Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Univerzális (tanítható) távirányítók

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Az a Thomson ROC740, amit írtál. Pár éve nézegettem én is csak nem volt rá pénz. Itt a stegedi Mediában volt belőle. Most meg sehol sem kapok, pedig most ki tudnék egyezni vele. Nem tudjátok, hogy konkrétan hol lehet mostanság kapni?  Írtátok a Praktikert, de a szegediben nem szokott lenni.
Valóban 740-es. Menj csak el a szegedi Praktikerbe és keress meg egy eladót, hogy mutasson neked távirányítókat. Miskolcon is egy legalsó lezárt vitrinben van az egyik sor végén, kb. bokamagasságban, ott is élére fordítva, nehogy túl feltűnő legyen. Biztosan nem akarják eladni, csak gyűjtögetik.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
tibike
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:33
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: tibike »


Tudsz róla feltenni fotót vagy megadni a pontos típusát? 
Kíváncsi vagyok rá, mivel egyszer én is vettem egy ilyen "egyszerübb" távot és nem vált be.

Ha jól rémlik, Thomson ROC 7400. Már kifutott modellként vettem tavaly szeptemberben, de még 2 hete is láttam a miskolci Praktikerben ugyanannyiért. A neten csak újabbakról találtam infót. Majd csinálok róla egy képet, ha más sem talál a neten.
Találtam róla egy thumbnail képet: KÉP.
A számgombok feletti 5 színes és 5 legalsó gomb tévénél a teletextre vonatkoznak, de más készülékeknél szabadon programozható 10 spéci funkcióra.

Az a Thomson ROC740, amit írtál. Pár éve nézegettem én is csak nem volt rá pénz. Itt a stegedi Mediában volt belőle. Most meg sehol sem kapok, pedig most ki tudnék egyezni vele. Nem tudjátok, hogy konkrétan hol lehet mostanság kapni? Írtátok a Praktikert, de a szegediben nem szokott lenni.
Más:
Az Amerikából származó távokkal meg érdemes vigyázni, mert azokban leginkább az ott forgalmazott cuccok kódjai vannak benne alapban és ha az itteni cuccaink funkcióinak a javát tanítani kell akkor nem biztos, hogy elég lesz a memória. De az lenntebb említett prohardver fórumon erről többet is meg lehet tudni.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Házt ez az. 300e forint plussz esetén már akár a vetítőmet cserélhetném vagy a hangfalszettemet.

Avatar
tibike
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:33
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: tibike »


Sziasztok!
Figyelmetekbe ajánlom ezt: http://www.prohardver.hu/rios3_forum.ph ... &id=124629 Itt próbáltuk körbejárni a témát, főleg a Kamelonokat.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


300EFt... nem olcsó, de hát a jó dolgokat meg kell fizetni. Elkezdtem átépíteni a rendszerem és már nagyon zavar a rengeteg távretyegő.
Mennyi???

Annyi. A színes LCD miatt, meg minden, rohadtul drága.. no meg amit ezzel már nem tudsz megcsinálni, olyan nincs is

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


300EFt... nem olcsó, de hát a jó dolgokat meg kell fizetni. Elkezdtem átépíteni a rendszerem és már nagyon zavar a rengeteg távretyegő.
Ennek az elődjét baromi hosszú ideig árulta vki a Hi-Fi Cityn, a végén, már 80e-ért odaadta volna. Ha épp lett volna ennyi pénzem, tuti megveszem.
 
Nekem anno volt egy Sony... hááát, már nem emlékszema tipus számára, de az is ilyan nagy asztali böhöm dög volt, ráadásul fix kiosztással, 0 grafikával és mégis nagyon szerettem. Miután emgszoktam, hogy ekkora és két kézzel kell kezelni, rohadt kényelmessé vált minden.
 
Ha megérjezett, majd írd már le a tapasztalataidat, meg néhány saját kép is jöhetne róla, mert engem is rédekel.. - köszi!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


300EFt... nem olcsó, de hát a jó dolgokat meg kell fizetni. Elkezdtem átépíteni a rendszerem és már nagyon zavar a rengeteg távretyegő.
Mennyi???
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: saca »


mennyibe van egy ilyen?
300EFt... nem olcsó, de hát a jó dolgokat meg kell fizetni. Elkezdtem átépíteni a rendszerem és már nagyon zavar a rengeteg távretyegő.

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én most rendeltem egy ilyen kis aranyost: 
SBC RU 980/00


mennyibe van egy ilyen?

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: saca »


Én most rendeltem egy ilyen kis aranyost:
 
SBC RU 980/00
 
- Infrakód tanítási lehetőség
- Pick-Up szenzor
- PC szoftver segítségével személyre szabható design
- 32 MB nem felejtő FLASH memória
- Makrókészítési lehetőség több parancs egygombos végrehajtásához
- Óra és naptárfunkciók 65535 színű TFT LCD 320x200 képpontos kijelző
- Egykezes kezelés Gyorsbillentyű hozzárendelése a gyakran használt funkciókhoz
- Nagyméretű 3.8"-es LCD érintőképernyős kijelző
- Ingyenesen letölthető programfrissítések
- Akkumulátor és dockstation


Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Én a Marantz RC1400-assal és ha nagyon elkalandoznak a gondolataim, akkor egy ProntoNeo-val szemezek.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ilyen Thomsonokat a Mammut Saturnban is láttam.  Több fajta is volt.
Biztosan van már azóta jobb is. Az enyének az a nagy hibája, hogy viszonylag kicsi a memóriája. Ugyan 8 készüléket tud irányítani, de szembefordítással csak 3 készüléknyi teljes gombkészletet tud megtanulni. Ezt úgy hidaltam át, hogy minden készüléknek megadtam a táblázatbeli kódját és csak azokat a gombokat programoztam szembefordítással, amik nagyon speciálisak vagy amely funkciókat én máshova akartam tenni. Ezzel a módszerrel mind az 5 készülékem irányítását be tudtam tanítani neki.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Találtam róla egy thumbnail képet: KÉP.


Ilyen Thomsonokat a Mammut Saturnban is láttam. Több fajta is volt.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Igen az fontos, de mit kezdek az olyan szabad gombokkal, hogy p1,p2,p3,p4. teljesen kényelmetlen megtanulni, hogy ezek egy yamaha esetén a kölönböző dsp módokat jelentik. Persze erre mondhatja bárki, hogy azokat ritkán használom. Ez igaz, de én szeretem, ha az adott távval minden létező funkciót meg tudok valósítani. Pl. a jelnlegi távommal a vhs-t is tudom programozni és az sacd-met is olyan szinten, hogy tudok váltani a cd-sacd réteg között is. Ezekhez pedig szerencsére, találtam olyan gombot ami elég "beszédes". Az olcsóbb távokon az általános gombok kimerülnek a menü és lejátszóvezérlőknél. nyilván nem is lehet megoldani, hogy mindenhez passzoljanak, ezért jók az érintőképernyős változó felületű modellek.
Maradva a Yamaha példánál, aki gyakran hasnálja ezeket a DSP gombokat, az nem keresi a távon a feliratot, hanem tudja, hogy pl. a 4-es, a 9-es és a 0-ás gomb az, amit használ belőlük. A taníthatón is a 4-es, 9-es és 0-ás számokat fogja keresni, nem azt, hogy mi volt az eredeti távon fölötte a felirat.
A különböző lejátszó készülékekenek hasonló funkcióik vannak, amiket szinte mindegyik esetében ugyanarra a gombra lehet programozni. Pl. track- a CD-n vagy DVD-n ugyanaz a gomb, mint a VHS index- vagy a deck pr-. A másik irányra ugyanez érvényes. A DVD v. VHS replay gombja is ugyanarra programozható. A Cancel gombok úgyszintén. De sorolhatnám: számláló nullázása, lemez/kazetta kidobása, stb. Még így is van olyan gomb, amelyik készülékenként más-más funkciót kap, ezek alá nyomtatott öntapadős papírokat ragasztottam. Nem kell tehát minden készülék minden funkciójának megfelelő gombokat fejből tudni. Nálam legalábbis elég jól működik a dolog.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Találtam róla egy thumbnail képet: KÉP.A számgombok feletti 5 színes és 5 legalsó gomb tévénél a teletextre vonatkoznak, de más készülékeknél szabadon programozható 10 spéci funkcióra.

Hát az ábrából nemigen tudom kivenni mi van rajta.
 
Egyébként pont az a gond amit írtál. van egy sereg színes gomb és próbáljam megjegyezni, hogy ezek hol mit jelentenek. Nyilván, ha nincs tanítható távja az av-hez az embernek ez is egy megoldás.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Hát ez attól függ, hogy az adott tanítható távnak hány szabad gombja van az ilyen speckó funkciókra. A többlépcsős menüszerkezet nekem nem tűnik túl kényelmesnek.
Igen az fontos, de mit kezdek az olyan szabad gombokkal, hogy p1,p2,p3,p4. teljesen kényelmetlen megtanulni, hogy ezek egy yamaha esetén a kölönböző dsp módokat jelentik. Persze erre mondhatja bárki, hogy azokat ritkán használom. Ez igaz, de én szeretem, ha az adott távval minden létező funkciót meg tudok valósítani. Pl. a jelnlegi távommal a vhs-t is tudom programozni és az sacd-met is olyan szinten, hogy tudok váltani a cd-sacd réteg között is. Ezekhez pedig szerencsére, találtam olyan gombot ami elég "beszédes". Az olcsóbb távokon az általános gombok kimerülnek a menü és lejátszóvezérlőknél. nyilván nem is lehet megoldani, hogy mindenhez passzoljanak, ezért jók az érintőképernyős változó felületű modellek.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Tudsz róla feltenni fotót vagy megadni a pontos típusát? 
Kíváncsi vagyok rá, mivel egyszer én is vettem egy ilyen "egyszerübb" távot és nem vált be.

Ha jól rémlik, Thomson ROC 7400. Már kifutott modellként vettem tavaly szeptemberben, de még 2 hete is láttam a miskolci Praktikerben ugyanannyiért. A neten csak újabbakról találtam infót. Majd csinálok róla egy képet, ha más sem talál a neten.
Találtam róla egy thumbnail képet: KÉP.
A számgombok feletti 5 színes és 5 legalsó gomb tévénél a teletextre vonatkoznak, de más készülékeknél szabadon programozható 10 spéci funkcióra.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Van olyan, amiből kettőt is cserélhetnél...
Pontosan erről beszélek.
 
Ha lenne egy igen komoly rendszerem, amihez képest egy 80-100e-es táv már árban nem releváns a továbblépéshez, akkor nyilván vennék egy ilyet ha telne rá. Előnye, hogy az ember ez esetben egy életre letudja a dolgot. Nálunk a jelenlegi av csere egyik legnagyobb problémája a páromnál az, hogy újra meg kell tanulnia az új távot.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Az olcsó tanítható táv dolog nekem nem jött be, mivel nem volt annyira rugalmas, hogy a legkomplikáltabb av dolgokra megtanítsam. A tökéletes egy érintőképernyős esetleg a netről az adott av-hoz tartozó programmal teljesen átszabható táv lenne.
Hát ez attól függ, hogy az adott tanítható távnak hány szabad gombja van az ilyen speckó funkciókra. A többlépcsős menüszerkezet nekem nem tűnik túl kényelmesnek.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nekem 2 szembefordítással tanítható távom is van, az egyiket a Pio erősítőhöz adták, a másik egy Thomson, ami a Praktikerban jelenleg is kapható 8.990,- Ft-ért.

Tudsz róla feltenni fotót vagy megadni a pontos típusát?
 
Kíváncsi vagyok rá, mivel egyszer én is vettem egy ilyen "egyszerübb" távot és nem vált be.

Vendég

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezeknek csak az a baja, hogy annyiba kerülnek, hogy ennyi plussz pénzből már valamelyik komponensemet cserélném.
Van olyan, amiből kettőt is cserélhetnél...

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ez a téma engem is foglalkoztat, bár a jelenlegi távom kielégítő mivel tanítható. Nálam az jön be, ha az av erősítő távja a központ, és a többi készüléket arra programozom rá. Mindig akad egy-két gomb, amit nem használok és akkor a speckó dolgokat rá tudom kódolni az adott üzemmódban, mint nyelvváltás, kijelző kikapcsolás stb.
 
Az olcsó tanítható táv dolog nekem nem jött be, mivel nem volt annyira rugalmas, hogy a legkomplikáltabb av dolgokra megtanítsam. A tökéletes egy érintőképernyős esetleg a netről az adott av-hoz tartozó programmal teljesen átszabható táv lenne. Ezeknek csak az a baja, hogy annyiba kerülnek, hogy ennyi plussz pénzből már valamelyik komponensemet cserélném.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nekem 2 szembefordítással tanítható távom is van, az egyiket a Pio erősítőhöz adták, a másik egy Thomson, ami a Praktikerban jelenleg is kapható 8.990,- Ft-ért.
A Thomsont már régebb óta nyúzom, jobban megszoktam ezért közelebb is áll hozzám. Gyakorlatilag többet is tud, mint a Pio, kevesebb korlátozás és több lehetőség van a gombok programozására. Időpont, timer, 2 makrogomb és kódkeresés az, amiben veri még a Pio-t. A Sony deckhez a Pio-nak nem volt kódja, a Thomsonnál megadottak sem voltak jók, de kódkereséssel már talált egyet a jobb oldali kazihoz. A Pio gyakorlatilag minden készülék alapfunkcióinak elérésére jó, a Thomsonnak meg 10 további gombja (Shifttel együtt meg jóval több) programozható szinte az összes funkcióra.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Az "ilyet veszek" topic Marantzos távirányítója adta az ötletet, hogy talán érdemes lenne ezekenk a nem kicsit fontos részegységeknek is egy külön topicot indítani.

A kiemelt témáknál már van egy univerzális távokról szóló topic. Úgy látszik, új fórumtársunk (ex)Cat elől rejtve maradt. Biztosan nem ismeri még ezt a fórumot. :smile19:
Ott már kirészleteztünk néhány programozható távot is. Esetleg valami hivatkozással vagy átirányítással össze lehetne vonni a 2 topicot.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A gondolat már engem is foglalkoztatott, mert a Denon távja nem minden készüléket tudottirányítani, pl. a CA CD lejátszómat sem. Nem lehetett makrókat betanítani, nem lehetett más funkciókat a gombokhoz rendelni, és nem volt háttérvilágítása, ami mozizásnál azért elkel. A Glo-key foszforszkáló megoldás nem az igazi, tényleg vlágít így az a pár gomb, de fél óra múlva már azokat sem lehet látni a sötétben.
 
A Marantz táv (RC1400) tanítható szemberfordítással is. Csak kérdés milyen a kezelhetősége és mennyire konfiguréálható az LCD kijelző melletti gombok. De remélem hamarosan sajti majd megadja erre a választ.
 
Persze, amikor nézegedtem a távokat előkerült a Philips Pronto sorozata is. (A Marantz távok nagy része egy az egyben megegyezik a Pronto távokkal, legfeljebb a design-ben van kicsi különbség.) Ami nálam még a megfizethető kategória volt az a Philips Pronto Neo (SBCRU 930). Európában ez utóbbi kódszámmal került forgalomba, míg Amerikában TSU500 tipusjelzéssel. Szerintem semmi különbség nincs köztük az árukat leszámítva (természetesen az amerikai változat jóval olcsóbb). Írtam is emiatt a Philipsnek, de nem válaszoltak rá érdemben.
 
Ez érintőképernyős készülék egy számítógépes program segítségével egyedi felületet alakíthatunk ki. Tanítható, háttérvilágításos, fekete-fehér kijelzővel. Ennek az ára a német ebayon úgy 30-40e körül van, itthon 60e. Abszolut testreszabható. Van hozzá vezérlő progi, amit ha letöltetek, akkor ki is lehet a távot virtuálisan próbálni. Már fel is hackeleték a távot, mivel a kezdő képernyőn csak a Philips által beállított randa gomok lehettek (a többit már magunk konfigurálhatjuk, akár kis bmp képeket is feltehetünk, pl. egy DVD lejátszó képét és ha arra nyomunk akkor elindul) Tehát így elérték azt is, hogy a főoladalt is magunk konfigurálhassuk (NEOHacker a progi neve).
 
Ajánlom mindenki figyelmébe a Remotecentral oldalt, ahol nagyon sok felhasználói értékelés, letölthető vezérlőprogik és pl. az előbb említett Philips ProntoNeohoz felhasználók által feltöltött teljes rendszervezérlési file-ok vannak, amiket lemente és áttöltve a távra már müködik is.
 
Nekem még nagyon tetszenek a Universal Remote cég termékei Csak ezeket nem lehet itthon és úgy tünik, hogy Európában sem kapni.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”