Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
Sanci38
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.03.19., szomb. 08:39
Értékelés: 42

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Sanci38 »



Nos igen az is relativ , hogy kik az ismertebb gyártók, mert aki nincs annyira benne a hang témában azoknak pont azok a nagy és ismert nevek amik most "fikázva" lettek (magnat, SAL, stb..) és ha bárkit megkérdeznék azt mondanák a Dali ,Polkaudiora, hogy azok noname cuccok.
Ezért kérdeztem, hogy mi az ami kétséget kizárolag objektiven meghatározza azt hogy mi a jo és mi a rossz.Mert mivel én is csak átlagos felhasználo vagyok , igy könnyen megvezetnek akár a boltban akár az adatlapok által.
 
Lásd az erösitövel is ott sem hangsulyozták ki az adatlapokon hogy a HDMI részt csak ugy tudom használni ha a hangot optikain vagy koaxon még pluszba bevezetem és nem elég neki az egy HDMI kábel mint amire én gondoltam.


Először is meg kell hallgatni..
Amiket te soroltál azok nem "márkák" hanem kommersz, tehát mindenki által ismerhető nevek.Pl. Hiába jó másban a Sony,Sony hanfalat sem ajánlunk senkinek,mert árában sokkal jobb hangdobozokat kapni. Az adatlapokrol valamennyire le lehet szürni,melyik jó,mert pl. egy Dali sosem fog 19 Hz-et feltüntetni az adatlapján, 40 ezer Hz mellett 100 ezer forintos árért.. és 4-8 ohmot sem fog beirni. Tehát az egyik ismérv a valós,pontos adatok szolgáltatása, nem kb, meg hasonlók. Másik a megépitettség, amikor pl belső röntgen is közöl, pl erevitéseket alkalmaz,mivel a merevebb dobozok erősebbak a nem merevitetteknél, vagy csillapitó anyagot használ, valamint meghatározó a sulya is: minél nehezebb,annál jobban van megépitve.
Ennyi dióhéjban.
Erősitő: A HDMI passtrough modellek nem veszik le a jelet a HDMI-ről ezt kötelezó lenne kiirni,amit a gyári adatlapok meg is tesznek, és a belépő osztály,azokból is inkább a régebbiek(Pioneer VSX420,Onkyo TX-SR307,H/K AVR1xx vagy Sony STR 500 alatti.előtti modellek) nem tudják levenni.
javaslat: Fórumon meg kell érdeklődni,mint ahogy most a hangfalnál tetted.
Javaslat jó állóhangfalra: Proson Libra szett.Svéd gyártmány,és 100 eezer pénz ujonan az 5.0.

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: repvez »


Nos igen az is relativ , hogy kik az ismertebb gyártók, mert aki nincs annyira benne a hang témában azoknak pont azok a nagy és ismert nevek amik most "fikázva" lettek (magnat, SAL, stb..) és ha bárkit megkérdeznék azt mondanák a Dali ,Polkaudiora, hogy azok noname cuccok.
Ezért kérdeztem, hogy mi az ami kétséget kizárolag objektiven meghatározza azt hogy mi a jo és mi a rossz.Mert mivel én is csak átlagos felhasználo vagyok , igy könnyen megvezetnek akár a boltban akár az adatlapok által.
 
Lásd az erösitövel is ott sem hangsulyozták ki az adatlapokon hogy a HDMI részt csak ugy tudom használni ha a hangot optikain vagy koaxon még pluszba bevezetem és nem elég neki az egy HDMI kábel mint amire én gondoltam.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az ismertebb gyártók amik jók (de ez relatív):Dali, Polkaudio, Monitor audio, Focal, .........stb .Az olcsó Magnat amit néztél nagyon pofátlan módon hazudik. Semelyik adat nem valós. Talán a 4-8ohm Ha elmondanám mennyi watt a benne lévő mély-közép, leesne az állad. Ami rá van írva watt teljesítmény az nyugodtan oszthatod 10-zel és még mindig nem jársz a valóságnál.

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: repvez »



Ezeket nem javaslom. Mérés nélkül nem érdemes váltóval foglalkozni.
 
 
A monitor doboz gyakorlatilag állványost jelent. Jót derültem ezen a magnat-en.


Azért csak javitana valamit ha nem engedne rá nemkivánatos frekvenciákat még akkor sem ha nem mért értére van gyártva.
 
Egyébként akkor mit kell nézni a hangfalaknál ha vásásrlásra kerülne a sor , milyen márkák azok amik jó minöséget gyártanak?Ha az adatlapra nem lehet addni akkor hogyan lehet megállapitani, hogy jó vagy nem.
Azt értem , hogy meg kell hallgatni, de vagy olyan helyen tudom megnézni ahol nem ideállis környezetben van vagy pedig más erösitövel és amugy is máshogy fog szolni a saját szobámba , akkor hogy dontsem el hogy mi a jó?
Mellesleg hogyan tudjam ellenörizni azt hogy mit tud valojában és mi van az adatlapra irva, nincs a fülembe méröóra.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Hozzáteszem, manapság nagyon kevés hangszóró teljesíti ezt a két paramétert maradéktalanul.


 
Amit nekem átalakítottál az olyan volt.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Rengeteg doboznál alkalmazzák a mindnféle váltó nélküli mélyközép hangszórót. Ehhez két dolog szükségeltetik:
 
Az egyik, hogy a mélyközép rolloffja kellemes váltási helyen és viszonylag egyenletesen essen, mindenféle peak nélkül.
 
A másik, hogy ne húzzon magasba a mélyközép átvitele, tehát legyen benne ún "belső baffle step kompenzáció".
 
Ezen két feltétel közül a SAL hangszórók egyiket sem teljesítik, úgyhogy itt inkább spórolásról beszélünk.
Hozzáteszem, manapság nagyon kevés hangszóró teljesíti ezt a két paramétert maradéktalanul.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: earforce »



19Hz, mi?


Látom megelőztél
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



19Hz, mi?


Forditva még csak csak eltudom képzelni, azaz 38-19

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Jót derültem ezen a magnat-en.
 
19Hz, mi?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: KMT »



például egy ilyet a 25cm-es hsz-elé , hogy ne engedjen rá magasabb frekit .talán igy javulna a mélyhangja tisztábban szolna és a dinamikálya is jobb lenne ha nem zavarnák össze a magasabb hangu rezgések. ha 75 w-on csak a mélyekre kéne koncentrálnia.CSak igy nem tudom mit hogyan és hova kéne kötni hogy jó legyen.
DE amugy a mély hsz se lehet a helyzet magaslatán ha a beszédhang is tisztán szol benne , mert ahogy máshol is irták a magashangok nem kellene hogy a tomegénél fogva ki tudják mozditani a membránt, mig a csipogok ugyan igy nem képesek a mélyhangokat megszolaltatni mert nincs akkora kitéritése.
Erősitő manual
ha esetleg talál benne valaki olyan menüt amit én rosszul értelmeztem vagy elfelejtettem beállitani.


 
Ezeket nem javaslom. Mérés nélkül nem érdemes váltóval foglalkozni.
 
 
A monitor doboz gyakorlatilag állványost jelent. Jót derültem ezen a magnat-en.

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: repvez »



Egyértelmű:
1. SAL elad
2. Régi monitordoboz vesz.
3. Boldogság.


erre a szettre gondoltál ?
 
jol néz ki és az adatok papiron jol mutatnak, de sajna nem tudnám olyan áron eladni a SAL-t hogy minimális ráfizetéssel meg tudjam venni .És még ehhez sincs aktiv szub, bár ha tudja a 19hz-et ahogy papiron akkor nem is kellene, max a nativ hangcsatorna miatt hiányozna a sub ,ha egy effectet csak arra küld ki.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Egyértelmű:
1. SAL elad
2. Régi monitordoboz vesz.
3. Boldogság.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: repvez »



 
 
repvez
Mi elé akarsz váltót?


például egy ilyet a 25cm-es hsz-elé , hogy ne engedjen rá magasabb frekit .talán igy javulna a mélyhangja tisztábban szolna és a dinamikálya is jobb lenne ha nem zavarnák össze a magasabb hangu rezgések. ha 75 w-on csak a mélyekre kéne koncentrálnia.CSak igy nem tudom mit hogyan és hova kéne kötni hogy jó legyen.
DE amugy a mély hsz se lehet a helyzet magaslatán ha a beszédhang is tisztán szol benne , mert ahogy máshol is irták a magashangok nem kellene hogy a tomegénél fogva ki tudják mozditani a membránt, mig a csipogok ugyan igy nem képesek a mélyhangokat megszolaltatni mert nincs akkora kitéritése.
Erősitő manual
ha esetleg talál benne valaki olyan menüt amit én rosszul értelmeztem vagy elfelejtettem beállitani.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: KMT »

... Asszem Proac. De nem vagyok benne biztos.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: earforce »



Csak megjegyzem, hogy nevesebb dobozok esetén is szoktak hasonlót csinálni,


A KAV-ra gondolsz?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: KMT »



Te jó ég!!?


 
Csak megjegyzem, hogy nevesebb dobozok esetén is szoktak hasonlót csinálni, azaz, hogy a mélyközép előtt nincs semmi, annak saját átvitelére bízzák a váltást. Persze itt ez inkább költség"hatékonyság".
 
 
repvez
Mi elé akarsz váltót?

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: repvez »


Köszönöm a válaszokat és tényleg az a helyzet , hogy nem tudom lecserélni pénz nélkül és annyira nincsenek nagy igényeim, de zavar, hogy kis hangerön kevés a basszus.
Ma csináltam egy stressz tesztet és feltekertem 70-re a hangeröt a 80-bol és itt már mozognak a membránok, de a basszusé kevésbé mint a közepek és zavar, hogy onnan is jönnek a beszédhangok.
Esetleg kevés az erösitö hozzá , hogy meghajtsa ahogy kell (nem hiszem) 7x75W?
Javitana a mélyeken ha egy subváltot tennék be a 25cm-es elé? Elég lenne 1 darab és onnan kettéágaztatni a 2 fronthoz vagy külön kell mindegyikbe? (csak mert a mélyeknek ugy sincs iránya és az nem stereoban szol )
Bár akkor hogyan kéne bekábelezni hogy a középmagasakra menjen a jobb bal csatorna és a subhoz honnan vegyem le a jelet, mert sajnos passziv szubhoz nincs külön csatorna csak aktivhoz van?

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: dandesz »


Abból a mélyből jönnek mélyek csak nincs jól be állítva
 
El adni meg annyiért hogy kevés pénzt rakj hozzá és vegyél egy jobbat nem tudnád sajnos!
 
HA tudsz ilyenre vevőt akkor szólj mert van raktáron egy teljes szett
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: earforce »



El kell adni és venni helyette mást...


Egyetértek, bár itt alapvető dolgokkal van gond.
dandesz,
az nem pénz kérdése, hogy a mélyből ne jöjjenek közép hangok, ez egyszerűen egy elnagyolt, igénytelen hulladék.
 
Itt kérek elnézést a tulajtól, de én próbálnék minél hamarabb túladni rajta.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azért szerintem nem kell ki dobni mert nincs olyan anyagi helyzete hogy 100.000ért vegyen dolgokat!!!


El kell adni és venni helyette mást...

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: dandesz »



Te jó ég!!?


Azért szerintem nem kell ki dobni mert nincs olyan anyagi helyzete hogy 100.000ért vegyen dolgokat!!!
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Te jó ég!!?


Nem , csak SAL

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: earforce »



SAL2610
... beszéghang is hallatszik nem csak a mély hangok... kiderült hogy az a hsz direkten van bekötve mindenféle hangváltó nélkül és csak az elsökön van váltó.


Te jó ég!!?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: repvez »



Elsőként, én is a beállításokat nézném át. Lehet, hogy úgy van beállítva, hogy a mély hangokat csak a subra küldi.


 
nezegettem a menüjét, de elég furán hivatkozik mindenre. Például a frontoknál van olyan hogy narrow és wide a leirásba ilyenkor azt irja hogy vagy ráteszi a frontokra is a mélyeket vagy csak a sub és center kapja, de egyik állásban sem érezni változást.
Az EQ-ban is állitottam már mindent, de nem jott meg a mély csak tompább lett a magas.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Üdv!
 
Tudna nekem tanácsot addni valaki hogy mi okozhatja azt , hogy a hangszoromon SAL2610 szett a membránok szinte meg sem mozdulnak és föleg a mély nem szól rendesen?
A neten találtam videot ugyan arrol a hangfalszettröl ott rendesen mozog minden.
első
második
 
Tudom, hogy nem egy high-end cucc, de azért nem igy kéne szolni mint nálam.Nálam egy Onkyo SR TX505E erösitövel van hajtva, de szinte csak ha odateszem az ujjam a membránhoz akkor érzem hogy mozog.
Az oldalsó 25cm-es Hsz-böl meg a beszéghang is hallatszik nem csak a mély hangok.Egy másik forumban kiderült hogy az a hsz direkten van bekötve mindenféle hangváltó nélkül és csak az elsökön van váltó.
Sajnos anyagilag max pár ezer forintot tudnék rákölteni igy abbol kéne kihozni valamit ami van.Esetleg ha valakinek van hasonló erösitöje az mondhatna beállitási javaslatokat hátha van valami rejtett menü aminél elállitodott a szub.Ujrakábelezés vagy kész hangváltó cseréje esetleg subváltó beiktatása segitene a dolgon ?Ha igen akkor mit és hova kell kötni és milyen értékekre kell figyelni a vételkor hogy se a hangfalban se az erösitöben ne essen kár?
 
 
És van egy másik problémám amire csak most derült fény számomra mivel a vásárláskor nem voltam eléggé képben a featurekkel és készülékem sem volt akkor amivel tesztelhettem volna.Igy most derült ki hogy az erösitöbe igaz hogy lehet HDMI-t bedugni, de a hangot nem tud rola kiadni csak továbbküldi a kimenetre.
Ezen lehet valahogy trükközni?Mert igy hiába veszek uj eszközt amin van HDMI csak a TV cincogoin tudnám hallgatni hiába van az erösitöm és a hangfalak akkor mi értelme volt igy rátenni ezeket a csatlakozokat az erösitöre ?Ez parasztvakitás és a vásárlók becsapása, megtévesztése!És persze erröl ne irtak sem a használatiban sem a reklámokban


 
 
Elsőként, én is a beállításokat nézném át. Lehet, hogy úgy van beállítva, hogy a mély hangokat csak a subra küldi.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”