Segítség,kezdő vagyok!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.04.15., csüt. 00:59

Köszike a segítséget.

Pontosítok!Az a baj,a hanggal,hogy mondjuk beszélnek a filmben egyszer csak elhalkul,de ha közben csinál valamit,az ugyan olyan hangos!Ez miért van?

Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob » 2004.04.14., szer. 18:13

Sziasztok!

Nekem egy DIMARSON 350-es van. Azt kezdte el csinálni, hogy nem játsza le sem a filmeket, sem a zenéket, sem az mp3. Amikor jó napja van kb. 2 perc lemezforgatás után nekikezd, de csak a zenének. Ha megállítom, újra elindítom akkor hang nincs az időszámláló pedig két másodpercenként vált. Az mp3 ugyanez. Filmekkel semmi. Lehet, hogy semmiköze nincs hozzá, de akkor kezdődött a jelenség amikor egy másolt DVD-t néztem meg. A 40. perc környékén elkezdte kockázni a képet, a hang kattogott. Kikapcsoltam. Azután még volt egy kisérlet akkor pár perc forgatás után rendben lejátszott DVD eredeti filmet. Ismét kikapcs. És most itt tartok. Gyári setup visszatöltve.

Akinek van valami hasznos ötlete várom. köszi

Lehet, hogy DVD olvasó feje megadta magát. Bár lehet mechanika is, ha már CD-vel is csinálja. Nincs furcsa hangja a lejátszónak? Nem volt valami matrica ragasztva a másolt lemezre?

Nem úgy néz ki, mint aminek szoftveres hibája lenne.

Valszeg szervíz lesz belőle :blink:

Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob » 2004.04.14., szer. 18:12

- A hullámzó hangot valami dinamikakompresszor okozhatja. Vagy a TV-d van ellátva vele, vagy a DVD lejátszódban be van kapcsolva egy dialoge enacher, vagy hasonló.

- Ha van a DVD lejátszó hátulján analóg 6 csatornás kimenet (FL, C, FR, SL, SR, LFE), akkor nem szügséges hozzá dekóderes erősítő, ha nincs csak digitális (coax, optika), akkor egy dekóderrel ellátott házimozi erősítő kell, vagy egy külső dekóder.

Bodem
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Bodem » 2004.04.14., szer. 18:10

Sziasztok!

Nekem egy DIMARSON 350-es van. Azt kezdte el csinálni, hogy nem játsza le sem a filmeket, sem a zenéket, sem az mp3. Amikor jó napja van kb. 2 perc lemezforgatás után nekikezd, de csak a zenének. Ha megállítom, újra elindítom akkor hang nincs az időszámláló pedig két másodpercenként vált. Az mp3 ugyanez. Filmekkel semmi. Lehet, hogy semmiköze nincs hozzá, de akkor kezdődött a jelenség amikor egy másolt DVD-t néztem meg. A 40. perc környékén elkezdte kockázni a képet, a hang kattogott. Kikapcsoltam. Azután még volt egy kisérlet akkor pár perc forgatás után rendben lejátszott DVD eredeti filmet. Ismét kikapcs. És most itt tartok. Gyári setup visszatöltve.

Akinek van valami hasznos ötlete várom. köszi

Mester
Fórumlakó
Fórumlakó

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mester » 2004.04.13., kedd 21:08

Nincs videón keresztül kötve?

Macrovision csinálhat ilyet... ha igen, akkor közvetlenül a tv-be nyomd a kimenetet!

Ha erősítő nélkül akarod, akkor vehetsz olyan hangfalrendszert, amibe bele van nyomva az erősítő... pl. sub-ba. De nem érsz el vele olyan minőséget, mintha erősítőn keresztül néznéd. ;)

De erre minek kellett új topic? :blink:

poli

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: poli » 2004.04.13., kedd 18:24

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni abban a dologban,hogy van egy PHILIPS 625-ös DVD lejátszom és nem tudom miért csinálj azt,hogy hullámzik a hangja!Sztereo TV-n nézem és nincs 5.1es rendszerem! Valaki tudj miért csinálja ezt? Illetve a mási kérdésem az lenne,hogy erre a tipusu DVD lejátszora csak erösítövel együtt lehet 5.1es rendszert rákapcsolni?

A segítséget elöre is köszi! pá

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”