Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komarfamily Low-End

Avatar
Atléta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2007.07.21., szomb. 16:04
Értékelés: 214

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Atléta »


Szia Laci
 
Mikor indulsz a nagy Angliába?Remélem összejön a számításotok!
Örülök,hogy én is meghallgathattam a volt rendszered.Sokat jelentett nekem,mint mondhatni kezdő mozisnak.
A moziról nehogy lemondj!!Biztos sikerül össze válogatni a rendszered,hogy mozin is tökéletes legyen.Remélem egyszer majd azt is lehetőségem lesz meghallgatni!Sajnos még Szigony Barátom rendszerét sem hallottam.
Minden jót és sok sikert Angliához!!
Üdv Misi!!

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: batman98 »


akkor azok tuti bevándorlók...az angol nők csúnyák:)
 



 

kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Northwoodban ködös az idő, hideg van, a forgalom lezd beállni. A vasùtállomás felé jò csajok szaladnak.
akkor azok tuti bevándorlók...az angol nők csúnyák:)

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »

Northwoodban ködös az idő, hideg van, a forgalom lezd beállni. A vasùtállomás felé jò csajok szaladnak.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »


Laci!
Most ugrott be,hogy az egyik kiállításon a Vienna Acoustics dobozok milyen jól zenéltek.
Ezt is érdemes lenne meghallgatnod.Később bővíthető akár HM vonalon is.
A wigwamon van is egy Haydn Garnd eladó.£650
Frontnak akár a Bach Grand.Talán elég érzékeny(90db) a csöveshez.
http://www.hometheaterequipment.com/flo ... grand-834/
http://www.vienna-acoustics.co.uk/vienn ... s-products
 
off:szerintem Bélát nem érdekli,mert tervben van -épül?- a klón Bege közreműködésével.



Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Vagy egy igazi "nagyvad"?
SF Extrema 
http://www.ebay.co.uk/itm/Sonus-Faber-E ... 3cd609d213

Ezt linkeld be atc-nek is, ő vadászott nagyon sokáig ilyenre.
Persze lehet, hogy már csak Bege dobozai hozzák lázba...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »


Vagy egy igazi "nagyvad"?
SF Extrema 
http://www.ebay.co.uk/itm/Sonus-Faber-E ... 3cd609d213

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »


Ha már Sonus.
Itt egy Cremona Auditor. £1200 
http://www.hifiwigwam.com/showthread.ph ... na-Auditor

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: batman98 »


Jó helyre került a Cambridge játékos. 
 
Jók a képek is, és a kolléga rendszere is korrekt  . 
 
A Faberek meg  .
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ma végleg elköszöntem a CA751bd-től...de már Angliában elvileg lesz egy új:)  (egy kedves fórumtárs jóvoltából)
 
Készítettem pár képet még mielőtt végleg eloszlik a köd és a feledés homályába veszik a rendszerem
 
Egy kedves barátom még megfülelte a csöves végfokomat így egyben...

 

 
Aztán ma elvittem az új tulajhoz a CA-t egy kis tesztre. Kicsit csemegéztem mivel ez fogadott:
 

 
Először a kis monitorokat hallgattuk egy Arcam 400 erősítővel és egy ősrégi technics cd játszóval. Elég jól szólt de érezni lehetett, hogy kicsit több levegő is elférne:)
 
aztán bekötötte ezt:
 

 
Sonus Faber grand piano (azt hiszem) ez már nagy tüdővel rendelkezett és gyönyörűen muzsikált.
 
A "kis" sonusok is bekerültek a helyükre (surround-nak)
 

 
Mindketten tudtuk, hogy túlzás ilyen jó hangsugárzókat hátra rakni de így nagyon esztétikus:)
 
aztán jött a CA...
 

 
Stereon az ős technicset jobbnak éreztük a CA előadása valahogy túl steril volt. Ebből a szempontból csalódás. Egy csöves végfokkal szívesen kipróbáltam volna ebben a környezetben...
 
Mozin nagyon szuper volt...gyors...pontos nagyon finom részletekkel.
 
Sajnos nem voltak túl jó kábelek sem a rendszerben
 

 
Összességében nagyon tetszettek a Sonus hangsugárzók részletességben, dinamikában felülmúlják a Quad22l2-t de azt hozzá kell tenni, hogy kb kétszer annyiba is kerülnek...
 
még jelentkezem:)
 
üdv
Laci
 
 


Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azt mindenképpen vedd figyelembe,hogy itt 20m2 feletti helységet meglehetősen nehéz találni.
Ezért én inkább egy komolyabb monitort javasolnék ezekbe az óriási angol nappalikba.
Régen a Triangle volt a favoritom.Ezzel is tehetsz egy próbát.Az Antal ESW-nek kifejezetten kellemes hangja volt.
Viszont a Magellan széria monitora a Duetto SW2 csalódás volt számomra.
Ezért én is inkább az angol vonalat tudnám ajánlani jó szívvel.(Harbeth,Spendor,Quad)
Nálam meg is tudsz hallgatni egy ilyen összeállítást.

igen az angol hang nagyon bejött...ma volt az utolsó demó és holnap a CA meg az emo már máshol muzsikál
 
igen ezért keresem lázasan a 20nm-nél nagyobb nappalikat:)
 
holnap elvileg a CA-t megfülelem egy sonus faber/arcam400 rendszerben...majd megírom, hogy milyen volt
 
köszi a tippeket!!

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »




 
eddig is tudtam, hogy a stereon nyújtott előadás nekem nagyon fontos de ettől még a moziról nem mondok le.
 
Kiindulásként egy olyan lejátszó/hangfal párost szeretnék ami nagyon jól zenél és akkor a mozi se lehet olyan rossz:)
 
Az is fontos, hogy majd később a center passzoljon a frontokhoz.
 
Az ELAC hangfalak is nagyon bejönnek nekem iszonyatos jól szólnak de használtan nem nagyon találkozni velük sem itthon sem Angliában...az audiomarkt.de-n van egy-két eladó példány.
 
Izgalmas lesz újra elkezdeni mindent:)
 
üdv
Laci
 
álljon itt egy kép ami szolgáljon iránymutatásként:)
high end.jpg

Azt mindenképpen vedd figyelembe,hogy itt 20m2 feletti helységet meglehetősen nehéz találni.
Ezért én inkább egy komolyabb monitort javasolnék ezekbe az óriási angol nappalikba.
Régen a Triangle volt a favoritom.Ezzel is tehetsz egy próbát.Az Antal ESW-nek kifejezetten kellemes hangja volt.
Viszont a Magellan széria monitora a Duetto SW2 csalódás volt számomra.
Ezért én is inkább az angol vonalat tudnám ajánlani jó szívvel.(Harbeth,Spendor,Quad)
Nálam meg is tudsz hallgatni egy ilyen összeállítást.

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »




 
eddig is tudtam, hogy a stereon nyújtott előadás nekem nagyon fontos de ettől még a moziról nem mondok le.
 
Kiindulásként egy olyan lejátszó/hangfal párost szeretnék ami nagyon jól zenél és akkor a mozi se lehet olyan rossz:)
 
Az is fontos, hogy majd később a center passzoljon a frontokhoz.
 
Az ELAC hangfalak is nagyon bejönnek nekem iszonyatos jól szólnak de használtan nem nagyon találkozni velük sem itthon sem Angliában...az audiomarkt.de-n van egy-két eladó példány.

 
A Quad nagyon jól zenélt szerintem. Az új áránál is bőven túlmutat a hangja.
 
De mondjuk ha jót akarsz, lehet a Martin Logan lenne a legjobb választás.
Plusz egy ML center hozzá a mozihoz.
 
Elac-ot meg itthon szerintem olcsóbban lehet venni, mint kint.
 
Érdekes lesz a helyzet, mert akit a mozi komolyan megfertőzött, az nem tud együtt élni tartósan csak sztereó rendszerrel és lehet, hogy neked hiányozni fog a mozi!
Ráadásul nem volt subod, a center és a hátsók sem voltak azért jó minőségűek - hatalmas lehetőségek állnának még előtted a házimoziban is! 
 


Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
eddig is tudtam, hogy a stereon nyújtott előadás nekem nagyon fontos de ettől még a moziról nem mondok le.
 
Kiindulásként egy olyan lejátszó/hangfal párost szeretnék ami nagyon jól zenél és akkor a mozi se lehet olyan rossz:)
 
Az is fontos, hogy majd később a center passzoljon a frontokhoz.
 
Az ELAC hangfalak is nagyon bejönnek nekem iszonyatos jól szólnak de használtan nem nagyon találkozni velük sem itthon sem Angliában...az audiomarkt.de-n van egy-két eladó példány.
 
Izgalmas lesz újra elkezdeni mindent:)
 
üdv
Laci
 
álljon itt egy kép ami szolgáljon iránymutatásként:)


Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: fodesz »


A terveidből már körvonalazódik, hogy mozira már nem építesz. Vagy eljön annak is az ideje majd?
 
Nekem is ez jött le elsőre! Nemhiába nincs erőltetve a "házimozi" jelző a topik címében

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Az imént beszart a Mozilla így elveszett amit írtam.
 
Azt akartam reagálni hogy ne csak a Jamo és a Bower-ről essen szó,szerintem a Monitor audio dobozok is biztosan maradandóak lehetnének. A Sonus Faber is tökéletes lenne még rosszat soha nem hallottam róluk.illetve a Quad-okhoz szokott füled után pl a ProAc vagy a Spendor dobozok is meglehetősen jól szólhatnának megfelelő elektronikával.
 
A Quadral hangsugárzókról ritkán esik szó pedig nagyon jók szerintem.Nekem volt több modellem is (igaz nem a csúcs kategóriából) és pl a TaurinMKII jobban zenélt a B&W CDM NT7 modeltől is! Denon sztereó erősítővel,nem Házimozi receiverrel!
A Platinum 820 pl nagyon szépen szól bár ez már nem 3-500 ezres kategória így ezt nem is firtatom tovább.
De a nagyobb modellei közül biztosan lehetne olyat találni ami akár végleg maradhatna is!
 


Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: batman98 »



A jövőbeni tervekre való tekintettel kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy frontoknak mit ajánlanátok?
Csak használtban gondolkozom...pl B&w 804 (sima nem S vagy D) Sonus Faber (valamilyen álló) egyéb más úgy 3-5eFt környékéig...legyen könnyen hajtható (csöves miatt) és min 6ohm...

 
A terveidből már körvonalazódik, hogy mozira már nem építesz. Vagy eljön annak is az ideje majd?
 
Ajánlani nem ajánlok, miért is tenném: nem az én asztalom .
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ez a szett pontosan belefér a 3-5eft-os ársávban! ...És szubod is lesz ráadásul!  

 

és még jól is néz ki:)

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: fodesz »


"úgy 3-5eFt környékéig...legyen könnyen hajtható...."
Ez a szett pontosan belefér a 3-5eft-os ársávban! ...És szubod is lesz ráadásul!  

 
 
 
 

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A jövőbeni tervekre való tekintettel kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy frontoknak mit ajánlanátok?
Csak használtban gondolkozom...pl B&w 804 (sima nem S vagy D) Sonus Faber (valamilyen álló) egyéb más úgy 3-5eFt környékéig...legyen könnyen hajtható (csöves miatt) és min 6ohm...
 
Javaslatokat várok:)
 
üdv
Laci

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hoppá! Nem úgy volt hogy CA751-t nem adod el?
kint minden olcsóbb....minden

Avatar
norbee48
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2009.02.05., csüt. 21:11
Értékelés: 500

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: norbee48 »

Hoppá! Nem úgy volt hogy CA751-t nem adod el?
Aavik - Borresen - Ansuz

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Kíváncsian várom az új rendszeredet majd képekben is a kezdetektől!
Remélem maradsz a házimozinál!!
 


 
Én is remélem! 
 

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: batman98 »


jövő héten mehetek valamikor? Már nem dolgozom:)
 
Akár, mindjárt feladok egy levelet.
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hú, kicsit szomorú olvasni ezt a posztot és nem is .
Tehát akkor lassan nyomába eredtek ti is a szent kehelynek.
Good luck majd a későbbiekben előre is, és vigyázzatok Kerbernog barlangjánál  .
 
 
 
A rossz májam nem bír magával: remélem a 751BD még veled jön látogatóba majd .

jövő héten mehetek valamikor? Már nem dolgozom:)

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”