Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dhcodoki moziszobája

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Szia Dhcodoki!
 
Most éppen a tápkábeleim fejlesztésén ügyködök és erről eszembe jutott az épülő moziszobádban rejlő lehetőség..."ha pl. az én moziszobámat készíteném ezt hogy csinálnám":kezdeném az emeleti főeloszó külön biztosítéktól(1vagy2db) erre egyből egy olcsóbb tápkábelt indítanék:IN-AKUSTIK | REFERENZ STROMKABEL AC-2502M. /IN-AKUSTIK | REFERENCE MAINS CABLE AC-1502 vagy Supra,ezt egészen a készülékekig vinném ahol Fapaci féle elosztót kötnék rá,igazából nem is lenne akkora +költség mert kábel és dugalj,elosztó amúgy is kell és azok sem olcsók,de olcsóbb vil.szer bolti árnyékolt vezérlőkábel is jobb lehet mint a mezei drót'.
Ha a képekről jól vettem le a főelosztó helyét ez kb. 15m lehet az esetedben.
Lehet hogy túlzás?Te hogy oldod meg ezt a kérdést?

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Úgy néz ki beszereztem az aktuális válaszfalakhoz szükséges anyagokat, holnap kezdődik az építkezés.   Ma inkább a kertben foglalatoskodtam. Majd délután nekiálltam életem második töki pomposának.Nem vagyok konyhatündér, de azt tudom, hogy itt sem szabad kispórolni az anyagot.   Ekkor még nem tudtam, hogy ma kutyák ünnepelnek, vagy mi.  Aztán a végén bebizonyosodott. Ma nem spórolunk a szénhidráttal.     A sütéshez egyik nagy kedvencem Everlast pengette a húrokat: 
Imádom ezt a nótát!!!!!!!!! 
https://www.youtube.com/watch?v=Owr7gA9 ... InHOsCjs3_
 
 
Ha van kedved nyugodtan csatold kedvenc előadód, szívesen fogadom, hátha rálelek valami újra. 

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Zsolti! Nem használok semilyen ficsört az erősítőn.
Kinyitott/tuningolt GSX-R 1100-al mentem már 300-zal, a kocsimmal(Pug 308, 1.4 benzin) utaztam 190-nel(ez a vége). Az eddigi nálam megfordult erősítőket padlóig csutkáztam. Köztük egy Reloop Ampire 1080-at is ami le is szakította az egyik hangszóróm bevezető szálát. Sajnos én ilyen " GYENGE, ERŐTLEN FOSOKKAL" találkoztam életem során( a Gixer az azért durva volt ...).
A magas nem csak a négyszögjel miatt szált el ...

Vendég

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Borzasztó ez az AVX nem tudok idézni és beilleszteni semmit ...
Ahogy RED mondja el szoktam ereszteni az 5010-et 82-ig is! Így tettem a 905-tel és az elődjeivel is.
Szóval, de csak röviden.
Volt szerencsém meghallgatni az Emo párost. Ha a véghangerőt nézem akkor az 5010 önálló hangja jobban tetszett. Ha valaki nem használja ki egy AVR-ben lévő lehetőségeket nem biztos, hogy kell neki a külön végfok. Mert minek? Nálunk az alaphangerő 65. Doki élmény leírása alapján nála nagyon jó, illetve nálam jóval rosszabb az akusztika.
Fodesz! A régi Onkyo-k mélykezelése tök más mint az új erősítőké. Már nem buhogtatják és nem mossák-kenik a mélyeket, de ha kell lágyan-keményen és pontosan vezérlik a szubokat. Nálam még 876-os sosem volt, de a 905-5010 sosem kapcsolt le, pedig itt aztán hidalva is hallgattam 93-as hangerőig is(ekkor mindíg elszáltak a magasak). Ha egy erősítő lekapcsol ott valami bib van. Véleményem szerint vagy zárlat, vagy zárlatközeli alacsony hangfal impedancia(vagy ellenállás?) vagy esetleg az erősítő hibás. Szerintem RED megtudná mondani, hogy egy erősítő védelme miért lép életbe ilyen alacsony hangerőnél egyszerűen lekapcsolja az erősítőt. Az Onkyok olyanok mint a tankok. Szinte kinyírhatatlanok. Nálam kísérletezgetés közben többször ért már össze a hangfalvezeték. Az erősítők (905-5010) ilyenkor lekapcsoltak majd a zárlat megszüntetése után simán mentek tovább. Csak megjegyezném, hogy 55-ös hangerőnél, még nem kapcsolt le zárlat miatt erősítőm ... 
 
Még Fodesznak: A Gravitin már túl vagyunk méghozzá 3D-ben. Ha nem így nézzük nagyon unatkoztunk volna ...

Laci mindig mondod, hogy referencia (82)hangerőn is szoktad néha kergetni az 5010-et!
D.EQ be van ilyenkor kapcsolva ?
Mert ha nem és csak úgy nyomod 82 hangerőn akkor az egy GYENGE, ERŐTLEN FOS!
 
A hangfalad magasa meg négszögjel miatt ment ki !

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Aleksz83!
Köszi a tippet. Jónak látszik. Tom Hanks egyik kedvenc.. és eddig valahogy lemaradt ez a cím a várólistáról. De most, hogy mondtad.... 
 
Fodesz!   
Értem érveléseitek a szoba elrendezés 90 fokos elforgatása mellett. De nem láttátok élőben. Majd megpróbálok készíteni egy fotót, ami nem torzít annyira. A napokban többször felmentem, számolgattam, méregettem, és mindig oda jutottam ki, hogy a lehető legjobb elrendezést választottam. Ha a kanapé mögött lesz egy állvány, akkor az ülőpozíció olyan messze esik a vászontól, mint amekkora most a nappaliban a plazma-fotel táv. Itt lent beállítottam úgy a frontokat, hogy az 240cm széles távot adjon, így könnyen el tudtam képzelni a fenti viszonyokat.
Ettől függetlenül még lehet, hogy függesztve lesz a vetítő. Ez majd akkor fog eldőlni, ha közelebb leszek a célhoz.
 
fehérlaci!   
Csak egyszer történt meg ez az erősítő lekapcsolás. De sztem ugyanezt megcsinálná, ugyanazokkal a beállításokkal. Bár nem értek hozzá, de Red75 tippje logikusnak hangzik: "Arra tippelek így látatlanban, hogy a hangfal impedanciája leesik egy bizonyos frekvencia környékén és ez nem tetszik az erősítőnek. 4 ohm-ra kell állítani, ha esetleg nem ott van." 
Mindenesetre nem szívesen kísérletezek, mert nem tudom mennyire kockázatos. Úgyis azon a hangerőszinten történt, amit nem használunk.
Amúgy maximálisan megvagyok elégedve a 876-al. Mikor 607-ről léptem feljebb, az állam leesett az első percekben. Jó, neked ezt nem kell ecsetelnem.. 
 
Fodesz!2 
Én is így vagyok a filmekkel. Az utóbbi időben kevés az igazi tartalommal bíró. Talán a Dicaprio filmek azok, amik az utolsó évtizedben egytől egyig mind bejöttek. Legyen az Scorsese, Tarantino, Spielberg, vagy bárki más rendezése alatt. Jó sztorik, csavarok, látvány, ott minden a helyén.
 
Red75!   
Nagyon ráéreztél. Ma pont ez volt a téma. Akkor most lelövök egy "poént". 3 személyes babzsákban gondolkodunk. De abban az esztétikus, garnitúra szerűben. Félig meddig fekvős, vagy inkább olyan elterülős, belesüppedős alkalmatosságban. Figyelembe veszem a vászon és a center magasságot, illetve a projektor helyét is. Max 35 centiméteres ülőmagasságú kanapé szerűvel számolok.
Ilyesmi, csak más kombóban:
 

vagy
 

 

...ezen a képen nem én vagyok.   
 
 
 
Fodesz!3
...ja, és ebben a topikban nem vagy OFF!! 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Nálam is volt két 876-os, de nem kapcsolt le egyik sem, egyszer sem, pedig voltak hajtva rendesen.
A Titánok 6 ohm-osak.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Borzasztó ez az AVX nem tudok idézni és beilleszteni semmit ...
 
Ha egy erősítő lekapcsol ott valami bib van. Véleményem szerint vagy zárlat, vagy zárlatközeli alacsony hangfal impedancia(vagy ellenállás?) vagy esetleg az erősítő hibás. Szerintem RED megtudná mondani, hogy egy erősítő védelme miért lép életbe ilyen alacsony hangerőnél egyszerűen lekapcsolja az erősítőt. 

Csak rá kell bökni a válasz gombra, utána szerkeszteni esetleg.
 
Arra tippelek így látatlanban, hogy a hangfal impedanciája leesik egy bizonyos frekvencia környékén és ez nem tetszik az erősítőnek. 4 ohm-ra kell állítani, ha esetleg nem ott van. Azután próba.
 
Dhcodoki milyen ülőalkalmatosságokat tervezel a szobába? Csak hogy témánál maradjunk.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Ez a film szerintem többet ér mint néhány suta akciófilmmel elpazarolt idő     Had térjek ki rá  kicsit doki tudom már bőven OFF vagyok
Feleségemmel együtt néztük meg,pár hete ,hát volt nevetés is meg valahol sokmindenben a saját nagyszüleinket láttuk. Szerintem egyenesen kötelező megnézni!!!
aki falun nőtt fel és rengeteg időt töltött a "nagyiéknál" talán kicsit más szemmel látja a dolgokat benne. Persze az alaptéma elég diszkrét de a mi őseinknek is meg kellett "oldaniuk" valahogy :D
 
Ami elgondolkodtató a mai világ totális ellentéte az az egyszerűség a szerény életvitel,mégis jó egészségnek örvendett mindenki és sokáig éltek..Ilyen már nem lesz soha.
Ma már minden más.Minden kell egyszerre,szuper lakás,zsír autó, (házimozi ) medence és szolárium .Kinyírnak a munkahelyen,összetörnek a bankok,megaláznak,kizsebelnek mindenhol és mindenki rákos meg depressziós.
 A filmben láthattuk a pálinkázó,szalonnázó embereket a földeken.Nem volt nagydózisú C-vitamin és Biotech izomagy puffasztó, erő mégis volt bőven reggeltől estig!..
Ma a műételeken és az E330-as és egyéb adalékanyagokon nő fel mindenki.
 
 
"A szerelempatak. Ez egy igen érdekes doku. Hatalmas hangulatot tud teremteni a maga ~70 percével.  Aki nem látta, és nem csak a hálivúdi filmvilágban él, nézze meg feltétlen.   "

 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Szerintem meg sokkal jobb itt idézni,tallózni (egyszerre több és nagyobb méretű képeket egy hozzászólásnál pl) mint odaát.. Ott korlátok vannak mindenben.
 
 
 

Vendég

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Borzasztó ez az AVX nem tudok idézni és beilleszteni semmit ...
Meg kell tanulni használni.
A hiba az ön készülékében van.

 
Borzasztó ez az AVX nem tudok idézni és beilleszteni semmit ...


Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Jól van nem komolyan értettem én a "számoljuk fel a mozit" az imént de tény hogy jöhetne több és jobb film is ,mert olyan szinten tudnak manapság filmeket csinálni a gyártók látványra hogy elképesztő..
Már "csak" levenni kellene a nézőket a lábukról más értelemben és szerintem a filmek lényege még mindíg nem elsősorban a hang és a képi látvány ,attól hogy a technika adott,persze az is kell mert fontos..Nem egyszer voltam úgy, hogy sajnáltam a lámpa órát a projektorban a film végén,mert xart sem ért és inkább néztem volna meg TV-n...
 
Gravity nem volt rossz azért annyira,szépen megcsinálták illetve látványos is,viszont monoton ,egyhangú volt végig,nem is tudom miért érdemelt annyi oscar-t.
Tegnap a Jogász című filmben kezdtem bele (szerencsére TV-n) de olyan bealvós volt az első fél óra hogy ....
A Cate McCall per lett inkább "képcsöre töltve" Kate Beckinsale-el.
Lehet még megnézem egyszer a gravity-t is.. Prometheus is sokkal jobban bejött másodjára..
 
Fehérlaci:
Az Onkyo egyszer kapcsolt le nekem ,aztán többé nem. Gőzöm sincs mi volt. Soha egy vezeték nem ért össze mindíg figyeletem erre illetve utána azonnal visszakapcsolt és még nagyobb hangerőkön már nem tette ugyanezt többször. Semmi hibája nem volt belőle.Más vasamnál viszont soha ilyen nem volt még..
Nem a hangerő fokával magasságával van baj az Onkyo-nál,hanem hogy nem marad elég stabil hangosan Míg egy proci végfok lazán   Ráadásul oltárira felkeményedik (hangfal márkától  függetlenül) ha már "tolva van" neki.De ezért is mondtam az 5010 azért bőven más és azért a 876-tól már jóval fentebb van. Én teljesen megértem ha megrögzötten maradsz az 5010-nél és nem akarsz tovább lépni..
 
Emo páros:
A saját végfoka közel sincs olyan patent és brutál mint pl a Helios (3 és 2CH) végfokok.Úgy kellene meghallgatnod,sokkal jobb mint az XPA-5!! Tudom én is hallottam együtt is UMC-1/XPA-5-öt illetve nekem volt már XPA-3...
 
 
 
 
 
 

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »

Banks úr megmentése c. filmet nagyon ajánlom. Fantasztikus film.
(Csak és kizárólag eredeti nyelven!)
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Borzasztó ez az AVX nem tudok idézni és beilleszteni semmit ...
Ahogy RED mondja el szoktam ereszteni az 5010-et 82-ig is! Így tettem a 905-tel és az elődjeivel is.
Szóval, de csak röviden.
Volt szerencsém meghallgatni az Emo párost. Ha a véghangerőt nézem akkor az 5010 önálló hangja jobban tetszett. Ha valaki nem használja ki egy AVR-ben lévő lehetőségeket nem biztos, hogy kell neki a külön végfok. Mert minek? Nálunk az alaphangerő 65. Doki élmény leírása alapján nála nagyon jó, illetve nálam jóval rosszabb az akusztika.
Fodesz! A régi Onkyo-k mélykezelése tök más mint az új erősítőké. Már nem buhogtatják és nem mossák-kenik a mélyeket, de ha kell lágyan-keményen és pontosan vezérlik a szubokat. Nálam még 876-os sosem volt, de a 905-5010 sosem kapcsolt le, pedig itt aztán hidalva is hallgattam 93-as hangerőig is(ekkor mindíg elszáltak a magasak). Ha egy erősítő lekapcsol ott valami bib van. Véleményem szerint vagy zárlat, vagy zárlatközeli alacsony hangfal impedancia(vagy ellenállás?) vagy esetleg az erősítő hibás. Szerintem RED megtudná mondani, hogy egy erősítő védelme miért lép életbe ilyen alacsony hangerőnél egyszerűen lekapcsolja az erősítőt. Az Onkyok olyanok mint a tankok. Szinte kinyírhatatlanok. Nálam kísérletezgetés közben többször ért már össze a hangfalvezeték. Az erősítők (905-5010) ilyenkor lekapcsoltak majd a zárlat megszüntetése után simán mentek tovább. Csak megjegyezném, hogy 55-ös hangerőnél, még nem kapcsolt le zárlat miatt erősítőm ... 
 
Még Fodesznak: A Gravitin már túl vagyunk méghozzá 3D-ben. Ha nem így nézzük nagyon unatkoztunk volna ...

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Az Ender's Game ........
 
............egy rakás xar volt..   Csakúgy mint a Gravity.Illetve az Europa report....ja és a "sorolhatnám még" című filmek is..
Azon is elgondolkodok hogy fogom és felszámolom a mozit.. Minek???   Alig készül jó film mostanában ..
Ha az utóbbi pár évet vesszük is szinte egy kezemen meg tudnám számolni hány igazán izgalmas,feszes,ütős (nem a hanghatásokra értem)  és maradandó film készült..

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


A másik oldalon a proji helye viszont már kiforrni látszik. Nem függesztve lenne, hanem állványon. Olyan állványon, ami összeköti a padlót a ferde tetősíkkal. Amolyan polcozott oszlopos megoldással. Ezt azért is találom jó ötletnek, mert többfunkciós lenne a polcoknak hála.      
 
Szia Doki!
 
Ezt nem értem teljesen. Ha a padló és a ferde síkú mennyezettet összekötöd egy csővel pl amin a proji lesz akkor hol lesz az ülőpozíció? Az oszlop előtt? Mert akkor igencsak közelebb kerülsz a vászonhoz..
(De ha beraksz egy széket középre és az oszlophoz szorosan ülve a combjaid közé esik az sem rossz legfeljebb elhajolsz kicsit oldalra hogy lásd a képet )
 
Az a megoldás nem volna rossz amit említettem nem bánnád meg mert az a "fészkes" polc dolog ami egybe lenne tapétázva flotex-el a többi falrésszel szerintem ilyen szempontból praktikusabb és nem foglal alul helyet..Szépen egybeolvadna a menyezettel és a proji kábelei sem látszódnának mert minden "elbújna" mögötte..
 
 
Ez a "keresztbe" elrendezés (vászon + vetítő) nem kibékítő egyáltalán számomra,bár a méretek máshogy jönnének le élőben mint képeken.Nekem végülis mindegy a tiéd lesz. De nagyon az elején vagy még így most változtathatsz még mindíg nem késő.. Akik még megemlítették (Red és fehérlaci) ők is hasonlóképp gondolkodnak mint én ezen a téren
De gondolom hiába beszélek itt úgyis röghöz kötött vagy ilyen téren (kábelcsatornák végleges helye miatt)
 

Egyszerűen kikapcsolt. Simán visszakapcsoltam és ment, mintha misem történt volna. De ismerve a jelenetet, látnod kellett volna az arcom, mikor közeledett a robbanás...   félszem becsuk, fog összeszorít... 
El nem tudom képzelni mi történne itt 82-es hangerőn. A nappalim nagyon kiemeli a mélyeket. Ez konkrétan nagy baj, mert itt tényleg érvényesül az, hogy az alacsony frekvencia rátelepszik a többi hangra. Van mikor hosszan bebúg. Én nem is merném feltekerni 70-re sem, mert attól félnék leszakad az álmennyezet..
 
mmm.. érdekes ez az akusztika dolog. Ha belegondolok, vannak akik ugyanazzal a rendszerrel más szobát ki sem próbáltak még , és simán előfordulhat, hogy a rossz akusztikának hála, rosszul ítélik meg a szettjüket. Sztem nagyon nagy hangsúlyt kéne fektetni az ilyesfajta optimalizálásra. Az emeleten megteszek mindent ennek érdekében. 

 
Nekem is kapcsolt már le a 876 egyszer amikor rendesen "adtam a szájának" Red az 5010 azért más téma. Ha nem így volna akkor már baj lenne...
Az biztos hogy az Onkyo "háza táján" - és más egyenrangú AV vasakhoz hasonlítva is - egy kimondottan erőteljes jó mozihangú masina az onkyo 876!
Nekem az én rendszeremben akkor az ereje megfelelt ahhoz mérten hogy egy egydobozos gép,persze volt vége neki azért..
 
A mélyek milyenségén (akusztikától függetlenül is) sokat fog változtatni majd a processzor finomabb mélykezelése és a végfok dinamikája.. Az Onkyo egyébként is hajlamos kenni a mélyeket és nem egy kifinomult a szubtartományban (Nekem pl Bandi Z7-ese ilyen téren nagyon tetszett mert nagyon jól kezelte a mélyeket még a komplikáltabb jelenetekben is más AV egybevasakhoz mérten is amiket eddig hallottam magamnál vagy másnál)
Pl a D EQ-t ha használod akkor túlbuzgó mélyeket adhat az Onkyo.Persze ha nincs szub akkor jól jöhet,.Szerintem a D EQ  használata sokkal jobban kinyitja hátra a teret és több részletet ad a surround térben ezért jobb emiatt használni az opciót mintsem a mélyek miatt.. Ha nincs szub akkor más a helyzet de ennyit tud és ezzel kell beérni míg nincs más..
 
Gondolom a szepinél hallott mélyek azért valamilyen szinten már mérvadóak lettek a nála eltöltött demó után..

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: batman98 »



A Végjáték viszont kellemes csalódást hozott. A kritikákat hallva nem számítottam semmi jóra, talán ezért is tetszett. Amolyan popcorn sci-fi. Vannak benne grandiózus jelenetek, jó kis effektekkel. Tesztelésre sem utolsó. 
 


 
Az Ender's Game elég érdekesre sikerült; amellett hogy most már vastagon létezik a Tini sci-fi kategória, a hangjával se spóroltak.
 
Az utolsó "játékok"-nál valami brutálra sikerült a mély szekció, lehet tesztelni vele rendesen mit bír a cucc és a helyiség.
Olyan Oblivion féle visszadobjuk isteni Tom-ot a szakadékba - ránk dől a szoba effekt, legalábbis nálam magától kinyílt a gardrób ajtó .
 
Ha lesz szub mindenképp kínáld meg vele az érzékszerveidet .
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Egyszerűen kikapcsolt. Simán visszakapcsoltam és ment, mintha misem történt volna. De ismerve a jelenetet, látnod kellett volna az arcom, mikor közeledett a robbanás...   félszem becsuk, fog összeszorít... 
El nem tudom képzelni mi történne itt 82-es hangerőn. A nappalim nagyon kiemeli a mélyeket. Ez konkrétan nagy baj, mert itt tényleg érvényesül az, hogy az alacsony frekvencia rátelepszik a többi hangra. Van mikor hosszan bebúg. Én nem is merném feltekerni 70-re sem, mert attól félnék leszakad az álmennyezet..
 
mmm.. érdekes ez az akusztika dolog. Ha belegondolok, vannak akik ugyanazzal a rendszerrel más szobát ki sem próbáltak még , és simán előfordulhat, hogy a rossz akusztikának hála, rosszul ítélik meg a szettjüket. Sztem nagyon nagy hangsúlyt kéne fektetni az ilyesfajta optimalizálásra. Az emeleten megteszek mindent ennek érdekében. 
 
 
 
*kieg.:
Lehet, hogy a HTPC miatt, a nálam használt 57-58, normál lejátszó esetében akár 65-70-es hangerőnek is megfelelhet????     
 
*kieg2:
Mondjuk ebben lehet valami, mert mikor Pio DVD-ről váltottam HTPC-re, hirtelen alacsonyabb hangerőt kellet használnom. 

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »


 65-ös hangerőn a robbanásnál leváltott az erőlködő.
Ez pontosan mit jelent?   
 
(Fehérlacinál 82-n szoktuk demózni az 5010-est.  )
 
A Végzet ereklyéi, szerintem nem volt rossz. Persze lehet, hogy már lejjebb tolódott az igényfaktorom, mert kevéske igazán jó film van.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Lassan bejáratódik a Clarus szett. Még mindig szub nélkül, de már úgy érzem kezdem kiismerni az alsó tartományt is. Ezzel a szettel végre megjött a centercsatorna hiányolt ereje. Onkyo 876-al hajtom, és megállja a helyét, de amint lehet lépek tovább proci+végfok irányába. Van egy Ironman-es tesztjelenet, mikor Tony Stark felöltözteti magát, majd egy hangrobbanás kíséretében elrepül Közel-Keletre. 65-ös hangerőn a robbanásnál leváltott az erőlködő.  Mondjuk ezen a hangerőn nem szoktunk mozizni, általában 57-58 a használatos.
Bátran kimerem jelenteni, nagyon jó döntés volt belevágni. Maximálisan elégedett vagyok, és hosszú távon maradni fognak a "picikék". Köszönöm az ajánlásokat elsősorban Szepinek, Fodesznek, Firekillernek, Raynek, és persze mindenki másnak aki szereti!       

 
 
 
 
Hogy legyen egy kis filmes téma is... A napokban két mozi volt porondon:
 
Végzet ereklyéi. Messze kerülendő. Egyszerűen nem tudott lekötni. 

 
 
 
 
A Végjáték viszont kellemes csalódást hozott. A kritikákat hallva nem számítottam semmi jóra, talán ezért is tetszett. Amolyan popcorn sci-fi. Vannak benne grandiózus jelenetek, jó kis effektekkel. Tesztelésre sem utolsó. 

 
 
 
+1. A szerelempatak. Ez egy igen érdekes doku. Hatalmas hangulatot tud teremteni a maga ~70 percével.  Aki nem látta, és nem csak a hálivúdi filmvilágban él, nézze meg feltétlen.   

 


Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



  http://www.projectionscreen.net/build-y ... rst-build/
 
Én nem csinálnék falat a vászonnak, legalább lenne hely alatta a centernek és az elektronikának. A centert is és a frontokat is lehetne egy síkba rakni a vászonnal, mert a ferde sík alá simán beférnének. Legalább nem tükröződnek a vetített kép fényei a hangfalakon, sem a centeren sem a frontokon, én kifejezetten ürülnék, ha így meg tudnám oldani.

 
Ötletes, tiszta megoldás. 
 
A frontoldali hangsugárzók mindenképp egy síkban lesznek a vászonnal. Egyelőre még nincs végleges megoldásom. Azt tudom, hogy nem szívesen látnám a kábelkavalkádot a technika alatt/mögött. Folyamat gondolkodom a jó megoldáson.
A másik oldalon a proji helye viszont már kiforrni látszik. Nem függesztve lenne, hanem állványon. Olyan állványon, ami összeköti a padlót a ferde tetősíkkal. Amolyan polcozott oszlopos megoldással. Ezt azért is találom jó ötletnek, mert többfunkciós lenne a polcoknak hála.      

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


  http://www.projectionscreen.net/build-y ... rst-build/
 
Én nem csinálnék falat a vászonnak, legalább lenne hely alatta a centernek és az elektronikának. A centert is és a frontokat is lehetne egy síkba rakni a vászonnal, mert a ferde sík alá simán beférnének. Legalább nem tükröződnek a vetített kép fényei a hangfalakon, sem a centeren sem a frontokon, én kifejezetten ürülnék, ha így meg tudnám oldani.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »

Lehagytam a nevét:-)Trim-tex magic corner!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Fuuu ez jó, köszönöm!!!!

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »

Ezeknek a dilettációs anyagoknak nézz utána mert tökéletes megoldás dőlt szögek és falak sikban való repedésmentes hézagolásához,alkalmazása egyszerű kétoldalt tűzőgeppel(a közepe kb 1cm-es szilikon a két széle műanyag) felrakod utánna 3réteg gipsz csiszol a középső nútból a gipszet finoman lekaparod fested/tapétázod és kész,évek óta használom és még nem volt panasz,rigips képviseleteknél általában kapható/rendelhető.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Tudod-e, hogy van akusztikus karton is? A kék.
 
Sok múlik majd azon is hogyan tudod az egész válaszfaladat akusztikailag elcsatolni a padlótól és a mennyezettöl. Meg az ajtó szigetelésétől is.
 
A.L.

 
Nézegettem anno azokat is, aztán még sem került be a rendszerbe.
 
Igen, tudom sok múlik az összeszerelésen. Alul és felül is a profillemezek alá rakok 3mm-es gumiszalagot. A gipszkartonokat nem engedem le a padlózatra, sem fel a plafonig. 3mm-es hézagot hagyok, és azt kitöltöm majd a greenglue hézagtömítőjével.
Ami problémás az ajtónál lévő rész. 

 
Nem tudom, hogy az ajtónál a két falat, hogy zárjam le anélkül, hogy erős mechanikus kapcsolást hozzak létre.     
Arra gondoltam, hogy oda is rakok gumiszalagot, majd a tetejére a gipszkartont. 
 


Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”