Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dhcodoki moziszobája

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Mivé fejlődött a puffos ötletem.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Szia!
Gratula a szobához, jó lett!
A színek, mintha ismerősek lennének valahonnan... 
Hol vetted ezeket az ülőkéket? 
Nekem is tetszik, és illene is a szobámba...
Köszi előre is a választ!

 
Köszi Gábor! Kika-ban találtam rájuk.. 6990HUF/db.. nem olcsó, de legalább drága. Van több féle szövettel, és méretben.
Amúgy a rendelt fotelek is hasonlóak lesznek a tiédhez.  

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: geza123 »



Vásároltam két darab ilyen ülőkét. Praktikus, mert a teteje levehető, és a kábeleket, csatlakozókat itt tudom tárolni. 
 

 
Szia!
Gratula a szobához, jó lett!
A színek, mintha ismerősek lennének valahonnan... 
Hol vetted ezeket az ülőkéket? 
Nekem is tetszik, és illene is a szobámba...
Köszi előre is a választ!
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Vásároltam két darab ilyen ülőkét. Praktikus, mert a teteje levehető, és a kábeleket, csatlakozókat itt tudom tárolni. 


 
Ígértem képet "káoszprofesszor" kuckójáról. Vagyis a vászon mögötti helyzetről.

 
Mindenképp be kell szereznem egy normális állványt. S majd a táp- és összekötő kábeleket  is szeretném méretre cserélni.  

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Gratulálok kolléga , nagyon ritkán vagyok fent és persze szólok hozzá dolgokhoz, de itt meg kell jegyezzem, hogy nagyon jó lett.Sok örömet hozzá.
 
Köszi kolléga!

Avatar
Dr Tony
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2009.01.03., szomb. 20:00
Értékelés: 29

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Dr Tony »

Gratulálok kolléga , nagyon ritkán vagyok fent és persze szólok hozzá dolgokhoz, de itt meg kell jegyezzem, hogy nagyon jó lett.Sok örömet hozzá.
felszámolva

Avatar
csöpi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2006.11.08., szer. 19:08
Értékelés: 288

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: csöpi »



Első benyomás....
 
A frontokkal is fogok kicsit kísérletezni, mert elképzelhető, hogy jobban áll neki, ha kissé befordítom.

 
Ezt akartam is javasolni most,ahogy nézegettem a képeket.
Kép:Sony VPL-VW50
ScreenLine Amleto 250x140 1.4Gain
CD-DVD:Sony DVP-S 7700
Erősítő:Yamaha RX-A 3030
Médialejátszó:HTPC+Bluesound Node 2i
Hangfalak:Clarus Titan front,Titan center,Rhea háttér
SUB: Focal Cobalt sw800
Kábelek:Neotech-Audioquest kábelek,Néhai tápelosztó

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »

Én is javaslom Batman The Dark Kinght Rises-t Iszonyatosan jó hangok vannak benne.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Én is csatlakozom az előttem szólókhoz Gratula az új Mozihoz!Sok sok kellemes percet!
 
Tőlem is kapsz egy ajánlást,az új mozi próbához..Izgalmas jó effektek és maga a történet sem egyszerű:The Lone Survivor!

 
Köszi Roland!! Minden segítséged!!
 
Jó ajánlás, fel is írom!!!
 
 
Gabi!
A Pi életével kezdtünk. Ahogy terveztük is. Nagyon szép film, és elgondolkodtató. Utána volt egy jó fél óra, hogy belenéztünk jó pár filmbe. Párom is csak sorolta, hogy még ebbe, még ebbe....
 
Blackbird1!
Köszönöm neked is!  

Avatar
Blackbird1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.05.06., csüt. 20:20
Értékelés: 16

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Blackbird1 »

  Nagyon klassz lett, én is  kellemes filmezést kívánok !  
Processzor : Emotiva UMC-1 Erősítő/végfok: Yamaha DSP-AZ1 Plazma TV: Samsung 42C430 HD Ready Lejátszó : Dune Smart D1, Pioneer PL640 (Lp), Sony CDP-XE200  Hangfalak : DIY Front, JmLab SW700 Sub, JmLab Chorus 700 Center, JmLab Chorus 706 háttér. Konzol :

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Első benyomás....
 
Az akusztika hihetetlen más. Eleinte nagyon furcsának hatott. A Titán magas hangja amúgy is elég vitatott a fórumon, talán ez a változás volt az első ami "fülön szúrt". A nappaliban sokkal erőteljesebben csengett. Ott egy kicsit az EQ-ban le is csíptem belőle. Itt viszont pont fordítva van. Elsőre keveselltem, így feljebb tekertem. A középtartomány is sokat változott. Talán úgy tudnám leírni, hogy a párbeszéd központosítottabb lett. (Itt megjegyezném, hogy a center hangokat nem érzékelni, hogy alulról jönnének. De ezt is vártam, mert anno Szepinél erre figyeltem. Örülök neki, hogy nem mentem bele egy akusztikus vászon mizériába)  A mélyeknél semmi változást nem észlelek. Az ugyanolyan. Az egész tér pontosabb lett. Jobban kivehető az irány. A frontokkal is fogok kicsit kísérletezni, mert elképzelhető, hogy jobban áll neki, ha kissé befordítom. De ez egy hosszabb folyamat lesz. Le kell pörgetnem pár filmet, tesztet. 
 
A szoba bal szélére állva, (egy bizonyos ~50cm széles sávban) a jobb hátsó surround-ot a rózsazaj lejátszásakor kissé szemből hallani. A vászon hangvisszaverő hatása ezen a frekvencián elég erős. Szerencsére ezt a hallgatói pozícióban nem tapasztalni. Ennek kihallása talán annak is köszönhető, hogy irányítottabbak a hangok. 
 
Sosem hittem volna, hogy a 16:9 és 21:9 között ennyire nagy különbség lesz vetítés során. Az előbbinél szinte a földtől plafonig hatás érvényesül. Kíváncsi leszek feliratos filmeknél mennyire fárad a szem.
 
Szóval összegezve az élményt, LENYŰGÖZŐŐŐŐŐ. Örülök neki, hogy 17 évvel ezelőtt hozzám került egy Onkyo Dolby Surround erősítő. (Azt hiszem 50ezer környékén vásárolhattam.) Ott kezdődött az egész. Voltak szakaszok mikor 2-3 évig nem történt változás a rendszerben, de a bogarak szerencsére mindig rám találtak, és eljutottam ide. Sokan nem értik, hogy tudtam ezt összehozni. Aztán elmondom nekik, mikor, s hogy kezdődött, mennyi energia, és idő van benne. Akkor rájönnek, hogy ez nem is igazán pénz kérdése. Ellentétben ott van az idősebb generáció, akik keresőképesek voltak a hifi-video virágzása idején. Nagyon sok példát tudnék mondani, hogy ki, hány havi fizetését rakta le egy-egy videóért, vagy hangsugárzóért. Sztem a mai világban nekünk könnyebb dolgunk van, mert elég nagy a kínálat, főleg a használt piacon. S elérkeztünk oda, hogy már 150ezer forinttért beszerezhetünk, felső kategóriás AV erősítőket. Mondjuk az más történet, hogy mozira nem elegendő erősítő+lejátszó+1 pár hangsugárzó. Annál azért több dolgot kell beszerezni. De végső soron, ha az ember elég kitartó,  jó kis rendszert tud összehozni pár év leforgása alatt. Ne add fel!!!
 
Nemsoká készítek képet a vászon mögötti káoszról... mert azért van még mit tenni, na.  
 
 
 
 
 
  

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Gratulálok!!!!!
 
Patent lett a "körítés" ez már tényleg mozis tetőtér mégpedig a jobbik fajtából.
 

 
Köszi Vuki! Bár csak Fodesz szokott időnként Dokinak nevezni, (amúgy a szakma mesze áll tőlem).. ezentúl én írlak fel a rászorultaknak rosszkedv, levertség ellen, mint gyógymódot.  
 

 
Kár hogy nem lehet füstölni bent azért egy óriási szivart elpöfékelnék a "megnyitón"
Esetleg kint a teraszon
A pezsgő helyett egy üveg Caol ila-t bontanék inkább   (...tudod doki ) ......és a fahéjas palacsintát ne feledd el!

 
 Most "csak" Johnnie Walker-em van itthon, (vagy Johnny no Walker, ahogy Irie maffia mondja ), így kénytelen vagyok rászorulni. A fahéjas pala kombó azóta is többször eszembe jutott. feltétlen kipróbálom. 
 
1 mezítlábas zoknis fotót azért megfejthető
Lesz még pár fotó, csak nagyon nehéz 18-55-ös obival fényképeznem. 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



[attachment=299720:minion.gif
 
Grat tőlem is  . 

 
BRAVOAPLAUSO.gif
 
Gratulálok a szobához,nagyon igényes lett!  
 
Köszönöm! Lesz pár filmem melyet frissíteni kell. A képminőség azért rendesen előtérbe van.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Gratulálok, nagyon tetszik! Jó filmeket, és kellemes mozizásokat kívánok hozzá!
 
Nagyon ütős lett, gratula a kitartásért, élvezd most már ki, szánj rá annyi időt amennyit csak tudsz, ha megjönnek a fotelek felkerül az I re  a pont..
 
Így kell ezt csinálni.  Minden elismerésem.Gratulálok hozzá.
 

Tökéletes szoba, tökéletes rendszer!
Már csak tökéletes filmek kellenek hozzá!
 
Egy év kitartó munka meghozta a gyümölcsét!


 

Nagyon jó lett, gratulálok a kitartásodhoz nem semmi...
Aztán jól hűtsed le azt a pezsgőt....:-)

 

Nagyon igényes lett!
Sok örömet kívánok benne.

 
Gratulálok a szobához, nagyon szép lett.
 
Gratulálok, nagyon jó lett!!   
 
Köszi fiúk! Elég nagyot ugrott az élményfaktor, ez tegnap beigazolódott. Mondjuk a kempingszékek nem a legkényelmesebbek, de a többi kárpótolt.

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »


Doki melyik film lett a kiválasztott ?
1 pici beszámoló ?

Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: robert99 »

Gratulálok a szobához,nagyon igényes lett!  

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »

1 mezítlábas zoknis fotót azért megfejthető

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: batman98 »



kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Kitartást a fotelek megérkezéséig doki!!! Ilyenkor nagyon nehezen megy el az idő.
Tényleg "i"-re a pont lesz . Jó mozizást legyen a kezdő film bármi is.
 
kroland25-el egyet értek, a Lone survivor képi világa szerintem nagyon jó,ezért egy kezdő filmnek el lehet képzelni.
 
Kár hogy nem lehet füstölni bent azért egy óriási szivart elpöfékelnék a "megnyitón"
Esetleg kint a teraszon
A pezsgő helyett egy üveg Caol ila-t bontanék inkább   (...tudod doki ) ......és a fahéjas palacsintát ne feledd el!

Avatar
kroland25
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2014.03.26., szer. 19:46
Értékelés: 160

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: kroland25 »


Én is csatlakozom az előttem szólókhoz Gratula az új Mozihoz!Sok sok kellemes percet!
 
Tőlem is kapsz egy ajánlást,az új mozi próbához..Izgalmas jó effektek és maga a történet sem egyszerű:The Lone Survivor!

Megjelenítő:Epson tw 7200 vászon screeline 127 coll fix ketetes Összekötők: Iris HDMI 1.5m (v1.4Erősítő:Arcam Avr 600Media Player:Dune HD Base 3D Wd Elemens 3tb Iris HDMI 1m (v1.4)Front:JMLab Focal chorus 826 W Special EditionCenter:JMlab Focal chorus CC 800 W Special EditionSurround:JMlab Focal chourus 806 W Special Edition "Orange"Surround:JMlab Focal chourus 806 W Special EditionKábelek:Néhai Kábelezés Hydrasound Front:Titan IV mk3 Center:Titan IV mk3 Surround:Titan STD II Surround:Titan STD II Hálózati elosztó:Hydra 7-Hades pro II Tápkábelek: Sub-ok: Hades pro II Arcam: Hades colossus H.R.CSub:Svs pb 12 plus Sub-kábel:2db 2m-es Virgo Red Line SUB Beryllium/Copper "eichman" rendszerű RCA dugókkal Sub y elosztó:Néhai Készülék alátétek:By Fodesz-Krisok Gránitlapok!!<p>

Online
Avatar
norbee48
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2009.02.05., csüt. 21:11
Értékelés: 500

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: norbee48 »

Gratulálok, nagyon jó lett!!   
Aavik - Borresen - Ansuz

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Gratulálok a szobához, nagyon szép lett.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Nagyon igényes lett!
Sok örömet kívánok benne.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Nagyon jó lett, gratulálok a kitartásodhoz nem semmi...
Aztán jól hűtsed le azt a pezsgőt....:-)
"Az igazi barát szemből támad."

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”