Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dhcodoki moziszobája

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »

Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


akkor mint a Rocky4ből Ivan Drago a Szovjet himnusz alatt, úgy tekintek tekintek a végösszegre.... .
 
Jó duma..  
Amúgy a távvezérlő egység (Imon) és maga a távvezérlő, benne volt a silverstone házban és egyúttal az árában.
 
Vasárnap reggel koránkelés?? 6:30-kor műsor....
(érdeklődési körödből gondoltam)

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: batman98 »



+ elemek a távvezérlőben (coop-os) 270ft
+ tápkábel 700ft 

 

 
Aha, jó is lenne . 
 
Érdekel engem is a HTPC téma, de mint gyakorló számtech kocka a hülye igényeivel összeállítja a számára megfelelő konfigot médiapécének,
akkor mint a Rocky4ből Ivan Drago a Szovjet himnusz alatt, úgy tekintek tekintek a végösszegre.... .
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Az én 2-es kanapémon, amit heti 2x3x használtam a moziszobában a textilbőr 2évet bírt ki utána rohamosan kezdett el hámlani és repedezni. Óva intenék én is mindenkit tőle, a sima textil, vagy mint amire áthúzattam zsenília a jobb választás.
 
Bezony és én láttam az eredeti textilbőr huzatot is és most nemrég a zseniliát hát igen sokkal szebb a zsenilia. Meleg hatású,puha,kényelmes és matt!! Jó ötlet volt,jobb mint újat venni azért..
 
+ távvezérlő...
 
+ elemek a távvezérlőben (coop-os) 270ft
+ tápkábel 700ft   

 
 
 
 
 
 

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: batman98 »



Beírom ide is a HTPC konfigom, mert többen kérdezték már:
 
Az árak 2013 őszén voltak aktuálisak. 
- HÁZ: Silverstone LC16-M 33000HUF használtan
- TÁP: Enermax EES400AWT 10000HUF
- ALAPLAP: Asrock FM2A85X Extreme4-M +  PROCI: AMD A10 5800K 38000HUF
- HŰTŐ: Cooler Master GeminII M4 ~7500HUF
- RAM: Kingston HyperX 2x2GB 1866Mhz DDR3 ~15500HUF
- SSD: 120GB Kingston v300 ~22000HUF
- HDD: WD Red 4TB (egyelőre csak 1db) ~48000HUF
- ODD: Pioneer BDR-208DBK (író/olvasó BD) ~18000HUF
- BILLENTYŰZET: Hama kompakt 53815 ~7500HUF
- MÁSODLAGOS KIJELZŐ: Asus 15,6" wide 9000HUF használtan
 
Össz: 208500HUF
Így összességében sok, de egy olyan lejátszó/NAS kombót ad, ami nem hasonlítható össze médialejátszó + NAS együttessel.
 
Maximálisan elégedett vagyok vele. Csendesen, teszi a dolgát. Igaz párszor már megtréfált, de én voltam a béna, mikor véletlen elállogattam az XBMC-t.  

 
+ távvezérlő...
 
Még mindig nagyon szép az a Silverstone ház, a szoftveres megoldások is jöhetnek   (mert ugye attól HTPC a HTPC ).
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Beírom ide is a HTPC konfigom, mert többen kérdezték már:
 
Az árak 2013 őszén voltak aktuálisak. 
- HÁZ: Silverstone LC16-M 33000HUF használtan
- TÁP: Enermax EES400AWT 10000HUF
- ALAPLAP: Asrock FM2A85X Extreme4-M +  PROCI: AMD A10 5800K 38000HUF
- HŰTŐ: Cooler Master GeminII M4 ~7500HUF
- RAM: Kingston HyperX 2x2GB 1866Mhz DDR3 ~15500HUF
- SSD: 120GB Kingston v300 ~22000HUF
- HDD: WD Red 4TB (egyelőre csak 1db) ~48000HUF
- ODD: Pioneer BDR-208DBK (író/olvasó BD) ~18000HUF
- BILLENTYŰZET: Hama kompakt 53815 ~7500HUF
- MÁSODLAGOS KIJELZŐ: Asus 15,6" wide 9000HUF használtan
 
Össz: 208500HUF
Így összességében sok, de egy olyan lejátszó/NAS kombót ad, ami nem hasonlítható össze médialejátszó + NAS együttessel.
 
Maximálisan elégedett vagyok vele. Csendesen, teszi a dolgát. Igaz párszor már megtréfált, de én voltam a béna, mikor véletlen elállogattam az XBMC-t.  
 
Két régebbi kép:
 
 


Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Nekem is negatív tapasztalataim vannak a textilbőrrel kapcsolatban. Sajnos 2 év után elkezdett kopni a fotelek felülete. Az a poén az egészben, hogy azon a helyen, ahol nincs is használva. Most 4 évesek, és már eladni sem fogom tudni. Legalábbis jó áron tuti nem. Viszont a garnitúra 3 személyes tagján, egy piciny hiba sincs. Ezt fél évvel később vettük, mint a foteleket. Ugyanaz a szín, ugyanaz az anyag. Gondolom másik sorozatból való lehet. 
 
Ma függőónnal beméreteztem a szobát. Így pontosabb méretezést kaptam. Ha ügyesek leszünk, 420cm helyem lesz a vászonig. Ebben benne van a vetítő mérete is. Így azt mondhatnám, talán meglesz a 370cm vetítési távom. Ez már a 240cm széles vászonhoz képest egész baráti. Legalábbis a projector calculate szerint. 
 
 
 
 
 
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



 
Ahol "ilyenek" vannak oda be kell menni! :smile49:

 
 

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Az én 2-es kanapémon, amit heti 2x3x használtam a moziszobában a textilbőr 2évet bírt ki utána rohamosan kezdett el hámlani és repedezni. Óva intenék én is mindenkit tőle, a sima textil, vagy mint amire áthúzattam zsenília a jobb választás.
1x mi is vettünk textilbőr ülőgarnitúrát és amikor láttam rajta (1 éves korában  ), hogy ez nem lesz örök életű, gyorsan túladtam rajta.
Viszont ismerősömnek már 7-8 éve megvan a textilbőrös garnitúrája, napi használatban és most is hibátlan. Az ára sem volt több, mint bármelyik másiké.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy ebben az anyagban is vannak minőségbeli különbségek. Viszont gőzöm sincs, hogyan lehet megkülönböztetni őket egymástól. 
 
Visszatérve a mozis fotelekhez: Én a karfás-kartámasszal ellátott ülésekben érzem jól magam filmezés közben. 
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »

Akkor ha egyszer (ne adj isten) ott tartok, zseníliával én is áthúzatom. Köszi a tippet.
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Az én 2-es kanapémon, amit heti 2x3x használtam a moziszobában a textilbőr 2évet bírt ki utána rohamosan kezdett el hámlani és repedezni. Óva intenék én is mindenkit tőle, a sima textil, vagy mint amire áthúzattam zsenília a jobb választás.
 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


http://budaibutor.hu/szekek-fotelok/159 ... fotel.html
 
Ez nagyon jó fotel lehet ,jól is néz ki! Az ára is jó!! Még ha hármat is vesz az ember belőle egymás mellé még akkor is 150 lepedő de nem 3 és 400 ezer ft mint a mozis márkákból összeállított fotelek..Szerintem az ülési magasság ekkora minimum kell mert a magassugárzók is pl zenehallgatásnál fülmagasságban esnek ha az ember leül kicsit relaxálni zenélgetni..
 
Pult, pohártartó.
 
Ahol "ilyenek" vannak oda be kell menni! :smile49:

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Firekiller »


Én pedig csak arra reflektáltam hogy miért kerül többszörösébe egy-egy mozifotel...
Béke veletek!
 

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »


Normálisan és megbecsülve kell használni a dolgainkat.
A textilbőr témával kapcsolatban mindenképp vitatkoznék:

Nekem volt kanapém, ágyam, anyósnak is vettem jó pár éve egy fotelt, ilyen megoldással, soha semmi ilyet nem tapasztaltam.

Lehet csak rendeltetésszerűen, nem megerőszakolva használom a dolgaim?!

Nyilván lehetne indítani egy ilyennel is, csak hát nem egy árkategória, a lottót meg csak szombat este húzzák.

http://viktoriabutorhaz.hu/termekek/kol ... mozifotel/
http://jobaratokfotel.hu/spd/TopGun_mot ... mozi-fotel
 
De mindegy is, téma off, én csak egy olcsóbb alternatívát osztottam meg dokival.
Mindenesetre a babzsáknál egy fokkal elegánsabb.
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Firekiller »


Pedig sajnos ez minden textilbőr esetén tapasztalható minőségi probléma,csak idő kérdése mikor jelentkezik.
Ismerek olyan tagot akinek ezzel volt bevonva a kanapéja,és annyiba fájt az áthúzatása mint amennyiért vetted a mozifoteled.
A nyitó mechanikát illetően pedig nagyban emeli az árát hogy milyen szintű a benne lévő szerkezet.A manuális működtetésűek között is vannak különbségek,de a motoros megoldással bíró foteleket ne is említsem.
Nem ragozom,használd egészséggel és nagy megelégedéssel!

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »


Lassan 1 éve használjuk és semmi ilyesmi.

De ha teszem azt "csak" 3-4 évig fog kiszolgálni amit kétlek, mert tényleg semmi általad említett sérülésnek még csak a jele sem látszik, már akkor megérte.
 
Illetve nem tudom milyen az a minőségi nyitó mechanika....
Beülök és egy könnyed mozdulattal kiugrik a lábtartó. Hogyan kéne "minőségileg" máshogy?

 
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Firekiller »



Amikor én is ülőalkalmatosságokat kerestem, lefagytam, hogy milyen horror áron vannak olyan fotelek amik az én elképzeléseimnek megfelelne, aztán rátaláltam erre:
 
http://budaibutor.hu/szekek-fotelok/159 ... fotel.html
 
Nálam két ilyen tesz szolgálatot. Rettentő kényelmes és az ára is baráti.
Nem is értem mitől kerül sokszor 2x-3x-4x-er ennyibe egy viszonylag hasonló fotel.
 
 

Ez a textilbőr bevonat nem egy nagy eresztés,sajnos idővel megadja magát és csúnyán kirepedezik,ettől olcsó.Egy valódi marhabőrből készült darab,minőségi nyitó mechanikával nyilván kategóriákkal drágább.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Pult, pohártartó. Ezt szeretném én is jelenleg valahogy megoldani.
Ötleteket szívesen fogadnék.

 
Sztem egyszerűen meg tudnád oldani. Két fotel közé 25-30cm széles pult, fotelkarfa hosszúságú. A földön támaszkodjon, és ne lógjon rá a karfákra sehol. Felül lyukakat bele a poharaknak, elöl polcozva a távirányítóknak, vagy egyebeknek. Egy egyszerű téglatestet képzelj el. Fellökni úgysem lehet, mert a két fotel közreveszi. Esztétikusan meg lehet csinálni.
Beszélj Gaben-nel, nagyon szép munkái vannak!
http://www.avx.hu/forum/index.php?/user/22662-gaben360/

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »

Pult, pohártartó. Ezt szeretném én is jelenleg valahogy megoldani.
Ötleteket szívesen fogadnék.
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



http://budaibutor.hu/szekek-fotelok/159 ... fotel.html
 
Rettentő kényelmes és az ára is baráti.
 

 
Hej, az anyját!!! Így hirtelen ez tényleg jó vétel!! 
Bár nekem kicsit magasan van az ülőpozíció. Már nem azért mert rövid "hajtókaros" vagyok,(inkább a párom az) hanem mert eleve alacsony garnitúrát szeretnénk.
Mindenesetre megfontolandó! Kettőt, hármat egymásmellé tenni, asztalossal meg csináltatni közéjük kis pultocskát/pohártartót, tökéletes lenne!! 

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »


Természetesen. Amúgy még nem igazán csalódtam bennük. Ha megyünk lakberendezési áruházba, mindig kipróbálom. Még a legegyszerűbbek is marha kényelmesek. Én meg imádok filmezés közben heverészni. Ezért is erre esett a választás, és nem a mozifotelekre. Nem beszélve az árakról. Bár nagyon kényelmesek azok a fotelek is, de horror árban vannak.  
Amikor én is ülőalkalmatosságokat kerestem, lefagytam, hogy milyen horror áron vannak olyan fotelek amik az én elképzeléseimnek megfelelne, aztán rátaláltam erre:
 
http://budaibutor.hu/szekek-fotelok/159 ... fotel.html
 
Nálam két ilyen tesz szolgálatot. Rettentő kényelmes és az ára is baráti.
Nem is értem mitől kerül sokszor 2x-3x-4x-er ennyibe egy viszonylag hasonló fotel.
 
 
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Érdekes ez a fajta babzsák megoldás a moziszobába. Mielőtt megveszed, mindenképp próbáld ki, hogy mennyire kényelmes. 
 

 
Természetesen. Amúgy még nem igazán csalódtam bennük. Ha megyünk lakberendezési áruházba, mindig kipróbálom. Még a legegyszerűbbek is marha kényelmesek. Én meg imádok filmezés közben heverészni. Ezért is erre esett a választás, és nem a mozifotelekre. Nem beszélve az árakról. Bár nagyon kényelmesek azok a fotelek is, de horror árban vannak.  

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Szia Forest74!
 
Nem túlzás, és örülök, hogy feljött most a téma. Felhasználva egy régi képem, bekarikáztam az elosztódoboz helyét. Ez kb 5-7 méterre lenne a készülékektől. Külső elosztódobozt szeretnék, ezzel sem rontva a hangszigetelt fal hatékonyságán. A villanyórától ide, egy vastag jó minőségű kábel jön. (ez már félig be van húzva, látszik, ahogy megy a padlón a kéményig) Kb. ennyi amit tudok róla. A villanyszerelőknek csak azt mondtam, hogy figyeljenek a minőségre. Nem igazán vagyok jártas a témában, így kérlek javíts(javítsatok) ki, ha rossz az elképzelés. A kismegszakítós dobozból, egy "madzag" menne a vászont tartó fal mögé. Ide csak egy dugaljat tervezek. Fapaci elosztóm már van, azt használnám itt fel. A projektorhoz külön kábel menne a kismegszakítóktól. 
Légy szíves linkelj konkrét kábeltípust (webshoppal), amit a kismegszakítóktól a fapaci féle elosztóig érdemes behúznom!!!!   
 
IMG_4500aa.jpg

 
Én ezt találtam:http://audiocentrum.hu/Inakustik_Refere ... el_folyome.
Ez persze a legolcsóbb változat a fix telepítésre,de bármely tápkábel alkalmas lehet erre,én most rendeltem Supra lorad 2.5-öt tápkábel készítésre ez 5.5e/m:http://supracables.hu/spd/Lorad2515/LOR ... CS-EU-1-5m
Ebben a fix tápkábel ügyben azért kérd ki Fapaci véleményét mert nekem még nincs tapasztalatom,hogy hangban mi lenne a legjobb választás!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Szia Forest74!
 
Nem túlzás, és örülök, hogy feljött most a téma. Felhasználva egy régi képem, bekarikáztam az elosztódoboz helyét. Ez kb 5-7 méterre lenne a készülékektől. Külső elosztódobozt szeretnék, ezzel sem rontva a hangszigetelt fal hatékonyságán. A villanyórától ide, egy vastag jó minőségű kábel jön. (ez már félig be van húzva, látszik, ahogy megy a padlón a kéményig) Kb. ennyi amit tudok róla. A villanyszerelőknek csak azt mondtam, hogy figyeljenek a minőségre. Nem igazán vagyok jártas a témában, így kérlek javíts(javítsatok) ki, ha rossz az elképzelés. A kismegszakítós dobozból, egy "madzag" menne a vászont tartó fal mögé. Ide csak egy dugaljat tervezek. Fapaci elosztóm már van, azt használnám itt fel. A projektorhoz külön kábel menne a kismegszakítóktól. 
Légy szíves linkelj konkrét kábeltípust (webshoppal), amit a kismegszakítóktól a fapaci féle elosztóig érdemes behúznom!!!!   
 


Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Red75!   
Nagyon ráéreztél. Ma pont ez volt a téma. Akkor most lelövök egy "poént". 3 személyes babzsákban gondolkodunk. De abban az esztétikus, garnitúra szerűben. Félig meddig fekvős, vagy inkább olyan elterülős, belesüppedős alkalmatosságban. Figyelembe veszem a vászon és a center magasságot, illetve a projektor helyét is. Max 35 centiméteres ülőmagasságú kanapé szerűvel számolok.

Érdekes ez a fajta babzsák megoldás a moziszobába. Mielőtt megveszed, mindenképp próbáld ki, hogy mennyire kényelmes. 
 

 
  
...ezen a képen nem én vagyok.    
 
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”