Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Segítség,kezdő vagyok!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.05.07., pén. 10:01

Hi!

Lenne egy igen primitív kérdésem:

Van egy kv-m2101k típusú, jó tízéves Sony tv-m. Szeretnék venni dvd-lejátszót, de vajon működne egy ilyen régi modellel?

Minden DVD lejátszó működik minden TV-vel. Ami problémát okozhat az a csatlakoztathatóság. Szerintem a 10 éves Sony TV-n is van S-Video csatlakozás, de kompozit biztos. Még az is lehet, hogy RGB bemenete is van.

Egyszóval nézd meg milyen bemenetek vannak a TV-n és úgy könnyebb továbblépni.

kangoo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: kangoo » 2004.05.07., pén. 09:44

Hi!

Lenne egy igen primitív kérdésem:

Van egy kv-m2101k típusú, jó tízéves Sony tv-m. Szeretnék venni dvd-lejátszót, de vajon működne egy ilyen régi modellel?

sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sac » 2004.05.06., csüt. 16:07

Segítségeteket kérném.

Ti ha programmal teszteltek hangfalakat azt mivel és kb hogy csináljátok?

Most töltöttem le egy progit de valahogy nem értem.

A mélyek kb 20Hz-töl baromi jól szólnak.

Amit viszont nem értek az az hogy akár 5Hz-ig is lemehetek akkor is pulzál még a hangfal.Akkor most mi van?Vagy ez most így jó? :smile33:

Hello!

Szerintem hazudik a progid,nagyon sok hazudik pl magnat hangfalak 20Hz-től mennek papíron, de valójában 30 tól!

A cuccot úgy kell mérni hogy előszöris leülsz, hangerőt nem változtatsz és hangszínt sem!Feltekered 4edre a volumet!Léptetsz a bassusokon!1. a legalacsonyabb frekvenciától a legmagasabbig.A hangszóró az járni fog mint állat 5hz-nél is de lehet, sőt biztos hogy nem ad ki bass-t a doboz.Ha hallod a bass-t pl r r r r r r r r r r , és az mindent megremegtet, majdnemhogy füled kettéáll akkor azt a freket viszi! a cucc és számokban is kijön az a bass!

HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: apuci » 2004.04.30., pén. 09:48

Köszi,értem amit írsz.

Valóban most néztem igazi hangos mély valóban nincs 20 Hz-en normál hangerőre állítva.35 Hz-nél viszont már mozognak szinte a falak.

Az egész nálam abból indul ki hogy szeretném bővíteni a rendszert és anyagi megfontolásból egyenlőre a subot spórolnám ki,mivel úgy éreztem hogy ezek a mostani ládák ellátnák egyenlőre a sub feladatát is.Első lépésben az erősítőt tervezem megvenni és a hátsó hangfalakat.A másik variáció mivel tegnap meghallgattam a MM-ben a Celestion F30-at és a Valdust hogy azok közül kerülne valamelyik előre a mostaniak meg hátra.

Mondjuk a Valdus meggyőzőbb volt mélyben ezért az átmeneti időszakot jobban kiszolgálná viszont a Celestion egy subbal nekem nagyon tetszene. :smile33:

A másik gond hogy nálam jó nagy teret kellene beszólnia és itt úgy érzem megint a Valdus lenne a jobb.

Úgyhogy van még min tipródnom.

TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.04.30., pén. 09:29

Segítségeteket kérném.

Amit viszont nem értek az az hogy akár 5Hz-ig is lemehetek akkor is pulzál még a hangfal.Akkor most mi van?Vagy ez most így jó? :smile33:

Egy hangfalnak megvan a maga frekvenciaátvitele. Ez egy elég széles sáv, ebből az értékelhető részét szoktuk nézni. Ezt a gyártó is így adja meg, pl. 50Hz-20kHz +/- 3dB. Ez azt jelenti, hogy az adott hangfal 50Hz-től 20Khz-ig visz át úgy, hogy mindegyik freki 50%-os hangerőkülönbségen belül van. Lehet, hogy ez a hangfal átviszi a 30Hz-et is csak -8dB-en azaz nagyon halkan a többi frekihez képest. Ha jól felcsavarod a hangerőt akkor hallhatod, de zenehallgatás, filmnézés közben nem nagyon fogod hallani.

apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: apuci » 2004.04.30., pén. 09:18

Segítségeteket kérném.

TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Seftelő
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Seftelő » 2004.04.30., pén. 08:29

Mégegyszer köszönöm, teljesen megnyugtattatok!

Kipróbáltuk több típúsú és márkájú lejátszóban és csak kb. minden harmadik játszotta, úgyhogy biztos, hogy a lemez volt a hibás!

TV: Panasonic TX-36PL35D; DVD: Panasonic S75; VHS: Panasonic NV-FJ612; Erösítö: Panasonic SA-XR45; Hangfalszett: Onkyo HTP-103E (6.1); CD író: Mitsumi; DVD író LG GSA-4160

Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob » 2004.04.28., szer. 18:24

Pezsgőt bonthatunk, hogy hibázik a 75-ös! ;)

Azt szeretm a 35-ösben nagyon, hogy mégha meg is akad valami lemez hiba miatt az olvasás, akkor is azonnal képes ragálni a chapter ugrásra, vagy a menü gombra! :blink:

Egyébként mivel fix memóriája van a lejátszónmak, tehát alapból nem írható, nem módosul, ezért nem okozhat problémát egy fagyás, resetelés (akár egy játékkonzolnál)

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.04.28., szer. 08:28

Köszönöm szépen!

A lemez gazdája azt mondta, hogy próbálta más típusú (nem tudom milyen) Pana lejátszóban és ott ment. Mindenesetre érdekes a jelenség, de az megnyugtat, hogy a lejátszónak nem lett baja. :blink: Valószínű egyébként, hogy NTSC formátumú volt a lemez, de úgy tudtam, hogy ez nem lehetne akadály!

szvsz nem az NTSC a probléma, inkább valóban valami rosszul megírt lemez, esetleg nincs rendesen lezárva... Egyes lejátzsók arra is érzékenyek (voltak?) hogy miloyen programmal írták meg a DVD-t... De végül is a lényeg, hogy nem (valószínű) hogy a lejátszó hibája, szóval megnyugodhatsz ;)

Seftelő
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Seftelő » 2004.04.28., szer. 08:08

Köszönöm szépen!

A lemez gazdája azt mondta, hogy próbálta más típusú (nem tudom milyen) Pana lejátszóban és ott ment. Mindenesetre érdekes a jelenség, de az megnyugtat, hogy a lejátszónak nem lett baja. :blink: Valószínű egyébként, hogy NTSC formátumú volt a lemez, de úgy tudtam, hogy ez nem lehetne akadály!

TV: Panasonic TX-36PL35D; DVD: Panasonic S75; VHS: Panasonic NV-FJ612; Erösítö: Panasonic SA-XR45; Hangfalszett: Onkyo HTP-103E (6.1); CD író: Mitsumi; DVD író LG GSA-4160

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2004.04.27., kedd 08:46

A napokban betettem egy Ritek-R -re másolt lemezt a Pana S75 DVD lejátszómba. Elkezdte beolvasni, majd lefagyott. Semmilyen gomb nem működött, a kikapcsoló gomb is csak kb. 20-25 mp után reagált. Megpróbáltam mégegyszer, a jelenség ugyanez. Kipróbáltam ugyanilyen típusú írott lemezekkel és gond nélkül megy. A kérdésem az lenne, hogy ez biztos, hogy lemezprobléma, vagy a lejátszónak is lehet (kezdődhet) valami baja és hogy az ilyen vagy ehhez hasonló lefagyások nem károsítják-e a lejátszót?

Nálam is volt ilyen rosszúl megírt lemezzel.

Azóta se volt gondja a lejátszónak.

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.04.27., kedd 08:23

A napokban betettem egy Ritek-R -re másolt lemezt a Pana S75 DVD lejátszómba. Elkezdte beolvasni, majd lefagyott. Semmilyen gomb nem működött, a kikapcsoló gomb is csak kb. 20-25 mp után reagált. Megpróbáltam mégegyszer, a jelenség ugyanez. Kipróbáltam ugyanilyen típusú írott lemezekkel és gond nélkül megy. A kérdésem az lenne, hogy ez biztos, hogy lemezprobléma, vagy a lejátszónak is lehet (kezdődhet) valami baja és hogy az ilyen vagy ehhez hasonló lefagyások nem károsítják-e a lejátszót?

Legnagyobb valószínűséggel lemez probléma. vagy az alapnyag szar, vagy az írással volt valami gond... Én is tapasztaltam már hasonlót.

Seftelő
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Seftelő » 2004.04.27., kedd 07:31

trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf » 2004.04.26., hétf. 19:05

Még annyit, hogy a lejátszó a CSS kódok és Macrovision eltávolítása után már nem "érez" semmit. Az, hogy írott lemezen van az semmit sem jelent (persze ha képes az írott formát olvasni - na ez aztán a zűrzavar :o). Gondolj bele, ha a házi felvételeket is ff-ben nyomná csak azért mert írott lemezen van! ;)

Jóvanna. :)

Látom már, hogy hülyeséget kérdeztem. De legalább megint tanultam valamit. :blink:

Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob » 2004.04.26., hétf. 19:02

Még annyit, hogy a lejátszó a CSS kódok és Macrovision eltávolítása után már nem "érez" semmit. Az, hogy írott lemezen van az semmit sem jelent (persze ha képes az írott formát olvasni - na ez aztán a zűrzavar ;)). Gondolj bele, ha a házi felvételeket is ff-ben nyomná csak azért mert írott lemezen van! :blink:

trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf » 2004.04.26., hétf. 19:02

Az előbbit szerkeszteni akartam, csak közben csöngött a telefon.

Kopi/paszte működik

Ez hülyeség. Majdnem 100%, hogy NTSC. Valami kalóz példány lehet, ami még az amerikai NTSC filmből készült úgy, hogy hozzágyógyítottak egy szar kétcsatornás magyar hangot. Én már láttam olyan lemezt is, ahol 5.1-re kódolták a két csatornát, hogy "a hülye paraszt" azt higyje, hogy tényleg 5.1-es a magyar szinkron. Sajna ilyenek a kalóz lemezek.

Megértettem. :blink: Köszönöm.

Az elkeseredésedet nem értem a noname lejátszóval is ez lenne a gondod. Vagy a tévd nem vált át NTSC-be, vagy a lejátszód van úgy beállítva, hogy ne váltson át. Esetleg NTSC esetén 60 Hz-es PAL-ban próbálkozik, ami szintén zavarhat egy két tévét

Első körben ellenőrizném a lejátszó beállításait. Ha az sm segít, akkor közvetlenül kötném a tévére, az erősítő kihagyásával (ez amúgy is ajánlott!).

Ja egyébként mindegyik dvd lejátszónak ismernie kell az NTSC rendszert ugyanis a nullás régiókódu lemezek közt sok ilyen van, sőt  kettes régióba beletartozik Japán is, ahol szintén NTSC-t használnak.

Nem vagyok (nagyon) elkeseredve csak meglepett a dolog.

A tv-re nem tudom közvetlenül dugni, mert csak egy scart csati van rajta (ca. 15 éves ITT Nokia, erősen nyugdíjas korú, spórolok már a cserére) azon meg az erősítő csücsül. Állandóan átdugdosni meg elég macera. A dvd-n pedig mindent kipróbáltam.

Persze így belegondolva azért egy próbát megér a dolog. Csak, hogy megnyugodjak.

Köszönöm a türelmet.

trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf » 2004.04.26., hétf. 18:54

Ez hülyeség. Majdnem 100%, hogy NTSC. Valami kalóz példány lehet, ami még az amerikai NTSC filmből készült úgy, hogy hozzágyógyítottak egy szar kétcsatornás magyar hangot. Én már láttam olyan lemezt is, ahol 5.1-re kódolták a két csatornát, hogy "a hülye paraszt" azt higyje, hogy tényleg 5.1-es a magyar szinkron. Sajna ilyenek a kalóz lemezek.

Az elkeseredésedet nem értem a noname lejátszóval is ez lenne a gondod. Vagy a tévd nem vált át NTSC-be, vagy a lejátszód van úgy beállítva, hogy ne váltson át. Esetleg NTSC esetén 60 Hz-es PAL-ban próbálkozik, ami szintén zavarhat egy két tévét

Első körben ellenőrizném a lejátszó beállításait. Ha az sm segít, akkor közvetlenül kötném a tévére, az erősítő kihagyásával (ez amúgy is ajánlott!).

Ja egyébként mindegyik dvd lejátszónak ismernie kell az NTSC rendszert ugyanis a nullás régiókódu lemezek közt sok ilyen van, sőt kettes régióba beletartozik Japán is, ahol szintén NTSC-t használnak.

Megértettem. :blink: Köszönöm.

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2004.04.26., hétf. 18:41

Szerintem nem NTSC.

A Gyűrűk ura II. része volt a tettes. Arról azt írják, hogy PAL.

Az erősítő onkyo 601-es. Klassz kis osd-vel.

Majd elfelejtettem, hogy a hang se sikeredett valami fényesen.

5.1 helyett sztereó lett. Az pedig tuti nem lehet a PAL/NTSC miatt ugye?

Nekem az volt a benyomásom, mintha a lejátszó "érezte" volna, hogy nem igazán tuti az anyag (értsd nem gyári) és bekapcsolt valami védelmet. Ez hülyeség?

A leírt nyűgjeim (fekete/fehér és sztereó) a tulajnál nem jelentkeznek. Neki asszem valami philips cucca van, nem tudom milyen erősítővel.

Ja egyébként mindegyik dvd lejátszónak ismernie kell az NTSC rendszert ugyanis a nullás régiókódu lemezek közt sok ilyen van, sőt kettes régióba beletartozik Japán is, ahol szintén NTSC-t használnak.

trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf » 2004.04.26., hétf. 18:21

Szerintem 90%, hogy NTSC-s lemezt próbálsz meg lejátszani egy arra nem alkalmas TV-n.

Erősítőnek OSD menüje van? Mert eltünhet egy NTSC-s képtől, ha abszolút nem támogatja.

Szerintem nem NTSC.

A Gyűrűk ura II. része volt a tettes. Arról azt írják, hogy PAL.

Az erősítő onkyo 601-es. Klassz kis osd-vel.

Majd elfelejtettem, hogy a hang se sikeredett valami fényesen.

5.1 helyett sztereó lett. Az pedig tuti nem lehet a PAL/NTSC miatt ugye?

Nekem az volt a benyomásom, mintha a lejátszó "érezte" volna, hogy nem igazán tuti az anyag (értsd nem gyári) és bekapcsolt valami védelmet. Ez hülyeség?

A leírt nyűgjeim (fekete/fehér és sztereó) a tulajnál nem jelentkeznek. Neki asszem valami philips cucca van, nem tudom milyen erősítővel.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.04.26., hétf. 17:57

nekem az az 50 is sok mert ugyan olyan mint a többi pio lejátszó csak a szoftvere más, hardverben =.

Gondolod, hogy szoftveresen játsza le a Divx-et? Nem mondom, hogy lehetetlen de ez volna az első ilyen lejátszó.

Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob » 2004.04.26., hétf. 17:52

Jól megvígasztaltatok :blink:

Megkértem az ismerőst, hogy írjon már próbaképpen az eredetiről (gyári) egy másik kopit. Majd elmesélem mi lett.

Azt még mindig nem találta ki senki, hogy miért ment el az erősítő menüje is?? ;)

Szerintem 90%, hogy NTSC-s lemezt próbálsz meg lejátszani egy arra nem alkalmas TV-n.

Erősítőnek OSD menüje van? Mert eltünhet egy NTSC-s képtől, ha abszolút nem támogatja.

trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf » 2004.04.26., hétf. 17:42

Jól megvígasztaltatok :blink:

Megkértem az ismerőst, hogy írjon már próbaképpen az eredetiről (gyári) egy másik kopit. Majd elmesélem mi lett.

Azt még mindig nem találta ki senki, hogy miért ment el az erősítő menüje is?? ;)

Mester
Fórumlakó
Fórumlakó

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mester » 2004.04.26., hétf. 17:37

Ez elég hülye egy elmélet!

"Várd meg míg lemegy az ára"

Én úgy egy éve vettem a 430 dvd-met, 49-ért. Most a 330-as van 29-ért.

De nem mondom azt, hogy inkább vártam volna, elég lett volna 29-ért, mert akkor az eltelt időben nem néztem volna semmit.

És még mindíg azt mondom hogy kerülni kell a túl olcsó cikkeket, mert gázosak. :blink:

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.04.26., hétf. 16:50

Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!

Már csak két hónap és bárki elképzelheti, sőt haza is viheti a Pioneer DV-470 és DV-575 Divx lejátszására is képes DVD lejátszót.

Ma már óvatosan kell fogalmazni a jövővel kapcsolatban. :blink:

ahha megveszed és egy év múlva 30 Eft-ért lesz a kirakatban,gondolom..

mostmár a divixé a jövő, a cégeknek versenyezni kell a divx lejátszó gyártásban!Ezt a versenyt kezdte a kiss, technosonic,jamo......és már a pio gyár is rávette magát de nem szívesen!

nekem az az 50 is sok mert ugyan olyan mint a többi pio lejátszó csak a szoftvere más, hardverben =.

jó lett volna ha az én lejátszómat is megpakolták volna egy -két avi codec-kel!!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.04.26., hétf. 16:48

Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!

Már csak két hónap és bárki elképzelheti, sőt haza is viheti a Pioneer DV-470 és DV-575 Divx lejátszására is képes DVD lejátszót.

Ma már óvatosan kell fogalmazni a jövővel kapcsolatban. :blink:

ahha megveszed és egy év múlva 30 Eft-ért lesz a kirakatban,gondolom..

mostmár a divixé a jövő, a cégeknek versenyezni kell a divx lejátszó gyártásban!Ezt a versenyt kezdte a kiss, technosonic,jamo......és már a pio gyár is rávette magát de nem szívesen!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”