Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



THX szerint nincs igazad, és emlékezetem szerint az ITU-R sem ajánlja.


 
Így van!
 
YvsMad, a Google sok mindenre választ ad, mielőtt leírsz valamit!
 
A THX szabvány dipol sugárzókkal teljesen oldalra helyezve adja meg az elhelyezést, de a Dolby szabvány szerint is 90-110 fokban kell elhelyezni a surround hangsugárzókat, az elsőket pedig 30-ban.
 
Ettől függetlenül Doriannak is igaza van!

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Szabvány szerint oldalra kell tenni a surround hangfalakat, de szinte mindenki a Fodesz által javasolt pozícióba szokta rakni.
Szóval rakd inkább mögéd jobbra és balra és fordítsd egy kicsit befelé.
Javaslom állvány használatát.


Én is így gondoltam,hogy ha két oldalra is teszi,de ne egy vonalban az ülési pozícióval,hanem maga mögé,mert nem dipol sugárzó révén mögötte üres tér marad.Így ha kicsit hátrébb kerül a hátsó falakról visszaverődő hangok jobb hatást nyújtanak. Nálam kis hátterek használatánál a THX által javasolt 1,70 és 1,80méter magasban elhelyezett surround dobozok voltak a legjobb hatással néhány évvel ezelőtt. Lehet próbálkozni egy barát vagy feleség segítségével,hogy a jobb.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Dorian »



THX szerint nincs igazad, és emlékezetem szerint az ITU-R sem ajánlja.


 
Mindegy, de akkor is jobb surround tér alakul ki, ha oldalt és kissé hátra, maga felé nézve helyezi el az ember.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Sanci38
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.03.19., szomb. 08:39
Értékelés: 42

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Sanci38 »



5.1-nél hátra kell rakni.


THX szerint nincs igazad, és emlékezetem szerint az ITU-R sem ajánlja.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Szabvány szerint oldalra kell tenni a surround hangfalakat ...


5.1-nél hátra kell rakni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A legjobb ha több pozícióban állítható.Akkor az oldalfalra kell szerelni úgy hogy ne közvetlen oldalt legyen,hanem kissé mögéd essen és befordítani úgy ahogy a legjobban hallod.Ez is próbálgatás kérdése.


 
Szabvány szerint oldalra kell tenni a surround hangfalakat, de szinte mindenki a Fodesz által javasolt pozícióba szokta rakni.
Szóval rakd inkább mögéd jobbra és balra és fordítsd egy kicsit befelé.
Javaslom állvány használatát.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: fodesz »



A hátsó C3-asokat viszont még nem tudtam bekötni.KÉne vmi alkalmatosság polckéle vagy egyéb amival elhelyezhetem oldalfalon.
 
Vagy akasszam fel egymás felé nézve? Sajnos nem párhuzamos a két fal.


 
Ha falra akarod szerelni ne a dobozt magát akaszd fel,hanem érdemes szétnézni valami "kis ügyes" fali tartónak.Jó ha a fal és a doboz hátulja között van hely,még akkor is ha nem hátsó reflex nyílású!Nem nagy pénz elvétve hozzá lehet jutni 5-8 esetleg 10 ezerért sokszor párban .
A HAMA jó áron készít kiegészítőket nézz utána valahol a neten. A hátterek nem nagy súlyúak ezért nem kell bika állványcsavar a rögzítéshez sem A legjobb ha több pozícióban állítható.Akkor az oldalfalra kell szerelni úgy hogy ne közvetlen oldalt legyen,hanem kissé mögéd essen és befordítani úgy ahogy a legjobban hallod.Ez is próbálgatás kérdése.

Avatar
sandorfoto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.05.18., pén. 19:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sandorfoto »


A hátsó C3-asokat viszont még nem tudtam bekötni.KÉne vmi alkalmatosság polckéle vagy egyéb amival elhelyezhetem oldalfalon.
 
Vagy akasszam fel egymás felé nézve? Sajnos nem párhuzamos a két fal.

Avatar
sandorfoto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.05.18., pén. 19:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sandorfoto »


Kösz...
 
Van számlám, garjegyem szóval nem kétes a származása.
 
Az első ember aki megvettem egy marant hm erősítővel dvd-vel vettem meg 2010 karácsonyán. Aztán beadta a bizóba.
onnen került emberünkhöz és hozzám most. Szerencsém annyi volt hogy a hardverapro.hu-n nem nagyon figyelték a hírdetést.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Naaa, megvan a KEF C7 szettem. Sajnos előlapja nincs meg és a center egyik sarka minimálisan kapott egy fülest, de év végéig garanciális. 80 ezerért vettem meg végül és elégedett vagyok a hangjával, pedig csak egy sz@r panasonic hm erölködőm.
Ha valaki cserélni akar velem szóljon.


 
Az jó,akkor használd egészséggel és fülelj sokat. Az árból azért egy húszast csak sikerült faragnod? Így már más. Egy jó subwoofer-el kiegészíted idővel aztán beruházhatsz egy jobb HM vasra.Mindíg van sok jó receiver a fórumon.Ha segítségre van szükséged ,megtalálsz minket ,kérdéseket nyugodtan lehet feltenni ,ezért jó a topik!
 
Jó mozizást!

Avatar
sandorfoto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.05.18., pén. 19:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sandorfoto »


Naaa, megvan a KEF C7 szettem. Sajnos előlapja nincs meg és a center egyik sarka minimálisan kapott egy fülest, de év végéig garanciális. 80 ezerért vettem meg végül és elégedett vagyok a hangjával, pedig csak egy sz@r panasonic hm erölködőm.
Ha valaki cserélni akar velem szóljon.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: fodesz »



C7-től mindenképpen jobb.És olcsóbb is.


 
604MKII-ről teszteket is nagyon jókat olvastam és méretes a center valamint a hátterek is.
Nálam az veri ki a biztosítékot az alap szetteknél ha a két frontsugárzóhoz képest csenevész a center és a háttérsugárzók,valamint eltérő az impedancia

Avatar
Sanci38
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.03.19., szomb. 08:39
Értékelés: 42

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Sanci38 »



A QLN hangfalai nagyon jók,az ár/érték arányuk is kiválló!


C7-től mindenképpen jobb.És olcsóbb is.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: fodesz »

A QLN hangfalai nagyon jók,az ár/érték arányuk is kiválló!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nos úgy néz ki használ KEF C7 5.0 lesz a szettem, C3-as hátsókkal. Sajnos nincsenek meg az előlapjai és picit hajszálkarcos, de csak a center.
Félek attól nehogy béna legyek ls ne tudjam rendesen kipróbálni, de ára kecsegtető ~100e.


 
Ahogy nézem a szett akciós ára C7 hátsókkal 180 ezer forint.
Ha nincs előlap és karcosak a hangfalak, akkor első rendszernek talán jó lehet, de én azt mondom, hogy egy kicsit drágábban , de tudsz venni újat is, amit Te bontasz ki.
 
Ha teheted menj el a Streamaudio-hoz. Náluk szoktak lenni egész jó akciók teljes szettekre.
Vannak itt érdekesebb svéd gyártmányok, pl. QLN, Dynavoice, de van KEF is. Meg tudnád hallgatni a KEF C7-et és össze tudod hasonlítani másokkal. Talán az akciós árból is lehet alkudni...
 
Persze a hang a legfontosabb, de ha már egyszer veszel valamit, az legyen tökéletes állapotban - nem?
 
Egy házimoziban a center és a subwoofer a két legfontosabb hangfal. Próbálj meghallgatni különböző centereket - elég nagyok a különbségek!
 
Mélynyomót pedig használtat vegyél! Hallgass meg párat és utána keress olyan típust, ami tetszett. Persze itt a szoba mérete is befolyásolja, hogy mit érdemes egyáltalán venni.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Lehet hogy te segítenél de mások nem igen próbálkoztam vele.
Nagyot nem fogok bukni a KEF-en ha mégsem jön be.


 
Nagyrészt a meghallgatás dönt.Azért csak nem vagy botfülü. Az sem mindegy milyen erősítővel hallgatod a vétel előtt. Szóval sok dolog dominál.Ha később másra vágysz vagy újabb hangfalakat szeretnél kipróbálni akkor majd eladod.

Avatar
sandorfoto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.05.18., pén. 19:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sandorfoto »


Lehet hogy te segítenél de mások nem igen próbálkoztam vele.
Nagyot nem fogok bukni a KEF-en ha mégsem jön be.


Avatar
sandorfoto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.05.18., pén. 19:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sandorfoto »



Nincs ismerősöd aki jártasabb a témában? Vigyél magaddal valakit.De az üzenőfalban is adják a tippeket rendesen. Itt a fórumon is szoktak eladó 5.0-szettek lenni.
Én azt javaslom Vateráról expresszről ne vegyél hangrendszert,ezért van a fórum.Itt sokan segítenek a döntésedben.


 
Lehet hogy te segítenél de mások nem igen próbálkoztam vele.
Nagyot nem fogok bukni a KEF-en ha mégsem jön be.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Erősítő majd utána lesz valsószíínű egy Harman vagy Onkyo.
Most csak egy Pana HM van.
Sajnos meghallgatásban nem vagyok túl erős. Túl hamar megtetszik valami ok nélkül. Majdnem hazavittem az MM-ből egy Eltax Experience szettet.


 
Nincs ismerősöd aki jártasabb a témában? Vigyél magaddal valakit.De az üzenőfalban is adják a tippeket rendesen. Itt a fórumon is szoktak eladó 5.0-szettek lenni.
Én azt javaslom Vateráról expresszről ne vegyél hangrendszert,ezért van a fórum.Itt sokan segítenek a döntésedben.

Avatar
sandorfoto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.05.18., pén. 19:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sandorfoto »



Tényleg kecsegtető az ára "cázezerért " ! Olvastam az üzenőfalban is kérdezted hogy mire figyelj. Hát azért alaposan vizsgáld meg a kabinetet is a hangszórókat is.Hajszálkarcokért nem biztos hogy le kéne mondani róla,de azért ne legyen hadviselt.Az előlap hiánya nem vészes főleg ha nincs kis gyerkőc a lakásban.Úgyis levennéd.Kisállat ha van ki kell dobni
A meghallgatás dönt úgyis,de mivel írtad hogy kezdő is vagy gondolom nem ez lesz az utolsó rendszered főleg ha jobban beleásod magad a témában Milyen erősítőhöz vásárolod a KEF-szettet?


 
Erősítő majd utána lesz valsószíínű egy Harman vagy Onkyo.
Most csak egy Pana HM van.
Sajnos meghallgatásban nem vagyok túl erős. Túl hamar megtetszik valami ok nélkül. Majdnem hazavittem az MM-ből egy Eltax Experience szettet.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Nos úgy néz ki használ KEF C7 5.0 lesz a szettem, C3-as hátsókkal. Sajnos nincsenek meg az előlapjai és picit hajszálkarcos, de csak a center.
Félek attól nehogy béna legyek ls ne tudjam rendesen kipróbálni, de ára kecsegtető ~100e.


 
Tényleg kecsegtető az ára "cázezerért " ! Olvastam az üzenőfalban is kérdezted hogy mire figyelj. Hát azért alaposan vizsgáld meg a kabinetet is a hangszórókat is.Hajszálkarcokért nem biztos hogy le kéne mondani róla,de azért ne legyen hadviselt.Az előlap hiánya nem vészes főleg ha nincs kis gyerkőc a lakásban.Úgyis levennéd.Kisállat ha van ki kell dobni
A meghallgatás dönt úgyis,de mivel írtad hogy kezdő is vagy gondolom nem ez lesz az utolsó rendszered főleg ha jobban beleásod magad a témában Milyen erősítőhöz vásárolod a KEF-szettet?

Avatar
sandorfoto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.05.18., pén. 19:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sandorfoto »


Nos úgy néz ki használ KEF C7 5.0 lesz a szettem, C3-as hátsókkal. Sajnos nincsenek meg az előlapjai és picit hajszálkarcos, de csak a center.
Félek attól nehogy béna legyek ls ne tudjam rendesen kipróbálni, de ára kecsegtető ~100e.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igen, DTS-HD esetén a core (mag) megy ki. De ha optikain vagy koaxon kötöd össze a lejátszót az erősitőddel a kérdés értelmét veszti mivel ezeken csak a sima DTS il.. Dolby Digital haladhat át, nem képesek HD átvitelre. Tehát optikai vagy koaxal kösd össze és nem lesz néma az erősitőd.


 
Így van!
Fontosnak tartom megjegyezni, hogy a "sima" jelző nem teljesen igaz.
Ha egy régi erősítővel meghallgatunk egy olyan filmet, amelyiken van DTS hangsáv és DTSHD hangsáv, akkor a második jobban fog szólni!
A sima DTS általában 400-700 kbit/s bitsebességű, a DTS-Core meg 1,5 Mbit/s-es.
 
A Dolby-nál más a helyzet egy kicsit.

Avatar
thomyyyyy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.12.20., hétf. 08:12
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Debrecen

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: thomyyyyy »



Igen, DTS-HD esetén a core (mag) megy ki. De ha optikain vagy koaxon kötöd össze a lejátszót az erősitőddel a kérdés értelmét veszti mivel ezeken csak a sima DTS il.. Dolby Digital haladhat át, nem képesek HD átvitelre. Tehát optikai vagy koaxal kösd össze és nem lesz néma az erősitőd.


 
Oké, köszönöm!
TV: LG 49UB850V / Médialejátszó: DUNE HD Solo Lite / Receiver: Marantz SR7011 (AURO 3D) / Hangsugárzók: 2 db Dynavoice Challenger M-65 ex V4 (FL,FR) / Dynavoice Challenger c-5 xl (Center) / 2 db JBL ES20 (SHL,SHR) / 2 db Heco Ambient 22 F On Wall edition (SL, SR) / Sub: HECO Elementa 3830a

Avatar
Sanci38
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.03.19., szomb. 08:39
Értékelés: 42

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Sanci38 »



Sziasztok!
 
Lenne egy kérdésem! Nincs Hd hangformátumokat támogató erősítőm (még), szeretném mégis lejátszani....úgy értem, úgy tudom, valamelyik Hd hangot az erősítő valamelyik DTS hangtípusra át tudja konvertálni. DTS HD MA-t vagy True-Hd-t DTS valamire, igaz ez? Ha igen melyik típust mire alakítja át az erősítő?
 
Előre is köszi a választ!
 
Üdv


Igen, DTS-HD esetén a core (mag) megy ki. De ha optikain vagy koaxon kötöd össze a lejátszót az erősitőddel a kérdés értelmét veszti mivel ezeken csak a sima DTS il.. Dolby Digital haladhat át, nem képesek HD átvitelre. Tehát optikai vagy koaxal kösd össze és nem lesz néma az erősitőd.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”