Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komarfamily Low-End

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

komarfamily írta:
2020.04.10., pén. 13:53
Koszi!

Ez hasznos link mindenkeppen elolvasom!

A hangkartyas vonatkozast pontositanad?

A setup ugy nez ki, hogy az xtz a laptopommal van osszekotve usbn.
Ez nem igazan vilagos. Az elofokon jelenleg a sztereo bemenetet hasznalom a meresre es igy csak a front sugarzokat tudja csak merni vagy valamit elnezek?
Szívesen!
Az odáig ok, hogy laptop -USB- XTZ, de az xtz hangkártyáját tudod bontani az utolsó 15-cm en ahol kettéágazik, na ott egyesével csak az egyik rca-t felhasználva méred ki az összes hangsugárzót egyesével, egyébként ezt mindegyik autómatikus szoftver így végzi el.Amennyiben van processzor, ott HDMI csatlakozóval kell összekötni a laptopoddal, és ott minden csatornát tudsz külön mérni.
Most nézem a képet, ez teljesen megfelelő, nem kell cserélni. ;)
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Koszi!

Ez hasznos link mindenkeppen elolvasom!

Ugye akkor jonnek ki a dolgok amikor az ember eloszor probalja ;)

Szoval rakerestem es anno a classe 800 procimon volt 7.1 analog bemenet...hat kerem a datasaton nincs ;)

akkor nincs mese proci csere ;)
Csatolmányok
datasat.jpg
datasat.jpg (189.47 KiB) Megtekintve 1830 alkalommal

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Hej!
Egy hangsugárzót úgy tudsz mérni, hogy a hangkártya csatlakozójának 1 RCA dugóját csatlakoztatod a mérni kívánt csatorna bemenetére.
Ez a hardver ill szoftver, amolyan "tükör a szobai ill rendszered paramétereiről, hiányosságairól, de segít abban, hogy lásd a problémák forrásait, szub problémára ad egy manuális DSP ajánlást, amit kézzel tudsz bevinni a processzorod setupjába.
Amennyiben autómatikus DSP-t szeretnél készíteni, akkor érdemes lesz használnod a REW- szoftvert, itt alaklmad lesz autómatikus korrigálásra, amit tulajdonképpen a REW elvégez helyetted, és azt tudod bemásolni a processzorod setupjába, amennyiben ezt engedi, ha nem marad a manuális bevitel. Tehát ezzel a kombóval tudsz minden szoftverrel szinkronban dolgozni, REW, HOLMImpulse ez utóbbi hangsugárzók, hangszórók mérésére alkalmasabb, crossover beállítások korrigálására amennyiben aktív váltással operálsz otthon.
Tehát mindenképp tanulni kell ha szeretnél megfelelő eredményeket elérni, de amit ezután már bármikor tudsz alakalmazni, minden más új komponens cseréje után, vagy ha éppen a helyiség változik.Átfogó képet fogsz kapni pl a helyiség hiányosságairól a hangsugárzóid átviteléről, torzításáról vagy amit éppen nem közvetít megfelelően feléd, teljesen más szintre tudod hozni a rendszered. A mérésed alapján az első amit érdemes DSP-ni az a 30Hz körüli kiemelésed, ezt EQ- val tudod orvosolni, amit az xtz javasol is 37Hz-s EQ módosítással.
Dióhélyban ennyi egyelőre, de szívesen segítek a REW belövésében is, hogy haladj is. ;)
Néhány link:
http://www.acousticfrontiers.com/201110 ... -and-html/
http://www.acousticfrontiers.com/201111 ... d-su-html/
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Hol is kezdjem?

Soha nem astam bele magam az akusztikaba es a szakmam meg csak tavolrol sem erinti ezt a kerdeskort, igy kb egy 10-15 eves gyerek szintjen vagyok. Nyilvan annyi elonyom van, hogy mar parszor futtattam le eq merest anno a mozi erositoimen es elolvastam par bejegyzest.

Az automata eq meresek nalam sorban nem vezettek sehova. Nem volt egyszer sem olyan, hogy az eqs hang jobb lett volna az alapbeallitasoknal. Lehetett ez marantz, pioneer, anthem es meg sorolhatnam. Ennek valoszinuleg a legfobb oka az, hogy csapnivalo az akusztika a nappaliban. Mire alapozom ezt? Arra, hogy tudom masnal mikent szolnak a hangsugarzoim. Nalam nem futjak ki magukat ami legfokeppen az elhelyezesuk miatt lehet illetve, hogy a nappali eleg alacsony. Igy ez az eq tema elegge parkolopalyara kerult nalam es nem is foglalkoztam vele melyrehatoan. Aztan megvettem az elso classe procimat es lass csodat mindenfele gyari eq nelkul jobban szolt mint barmi mas. A tisztasaga az ami leginkabb megfogott. Aztan eladtam/megbantam/megvettem/ismet eladtam/megbantam/ismet megvettem/eladtam/megbantam es vegul a datasatnal kotottem ki.

Itt most nem akarom elvinni a beszelgetest egy masik iranyba csak pusztan szerettem volna megjegyezni, hogy beepitett eq mero rendszer nelkul is van elet.

Mivel ez egy allando tema es mindenki lelkesen beszel rola gondoltam csak adok neki meg egy eselyt es megtisztelem azzal, hogy valami "komolyabb" cel eszkozzel/szoftverrel vagok neki. Ha otthon elnek mar reg kertem volna Fapaci segitseget egy meresben, gondolom biztosan elmagyarazza mindenkinek az alapokat, hogy mi mit jelent es melyik merest milyen kontextusban kell nezni.

Ugye az, hogy nulla tudasom es tapasztalotam van e teren az nem segit, igy probalom jelenleg elolvasni azokat az anyagokat mik fellelhetok az xtz programjaval kapcsolatosan es egyaltalan mi az amire oda kell figyelni vagy egyaltalan mi mit jelent.

Aki azt varta, hogy itt most egy teljes elmenybeszamolot fog olvasni arrol, mikent vilagosodtam meg par merestol es mennyit dobott a rendszeremen ez az egesz, az most csalodni fog.

Egyenlore csak kerdeseim vannak. Megertem, hogy ezt a temat mar joparan atragtak de nekem ez teljesen uj. Azt hiszem par topikot ujra kell olvasnom ahol ez volt a tema. Hozzateszem nem vagyok egy kutyuzos tipus es ez nagyban befolyasolja a hozzaallasomat.

Hol is tartok jelenleg?

-xtz programot felraktam
-elolvastam tobb leirast rola, hogyan mukodik es mikre kell odafigyelni a beallitasoknal
-lefuttattam az osszes lehetseges tesztet es ezekrol teszek is fel par kepet

Elkepzeles vs valosag

Elkepzeltem, hogy megveszem ezt a kutyut, installalom a szoftvert, merek egyet es a kapott eredmenyek alapjan belovom a procit.

Ehhez kepest, megvettem a kutyut, installaltam a szoftvert, mertem egyet es a kapott eredmenyeket nem ertem.
Azt hittem, hogy a beepitett rendszerekhez hasonloan itt is megmerek majd minden hangsugarzot aztan az adatokat berogzitem a prociba. Az elso bibi ott van, hogy csak sztereot tudok merni. Olvastam, hogy egy hangsugarzot is lehet de azt nem ertem, hogyan. Jelenleg az erosito sztereo bemenetere van kotve a kutyu. Jol gondolom, hogy ez igy csak a szoba parametereit tudja megmutatni a frontok altal leadott jelek alapjan? Azt hittem, hogy ezt minden hangsugarzora (centerre es hatsokra is) meg tudom tenni. Emlekszem anno mikor Tonykaval beszeltem o emlitette, hogy a kapott eredmenyeket exportalni tudja egy fajlba amit az erositoje kepes beolvasni, igy elkerulve azt, hogy manualisan kelljen bepotyogni azokat.
Gyorsan megneztem a datasat leirasat de szerintem az enyem ezt nem tudja. Mondjuk zarojelesen kerdezem, hogy ha megvennem a kb fel millio forintos dirac live upgradet akkor ez automatikusan tortenne?

Szoval ott tartok jelenleg, hogy megprobalom merteni a kapott adatokat es, hogy azokkal mit tudok kezdeni?

A masodik bibi amit eszrevettem, hogy szerintem nem jol meri a tavolsagot a mikrofon mert kb 9,73m teszi a tavolsagot a hallgatoi pozicio es a frontsugarzok kozott ami kb a duplaja a valosagnak. Persze lehet, hogy csak en olvasok rosszul valamit a full range kepen. Melyik abran levo adatokat kene alapul vennem a procin levo eq beallitasokhoz?

Szoval egyenlore tobb a kerdes mint a valasz de nem adom fel (meg)...

Vigasztaljon jelenleg az a tudat, hogy franko gorbeim vannak ;))))
Csatolmányok
full rnage anechoic.jpg
full rnage anechoic.jpg (389.57 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal
full range.jpg
full range.jpg (429.42 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal
rta ref 40.jpg
rta ref 40.jpg (282.24 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal
rta ref 46.jpg
rta ref 46.jpg (281.7 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal
re2.jpg
re2.jpg (301.43 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal
re1.jpg
re1.jpg (244.48 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Koszi, akkor ha elakadok szamithatok a segitsegedre?

elore is koszi

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

komarfamily írta:
2020.04.08., szer. 11:17
Soha nem volt egy atlagnal valamivel jobb bemero rendszerem igy kapva kaptam az alkalmon amikor ezt a szettet leakcioztak majdnem a harmadara!

Tegnap meg is jott. Eddig csak olyan bemero rendszerekkel volt dolgom amik az erositokkel egyutt jottek es sajnos egyikuk bemero rendszere sem gyozott meg. Valahogy mindig az volt a legjobb amikor az spl meterrel belottem a hangsugarzokat egy jelszintre es beallitottam a tavolsagokat.

Hozza kell tennem, hogy nincs averziom a meresekkel szemben ezert is adok ennek a szettnek eselyt.

Ja ez egy XTZ Room Analyzer II Pro

Folyt kov...
Nekem is van egy ilyenem, az akciós áráért ajándék. Remek kis szerkezet, és működik mindenféle szoftverrel, REW, HOLMImpulse stb. Sok sikert a mérésekkel!
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: R.G. »

többen is várjuk ;)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Soha nem volt egy atlagnal valamivel jobb bemero rendszerem igy kapva kaptam az alkalmon amikor ezt a szettet leakcioztak majdnem a harmadara!

Tegnap meg is jott. Eddig csak olyan bemero rendszerekkel volt dolgom amik az erositokkel egyutt jottek es sajnos egyikuk bemero rendszere sem gyozott meg. Valahogy mindig az volt a legjobb amikor az spl meterrel belottem a hangsugarzokat egy jelszintre es beallitottam a tavolsagokat.

Hozza kell tennem, hogy nincs averziom a meresekkel szemben ezert is adok ennek a szettnek eselyt.

Ja ez egy XTZ Room Analyzer II Pro

Folyt kov...
Csatolmányok
20200407_154449.jpg
20200407_154449.jpg (3.73 MiB) Megtekintve 1927 alkalommal
20200407_154043.jpg
20200407_154043.jpg (3.83 MiB) Megtekintve 1927 alkalommal
20200407_154022.jpg
20200407_154022.jpg (2.53 MiB) Megtekintve 1927 alkalommal
20200407_153951.jpg
20200407_153951.jpg (2.58 MiB) Megtekintve 1927 alkalommal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Morph »

komarfamily írta:
2020.03.26., csüt. 07:58
Ezt tálaltam a helyi fórumon. Nem tudom, hogy tudnék a filmre koncentrálni ha ilyen front szekcióm lenne. Azon kapnám magam állandóan, hogy a hangsugarzokat bámulom a film helyett. Pazar.
Én meg azon kapnám magam, hogy a cirádás képkeretet bámulom és azt hinném Franciaországban vagyok valahol a 17. században. :napsut:
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

earforce írta:
2020.03.27., pén. 09:42
wittao írta:
2020.03.26., csüt. 08:06
Ez az amikor valami “brutalisan szep”. Az Extrema-k monitor letukre megdobbento dolgokra kepesek. Az az egy furcsa van nekem a kepen, hogy vajon mennyire jo igy szethuzni a monitor dobozokat, sima sztereozashoz nem biztos, hogy 100% idealis. Bar az a helyzet, barmikor azonnal alairnam ezt a szettet idealis vagy sem :)
Egyetértek. Vajon hány méterre lehetnek egyébként a frontok egymástól?
Illetve mozin a center azért eléggé kitöltheti a középső 'űrt' :smile32: :smile32: :smile32:
Volt ilyen centerem, elég izmos az tuti.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: earforce »

wittao írta:
2020.03.26., csüt. 08:06
Ez az amikor valami “brutalisan szep”. Az Extrema-k monitor letukre megdobbento dolgokra kepesek. Az az egy furcsa van nekem a kepen, hogy vajon mennyire jo igy szethuzni a monitor dobozokat, sima sztereozashoz nem biztos, hogy 100% idealis. Bar az a helyzet, barmikor azonnal alairnam ezt a szettet idealis vagy sem :)
Egyetértek. Vajon hány méterre lehetnek egyébként a frontok egymástól?
Illetve mozin a center azért eléggé kitöltheti a középső 'űrt' :smile32: :smile32: :smile32:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

wittao írta:
2020.03.26., csüt. 08:06
Ez az amikor valami “brutalisan szep”. Az Extrema-k monitor letukre megdobbento dolgokra kepesek. Az az egy furcsa van nekem a kepen, hogy vajon mennyire jo igy szethuzni a monitor dobozokat, sima sztereozashoz nem biztos, hogy 100% idealis. Bar az a helyzet, barmikor azonnal alairnam ezt a szettet idealis vagy sem :)
Nem ideális szerintem, de még mozira sem.Nálam legalábbis soha nem jött be, egyszerűen lett egy rés a sztereo térben ,de még filmnél is érezhető volt.Egy ilyen hangfal simán hozza azt a teret ami kell, amelyik meg nem képes erre az tologatással sem fogja tudni.Persze ez csak az én tapasztalatom.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Valószínűleg hasonló értékeket keresünk a hifiben. Igen, tetszett.

A kis mérettel nekem is volták fenntartásaim, de amikor szigony 30.2 párosat a rel b1 tarsasagaban hallottam akkor azért átértékeltem ezt-azt.

Igen a 40.2 brutális, letaglózó és még sorolhatnám. Ha nagyobb lenne a nappali nálam is maradt volna a 40.1 de sajnos vannak korlátok.

Aki hely szűkében van, mint én is, annak sajnos altalaban csak egy rendszere van sztereóra és mozira és abból kell kihozni a legjobbat. Nyilván azért "korlátokkal" de a tulaj együtt tud és akar élni az extremakkal;)

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Pont tegnap olvastam a 40.2 harbikrol a beszamolodat;)

Ez a szoba 5x5m szóval biztos kívánna nagyobb dobozokat de gondolom ezek sem okoznak csalódást. Sajnos még nem volt szerencsém meghallgatni őket de a tulaj kB fel órára van tőlem. Lehet a vírus lecsengése után bepofátlankodok.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Ezt tálaltam a helyi fórumon. Nem tudom, hogy tudnék a filmre koncentrálni ha ilyen front szekcióm lenne. Azon kapnám magam állandóan, hogy a hangsugarzokat bámulom a film helyett. Pazar.
Csatolmányok
Cinema L, R position-9512273.jpg
Cinema L, R position-9512273.jpg (302.45 KiB) Megtekintve 2048 alkalommal

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Nekem is volt par darab DIY csovesem amit itt a forumon vettem es adtam el. Nekem semmi problemam veluk, foleg ebben az arkategoriaban.

Azert ket milliot mar nem biztos, hogy kifizetnek egy DIY hangsugarzoert bar van par nagyon kellemes tapasztalatom ezen a teren is.

Anno meg AVX DIY nagy monitorjaval szemeztem. El is mentem meghallgatni es hajlottam ra, hogy megvegyem de aztan elvittek elolem. Szerencse mert nem tudom, hogy hoztam volna ki Angliaba ;)

Avatar
moki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2012.11.17., szomb. 17:42
Értékelés: 36

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: moki »

Nekem a teljes házimozi rendszerem csak használt termékekből áll, szinte mindent itt vettem a fórumon.

A DIY-t sajnos Magyarországon nem értékelik, csak azok akik szintén DIY-erek.
Sok DIY erősítő úgy cserél gazdád, hogy gyakorlatilag az alapanyag költséget sem közelíti meg az eladási ár. Pedig vannak nagyon jó fejlesztések.
Egy erősítő esetében valahol értem az aggodalmat a szakszervíz hiánya miatt. (Bár ha a készítő adja mellé a kapcsolási rajzot, a nyákterveket, stb. akkor gyakorlatilag egy tv szerelő is el tudja végezni a javítást gond esetén. Nincsenek bonyolult digitális panelek a DIY világában.)
Egy hangfal esetében már kevésbé aggódnék ez miatt (mármint ha tényleg szakértő csinálja).
Gyakorlatilag kereskedelmi komponensekből épül fel minden DIY hangfal. A famunka az ami egyedi és nem egyszerűen reprodukálható.
Nekem ami egyre szimpatikusabb a DIY hangfalakban (sosem csináltam, csak csodálom azokat akik ezt komolyan csinálják), hogy a hangváltó az adott hangsugárzókhoz készül. Azokat járatják be, és mérik be ami ténylegesen beépül, és azokhoz tervezik a hangváltót, nem pedig egy átlagolt értékhez.

Aki DIY építésre adja a fejét szerintem tudja, hogy bukta lesz anyagilag eladásnál, de hajtja a kíváncsiság.
Aki DIY-t vesz ki tud fogni olcsón kivételes dolgokat.

Magam építettem. (Toroid táp, SM85 kimenők, olajpapír csatolók, stb...) 50eFt ért adtam el.
Csatolmányok
20170125_190133.jpg
20170125_190133.jpg (696.98 KiB) Megtekintve 2232 alkalommal

Marantz Sr-5008, MA Mr6, MA RX Centre, MA RSFX, MA RXW-12, MEDE8ER.
Van itt még más is: Diy DoZ (ClassA 2x15W), Diy NVCSN Hibrid  (2x200W).

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Sajnos ezek is olyanok mint az uj autok az elso par evben iszonyatosan sokat veszitenek az ertekukbol aztan ez a folyamat lelassul. Az autokkal ellentetben ezekben nem sok mozgo alkatresz van es a hangszorok elettartama azert eleg hosszu, igy a meghibasodassal az elso 10-15 evben en biztosan nem szamolok, ezert boldogan vasarolok hasznaltan.

Nem ketlem, hogy a DIY cuccok is lehetnek kivetelesek, viszont ha azokkal tortenik valami akkor nem tudom szakszervizbe vinni ami szinten egy tenyezo lehet valakinek.

Most az ebayen van egy par Monitor Audio platinum 300mk2 pontosan fel aron es makulatlanok. Azert az se semmi.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: denesdr »

komarfamily írta:
2020.03.03., kedd 11:42
Neha az ember belfut kulonlegessegekbe.

Talaltam egy hirdetest erdemes megnezni.

Ez egy harom eves projekt ami 25000 EUR kerult a leirtak alapjan. Most elado 4800 GBP.

Nem ismerem az illetot, ne is keressen senki azzal, hogy segitsek barmit is intezni csak erdekesseg keppen mutatom itt be.


https://www.pinkfishmedia.net/forum/thr ... ng.238017/
6-7 millát bukni egy pár hangsugárzón, pár év alatt, pedig karcmentesek, miaz kérem? Ugyanmár, bagatel.. :D
Sajnos a DIY cuccoknak nem sok használtpiaci értéke van, mégha tényleg szuper is vagy jobb mint amiről koppintották, ez itt egy jó példa erre, bár még így is elég borsos az ára összességében szerintem.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Neha az ember belfut kulonlegessegekbe.

Talaltam egy hirdetest erdemes megnezni.

Ez egy harom eves projekt ami 25000 EUR kerult a leirtak alapjan. Most elado 4800 GBP.

Nem ismerem az illetot, ne is keressen senki azzal, hogy segitsek barmit is intezni csak erdekesseg keppen mutatom itt be.


https://www.pinkfishmedia.net/forum/thr ... ng.238017/

Kozben talaltam meg egy hirdetest

;)

https://www.hifi-forsale.co.uk/moreinfo ... 04&offset=

Eredeti ar 83000 GBP es most a szerencses vevoe lehet 39500 GBP.

Egyszer hallottam ezeket egy kiallitason es fantasztikusak voltak.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Fish »

TSanyi írta:
2020.02.28., pén. 22:27
Fish! Elmondanád hogy hol vétkeztem? Illetve mivel????
ismét akkor félre értés ,amiből jön a vita, majd a szokásos ... nem vétkeztél, csak az jött le nekem,hogy végre örülsz ,hogy valaki leír valami rosszat valamiről... persze ,nem feltétlen rád vonatkozott amit írtam,hanme ,hogy ezekből jön elő az ,ami megy pro vs hifi vonalon és a többi.. mindegy ,lehet hülyén fogalmaztam és az jött le,hogy téged hasonlítalak a többi jóakaróhoz.. az a baj ,hogy én is leírom a véleményem, ami kívűlről másnak egy védekezésnek hangzik,látszik ,pedig én is mint Laci a saját véleményem írom le.. mind kettő szubjektív ,és saját ....

szóval lehet úgy tűnik neked írtam,de nem ezt akartam,így bocsánat.. :smile53:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2020.02.27., csüt. 23:34
viszont, ahogy te is,a magyar ember mind ilyen,hogy ha 1000ember azt írja jó a cucc,és minden ok vele, de csak 1 ember leírja,hogy neki 3x is lefagyot, csak ezt jegyzik meg.. és ez a baj a magyar mentalitással..

Fish! Elmondanád hogy hol vétkeztem? Illetve mivel????

Én csak örültem neki hogy valaki írt egy beszámolót hogy vásárolt valamit és megírta.

Nem kárörvendtem sem most, sem máskor!

Miért is tenném? Mi hasznom származna belőle?

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: tottyi »

En szerettem olvasni az irasaidat meg a tesztjeidet mert en is hasonloan tennek ha tehetnem. :) Mindig vartam az uj irasaidat aztan egyszer csak elhallgattal. :( Azt viszont en is sajnalom ami utobbi idoben megy itt, hogy mindig van egy-ket ember aki beszologat mar mindenert es mindig talalni egy okoskodot.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Fish írta:
2020.02.27., csüt. 23:34
TSanyi írta:
2020.02.27., csüt. 23:17
Az ilyen beszámolók hiányoznak mostanában fórumról!
Igen és Laci-t ismerem annyira ,hogy az igazat írja, ezt nem is kétlem..viszont, ahogy te is,a magyar ember mind ilyen,hogy ha 1000ember azt írja jó a cucc,és minden ok vele, de csak 1 ember leírja,hogy neki 3x is lefagyot, csak ezt jegyzik meg.. és ez a baj a magyar mentalitással..

Az oppo ma is a legstabilabb cucc a világon, de már nem gyártják, és lassan már a legutolsó széria is kifutó,elavult cuccnak számít, és szépen lassan annak is muszáj lesz cserélni aki nem akarja... ilyen az élet.. remélem érthető amit írok!
Ettol nem tartanek igazan az, hogy nekem lefagyott de tobb embernek hibatlan nem ad okot az altalanositasra de a negativ hozzaallassal nem lehet mit kezdeni sajnos.


Htpct sosem probaltam mert szamomra tul maceras bar bandinal lattam, hogy ha jol be van allitva akkor nagyon jol mukodhet de neki sokaig tartott mire minden klappolt es en a toredek idomet sem szannam erre. Ezert mondtam azt, hogy akinek van ilyen venaja annak hajra. Azzal vitatkoznek, hogy az oppo elavult es atomstabil. A 105d azert parszor lefagyott nekem (igaz ritkan de megtortent). A 203 eddig hibatlan. Miert lenne elavult? 4K es jo minosegben jatszik le. Az, hogy nem tud bnizonyos dolgokat meg nem jelenti, hogy elavult mert eleve nem igy terveztek de ezen nem veszunk ossze.

Van par befejezetlen projektem meg. Anyuekhoz leraktam a jamo concert8t es kb ket eve nem voltak bekapcsolva es valszeg kozepeket is kellene benne cserelni vagy felujitani. Van meg egy komplett hangsugarzo szett is naluk ami szinten cask pihen mivel nincs erositom otthon ;)

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Fish »

TSanyi írta:
2020.02.27., csüt. 23:17
Az ilyen beszámolók hiányoznak mostanában fórumról!
Igen és Laci-t ismerem annyira ,hogy az igazat írja, ezt nem is kétlem..viszont, ahogy te is,a magyar ember mind ilyen,hogy ha 1000ember azt írja jó a cucc,és minden ok vele, de csak 1 ember leírja,hogy neki 3x is lefagyot, csak ezt jegyzik meg.. és ez a baj a magyar mentalitással..

Szóval még 1x leírom, hogy semmi okom védeni a márkát,típust, semmi üzleti háttér nem áll mögötte, de ha valóban lefagyna és szar lenne,gondolod ,megtartottam volna,vagy Tonyka lecserélte volna a 2x annyiba kerülő oppo-ját? Már régen eladtam volna és más is aki megvette.. szóval ,lehet Laci bele nyúlt egy roszba vagy csak valamiért nem jó rendszerbe került, a hdmi sajnos olyan makacs tud lenni, hogy ha egyetlen eszköz valamiért utálja a másikat képes ilyenekre..
Azt tudtad ,hogy van egy olyan rendezvény ami nem igazán publikus és csak gyártók vehetnek rajta részt? Na már most ezeken a rendezvényekenm a gyártók elviszik a saját gyártású ,eszközeiket és szépen végig próbálják más gyártók eszközeivel ha legalább 80-90% ban működnek mindennel akkor jónak titulálják, kb, ennyi a kompatibilitási teszt.. A hDmi bár szabványnak tűnik de nem az legalább is nem 100% ban és nem is atom biztos technika.. szóval sajnos ezért van az ,hogy egy két eszköz valahol hibátlan valahol pedig rémálom.. Laci belenyúlt, vagy nem volt türelmes és nem állítgatott kitartóan, és ebben full iagaz van ha valami nem jó és neki szarakodni kell vele, el kell adni,én ezt megértem.. én türelmes voltam és jó pár napot rászántam mire kitaltám mil.yen beállításokkal tud atom stbail lenni, és ennyi ,azóta full hibátlan, nem fagy le, nem szarakodik, teszi a dolgát...

egy htpc ehhez képest a pokol,és ezt úgy mondom, hogy az egyik legkitartóbb ember voltam ,aki sosem cserélte volna le a htpc-jét,, de feladtam a hetente 1-2 óra xopást és azóta boldog ember vagyok..

Az oppo ma is a legstabilabb cucc a világon, de már nem gyártják, és lassan már a legutolsó széria is kifutó,elavult cuccnak számít, és szépen lassan annak is muszáj lesz cserélni aki nem akarja... ilyen az élet.. remélem érthető amit írok!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”