Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: repvez »


Üdv!
 
Tudna nekem tanácsot addni valaki hogy mi okozhatja azt , hogy a hangszoromon SAL2610 szett a membránok szinte meg sem mozdulnak és föleg a mély nem szól rendesen?
A neten találtam videot ugyan arrol a hangfalszettröl ott rendesen mozog minden.
első
második
 
Tudom, hogy nem egy high-end cucc, de azért nem igy kéne szolni mint nálam.Nálam egy Onkyo SR TX505E erösitövel van hajtva, de szinte csak ha odateszem az ujjam a membránhoz akkor érzem hogy mozog.
Az oldalsó 25cm-es Hsz-böl meg a beszéghang is hallatszik nem csak a mély hangok.Egy másik forumban kiderült hogy az a hsz direkten van bekötve mindenféle hangváltó nélkül és csak az elsökön van váltó.
Sajnos anyagilag max pár ezer forintot tudnék rákölteni igy abbol kéne kihozni valamit ami van.Esetleg ha valakinek van hasonló erösitöje az mondhatna beállitási javaslatokat hátha van valami rejtett menü aminél elállitodott a szub.Ujrakábelezés vagy kész hangváltó cseréje esetleg subváltó beiktatása segitene a dolgon ?Ha igen akkor mit és hova kell kötni és milyen értékekre kell figyelni a vételkor hogy se a hangfalban se az erösitöben ne essen kár?
 
 
És van egy másik problémám amire csak most derült fény számomra mivel a vásárláskor nem voltam eléggé képben a featurekkel és készülékem sem volt akkor amivel tesztelhettem volna.Igy most derült ki hogy az erösitöbe igaz hogy lehet HDMI-t bedugni, de a hangot nem tud rola kiadni csak továbbküldi a kimenetre.
Ezen lehet valahogy trükközni?Mert igy hiába veszek uj eszközt amin van HDMI csak a TV cincogoin tudnám hallgatni hiába van az erösitöm és a hangfalak akkor mi értelme volt igy rátenni ezeket a csatlakozokat az erösitöre ?Ez parasztvakitás és a vásárlók becsapása, megtévesztése!És persze erröl ne irtak sem a használatiban sem a reklámokban

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Dorian »


A frontjaim 35hz-20000hz-ig szólnak! a mélyt peddig 40-45hz-re állítottam
 
Ne vegyél mérget arra, amit a hangdobozokra írnak. hiába tudja műszer szerint a 35-40Hz-et, de azt már valószínűleg olyan hangnyomás eséssel, hogy értelmetlen. Tigrisnek igaza van.
Nálam is 38Hz van a dobozra írva, Audyssey is 40-re állítja a frontok vágását, mégis jobb, ha 60-ra módosítom, a közepek is szebbek úgy.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



igen most veszem észre hogy kicsit elnéztem az oldal tartalmát
Köszi a segítséget


Egyébként fogod a telefonod, felhívod a Kácsa Audiot és olyan hosszú koax kábelt csinálnak neked amit szeretnél. És olyan minőséget amire pénzed van.

Avatar
zozo333
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 12:30
Értékelés: -12

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: zozo333 »



154 a tizediken Osztva szorozva ezerrel


igen most veszem észre hogy kicsit elnéztem az oldal tartalmát
Köszi a segítséget

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: earforce »



154 a tizediken Osztva szorozva ezerrel


OK, akkor én most kiszálltam a tippadásból
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »




 
Itt a legrdágább koax métere 154HUF. Hogy jött ki az 50ezer Ft??


154 a tizediken Osztva szorozva ezerrel

Avatar
Sanci38
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.03.19., szomb. 08:39
Értékelés: 42

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Sanci38 »



Itt van 2 méteres koax ez már normálisabb és ez sincs 5 ezer ft sem.
 
http://bolthely.hu/digicenter/id/04029_ ... _RCA_D__2m


4-5 méter kell neki. :-)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: earforce »



Itt talaltam http://elektroexpressz.hu/spl/492087/Koax_kabel
Lehet nem a legjobb oldal



 
Itt a legdágább koax métere 266Ft. Hogy jött ki az 50ezer Ft??
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt van 2 méteres koax ez már normálisabb és ez sincs 5 ezer ft sem.
 
http://bolthely.hu/digicenter/id/04029_ ... _RCA_D__2m

Avatar
zozo333
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 12:30
Értékelés: -12

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: zozo333 »



Ugyanmár.
Hol nézted ezeket az árakat?! Ha Furutechet akarsz, akkor persze ennyibe kerül


Itt talaltam http://elektroexpressz.hu/spl/492087/Koax_kabel
Lehet nem a legjobb oldal

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Most megnéztem az árkülömbséget és leesett az állam, egy jobb optikai kábel 5-9ezer a koax peddig 50 ezer
De lehet gyűjtögetek inkább es kivárom !
Köszönöm Z.


Az 5 ezer ft-os optikai sem sokat ér...Koaxból a jobbak valóban 50, de a jobb optikai is drága amiben üvegszál van nem pedig műanyag. Itt van optikai 100 ezerben is egy méter.
 
http://kacsa-audio.hu/webshop//audioque ... bel.c.177/

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: earforce »



Most megnéztem az árkülömbséget és leesett az állam, egy jobb optikai kábel 5-9ezer a koax peddig 50 ezer


Ugyanmár.
Hol nézted ezeket az árakat?! Ha Furutechet akarsz, akkor persze ennyibe kerül
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
zozo333
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 12:30
Értékelés: -12

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: zozo333 »



A Koax 5 méterig is tökéletesen működik..Ha gyengébb is akkor is jobb még mindig mint az optikai. Saját tapasztalat.


Most megnéztem az árkülömbséget és leesett az állam, egy jobb optikai kábel 5-9ezer a koax peddig 50 ezer
De lehet gyűjtögetek inkább es kivárom !
Köszönöm Z.

Avatar
Sanci38
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.03.19., szomb. 08:39
Értékelés: 42

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Sanci38 »



a kérdés a kovetkezo hogy mire jo a fazis valtas az aktiv szubbon? illetve minnek allitani a hz? nem egyertelmu hogy minnel alcsonyabb annal jobb? a masik kerdes peddig pc-re optiaki kabel vagy coax kabel jobb? 4 meter van az erosito es a gep kozott! gepem tamogat mindent
0


Phase: arra való hogy az esetleges kioltódásokat megszüntesse.
0-180 fok: ez a fázist állitja a többi hangszóróhoz nehogy kioltásba(hullámhegy a hullámvölggyel) találkozzanak. tedd a következőt: mérd le a center és a te hallgatóhelyed távolságát,azután pedig a mélynyomó és ugyancsak a hallgatói távolságod,és ha másfél méternyi vagy nagyobb a különbség akkor kapcsold át 180-ra.Akkor jó,amikor erősebbbnek hallod a mélyet.
Egyébként a fázist tolja el 180 fokkal,így pl hullámvölgy helyett hullámheggyel inditja a hanghullámot. Létezik 4 fokozatú (0-90-180-270) foba állitható is.
A nagyob kisebbe szerintem megválaszolták de minél nagyobb a front,anál alacsonyabbra veheted a frekit,de a THX 80-at ír elő.
Ilyen távon optikai előnyösebb mert nem szed össsze annyi zavart és kizárt a brumm(földzárlat) előfordulása.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Köszönöm a válaszokat! A füleim segítségével betudtam állítani a legmegfelelőbb beállítást!
A frontjaim 35hz-20000hz-ig szólnak! a mélyt peddig 40-45hz-re állítottam és minden nagyon szépen muzsikál
Maradtam az optikai kábelnél mert azt javasolták ,hogy már 2m fölött nem ajánlott a koax!
Köszönöm a gyors vállaszokat!
Üdv


A Koax 5 méterig is tökéletesen működik..Ha gyengébb is akkor is jobb még mindig mint az optikai. Saját tapasztalat.

Avatar
zozo333
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 12:30
Értékelés: -12

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: zozo333 »



A fázisfordítás a szoba akusztikához állítható, h a hangszóró milyen irányba dolgozzon. A Hz meg a frontokhoz állítható, ha a frontjaid nem tudnak csak 100 Hz-et akkor a szubot is oda kell állítani, h attól lefele dolgozzon. Nyilván ha a frontok képesek az 50-60 hz lesugárzására akkor a szub vágását is oda kell állítani. A Koax mindenképp jobb mint az optikai.


Köszönöm a válaszokat! A füleim segítségével betudtam állítani a legmegfelelőbb beállítást!
A frontjaim 35hz-20000hz-ig szólnak! a mélyt peddig 40-45hz-re állítottam és minden nagyon szépen muzsikál
Maradtam az optikai kábelnél mert azt javasolták ,hogy már 2m fölött nem ajánlott a koax!
Köszönöm a gyors vállaszokat!
Üdv

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azért ez elég márkafüggő.
 
De mivel sokat tud befolyásolni ebben a tartományban a szoba is, így a legkorrektebb, ha nem "csak úgy" beállítja az ember, hanem fülel, netán mér is.


Jaja én is mindenképp a fülemhez szoktam belőni..Nem szeretem ha nagyon dübörög, épp annyit szoktam tolni rajta, h azért még elfogadható legyen. Amúgy is alapból jobb mély jön a szubokból mint a frontokból, illetve más, mert ugye ott csak a mély szol. Nálam olyan 60hz körül szól a legjobban, 40-ig tudom levinni, a Dalikra azt irja 38, de az kamu.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: KMT »


Azért ez elég márkafüggő.
 
De mivel sokat tud befolyásolni ebben a tartományban a szoba is, így a legkorrektebb, ha nem "csak úgy" beállítja az ember, hanem fülel, netán mér is.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Jobb, ha nem hiszel annyira nekik...
 
 
zozo333:
Egyszerű, mindent oda állíts, ahol a legjobban szól.
A fázist ha rosszul állítod be, akkor rosszul időzítve szólhat a basszus (pl késve), vagy kioltás keletkezhet a frontokkal. Ezt könnyen hallani, hol a jó.
Ha zenei felhasználás is cél, akkor tényleg érdemes minél lejjebb állítani vágási ferit frekit. Persze úgy, hogy ne legyen "lyuk". Pl ha 60 Hz körül már esik a frontok átvitele, akkor hagyni kell, hogy itt még szóljon a szub. Azt vedd figyelembe, hogy nem végtelen meredekségűek a vágások, tehát ha pl 60 Hz-re állítod, felette is jönni fognak hangok, csak egyre halkabban. Tehát Tigrissel ellentétben én mindenképp azt javaslom, hogy frontok "határa" _alá_ állítsd.
 
 
(Egy picit még gyúrhatnál az írásmódodra.)


Én is oda állítom, ami frontra azt írják hogy tud 50 Hz-et az tuti nem tud csak 60 körül, tehát ha a szub 50-re van állítva az szinte biztos, h a front valós értéke alá fog esni. Tehát simán jó amit írtam Legalábbis én így szoktam számolni, h úgy sem tudja a front amit rá írnak.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: KMT »



Hmm érdekes dolgokat lehet olvasni..


 
Jobb, ha nem hiszel annyira nekik...
 
 
zozo333:
Egyszerű, mindent oda állíts, ahol a legjobban szól.
A fázist ha rosszul állítod be, akkor rosszul időzítve szólhat a basszus (pl késve), vagy kioltás keletkezhet a frontokkal. Ezt könnyen hallani, hol a jó.
Ha zenei felhasználás is cél, akkor tényleg érdemes minél lejjebb állítani vágási ferit frekit. Persze úgy, hogy ne legyen "lyuk". Pl ha 60 Hz körül már esik a frontok átvitele, akkor hagyni kell, hogy itt még szóljon a szub. Azt vedd figyelembe, hogy nem végtelen meredekségűek a vágások, tehát ha pl 60 Hz-re állítod, felette is jönni fognak hangok, csak egyre halkabban. Tehát Tigrissel ellentétben én mindenképp azt javaslom, hogy frontok "határa" _alá_ állítsd.
 
 
(Egy picit még gyúrhatnál az írásmódodra.)

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hmm érdekes dolgokat lehet olvasni..

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: earforce »



a kérdés a kovetkezo hogy mire jo a fazis valtas az aktiv szubbon? illetve minnek allitani a hz? nem egyertelmu hogy minnel alcsonyabb annal jobb? a masik kerdes peddig pc-re optiaki kabel vagy coax kabel jobb? 4 meter van az erosito es a gep kozott! gepem tamogat mindent
0


Olvasgass egy kicsit és sokmindenre választ kapsz:
 
http://forum.hifipiac.hu/surround/subwo ... stallalas/
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... tasa-help/
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



a kérdés a kovetkezo hogy mire jo a fazis valtas az aktiv szubbon? illetve minnek allitani a hz? nem egyertelmu hogy minnel alcsonyabb annal jobb? a masik kerdes peddig pc-re optiaki kabel vagy coax kabel jobb? 4 meter van az erosito es a gep kozott! gepem tamogat mindent
0


A fázisfordítás a szoba akusztikához állítható, h a hangszóró milyen irányba dolgozzon. A Hz meg a frontokhoz állítható, ha a frontjaid nem tudnak csak 100 Hz-et akkor a szubot is oda kell állítani, h attól lefele dolgozzon. Nyilván ha a frontok képesek az 50-60 hz lesugárzására akkor a szub vágását is oda kell állítani. A Koax mindenképp jobb mint az optikai.

Avatar
zozo333
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 12:30
Értékelés: -12

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: zozo333 »


a kérdés a kovetkezo hogy mire jo a fazis valtas az aktiv szubbon? illetve minnek allitani a hz? nem egyertelmu hogy minnel alcsonyabb annal jobb? a masik kerdes peddig pc-re optiaki kabel vagy coax kabel jobb? 4 meter van az erosito es a gep kozott! gepem tamogat mindent
0

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hello!
A Bowers hangfalaknál mi célt szolgál az a kis kor alakú szivacs amit a reflexnyílásba kell dugni?Thx


 
Hát pont azt, hogy a reflex nyílásba lehessen dugni
és ha úgy jobban tetszik a hangja, akkor ott hagyod, ha nem akkor kiveszed

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”