Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dhcodoki moziszobája

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Igen, ez nekem is eszembe jutott, de az újabb plusz költség.. igaz nem sokat dobna rajta.. Lehet annál több rámegy a glettelés miatt... valóban meggondolandó..
Gletteléssel/gipszeléssel ha ennyire kilóg a csavar nem javítható az biztos,még azon gondolkodtam ha 2mm fúróval előfúrsz és utána küldöd a csavart ,lehet szokatlan megoldás gk-nál,de lehet segít a csavarnak roncsolás nélkül megkapaszkodni a profilban és eltereli a gumit a csavar elől.

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »


Szerintem nem lesz jó. Be kell húzni jobban a csavart, különben nem tudod rendesen kiglettelni. Ha kilóg, akkor telibe kell glettelni az egész falat, az pedig nagyon macerás. Értem, hogy nem akar belekapaszkodni a menet a vékony lemezbe, az a gond. Esetleg tegyél a profilba cseréplécet, akkor befogja húzni rendesen.
Ott az "igazság" ami a megoldást illeti. Szerintem is bramac tetőlécet a profil alá és fakötésű gk csavarral be lehet huzatni a csavarfejeket.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Az üvegtapéta alatt mit értesz?? Rákerestem, leginkább azokat a tapétákat dobja ki, amit az üvegre ragasztanak.. 
Fish erre gondolt sztem: http://www.szephazak.hu/lakberendezesi- ... peta/1041/
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



A csavarbehajtásnál szerintem a gumi és a szivacs miatt lehet a probléma mert a gk és a profil között nem elég merev a kapcsolat,próbáld ki hulladékon gumi nélkül,egyébként ez nem jelenthet problémát sztm.
 

 
Csak azokra a profilokra tettem gumit és szivacsot, amik a födémmel, illetve a mennyezettel érintkeznek. 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Mi is becsavartuk rendesen ,nem szabad ,hogy kilógjon a csavar feje.. ettől függetlenül teli glettelték nekem is és + még ment rá üvegtapéta+ festettem.. 
Az üvegtapéta alatt mit értesz?? Rákerestem, leginkább azokat a tapétákat dobja ki, amit az üvegre ragasztanak.. 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Basszus, ezt én is szeretem, de rég nem jutott eszembe
Sok érzés köt az Everlast számokhoz! Örök kedvenc marad..  
 
https://www.youtube.com/watch?v=17FZIncZi8Q

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Még azt is kipóbálhatod,hogy a tűzgátlóra ráraksz sima 12,5-est azon az oldalt is,hátha úgy okés,egy próbát lehet megér(kis darabon,ha működik relatíve nem nagy költség).
 
Igen, ez nekem is eszembe jutott, de az újabb plusz költség.. igaz nem sokat dobna rajta.. Lehet annál több rámegy a glettelés miatt... valóban meggondolandó.. 

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Deadpool »



Úgy néz ki beszereztem az aktuális válaszfalakhoz szükséges anyagokat, holnap kezdődik az építkezés. 
 
Ma inkább a kertben foglalatoskodtam. Majd délután nekiálltam életem második töki pomposának.
Nem vagyok konyhatündér, de azt tudom, hogy itt sem szabad kispórolni az anyagot.   Ekkor még nem tudtam, hogy ma kutyák ünnepelnek, vagy mi.  
20140311_152151.jpg
Aztán a végén bebizonyosodott. Ma nem spórolunk a szénhidráttal. 
20140311_164413.jpg
  
 
A sütéshez egyik nagy kedvencem Everlast pengette a húrokat: 
Imádom ezt a nótát!!!!!!!!! 
https://www.youtube.com/watch?v=Owr7gA9 ... InHOsCjs3_
 
 
Ha van kedved nyugodtan csatold kedvenc előadód, szívesen fogadom, hátha rálelek valami újra. 

Basszus, ezt én is szeretem, de rég nem jutott eszembe
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »

Mi is becsavartuk rendesen ,nem szabad ,hogy kilógjon a csavar feje.. ettől függetlenül teli glettelték nekem is és + még ment rá üvegtapéta+ festettem.. 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »

Még azt is kipóbálhatod,hogy a tűzgátlóra ráraksz sima 12,5-est azon az oldalt is,hátha úgy okés,egy próbát lehet megér(kis darabon,ha működik relatíve nem nagy költség).

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Nekem így első ránézésre jónak tűnik a csavarfej,ha nem lóg ki a síkból akkor okés,festésnél/gipszelésnél sem lehet gond,ha véletlen lecsiszolod a csavar felületét akkor sem fog rozsdásodni beltérben.
Ha fested a gk-t akkor 2/3rétegben illesztéseknél gipszeld az első réteg előtt öntapadó hézagoló hálót ragassz,utána teljes felület glettelését javaslom a tökéletes és egységes felület érdekében, aztán csisz,fest és kész!
Viszont ha flotex tapétát használsz akkor nem fontos a teljes glettelés és a csavarfejek miatt sem kell aggódnod mert a flotexnek elég nagy az anyagvastagsága ahhoz,hogy eltakarjon kissebb hibákat.
A csavarbehajtásnál szerintem a gumi és a szivacs miatt lehet a probléma mert a gk és a profil között nem elég merev a kapcsolat,próbáld ki hulladékon gumi nélkül,egyébként ez nem jelenthet problémát sztm.
Pofás rétegrend, jól kitaláltad műkodni fog/kell!

 
Eddig telón néztem,most nagygépen és javítom magam és ez tényleg nem jó,nagyon kilóg a csavar ez nem frankó sajna festő szemmel is, ki kell találnod valamit red javaslata, vagy teljes lécvázkeret!

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Szerintem nem lesz jó. Be kell húzni jobban a csavart, különben nem tudod rendesen kiglettelni. Ha kilóg, akkor telibe kell glettelni az egész falat, az pedig nagyon macerás. Értem, hogy nem akar belekapaszkodni a menet a vékony lemezbe, az a gond. Esetleg tegyél a profilba cseréplécet, akkor befogja húzni rendesen.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Nekem így első ránézésre jónak tűnik a csavarfej,ha nem lóg ki a síkból akkor okés,festésnél/gipszelésnél sem lehet gond,ha véletlen lecsiszolod a csavar felületét akkor sem fog rozsdásodni beltérben.
Ha fested a gk-t akkor 2/3rétegben illesztéseknél gipszeld az első réteg előtt öntapadó hézagoló hálót ragassz,utána teljes felület glettelését javaslom a tökéletes és egységes felület érdekében, aztán csisz,fest és kész!
Viszont ha flotex tapétát használsz akkor nem fontos a teljes glettelés és a csavarfejek miatt sem kell aggódnod mert a flotexnek elég nagy az anyagvastagsága ahhoz,hogy eltakarjon kissebb hibákat.
 
A csavarbehajtásnál szerintem a gumi és a szivacs miatt lehet a probléma mert a gk és a profil között nem elég merev a kapcsolat,próbáld ki hulladékon gumi nélkül,egyébként ez nem jelenthet problémát sztm.
 
Pofás rétegrend, jól kitaláltad műkodni fog/kell!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Egy filmajánló, hogy ne csak unalmas téma legyen.
https://www.youtube.com/watch?v=gwgfeR2pMuE

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



A csavarbehajtásnál csupán azért van így mert nincs a gipszkarton lap mögött húzása a profillemeznek azon a ponton ahol a csavar nem ment be teljesen Ezért nyomja ki a profillemezt inkább,nem a karton kemény neki...Annak át kell mennie rajta ne kíméld
 

 
Lehet nem jól fogalmaztam, és elbeszéltünk egymás mellett. Lefotóztam:
 
Szóval a csavarfejet nem mindig tudom behúzatni. 

 
Az a gond, hogy a tűzgátló GK nagyon merev anyag. A profillemez a csavar tövénél kiperemesedik mintsem, hogy belekapaszkodjon, és behúzza a másik oldalon a fejet a GK-ba. Próbálkoztunk sűrű menetes lemezcsavarral is, de eredménytelenül. 

 
Sztem a megoldás az lett volna, hogy nem 0,5-ös profilt veszek, hanem vastagabb anyagút.. de ki a tököm gondolt erre...

 
 
Kb. 40%-ban így jártunk. Elég macera lesz festéskor. Gondolom ki kell glettelni a falat rendesen. Félek, hogy csiszoláskor megsértik a csavar fejét, s az idővel rozsdásodni fog a festék alatt.     
 
Amúgy továbbra is ajánlom a tűzgátló GK-t. Sűrűn szőtt üvegszálak találhatóak benne, és a súlya sem csekély. Ezáltal nehezebb vele dolgozni, de meghálálja.  

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Elkészült a mozi válaszfal 1/3-a. Erről készítettem egy metszet fotót. Balról jobbra haladva: 15mm tűzgátló GK; 100mm Rockwool XD kőzetgyapot; 20mm légrés; 50mm Heraklith C; 100mm Rockwool XD kőzetgyapot; 15mm tűzgátló GK; greenglue; 12,5mm normál GK.
A lapok nem érik sem a mennyezetet, sem a födémet. Itt greenglue hézagtömítőt használtunk. A profilok alá rezgéscsökkentő szivacs csíkot, és 3mm vastag mikro bordázott gumit tettünk. Így elsőre marha jónak tűnik.

 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »



A tűzgátló 15mm-es gipszkarton nagyon durva. A normál menetű előfúrós gipszkartoncsavar fejet alig lehet behúzatni a lapba. Inkább kiperemesedik a másik oldalon a profillemez anyaga, minthogy behúzza a fejét a gipszlapba.
 
...és a hét történése!!!!!:
 
220cm széles vásznat terveztem. Erről nagyon gyorsan lebeszéltetek, mondván idővel kicsinyleni fogom.. meg ugye mégis csak a méret a lényeg.  ...hát jó, legyen 240 széles. Erre pár napja kaptam egy kihagyhatatlan ajánlatot egy 250 széles vászonra. Gyors méricskélések, számolgatások, módosítások, és hoppp megköttetett az üzlet.  Reményeim szerint kényelmesen ki is tudom vetíteni azt.
 Szóval VÁSZON, PIPA! 

 
A csavarbehajtásnál csupán azért van így mert nincs a gipszkarton lap mögött húzása a profillemeznek azon a ponton ahol a csavar nem ment be teljesen Ezért nyomja ki a profillemezt inkább,nem a karton kemény neki...Annak át kell mennie rajta ne kíméld
 
Doki,biztos hogy nem fogod megbánni a szélesebb vásznat majd!Jó döntés a 250 széles vetítő felület!
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Red75!
Sztem átsiklottál a témán, pár hozzászólással előrébb már kitárgyaltuk ezt a fotelt.
 
Szerdán folytatjuk a válaszfalak építését. A mozit leválasztó fal kis része is épül, erről a héten csatolok majd fotókat. ....hááát "érdekes" fal lesz.   A tűzgátló 15mm-es gipszkarton nagyon durva. A normál menetű előfúrós gipszkartoncsavar fejet alig lehet behúzatni a lapba. Inkább kiperemesedik a másik oldalon a profillemez anyaga, minthogy behúzza a fejét a gipszlapba. A súlya is szinte duplája a normál gipszkartonnak. Ebből építem a gyerekszoba falát is. Sztem nem lesz nagy gond az áthalással.   Csak a födém bírja. 
 
 
 
...és a hét történése!!!!!:
 
220cm széles vásznat terveztem. Erről nagyon gyorsan lebeszéltetek, mondván idővel kicsinyleni fogom.. meg ugye mégis csak a méret a lényeg.  ...hát jó, legyen 240 széles. Erre pár napja kaptam egy kihagyhatatlan ajánlatot egy 250 széles vászonra. Gyors méricskélések, számolgatások, módosítások, és hoppp megköttetett az üzlet.  Reményeim szerint kényelmesen ki is tudom vetíteni azt.
 
Szóval VÁSZON, PIPA! 
 
...és akkor jöjjön egy kedvenc (kicsit szomorú, de imádom a bandát!!!):
 
ROAD
https://www.youtube.com/watch?v=th8WgJPmDmU

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Már túlvagyunk a témán, de találtam egy nagyon jó mozis fotelt, ami ugyan bőrszövet, de roppant kényelmes, dönthető, lábtartója is van és most nagyon akciós: http://jysk.hu/nappali/fotelek/masszazs ... r-colorado
Pont ilyen használat közben: http://budaibutor.hu/szekek-fotelok/159 ... fotel.html
Bele is huppantam, bitang jó.
Ha jól tudom, Cutler moziszobájában is ilyenek vannak.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

2,5mm2-es tömör réz huzal szimpla szigeteléssel. 

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Vissza a kábeltémára. Jelenlegi tervem szerint a kismegszakítóktól indul egy jobb minőségű kábel a technika irányába. ahol nem lesz dugalj, hanem a falból kijövő kábel végére IEC dugó kerül, és ez közvetlen csatlakozik a fapaci féle elosztóba. Ezzel a gyenge láncszem kilőve.
Milyen felépítésű és keresztmetszetű kábelt választottál(árnyékolt sodrott, árnyékolt tömör stb...)?

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Vissza a kábeltémára. Jelenlegi tervem szerint a kismegszakítóktól indul egy jobb minőségű kábel a technika irányába. ahol nem lesz dugalj, hanem a falból kijövő kábel végére IEC dugó kerül, és ez közvetlen csatlakozik a fapaci féle elosztóba. Ezzel a gyenge láncszem kilőve.

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: pégyé »



A Forma 1 kedvelőknek ajánlott film: Hajsza a győzelemért, Niki Lauda és James Hunt párharca, igaz történetet dolgoz fel...!!!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Aleksz83!
:DDDD
 
Batman98!
Én akkor fogok ünnepelni, ha Raikonnen 2015-ben csatlakozik a Hondához. Na az nagy királyság lenne..  

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: batman98 »



Vasárnap reggel koránkelés?? 6:30-kor műsor....
(érdeklődési körödből gondoltam)

 
Naná, már reggel ötkor elkezdem szurkálni a RB10-es voodoo babát . 
 
Finn rokonok szerepelnek a drukk lista elején, és egy nem top csapat. Tavaly Lotus, idén furcsa lesz de újra Williams .
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”