Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komarfamily Low-End

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

A pár éves gyerekek elé lerakott tablet szerintem is borzasztó szokás. Feleségem legjobb barátnője ilyen. Ott pár éve a 4-5 éves gyerek dührohamot kapott, amikor több órányi tabletezés után elvették tőle, hogy most már elég. Közben kiabálta a szülőknek, hogy "utállak titeket", mialatt a 2 éves másik gyerek meg az etető székben evett elé rakott iPhone mellett...
Kényelmes megoldás, csak éppenséggel szerintem (is) a legrosszabb.

Nálunk a lassan 5 éves lányoknak 2-3 naponta van értelmes (azaz nem Spongyabob, meg hasonló marhaságok) mese nézés, kb. 30-40 perc. Meg dinoszaurusz ismeretterjesztő videók néha, mert imádják a témát. Én vagyok sokszor az "apatirex", aki a kicsiknek kell, hogy vadássza a növényevőket :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nnna, már látom, hogy a hifisek gyerekeiböl lesznek a .... !! egyrészt humor, masreszt persze jo, örülök ennek, mert nyilvan a szülönek igen komoly felelössege van, merre terelgeti a jövö embereit.

nalunk - nekem meg senkinek - nincs TV nézés (hasonloan a szines villodzo "szagos" becsalogatas veszelye, koncentralokepessegre hatasa, figyelemlekötes utana egyszerübb eszközökkel nehezebbé válhat stb. miatt,
neha nézünk laptop-on (direkt nem nagykepernyö) a 13 eves lanyommal sportot, de keves fajtat es meglehetösen kielemezzük, hátteret igyekszünk ismerni stb.

17 honapja van mobiltelefonja - ha nincs korona nem lett volna akkor - de most is van akár 2-3 nap is, hogy hozzá sem nyúl, ha igen, akkor 1 orat 1 nap igy szünetben, tanevben még kevesebbet (nyilvan azt is lehet ertelmesen, jol es visszaelve, rosszul is hasznalni, mint a baltát, az atomhasadást és bármit)

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Gyermek-, és kisiskolás korban a képernyő bámulása a lehető legrosszabb, ami egy gyerekkel történhet a fejlődése során.
A villódzó, színes, gyors képek, idióta hangok, kifejezések, hadarások a hiperaktivitás felé tolják el a fejlődést.
Ráadásul a fizikai leterhelés nélküli agyi aktivitás előtérbe hozhat olyan rejtett agresszíót is (alattas én), ami normális esetben a háttérben marad. Ezt az egressziót később a társadalmi normák (felettes én) a háttérben is tartják egészen öregkorig.
(Ennél a pontnál tévednek azok, akik szerint az agresszív játékok agresszivitást okoznak... Csak akkor okozHAT agresszivitást, ha a társadalmi nevelés nem ellensúlyozza, vagy uram bocsá', teljesen hiányzik.)
Sajnos a mai állami oktatási módszerekből és az ebbe járó közösségtől nem lehet megvonni a képernyőt, különben a gyerek kirekesztődik a saját környezetéből. Ezért kell otthon, családi környezetben mindezt ellensúlyozni és megtanítani a szabályokra, korlátokra.

Létezik egy másik oktatási világ is, és ez a Waldorf.
Ezzel a módszerrel a gyermek lelki világa, természetes fejlődési üteme kerül előtérbe, de ez a nevelési világnézet minden mást kirekeszt. A gyermek ebben az esetben teljesen kreatív lesz nagyobb korára, nyitott az új gondolatokra, ötletekre.
A hátránya az, hogy nehezebben illeszkedik be a mai agresszív világba és mivel kiskorban nem tanulja meg kezelni mások agresszív viselkedését, ezért nagyobb korban is inkább hátrébb húzódik.
Magyarán szólva a waldorfos gyerekek nem lesznek "jómunkásemberek", akik az íróasztal mögött, beosztottként évekig monoton munkát végeznek, sem az agresszív piaci versenyszférában nem fogják jól érezni magukat. Valószínűleg nem lesznek belőlük kőgazdag csúcsvezetők, viszont ha megtalálják a helyüket a társadalomban (építész, tervező, gazdálkodó...), akkor egész életükben BOLDOGOK tudnak lenni.

Sajnos nem minden szülőnek adatik meg, hogy meg tudja választani gyermeke közösségét, vagy azon változtasson, ha úgy érzi, hogy nem jó irányba halad a gyerek fejlődése. Az meg különösen sajnálatos, hogy a mai rohanó világban egyre kevesebb időn jut felszabadultan játszani a gyerekünkkel.

https://youtu.be/V-AgV6ciitk

Na megint nem sikerült beágyazni a videót...
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Mi a kisfiunkat 3 éves koráig nem ültettük tv elé, tudatosan. Nem koncepció kivonni belőle, de az első 3 év ne erről szóljon. Kiemelkedő értelmi és szociális képességű státuszt kapott a védőnőtől.
Már tévézik napi szinten, kezdjük a digitális világba bevonni, mert
- bármilyen nehéz is 49 évesen - ez az ő világuk, meg kell hogy ismerje.
De az 1-3 éveseket leszedáló tableteztető szülök kinyitják a bicskát a zsebemben nekem is.

Nagyon sok jó nevelési tippet találni, csak keresni kell. És gyümölcsözik, működik!
Szerintem!

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

avl2 írta:
2021.07.25., vas. 15:55
Egyrészt elismerésem, tiszteletem, másrészt:
komarfamily írta:
2021.07.25., vas. 12:05
…egy gyerekpszichologus aki felnyitotta a szemem. Ket videojat kotelezove tennem minden szulonek akinek altalanos iskolaba jar a gyereke…
(en is igyekszek a gyermekem fejlődése terén, nagyon sok érdemi időt igyekszek rá, a fejlődésére, kapcsolatunkra fordítani …abszolút nem erős/komoly kritikai éllel: nálunk nincs videójáték :)), TV sem stb.)
Tudom, nagyon sokan ugy gondoljak, hogy a tv meg a videojatekok karosak a gyerekeknek. En magambol indulok ki es tudom, hogy milyen volt nekem gyerekkoromban. A kisfiam borzaszto affinitassal bir a szamitogepek fele es rettentoen kreativ. Kulon tanul programozast gyerekeknek. Het kozben nalunk sincs szamitogep csak hetvegen, bar ezt a koronakaranten felulirta.

Amikor a 11,5 eves gyerekem egyik nap sugarzo fejjel jott mert olyan boldog volt, hogy megoldott valamit amit hetekig nem tudott es bujta a youtubot meg a redditet angolul mert nem tudott lefuttatni valamit, hogy a minecraftban egy karaktert modositson akkor azert elgondolkodtam, hogy mennyi mindent nem tudok kovetni es oszinten nem is akarok. En nagyon szeretem a kutyuket (mondjuk ez a topikombol is kiderul) de van egy hatar es en kb a plug n playnel huztam meg a vonalat. O teljesen mas mint en. Imad elmelyulni a reszletekben es ezert sem tiltom neki annyira ezeket a dolgokat.

Azt en sem fogadom el amikor nyaralasnal latom, hogy a reggelizoasztalnal a 1-3 evesek a tablet elott eszik meg a reggelijuket de egy egeszseges hatart ha szabunk es ezt megertetem vele akkor szamomra az jo kompromisszum.

Mindenki maskepp csinalja de sajnos a technika elol mar nem lehet elbujni foleg ugy, hogy az altalanos iskolaban mar a karanten idejen rettentoen tamaszkodtak a szamitogepekre a tanarok.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

avl2 írta:
2021.07.25., vas. 15:55
Egyrészt elismerésem, tiszteletem, másrészt:
komarfamily írta:
2021.07.25., vas. 12:05
…egy gyerekpszichologus aki felnyitotta a szemem. Ket videojat kotelezove tennem minden szulonek akinek altalanos iskolaba jar a gyereke…
melyek ezek a videok ? Köszi.

(en is igyekszek a gyermekem fejlődése terén, nagyon sok érdemi időt igyekszek rá, a fejlődésére, kapcsolatunkra fordítani …abszolút nem erős/komoly kritikai éllel: nálunk nincs videójáték :)), TV sem stb.)
https://www.youtube.com/watch?v=fo6sK5BY960&t=17s

https://www.youtube.com/watch?v=-qoJBXiDvaI&t=31s

A SZORONGOK TEHAT VAGYOK cimuvel kezdenem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Egyrészt elismerésem, tiszteletem, másrészt:
komarfamily írta:
2021.07.25., vas. 12:05
…egy gyerekpszichologus aki felnyitotta a szemem. Ket videojat kotelezove tennem minden szulonek akinek altalanos iskolaba jar a gyereke…
melyek ezek a videok ? Köszi.

(en is igyekszek a gyermekem fejlődése terén, nagyon sok érdemi időt igyekszek rá, a fejlődésére, kapcsolatunkra fordítani …abszolút nem erős/komoly kritikai éllel: nálunk nincs videójáték :)), TV sem stb.)

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Így ismeretlenül is azt mondom, hogy egy "zárt" fórum lényege ez is, nem?
Én is kaptam itt segítséget, ismeretlenül.
És persze akinek tudok, én is segítek.

Ez lenne a normális elvileg nem?

Persze tudom, elvileg nem ilyen világban élünk, de én hiszem, hogy a jók vannak többségben.

Mert a világ olyan, amilyenné tesszük.

Szóval örömmel olvastam én is itt ezeket.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »

Jó ilyet olvasni. Mivel régóta ismerlek ezért pontosan tudom milyen nagyszerű ember vagy. Hálas vagyok a fórumnak és a sorsnak, hogy megismerhettelek. :smile53:

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

phyton71 írta:
2021.07.25., vas. 10:31
Emberségből jelesre teljesítettél előttem! Nem mintha számítana az én véleményem így ismeretlenül, de azért az nagy lélekre vall, hogy segítesz egy ilyen helyzetben másokon. Én is voltam ilyen helyzetben, és bizony nem lehetek elég hálaás azoknak, akik mellettem álltak és segítettek, ilyenkor kicsit helyreáll az emberekbe vetett hitem.
Koszi de ez nem volt kerdes. Az ember segit ahol tud de ezzel is kerulhetsz kenyelmetlen helyzetbe. Szegyen nem szegyen a kisfiammal szoktunk szamitogepen jatszani. 11 eves mult es probalok reszese lenni annak a vilagnak ami korbeveszi. Szerencsere nem egy orult megszallott gamer es sokkal inkabb szereti a logikai kihivasokat. Kb egy evvel ezelott online veletlenul osszeakadtunk par erdelyi magyar kisfiuval akik most vegeztek az altalanos iskolat. Szinte hetente jatszottunk veluk egy-ket orat. Az egyik kisfiu hihetetlen tisztelettudo volt es magasan kiemelkedett a tobbi kozul. Erdekes ezeket a helyzeteket a kisfiammal megelni mert ez az online vilag teljesen mas dimenziokat nyit ki szamukra es szerintem ebben is nagyon segiteni kell oket mert sokszor a szuloknek fogalmuk sincs mi zajlik a neten. Van egy egy gyerekpszichologus aki felnyitotta a szemem. Ket videojat kotelezove tennem minden szulonek akinek altalanos iskolaba jar a gyereke. Na mindegy kicsit elkalandoztam. Szoval ez a kisfiu egyre kevesebbet jatszott de nem tudtuk miert, aztan kiderult, hogy a szamitogepe nem eleg eros, hogy futtassa a jatekot. Aztan hallottam az osztalytarsaitol, hogy kicsi kora ota minden nyaron vegig dolgozik, apukajanak segit a csaladi vallalkozasban, hogy gyujtson az uj gepere mert ezekkel szeretne foglalkozni. Ez emlekeztetett engem is a gyerekkoromra, hogy nyaranta 3 hetet dolgoztam es mennyit jelentett szamomra az a kis penz amit megkerestem. Sokat beszelgettunk itthon a parommal mert mondtam neki, hogy arra gondoltam elkuldom neki a szamitogepemet. Egy komolyabb gepem volt otthon de jogosan vetodott fel a kerdes, hogy a szulok rosszul erezhetnek magukat a borukben es ez nagy tulzas. Tovabbra is tartottam magam az elhatarozashoz de ahelyett, hogy meglepjem a kisfiut inkabb megkertem beszeljen anyukajaval, hogy mit szolna hozza ha kapna egy ekkora ajandekot egy idegentol, akivel eleteben nem talalkozott. Ha forditva tortenne a dolog biztosan borzasztoan szkeptikus lennek es arra gondolnek, hogy valamit akarhat ez a pasi a gyerekemtol. Az anyukaja felvett messengeren es beszelgettunk egy jot. Tisztaztuk a dolgot es mondtam, hogy milyen fantasztikus kisfiut neveltek es orulok, hogy a kisfiam ismeretlenul is, de egy ilyen fiuval megismerkedhetett a neten es lehet, hogy az eletben nem talalkozunk de a tudat, hogy segithetek valakin akinek esetleg a jovojet ez pozitivan befolyasolhatja, az nagy orommel tolt el. Egy szo mint szaz elkuldtem a gepet amit a GLS kicsit megnyomorgatott de kozmetikai seruleseken tul mas szerencsere nem tortent. Szerintem az anyukaja nem hitte el, hogy elkuldom ezert felhivott es mondta, hogy szeretne kifizetni. Mondtam neki, hogy nem azert kuldtem es igy mindenki boldog. Tudom, hogy vagyott egy jo monitorra amit anyukaja azota meg is vett neki az emagrol...hozzateszem serulten szallitottak ki, szerintem dobalhattak szallitas kozben.

Szoval a tanulsag az, hogy meg a legjobb szandek ellenere is lehet kenyelmetlen es felreertheto egy szituacio. Ez nem egy lajkvadasz poszt akar lenni de hidd el vannak emberek akik szeretnek segiteni es tesznek is erte.

En tudom, hogy otthon is rengeteg ember van aki igy vagy ugy segit vagy adakozik de sajnos olyan vilagban elunk ami tele van negativ hirekkel. Ezen nekunk kellene valtoztatni...de amig azt latjuk a hirekben, hogy naponta hanyan halnak meg koronaban, meg ki mennyit sikkasztott addig nem sok jora szamitok. Egyebkent itt Angliaban nagy hagyomanya van a jotekonykodasnak. Nagyon sok embert ismerek akik sokat onkenteskednek.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Emberségből jelesre teljesítettél előttem! Nem mintha számítana az én véleményem így ismeretlenül, de azért az nagy lélekre vall, hogy segítesz egy ilyen helyzetben másokon. Én is voltam ilyen helyzetben, és bizony nem lehetek elég hálaás azoknak, akik mellettem álltak és segítettek, ilyenkor kicsit helyreáll az emberekbe vetett hitem.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Annyi minden tortent, hogy azt sem tudom hol kezdjem.

Egyenlore meg sehol. Csak egy rovidke szosszenet. Egy kollegano csaladi valsag miatt nalunk lakott majdnem ket honapot es bepillantast nyerhetett az orult hobbimba.

Amikor sikerult meglepnem a kulon sztereo lancot akkor azert felcsillant a szeme es lattam rajta, hogy hamarosan egy ujabb tagot koszonthetunk sorainkban :)

Sokaig nem kellett varni. Szeretett volna egy hasonlo minoseget kapni persze occon...kerdezte, hogy bose meg ehhez hasonlok mit tudnak nyujtani? Mivel az is van itthon megmutattam neki es gyorsan el is felejtette. Kicsit en is bujtam a netet es pont egy kef hangszororol neztem youtube tesztet amikor lattam, hogy ok aktivat is csinalnak es rogton be is ajanlottam neki. Masnap megrendelte es mar otthon zenel neki. Hihetetlenul meg van veluk elegedve es mar a spotifyrol is valtott tidalra;)

Egy hulye szazat csinal...

Majd folytatom mert van mit meselnem. Egyenlore a mozis resz pihen bar az elektronika itt hever csak meg nem allt ossze minden. Addig is par sztorit elmeselek mert mint eddig is, volt szerencsem par helyre eljutni mikozben vettem ezt-azt.

Folyt kov...
Csatolmányok
IMG-20210724-WA0023.jpg
IMG-20210724-WA0023.jpg (91.6 KiB) Megtekintve 2678 alkalommal

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Quetz »

komarfamily írta:
2020.12.28., hétf. 20:56
Van egy komolyabb külső hangkártyám mérőmikrofonnal ami az umik1 szintjét megüti (ha nem jobb nála).

A célom az lett volna, hogy kiváltsam a sok utánaolvasást meg kísérletezgetést és legfőképp a kézi paraméterezést.

Lehet, hogy rászánom magam egy dirac upgradere a datasattal...még átgondolom de köszi a tanácsokat.
Azt mindenképp nézd meg, hogy tudja-e kezelni a mikrofonodat a Dirac szoftver. Ez alatt értem azt, hogy majd kér egy kalibrációs file-t.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Van egy komolyabb külső hangkártyám mérőmikrofonnal ami az umik1 szintjét megüti (ha nem jobb nála).

A célom az lett volna, hogy kiváltsam a sok utánaolvasást meg kísérletezgetést és legfőképp a kézi paraméterezést.

Lehet, hogy rászánom magam egy dirac upgradere a datasattal...még átgondolom de köszi a tanácsokat.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Mikrofont, állványt és kábeleket tudok kölcsön adni, ha itthon jársz.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Quetz »

komarfamily írta:
2020.12.27., vas. 18:23
Új proci nem megoldás ami 10k eur. Ennyi erővel bővíthetem is a jelenlegit olcsóbban.

Magát a koncepciót nem értem. Milyen csatlakozó kéne nekem, hogy egy ilyen megoldást tudjak használni? Egyik mini dsp sem lenne megoldás?
Akár Dirac, akár parametric EQ esetén kelleni fog mérőmikrofon, tehát az első lépcső, hogy veszel umik-1-et. A DDRC-88A-nak akkor van értelme, ha kidobod az elötte levő Datasat procit. Különben úgy nézne ki a lánc, hogy lejátszó - Datasat analóg out - DDRC-88A újra digitalizálja amit a datasat kiadott majd kiteszi analóg outra - végfok. Mint látod, ekkor a minidsp minősége fog érvényesülni, mintha a datasat ott se lenne.

A Monoprice HTP-1 mindössze netto 4k USD, ami messze van a 10k eur-tól.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »

Tudok egy ingyenes upgradet ;) .Lenne Dirac, 4k, Atmos, normális táv, mobil app etc. Cserélünk és már meg is van oldva :D
Egyébként láttam egy RS20i 4k GBP volt a 34 helyett... Abban minden volt. Ott nem kellett volna tovább gondolkodni.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Elfelejtettem.

Parametric EQ van a procidban, azt már próbáltad?
REW és egy UMIK1 és kész is van, csak be kell pötyögni.

Esetleg a cavern készítőjét is meg tudod kérdezni, hogy milyen lehetőség van Datasat procival a használatára.
Én azt nem próbáltam még, de itt többen használják.
:smile32:

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

nem égető a dolog egyenlőre csak az opciókon gondolkozom

Igazából rendszer leépítésen is gondolkodom de ez majd csak a költözés után derül ki, hogy milyen lehetőségeim lesznek.

A dirac az tetszett mert láttam, hogy mennyit hozott a mélyeken.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

komarfamily írta:
2020.12.27., vas. 18:23
Új proci nem megoldás ami 10k eur. Ennyi erővel bővíthetem is a jelenlegit olcsóbban.

Magát a koncepciót nem értem. Milyen csatlakozó kéne nekem, hogy egy ilyen megoldást tudjak használni? Egyik mini dsp sem lenne megoldás?
A DDRC-88A is beszerezhető.
Azt a proci és a végfok közé tudod illeszteni XLR csatlakozókkal. Kicsit át kell alakítani őket, mert phoenix a kimenet és bemenet, de az megoldható könnyen.

Ez sem olcsó, a készülék+kábelek+UMIK1 mikrofon nem kevés pénz.

A legjobb a gyári upgrade lenne SZVSZ.
Írjál nekik, hátha adnak egy jobb árat.
:smile32:

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Új proci nem megoldás ami 10k eur. Ennyi erővel bővíthetem is a jelenlegit olcsóbban.

Magát a koncepciót nem értem. Milyen csatlakozó kéne nekem, hogy egy ilyen megoldást tudjak használni? Egyik mini dsp sem lenne megoldás?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Quetz »

komarfamily írta:
2020.12.27., vas. 11:08
Először is kellemes ünnepeket mindenkinek!

Nézegetem a dirac lehetőségeket a datasathoz és ugye a gyári upgrade az 1700GBP de belefutottam a minidsp hirdetésekbe és a hozzáértőket kérdezem, hogy egy ilyen megoldás lenne-e arra, hogy kiváltsam a gyári upgradet fél áron?

https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-88d
Nem tudod hogy bekötni a MiniDSP-t a datasatba, mert AES-EBU outputja van. Viszont elméletileg megveheted a Dirac studio szoftvert, ami Mac/Windows gépeken fut. Sokat nem kockáztatsz, van 2 hetes trial verzió is.

Ezen felül Monoprice HTP-1 esetleg Storm Audio lenne a megoldás, amivel dirac-t lehet használni, és ezekhez már elérhető a DLBC is.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Először is kellemes ünnepeket mindenkinek!

Nézegetem a dirac lehetőségeket a datasathoz és ugye a gyári upgrade az 1700GBP de belefutottam a minidsp hirdetésekbe és a hozzáértőket kérdezem, hogy egy ilyen megoldás lenne-e arra, hogy kiváltsam a gyári upgradet fél áron?

https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-88d

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

https://prohardver.hu/hir/bristol_high-end.html

A kompetensek által kreált hozzászólásokat csak erős idegzetűeknek ajánlom! bocs.gif
(Én az 5. után inkább kiléptem. :smile51: )
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Gratulálok a "szerzeményekhez", és használd egészséggel!
Szerintem nagyon pofás dobozok ezek, videoton dizájn ide vagy oda, nekem is tetszenek. Azért megnyugtató, hogy kiválasztottál egy vonalat és végigviszed, kicsit hasonlóan gondolkodom én is, csak legalább 20-év kellett mire újra visszatértem hozzá.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”