Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dhcodoki moziszobája

Avatar
BajuszosPapa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 16:28
Értékelés: 57

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: BajuszosPapa »


Tudod-e, hogy van akusztikus karton is? A kék.
 
Sok múlik majd azon is hogyan tudod az egész válaszfaladat akusztikailag elcsatolni a padlótól és a mennyezettöl. Meg az ajtó szigetelésétől is.
 
A.L.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Rövid helyzetjelentés. 
Ma megérkezett a válaszfalakhoz szükséges anyagok egy része. A mozit leválasztó hangszigetelt fal, az alábbi rétegrenddel rendelkezik:

Sok körbejárás után terveztem meg ezt a rétegrendet. Úgy gondolom ez már az alacsony frekvenciát is képes elég nagy mértékben lefogni. Ha jól megnézitek két teljesen különálló, egymástól mechanikusan elválasztott falról beszélünk. A tűzgátló gipszkarton több szempontból is jó választásnak tűnik. A normálhoz képest sokkal tömörebb nehezebb, ezért úgy gondolom jó hatással lesz az akusztikára a mélyhangok terén. Másodsorba, kevésbé engedi át azokat. A Rockwool XD a megfizethető árú hangszigetelő kőzetgyapotok között a legjobbnak számít. Rakok be 5cm-es heraklith lemezt is. Ez cementbázisú fagyapot. Szintén jó hangelnyelő képességgel, és jó tömeggel rendelkezik. Fémprofilokkal készül a válaszfal. Tudom sok helyen a fát ajánlják, de úgy gondolom ennél a szerkezetnél teljesen mindegy. A profilok alá 3mm-es tömör gumicsíkokat rakunk. Használok greenglue csillapítót, és hézagkitöltőt is. 
Tudom, ez a válaszfal nem lesz olcsó mulatság, de ahogy már korábban írtam, a szoba a rendszer része, azt később már nem igazán lehet fejleszteni. Legalábbis ezen a téren.




Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Elnézve a képet amit legutóbb csatoltál kár hogy nem a kémény előtti nagy térben helyezheted el a moziszobát hanem az ablakos végénél. Ha semmiképp nem akarod variálni a csövezés,vezetékelés miatt a proji helyét,akkor megértelek.Ettől függetlenül én fehérlacival és Red-el értek egyet hogy a ferde falon való vászon és szemben vele a projektor nem az igazi de hát te tudod,lehet kompromisszum ha neked jó így. Számomra szimmetrikusabb lett volna az az elrendezés  ha a ferde falak két oldalt vannak. Szerintem hang és akusztika szempontjából is jobb lenne úgy.
 
 
"""""A proji hangosságától nem félek. Abban a kategóriában gondolkodom, ahol már közvetlen mellette ülve sem zavaró a ventilátor. """""""""
 
 
A méreteket figyelve viszont a projektor ha oda kerül ahová tervezted,gyakorlatilag a fejedtől ha ülve nézed a filmet kb 50-60cm-re lesz ami akármilyen halk is a proji zavaró,pláne nyáron a melegben mikor még + fűt is neked ott rendesen. De a venti zaja csak akkor zavaró ha csöndesebb jelenet van ,de az is csak akkor ha nagyon közel van...500 ezer ft-ból már lehet jófajta vetítőt venni.Ha ennyi lesz a kereted rá,nagyon szerencsés vagy hogy nem kell alapgépekkel kezdened.
A projektor tartó gipszkarton "fészkes" megoldást azonban még gondold át
 
Háromdé:
Annyira engem sem érdekel a 3D,de azért mégis .Nekem nagyon tetszett pl szepinél a 3D,viszont túl sokáig nem tudnám nézni. Kicsit zavar a szemüveg is (lehet azért mert alapból sem vagyok szemüveges) illetve fárasztóvá is válik egy idő után. De gondolni kell a család többi tagjára is ezért jó ha olyan projit veszel ami már tudja kezelni a 3D anyagokat is.
Manapság ha boltban veszel újan nincs is olyan vetítő ami ne tudná a 3D-t így ha tetszik ,ha nem ,akkor is 3D-s projid lesz
 
 
 
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


 A lehető legjobban kell összehangolni a vetítést, amiben tudok, majd segítek.


Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Vásznat és projektort együtt kell venni és nem lesz méretbeli probléma. Az nem igaz, hogy minél közelebb annál jobb. Ha közelebb van a vászonhoz a projektor, akkor nagyobb a fényerő, ha távolabb, akkor a kontraszt jobb a kevesebb fényerő miatt. A legjobb, ha zoom és lens shift nélkül lenne használva a vetítő, hogy az optika aberrációt elkerüljük, de nagyon ritka az a hely, ahol nem kell ezeket az extrákat használni. A lehető legjobban kell összehangolni a vetítést, amiben tudok, majd segítek.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



 
 
Mikor folytatódik a projekt?
Hátulra milyen ülő-alkalmatosságot tervezel?
Több sort gondolom nem, mert az nem igazán fér el.
Projektorból melyik lenne az elképzelés?

 
Most rendeltem le a válaszfalak 70%-hoz szükséges anyagot. Ez azon területekre lesz felhúzva, ahol nincs a födémen a hangszigetelt réteg. Bízom benne, hogy pár héten belül állni fognak ezek a falak. Utána jön a padlófűtés, és betonozás. Majd a válaszfalak maradék része. ...és eztán lesz izgalmas a mozi szempontjából. Van elképzelt látványtervem, igaz még nem végleges, de a stílus már körvonalazódni látszik. 
1 soros, 2-3 személyes ülőgarnitúrában gondolkodom. De inkább olyan elfekvős dolog lesz.
Projektorból LCD vagy LCoS technológiával szimpatizálok. ~500e környékén szánnék rá, akár használt is szóba kerülhet. De ez még odébb van. Nem tudom mennyire viszi el a büdzsét az építkezés. Lényeg, hogy nem sietek.    

Vendég

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Akkor az eddigieket összefoglalva. Lehetett volna más variáció is a mozi irányának felállására, de számomra olyan módosításokat hozott volna, ami nem igazán szimpatikus. Így kompromisszumot kötöttem. Már, ha kellett... Ebben az elrendezésben, egyetlen homályos pont van még, az pedig a vetítés. Ebben kérnék segítséget.
 
    - Jelen esetben húzzuk meg a vetítési távolságot: 3,5 métert, és ehhez vegyünk 240cm széles képet. (előbbi még nőhet)  Kérdésem: Ennél a távolságnál létezik-e olyan probléma, hogy túl közel van a projektor a vászonhoz? Ha igen, miben jelentkezne az, és mivel tudom kompenzálni? Itt most nem a kép méretére gondolok, inkább a milyenségére. (LCD vagy Lcos vetítőkben gondolkodom)
 
  - Ha sötét falszíneket használok, és vetítéskor teljesen be tudok sötétíteni, milyen vásznat használjak (? gain)?  
 
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is!
   

 
Sokáig néztem a képeket és megpróbáltam elképzelni a végeredményt.
Nekem, amikor építkeztünk az volt a gondom, hogy nem tudtam magam elé képzelni több variációt és abból a legjobbat kiválasztani. Csak úgy tudtam volna, ha készen látom.
Szóval most sem sikerült és főleg nehéz a hang szempontjából tanácsot adni.
 
Ha tetőtéri szobákról nézek képeket, nagyon ritka az olyan kialakítás, mint a tiéd. Tényleg szinte mindenkinél a ferde falak oldalt vannak.
Ettől függetlenül nálad szerintem bőséges a hely és jó lehet az elképzelt és már elkezdett kialakítás is.
 
A vászonnál mindenképpen tartsd a 240-es méretet!
Ezt még sok projektor a 3,5 méteres távolságból meg tudja oldani.
Epson, Panasonic, Sony - mindegyik tudja.
 
Olyan probléma nincs, hogy túl közel van a projektor a vászonhoz. Minél közelebb van, annál jobb.
Ahogy már említették a füledhez lesz inkább közel, de ha mondjuk nem SIM2 projektor a terved (amelyiknél a zajszint elég magas bizonyos modelleknél), akkor mondjuk egy Sony zajszintje akkora, hogy nem is lehet hallani, ha üzemel, csak szép halkan duruzsol, ha még közelebb mész hozzá.
 
A vászonnál el lehet veszni a rengeteg adatban és a különböző megoldásokban.
Mivel fix kell és szemből vetítesz, így mondjuk olyan vászon nem kell, amire hátulról is lehet vetíteni. 
A többinél nem biztos, hogy az adatokat kell figyelni, szerintem néhány márkás vászongyártó van és rengeteg gagyi.
Mivel a vászon örök darab marad, mindenképpen valamelyik neves gyártó vásznát válaszd inkább.
Persze lehet a Stewart nem fér bele a keretbe, de én még azt is körüljárnám, különböző külföldi oldalakon, hátha akad vmi akciós!
 
Mikor folytatódik a projekt?
Hátulra milyen ülő-alkalmatosságot tervezel?
Több sort gondolom nem, mert az nem igazán fér el.
Projektorból melyik lenne az elképzelés?

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Akkor az eddigieket összefoglalva. Lehetett volna más variáció is a mozi irányának felállására, de számomra olyan módosításokat hozott volna, ami nem igazán szimpatikus. Így kompromisszumot kötöttem. Már, ha kellett... Ebben az elrendezésben, egyetlen homályos pont van még, az pedig a vetítés. Ebben kérnék segítséget.
 
    - Jelen esetben húzzuk meg a vetítési távolságot: 3,5 métert, és ehhez vegyünk 240cm széles képet. (előbbi még nőhet)  Kérdésem: Ennél a távolságnál létezik-e olyan probléma, hogy túl közel van a projektor a vászonhoz? Ha igen, miben jelentkezne az, és mivel tudom kompenzálni? Itt most nem a kép méretére gondolok, inkább a milyenségére. (LCD vagy Lcos vetítőkben gondolkodom)
 
  - Ha sötét falszíneket használok, és vetítéskor teljesen be tudok sötétíteni, milyen vásznat használjak (? gain)?  
 
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is!
   

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »

A 3D-t szerintem is tekincsd úgy mint lehetőség mert lehet később hiányolnád és több kiadással járhat mint egyből egy 3D-s proji vásárlása.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Tényleg csalóka a kép(nem néztem eléggé vissza a totyikban). Nem látszott rajta, hogy 8 méter széles a födém.
Milyen projit tervezel oda? Mekkora a belmagasság?
Azért lehet, hogy mégis szerencsésebb lenne elforgatni a szobát 90 fokkal, növelhetnéd a vászonméretet és a projik sem szeretik a közelről vetítést(főleg a dlp-sek).
3D-t láttál már? Akik eddig nálam jártak mind vigyorogva nézték és voltak akik célként jelölték meg a 3D projizást. Csak azért mert vannak akik fikázzák(műmájerségből) nem biztos, hogy NÁLATOK mindenki elvetné a látványt! Eddig mindenkitől megkérdeztem: Annak ellenére, hogy valamivel rosszabb a képminőség ad-e annyi plussz élményt a filmhez hogy lemondjd a 2D-ről? A válasz egyértelmű igen volt ...
Egyesek szerint a minőségi sztereóhoz képest valamivel rosszabb a sokcsatorna, de az 5.1-hez képest a 7.1(vagy több) is, de nekem ad annyival többet a 7.1. hogy lemondjak valamekkora dinamikáról. Mert csak abban van eltérés. Térleképzésben jobb a 7.1.
Ha adott a látványos 3D technológia, nem kellene lemondani róla!
Végül is nekem mindegy ... 
Peace!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Szia Fehérlaci!
 
Lentebb már linkeltem a képet:

 
Lehet, hogy a kép csalóka, de kb. ezek a méretek lesznek. A projit lehet állványra teszem, de lehet függesztem. Ez majd akkor dől el, mikor meglesz a padlófűtés betonrétege, ezáltal a belmagasság. Perpill úgy néz ki, hogy a 3,5 méteres proji-vászon távolság meglesz. Lehet még egy kicsivel több is. Erről a távról a "Projector Calculate" szerint a 240-es vászon kivetíthető. A nézési táv, kb 3-3,3méter környékén lesz. Ülőpozícióban a fejmagasság, és a proji között bőven lesz hely, sztem nem fog zavarni.   
Eredetileg 2,20-as vászonban gondolkodtam, de úgy látom azt sokan keveslitek. Szepinél láttam a 2,5-es vásznat, kicsit távolabbról mint 3 méter. Ebből gondolva, a 2,40-es nekem elég lesz. 3D nem igazán érdekel. 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Fene vigye azt a kéményt....ha az nem lenne akkor mégtöbb hely lenne az esetleges variálásra,ha jól számolom a gk lapokat akkor itt közel 70nm-ről beszélünk minusz lépcsőház,dehát fűteni kell és gondolom más helyiségeket is tervezel oda(gyerekszoba,wc,stb).
16*8 méter a tetőterem. (nem álltam ki a terület legszélére mikor fotóztam, volt még mögöttem hely)  Ebben lesz gyerekszoba és fürdő is. A mozit csak azon az oldalon tudtam elhelyezni.  

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: feherlaci »

Sajnos tudomásul kell venned, hogy a felhasználható területed sokkal kisebb mint azt az alapterületed mutatja. Mindent előbbre kell tenned és húznod. Akusztikailag sem biztos, hogy az általad kitalált elrendezés jó. Az ablak elé helyezett motorosvászon szerintem jobb megoldás. Fix vászon vagy motoros(esetleg feszített)vászon. Egy hagyományos szobában ahol függőleges falak vannak lényegesen könyebb az elhelyezése mindennek. Esetedben a vetített kép méreted szerintem nem lesz elég nagy. Mi 3.1 méterről nézünk 265 centi a látható képméretetés gyakran ennél is azt érezzük, hogy lehetne még nagyobb is(3D-nél szó szerint kicsinek érezzük). A proji elhelyezése is rettentő macerás a jelen ötletednél. sajnos nem látok méretezést és lehet a kép is csalóka, de nekem kicsinek tűnik a tér. Ha a tető meg lenne emelve akkor nem lenne ennyire vészes a dolog. A vetített felület és a vetítő az ami jelen esetben macerás, hiszen ezeknek kell a hely. Ha ragaszkodsz a jelenlegi tervedhez a vászon mögött bőven lesz hely a technikát elhelyezni. Mérd már meg lécci, hogy a vászon elméleti síkja és a vetítő lencséjének elméleti távolsága mennyi? Nekem az sem világos, hogy hová akarod feltenni a projektortartó dobozt(?) és, hogy az mennyire lesz a fejed felett vagy esetleg előtted mert ugye az ülőgarnitúrát sem tudod a tető és a födém találkozási pontjáig tolni. Még semmi nincs veszve ezért gondolkodj el, egy másfajta elhelyezésen is. A (feszített)motoros vászon ötletét ne vesd el, amit rakhatnál a kéményhez is így az akadálytalan közlekedés is megoldott lenne ...   

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »

Fene vigye azt a kéményt....ha az nem lenne akkor mégtöbb hely lenne az esetleges variálásra,ha jól számolom a gk lapokat akkor itt közel 70nm-ről beszélünk minusz lépcsőház,dehát fűteni kell és gondolom más helyiségeket is tervezel oda(gyerekszoba,wc,stb).

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Értem az érvelésetek. Én is első körben így terveztem, de az ajtónyílás, és az azon való bejárás nem lett volna a legkényelmesebb/esztétikusabb az előtte húzódó állfal vagy a frontsugárzó miatt. A proji hangosságától nem félek. Abban a kategóriában gondolkodom, ahol már közvetlen mellette ülve sem zavaró a ventilátor.  
 
Hogy kicsit jobban átlássátok készítettem egy skiccet. Ilyen lesz a válaszfal. A beugró részre szükség van. Az amolyan számgépes munka- ill. zenehallgatós terület lesz, a későbbiekben meg kisebb "bepakolós" sarok lehet. A technikát direkt nem oda terveztem. Lentebb írtam róla. 
Sztem elég nagy lesz így is a szoba.   


Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Én is így csinálnám mint ahogy Red mondja! A kéménynél lenne egy álfal amin a fix vászon.Az 5,5m  távolság is nagyon jó,de persze a sík mennyezeten előrébb is hozhatod a projektort,akár 3 -4 méterre a vászontól is. De persze ha már így van megoldva a kábelezés az már necces.Viszont még mindíg nem késő szerintem.Nagyon az elején vagy még doki.
Ha a projektor így a ferde falon lesz akkor közel kerül majd a füleidhez és annak "zaja" is zavaró lehet majd

Néhány gégecsövön nem múlik szerintem. A ferde falas proji és vászon elhelyezés nagyon nehéz és nem is biztos, hogy szép. A vizuális térérzet is jobb, ha kétoldalt van a ferde fal, mint szemben és a fejed fölött. A vetítő képének is jót tesz, ha messzebb van a vászontól: nő a natív kontraszt, és persze halkabb is, ahogy Fodesz mondja. Na, meg nem is tudhatod, később milyen projit vennél, lehet, hogy a távolság rövidsége miatt kell lemondanod, valami csúcsvételről.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »



5,5 m, az egész jó. Esetleg a kéményes falra nem volna jobb a vásznat tenni? Vagy az ablak elé egy előtétfalat és arra a fix vásznat, ilyesmit.: http://www.linksengineer.com/Admin/News ... 5d929c.jpg
Ezt biztosan már ismered, de ha nem, akkor találsz jó ötleteket: http://www.thx-trailer.com/Homecinema/h ... nema11.htm

 
Én is így csinálnám mint ahogy Red mondja! A kéménynél lenne egy álfal amin a fix vászon.Az 5,5m  távolság is nagyon jó,de persze a sík mennyezeten előrébb is hozhatod a projektort,akár 3 -4 méterre a vászontól is. De persze ha már így van megoldva a kábelezés az már necces.Viszont még mindíg nem késő szerintem.Nagyon az elején vagy még doki.
Ha a projektor így a ferde falon lesz akkor közel kerül majd a füleidhez és annak "zaja" is zavaró lehet majd

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



5,5 m, az egész jó. Esetleg a kéményes falra nem volna jobb a vásznat tenni? Vagy az ablak elé egy előtétfalat és arra a fix vásznat, ilyesmit.: http://www.linksengineer.com/Admin/News ... 5d929c.jpg
Ezt biztosan már ismered, de ha nem, akkor találsz jó ötleteket: http://www.thx-trailer.com/Homecinema/h ... nema11.htm

 
Nekem ez a keresztbe megoldás jön be leginkább. Persze, jól átlehetne szabni az egészet, pl. az ablak eltüntetésével is, ahogy Fodeszmester is írta, de nekem ezek már durva megoldások lennének. A kábelcsatornázás is megtörtént már, így a történet mindenképp ezen az úton indul el..  

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Köszönöm! ~5,5 méter. A másik irányban pedig 8 méter. De ez kb. 6-7 méterre fog zsugorodni, mert lesznek térdfalak.  
5,5 m, az egész jó. Esetleg a kéményes falra nem volna jobb a vásznat tenni? Vagy az ablak elé egy előtétfalat és arra a fix vásznat, ilyesmit.: http://www.linksengineer.com/Admin/News ... 5d929c.jpg
Ezt biztosan már ismered, de ha nem, akkor találsz jó ötleteket: http://www.thx-trailer.com/Homecinema/h ... nema11.htm
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



 
 
Egy kérdés: Ha jól értem, a kéményig fog tartani a szoba. Milyen távolság van az ablakos fal és a kémény között?

 
Köszönöm! ~5,5 méter. A másik irányban pedig 8 méter. De ez kb. 6-7 méterre fog zsugorodni, mert lesznek térdfalak.  

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Dhcodoki, nagy gratula a leendő moziszobádhoz! Biztosan nagyon jó lesz, kíváncsian várom a készítés fényképes beszámolóit.
 
Egy kérdés: Ha jól értem, a kéményig fog tartani a szoba. Milyen távolság van az ablakos fal és a kémény között?
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: AVX »


 Jó ötlet.. köszi.. 
Szerintem is.
Az ilyen vásznak minősége és az ára is jobb.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


 Jó ötlet.. köszi.. 
 
Próbáltam keresni képeket hasonló megoldással amit írtam a Moziszoba építés topikban ,de eredménytelen eddig. Nem azért mert nincs olyan hanem mert rengeteg oldal és fotó van már.
Lehetséges hogy fellelnék előbb-utóbb ilyen Polcos projektor tartót ferde falon,de nem kis idő átböngészni az oldalakat. És akkor azt mondják egyesek hogy minek az a topik,meg hogy nincs köze az építéshez.....Dehogynem nagyon is van.
Pedig ilyenkor lehet ám "átrágni" rendesen mit hogyan érdemes és mi az amit el lehet csenni az ott fellelhető szobákból...
 
No mindegy remélem érthetően írtam le hogy gondolom ezt a tartót. Ha azonban ilyet tervezel fixre majd,akkor érdemes mélységben magasságban és szélességben is olyan vázat azaz polcot készíteni amiben különböző méretű projektorok is elférnek ha időközben cserélsz vagy nagyobb méretűt szeretnél venni...
A szerkezetnek mindenképpen bramacléc a jó szerintem majd borítani gipszkartonnal,aztán sűrűn csavarozni élvédő és kész..Mehet rá a flotex
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



 
Ez csak egy ötlet nem kell elfogadni de most még lehet fantáziálni
 

 Jó ötlet.. köszi.. 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Egy hullámhosszon vagyunk. Első körben én is az ablakokhoz terveztem a vásznat. De hamar túladtam rajta. Kizárólag fix vászonban gondolkodom. Nem csak a hullámosodás miatt, hanem egyszerűen tetszenek azok a szobák, ahol látszik a vászon. 
Aztán jött a hangáteresztő anyag ötlete, mit ahogy te is említed. Mondván, hogy úgy majd kellő magasságba fel tudom rakni a centert a vászon mögé. De kifaggatva a clarus tulajokat, mindenki azon véleményen volt, hogy hála a kialakításnak, nem érzékelni a centersugárzó mélyről jövő irányát. Mára ezt már én is megtapasztalhattam.
Körülbelül 40-50 centi helyem lesz a vászon alatt. A lehető legmagasabban fogom elhelyezni a centert, és úgy lesz megcsinálva, hogy be tudom majd tolni a vászon alá. Szerintem ez így járható út.  

 
Az biztos hogy egy olyan helyiség ami csakis moziszoba célokra van berendezve ,ott nem sok értelme van a csévélős,motoros vásznaknak. Persze csak akkor ha nem akar valaki TV-t is a falra szánni.
Az a megoldás úgy jó lesz igen! A center szinte lehet a padlón is teljesen mindegy. A döntött előlap is ezért készült így ha valaki nem állványon akarná használni.
Ha lesz 40-50cm helyed akkor bőven elfér a center mert 22cm a magassága ha jól emlékszem..
 
Mire gondolsz pontosan??  
 
Függesztve értettem hogy nem igazán tudom elképzelni a ferde falon a projektort. Ha azonban egy kis "fakkot" vagyis egy kis polcot szerelsz fel neki pl bútorlapból úgy hogy készítessz két oldalra egy "háromszöget" ami alulról egy polclappal zárul,majd ez fixre  fel van szerelve és benne a proji akkor úgy OK.
 
Egyébként ilyen megoldású projektor tartót gipszkartonból is meg lehetne csinálni a helyén,majd össze glettelni és azt is flotex-el tapétázni akár.Így szinte egybe olvadna a fallal és oldalról nem is látszódna csak egy kiugró háromszög,szemből pedig a vetítő eleje..
Ez csak egy ötlet nem kell elfogadni de most még lehet fantáziálni
 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”