Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Komarfamily Low-End

TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 275

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Azért nem csak HTPC-vel lehet szívni....
Vegyelnoylan procit amiben benne van, ezt meg vágd ki!

Óvatosan rakd dobozba, es helyezd el a kert végében és én eltakarítom! 31_1_21.gif

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 446

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Quetz írta:
2020.04.11., szomb. 12:09
komarfamily írta:
2020.04.10., pén. 23:18
Koszonom a tanacsot.

Kiprobaltam de az uzenet mit sem valtozott. Nem fut le a telepito.
Melyik verziót töltötted le? Azért kérdezem, mert van amiből van Javas és Java mentes is, van amiből viszont nem látok csak egyfélét. Gondoltam megnézem magamnál, itt elvileg nincs Java installálva.
A oldalról amit linkeltél a legújabb változatát töltöttem le, és autómatikusan(dovnload kocka enterelés után) töltötte magától a JAVA-t, aztán indult is,de a REW program indításnál már a beállításoknál meg is jelent a Java.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 473

Hozzászólás Szerző: Quetz »

komarfamily írta:
Koszonom a tanacsot.

Melyik verziót töltötted le? Azért kérdezem, mert van amiből van Javas és Java mentes is, van amiből viszont nem látok csak egyfélét. Gondoltam megnézem magamnál, itt elvileg nincs Java installálva.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

phyton71 írta:
2020.04.11., szomb. 11:34
komarfamily írta:
Koszonom a tanacsot.

Vagy egy olyan verziót kell letölteni amit Qez írt, vagy a Java 1.8 -as verzióját kell letölteni futtatni, nálam az utóbbi fut.
A felugró ablaknál a DOWNLOAD négyzetre enter, elvégzi a letöltést majd telepíted, ennek alapján most kb 1 percet vett igénybe.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

komarfamily írta:
Koszonom a tanacsot.

Vagy egy olyan verziót kell letölteni amit Qez írt, vagy a Java 1.8 -as verzióját kell letölteni futtatni, nálam az utóbbi fut.

KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 269

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Ezek a szoftverek futtatni akarják a böngészőt is?
Mert akkor:
"Internet Explorer 11 and Firefox will continue to run Java on Windows 10. The Edge browser does not support plug-ins and therefore will not run Java."

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 896

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Koszonom a tanacsot.

Csatolmányok
JAVA.jpg
JAVA.jpg (22.53 KiB) Megtekintve 1042 alkalommal

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 473

Hozzászólás Szerző: Quetz »

komarfamily írta:
2020.04.10., pén. 22:20
Koszi,

igen win 10.

A legfrisebb verzio van fent javabol 1.8.

Amikor a rew akarom telepiteni ezt az uzenetet kapom:

the install4j wizard could not find java runtime environment on your system.

Na most pontosan megmondtam neki, hogy hol van de ez sem segitett.

Ekkor a gugli a baratom de amit talaltam az mar nekem raketatudomany.
A REW-nek van olyan installere, amiben benne van a JRE is. A Beta releasek is szerintem ilyenek, mert nalam a REW fut, Java viszont nincs telepitve. Elérhetők itt: https://www.avnirvana.com/resources/rew ... taller.26/
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.

Koszi,

igen win 10.

A legfrisebb verzio van fent javabol 1.8.

Amikor a rew akarom telepiteni ezt az uzenetet kapom:

the install4j wizard could not find java runtime environment on your system.

Na most pontosan megmondtam neki, hogy hol van de ez sem segitett.

Ekkor a gugli a baratom de amit talaltam az mar nekem raketatudomany.

KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 269

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Szia Laci!

Win10-ed van?
Akkor klikk a "Start"-ra (bal alsó win ikon) és írd be, hogy "Java", aztán klikk a "Configure Java" menüre.
Felbukkan egy külön kis ablak, ahol meg van egy "Update" fül.

Üdv:
Marci

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

komarfamily írta:
2020.04.10., pén. 20:36
na kov merfoldko

Letoltottem a rew progit probalom installalni es hibauzenetet dob ki arrol, hogy nem talal megfeleloen installalt java kornyezetet.

Hozzateszem most raktam ujra a windowst es installaltam friss javat. Na kb ezek azok amik marhara eltantoritanak ezektol a dolgoktol...
Java 8 kell hozzá ha jól tudom, de ha az telspítve van akkor indul a program, aztán jönnek a beállítások, de abban segítek, mert a hajad eldobod az biztos. :D
De ha egyszer megvan, már nem lesz velée több problémád.

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.

na kov merfoldko

Letoltottem a rew progit probalom installalni es hibauzenetet dob ki arrol, hogy nem talal megfeleloen installalt java kornyezetet.

Hozzateszem most raktam ujra a windowst es installaltam friss javat. Na kb ezek azok amik marhara eltantoritanak ezektol a dolgoktol...

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.

Ez a video is eleg informativ bar lattam ma egy audioholicsosat is

https://www.youtube.com/watch?v=Ev1bSSL8tRA

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

Na akkor az a felállás marad amit kigondoltál, csatornánként tudod bemérni az XTZ rendszerrel, sajna kell hozzá a hangkártya, ez most a legegyszerűbb formálya az egész mérésnek.
De majd ha lesz hozzá energiád, akkor érdemes lesz a REW-et használni, ott tudod teljes mértékben használni HDMI-n keresztül, és autómatikus korrekciót is tudsz végezni.

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

komarfamily írta:
2020.04.10., pén. 14:41
Akkor mar csak egy kerdesem maradt egyenlore :)

Gondolom nagyon nem mindegy honann mersz? Ha a hallgatoi pozicioba teszem a mikrofont akkor az elsoktol kb 5 meterre lesz a hatsoktol meg 1 meterre, arrol nem is beszelve, hogy mas iranyba nez. Te minden hangsugarzot a hallgatoi poziciobol mered vagy van valami ajanlas erre?
Nos bekötöttem az XTZ-t csak usb- vel a pc-be, majd onnan HDMI- vel az erősítőbe úgy, hogy nem használtam az XTZ hangkártyája kimenetét, csak a HDMI- ből kapta a jelet az erősítő, és működik így is. Tehát az erősítőd teszthangját is használhatod mérésnek, de érdemes lenne a REW-et is installálni, ott teljes mértékben működne a dolog a processzoroddal is. A mérést amennyiben az akusztikát szeretnéd rendberakni, azt az üléspozícióban kell végezni úgy, hogy a mikrofon függőleges állásban legyen, ez mutatja azt, hogy szobád mekkora mértékben szól bele a hangba.A hangsugárzó közeli mérések azok a hangsugárzó paramétereit árulják el, de azt másik programmal HOLMImpulse- vel érdemes mérni.

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.

Akkor mar csak egy kerdesem maradt egyenlore :)

Gondolom nagyon nem mindegy honann mersz? Ha a hallgatoi pozicioba teszem a mikrofont akkor az elsoktol kb 5 meterre lesz a hatsoktol meg 1 meterre, arrol nem is beszelve, hogy mas iranyba nez. Te minden hangsugarzot a hallgatoi poziciobol mered vagy van valami ajanlas erre?

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

komarfamily írta:
2020.04.10., pén. 14:24
Huh

jelenleg a koncepciot nem ertem.

Szoval azt mondod, hogy ahol ketteagazik az rca kabel abbol csak az egyiket dugom be a sztereo bemenetre a prociban es a vegfoknal cserelgetem a hangsugarzo kabelt, hogy mindig az adott hangsugarzo szoljon?

Ugye ha a hatso hangsugarzot akarom merni akkor a hatsot kell bedugnom a vegfoknal a front helyere kulonben nem kapna jelet.
Igen jól gondolod, de az utolsó mondatban is van egy megoldás, mikor a laptopot HDMI- vel csatlakoztatod a processzorhoz, és a processzornál már tudod állítani, hogy melyik terminál szóljon, szerintem. Jáj most kevertem az UMIK mérési metodikájával, akkor marad az első megoldás, amit jól értettél.

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.

Huh

jelenleg a koncepciot nem ertem.

Szoval azt mondod, hogy ahol ketteagazik az rca kabel abbol csak az egyiket dugom be a sztereo bemenetre a prociban es a vegfoknal cserelgetem a hangsugarzo kabelt, hogy mindig az adott hangsugarzo szoljon?

Ugye ha a hatso hangsugarzot akarom merni akkor a hatsot kell bedugnom a vegfoknal a front helyere kulonben nem kapna jelet.

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

komarfamily írta:
2020.04.10., pén. 13:53
Koszi!

Ez hasznos link mindenkeppen elolvasom!

A hangkartyas vonatkozast pontositanad?

A setup ugy nez ki, hogy az xtz a laptopommal van osszekotve usbn.
Ez nem igazan vilagos. Az elofokon jelenleg a sztereo bemenetet hasznalom a meresre es igy csak a front sugarzokat tudja csak merni vagy valamit elnezek?
Szívesen!
Az odáig ok, hogy laptop -USB- XTZ, de az xtz hangkártyáját tudod bontani az utolsó 15-cm en ahol kettéágazik, na ott egyesével csak az egyik rca-t felhasználva méred ki az összes hangsugárzót egyesével, egyébként ezt mindegyik autómatikus szoftver így végzi el.Amennyiben van processzor, ott HDMI csatlakozóval kell összekötni a laptopoddal, és ott minden csatornát tudsz külön mérni.
Most nézem a képet, ez teljesen megfelelő, nem kell cserélni. ;)

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.

Koszi!

Ez hasznos link mindenkeppen elolvasom!

Ugye akkor jonnek ki a dolgok amikor az ember eloszor probalja ;)

Szoval rakerestem es anno a classe 800 procimon volt 7.1 analog bemenet...hat kerem a datasaton nincs ;)

akkor nincs mese proci csere ;)
Csatolmányok
datasat.jpg
datasat.jpg (189.47 KiB) Megtekintve 594 alkalommal

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

Hej!
Egy hangsugárzót úgy tudsz mérni, hogy a hangkártya csatlakozójának 1 RCA dugóját csatlakoztatod a mérni kívánt csatorna bemenetére.
Ez a hardver ill szoftver, amolyan "tükör a szobai ill rendszered paramétereiről, hiányosságairól, de segít abban, hogy lásd a problémák forrásait, szub problémára ad egy manuális DSP ajánlást, amit kézzel tudsz bevinni a processzorod setupjába.
Amennyiben autómatikus DSP-t szeretnél készíteni, akkor érdemes lesz használnod a REW- szoftvert, itt alaklmad lesz autómatikus korrigálásra, amit tulajdonképpen a REW elvégez helyetted, és azt tudod bemásolni a processzorod setupjába, amennyiben ezt engedi, ha nem marad a manuális bevitel. Tehát ezzel a kombóval tudsz minden szoftverrel szinkronban dolgozni, REW, HOLMImpulse ez utóbbi hangsugárzók, hangszórók mérésére alkalmasabb, crossover beállítások korrigálására amennyiben aktív váltással operálsz otthon.
Tehát mindenképp tanulni kell ha szeretnél megfelelő eredményeket elérni, de amit ezután már bármikor tudsz alakalmazni, minden más új komponens cseréje után, vagy ha éppen a helyiség változik.Átfogó képet fogsz kapni pl a helyiség hiányosságairól a hangsugárzóid átviteléről, torzításáról vagy amit éppen nem közvetít megfelelően feléd, teljesen más szintre tudod hozni a rendszered. A mérésed alapján az első amit érdemes DSP-ni az a 30Hz körüli kiemelésed, ezt EQ- val tudod orvosolni, amit az xtz javasol is 37Hz-s EQ módosítással.
Dióhélyban ennyi egyelőre, de szívesen segítek a REW belövésében is, hogy haladj is. ;)
Néhány link:
http://www.acousticfrontiers.com/201110 ... -and-html/
http://www.acousticfrontiers.com/201111 ... d-su-html/

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.

Hol is kezdjem?

Soha nem astam bele magam az akusztikaba es a szakmam meg csak tavolrol sem erinti ezt a kerdeskort, igy kb egy 10-15 eves gyerek szintjen vagyok. Nyilvan annyi elonyom van, hogy mar parszor futtattam le eq merest anno a mozi erositoimen es elolvastam par bejegyzest.

Az automata eq meresek nalam sorban nem vezettek sehova. Nem volt egyszer sem olyan, hogy az eqs hang jobb lett volna az alapbeallitasoknal. Lehetett ez marantz, pioneer, anthem es meg sorolhatnam. Ennek valoszinuleg a legfobb oka az, hogy csapnivalo az akusztika a nappaliban. Mire alapozom ezt? Arra, hogy tudom masnal mikent szolnak a hangsugarzoim. Nalam nem futjak ki magukat ami legfokeppen az elhelyezesuk miatt lehet illetve, hogy a nappali eleg alacsony. Igy ez az eq tema elegge parkolopalyara kerult nalam es nem is foglalkoztam vele melyrehatoan. Aztan megvettem az elso classe procimat es lass csodat mindenfele gyari eq nelkul jobban szolt mint barmi mas. A tisztasaga az ami leginkabb megfogott. Aztan eladtam/megbantam/megvettem/ismet eladtam/megbantam/ismet megvettem/eladtam/megbantam es vegul a datasatnal kotottem ki.

Itt most nem akarom elvinni a beszelgetest egy masik iranyba csak pusztan szerettem volna megjegyezni, hogy beepitett eq mero rendszer nelkul is van elet.

Mivel ez egy allando tema es mindenki lelkesen beszel rola gondoltam csak adok neki meg egy eselyt es megtisztelem azzal, hogy valami "komolyabb" cel eszkozzel/szoftverrel vagok neki. Ha otthon elnek mar reg kertem volna Fapaci segitseget egy meresben, gondolom biztosan elmagyarazza mindenkinek az alapokat, hogy mi mit jelent es melyik merest milyen kontextusban kell nezni.

Ugye az, hogy nulla tudasom es tapasztalotam van e teren az nem segit, igy probalom jelenleg elolvasni azokat az anyagokat mik fellelhetok az xtz programjaval kapcsolatosan es egyaltalan mi az amire oda kell figyelni vagy egyaltalan mi mit jelent.

Aki azt varta, hogy itt most egy teljes elmenybeszamolot fog olvasni arrol, mikent vilagosodtam meg par merestol es mennyit dobott a rendszeremen ez az egesz, az most csalodni fog.

Egyenlore csak kerdeseim vannak. Megertem, hogy ezt a temat mar joparan atragtak de nekem ez teljesen uj. Azt hiszem par topikot ujra kell olvasnom ahol ez volt a tema. Hozzateszem nem vagyok egy kutyuzos tipus es ez nagyban befolyasolja a hozzaallasomat.

Hol is tartok jelenleg?

-xtz programot felraktam
-elolvastam tobb leirast rola, hogyan mukodik es mikre kell odafigyelni a beallitasoknal
-lefuttattam az osszes lehetseges tesztet es ezekrol teszek is fel par kepet

Elkepzeles vs valosag

Elkepzeltem, hogy megveszem ezt a kutyut, installalom a szoftvert, merek egyet es a kapott eredmenyek alapjan belovom a procit.

Ehhez kepest, megvettem a kutyut, installaltam a szoftvert, mertem egyet es a kapott eredmenyeket nem ertem.
Azt hittem, hogy a beepitett rendszerekhez hasonloan itt is megmerek majd minden hangsugarzot aztan az adatokat berogzitem a prociba. Az elso bibi ott van, hogy csak sztereot tudok merni. Olvastam, hogy egy hangsugarzot is lehet de azt nem ertem, hogyan. Jelenleg az erosito sztereo bemenetere van kotve a kutyu. Jol gondolom, hogy ez igy csak a szoba parametereit tudja megmutatni a frontok altal leadott jelek alapjan? Azt hittem, hogy ezt minden hangsugarzora (centerre es hatsokra is) meg tudom tenni. Emlekszem anno mikor Tonykaval beszeltem o emlitette, hogy a kapott eredmenyeket exportalni tudja egy fajlba amit az erositoje kepes beolvasni, igy elkerulve azt, hogy manualisan kelljen bepotyogni azokat.
Gyorsan megneztem a datasat leirasat de szerintem az enyem ezt nem tudja. Mondjuk zarojelesen kerdezem, hogy ha megvennem a kb fel millio forintos dirac live upgradet akkor ez automatikusan tortenne?

Szoval ott tartok jelenleg, hogy megprobalom merteni a kapott adatokat es, hogy azokkal mit tudok kezdeni?

A masodik bibi amit eszrevettem, hogy szerintem nem jol meri a tavolsagot a mikrofon mert kb 9,73m teszi a tavolsagot a hallgatoi pozicio es a frontsugarzok kozott ami kb a duplaja a valosagnak. Persze lehet, hogy csak en olvasok rosszul valamit a full range kepen. Melyik abran levo adatokat kene alapul vennem a procin levo eq beallitasokhoz?

Szoval egyenlore tobb a kerdes mint a valasz de nem adom fel (meg)...

Vigasztaljon jelenleg az a tudat, hogy franko gorbeim vannak ;))))
Csatolmányok
full rnage anechoic.jpg
full rnage anechoic.jpg (389.57 KiB) Megtekintve 657 alkalommal
full range.jpg
full range.jpg (429.42 KiB) Megtekintve 657 alkalommal
rta ref 40.jpg
rta ref 40.jpg (282.24 KiB) Megtekintve 657 alkalommal
rta ref 46.jpg
rta ref 46.jpg (281.7 KiB) Megtekintve 657 alkalommal
re2.jpg
re2.jpg (301.43 KiB) Megtekintve 657 alkalommal
re1.jpg
re1.jpg (244.48 KiB) Megtekintve 657 alkalommal

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.

Koszi, akkor ha elakadok szamithatok a segitsegedre?

elore is koszi

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

komarfamily írta:
2020.04.08., szer. 11:17
Soha nem volt egy atlagnal valamivel jobb bemero rendszerem igy kapva kaptam az alkalmon amikor ezt a szettet leakcioztak majdnem a harmadara!

Tegnap meg is jott. Eddig csak olyan bemero rendszerekkel volt dolgom amik az erositokkel egyutt jottek es sajnos egyikuk bemero rendszere sem gyozott meg. Valahogy mindig az volt a legjobb amikor az spl meterrel belottem a hangsugarzokat egy jelszintre es beallitottam a tavolsagokat.

Hozza kell tennem, hogy nincs averziom a meresekkel szemben ezert is adok ennek a szettnek eselyt.

Ja ez egy XTZ Room Analyzer II Pro

Folyt kov...
Nekem is van egy ilyenem, az akciós áráért ajándék. Remek kis szerkezet, és működik mindenféle szoftverrel, REW, HOLMImpulse stb. Sok sikert a mérésekkel!

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 229

Hozzászólás Szerző: R.G. »

többen is várjuk ;)
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 2002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme, Klotz

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”