Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: -KP- »

banfizoltan84 írta:
2024.02.26., hétf. 16:40
Sziasztok!
Egy klipscp rp 502 s pàr hangsugàrzó elhelyezésével kapcsolatban kérném a segìtségetek! A kanapé mögötti közvetlen falra tudom felfúrni! Na most ìgy a hangsugàrzók nem a hallgatàsi pozició felé néznek! Ez ìgy működik?
Vagy esetleg nézzek valami konzolos felfogatàst, hogy összébb tudjam forgatni a két hangfalat?
Köszi előre is a tanàcsokat
Ezek dipól sugárzók. Közvetlen oldalra szokás elhelyezni őket, hallgatói pozíció fölé.

Avatar
banfizoltan84
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.12.07., hétf. 10:28
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: banfizoltan84 »

Sziasztok!
Egy klipscp rp 502 s pàr hangsugàrzó elhelyezésével kapcsolatban kérném a segìtségetek! A kanapé mögötti közvetlen falra tudom felfúrni! Na most ìgy a hangsugàrzók nem a hallgatàsi pozició felé néznek! Ez ìgy működik?
Vagy esetleg nézzek valami konzolos felfogatàst, hogy összébb tudjam forgatni a két hangfalat?
Köszi előre is a tanàcsokat

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Quetz »

kbalint írta:
2024.01.21., vas. 11:38
Üdv! Ehhez kapcsolódna a kérdésem. Én stereo rendszeren filmezek, pc-ről, de elég vegyes a kép, akarom mondani a hang. Ha van a filmhez stereo hangsáv akár csak 384kbps, jók az arányok, van térérzet. Viszont 5.1,7.1-nél van hogy a dialógus nagyon halk, máskor viszont jó. A térérzet is van, hogy megvan, van hogy nincs, nagyon változó.
Van valami tuti módszer, hogy hallgassunk sok csatornát stereoban? Vlc-n és media playeren is próbáltam, egyik sem az igazi.
Tippelni tudok, hogy a sztereó hangsávot egy hangmérnök készítette, és ügyelt rá, hogy az említett paraméterek rendben legyenek. A sokcsatornás hangsávból pedig a lejátszód konvertál sztereóba, és az sikerül, ahogy sikerül. Ha van dynamic range compression a VLC-ben, akkor azzal játszanék, hátha tud javítani a dolgon.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
kbalint
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.03.02., vas. 21:09
Értékelés: -1

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: kbalint »

Quetz írta:
2024.01.14., vas. 12:04
killerfinger írta:
2024.01.14., vas. 09:38
A tv és az erősítő paramétereit tekintve sorround hangszórókkal kapcsolatban mire érdemes beruházni, ha nem akarom szétfújatni a 20nm-es nappalit?
Főleg este -ha a gyerekek már alszanak a tetőtérben- jut idő filmnézésre. A tervem az lenne, hogy a két HB-t megtartanám frontnak.
Miért nem maradsz a sztereó kiépítésnél? Ha halkan mozizol, akkor nincs értelme dedikált mélynyomónak, mert nem fogod hallani vagy érezni a mélyeket. A surroundokhoz nem akarsz kábelezni, mert nem akarod szétfúrni a szobát. A wireless surround nem megoldás, mert ahhoz meg tápkábelt kell vinni, nomeg a BT audió nem épp audiofil szabvány.

Az AVR-ed ismeri a HDMI ARC-t azaz a TV hangját kitudod rá küldeni, média lejátszóval pedig a filmek is menni fognak, de akár a TV-d lejátszója is megfelelhet neked.
Üdv! Ehhez kapcsolódna a kérdésem. Én stereo rendszeren filmezek, pc-ről, de elég vegyes a kép, akarom mondani a hang. Ha van a filmhez stereo hangsáv akár csak 384kbps, jók az arányok, van térérzet. Viszont 5.1,7.1-nél van hogy a dialógus nagyon halk, máskor viszont jó. A térérzet is van, hogy megvan, van hogy nincs, nagyon változó.
Van valami tuti módszer, hogy hallgassunk sok csatornát stereoban? Vlc-n és media playeren is próbáltam, egyik sem az igazi.

Avatar
killerfinger
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.11., szomb. 22:46
Értékelés: 2

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: killerfinger »

Quetz írta:
2024.01.14., vas. 14:29
killerfinger írta:
2024.01.14., vas. 12:40
Kábelezek én ha kell, de a szegőket biztos nem szedem fel. Most is vannak kábelek a szegővel párhuzamosan, lenne még kettő hátra valami lapos, vékony, ezzel nincs bajom. A wireless megoldásnál a tápolást hogy kell elképzelni? A hátsóknak kell külön egy áramforrás és a front/centereknek, meg persze a subnak?
Minden wireless hangszórónak beépített erősítője van, amit árammal kell ellátni. Kell nekik egy konnektor 220-al. Nem tudok olyan AVR-ről, ami 5/7.1-et tudna wireless meghajtani, tehát szükséged lesz wireless transmitterekre is. Ezek analóg jelet kapnak az AVR pre--outon keresztül, azt digitalizálják, átküldik a vevőnek ami visszaalakítja analóg jellé amit aztán megkap a hangszóró. A vevő lehet a hangfalba építve, vagy külön egység amit az adóhoz adnak. Ezeknek az utólagos transmitter megoldásoknak a problémája, hogy fosch minőségűek, vagy drágák (és persze lehetnek drágák és fosch minőségűek is).

Két megoldást látok:
- Wireless: veszel egy soundbart amihez wireless surroundok és subwoofer is tartozik
- Kábelezel. Itt csak a hangfalaidat kell lecserélni azonos hangzásúakra.
Úúúú, akkor a wireless kiesik, olvasni is rossz volt.
Én valami minimálra gondoltam surround ügyben. A Bose Acoustimass szériával van esetleg tapasztalat, ránézésre azok a mini dobozkák talán jók lehetnek a nem túl magas igényeimnek? Illetve helyfoglalás tekintetében is szimpatikusnak tartom.
Eredendően azért vettem a hm erősítőt, mert hálózatos és külső hordozóról is tud losless audiót lejátszani, pure audio stb és ha esetleg házimoziznék még arra is jó lehet. De elsősorban a zene a lényeg, nem mintha ezek az ősrégi HB200-ak bármit is képviselnének hangzás ügyben.
Nem a szél fúj rossz irányból, te mész rossz felé.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Quetz »

killerfinger írta:
2024.01.14., vas. 12:40
Kábelezek én ha kell, de a szegőket biztos nem szedem fel. Most is vannak kábelek a szegővel párhuzamosan, lenne még kettő hátra valami lapos, vékony, ezzel nincs bajom. A wireless megoldásnál a tápolást hogy kell elképzelni? A hátsóknak kell külön egy áramforrás és a front/centereknek, meg persze a subnak?
Minden wireless hangszórónak beépített erősítője van, amit árammal kell ellátni. Kell nekik egy konnektor 220-al. Nem tudok olyan AVR-ről, ami 5/7.1-et tudna wireless meghajtani, tehát szükséged lesz wireless transmitterekre is. Ezek analóg jelet kapnak az AVR pre--outon keresztül, azt digitalizálják, átküldik a vevőnek ami visszaalakítja analóg jellé amit aztán megkap a hangszóró. A vevő lehet a hangfalba építve, vagy külön egység amit az adóhoz adnak. Ezeknek az utólagos transmitter megoldásoknak a problémája, hogy fosch minőségűek, vagy drágák (és persze lehetnek drágák és fosch minőségűek is).

Két megoldást látok:
- Wireless: veszel egy soundbart amihez wireless surroundok és subwoofer is tartozik
- Kábelezel. Itt csak a hangfalaidat kell lecserélni azonos hangzásúakra.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
killerfinger
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.11., szomb. 22:46
Értékelés: 2

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: killerfinger »

Quetz írta:
2024.01.14., vas. 12:04
killerfinger írta:
2024.01.14., vas. 09:38
A tv és az erősítő paramétereit tekintve sorround hangszórókkal kapcsolatban mire érdemes beruházni, ha nem akarom szétfújatni a 20nm-es nappalit?
Főleg este -ha a gyerekek már alszanak a tetőtérben- jut idő filmnézésre. A tervem az lenne, hogy a két HB-t megtartanám frontnak.
Miért nem maradsz a sztereó kiépítésnél? Ha halkan mozizol, akkor nincs értelme dedikált mélynyomónak, mert nem fogod hallani vagy érezni a mélyeket. A surroundokhoz nem akarsz kábelezni, mert nem akarod szétfúrni a szobát. A wireless surround nem megoldás, mert ahhoz meg tápkábelt kell vinni, nomeg a BT audió nem épp audiofil szabvány.

Az AVR-ed ismeri a HDMI ARC-t azaz a TV hangját kitudod rá küldeni, média lejátszóval pedig a filmek is menni fognak, de akár a TV-d lejátszója is megfelelhet neked.
Kábelezek én ha kell, de a szegőket biztos nem szedem fel. Most is vannak kábelek a szegővel párhuzamosan, lenne még kettő hátra valami lapos, vékony, ezzel nincs bajom. A wireless megoldásnál a tápolást hogy kell elképzelni? A hátsóknak kell külön egy áramforrás és a front/centereknek, meg persze a subnak?
Nem a szél fúj rossz irányból, te mész rossz felé.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Quetz »

killerfinger írta:
2024.01.14., vas. 09:38
A tv és az erősítő paramétereit tekintve sorround hangszórókkal kapcsolatban mire érdemes beruházni, ha nem akarom szétfújatni a 20nm-es nappalit?
Főleg este -ha a gyerekek már alszanak a tetőtérben- jut idő filmnézésre. A tervem az lenne, hogy a két HB-t megtartanám frontnak.
Miért nem maradsz a sztereó kiépítésnél? Ha halkan mozizol, akkor nincs értelme dedikált mélynyomónak, mert nem fogod hallani vagy érezni a mélyeket. A surroundokhoz nem akarsz kábelezni, mert nem akarod szétfúrni a szobát. A wireless surround nem megoldás, mert ahhoz meg tápkábelt kell vinni, nomeg a BT audió nem épp audiofil szabvány.

Az AVR-ed ismeri a HDMI ARC-t azaz a TV hangját kitudod rá küldeni, média lejátszóval pedig a filmek is menni fognak, de akár a TV-d lejátszója is megfelelhet neked.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
killerfinger
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.11., szomb. 22:46
Értékelés: 2

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: killerfinger »

TSanyi írta:
2024.01.14., vas. 10:56
killerfinger írta:
2024.01.14., vas. 09:38
Sziasztok!

Tök kezdő vagyok, sosem házimoziztam, tanácsra lenne szükségem a különböző hangrendszerek erősítő-forrás-mit lehet és mit érdemes sokszögében. Hálás lennék ha felkapcsolná valaki a fényt az alagút végén.
Van egy régi vasam, egy onkyo tx-nr609 https://assets.onkyo-av.com/spec-sheets ... 1667418445
Van két őskövület Heybrook HB200-as hangfalam.
Most tervezek venni a 10 éves plazma tv helyett valami oled vagy mini led tv-t.

A kérdéseim pedig:
Az egyik tervben lévő tv https://www.tcl.com/hu/hu/tvs/55-c805
A tv és az erősítő paramétereit tekintve sorround hangszórókkal kapcsolatban mire érdemes beruházni, ha nem akarom szétfújatni a 20nm-es nappalit?
Főleg este -ha a gyerekek már alszanak a tetőtérben- jut idő filmnézésre. A tervem az lenne, hogy a két HB-t megtartanám frontnak.
A filmeket NAS-ról vagy külső HDD-ról játszanám le.
Érdems e 7.1-ben gondolkodni vagy tök elég egy 5.1-es rendszert fabrikálni?
A kábelektől, mint sokan én is rosszul vagyok, de ha nincs más megoldás... mennyire ajánlott BT-os szettet beszerezni?
Elég lenne esetleg csak egy soundbar aktív méllyel? Ezek kvázi nem csak arra jók, hogy a lapostv-k lapos hangjába némi életet leheljenek, de sorround 0 ? Passzív soundbarnak lenne értelme?

Egyelőre ennyi. Előre is köszönöm a válaszokat.
Kábelt el lehet vezetni esetleg a parketta szegélyben? Vagy vannak lapos hangsugárzó kábelek szőnyeg alá. Te tudod mekkora hangsugárzókat tudsz/akarsz elhelyezni. A HB200-asból nem lehet fellelni még 3-at? Így egyformák lennének a sugárzóid. Vagy ha találsz 5-öt és el tudod jól helyezni őket akkor meg vagy a 7.1-el is.
10 méternyi -a parkettával összelakkozott, régi típusú szegőt én fel nem szedek ezért, az biztos. A HB200-asok hátra nagyon nagyok lennének, én valami kisebb sugárzóban kondolkodom.
Nem a szél fúj rossz irányból, te mész rossz felé.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

killerfinger írta:
2024.01.14., vas. 09:38
Sziasztok!

Tök kezdő vagyok, sosem házimoziztam, tanácsra lenne szükségem a különböző hangrendszerek erősítő-forrás-mit lehet és mit érdemes sokszögében. Hálás lennék ha felkapcsolná valaki a fényt az alagút végén.
Van egy régi vasam, egy onkyo tx-nr609 https://assets.onkyo-av.com/spec-sheets ... 1667418445
Van két őskövület Heybrook HB200-as hangfalam.
Most tervezek venni a 10 éves plazma tv helyett valami oled vagy mini led tv-t.

A kérdéseim pedig:
Az egyik tervben lévő tv https://www.tcl.com/hu/hu/tvs/55-c805
A tv és az erősítő paramétereit tekintve sorround hangszórókkal kapcsolatban mire érdemes beruházni, ha nem akarom szétfújatni a 20nm-es nappalit?
Főleg este -ha a gyerekek már alszanak a tetőtérben- jut idő filmnézésre. A tervem az lenne, hogy a két HB-t megtartanám frontnak.
A filmeket NAS-ról vagy külső HDD-ról játszanám le.
Érdems e 7.1-ben gondolkodni vagy tök elég egy 5.1-es rendszert fabrikálni?
A kábelektől, mint sokan én is rosszul vagyok, de ha nincs más megoldás... mennyire ajánlott BT-os szettet beszerezni?
Elég lenne esetleg csak egy soundbar aktív méllyel? Ezek kvázi nem csak arra jók, hogy a lapostv-k lapos hangjába némi életet leheljenek, de sorround 0 ? Passzív soundbarnak lenne értelme?

Egyelőre ennyi. Előre is köszönöm a válaszokat.
Kábelt el lehet vezetni esetleg a parketta szegélyben? Vagy vannak lapos hangsugárzó kábelek szőnyeg alá. Te tudod mekkora hangsugárzókat tudsz/akarsz elhelyezni. A HB200-asból nem lehet fellelni még 3-at? Így egyformák lennének a sugárzóid. Vagy ha találsz 5-öt és el tudod jól helyezni őket akkor meg vagy a 7.1-el is.

Avatar
killerfinger
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.11., szomb. 22:46
Értékelés: 2

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: killerfinger »

Sziasztok!

Tök kezdő vagyok, sosem házimoziztam, tanácsra lenne szükségem a különböző hangrendszerek erősítő-forrás-mit lehet és mit érdemes sokszögében. Hálás lennék ha felkapcsolná valaki a fényt az alagút végén.
Van egy régi vasam, egy onkyo tx-nr609 https://assets.onkyo-av.com/spec-sheets ... 1667418445
Van két őskövület Heybrook HB200-as hangfalam.
Most tervezek venni a 10 éves plazma tv helyett valami oled vagy mini led tv-t.

A kérdéseim pedig:
Az egyik tervben lévő tv https://www.tcl.com/hu/hu/tvs/55-c805
A tv és az erősítő paramétereit tekintve sorround hangszórókkal kapcsolatban mire érdemes beruházni, ha nem akarom szétfújatni a 20nm-es nappalit?
Főleg este -ha a gyerekek már alszanak a tetőtérben- jut idő filmnézésre. A tervem az lenne, hogy a két HB-t megtartanám frontnak.
A filmeket NAS-ról vagy külső HDD-ról játszanám le.
Érdems e 7.1-ben gondolkodni vagy tök elég egy 5.1-es rendszert fabrikálni?
A kábelektől, mint sokan én is rosszul vagyok, de ha nincs más megoldás... mennyire ajánlott BT-os szettet beszerezni?
Elég lenne esetleg csak egy soundbar aktív méllyel? Ezek kvázi nem csak arra jók, hogy a lapostv-k lapos hangjába némi életet leheljenek, de sorround 0 ? Passzív soundbarnak lenne értelme?

Egyelőre ennyi. Előre is köszönöm a válaszokat.
Nem a szél fúj rossz irányból, te mész rossz felé.

dzsekicsen
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.11.17., csüt. 13:52
Értékelés: 0

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: dzsekicsen »

Az itthon kapható olcsó vetítővásznak közül (Funscreen, Medium, Elitescreen) melyiket érdemes venni?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Quetz »

szabozsolt írta:
2023.12.22., pén. 08:24
Akkor lehet, hogy a hangfalak körül keresgélnék, mert korábban volt egy Denon AVR 1306 erősítőm úgyan ezzel a hangfalszettel és akkor is ez a problémám volt vele.
Az említett Denon ugyanolyan entry level, mint a mostani, nem csoda, ha ugyanúgy nem szólt. Ha végig gondolod, a crossover probléma miatti "halk" hang azt jelentené, hogy az összes hangfaladban hasonló módon kellett tönkremenjen az áramkör(ennek maximum matematika valószínüsége van). Ha nem így történt volna, akkor hallanád a hangerő különbséget.

Ha hangerőt akarsz, vegyél másik hangfal szettet és/vagy combosabb erősítőt.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
szabozsolt
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.06., hétf. 08:46
Értékelés: 1

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: szabozsolt »

mezzo írta:
2023.12.21., csüt. 13:28
szabozsolt írta:
2023.12.19., kedd 15:50
Az utóbbi időben inkább zene hallgatásra használjuk és valamiért eléggé fel kell tekerjem a hangerőt, hogy szóljon. Illetve maximumra fel van tekerve és nem érzem a dinamikát és simán túlkiabálom.
Ez így első hallásra inkább hangsugárzó probléma. Simán a hangváltó adhatta meg magát például. Kizárásos alapon, ha valahogy meg tudnád nézni, hogy más hangsugárzóval hogyan a szól az erősítő vagy más erősítővel a hangsugárzó, akkor lehetne tudni, hogy a Denon vagy a Warfedale beteg.
Akkor lehet, hogy a hangfalak körül keresgélnék, mert korábban volt egy Denon AVR 1306 erősítőm úgyan ezzel a hangfalszettel és akkor is ez a problémám volt vele.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Quetz »

szabozsolt írta:
2023.12.19., kedd 15:50
Sziasztok,

Adott egy Denon AVR-X550BT házimozi erősítő. 3 éve vásároltam filmezéshez. Az utóbbi időben inkább zene hallgatásra használjuk és valamiért eléggé fel kell tekerjem a hangerőt, hogy szóljon. Illetve maximumra fel van tekerve és nem érzem a dinamikát és simán túlkiabálom. Tudom, hogy nem diszkót kell vele csinálni, de azt hittem ennél azért többet tud, ha szimplán sztereóra állítom még többet veszít a hangerőből. Sose volt széthajtva mozizáshoz miért is kellene. Van hozzá egy wharfedale diamond 10.1 szett sub nélkül. Nem igazán tudom, hogy mit lehetne ettől várni nincs viszonyítási alapom sajnos. Lehet semmi baj sincs csak ennyit tud, de laikus vagyok lehet beállítás vagy a kábelek régiek oxidálódott nem tudom, hogy ez befolyásol e bármit is. Erőben Én kicsit többet vártam volna tőle. Van esetleg valami ötletetek, tipp, hogy milyen irányba kellene mozognom a témában?!

Előre is köszi.
Ez teljesen normális. Gyenge az erősítőd és alacsony a hangfalaid érzékenysége. Ha kiszámolod az elméleti maximális hangnyomást, akkor 95dB-t kapsz. A filmek pedig nem 0dB maximális hangerőre vannak keverve. A kalkulátort itt találod: https://mehlau.net/audio/spl/
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: mezzo »

szabozsolt írta:
2023.12.19., kedd 15:50
Az utóbbi időben inkább zene hallgatásra használjuk és valamiért eléggé fel kell tekerjem a hangerőt, hogy szóljon. Illetve maximumra fel van tekerve és nem érzem a dinamikát és simán túlkiabálom.
Ez így első hallásra inkább hangsugárzó probléma. Simán a hangváltó adhatta meg magát például. Kizárásos alapon, ha valahogy meg tudnád nézni, hogy más hangsugárzóval hogyan a szól az erősítő vagy más erősítővel a hangsugárzó, akkor lehetne tudni, hogy a Denon vagy a Warfedale beteg.

Avatar
szabozsolt
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.06., hétf. 08:46
Értékelés: 1

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: szabozsolt »

Sziasztok,

Adott egy Denon AVR-X550BT házimozi erősítő. 3 éve vásároltam filmezéshez. Az utóbbi időben inkább zene hallgatásra használjuk és valamiért eléggé fel kell tekerjem a hangerőt, hogy szóljon. Illetve maximumra fel van tekerve és nem érzem a dinamikát és simán túlkiabálom. Tudom, hogy nem diszkót kell vele csinálni, de azt hittem ennél azért többet tud, ha szimplán sztereóra állítom még többet veszít a hangerőből. Sose volt széthajtva mozizáshoz miért is kellene. Van hozzá egy wharfedale diamond 10.1 szett sub nélkül. Nem igazán tudom, hogy mit lehetne ettől várni nincs viszonyítási alapom sajnos. Lehet semmi baj sincs csak ennyit tud, de laikus vagyok lehet beállítás vagy a kábelek régiek oxidálódott nem tudom, hogy ez befolyásol e bármit is. Erőben Én kicsit többet vártam volna tőle. Van esetleg valami ötletetek, tipp, hogy milyen irányba kellene mozognom a témában?!

Előre is köszi.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

baluauto írta:
2023.12.16., szomb. 12:32
Sziasztok! Kérdés: Adott egy Primare SPA22 hogy tudom HDMI kábelell öszekötni a tévével?
Az a baj,hogy csak a component csatlakozóval sikerül egy régebbi tévéhez csatlakoztatni,így látom a menüt,de HDMI csatlakozón keresztül sehogy nem tudom a másik tévét csatlakoztatni.Valószínűleg le lehet tiltva a HDMII?
Vagy most egyáltalán a ki vagy a be menettel kel összekötni a tévével?Vagy kell a tévén is valamit állítani?
Nem volt még HDMI-vel dolgom!A régi HMerősítőmön nem volt csak optikai.
Sajnos a Primare SPA22-n az OSD HDMI-n nem elérhető.
De természetesen a HDMI kimenetet kell a TV-vel összekötni. Ha a lejátszódon van két HDMI kimenet, akkor az egyiket a TV-be, másikat a Primare erősítőbe - az a legjobb megoldás.
OSD itt a beállításhoz kell, azt a component összekötéssel tudod kezelni.

Online
Avatar
baluauto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2014.12.24., szer. 12:31
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: baluauto »

Sziasztok! Kérdés: Adott egy Primare SPA22 hogy tudom HDMI kábelell öszekötni a tévével?
Az a baj,hogy csak a component csatlakozóval sikerül egy régebbi tévéhez csatlakoztatni,így látom a menüt,de HDMI csatlakozón keresztül sehogy nem tudom a másik tévét csatlakoztatni.Valószínűleg le lehet tiltva a HDMII?
Vagy most egyáltalán a ki vagy a be menettel kel összekötni a tévével?Vagy kell a tévén is valamit állítani?
Nem volt még HDMI-vel dolgom!A régi HMerősítőmön nem volt csak optikai.

Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sony309 »

ZolaBA írta:
2023.11.03., pén. 11:51
Köszönöm!
S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

sony309 írta:
2023.11.03., pén. 10:41
Mi a legolcsóbb megoldás arra, hogy a TV hangját "fejlesszem"?
Egy D osztályú erősítő fejhallgató kimenetről két kismérető hangsugárzóval?
Legolcsóbb ha van otthon bármilyen meglévő hifi, mini hifi, stb. vonalbemenettel és rákötöd arra ;)
Ami még olcsó az a "PC Speaker" kategória, de sajnos ártól függetlenül ebben a kategóriában jelentős részben förtelmes hangú holmik vannak. A Best Buy a "Genius HF-1250B" sajnos már nem kapható újonnan.
Köv. szint talán valami használt mini hifi, simán lehet bármelyik része rossz, cd, kazetta, rádió, ha van vonal bemenet (aux) akkor használható. Érdemes fadobozosat nézni.
A következő 15-20 ezer környéki árszintben már vannak használt házimozi szettek is, ami persze nem feltétlen jó. Sőt, a muanyagok többnyire szarok. Ha komponens erősítő+hangfal holmikat nézel az már könnyedén lehet 40 ezer is. Viszont ennél a 40 ezernél már belépnek a kisebb/használt studio monitorok is, ami azért ellentétben a pc speakerekkel inkább jelentős részben hallgatható kategória.
20 ezer körül egyébként vannak házimozi erősítők is, simán ki lehet olyat is fogni ami már fogad optikai bemenetet... stb.

Ka komly a kérdés és tanácstalanság írj/linkelj nyugodtan kiszemelteket, mindig lesz aki segít :napsut:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sony309 »

Üdvözlet, sziasztok!

Mi a legolcsóbb megoldás arra, hogy a TV hangját "fejlesszem"?

Egy D osztályú erősítő fejhallgató kimenetről két kismérető hangsugárzóval?


Köszönöm a választ!
S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Köszönöm! :smile32:
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Apaci72 írta:
2023.10.05., csüt. 16:02
Sziasztok!

IMAX Enhanced-kompatibilis AVR-re érdemes most még beruházni?
Találkoztam már a képformátummal (amihez igazából semmi extra kütyü nem kell) Disney+-on, de hanggal, stb. nemigen.

Köszönöm!
Sajnos nem érdemes, mert alig van tartalom. nem is hiszem, hogy sok lesz.
A DTS:X kis változtatással az IMAX hang.

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Sziasztok!

IMAX Enhanced-kompatibilis AVR-re érdemes most még beruházni?
Találkoztam már a képformátummal (amihez igazából semmi extra kütyü nem kell) Disney+-on, de hanggal, stb. nemigen.

Köszönöm!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”