Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Hogy RGB bemenet esetén nem él a színtelítettség? Ezt még nem próbáltam, de a képbeállítások között lehet léptetni. És az egyéniben biztosan máshol van a színszabályzó 'tolóka', mint a gyáriakban. Most már engem is érdekel.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Ez az én pár hónapos Pana tévémen is így van, ugyanis ha RGB bemenetre van állítva akkor a tv csak monitorként  működik és a színtelítettséget csak a dvd-n tudod állítani.(Már ha van rajta ilyen lehetőség)
Ez igazából jó dolog, mert az RGB jel megkerüli a TV egyes "felesleges" áramköreit.
akár a jó hifinél a hangszínszabályozás kikerülhetősége.

Hát..., hogy jó ez azért túlzás. Mert ahogy írtad a hangszinszabályzó is kikerülhető , de adott esetben visszakapcsolható . Szerencsére az én 3,5 éves Panám nem ilyen.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ez az én pár hónapos Pana tévémen is így van, ugyanis ha RGB bemenetre van állítva akkor a tv csak monitorként működik és a színtelítettséget csak a dvd-n tudod állítani.(Már ha van rajta ilyen lehetőség)
Ez igazából jó dolog, mert az RGB jel megkerüli a TV egyes "felesleges" áramköreit.
akár a jó hifinél a hangszínszabályozás kikerülhetősége.
gordon314.fw.hu

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez az én pár hónapos Pana tévémen is így van, ugyanis ha RGB bemenetre van állítva akkor a tv csak monitorként működik és a színtelítettséget csak a dvd-n tudod állítani.(Már ha van rajta ilyen lehetőség)

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: GTomi »


például az én 4 éves grundig tévémen nem tudom a telítettséget levenni, csak a fényero"t tudom szabályozni, ha dvd filmet nézek.amúgy meg teljesen jól mu"ködik (tervben egy új tévé, hihetetlen mennyit fejlo"dött a tudomány pár év alatt:))a lejátszon a fekete telítettségét tudom. 
nem tudom, mi a jó neki, kb 1 év alatt sikerült eljutnom odáig, hogy egyáltalán megnézzenek egy dvd filmet az elejéto"l a végéig, mert nekik a vhs a tökéletes...(nem is tudom miért fektettem bele ennyi energiát)

Ez számomra döbbenet, hogy a Grundigon csak fényero˝t lehet állítani!
Mi a típusszáma? Még a 25 éves Videoton vagy Orion tévéken is volt színtelítettség beállítás, függetlenül attól hogy tévému˝sort néztünk vagy videót kötöttünk rá.
Mi köze a képbeállításoknak ahhoz, hogy mi a forrás?
Ha nekik a VHS tökéletes, akkor meg is érdemlik! :smile19:

bocsánat! felreértheto"en írtam.van rajta telitettség szabályozás és EZ mu"ködik is, tv adás, videó esetében, csak a dvd-nél nem.
 
én már nem vitatkozom velük.....
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


például az én 4 éves grundig tévémen nem tudom a telítettséget levenni, csak a fényero"t tudom szabályozni, ha dvd filmet nézek.amúgy meg teljesen jól mu"ködik (tervben egy új tévé, hihetetlen mennyit fejlo"dött a tudomány pár év alatt:))a lejátszon a fekete telítettségét tudom. 
nem tudom, mi a jó neki, kb 1 év alatt sikerült eljutnom odáig, hogy egyáltalán megnézzenek egy dvd filmet az elejéto"l a végéig, mert nekik a vhs a tökéletes...(nem is tudom miért fektettem bele ennyi energiát)

Ez számomra döbbenet, hogy a Grundigon csak fényerőt lehet állítani!
Mi a típusszáma? Még a 25 éves Videoton vagy Orion tévéken is volt színtelítettség beállítás, függetlenül attól hogy tévéműsort néztünk vagy videót kötöttünk rá.
Mi köze a képbeállításoknak ahhoz, hogy mi a forrás?
Ha nekik a VHS tökéletes, akkor meg is érdemlik! :smile19:
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Nem találtam a prpoblémámnak megfelelo" topicot,pedig átnéztem egypárszor. 
A kérdésem a következo": én úgy tudom, hogy a dvdbo"l  jövo"  képen, illetve annak a színén - a fekete kivételével - nem lehet állítani, még a tévén sem.
(esetleg - gondolom én,ha van olyan, hogy mozi,stb alapbeállítás a tévében-  TALÁN azzal.)
de magán a dvd lemezro"l jövo" film szín telítettségén nem tudok.én így tudom, sajnos a faq-ban sem találtam ilyen részre.
egy barátom, aki egyfolytában azt akarja bebízonyítani, hogy nem is olyan jó a dvd, eljöttek asszonyával filmet nézni hozzánk és az volt a problémája, hogy túl harsányak voltak a színek az egyik filmnél,vegyek le a telítettségébo"l, de mondtan nem tudok, mint ahogy a moziban sem tudja az ember a színeket állítani.erre ma egy kollégája azt mondta neki, hogy o" tudja a sony tévéjén állítani, igaz nincs dvd lejátszója....
 
logikusan nekem egyértelmu", hogy nem lehet, hiszen akkor nincs értelme egy referencia dvd filmnek, ha el tudom állítani a színtelítettséget.
 
tehát, meg tudjátok ezt ero"síteni, vagy cáfolni...???
 
köszönöm

Minden színes tévén van színtelítettség-beállítás. Egyszeru˝en csak lejjebb kell venni, ha túlszínezett a képe. (Tudod: fényero˝, kontraszt, színtelítettség, so˝t színho˝mérséklet is már sok tévén.) Ezt tudja a kollégája is beállítani a Sony tévéjén. Meg mindenki, akinek van sznes tévéje.
A legtöbb DVD-játszón nincs ilyen beállítási leheto˝ség, de pl. az én Pana S75-ösömön van. Vannak gyári beállítások és kézzel is állítható több olyan paraméter, ami a tévén is van.
Kiváncsi vagyok, hogy a haverodéknak mi tetszik jobban a DVD képénél?

például az én 4 éves grundig tévémen nem tudom a telítettséget levenni, csak a fényero"t tudom szabályozni, ha dvd filmet nézek.amúgy meg teljesen jól mu"ködik (tervben egy új tévé, hihetetlen mennyit fejlo"dött a tudomány pár év alatt:))a lejátszon a fekete telítettségét tudom.
 
nem tudom, mi a jó neki, kb 1 év alatt sikerült eljutnom odáig, hogy egyáltalán megnézzenek egy dvd filmet az elejéto"l a végéig, mert nekik a vhs a tökéletes...(nem is tudom miért fektettem bele ennyi energiát)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nem találtam a prpoblémámnak megfelelo" topicot,pedig átnéztem egypárszor. 
A kérdésem a következo": én úgy tudom, hogy a dvdbo"l  jövo"  képen, illetve annak a színén - a fekete kivételével - nem lehet állítani, még a tévén sem.
(esetleg - gondolom én,ha van olyan, hogy mozi,stb alapbeállítás a tévében-  TALÁN azzal.)
de magán a dvd lemezro"l jövo" film szín telítettségén nem tudok.én így tudom, sajnos a faq-ban sem találtam ilyen részre.
egy barátom, aki egyfolytában azt akarja bebízonyítani, hogy nem is olyan jó a dvd, eljöttek asszonyával filmet nézni hozzánk és az volt a problémája, hogy túl harsányak voltak a színek az egyik filmnél,vegyek le a telítettségébo"l, de mondtan nem tudok, mint ahogy a moziban sem tudja az ember a színeket állítani.erre ma egy kollégája azt mondta neki, hogy o" tudja a sony tévéjén állítani, igaz nincs dvd lejátszója....
 
logikusan nekem egyértelmu", hogy nem lehet, hiszen akkor nincs értelme egy referencia dvd filmnek, ha el tudom állítani a színtelítettséget.
 
tehát, meg tudjátok ezt ero"síteni, vagy cáfolni...???
 
köszönöm

Minden színes tévén van színtelítettség-beállítás. Egyszerűen csak lejjebb kell venni, ha túlszínezett a képe. (Tudod: fényerő, kontraszt, színtelítettség, sőt színhőmérséklet is már sok tévén.) Ezt tudja a kollégája is beállítani a Sony tévéjén. Meg mindenki, akinek van színes tévéje.
A legtöbb DVD-játszón nincs ilyen beállítási lehetőség, de pl. az én Pana S75-ösömön van. Vannak gyári beállítások és kézzel is állítható több olyan paraméter, ami a tévén is van.
Kiváncsi vagyok, hogy a haverodéknak mi tetszik jobban a DVD képénél?
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


tehát, meg tudjátok ezt ero"síteni, vagy cáfolni...???

A TV-n általában elhet állítani a színtelítettséget, de sok komolyabb DVD lejátszóe setén is van lehetőséged a kép paramétereinek megpiszkálásra. Szóval ez egy valós lehetőség. Sokszor szükség is van rá, hiszen megjelenítőtől függően az adott lejtászó által produkált kép nem biztos, hogy a legjobb eredményt hozza a gyári beállításokkal.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Nem találtam a prpoblémámnak megfelelo" topicot,pedig átnéztem egypárszor.
 
A kérdésem a következo": én úgy tudom, hogy a dvdbo"l jövo" képen, illetve annak a színén - a fekete kivételével - nem lehet állítani, még a tévén sem.
(esetleg - gondolom én,ha van olyan, hogy mozi,stb alapbeállítás a tévében- TALÁN azzal.)
de magán a dvd lemezro"l jövo" film szín telítettségén nem tudok.én így tudom, sajnos a faq-ban sem találtam ilyen részre.
egy barátom, aki egyfolytában azt akarja bebízonyítani, hogy nem is olyan jó a dvd, eljöttek asszonyával filmet nézni hozzánk és az volt a problémája, hogy túl harsányak voltak a színek az egyik filmnél,vegyek le a telítettségébo"l, de mondtan nem tudok, mint ahogy a moziban sem tudja az ember a színeket állítani.erre ma egy kollégája azt mondta neki, hogy o" tudja a sony tévéjén állítani, igaz nincs dvd lejátszója....
 
logikusan nekem egyértelmu", hogy nem lehet, hiszen akkor nincs értelme egy referencia dvd filmnek, ha el tudom állítani a színtelítettséget.
 
tehát, meg tudjátok ezt ero"síteni, vagy cáfolni...???
 
köszönöm
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Gondolom az aláírásodban lévő 450-es erősítőbe szeretnéd csatlakoztatni a dvd koax-ot, ezt nyugottan megteheted. A cd-hez rendelése ennek a bemenetnek csak formális, az erősítő opcióiban átállíthatod dvd-re.
Ropinak és SchJohnynak teljesen igaza van, nem árt néha elolvasni a használatit.
Azt meg ne elméletileg fejtegesd, hanem próbáld ki, hogy melyik kábellel (analóg v. digi) szól jobban a cucc. Cosmo Denonjával ellentétben ugyanis a kisebb Yamaháknak nem túl szép a hangjuk analóg bemenetről.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Kérdés : A dvd lejátszón csak coax digitális kimenet van, ugye ezt kötném össze az erősítővel. De ha az erősítőn csak optikai van a DVD bemenetnek, akkor mi a teendő. Van egy coax a cd-nek, max oda dugom , vagy létezik e  "Optikai és Coax végű" kábel ?
Szerintem nyugodtan kösd a cd-nek szánt koaxba a dvd-t. Annyi hogy a bemenetek közül a cd-t kell választani ha a dvd-d hangját szeretnéd hallani.
Elolvasva Cosmo hozzászólását, az én verzióm szerint a cdnek szánt koax bemenet szabad

Gondolom az aláírásodban lévő 450-es erősítőbe szeretnéd csatlakoztatni a dvd koax-ot, ezt nyugottan megteheted. A cd-hez rendelése ennek a bemenetnek csak formális, az erősítő opcióiban átállíthatod dvd-re.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Kérdés : A dvd lejátszón csak coax digitális kimenet van, ugye ezt kötném össze az erősítővel. De ha az erősítőn csak optikai van a DVD bemenetnek, akkor mi a teendő. Van egy coax a cd-nek, max oda dugom , vagy létezik e  "Optikai és Coax végű" kábel ?
Szerintem nyugodtan kösd a cd-nek szánt koaxba a dvd-t. Annyi hogy a bemenetek közül a cd-t kell választani ha a dvd-d hangját szeretnéd hallani.
Elolvasva Cosmo hozzászólását, az én verzióm szerint a cdnek szánt koax bemenet szabad

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Kérdés : A dvd lejátszón csak coax digitális kimenet van, ugye ezt kötném össze az erősítővel. De ha az erősítőn csak optikai van a DVD bemenetnek, akkor mi a teendő. Van egy coax a cd-nek, max oda dugom , vagy létezik e "Optikai és Coax végű" kábel ?
Én a CD-t RCA-val kötném az erősítőbe, mert a Cd lejátszók DA-ja jobb. Így viszont felszabadul a koax bemenet!

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Geri »

Kérdés : A dvd lejátszón csak coax digitális kimenet van, ugye ezt kötném össze az erősítővel. De ha az erősítőn csak optikai van a DVD bemenetnek, akkor mi a teendő. Van egy coax a cd-nek, max oda dugom , vagy létezik e "Optikai és Coax végű" kábel ?
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
obnosis
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 14:10
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: obnosis »


Ezer köszönet!
Felhívtam őket, megértették mi kell, és legyártják. : )
Köszi még egyszer is!

Avatar
obnosis
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 14:10
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: obnosis »


Ezer köszönet!
Felhívtam őket, megértették mi kell, és legyártják. : )
Köszi még egyszer is!

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Kis segítséget szeretnék kérni. 
Olyan kábelt keresek, aminek az egyik fele 3 db RCA (komponens RGB), a másik pedig SCART.
 
Ugyanis a DVD lejátszómon nincs SCART kimenet, a tévémen pedig csak SCART bemenet van a komponens videojeleknek.
Tudom, hogy létezik ilyen kábel, de még nem találtam sehol itthon.
 
Erre gondolok:
Component Video to Scart
 
Légyszi, aki tud ilyet, segítsen.

Próbáld meg felhívni a KáCsa Audiót! Ott biztosan tudnak segíteni.

Avatar
obnosis
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 14:10
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: obnosis »


Kis segítséget szeretnék kérni.
 
Olyan kábelt keresek, aminek az egyik fele 3 db RCA (komponens RGB), a másik pedig SCART.
 
Ugyanis a DVD lejátszómon nincs SCART kimenet, a tévémen pedig csak SCART bemenet van a komponens videojeleknek.
Tudom, hogy létezik ilyen kábel, de még nem találtam sehol itthon.
 
Erre gondolok:
Component Video to Scart
 
Légyszi, aki tud ilyet, segítsen.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: GTomi »

köszönöm az eddigi hozzászólásokat
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az én erősítőmön van preout kimenet, az elvileg aktív sub-hoz is jó, ha nem tévedek.
Különben valóban Gordon-nak van igaza.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Kérdésem egyszerü talán lehet-e sztereo erösitöböl 2.1 rendszert kihozni.ha igen,hogyan?lehet,hogy én emlékszem rá rosszul.valahol mintha itt errefelé olvastam volna,de nem találtam rá.
köszi

A mélynyomókon általában nem csak vonali bemenet van, hanem hagszóró szintű is. Ilyen mélynyomót pedig egyszerűen köthetsz sztereó erősítőhöz: sztereó erősítőből hangszórókábelek a mélynyomóba és onnan a hangfalakba.

tényleg.. a francba.. ezt totál elelfejtettem! Gordonnál az igazság!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Kérdésem egyszerü talán lehet-e sztereo erösitöböl 2.1 rendszert kihozni.ha igen,hogyan?lehet,hogy én emlékszem rá rosszul.valahol mintha itt errefelé olvastam volna,de nem találtam rá.
köszi

A mélynyomókon általában nem csak vonali bemenet van, hanem hagszóró szintű is. Ilyen mélynyomót pedig egyszerűen köthetsz sztereó erősítőhöz: sztereó erősítőből hangszórókábelek a mélynyomóba és onnan a hangfalakba.
gordon314.fw.hu

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Kérdésem egyszerü talán lehet-e sztereo erösitöböl 2.1 rendszert kihozni.ha igen,hogyan?lehet,hogy én emlékszem rá rosszul.valahol mintha itt errefelé olvastam volna,de nem találtam rá.
köszi

Gondolom talán ha az aktív mélyet a DVD lejátszó SUB kimenetére kötöd.. már ha van neki ilyen. Ez esetben úgyis a lejátszónak kell végeznie a dekódolást, tehát ez nem okozhat gondot. Az erősítőre a rendes sztereó kimenetet kötöd és akkor bár a mélyeket is megkapja majd a front hangfal, de a SUB-hoz is el kell jutnia a megfelelő jelnek. Hátránya, hogy a hangerő növelését külön kell szabályozni a SUB-on és az erősítőn is. Ez persze csak egy 5let, sose próbáltam még csak hasonlót se.
 
ill. persze ha olyan a sztereó erősítő, ahol van SUb csatlakozó, akkor ugye nincs gond... De azt megint csak nem tudom, hogy létezik-e ilyen.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Kérdésem egyszerü talán lehet-e sztereo erösitöböl 2.1 rendszert kihozni.ha igen,hogyan?lehet,hogy én emlékszem rá rosszul.
valahol mintha itt errefelé olvastam volna,de nem találtam rá.
köszi
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”