Újdonságok:

ÁRADÓ al-Fórum, árazási kérdések, segítségnyújtás eszközök értékesítéséhez
GDPR-nak megfelelő e-mail-küldési lehetőség az azt engedélyező Felhasználóknak
Új Pro Audio kategória az Adás-vételi al-Fórumban, az XLR-es eszközök és kábelek* új helye

*: MInden ami nem stúdiótechnika és hangszer, ezért akár házi-mozihoz, sztereo rendszerhez is használható lehet.

Dhcodoki moziszobája

Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 329

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Firekiller » 2014.02.26., szer. 09:00

Nagyon ízlésesen berendezett nappali,ahol jelenleg kiélheted a mozi iránti vágyad!

Gratulálok az eddig elértekhez,az elkövetkezendő fejlesztésekhez pedig jó egészséget,kitartást és kreatív ötleteid megvalósítását kívánom! :smile32:

dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2145

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki » 2014.02.26., szer. 08:41

A régmúltba nagyon nem kívánkoznék visszamenni, mert sajnos nem rendelkezem fotókkal. Elég annyi, hogy minden 98-ban kezdődött. Egy Onkyo dolby surround erősítővel, egy Onkyo 7511-es CD playerrel, (az nagyon jó kis lejátszó volt) és egy pár Jamo cornet 195-el. Aztán volt pár készülék, ill. hangsugárzó fejlesztés, igaz közel sem olyan gyakori, mint egyes fórumtársaknál.   

Majd elköltöztem szüleim házából egy kis-másfeles panellakásba. Itt meg volt kötve a kezem rendesen. Egy képet találtam is:

2009-11-25_h_zimozi_002__tm_retezve_www.

Minimozi.  :D 4db Mission M31i + M3c2 center + Polk PSW110 + alien. Mindez Onkyo 607-el hajtva.  :D  Összességében nagyon jó kis panelos szett volt. Bár a szubot sosem mertem megküldeni igazán. Amiért leginkább bejött, az a homogenitása miatt volt. Ja, és azokat az állványokat + a hifipolcot én terveztem. :rolleyes:Az előbbiek homokkal voltak feltöltve, kb. 8kg-ot nyomtak. A plazma, pedig egy alap samsung model. PS50B450, nem mai gyerek. Amúgy nagyon nem ajánlom. A sötét részeket egyszerűen nem lehet szétválasztani. Vannak filmrészletek, amiket egyáltalán nem látni. :smile33: 

Megtaláltam a hifipolc tervrajzát. Ha valakit esetleg érdekel, egy esetleges gyártás miatt:

hifipolc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Aztán 1-2 év szenvedés után sikerült családi házba költöznünk. A nappaliban kapott helyet a rendszer. De már ekkor tudtam, hogy pár éven belül megcsinálom a "játszószobát". Hamar kiderült, hogy kevés lesz ez a szett ide. Így jött a következő fejlesztés:

IMG_4382_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pár variáció után, ilyen lett a mérföldkő. 4db M32i + 2db M34i + velo 10q + Onkyo 876. Ez már elég meggyőző tudott lenni. De hosszú távon ezt is vérszegénynek találtam. A sorba kötött monitorok sokkalta többet nyújtottak, mint az M3c2 center. Ráadásul hangszínben is jobban illeszkedett az ízlésemhez. A center nekem egy kicsit karcosan szólt.

Jött a következő fejlesztés, amivel el is érkeztünk a jelenhez:

IMG_4476_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_4494_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_4483_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Clarus Titan, egyelőre még 876-al kergetve. Még elég friss a szett, nincs bejáratva. Mindenesetre már most tudom, hogy hosszútávú kapcsolatunk lesz. Akinek megfordult a fejében egy ilyen irányú fejlesztés, feltétlen hallgassa meg, és készüljön fel a megvásárlására. Hallgatózás után tuti nem fog nemet mondani rá. Nekem ez a szett eddig a legdrágább mozis beruházásom volt, és egyben a legjobb ár/érték arányú is. :smile32:  :smile32:  :smile32:

Amint látjátok a szoba nem kifejezetten mozizásra termett. Ez elég erősen visszaköszön az akusztikában. Félelmetesen rossz az egész. Erős mélyhang kiemelések vannak jelen. Tisztában vagyok vele, hogy hol, miként lehetne javítani a helyzeten, de nem teszem, mert ez egy ideiglenes állapot. Ezt az évet kibírom így is. Már tervezgetem a felső szinten az erre kialakított szobát. Nemsokára beszámolok a terveimről. Feltéve, ha van rá érdeklődés.

Az építkezés során biztos előjönnek kérdések is, melyekben kérném segítségeteket.  

:smile53:    

dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2145

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki » 2014.02.25., kedd 21:02

Sziasztok! 

Ezen topikban szeretnék tőletek segítséget kérni az idén épülő moziszobám kivitelezéséhez. Rögtön meg is jegyezném, hogy a szoba lassan fog elkészülni, mert egy komplett felső szintet építek egyszerre. Addig is jön pár szösszenet a jelen rendszeremről, később pedig a jövőbeli tervekről.  

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”