan rendez mindent. Vezeték nélküli a szub is (tápkábel persze kell hozzá), szóval összesen 1db HDMI kábelre lenne szükséged a TV/médialejátszó és e közé, aztán kész a tényleges 5.1 rendszer. Olcsón. Egész kellemes hanggal. (A szubban 25cm-es hangszóró van, tényleg egész erőteljesen szól, összehasonlíthatatlan az átlag soundbarok aprócska dobozaival.)

https://0thm.extremeaudio.hu/jbl-bar-51-soundbar-18434


https://0thm.extremeaudio.hu/jbl-bar-91 ... 20bar%2091

mjx90 írta:
2020.11.19., csüt. 10:02
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni: jövő év elején tervezek venni komplett rendszert otthonra (5.1-ben gondolkozom jelenleg) viszont nem szeretném "agyonkábelezni" a nappalit emiatt :D
Találkoztatok olyan belépő szintű, ár-érték arányban megfelelő, vezeték nélküli készülékekkel, amelyek erre a célra megfelelőek lehetnek?
Természetesen más megoldásokat is szívesen meghallgatok!
(pl. "hagyd ezt a vezeték nélküli elképzelést és inkább nézd meg ezt", stb..) :D

Köszönöm előre is!

Üdv,
Jani

mjx90
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.11.19., csüt. 09:43
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

vezeték nélküli megoldások (komplett rendszerek)

Hozzászólás Szerző: mjx90 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni: jövő év elején tervezek venni komplett rendszert otthonra (5.1-ben gondolkozom jelenleg) viszont nem szeretném "agyonkábelezni" a nappalit emiatt :D
Találkoztatok olyan belépő szintű, ár-érték arányban megfelelő, vezeték nélküli készülékekkel, amelyek erre a célra megfelelőek lehetnek?
Természetesen más megoldásokat is szívesen meghallgatok!
(pl. "hagyd ezt a vezeték nélküli elképzelést és inkább nézd meg ezt", stb..) :D

Köszönöm előre is!

Üdv,
Jani

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: denesdr »

DirtyMashine írta:
2020.11.18., szer. 20:54
denesdr írta:
2020.11.17., kedd 22:21
gera86 írta:
2020.11.17., kedd 17:58
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy HK3770 erősítő sub kimenetére rá lehet kötni egy PC hangszóró aktív subját? (Logitech Z906)
Szia!
Rá lehet kötni, egy Y RCA kábel (vagy átalakító) javasolt hozzá, mivel HK sub kimenete mono, a Logitech bemenete viszont sztereó.
Cserébe viszont el fogja baromira rontani a hangot, hacsak nem valami nagyon alap 50ezer forint alatti front pár van bekötve mellé.
Az nem volt a kérdés része, hogy milyen lesz a kapott hang. :smile29:

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

denesdr írta:
2020.11.17., kedd 22:21
gera86 írta:
2020.11.17., kedd 17:58
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy HK3770 erősítő sub kimenetére rá lehet kötni egy PC hangszóró aktív subját? (Logitech Z906)
Szia!
Rá lehet kötni, egy Y RCA kábel (vagy átalakító) javasolt hozzá, mivel HK sub kimenete mono, a Logitech bemenete viszont sztereó.
Cserébe viszont el fogja baromira rontani a hangot, hacsak nem valami nagyon alap 50ezer forint alatti front pár van bekötve mellé.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: denesdr »

gera86 írta:
2020.11.17., kedd 17:58
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy HK3770 erősítő sub kimenetére rá lehet kötni egy PC hangszóró aktív subját? (Logitech Z906)
Szia!
Rá lehet kötni, egy Y RCA kábel (vagy átalakító) javasolt hozzá, mivel HK sub kimenete mono, a Logitech bemenete viszont sztereó.

Avatar
gera86
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 22:01
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: gera86 »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy HK3770 erősítő sub kimenetére rá lehet kötni egy PC hangszóró aktív subját? (Logitech Z906)
Gondolom nem a legjobb ötlet, de technikailag lehetséges vagy lehet valamelyiknek valami baja?
Előre is köszi!
z906.JPG
z906.JPG (57.5 KiB) Megtekintve 1568 alkalommal
HK.JPG
HK.JPG (54.74 KiB) Megtekintve 1568 alkalommal

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Segítségkérés Anthem Mrx 700 beüzemeléséhez

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

peca56 írta:
2020.11.16., hétf. 11:47
Elnézést, de lehet hogy rossz helyen járok, de vettem egy Anthem Mrx 700-as erősítőt. Sajnos a tulaj mindent odaadott nekem csak nem tudom használni csak alap funkciókra. Ki tudná nekem beállítani a rendszerembe? Köszsönöm!
Szia!

Hol található a probléma (erősítő)?
Ha kiírod, hamarabb találsz olyat aki esetleg közel van hozzád.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Segítségkérés Anthem Mrx 700 beüzemeléséhez

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

peca56 írta:
2020.11.16., hétf. 11:47
Elnézést, de lehet hogy rossz helyen járok, de vettem egy Anthem Mrx 700-as erősítőt. Sajnos a tulaj mindent odaadott nekem csak nem tudom használni csak alap funkciókra. Ki tudná nekem beállítani a rendszerembe? Köszsönöm!
Igen, rossz helyen jártál, áthelyeztem ide, itt jobb helyen van, mint a Bodor Audio fórumban
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
peca56
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2013.12.04., szer. 13:01
Értékelés: 8

Segítségkérés Anthem Mrx 700 beüzemeléséhez

Hozzászólás Szerző: peca56 »

Elnézést, de lehet hogy rossz helyen járok, de vettem egy Anthem Mrx 700-as erősítőt. Sajnos a tulaj mindent odaadott nekem csak nem tudom használni csak alap funkciókra. Ki tudná nekem beállítani a rendszerembe? Köszsönöm!

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Dorian írta:
2020.11.13., pén. 06:50
DirtyMashine írta:
2020.11.12., csüt. 22:01
7.x esetén fejmagasságban kellene lennie mindennek, az e fölötti hangszórók mehetnek max a plafonba.
Francokat. 7.x esetèn az oldalra, de nem fejmagasságba, hanem a fölè helyezendő a 4 sr.
Fejmagasságba a sr-ok atmos rendszer esetèn kerülnek.
Azt hittem atmos szerint megy már a pakolászás :)

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

R.G. írta:
2020.11.13., pén. 09:26

youtu.be/189zVpU8blY
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Dorian »

DirtyMashine írta:
2020.11.12., csüt. 22:01
7.x esetén fejmagasságban kellene lennie mindennek, az e fölötti hangszórók mehetnek max a plafonba.
Francokat. 7.x esetèn az oldalra, de nem fejmagasságba, hanem a fölè helyezendő a 4 sr.
Fejmagasságba a sr-ok atmos rendszer esetèn kerülnek.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

moki írta:
2020.10.26., hétf. 10:06
Sziasztok!

Jelenleg 5.1-es rendszerrel rendelkezem. Az AVR-em egy Marantz SR5008, ami 7.2 képes erősítő. Vagy side surround, vagy front height.
Sikerült szert tennem 1 pár MA RXFX-re amivel 7.1 re szeretném bővíteni rendszerem.
Melyiket érdemesebb kiépíteni Front Height, vagy Side surround?
Illetve hogyan alakul a hangzás ha mondjuk 5.1 DD, vagy 5.1 DTS forrást játszok le 7.1 rendszeren. Csönd lesz 1 pár hangfalban? Vagy oda is fog keverni az erősítő annak ellenére hogy nincs dedikált sáv a forrás oldalon? Innentől kezdve mindid 7.1 anyag beszerzésére törekedjek?


Előre is köszi a segítséget.

Üdv.:
Zoltán
Lehet hülye kérdés, de hogy lesz side surround kiegészítéssel 7.x? A side surround az maga a surround, tehát csak 3.x rendszert tudsz kiegészíteni vele és úgy lesz 5.x. Ami meg e mögött van az már rear. A front heigh pedig elvileg Atmos és egyéb nem fix sávos rendszerekhez van kitalálva tudtommal, tehát ebben akkor érdemes gondolkozni ha a 7.x et akarod bővíteni. De javítsatok ki ha tévedek.

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

lotka írta:
2020.11.12., csüt. 18:36
Sziasztok!

Kicsit hasonló lenne a kérdésem mint mokinak, annyi különbséggel, hogy az én erősítőm kicsit régebbbi model (H/K AVR 760) és nincs front height opció viszont költözés miatt lehetőségem lenne az 5.1-et 7.1-re bővíteni.

Kérdésem az lenne, hogy ez megéri-e? Ad-e annyival többet a 7.1, főleg úgy, hogy álmennyezetbe szerelhető beépített hangsugárzókkal terveztem ezt megoldani.

Erősítőt nem tervezek cserélni, úh atmos és társai egyelőre nem játszanak, csak az 5.1 vs 7.1, illetve a beépíthető hangsugárzók minősége a kérdés.

Előre is köszönöm a segítséget!
Plafonba csak akkor érdemes építened ha Atmos és egyebek játszanak és 9.x ben vagy 11.x ben gondolkozol. 7.x esetén fejmagasságban kellene lennie mindennek, az e fölötti hangszórók mehetnek max a plafonba.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

moki írta:
2020.10.26., hétf. 10:06
Sziasztok!

Jelenleg 5.1-es rendszerrel rendelkezem. Az AVR-em egy Marantz SR5008, ami 7.2 képes erősítő. Vagy side surround, vagy front height.
Sikerült szert tennem 1 pár MA RXFX-re amivel 7.1 re szeretném bővíteni rendszerem.
Melyiket érdemesebb kiépíteni Front Height, vagy Side surround?
Illetve hogyan alakul a hangzás ha mondjuk 5.1 DD, vagy 5.1 DTS forrást játszok le 7.1 rendszeren. Csönd lesz 1 pár hangfalban? Vagy oda is fog keverni az erősítő annak ellenére hogy nincs dedikált sáv a forrás oldalon? Innentől kezdve mindid 7.1 anyag beszerzésére törekedjek?


Előre is köszi a segítséget.

Üdv.:
Zoltán
A legtobb anyag ezekben a formatumokban 5.1, Nekem volt front heigh is kiepitve, de a repulos meg szeles jeleneteken kibvul semmi kulonoset nem tapasztaltam. De ezt hogy honnan tudta hihy akkor kell, azt nem tudom :P
Ha mindenkepp epiteni akarod, akkor inkabb a hatso reszt fejlesztenem. Annyit elarulok, higy a 9.1 bol en visszabutitottam 5.1 re, mert nalam a lehetosegek korlatozottak es nem hozott annyival tobbet. De egy kulon szoba erre a celra az persze mas lehetosegeket adna
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”