Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Tarantino és Woody Allan még a "régi iskola" szerint filmeznek. Ők igazán tudnak bánni a színészekkel és a maximumot is kipréselik belőlük. Szerencsére még aktívak. Nekem sokszor maga a színészet hiányzik a filmekből. Nyomokban persze megtalálható, mint mogyoró a tejtermékben, de az nagyon kevés.   

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »


Neked volt erős, a te ízlésednek, ezt ne feledd. Ahogy mondtam, nekem nem volt benne 4-nél több számomra maradandó. Az Alien 3 is a 10/7 és jó indulattal mivel fan vagyok. A nem kifejezetten popcorn mozit szeretőknek ma is itt van az Érkezés, meg a Csillagok közt, és stb. De van Számolás joga, s egyéb komolyabb film is. Nem muszáj csak képregény filmeket nézni. Aki nem bírja, az ne nézze, és főképp ne húzza rá a mai filmtermésre. Mert van a képregény filmeken túl is élet. Az, h nem éppen annyi, ami kiszolgálná a komoly filmekre éhezők táborát, hát bocs, azért még mindig nem ők tömik teli az álomgyári feneketlen zsebeket. 
Természetesen szubjektív az én ítéletem is. De 25 évvel ezelőtt arányait tekintve változatosabb volt a filmipar, és létezett még komoly művészfilm, volt közönsége, és nem csak fesztiválokra dolgoztak a producerek. Aztán kb. pont ekkortól datálhatóan a vizuális kultúra jelentős alkotásainak helyszíne máshova tevődik át: jön a TV és a sorozat a Twin Peaksszel, majd az évtized közepétől az ötödik generációs játékkonzolok és a PC-s grafika és játékipar. Rá egy pár évre a filmes mainstream már csak ezek után kullog, és elvétve mer kockázatot vállalni. 
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Jó kis évet szúrtál ki, kifejezetten erős volt a brit film: Howard's End, Enchanted April, Síró játék. Aztán volt még az egyik legnézhetőbb késői Woody Allan, a Férjek és feleségek (na jó, ez vicc a szubjektív kamera miatt), meg az Indokína, Elemi ösztön, Altman Játékosa, a Fincher-féle Alien 3., Palmától a Káin ébredése, Schroedertől az Egyedülálló nő megosztaná, Redfordtól a Folyó szeli ketté, a Reservoir Dogs, az Egy becsületbeli ügy, és ezek csak azok, amikre én emlékszem a listából, és csak az angol nyelvűek. A francia és a spanyol filmeket még el sem kezdtük sorolni. A magyar filmekből ekkor készült a Roncsfilm, az Édes Emma, drága Böbe, A Skorpió megeszi az Ikreket reggelire, az Európa kemping, a Goldberg variációk. Vagy említsem a Barakát?
Nagyon szubjektíven ítéltek. 1992 kimondottan jó filmes év volt. Szerintem egyértelműen jobb, mint 2002 vagy 2012.

Neked volt erős, a te ízlésednek, ezt ne feledd. Ahogy mondtam, nekem nem volt benne 4-nél több számomra maradandó. Az Alien 3 is a 10/7 és jó indulattal mivel fan vagyok. A nem kifejezetten popcorn mozit szeretőknek ma is itt van az Érkezés, meg a Csillagok közt, és stb. De van Számolás joga, s egyéb komolyabb film is. Nem muszáj csak képregény filmeket nézni. Aki nem bírja, az ne nézze, és főképp ne húzza rá a mai filmtermésre. Mert van a képregény filmeken túl is élet. Az, h nem éppen annyi, ami kiszolgálná a komoly filmekre éhezők táborát, hát bocs, azért még mindig nem ők tömik teli az álomgyári feneketlen zsebeket. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »



Hát a tiéd hasonlóan kemény. 
 
Na nézzük a 92-s évet, hány darab nagyon komoly nagyon maradandó filmet is számolsz belőle? A 10 legsikeresebb is khm, személy szerint az Aladdin ok, meg talán a Halálos fegyver 3, nem kedveltem túlságosan sem a Több, mint testőrt, sem az Elemi ösztönt. Azóta sem láttam ezeket. Vannak köztük amik elmentek, de nem mondanám, h hemzseg a film történelmi jelentőségű címektől. 
 
https://en.wikipedia.org/wiki/1992_in_film
 
 
Arról nem beszélve, h vannak filmek amik kifejezetten fejlődtek a régiekhez képest. Lásd a Nolan féle Batman, vagy a Star Trek. pl. 

Jó kis évet szúrtál ki, kifejezetten erős volt a brit film: Howard's End, Enchanted April, Síró játék. Aztán volt még az egyik legnézhetőbb késői Woody Allan, a Férjek és feleségek (na jó, ez vicc a szubjektív kamera miatt), meg az Indokína, Elemi ösztön, Altman Játékosa, a Fincher-féle Alien 3., Palmától a Káin ébredése, Schroedertől az Egyedülálló nő megosztaná, Redfordtól a Folyó szeli ketté, a Reservoir Dogs, az Egy becsületbeli ügy, és ezek csak azok, amikre én emlékszem a listából, és csak az angol nyelvűek. A francia és a spanyol filmeket még el sem kezdtük sorolni. A magyar filmekből ekkor készült a Roncsfilm, az Édes Emma, drága Böbe, A Skorpió megeszi az Ikreket reggelire, az Európa kemping, a Goldberg variációk. Vagy említsem a Barakát?
Nagyon szubjektíven ítéltek. 1992 kimondottan jó filmes év volt. Szerintem egyértelműen jobb, mint 2002 vagy 2012.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »


A Star Trek véleményes. Nagyon szeretem az új ST filmeket, de ezek bizony inkább akciófilmek scifi elemekkel, amivel szélesebb réteget lehet megcélozni, mint valódi scifi filmek.
 
A Nolan féle Batman filmekhez hasonló alkotásokat el tudnék viselni többet. Pont az tetszett benne többek között, hogy nem volt annyira földtől elrugaszkodott az egész.

Online
Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Kemény érvek ezek! Nehéz is vitatkozni velük. Inkább nem is teszem. 
Hát a tiéd hasonlóan kemény. 
 
Na nézzük a 92-s évet, hány darab nagyon komoly nagyon maradandó filmet is számolsz belőle? A 10 legsikeresebb is khm, személy szerint az Aladdin ok, meg talán a Halálos fegyver 3, nem kedveltem túlságosan sem a Több, mint testőrt, sem az Elemi ösztönt. Azóta sem láttam ezeket. Vannak köztük amik elmentek, de nem mondanám, h hemzseg a film történelmi jelentőségű címektől. 
 
https://en.wikipedia.org/wiki/1992_in_film
 
 
Arról nem beszélve, h vannak filmek amik kifejezetten fejlődtek a régiekhez képest. Lásd a Nolan féle Batman, vagy a Star Trek. pl. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Kemény érvek ezek! Nehéz is vitatkozni velük. Inkább nem is teszem. 
Hát ja ... A mennyiség az eget karcolja, de vak, aki nem látja milyen mélyen vannak a filmek színvonala (ezért szoktam át projektorról, tv-re). Viszont igyekeznek kárpótolni színkavalkáddal, bitrátákkal, fej feletti hangokkal, képfelbontással. Különbözőek vagyunk, ezért van akinek ez is bejön ... 
Sok régebbi film van letárolva vinyón. Mivel ilyen silány a felhozatal, azt csinálom amit nem szoktam. Újra nézem a pár éves filmeket! Annyi változás van, hogy amit most megnézek azt törlöm. Hamarosan nem marad egy sem. Anno Fish javasolta, hogy amit megnéztem, töröljem, így nem foglalják a helyet a gépen. 

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Így van, pont ezt akartam írni. A idő megszépít mindent, és régen sem ömlött a jó film.
 
Régen minden jobb vót. Bezzeg a mi időnkben! Ezek a mai fiatalok...

Kemény érvek ezek! Nehéz is vitatkozni velük. Inkább nem is teszem. 

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Online
Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Semmivel sem nagyobb, es semmivel sem tobb, mint regebben, ha szazalekos aranyt veszunk. Aki ezt nem latja, annak gond van a fejevel. A regi idokben sem volt evi 6-7 kiemelkedo filmnel tobb. Ma ez ugyanigy van, csak havonta van vagy tiz film. Az eves szinten sok. Ebbol a 6-7 jo film kevesnek tunik.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Elképesztő a szintvonalesés az utóbbi időkben. 
Ha ezt a közel jövőben még egyszer leírod, Tonykától te is megkapod ezt ...


Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Olyan opció is van, hogy szar volt, de magamnak köszönhetem. Ennél a Galaxisnál morfondíroztam kicsit magamban, hogy csak én nem érek fel hozzá vagy valamilyen más felfogás, múlt és gondolkodás passzolna hozzá, úgy érteném, de simán ez csak szar. Könyvben is. Máshogy mondva: közszórakoztatás.
 
 

Megfigyelhető, hogy mostanság már annak is örülnek, ha egyáltalán végig lehet nézni egy szuperblődli filmet. Elképesztő a szintvonalesés az utóbbi időkben. Főként, mióta tarolnak a képregény-adoptációk. Mindent elvisz a látvány, és a hangzás, a történet maga oly mértékben háttérbe szorul, oly primitív, hogy görcsbe rándul a talpa is az embernek nézés közben.
Persze a "védők", rögtön jönnek a minek nézed akko, (mert nincs más, és reménykedik a jó nép, hogy ez már csak jobb lehet) meg a csinálj jobbat okoska, (nem kell tudnom tojást tojni ahhoz, hogy tudjam, a tojás záp) nézzed akko a régieket (harmincadjára?) szövegekkel, de ettől még a béka segge alatt marad a szint. 
Az okokat lehet találgatni, miért ebbe az irányba ment el hálivúd termelése, (pénz) de a lényeg az lenne, hogy mikor jön végre egy új, jó irányú trend, ami ezt a mostanit lapátra teszi.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Online
Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


 a poénok sajnos iszonyatosan erőltetettek és a legkevésbé se ültek szerintem. 
Hát ha ebben erőltetett, akkor nem tudom mit mondanál a Hivatali karácsonyra. Persze mások vagyunk, az első jobb, de ez is nézhető bőven. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Ha hánysz tőle de mégis megnézed mert "elrágatnak", boritékolható a véleményed, és irreleváns is. Ha neadjisten egy balettelőadásra elcitálnának, ha rühellem is sem írnám, hogy szar volt.
 
Nem, nem irreleváns. Nem azt mondtam, hogy hányok tőle, hanem hogy az egyik leg túlértékeltebb film az utóbbi években. Azt is írtam, hogy az első rész szódával elment, ez viszont jelentősen alulmúlta azt. Ettől még képes vagyok objektíven megítélni egy filmet és objektíven, elfogultság nélkül mondom, hogy ez a film egy nulla volt. Elnézést, ha a fanboyokat megbántottam.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1716
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 413

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »


Ha hánysz tőle de mégis megnézed mert "elrágatnak", boritékolható a véleményed, és irreleváns is. Ha neadjisten egy balettelőadásra elcitálnának, ha rühellem is sem írnám, hogy szar volt.
Olyan opció is van, hogy szar volt, de magamnak köszönhetem. Ennél a Galaxisnál morfondíroztam kicsit magamban, hogy csak én nem érek fel hozzá vagy valamilyen más felfogás, múlt és gondolkodás passzolna hozzá, úgy érteném, de simán ez csak szar. Könyvben is. Máshogy mondva: közszórakoztatás.
 
Quantum Leap - Az időutazó - Dean Stockwell dússzemöldökű, jellegzetesen átható nézéseivel van tele ez a scifibe burkolt tanmesék az élethez jellegű sorozat.
http://www.imdb.com/title/tt0096684/
 

 


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A legjobb rész az volt,mikor vége lett és végre felállhattam a székből. 


Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Galaxis őrzői 2. Tegnap sikerült abszolválni. Őszintén szólva nem akartam elmenni rá, mert az első részt sem igazán szeretettem, és szerintem az utóbbi évek egyik legtúlértékeltebb filmje. De mivel haverok unszoltak, így elmentem velük, csak az ő kedvükért. Szóval eleve úgy ültem be rá, hogy biztos nem lesz jó, és nem is vártam semmit a filmtől. De még ehhez képest is, ez a film számomra egy nulla volt, két óra kínszenvedés. Mondjuk úgy, hogy gyenge kezdés után erős visszaesés. Mert az első rész még szódával elment. De ez valami borzasztó. A főgonosz és a köré épített sztori egy vicc, a poénok sajnos iszonyatosan erőltetettek és a legkevésbé se ültek szerintem. Nagyon kevés kivételtől eltekintve. A másik ellenség a "szuverének" ismételten kimerítenek mindent, amire az ultra gagyi és erőltetett jelzőket szokták aggatni. A legjobb rész az volt,mikor vége lett és végre felállhattam a székből. 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Még nincs.
 
2002-es a film és még mindíg nincs hozzá felírat?
 
 



 

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »


xXx-hez tudtok magyar feliratot?
Még nincs.

Avatar
elisha
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 14:43
Értékelés: 1061

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: elisha »


Moziban szokásos szuperhősös a jobbik fajtából nekem tetszett látványos szórakoztató bár az első részt nem übereli !


Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Én meg ezt várom már:

 



 
Illetve remélem,hogy ez is jó lesz:
 




Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

xXx-hez tudtok magyar feliratot?
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Én az idén ezt várom a legjobban, és csak remélem, hogy nem rontják el a majdnem tökéletes eredetit. Érdemes kattintani, van új előzetes.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szamóca »



A titkárnő
http://port.hu/adatlap/film/tv/a-titkar ... ovie-55279
Zsenialité, szerintem.

Na ja. Még az 50 árnyalat előtti világból. ;-)

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1716
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 413

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »


A titkárnő

http://port.hu/adatlap/film/tv/a-titkar ... ovie-55279
Zsenialité, szerintem.

Avatar
PatrolY61
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.04.15., pén. 19:48
Értékelés: 10

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: PatrolY61 »


Megvolt a délutáni szórakozásom megnéztem az új XXX filmet történetben,látványban hozza azt amit az előző kettő talán kicsit egyszerűbb a történet, hangban effektekben viszont sokkal ütősebb. Elég rendesen használja az atmos hangsugárzókat szerintem. 

Benq W1300
Screenline Amleto 136"
Yamaha RX-A3050
Panasonic BDT 500, Egreat A-10
Klipsch RP-8000F, RP-504C, RP-502S, Dynavoice IC8  
Sub:SVS SB-4000
Aq, Inakustik,Van Damme
Technics SL 1210 GR 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”