Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Posza »


Sziasztok! 
Tegnap próbálgattam ezt a SW-os THX beállítós dolgot.
 
Az első videó tesztnél ugye látnom kellene a nagy fehér négyzetben különböző árnyalatú kisebb négyzeteket. Na, ez speciel egyáltalán nem sikerült, hiába állítottam a kontrasztot (azt kell, igaz?) min-max között, nekem végig tök homogén maradt a nagy fehér négyzet. (DVD és TV scart RGB-n összekötve.)
Szg LCD monitorán jó volt, ott szépen elkülönültek a különböző árnyalatok...
 
Mi lehet a baj, remélem, nem a TV-m túl gagyi, a DVD játékost akcióba kaptam a UPC-től a Chello előfizetéshez. Esetleg azt kellene komolyabbra lecserélni, vagy müködnie kellene ezekkel a cuccokkal is?
 
 
Köszi előre is a válaszokat!

Lehet, hogy ez is segít a "fehér"téglalapokat elválasztani: ha a dvdjátszó valamilyen előre beállított képüzemmódban van(dinamic1-2, cinema1-2, stb.), akkor kapcsold "standard" ü.módba. Nálam ez segített.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hát ez elég elkeserítő!  
Mennyiért kellett volna akkor (és milyen???) TV-t vennem, hogy ok legyen a kontraszt is? (Nem a kis Sonyval próbáltam, hanem az új FQ86-ossal. )

Azt már én is észrevettem, hogy a monitoron több színárnyalat kijön, mint a tévén. Az oka a jó tévéképhez szükséges túl nagy kontraszt, ami csökkenti a színek számát. Az egymáshoz közeli árnyalatok egyszerűen összemosódnak, akárhogy állítod a tévé képét. Vagy olyan fakó lesz, hogy az már élvezhetetlen.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Köszi előre is a válaszokat!

Teljesen jól látod a dolgokat! Tv és állóhullám!
A TV-nél még a fényerőt próbáld meg lejjebb venni, hátha amiatt nem kellő a kontraszt.
Hát ez elég elkeserítő!
 
Mennyiért kellett volna akkor (és milyen???) TV-t vennem, hogy ok legyen a kontraszt is? (Nem a kis Sonyval próbáltam, hanem az új FQ86-ossal. )
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Sziasztok! 
Tegnap próbálgattam ezt a SW-os THX beállítós dolgot.
 
Az első videó tesztnél ugye látnom kellene a nagy fehér négyzetben különböző árnyalatú kisebb négyzeteket. Na, ez speciel egyáltalán nem sikerült, hiába állítottam a kontrasztot (azt kell, igaz?) min-max között, nekem végig tök homogén maradt a nagy fehér négyzet. (DVD és TV scart RGB-n összekötve.)
Szg LCD monitorán jó volt, ott szépen elkülönültek a különböző árnyalatok...
 
Mi lehet a baj, remélem, nem a TV-m túl gagyi, a DVD játékost akcióba kaptam a UPC-től a Chello előfizetéshez. Esetleg azt kellene komolyabbra lecserélni, vagy müködnie kellene ezekkel a cuccokkal is?
 
Az audio teszteknél pedig (a subwoofer-crossovernél, ami nekem nincs, mármint subwoofer, csak kíváncsi voltam:blink: ) szépen megy lefelé a frekvencia (kár, hogy nem írja közben, hogy éppen mennyi, szerettem volna tudni, a frontok meddig mennek le), egy darabig szép egyenletes, majd elkezd halkulni, ahogy kell, majd (szinte) teljesen elhalkul, aztán viszont újra felerősödik, de azt már nem is annyira hallom, mint inkább "érzem". Ez valami állóhullám kialakulás lehet, kb. 3-4 méterre szemben merőlegesen van a fal, majd megpróbálom elforgatni kicsit a hangfalakat.
 
Köszi előre is a válaszokat!

Teljesen jól látod a dolgokat! Tv és állóhullám!
A TV-nél még a fényerőt próbáld meg lejjebb venni, hátha amiatt nem kellő a kontraszt.
gordon314.fw.hu

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Sziasztok!
 
Tegnap próbálgattam ezt a SW-os THX beállítós dolgot.
 
Az első videó tesztnél ugye látnom kellene a nagy fehér négyzetben különböző árnyalatú kisebb négyzeteket. Na, ez speciel egyáltalán nem sikerült, hiába állítottam a kontrasztot (azt kell, igaz?) min-max között, nekem végig tök homogén maradt a nagy fehér négyzet. (DVD és TV scart RGB-n összekötve.)
Szg LCD monitorán jó volt, ott szépen elkülönültek a különböző árnyalatok...
 
Mi lehet a baj, remélem, nem a TV-m túl gagyi, a DVD játékost akcióba kaptam a UPC-től a Chello előfizetéshez. Esetleg azt kellene komolyabbra lecserélni, vagy müködnie kellene ezekkel a cuccokkal is?
 
Az audio teszteknél pedig (a subwoofer-crossovernél, ami nekem nincs, mármint subwoofer, csak kíváncsi voltam:blink: ) szépen megy lefelé a frekvencia (kár, hogy nem írja közben, hogy éppen mennyi, szerettem volna tudni, a frontok meddig mennek le), egy darabig szép egyenletes, majd elkezd halkulni, ahogy kell, majd (szinte) teljesen elhalkul, aztán viszont újra felerősödik, de azt már nem is annyira hallom, mint inkább "érzem". Ez valami állóhullám kialakulás lehet, kb. 3-4 méterre szemben merőlegesen van a fal, majd megpróbálom elforgatni kicsit a hangfalakat.
 
Köszi előre is a válaszokat!
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Igen, elég nagy a kavarodás ebben, és sem voltam benne biztos, de így már tisztább a kérdés.
Sokan mondták, hogy vettek egy programozható távirányítót ezer ft környékén. Nem oktattam ki őket, de egyből bekapcsolt nálam a szűrő és tudtam, hogy valójában univerzálisat vettek. A szomorú az, hogy sokszor a boltokban az eladók is keverik a fogalmakat és el kell megyaráznom, hogy mire is gondolok.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A programozható távirányító hivatalosan a taníthatót jelenti (az enyémre is Programmable van írva, ami szembefordítással leolvassa más távirányítók jeleit), ezek közül a jobbakon makrókat is beállíthatunk, de sokan tévesen az univerzálist nevezik így, mert a számkód beadását programozásnak nevezik. A téves szóhasználat miatt én kerülöm is a programozható szó használatát, sőt ha más mondja nekem, rá is kérdezek, hogy ő konkrétan mit is ért ez alatt.
Igen, elég nagy a kavarodás ebben, és sem voltam benne biztos, de így már tisztább a kérdés.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

A programozható távirányító hivatalosan a taníthatót jelenti (az enyémre is Programmable van írva, ami szembefordítással leolvassa más távirányítók jeleit), ezek közül a jobbakon makrókat is beállíthatunk, de sokan tévesen az univerzálist nevezik így, mert a számkód beadását programozásnak nevezik. A téves szóhasználat miatt én kerülöm is a programozható szó használatát, sőt ha más mondja nekem, rá is kérdezek, hogy ő konkrétan mit is ért ez alatt.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Ez azt jelenti, hogy amiben nincs mérőmikrofon, ott kézzel (és fülre) kell beállítani a hagszórók távolságából adódó késletetést? És mit kell állítani? Beírom a hangszórók távolságát, vagy állítgatni kell valamit, amíg jó nem lesz? (eléggé botfülem van, és az ilyen beállítósdi általában a default értéke visszaállításával szokott végződni)
A hangfalaknál be kell állítani, hogy mennyire vannnak a hallgatási poziciótól (vagyis, ahol ülsz) és be kell állítani az egyes csatornák hangerejét (itt a cél, hogy egyenlő hangosan szóljon az összes csatorna), és még azt is hogy large vagy small az adott hangfal. Ez utóbbi az általa lesugárzott frekveciatartomány alsó határától függ. Általában a szatelithagsugárzók kivételével large-ra lehet állítani a hnagfalakat, de ez már egyéni izlés függő, ergo neked kell meghallgatnod és eldöntened.
 
A mérőmikrofon ezt elvégzi helyetted. És ha esetleg a mikrofonos beállítás utáni hangkép nem testzik, akkor természetesen van lehetőség manuális állításra is.

Avatar
okos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005.01.10., hétf. 08:24
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: okos »


A mikrofon az egy mérőmikrofon, amivel nem neked kell a füldere hagyatkozni az egyes csatornák hagszintjének, késleltetésének, távolságának a hallgatási poziciótól megadásával foglakoznod, hanem ezen mikron segítségével az erősítő elvégzi helyetted.
Ez azt jelenti, hogy amiben nincs mérőmikrofon, ott kézzel (és fülre) kell beállítani a hagszórók távolságából adódó késletetést? És mit kell állítani? Beírom a hangszórók távolságát, vagy állítgatni kell valamit, amíg jó nem lesz? (eléggé botfülem van, és az ilyen beállítósdi általában a default értéke visszaállításával szokott végződni)

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Sziasztok! 
2 vszínűleg elég blődnek tűnő kérdésem lenne.
 
1. Adott a Yamaha 650 és a 750. Ahogy nézem lényegi különbség a kettő közt a távirányító (legalábbis én mást nem nagyon találtam a leírásuk alapján.)
Mit jelent az 1 távirányítónál, hogy:
 
a. univerzális
b. tanítható
c. programozható
 
Csak hogy nagyjából képbe legyek megéri-e a 15 rongyot a különbség.
 
2. Vmiféle mikrofon adnak a jószágokhoz. Az ér vmit, vagy csak parasztvakítás az egész? (nem mintha ez annyira fontos lenne, de azért mégis)

Univerzális: hogy otthon található készülékeidet irányíthatod vele. Nem kell egy csomó távirányítót használni, hanem elég egyet. Általában egy kódtáblázatból kell beírni az adott készülék kódját.
 
Tanítható: ha olyan készüléked van otthon, amit nem találtál meg a használati utasítás kódtáblázatában (nem tudod kóddal beprogramozni a yamaha távját), akkor szembefordítod az adott készülék távját a Yamaha távjával. És ezután a beprogramozni kiván készülék távján nyomsz egy gombot és így megtaníthatod a Yamaha távját.
 
Programozható: bár ebben nem vagyok biztos, de szerintem azt jelennti, hogy feladatsorokat taníthatsz neki(makróka). Tehát egy gom lenyomása után több műveletet elvégez a táv. Pl.: PLAY gom lenyomása után legördül a vászon, elinduil a DVD bekapcsol a projektor.
 
A mikrofon az egy mérőmikrofon, amivel nem neked kell a füldere hagyatkozni az egyes csatornák hagszintjének, késleltetésének, távolságának a hallgatási poziciótól megadásával foglakoznod, hanem ezen mikron segítségével az erősítő elvégzi helyetted.

Avatar
ladik
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 13:42
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ladik »


Sziasztok!
 
2 vszínűleg elég blődnek tűnő kérdésem lenne.
 
1. Adott a Yamaha 650 és a 750. Ahogy nézem lényegi különbség a kettő közt a távirányító (legalábbis én mást nem nagyon találtam a leírásuk alapján.)
Mit jelent az 1 távirányítónál, hogy:
 
a. univerzális
b. tanítható
c. programozható
 
Csak hogy nagyjából képbe legyek megéri-e a 15 rongyot a különbség.
 
2. Vmiféle mikrofon adnak a jószágokhoz. Az ér vmit, vagy csak parasztvakítás az egész? (nem mintha ez annyira fontos lenne, de azért mégis)

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Nálam is 180 cm magasan vann a surroundok! A JBL használatija is ezt ajánlja!

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Igc »


Ha jól tudom a THX is ezt ajánlja, de amúgy a DD is és hát nem utolsó sorban az én pozitív tapasztalataim is

Ki fogom próbálni; bár lehet benne valami, mert amikor fekve nézem a filmeket (értelem szerűen ilyenkor magasabban vannak a surround-ok) valóban másabbnak tűnik..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ha jól tudom a THX is ezt ajánlja, de amúgy a DD is és hát nem utolsó sorban az én pozitív tapasztalataim is
 
A h/k könyvében is ez az ajánlás szerepelt. Tényleg teresebbnek hat, ha nem a füled magasságából szól!
gordon314.fw.hu

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Igc »


Az jó magasságnak tűnik! Úgy minimum 60 cm-el jó ha magasabban van, mint a hallgató füle.
Nem fülmagasságban kell lennie?

Nem a THX-nél kell magasabban lennie?
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Az jó magasságnak tűnik! Úgy minimum 60 cm-el jó ha magasabban van, mint a hallgató füle.
Nem fülmagasságban kell lennie?
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A faltól nem nagyon akarom elhúzni a kanapét, úgyhogy inkább kirakom oldalra a hangfalakat (a rajzon azért néznek arra, amerre, mert így tudtam megrajzolni ) Nyilván, ha a hallgató felé kell fordítani, akkor arra lesznek)Felraktam új képet. Nekem egy kicsit magasan levőnek tűnik. Vagy az úgy jó?

Az jó magasságnak tűnik! Úgy minimum 60 cm-el jó ha magasabban van, mint a hallgató füle.
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Félköríves gardrób? Izé, az egy bárpult akar lenni

Akkor ezt jól elnéztem!
Elég kicsi volt itt a kép a monitoromon és nem is nézegettem sokáig, csak az alak tűnt fel. Sorry!
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
okos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005.01.10., hétf. 08:24
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: okos »


Kb a fületek vonalába legyen. Jobb lenne kicsit elhúzni a faltól az ülőgarnitúrát és mondjuk fél méterre a surroundok. 
ímögötted akkor jó, ha tényleg mögéd tudod tenni. A képen nem úgy van, hanem gyakorlatilag veled egy vonalban, csak előre néznek. A szoba közepén jó lenne az effekt, de nem onnan nézed, hallgatod majd.
 
A képlet viszonylag egyszerű: a hangsugárzók egy kör íven helyezkedjenek el és irányuk a kör közepe felé nézzen. A kör közepe a hallgatási pozíció.
Ez a gayakorlatban nem megvalósítható. Az, hogy nem egy távolságra vannak a hangsugárzók, azt a késleltetéssel szépen korrigálja a jól beállított AVreceiver. Viszont a rajzodon a hátsók nem a hallgató irányába, hanem arra merőlegesen sugároznak.
 
Esetleg haszálhatnál dipol, illetve bipol sugárzókat, de az még bonyolítaná az elhelyezést és nem is mindenki szereti a hangjukat.

A faltól nem nagyon akarom elhúzni a kanapét, úgyhogy inkább kirakom oldalra a hangfalakat (a rajzon azért néznek arra, amerre, mert így tudtam megrajzolni ) Nyilván, ha a hallgató felé kell fordítani, akkor arra lesznek)
Felraktam új képet. Nekem egy kicsit magasan levőnek tűnik. Vagy az úgy jó?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ahogy elnézem, a jobb oldalon is van hely az ajtó mellett. Legfeljebb be kell majd csukni az ajtót filmnézéskor. Akár viszont tedd az ajtó fölé az is jobb, mintha közvetlenül mögöttetek lenne a hátsó falon. 
Értem már, két helyiség lett összenyitva!

A konyhába vezető ajtó új lesz, úgyhogy legfeljebb majd odébb lesz kivágva Milyen messze legyenek a surroundok a hátsó faltól? Azoknak nem inkább a hallgatási pozíció mögött kellene lenniük?
 
(egyébként - csak a történeti hűség kedvéért - három helyiség lesz összenyitva)

Kb a fületek vonalába legyen. Jobb lenne kicsit elhúzni a faltól az ülőgarnitúrát és mondjuk fél méterre a surroundok.
 
ímögötted akkor jó, ha tényleg mögéd tudod tenni. A képen nem úgy van, hanem gyakorlatilag veled egy vonalban, csak előre néznek. A szoba közepén jó lenne az effekt, de nem onnan nézed, hallgatod majd.
 
A képlet viszonylag egyszerű: a hangsugárzók egy kör íven helyezkedjenek el és irányuk a kör közepe felé nézzen. A kör közepe a hallgatási pozíció.
Ez a gayakorlatban nem megvalósítható. Az, hogy nem egy távolságra vannak a hangsugárzók, azt a késleltetéssel szépen korrigálja a jól beállított AVreceiver. Viszont a rajzodon a hátsók nem a hallgató irányába, hanem arra merőlegesen sugároznak.
 
Esetleg haszálhatnál dipol, illetve bipol sugárzókat, de az még bonyolítaná az elhelyezést és nem is mindenki szereti a hangjukat.
gordon314.fw.hu

Avatar
okos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005.01.10., hétf. 08:24
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: okos »


Ahogy elnézem, a jobb oldalon is van hely az ajtó mellett. Legfeljebb be kell majd csukni az ajtót filmnézéskor. Akár viszont tedd az ajtó fölé az is jobb, mintha közvetlenül mögöttetek lenne a hátsó falon. 
Értem már, két helyiség lett összenyitva!

A konyhába vezető ajtó új lesz, úgyhogy legfeljebb majd odébb lesz kivágva Milyen messze legyenek a surroundok a hátsó faltól? Azoknak nem inkább a hallgatási pozíció mögött kellene lenniük?
 
(egyébként - csak a történeti hűség kedvéért - három helyiség lesz összenyitva)

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Köszönöm a tanácsokat , akkor úgy néz ki, hogy a hang része működőképes lesz!A bal oldali surroundot gond nélkül fel lehet tenni a falra (az ablak mellé, gondolom), de a másik oldalon szerintem útban lenne az ajtó.
A belógó falat én is szívesen kiszedném, de a statikus szerint akkor kidőlne a külső fal (ez egy panel lakás)

Ahogy elnézem, a jobb oldalon is van hely az ajtó mellett. Legfeljebb be kell majd csukni az ajtót filmnézéskor. Akár viszont tedd az ajtó fölé az is jobb, mintha közvetlenül mögöttetek lenne a hátsó falon.
 
Értem már, két helyiség lett összenyitva!
gordon314.fw.hu

Avatar
okos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005.01.10., hétf. 08:24
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: okos »


Egy haverom házában nagyon hasonló a nappali + konyha + félköríves 'gardróbhelyiség' elrendezése,
Félköríves gardrób? Izé, az egy bárpult akar lenni
Úgy gondoltam, hogy az erősítő meg a lejátszó (htpc) az ablakok közötti félköríves polcon lesznek. A kábeleket pedig a plafon alatt a falba vésve akarom elvinni (tényleg, az mekkora munka lehet? és mekkora "lyuk" kell hozzá?)

Avatar
okos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005.01.10., hétf. 08:24
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: okos »

A vetítési távolság nem gond (remélem), mert a plafonról fogok vetíteni. Vagy lehet probléma?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”