Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Sokak ajánlására belekezdtem a True Detective-be.

Az első 2 rész után annyi a benyomásom, hogy lassú, unalmas.
A színészek tényleg jók, kár, hogy az általuk formált karakterek számomra érdektelenek.
(Alexandra Daddario jelentett némi esztétikai élményt.)
Ha a 3. részben sem lesz valami izgalom, akkor befejezem.

Meggyőződésem, hogy általában a felborított idősíkkal mindig a cselekmény "soványságát", hiányosságait próbálják elfedni.
(Az általam kedvelt 13 Reasons Why esetében is ezt gondolom, időrendben elmesélve nem adott volna ki 13 részt...)
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Lemmy9 írta:
2018.07.06., pén. 18:34
...
Tonyka: igen, társadalmi probléma de ez a "film" elkésett ezzel a szemfelnyitással, nem úttörő. Ezren megelőzték. Ez egy gamertinicgi. :D
Ja, az tegnap lemardt, hogy igazából a film alapjául szolgáló könyv sem akar (vagy akart, de nem sikerült) mondani semmit.
Egy faék egyszerűségű történet alibinek azért, hogy a geek szerző a világba kiáltsa a 80' évek iránti nosztalgiáját.
Különösen az elején minden oldal hemzseg nyilvánvaló popkulturális utalásoktól.
Nyilván, a film azért is tér el a könyvtől, mert eredeti formájában elég nehéz lett volna megfilmesíteni.
Így viszont, oltári jó filmnek kevés, adaptációnak gyenge.
Ellenben látványos.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: cisco »

Lemmy9 írta:
2018.07.06., pén. 18:34
cisco írta:
2018.07.06., pén. 14:17

Akkor ez meg egy másik probléma. Én sem hallgatok metált és mondom minden albumra, hogy ez de sz@r, mert az azért van, mert a metált nem bírom, attól az még lehet jó. Ha téged nem érdekel egy cgi játék világ, akkor neked a 2,5 perces előzetes után azt kellett volna mondanod, hogy ez nem neked készült.
Nem formálsz meg soha szubjektív véleményt? Vagy vattába csomagolod? Én kimondom és ha úgy gondolom, hogy (szerintem!) szar, akkor nem érdekel, hogy másnak királyság vagy sem. Az én véleményem semmivel sem több mint bárkié, sőt. Szerintem a mulatós zene szar, és nem is bírom, és nem is lehet jó.
Előzeteseket meg nem nagyon nézek.

Tonyka: igen, társadalmi probléma de ez a "film" elkésett ezzel a szemfelnyitással, nem úttörő. Ezren megelőzték. Ez egy gamertinicgi. :D
A te véleményed is annyit ér mindt mindenki másé, csak szerintem nem releváns információ senkinek sem.

Aki szereti az ilyet, annak tetszeni fog, aki meg nem szereti, nos ott megint nem ad hozzá a vélemény semmit sem :)

Az indexen vannak sokszor koncert kritikák. Valaki elmegy a Metalicára és leírja hogy miylen szar volt, mert nem volt benne zondora meg hegedű és szerinte a zene erről szól, nem a gitárokról. Nem kötekedés, csak beszélgetés, remélem érted mit szerettem volna mondani.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Lemmy9 írta:
2018.07.07., szomb. 08:51
Én tudnék, de a gyerek Schaffhausen... :D
Akkor a beálítással van gond, nem a pontossággal. Szerencsére a kuslányom legalább 8-ig aludt amíg pici volt.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Lemmy9 írta:
2018.07.07., szomb. 05:56
Tudom, hogy sokan imádják a Vissza a jövőbe filmeket, ezért remek példának gondoltam. :P juppi.gif
Nem tudsz aludni??? Bánt a lelkiismeret furdalás, igaz???!!!! 31_1_21.gif

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Lemmy9 írta:
2018.07.06., pén. 13:55
...
Vagy mert újra látjuk a repülő időutazó szupergagyikocsit egy másik viccszar filmből.
Földim ("bolygóim")!

Ahogy mondád (írád) a vélemények eltérnek, a Delorean DMC-12 a korát megelőzte, az egyik legmenőbb autó, ami valaha készült, hátha még valóban repülni is tudna. :D
A Vissza a jövőbe pedig NÁLAM vígjáték és az időutazós kategóriában a NO.1. (A vígjáték kategóriában egyedül az Igazából szerelem liheg nyomában, az időutazós kategóriában nincs ellefele - HANGSÚLYOZOM - nálam.)
Minden utalást, kikacsintást, cameot öröm látni (pl. Family Guy). ;peace;

Egyébként az utalások, kikacsintások ÁLTALÁBAN valamiféle jóleső bennfentesség érzést (is) keltenek.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Lemmy9 írta:
2018.07.06., pén. 18:34
cisco írta:
2018.07.06., pén. 14:17

Akkor ez meg egy másik probléma. Én sem hallgatok metált és mondom minden albumra, hogy ez de sz@r, mert az azért van, mert a metált nem bírom, attól az még lehet jó. Ha téged nem érdekel egy cgi játék világ, akkor neked a 2,5 perces előzetes után azt kellett volna mondanod, hogy ez nem neked készült.
Nem formálsz meg soha szubjektív véleményt? Vagy vattába csomagolod? Én kimondom és ha úgy gondolom, hogy (szerintem!) szar, akkor nem érdekel, hogy másnak királyság vagy sem. Az én véleményem semmivel sem több mint bárkié, sőt. Szerintem a mulatós zene szar, és nem is bírom, és nem is lehet jó.
Előzeteseket meg nem nagyon nézek.

Tonyka: igen, társadalmi probléma de ez a "film" elkésett ezzel a szemfelnyitással, nem úttörő. Ezren megelőzték. Ez egy gamertinicgi. :D
Állította valaki akár a filmkészítők, h úttörő? Ezek csak szócsavarások, kisarkítások. Amiket a negatív érzelmek diktálnak, miközben ilyenről szó sincs. Ugyan melyik film úttörő ma már? Na jó az éget kézzel kiverem másnak témán kívül. Már csak szélsőséges dolgok maradtak úttörő vonalon. Ráadásnak ez a film nem is az öreg csontoknak üzen, hanem a fiataloknak. Mégpedig a saját világukon keresztül. Nekünk maximum annyit üzen, érdemes odafigyelni a gyerköcökre. A túlságosan bekockulásnak akár veszélyes következményei is lehetnek. Nem véletlen mutattak egy faszit ahogy éppen az ablakon készül kiugrani, mert vesztett a játékban.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Lemmy9 írta:
2018.07.05., csüt. 21:00
Ma este végre mozit terveztünk. Gondoltam a kritikák miatt a Ready Player One legyen. Tonyka is írta, hogy überkőnig, adok a véleményére. (Bocs :) ) de 15 percnél nem bírtuk tovább ezt a animációs valamit. Csak bambultuk értetlenül. Öreg vagyok én már ehhez. Amúgy szvsz egy nagy kaka úgyhogy :trash: A CGI is kaki. Alvás lesz a vége.
Találtam neked egy nyalánkságot :D Tanna (2015)

Idézet egy filmkritikából:
"A történet: a vacsutu törzs és a wacsati törzs évszázadok óta utálja egymást. A vacsutuk elhízott, eltunyult szerencsétlenekből állnak. A wacsatik 99%-a férfi, aki előbb gyilkol, utána megint gyilkol, és ha már kigyilkolta magát, akkor még egy kicsit gyilkol. Hogy ezt az ellentétet valahogy feloldják, a két törzs egy frigyben látja a megoldást, azonban a felkínált lányba már szerelmes valaki, aki nem szeretné, ha a harciasabb kis kakas megdöfködné az aráját, még akkor sem, ha ez a felsőbb jót szolgálná, és nem mészárolná le egymást többé a két törzs. Leginkább a wacsatik a vacsutukat. A végzet elkerülhetetlen. "

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Idétlen időkig

Félve szoktam régi kedvenceket újranézni, mert ahogy mondani szokták az idő mindent megszépít aztán jön a pofára esés és a régi szép emlékek szertefoszlanak.Szerencsére a film ennyi év után is tetszett és szórakoztatott.Ez még a sokak által visszasírt 90-es évekből való ahol sokunk kapott rá a mozizás ízére.
Bill Murray-t mindig is bírtam, hozza figurát , tulajdonképpen ő viszi el a hátán a filmet.Jó volt újranézni és a gyerekek is jól szórakoztak rajta.Ők már egy más generáció de azért a régi kedvenceket apa megnézeti velük. :D Mozis kurzus a múltból :D Aki még nem látta pótolja, aki látta nézze újra.

http://www.avx.hu/forum/download/file.p ... 4af2f3ec4e
Csatolmányok
groundhog_poster.png
groundhog_poster.png (1.46 MiB) Megtekintve 1293 alkalommal

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ilyen témában szerintem a Bruce Willis féle Surrogates is elég korrekt volt.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Azt gondolom a film túlmutat az agyatlan szórakoztatáson. Korunk egyik nagy problémáját igyekszik bemutatni. Nem vagyok benne ebbe a világba. Mégis látom mi folyik körülöttem. Az emberek megbabonázva bámulják a telefonjaikat. A fiatalok PC játékos környezetben ismerkednek. Még sosem látták egymást fizikailag, de már kapcsolatban vannak. A virtuális térben valóban bárki lehetsz, olyan személyiséget veszel fel amilyet akarsz. Akár itt a fórumon is, avatarok mögé bújunk, ki ki a maga módján éli ki magát. Sokszor felvetődik itt, személyes találkozásnál bizony sok esetben teljesen mások vagyunk. Nekem érdekes volt James Donovan Halliday karaktere. Egy zárkózott kissé fura fiú, átformálja a világot olyannak amilyenek ő gondolta. Ha bármi gond van, a játékba lehet menekülni. Fizikailag elválasztja az embereket egymástól. Így aztán tömegeket ismernek, a valóságban viszont senkit sem igazán. Nem éli meg a szerelmet, az egyetlen barátot is elveszíti, miközben gigazsenivé, és milliárdossá válik. Mégis megmarad ugyanannak a magányos fura kölyöknek. Boncolgathatnám még tovább, én megtaláltam a filmben az érdekességet. Beláttam a CGI világ mögé, átjött amit tulajdonképpen mutatni akart nekünk. Azt gondolom nem jó azt látni ma egy étteremben, h egy öt tagú család nem szól egymáshoz, hanem a telefont bújja. A virtuális térnek megvannak a veszélyei mindenképpen. Amik simán kihatnak a valóságra.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: cisco »

Lemmy9 írta:
2018.07.06., pén. 13:55
Mindenki másképp b@..ik ez tény. De beletekertem, hogy tényleg egy CGI animációt kell végigszenvedni az idegesítő figura hullámzó hajával, a hülye játékba csöppenős rejtett kincses gyereksztorival? Egy ezerszer lerágott elszopogatott csont. Ezekre a filmes kikacsintásokra sem tudok mit reagálni. Miért is jó az?
Me' régen minden jobb vót?
Vagy mert újra látjuk a repülő időutazó szupergagyikocsit egy másik viccszar filmből.
Akkor ez meg egy másik probléma. Én sem hallgatok metált és mondom minden albumra, hogy ez de sz@r, mert az azért van, mert a metált nem bírom, attól az még lehet jó. Ha téged nem érdekel egy cgi játék világ, akkor neked a 2,5 perces előzetes után azt kellett volna mondanod, hogy ez nem neked készült.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: cisco »

Pont ezt mondom, hogy eltérnek a vélemények, csak nekem a szélsőségek furcsák.

Igazad van abban, hogy a főszereplők nem olyan karakteresek, de nekem ez belefért és nem zavart.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

cisco írta:
2018.07.06., pén. 09:59
Olvasva a hozzászólásokat, azt nem értem soha, hogy mindig csak a két szélsőség jelenik meg.

Über-brutál-mega-giga-wowfaktor-aszteroid másik oldalról, hú de gáz, 10 percet bírtuk, stb. 10 perc alatt szerintem nem sokat lehet megtudni egy filmről.

Én pl az annihilation-t is végignéztem, de ahogy ment a film, számomra úgy zuhant a színvonal is. A secret deer, szintén elmondhatatlanul érthetetlen és értelmetlen volt számomra, de végignéztem, bízva, hogy megértem vagy hogy válaszokat kapjak.

A ready player one egy feelgood movie. Retro zene, lendületes akciók, rengeteg filmes utalás, amiket az ember folyamatosan tud keresni és örülni, amikor felfedezi és az egész egy kellemes kikapcsolódás. Nem arról szól, hogy tanuljak belőle, vagy hogy értéket adjon, hanem hogy kikapcsolódjak. Ezt számomra maximálisan nyújtott a film én ezért szeretek filmeket nézni.
Valahol neked is igazad van, mert közel sem nézhetetlen film ez a Ready, mert szórakoztatott és kikapcsolt bizonyos mértékig és még csak magvas mondanivalót sem keresgéltem benne.
Engem csak az zavar, hogy nincs egy olyan szereplő, akivel azonosulni tudnék, akiért esetleg izgulnék.
Itt a teljes közömbösség fogott el és ezért számomra nem tudott maximális szórakozást adni. Valahogy egy Tom Cruise, Caprio, Tom Hanks, Robert Downwey, Willis, D. Wasington, de említhetném a női vonalat is, egy S. Johansson, Emily Blunt, Charlize Theron főhőssért tudok izgulni, vagy akár sajnálni.
Itt tökmindegy, hogy a való világ volt vagy a játék igazából mindenki hidegen hagyott. De a negatív szereplő se nyűgözött le.
Egyszer nézhető, pár jelenete domózásra tökéletes lesz, de ez azért messze van a tökéletes szórakoztató filmtől. Szvsz!!

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: cisco »

Olvasva a hozzászólásokat, azt nem értem soha, hogy mindig csak a két szélsőség jelenik meg.

Über-brutál-mega-giga-wowfaktor-aszteroid másik oldalról, hú de gáz, 10 percet bírtuk, stb. 10 perc alatt szerintem nem sokat lehet megtudni egy filmről.

Én pl az annihilation-t is végignéztem, de ahogy ment a film, számomra úgy zuhant a színvonal is. A secret deer, szintén elmondhatatlanul érthetetlen és értelmetlen volt számomra, de végignéztem, bízva, hogy megértem vagy hogy válaszokat kapjak.

A ready player one egy feelgood movie. Retro zene, lendületes akciók, rengeteg filmes utalás, amiket az ember folyamatosan tud keresni és örülni, amikor felfedezi és az egész egy kellemes kikapcsolódás. Nem arról szól, hogy tanuljak belőle, vagy hogy értéket adjon, hanem hogy kikapcsolódjak. Ezt számomra maximálisan nyújtott a film én ezért szeretek filmeket nézni.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Lemmy9 írta:
2018.07.05., csüt. 21:00
Ma este végre mozit terveztünk. Gondoltam a kritikák miatt a Ready Player One legyen. Tonyka is írta, hogy überkőnig, adok a véleményére. (Bocs :) ) de 15 percnél nem bírtuk tovább ezt a animációs valamit. Csak bambultuk értetlenül. Öreg vagyok én már ehhez. Amúgy szvsz egy nagy kaka úgyhogy :trash: A CGI is kaki. Alvás lesz a vége.
Engem is elveszített menet közben, ne aggódj! :D

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Lemmy9 írta:
2018.07.05., csüt. 21:00
Ma este végre mozit terveztünk. Gondoltam a kritikák miatt a Ready Player One legyen. Tonyka is írta, hogy überkőnig, adok a véleményére. (Bocs :) ) de 15 percnél nem bírtuk tovább ezt a animációs valamit. Csak bambultuk értetlenül. Öreg vagyok én már ehhez. Amúgy szvsz egy nagy kaka úgyhogy :trash: A CGI is kaki. Alvás lesz a vége.
Sajnálom, h nem jött be, nem vagyunk egyformák. A CGI sztem semmi gond nem volt, egy játékban vagyunk, nem volt cél élethű világ mutatása. A mai konzol csúcs játékok is hasonlóan festenek, ha virtuálisan belekerülnék sztem ezt látnánk. Sztem legalább is. :smile32:
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Hétvégére 3 filmet "hoztam ki":
Gifted
Unsane
A family man
Még gondolkoztam a Kidnap - en is, de pár éve nem nagyon bírom az ilyeneket nézni.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Lemmy9 írta:
2018.07.05., csüt. 21:00
Ma este végre mozit terveztünk. Gondoltam a kritikák miatt a Ready Player One legyen. Tonyka is írta, hogy überkőnig, adok a véleményére. (Bocs :) ) de 15 percnél nem bírtuk tovább ezt a animációs valamit. Csak bambultuk értetlenül. Öreg vagyok én már ehhez. Amúgy szvsz egy nagy kaka úgyhogy :trash: A CGI is kaki. Alvás lesz a vége.
Überkönig azért kicsit erős.Egy felturbózott Kémkölykök esetleg!Nem hozott semmi újat,sem történetben,sem látványban.Húsz éve talán nagyot szólt volna,de ma ettől több kell!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Csutka írta:
2018.07.04., szer. 19:01
lehoako írta:
2018.07.04., szer. 15:36
Hölgyeim, Uraim!

Ezen szétkészültem. Han SOlo 2018. Javallott mindekinek, nettó angol, felirat semmi, viszont abszolút átélhető. Srác nem rossz Han Solo.

https://youtu.be/bK25A3iqs8k
Biztos sokan látták már. Több része is van. :D

https://www.youtube.com/watch?v=3necbJqLc6E
Csekkolom, köszönöm!!!

Jogos a köv 10 hszedre a pirospötty.

Hatszá'. Csak így tovább, most mennem kell, offline randi... :-)))

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

lehoako írta:
2018.07.04., szer. 15:36
Hölgyeim, Uraim!

Ezen szétkészültem. Han SOlo 2018. Javallott mindekinek, nettó angol, felirat semmi, viszont abszolút átélhető. Srác nem rossz Han Solo.

https://youtu.be/bK25A3iqs8k
Biztos sokan látták már. Több része is van. :D

https://www.youtube.com/watch?v=3necbJqLc6E

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Hölgyeim, Uraim!

Ezen szétkészültem. Han SOlo 2018. Javallott mindekinek, nettó angol, felirat semmi, viszont abszolút átélhető. Srác nem rossz Han Solo.

https://youtu.be/bK25A3iqs8k

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »

Végigolvastam az utolsó lapokat, érdekes volt a művészfilmes téma. Én már annak is örülök, ha filmen belül filmművészetet találok, szerencsére erre akadnak példák kommersz művekben is, szemben néhány totálisan öncélú művészfilmmel. :-)

Ha már rontom itt a levegőt, néhány élmény az elmúlt hetekből:

Annihilation (Expedíció)
UHD Blu-ray Dolby TrueHD, Film: 60%, Kép: 50%, Hang: 90%

Mikor kritizálják, a Personal shopperhez mérhető mennyiségben hangzik el a blöff szó (A PS utolsó 10 perce azért tisztába rakja, hogy a rendező szimplán trollkodott :P ), pedig egyértelmű és tiszta üzenettel bír. Némi spoiler!: A teljes történetet az önpusztításra építkezik, szvsz marha jól megoldották a szimbiózist, az életet és együtt élést, majd az emberi összefonódás utáni állapotot.

A valódi baja, hogy nem bír mélységgel, nincsenek karakterek. Elmélyülős sci-fi helyett egy tehetséges rendező valóban fajsúlyos kérdéseket felvető darabjában sajnos a teljes játékidő alatt a felszínen maradunk. Tipikus kihagyott ziccer, valószínűleg sokunk számára az előzetes elvárás volt túl nagy, aminek nem tudott megfelelni.

Technikailag furcsa, hogy látványra is építő mozit miért mossuk szét szűrőkkel, kritikán aluli a nyers képminőség, ami nem keverendő a képi világgal. A hangja ellenben nagyon rendben van.

The Killing of a Sacred Deer (Egy szent szarvas meggyilkolása)
Blu-ray DTS-HD MA, Film: 90%, Kép: 90%, hang 90%

Yorgos Lanthimos :-), nyilván beteg, de messzire nem oly mértékben, mint a The Lobster. Számomra az év filmes élménye, minden percét szerettem. Mitológiai és zenei (!) ismeret, illetve elő vagy utótanulmány nélkül nem lesz érthető vagy élvezhető a teljes történet, de akinek tetszik úgyis nyomoz kicsit. Egytől egyig nagyszerűek a minimal alakítások, Nicole Kidman hálás a szerepre, s persze nem véletlenek a Kubricki kikacsintások. A zenei aláfestés mesés, tökéletes légkört teremtve dolgozik a történet alá. Lassan haladunk, nyomasztunk, történet vezetünk, szimbólumokban beszélünk, de nincs szájbarágás, a végső felismerés pedig csontig hatol. Kötelező mestermű!

Ha pedig karakterek és mitológia felmerült, pályája befejezéséül Daniel Day-Lewis a Phantom Threaddel búcsúzik. Méltóan, 1x mindenképp érdemes.

No és a végére egy „nagymozi”, a műfaji giccsel együtt is annyi jut eszembe a The Greatest Showman (A legnagyobb showman) c. filmről: Ezért megérte házimozit építeni, annak minden nyűgjével. 100 perc demó tombolás :-)
UHD Blu-ray (natív 4k) Dolby TrueHD, Film: 90%, Kép: 90%, Hang: 100%

Csodásan mézes-mázas látvány és díszletek, elképesztően szól, jók a zenék és műfajtól nem megszokottan durva mélységekbe megyünk, azaz dolgozik az alsó tartomány. No és Michelle Williams pillantása a Never Enough végén, hűha. :-)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Csutka írta:
2018.07.04., szer. 09:19
Aszpirin írta:
2018.07.03., kedd 21:32
The Commuter
Vasárnap néztem meg, és az akcióthriller-kedvelőknek valamint Liam Neeson-fanoknak ajánlom.

A jó dolog: Liam Neeson!!! Egyértelműen ő viszi el a hátán a filmet. Szerintem zseniális a figura. 66 éves, de a filmbéli kinézete és fizikuma alapján simán letagadhat 10-15 évet. Valahogy nagyon jól áll neki ez az akcióhős szerep (is).
Liam Neeson kiváló színész, szerintem a akció-hős szerep kicsit már túlzás. Ráadásul az összes ilyen filmje tök egyforma, nincs semmi különleges bennük. Ahogy írod, csak ő van a vásznon, elviszi a hátán a filmet, de nem az igazi egyik sem.
Engem a karaktere Gene Hackman-re emlékeztet. Szerintem hasonló szerepeket kellene elvállalnia.
:smile32:
Egyetértek azzal, hogy Liam Neeson többre érdemes, mint az akciófilmek. Egyértelműen A-kategóriás színész, ezek az akciófilmek neki "hakninak" számítanak, valószínűleg. De legalább ez egy tisztességes hakni, belead apait-anyait.

Viszont: nagyon jó meglátás ez a Neeson-Hackman párhuzam!!! Erre nem is gondoltam, de valóban így van, szerintem is!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Arany Kutya írta:
2018.07.03., kedd 08:51
Sziasztok

eléggé jónak tűnik

https://www.youtube.com/watch?v=aZftSZ5JC_I
Bocs, h beleoffolok, de nem állom meg, nehari.

Annyira GYÖNYÖRŰ a 603/S3-as az avatarodban, hogy már bizserget. Nekem is pont ilyen volt, és imádtam.

Csak ennyi, tömd jó zenékkel! :smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”