Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dhcodoki moziszobája

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Morph írta:
2019.11.18., hétf. 16:53

Persze ehhez is még mindig HT-pc is kell. Ez van. De, hogy a képükbe belekötni nehéz az biztos.
Ne viccelj, nem kell hozzá más, mint egy billentyűzet, vagy egy okosteló :D

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

HMS?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Cutler írta:
2019.11.18., hétf. 19:20
Ki az a “Sanyibácsi”?
Nem hallottál még Sanyibácsiról?
Sem a látása, sem a hallása nem a régi, de tudja a tutit!
:D

Elnézést tőle, sajnos én sem ismerem...

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Ki az a “Sanyibácsi”?

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Morph írta:
2019.11.18., hétf. 16:53
szepi0808 írta:
2019.11.16., szomb. 12:29
DeLorean írta:
2019.11.15., pén. 18:03
Sajnos azért be kell látni, hogy itt a 4k, itt a HDR, itt a többi ezzel kapcsolatos dolog és már itt van lassan a 8K is.

Ahogy nem vesz senki (vagyis nagyon ritka) régi felső kategóriás erősítőt, pedig egy Pio AX10Ai piszok jó cucc, ezeknek a projektoroknak is leáldozott.

SZVSZ.
Ezek az olcsó, összefabrikált, öreg dlp-k engem sem hoznak lázba. Láttam már pár ilyen gépet, mikor voltam beállítani. Ok, hogy olcsó, de mondjuk egy Sony 270-es képével nem tud verekedni és hdr az off, azt nem muszáj erőltetni, de persze drágább is, de gari és az elavultság sem hátrány.
Persze ehhez is még mindig HT-pc is kell. Ez van. De, hogy a képükbe belekötni nehéz az biztos.
Volt itt ma egy fórumtársunk (Khaosz) épp nem rég volt Sanyibácsinál, nem kis meglepetés érte, mikor végig nézte a demóanyagokat, amit hozott. Én nem is mondok semmit, majd ő elmondja, ha akarja, hogy mit tapasztalt. Nem is ment el üres kézzel ;)
A lényeg, hogy attól, hogy nekem nem jött be az a vonal, attól még, még másnak tetszhet.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Morph »

szepi0808 írta:
2019.11.16., szomb. 12:29
DeLorean írta:
2019.11.15., pén. 18:03
Sajnos azért be kell látni, hogy itt a 4k, itt a HDR, itt a többi ezzel kapcsolatos dolog és már itt van lassan a 8K is.

Ahogy nem vesz senki (vagyis nagyon ritka) régi felső kategóriás erősítőt, pedig egy Pio AX10Ai piszok jó cucc, ezeknek a projektoroknak is leáldozott.

SZVSZ.
Ezek az olcsó, összefabrikált, öreg dlp-k engem sem hoznak lázba. Láttam már pár ilyen gépet, mikor voltam beállítani. Ok, hogy olcsó, de mondjuk egy Sony 270-es képével nem tud verekedni és hdr az off, azt nem muszáj erőltetni, de persze drágább is, de gari és az elavultság sem hátrány.
Régen Te is dlp párti voltál, pedig csak egy Optomád volt és az sem a nagy chippel szerelve. Nem tudom hol és kinél láttál, ilyen mókolt gépet, de az biztos, hogy az általad említett Sony sok aspektusában elvérezne ezen gépek mellett. A szivárvány esetleg csak, amit csak a hülye vitat el , hogy nem hátrány, de biztos vagyok benne, hogy ezek a gépek sokkal jobb ár/teljesítmény mutatóval rendelkeznek.
Nemsoká megérkezik az öreg nem annyira olcsó gépem kintről (f35), ami átalakítás után (mókolás) minden bizonnyal nagyjából bármiben felveszi a versenyt még a legtöbb sok milliós vetítővel is töredék áron. Az amiért eddig, nem ilyet szereztem a rövid vetítésű lencse volt. Most végre remélem összeáll a rendszer és én nagyon bízom Palink szakértelmében, hogy rádobunk egy kicsit.. Ami miatt a kicsi barco-t cserélem, a rövidebb vetítési táv és a nagyobb felbontás. És még esetleg a lézerezhetőség.Na, ha az is összejön, akkor 1440p-s felbontáson kb 1:10000 natív kontraszttal, kb 1000 feletti lumennel kalibrálva azt hiszem elleszek évekig. És még mindig bőven a legkisebb Sony ára alatt leszek.
Vannak buktatói a projektnek, de addig is az öreg pici barco-val elvagyok...
Persze ehhez is még mindig HT-pc is kell. Ez van. De, hogy a képükbe belekötni nehéz az biztos.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

dhcodoki írta:
2019.11.15., pén. 21:53
Lehet bennem van a hiba, de valahogy nem tud még elkapni ez a 4K, HDR láz. Amíg ilyen vetítő árak vannak, addig én tuti nem lépek erre az útra. A FHD filmek bőségesen kiszolgálnak. Lehet öregszem, de szívesebben nyüstölök olcsó, de mégis megbízható (!) és minőségben is (!) megfelelő dolgokat. Valamelyik totalcar-os videóban egy pályakör közben elhangzott, hogy "legnagyobb élvezet az olcsó autót vezetni". Azt bátran beteszed a kanyarba, vagy lepadlózod mikor kedved tartja. Mellette nyugodt vagy, mert ha kikönyököl a hajtókar, hát nevetsz egy jót és veszel másikat.
...hisz ezért álltunk át pl. a Crown hajtásra, vagy nem?! :)
Kicsit provokatívnak szántam az írásomat, de én meg éppen fordítva gondolkodok mostanában.

Sok régebbi, csúcs projektort használtam korábban és ezek a mai műanyag vackok nem nagyon tudnak olyan képet nyújtani 1080P-ben.
Ugyanúgy vagyok vele, mint az autóval. Fogalmam sincs, hogy mi az a hajtókar, csak vigyen el A pontból B pontba gond nélkül.
Ha már 4K-s dolgokat kölcsönzök, akkor jelenítse meg olyan valami, ami 4K-s. (jelenleg csak szeretnék ilyet)

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Én olyan 50% rá saccolnám. De mint mondtam, nem egy a felbontás és az ár sem és csak a tapasztalatom írtam le, bocsánat. Ha neked tetszik, akkor élvezd!
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Tökéletesen összefoglaltad mit gondolok a témáról.

Annyit hozzátennék még, hogy Pali szerint az alkatrész utánpótlás is egyszerű, mivel több típus/márka használja ugyanazon egységeket. S akár ennyi pénztért egy donort is könnyedén tud vásárolni az ember.

A másik, hogy ezen "ipari" gépek simán bírják a nonstop strapát. Hétfőn reggel 07:00-kor bekapcsolod és vasárnap éjfélig hajthatod. Persze ez nonszensz, de a tudat, hogy így megvannak tervezve, nyugodtsággal tölt el.

A mostani géppel, ha szünetet kell tartanom, mert például kong a popcorn vödör, akkor mindig földszintre rohanás, majd kapkodva megy a feltöltés. De, ha hasonló vetítőm lenne, mint KP-nek, kb. letojnám a szünetidőket. Persze a mostani proji is bírja valamilyen szinten a strapát, (ezen téren kicsit úgy gondolkodunk, mint sok leendő autótulajdonos, akik a 150ezer km-es állás láttán hanyat-homlok menekülnek) ettől független marha megnyugtató tud lenni, hogy ezzel nem igazán kell foglalkozni.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Én egyébként ezeket a beszélgetéseket rohadtul nem élvezem. Szívesebben csinálnék mást, csak egyszerűen nem akarom, hogy így maradjanak fenn dolgok, a fórumot olvassák kezdők is. Ez egy nyilvános fórum, mindenkinek lehet véleménye, ahogy nekem is. Az én véleményemmel ugyanúgy lehet nem egyet érteni, reagálni rá, ahogy ezt ugyanúgy megtehetem én is.

Halálból visszahozott, mókolt stb. Csak sziporkáznak a jelzők. Én kértem a mókolást, ezt kellene mindenkinek megérteni. Ez nem kötelező, hanem opcionális. Pali leírta mit tud rajta alakítani, ha kérem. De már az átalakítások előtt sirály képe volt, relatíve kis pénzért. Többször megnéztem a kis gép és a nagy gép képét is. A vicc az, hogy a kis gép ugyanezt a képet tudja 300.000-ért. Néhány dologban kevesebb, pl. nincs vízszintes lens shift. De nyugodtan oda lehet tenni 1-1,5 milliós gépek mellé. Aztán ha ezen lehet mégjavítani, miért ne? Inkább el kellene ismerni a másik tudását, hogy eljutott arra a szintre, hogy bele tud nyúlni egy ilyen gépbe és tud rajta tovább javítani.

De nem kötelező kérni a mókolást, ha akarom, elhozom gyári állapotban és akkor nem mókolt gépem van, hanem 100% gyári állapotú. Ami mókolás nélkül is simán veri sokszoros árú új gépek képét. De mivel nincs szükségem két lámpára, ezért egylámpásítottuk a gépet. Ez volt az egyik mókolás. Csökkentettünk a max. fényerőn a kontraszt javára, kisebb hőtermelése lett a gépnek és kevésbé forog a ventije stb stb. De ha egyszer majd akarok 8!!! méteres képet vetíteni, akkor majd visszaalakítjuk. Mert azt is lehet vele. Aztán örökké jön ez a gari téma. Veszek egy új projit többszörös áron gyengébb képpel, arra ugyanúgy nem lesz gari 1 vagy 2 év múlva. Ugyanott vagyok. Csak többet fizettem, és rosszabb képet nézek közben. Az új gép értékvesztését meg én álltam. Mert ha egy masinára nincs gari, kb kétharmadot bukott az árából.

Érdekes módon Fish fel tudta fogni miről van szó. Jó képű gépek ezek, és nem kell vagyonokat fizetni érte. Nem arról van szó, hogy nincs ettől jobb,új gép, mert nyilván van. A kérdés a mennyiért. Ha pedig valaki szerencsés, és megteheti, hogy vegyen egy 3-4-5 milliós gépet újonnan, én nem sajnálom tőle. De itt az emlegetett Sony VPL-VW270ES is. Lista ára 1millió 780 ezer huf. Ha ez a mókolt, halálból visszahozott, elavult, öreg dlp masina 500-ért hozza az 1,8 milliós gép képminőségének 90-95%-át, már akkor jól jártunk. Az meg csak hab a tortán, hogy komplett lencsesorozat van ezekhez a vetítőkhöz. Az ultra közelről vetített nagy méretű képtől a nagyon távoli vetítésig szinte minden megoldható.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

szepi0808 írta:
2019.11.16., szomb. 22:50

Tudom, hogy ezek általában használt, némelyik a hálálból visszahozott és mókolt projektorok, mert biztos a barco mérnökei hülyék voltak. De mindegy is, hagy legyen már saját véleményem jó? Ha nekem nem tetszik, akkor az téged ne zavarjon, köszi.
Természetesen lehet saját vélemenyed!

Igen ezek használt gépek. Hogy a halálból visszahozott... ha azt vesszük hogy nem vetített akkor igen. Viszont lehet hogy csak egy kábel csúszott le, vagy valami biztosítek baja volt, vagy akármi más apróság... Lehet hogy tápegyseg vagy egyeb, és kettő rooszból lettek összeválogatva a működő alkatrészek. Ilyen szempontból mókolás.

Azért a világ "szerrncsésebb" felén könnyebben cserélnek dolgokat. Vagy kifutott az idejük, vagy csak nem foglalkoznak a kavításukkal mert mar x évesek és vesznek újat. ( Hány olyan ceg van ahol pl. 3 évente lecserélik a laptopokat, PC-ket és meg lehet őket venni kicsi pénzért, ezek otthon még tökéletesek...).

Tuningról, nem hülyék a Barco-nál sem. De mindent lehet optimalizálni. Tuningolnak autókat is minden márkából. Pedig a Mercedes megg Audi, Porsche, Ferrari is milliárdokat költ fejlesztésre.

Meg tudjuk hogy a kereskedelem nem arról szól hogy a végfelhasználó a legkevesebb pénzert a legjobbat kapja!

A DLP-s 4k-s gépek miért nem készülnek normalis DMD-vel??? Megtehetnék! Miert a szarabb VHS terjedt el anno, vagy a Bluray HDDVD helyett? Mind anyagi érdek miatt.

De ezt Te is mind jól tudod!

Aki idegenkedik a használttól ( megértem őket) úgysem fog ilyet venni. Ez is egy alternatíva csak.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

-KP- írta:
2019.11.16., szomb. 19:29
szepi0808 írta:
2019.11.06., szer. 20:07
Az más, hogy használt, lecserélt, nem túl márkás cuccokból
szepi0808 írta:
2019.11.16., szomb. 12:29
Ezek az olcsó, összefabrikált, öreg dlp-k engem sem hoznak lázba. Láttam már pár ilyen gépet, mikor voltam beállítani. Ok, hogy olcsó, de mondjuk egy Sony 270-es képével nem tud verekedni és hdr az off, azt nem muszáj erőltetni, de persze drágább is, de gari és az elavultság sem hátrány.

Miután a pro topikban sikerült lefikázni a hangfalakat, most a projektorokon a sor? Nem fogy az Epson 9400, vagy mi a baj?
Cutler használ még ilyen vetítőt,de az ő vetítője gyári állapotú. Az enyém az, ami tuningolva lett. De bármikor visszaalakítható gyári állapotra. Ez az összefabrikált kifejezés pedig nem állja meg a helyét. Pali képes olyan átalakításokra ilyen gépeken, amik valós képminőség javulást okoznak. (De még tuning nélkül is brutál képük van.) Vágod? Bele tud nyúlni egy valaha volt 7milliós masinába és tud rajta javítani. Nem kellene más munkáját így ledegradálni. Főleg úgy, hogy tudtommal még kalibrálni se tudsz, nemhogy belenyúlni illetve fabrikálni egy ilyen masinát.
Tudom, hogy ezek általában használt, némelyik a hálálból visszahozott és mókolt projektorok, mert biztos a barco mérnökei hülyék voltak. De mindegy is, hagy legyen már saját véleményem jó? Ha nekem nem tetszik, akkor az téged ne zavarjon, köszi.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: -KP- »

szepi0808 írta:
2019.11.06., szer. 20:07
Az más, hogy használt, lecserélt, nem túl márkás cuccokból
szepi0808 írta:
2019.11.16., szomb. 12:29
Ezek az olcsó, összefabrikált, öreg dlp-k engem sem hoznak lázba. Láttam már pár ilyen gépet, mikor voltam beállítani. Ok, hogy olcsó, de mondjuk egy Sony 270-es képével nem tud verekedni és hdr az off, azt nem muszáj erőltetni, de persze drágább is, de gari és az elavultság sem hátrány.

Miután a pro topikban sikerült lefikázni a hangfalakat, most a projektorokon a sor? Nem fogy az Epson 9400, vagy mi a baj?
Cutler használ még ilyen vetítőt,de az ő vetítője gyári állapotú. Az enyém az, ami tuningolva lett. De bármikor visszaalakítható gyári állapotra. Ez az összefabrikált kifejezés pedig nem állja meg a helyét. Pali képes olyan átalakításokra ilyen gépeken, amik valós képminőség javulást okoznak. (De még tuning nélkül is brutál képük van.) Vágod? Bele tud nyúlni egy valaha volt 7milliós masinába és tud rajta javítani. Nem kellene más munkáját így ledegradálni. Főleg úgy, hogy tudtommal még kalibrálni se tudsz, nemhogy belenyúlni illetve fabrikálni egy ilyen masinát.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Fish írta:
2019.11.16., szomb. 12:51
De full megértam azokat akik kis pénzből akarnak jót,és ezek a pár 100e ft os gépek ,bazi jó képet tunak még mindig.. :smile32:
Ennyi.
Pl én nem cserélném el a Projectiondesign vetítőmet egy 270-es Sonyra.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »

Nem rosszak ezek a régi gépek, én pld, majdnem c3x1080-et vettem most ,de aztán győzőtt az új technika,számomra ez most kívánatosabb volt :D De full megértam azokat akik kis pénzből akarnak jót,és ezek a pár 100e ft os gépek ,bazi jó képet tunak még mindig.. :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

DeLorean írta:
2019.11.15., pén. 18:03
Sajnos azért be kell látni, hogy itt a 4k, itt a HDR, itt a többi ezzel kapcsolatos dolog és már itt van lassan a 8K is.

Ahogy nem vesz senki (vagyis nagyon ritka) régi felső kategóriás erősítőt, pedig egy Pio AX10Ai piszok jó cucc, ezeknek a projektoroknak is leáldozott.

SZVSZ.
Ezek az olcsó, összefabrikált, öreg dlp-k engem sem hoznak lázba. Láttam már pár ilyen gépet, mikor voltam beállítani. Ok, hogy olcsó, de mondjuk egy Sony 270-es képével nem tud verekedni és hdr az off, azt nem muszáj erőltetni, de persze drágább is, de gari és az elavultság sem hátrány.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Engem a hdr egyelőre nem győzött meg. Kitaláltak egy olyan feature-t, ami a projektorok döntő többségét szó szerint megfekteti. A 4k ok, de ezt se érzem létszükségletnek. De itt se az a fő kérdés, hogy legyen adott egy gép és bemenetén elfogadja a jelet, hanem az, hogy normálisan meg is tudja jeleníteni a 4k-t és/vagy a hdr-t, és ez ezért mennyi pénzt kell leszurkolni. Úgyhogy nem érdekel a hdr. Madvr-el szépen át lehet konvertálni akármilyen másik színskálára a hdr-es anyagot.

Kép

Kép

Persze ehhez pc kell, de Krisztián azt használ, és én is. Úgyhogy amíg van pc és madvr, jöhet akármilyen hdr, meg akárhány K, le fogjuk tudni skálázni elég fejlett algoritmusokkal és fogjuk tudni használni a vetítőt.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

DeLorean írta:
2019.11.15., pén. 18:03
Sajnos azért be kell látni, hogy itt a 4k, itt a HDR, itt a többi ezzel kapcsolatos dolog és már itt van lassan a 8K is.

Ahogy nem vesz senki (vagyis nagyon ritka) régi felső kategóriás erősítőt, pedig egy Pio AX10Ai piszok jó cucc, ezeknek a projektoroknak is leáldozott.

SZVSZ.
A 4k láthatóságát már átrágtuk egy párszor, a lencsébe, a vetített kép minőségébe meg nem igazán lehet belekötni szerintem.

Biztos láttad anno a DC nagytermében hogy mit tudott az a vetítő 4k nélkül. Pl. egy tisztességes filmet nézve mint az Oblivion (1080p létére) fenomenális. Sok 4k-s fim a kanyarban sincs.

Szerintem ha megnéznéd hogy mit tud ez a gép ezért az árért meg pláne, kb az az arány jönne ki mint a pro subodnál...

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »

DeLorean írta:
2019.11.15., pén. 18:03
Sajnos azért be kell látni, hogy itt a 4k, itt a HDR, itt a többi ezzel kapcsolatos dolog és már itt van lassan a 8K is.

Ahogy nem vesz senki (vagyis nagyon ritka) régi felső kategóriás erősítőt, pedig egy Pio AX10Ai piszok jó cucc, ezeknek a projektoroknak is leáldozott.

SZVSZ.
Hát ezzel nem igazán értek egyet, mármint a projektoros részével.
A 4K és főleg a HDR eddig engem csak és kizárólag Barco vetítővel győzött meg(na jó esetleg az 5000-es Sony, vagy a 870-es). De a DC-ben található Barconak is vannak hibái, pl a nagy fényerő miatti szivárványozás. A 3chippes Wodan volt az, amire azt mondtam, hogy minden szinten sokkal jobb, mint egy fullhd.
Viszont egy ház az ára.
A belépő Sonyk nem annyira hoztak lázba, hogy 1.5-3 millióért rohanjak venni.
Ahogy a Sim2-k se, amik ennél többért nem tudnak megvetíteni 3-4m széles vásznat, mert kevéske a fényerejük. Az meg számomra édeskevés, hogy 2,5méteres vásznon, 4-5 méterről nézve milyen frankó képet tud. Szvsz!!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

DeLorean írta:
2019.11.15., pén. 18:03
Sajnos azért be kell látni, hogy itt a 4k, itt a HDR, itt a többi ezzel kapcsolatos dolog és már itt van lassan a 8K is.

Ahogy nem vesz senki (vagyis nagyon ritka) régi felső kategóriás erősítőt, pedig egy Pio AX10Ai piszok jó cucc, ezeknek a projektoroknak is leáldozott.

SZVSZ.
Lehet bennem van a hiba, de valahogy nem tud még elkapni ez a 4K, HDR láz. Amíg ilyen vetítő árak vannak, addig én tuti nem lépek erre az útra. A FHD filmek bőségesen kiszolgálnak. Lehet öregszem, de szívesebben nyüstölök olcsó, de mégis megbízható (!) és minőségben is (!) megfelelő dolgokat. Valamelyik totalcar-os videóban egy pályakör közben elhangzott, hogy "legnagyobb élvezet az olcsó autót vezetni". Azt bátran beteszed a kanyarba, vagy lepadlózod mikor kedved tartja. Mellette nyugodt vagy, mert ha kikönyököl a hajtókar, hát nevetsz egy jót és veszel másikat.
...hisz ezért álltunk át pl. a Crown hajtásra, vagy nem?! :)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: -KP- »

DeLorean írta:
2019.11.15., pén. 18:34
-KP- írta:
2019.11.15., pén. 18:14
Madvr leskáláz mindent. Éljen a PC master race. ;peace;
Igen, és a gramofon is tök jó cucc! :D

gramofon.jpg
Most mondtál egy ordas nagy hülyeséget. Ilyen "szakmai" érvekkel nehéz vitába szállni, úgyhogy nem is fogom pocsékolni az időmet rá. :smile33:

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

-KP- írta:
2019.11.15., pén. 18:14
Madvr leskáláz mindent. Éljen a PC master race. ;peace;
Igen, és a gramofon is tök jó cucc! :D
gramofon.jpg
gramofon.jpg (6.98 KiB) Megtekintve 2345 alkalommal

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: -KP- »

DeLorean írta:
2019.11.15., pén. 18:03
Sajnos azért be kell látni, hogy itt a 4k, itt a HDR, itt a többi ezzel kapcsolatos dolog és már itt van lassan a 8K is.

Ahogy nem vesz senki (vagyis nagyon ritka) régi felső kategóriás erősítőt, pedig egy Pio AX10Ai piszok jó cucc, ezeknek a projektoroknak is leáldozott.

SZVSZ.
Madvr leskáláz mindent. Éljen a PC master race. ;peace;

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Sajnos azért be kell látni, hogy itt a 4k, itt a HDR, itt a többi ezzel kapcsolatos dolog és már itt van lassan a 8K is.

Ahogy nem vesz senki (vagyis nagyon ritka) régi felső kategóriás erősítőt, pedig egy Pio AX10Ai piszok jó cucc, ezeknek a projektoroknak is leáldozott.

SZVSZ.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Személyesen már beszéltük, de leírom itt is. Én egy deka szivárványt nem láttam. Sem a kis gép képén, sem ennek a képén. Cutler-nél a két lámpás felállásban pedig volt hogy direkt a fehér feliratot figyeltem, és semmi. Lehet nekem valami über mákom van és érzéketlen vagyok rá. Vagy vak vagyok, és kellene erősebb szemüveg :D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”