Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Az hallatszik hogy ha fix a vágás az erősítőn és mondjuk sztereó zenét hallgatok, közben tekergetem a sub potméterét változik a ki adott hang frekvenciája, gondolom hatással vannak egymás vágási meredekségére, össze adódik a meredekség ha mindkettő 60hz-en van nem?


 
ennek így totál semmi értelme amit írsz, mi az hogy vágási meredekségek adódnak össze, meg hogy egymás vágási meredekségére hatással vannak?

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Krisok »



Attól függ hogy zenére vagy mozira használja. Ha mozira, akkor tekerje fel a szűrőt maximumra, magyarán ne vágjon le semmit. Az LFE csatornán úgysem lesz 120-150hz feletti jel. Zenénél meg hallgassa meg és állítsa be ami a legjobb eredményt adja. Ez minden helyzetben más és más,nagyban függ a hangfalaitól.
 
itt egy jó kis videó segítségnek:
 
http://www.youtube.com/watch?v=uzCIMufC ... e=youtu.be


 
Elég mélyre le mennek(jamo s418), úgy tűnik jól le engedve olyan 50hz körül nem lesz dübörgősebb csak még mélyebb a basszus.

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Krisok »



szerintem meg oda ahol már éppen nem kerül jel
Tehát kb ugyanott legyen mit ami az erősítőből aktív váltással max kijön
Felesleges az úgysem hallható tartományban bizgerálni a subot
csak anyit sugározzon le amennyi tényleg neki jut. Ami felette van az úgyis zajtartományban sokkal érzékenyebb sáv, a fül is jobban hallja a kapcsolók és egyéb hálózati zajok is ott jelennek meg nem 50Hz alatt.
Én addig tekerném a sub váltóját míg éppen nem változtat a hangon.


 
Az hallatszik hogy ha fix a vágás az erősítőn és mondjuk sztereó zenét hallgatok, közben tekergetem a sub potméterét változik a ki adott hang frekvenciája, gondolom hatással vannak egymás vágási meredekségére, össze adódik a meredekség ha mindkettő 60hz-en van nem?

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Attól függ hogy zenére vagy mozira használja. Ha mozira, akkor tekerje fel a szűrőt maximumra, magyarán ne vágjon le semmit. Az LFE csatornán úgysem lesz 120-150hz feletti jel. Zenénél meg hallgassa meg és állítsa be ami a legjobb eredményt adja. Ez minden helyzetben más és más,nagyban függ a hangfalaitól.
 
itt egy jó kis videó segítségnek:
 
http://www.youtube.com/watch?v=uzCIMufC ... e=youtu.be

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem meg az a kis tekerentyű nem túl pontos, nem hiszem, hogy precízen be lehet állítani. Ha nem kap a vágás feletti jelet a sub, azt meg nem is kell lesugároznia.
Az enyémet 150Hz-ig lehet tekerni. A hálózati és egyéb zajok pedig messze nem itt, hanem közép és főleg magasfekvenciákon jelentkeznek.


 
subja válogatja
Van olyan sub ami 300Hz-ig megy ott már szépen tud susogni a zaj és pattogni a kapcsoló meg a szomszéd porszívója

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Dorian »



szerintem meg oda ahol már éppen nem kerül jel
Tehát kb ugyanott legyen mit ami az erősítőből aktív váltással max kijön
Felesleges az úgysem hallható tartományban bizgerálni a subot
csak anyit sugározzon le amennyi tényleg neki jut. Ami felette van az úgyis zajtartományban sokkal érzékenyebb sáv, a fül is jobban hallja a kapcsolók és egyéb hálózati zajok is ott jelennek meg nem 50Hz alatt.
Én addig tekerném a sub váltóját míg éppen nem változtat a hangon.


 
Szerintem meg az a kis tekerentyű nem túl pontos, nem hiszem, hogy precízen be lehet állítani. Ha nem kap a vágás feletti jelet a sub, azt meg nem is kell lesugároznia.
Az enyémet 150Hz-ig lehet tekerni. A hálózati és egyéb zajok pedig messze nem itt, hanem közép és főleg magasfekvenciákon jelentkeznek.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igen. A hangerőt pedig fél-állásba, ha nem elég, később 2/3 esetleg 3/4-ig emelhető


 
szerintem meg oda ahol már éppen nem kerül jel
Tehát kb ugyanott legyen mit ami az erősítőből aktív váltással max kijön
Felesleges az úgysem hallható tartományban bizgerálni a subot
csak anyit sugározzon le amennyi tényleg neki jut. Ami felette van az úgyis zajtartományban sokkal érzékenyebb sáv, a fül is jobban hallja a kapcsolók és egyéb hálózati zajok is ott jelennek meg nem 50Hz alatt.
Én addig tekerném a sub váltóját míg éppen nem változtat a hangon.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Dorian »


a keresztváltóját hova állítsam ha az erősítőn szeretném megszabni a vágás mértékét, a felső maximumra?
 
Igen. A hangerőt pedig fél-állásba, ha nem elég, később 2/3 esetleg 3/4-ig emelhető
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Üdv.Ma vettem egy Sony-SAWM40 aktív sub-ot, az lenne a kérdésem hogy a keresztváltóját hova állítsam ha az erősítőn szeretném megszabni a vágás mértékét, a felső maximumra? Szép emberes darab amúgy

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Annyit tudok tanácsolni, hogy keress egy üzletet, ahol megtalálható és meghallgatható a kinézettekből legalább kettő, vidd el az erősítőd és azzal próbáld ki.
Miért nem tetszik a Wharfedale Obsidian 600?
Nekem a Dalik Denonnal jobban tetszenek, mint a korábbi Marantz-cal, bár nagyon nem egy kategória (2809 vs. 4001) de a hangkarakter azért így is felismerhető.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Zola74
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.05.25., szer. 06:01
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Zola74 »


Hello srácok!
Lenne egy apró kérdésem,van egy Marantz sr 5005 erősítőm.
Szeretnék hozzá egy megfizethető árú de elég jó hangfalszettet,jelenleg Wharfedale Obsidian 600-m van Kef C4 subb-al.
Háromféle szettre gondoltam:
1.:Polkaudio TSi 400 + 200 + CS20
2.:Dali Concept Szett 6 + 1 + Center
3.:Mission M35i Cinema Pack
A fent-említett szettek közül választanék a ti segítségetekkel.Szakértelmetekkel valamint tápasztalaitok megosztásával hátha sikerül eldöntenem mit is hajtson az erőlködőm.
Válaszaitokat előre is köszönöm. Zoli
 


Samsung LE37B 679
Novatron Iamm NTR 82
Marantz SR 5005
Wharfedale Obsidian 600
Kef C4

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Helló,
vettem egy scart-rca átalakítót (átkapcsolható scart in/out) amit az LG 32LD350-es tv-mbe dugtam és rca kábellel átvezettem a hifibe. eddig minde oké, jól szól DE!!!!
filmet játszanék usb (merevlemezről) és annak nincs hangja, az analóg és digitális kábelen érkező adásnak van hangja!
próbáltam a tv hangját lekapcsolni az se javította a helyzetet.
hogy lehet megbuheráni?
állítólag ezzel jobb hangot tudok kicsikarni mintha jack(fülhalgató) kimenetről menne a hang.


Meg kellene nézni a tévé használatijában.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
fjani1981
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.01.16., hétf. 11:29
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: fjani1981 »


Helló,
vettem egy scart-rca átalakítót (átkapcsolható scart in/out) amit az LG 32LD350-es tv-mbe dugtam és rca kábellel átvezettem a hifibe. eddig minde oké, jól szól DE!!!!
filmet játszanék usb (merevlemezről) és annak nincs hangja, az analóg és digitális kábelen érkező adásnak van hangja!
próbáltam a tv hangját lekapcsolni az se javította a helyzetet.
hogy lehet megbuheráni?
állítólag ezzel jobb hangot tudok kicsikarni mintha jack(fülhalgató) kimenetről menne a hang.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Üdvözletem!
Beszereztem egy Deneon 1906-ot optikán keresztül rákötöttem az asus xonar ds-re és egyszerüen az erősítőn nem jelenik meg a dts hang!próbáltam kmplayerrel foobarral splash-el.ha a xonar menüjéből kiveszem a PCM elől a pipát akkor semmi hangom nincs..
Mit csinálok rosszul?Előre is köszönöm a rám szánt időtöket:)


 
Nekem is van Asus Xonar. Én koax kábellel kötöttem össze és minden OK.
Én XBMC-t használok.
Be kell állítani, hogy spdif kimenetet használok a lejátszóeszközöknél és az XBMC-n belül is.

Avatar
jezus9
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 18:38
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: jezus9 »


Üdvözletem!
Beszereztem egy Deneon 1906-ot optikán keresztül rákötöttem az asus xonar ds-re és egyszerüen az erősítőn nem jelenik meg a dts hang!próbáltam kmplayerrel foobarral splash-el.ha a xonar menüjéből kiveszem a PCM elől a pipát akkor semmi hangom nincs..
Mit csinálok rosszul?Előre is köszönöm a rám szánt időtöket:)

Avatar
Inusa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.09., hétf. 21:13
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Inusa »



- Primer jelút - gondolom ez az ami az eredeti jelet küldi ki a hdmi-n aztán majd az erősítő eldönti mi az és dekódolja.


 
Nagyon köszönöm! Így már rendben lesz!

Avatar
Sanci38
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.03.19., szomb. 08:39
Értékelés: 42

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Sanci38 »



Házimoziban nem vagyok nagyon otthon , de a múltkor olvastam valahol , hogy az lehetséges , hogy nem elég csak a HDMI -vel összekötni , mert előfordulhat az ami nálad is . Ez csak egy tipp volt , vannak itt akik nálam ezt sokkal jobban tudják , kiigazítanak ha hülyeséget írtam .


Ne vedd kioktatásnak: Rosszul olvastad vagy rosszul értetted.
HDMI sávszélessége sokkal nagyobb mint az optikai vagy akoaxiális csatlakozásé,így a HDMI-n hang mellett a kép információk is vígan elférnek. Sőt:HD hangjeltovábbítás jelenleg nem is képzelhető el más formában erősitő és forrás közt mint HDMI 1.3 v jobb verzió. HDMI önmagában elég, max visszirányra kell más csatlakozás,gondolok itt: tévére HDMI kapcsolat megy az erősítőből kép-hanggal de az USB-n lejátszott 5.1-et kell a tévéből optikaival visszavinni az erősítőbe.

Avatar
Sanci38
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.03.19., szomb. 08:39
Értékelés: 42

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Sanci38 »



Nagyon jó, köszönöm, valószínűleg itt lesz a bibi, mert eddig PCM stereo-n volt, viszont nem tudom melyiket válasszam:
- PCM többcsat.
- DTS újrakódolás
- Primer jelút
 
Nagyon köszi az eddigieket is!


Primer jelút.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nagyon jó, köszönöm, valószínűleg itt lesz a bibi, mert eddig PCM stereo-n volt, viszont nem tudom melyiket válasszam:
- PCM többcsat.
- DTS újrakódolás
- Primer jelút
 
Nagyon köszi az eddigieket is!


 
- Primer jelút - gondolom ez az ami az eredeti jelet küldi ki a hdmi-n aztán majd az erősítő eldönti mi az és dekódolja.

Avatar
Inusa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.09., hétf. 21:13
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Inusa »



BD HDMI kimenete mire van állitva?
Állitsd RAW,bitstream vagy Passtrough-ra.


 
Nagyon jó, köszönöm, valószínűleg itt lesz a bibi, mert eddig PCM stereo-n volt, viszont nem tudom melyiket válasszam:
- PCM többcsat.
- DTS újrakódolás
- Primer jelút
 
Nagyon köszi az eddigieket is!

Avatar
Sanci38
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.03.19., szomb. 08:39
Értékelés: 42

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Sanci38 »



Sziasztok!
 
Karácsonyra vettem magamnak egy Pioneer VSX-421k típusú erősítőt és egy LG BD670-es blu-ray lejátszót, HDMI-vel össze is kötöttem őket, viszont akadt egy kis gondom, ami a következő lenne:
 
ha egy 5.1-es filmet nézünk és AUTO-ra rakom az erősítőt, hogy megtalálja a aktuális hangsávokat, csak sztereóban hallatszik, mi lehet a probléma?
 
Elnézést, ez lehet, hogy valakinek teljesen egyértelmű, de sajnos nekem nem az! :S
 
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Inusa


BD HDMI kimenete mire van állitva?
Állitsd RAW,bitstream vagy Passtrough-ra.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Sziasztok!
 
Karácsonyra vettem magamnak egy Pioneer VSX-421k típusú erősítőt és egy LG BD670-es blu-ray lejátszót, HDMI-vel össze is kötöttem őket, viszont akadt egy kis gondom, ami a következő lenne:
 
ha egy 5.1-es filmet nézünk és AUTO-ra rakom az erősítőt, hogy megtalálja a aktuális hangsávokat, csak sztereóban hallatszik, mi lehet a probléma?
 
Elnézést, ez lehet, hogy valakinek teljesen egyértelmű, de sajnos nekem nem az! :S
 
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Inusa


 
Házimoziban nem vagyok nagyon otthon , de a múltkor olvastam valahol , hogy az lehetséges , hogy nem elég csak a HDMI -vel összekötni , mert előfordulhat az ami nálad is . Ez csak egy tipp volt , vannak itt akik nálam ezt sokkal jobban tudják , kiigazítanak ha hülyeséget írtam .

Avatar
Inusa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.09., hétf. 21:13
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Inusa »


Sziasztok!
 
Karácsonyra vettem magamnak egy Pioneer VSX-421k típusú erősítőt és egy LG BD670-es blu-ray lejátszót, HDMI-vel össze is kötöttem őket, viszont akadt egy kis gondom, ami a következő lenne:
 
ha egy 5.1-es filmet nézünk és AUTO-ra rakom az erősítőt, hogy megtalálja a aktuális hangsávokat, csak sztereóban hallatszik, mi lehet a probléma?
 
Elnézést, ez lehet, hogy valakinek teljesen egyértelmű, de sajnos nekem nem az! :S
 
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Inusa

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok!
 
Kaptam kölcsönbe egy Benq W1000+-os (1080p) házimozi projektort. Tudnátok segíteni abban, hogy 2,7méter távolságból mekkora kép méret az ideális full hd felbontás mellett?
 
Köszönöm a segítséget!
 
Üdv: Podobag
 
Bocsi valószínű nem ebbe a Topicba kellett volna írnom! !36_7_11.gif


 
Ahogy néztem a projektor 2,8 méterről 80''-os képet tud vetíteni max zoom-nál. (1771 X 996 mm)
2,7 méterről kicsit kevesebbet.
Az ideális képméret szerintem az elérhető legnagyobb.
A manuálban meg tudod nézegetni.
http://www.myprojectorlamps.com/project ... W1000.html

podobag
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.01.21., csüt. 19:39
Értékelés: 20

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: podobag »


Sziasztok!
 
Kaptam kölcsönbe egy Benq W1000+-os (1080p) házimozi projektort. Tudnátok segíteni abban, hogy 2,7méter távolságból mekkora kép méret az ideális full hd felbontás mellett?
 
Köszönöm a segítséget!
 
Üdv: Podobag
 
Bocsi valószínű nem ebbe a Topicba kellett volna írnom! !36_7_11.gif
Kép: Epson 
Lejátszó: Panasonic BD-UB450
Erősítő: Anthem MRX-500
Hangfal: Monitor Audio Silver RS8 5.0
Sub: Velodyde CHT-R8.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”