Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Quetz írta:
2019.04.21., vas. 20:41
Ez nem sorozat, hanem antológia. Különböző stúdiók különböző stílusban előadott történetei. A legtöbb direkt ide írt rövid film, de van köztük novella feldogozás is.
...
Ok.
Akkor, amit nem értek az az, hogy "mit akartak a költők mondani" ezzel az antológiával.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Quetz írta:
2019.04.21., vas. 20:41

Más: A hétvégén volt időm megnézni Zhang Yimou (Hero, House of flying daggers) legújabb Wuxia filmjét: Shadow. Ajánlom mindenkinek, aki szereti ezt a stílust, Shakespeare-i dráma, kungfuval vegyítve. A wire-fu elég inimálisra van véve.
Ez oledre termett vagy brutál projektorra.
Megnézős, köszi. A "Hero" bejött.

A Taboo c. sorozat megnézve.
Teljesen mást vártam a beharangozó videók alapján, így azt mondom kevés volt, csalódtam, hol is játszódik végig + miről is szól. Reméltem több okkult/gonosz/természetfeletti/thriller lesz benne, de ... sad.gif
Viszont baromi jól meg van csinálva, a szereplők, ruhák, helyszínek, jobb, mint a "The Terror".
A zenék meg sokszor ;peace; leborulok.gif .
Kiadták cd-n?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

scaurus írta:
2019.04.20., szomb. 08:49
Megnéztem a Love, Death & Robots harmadik részét (The Witness).

Nem igazán tudom értelmezni, hogy ezzel a sorozattal "a költő mit akart mondani".
Nekem csak egy techdemonak tűnnek mint a kb. 10 évvel ezelőtti Elephants Dream.
https://youtu.be/eFQxRd0isAQ
Ez nem sorozat, hanem antológia. Különböző stúdiók különböző stílusban előadott történetei. A legtöbb direkt ide írt rövid film, de van köztük novella feldogozás is.

Más: A hétvégén volt időm megnézni Zhang Yimou (Hero, House of flying daggers) legújabb Wuxia filmjét: Shadow. Ajánlom mindenkinek, aki szereti ezt a stílust, Shakespeare-i dráma, kungfuval vegyítve. A wire-fu elég inimálisra van véve.


youtu.be/AGetemRDuVY
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Anyám, Darren Aronofsky filmje. Elképesztően vontatott de elképesztően elgondolkodtató film főleg ha az üzenetét megértjük. (neten van hozzá értelmező szótár :D ) Tarr Béla Torinói lova volt hasonló, mindkettő "masterpiece".

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Megnéztem a Love, Death & Robots harmadik részét (The Witness).

Nem igazán tudom értelmezni, hogy ezzel a sorozattal "a költő mit akart mondani".
Nekem csak egy techdemonak tűnnek mint a kb. 10 évvel ezelőtti Elephants Dream.
https://youtu.be/eFQxRd0isAQ
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Én pont a 7-8, de a Han Solo miatt is teljesen szkeptikus vagyok. Egyedül a Zsivány volt értékelhető az újak közül. Elvileg 13év lesz a korhatár is.. De remélem rámcáfolnak.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

scaurus írta:
2019.04.17., szer. 12:32
Látom, sok izgalmat nem okozott a Star Wars: The Rise of Skywalker előzetese.
Az, hogy a Force Awakens syinte egy remakje volt a New Hope-nak, utána pedig Rian Johnson elkurta a Last Jedi-t... igencsak elvette a lelkesedésemet a SW mozifilmektől. Az SW rebels például sokkal több élményt nyújtott, és a Mandaloriant is várom, de az episode IX nem tud lázba hozni.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

scaurus írta:
2019.04.17., szer. 12:32
Látom, sok izgalmat nem okozott a Star Wars: The Rise of Skywalker előzetese.
Sebaj. Azért amint lehet megnézzük moziban! :smile50: ... és ezt a Disney-nél is tudják 31_1_21.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Látom, sok izgalmat nem okozott a Star Wars: The Rise of Skywalker előzetese.

port.hu/cikk/mozi/ugye-palpatine-kacag-satanian-a-star-wars-ix-trailer-vegen
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Végre sikerült beizzítanom az Amazon Prime Videót, és mindjárt egy régi adóssággal kezdtem: nekiálltam a Fleabag [magyarul kb. annyit tesz: Bolhafészek] c. sorozatnak. Azt kell mondjam, messze beteljesíti és még talán felül is múlja a róla olvasottak alapján kialakult előzetes elvárásaimat. Szóval az ide írogatók többségének nagyon nem fog tetszeni. :D Mintha az Ally McBealt, ezt az ős nőcis sorozatot, melynek lebutított, kommersz változatát a nagyközönség Szex és New York címmel volt kénytelen fogyasztani, ötvözték volna Ricky Gervais keserűségével és túlzásokra épülő humorával, és a Kártyavárból Kevin Spacey karakterének pofátlanságával. És még rádobtak volna egyet a női főszereplővel és az ő millenniumi szabadosságával. Hogy vadul hangzik? Az is. Sokkal durvább, mint hogy elmesélhetném. És közben kifinomult és okos is.
Mindemellett csak az vágjon bele, aki bírja az angolt annyira, hogy akár felirattal, de fogja a pergő és sokszor morbid élceket.
Friss, ropogós, finom. Két évad. 9.5/10
A The Terror és a Fleabag után lassan kezd visszatérni a bizalmam a sorozatokban. Lehet, kihagyom a GoT-t.


youtu.be/hYmENGPlNMk


youtu.be/aX2ViKQFL_k
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Ruben Brandt a gyűjtő

Animációban mindig jók voltunk és most megint született egy gyöngyszem amire büszkék lehetünk.A film egy vizuális orgia azok számára akik szeretik a képzőművészetet, azon belül is a modern vonalat.A Disney képi világához szokott szemnek túl elvont és absztrakt lehet de aki képes befogadni ezt a másságot annak nagy élmény lesz a megtekintése.Nekem egyből Picasso és Dali ugrott be ahogy néztem.Minden képkocka egy modern festménynek is felfogható , olyan szintű ötletességgel és direkt-indirekt utalásokkal, hogy néha jojózik az ember szeme.Minden apró részletnek tudatos tartalma ,jelentése van. Több helyen megállítottam és visszatekertem újranézni mert egyszerűen nem lehet elsőre mindent észrevenni és felfogni a háttérből.A filmes utalások külön megérnének egy misét.A zene remek a magyar DTS helyenként tarol.Tovább nem ragoznám, látni kell lehetőleg vásznon.

10/10
maxresdefault.jpg
maxresdefault.jpg (94.38 KiB) Megtekintve 3196 alkalommal

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tegnap végre volt időm kicsit mozizni. 3 filmet is elfogyasztottam. Az első az Űrdongó a második az Aquaman volt.
Mindkettőtől kicsit mást kaptam, mint elsőre gondoltam. Az Űrdongó szórakosztatóbbra sikerült, az Aquaman pedig komolyabbra, mint vártam. Mindkettőn jót szórakoztam, elég jóra sikeredett a CGI.
Szerintem mindkét film alkalmas egy laza, hétvégi, szórakosztató mozizásra.

A 3. filmet este néztük a feleségemmel. Pizza románc-ra magyarosított címmel látták el. Mit is mondhatnék, az asszony nem aludt el rajta ;peace; ez már önmagában siker, én pedig nem kezdtem el netelni a telefonommal közben. Közepesen bugyuta történet, hasonlóan színvonalas színészi játék, happy end. Tényleg nem nagyon tudok róla mit mondani, tipikus “este megnézzük az asszonnyal” film, na jó, limonádé.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Hiccusz írta:
2019.04.09., kedd 14:50
Ezért is kéne mindenkinek magában egyszer, s mindenkorra végre elfogadnia, ez a topik "ajánló", nem "vitatkozó". Nyilván persze szíve joga az embernek leírni, tetszett-e, de aki ezt olvassa és dekódolja, az ezt semleges érzelemmel kéne, hogy megtegye. Pont ezért kerülendő a "na hát ez a film is egy híg fos volt", mert csak indulatokat szít.
Leírtam a véleményem, ahogyan a többiek is. Pont így a jó.
Én is ajánlottam itt filmet, amire jött nemtetszés, naésss?
Amúgy amilyen viták szoktak itt lenni... gondolkodik.gif

Nemsokára kezdem a Taboo c. sorozatot Tomasz Haradájjal. Készüljetek ... :D

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2019.04.09., kedd 15:04
Hiccusz írta:
2019.04.09., kedd 14:50
Ezért is kéne mindenkinek magában egyszer, s mindenkorra végre elfogadnia, ez a topik "ajánló", nem "vitatkozó". Nyilván persze szíve joga az embernek leírni, tetszett-e, de aki ezt olvassa és dekódolja, az ezt semleges érzelemmel kéne, hogy megtegye. Pont ezért kerülendő a "na hát ez a film is egy híg fos volt", mert csak indulatokat szít.
Szerintem nincs ezzel semmi baj. kardigje kolléga megfogalmazta, neki miért nem tetszett a sorozat. Nem vagyunk egyformák, mások az elvárásaink, az elképzeléseink, az ízlésünk. Számtalanszor kiderült ez itt már. És attól, hogy valakinek nem tetszett az, ami nekem igen, még nem fogom a beírást személyeskedésnek tekinteni. Még akkor sem, ha adott esetben érzelmek fűződnek a látott darabokhoz.
Aki pedig ezek után megnézi a sorozatot, nyilván eldönti majd, hogy az ő véleménye-viszonyulása kiéhez áll közelebb. Aztán majd megírja, vagy nem. Hiszen a téma címében ott a "vélemények" kitétel is.
Egyetértek, és egyúttal szerintem bőven belefér a csevegésbe, ha egy filmről (vagy sorozatról) folyik az eszmecsere.
Szerencsére itt nem volt indulatos veszekedés, legalábbis én nem érzékeltem ilyent.
kardigje kolléga álláspontját gond nélkül el tudom fogadni, ami nem jelenti azt, hogy egyetértek vele a témában. De pont az a jó, ha nem mindenben értünk egyet.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Hiccusz írta:
2019.04.09., kedd 14:50
Ezért is kéne mindenkinek magában egyszer, s mindenkorra végre elfogadnia, ez a topik "ajánló", nem "vitatkozó". Nyilván persze szíve joga az embernek leírni, tetszett-e, de aki ezt olvassa és dekódolja, az ezt semleges érzelemmel kéne, hogy megtegye. Pont ezért kerülendő a "na hát ez a film is egy híg fos volt", mert csak indulatokat szít.
Ez a része a "vélemények, csevegő..." szekcióba belefér. Ignorálni kell ha nem értünk vele egyet, és örvendezni ha azonos vélemenyen vannak velünk. 31_1_21.gif

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Hiccusz írta:
2019.04.09., kedd 14:50
Ezért is kéne mindenkinek magában egyszer, s mindenkorra végre elfogadnia, ez a topik "ajánló", nem "vitatkozó". Nyilván persze szíve joga az embernek leírni, tetszett-e, de aki ezt olvassa és dekódolja, az ezt semleges érzelemmel kéne, hogy megtegye. Pont ezért kerülendő a "na hát ez a film is egy híg fos volt", mert csak indulatokat szít.
Szerintem nincs ezzel semmi baj. kardigje kolléga megfogalmazta, neki miért nem tetszett a sorozat. Nem vagyunk egyformák, mások az elvárásaink, az elképzeléseink, az ízlésünk. Számtalanszor kiderült ez itt már. És attól, hogy valakinek nem tetszett az, ami nekem igen, még nem fogom a beírást személyeskedésnek tekinteni. Még akkor sem, ha adott esetben érzelmek fűződnek a látott darabokhoz.
Aki pedig ezek után megnézi a sorozatot, nyilván eldönti majd, hogy az ő véleménye-viszonyulása kiéhez áll közelebb. Aztán majd megírja, vagy nem. Hiszen a téma címében ott a "vélemények" kitétel is.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Ezért is kéne mindenkinek magában egyszer, s mindenkorra végre elfogadnia, ez a topik "ajánló", nem "vitatkozó". Nyilván persze szíve joga az embernek leírni, tetszett-e, de aki ezt olvassa és dekódolja, az ezt semleges érzelemmel kéne, hogy megtegye. Pont ezért kerülendő a "na hát ez a film is egy híg fos volt", mert csak indulatokat szít.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

bitrograde írta:
2019.04.09., kedd 14:22

Innen is látszik: más elvárásokkal más filmet látunk.
Hiába magyarázod, nálam pont a valós történet miatt lett bugyuta a beleírt állatka. Röhej, sajnos.
Én ha nekiállnék egy ennyire komoly történetnek, nem mesét készítenék belőle.

Persze, elfogadom, hogy a készítők ezt látták benne/bele, de ez nálam emiatt kuka.

The end

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

kargidje írta:
2019.04.09., kedd 09:47
Aszpirin írta:
2019.04.08., hétf. 20:51


Ami pedig a valós személyek megalázását illeti: sajnos a gyilkosságokra és a kannibalizmusra is egyértelmű bizonyítékokat találtak (akárcsak a szó szoros értelmében vett ólommérgezésre). Nem biztos, hogy bárki is ítélkezhet felettük, elképzelhetetlen a helyzet, amiben voltak azok az emberek... de ha belegondolsz, az, hogy az utólag megtalált, nagy területen szérteszét dobált emberi maradványokat a filmben egy rendesen túlméretezett jegesmedve-alakot öltő démonnak tulajdonítják, bőven lehet, hogy még jobb is, mint az ép ésszel magyarázható kegyetlen valóság...

Just my two cents.
A megalázást arra értem, ilyen nevetséges teremtményt írtak bele. Sokkal jobb lett volna, ha valami komolyabb, földreszállt történetet hoznak össze.
A kannibalizmus pont nem megalázó, inkább megrendítő.

"az utólag megtalált, nagy területen szérteszét dobált emberi maradványokat a filmben egy rendesen túlméretezett jegesmedve-alakot öltő démonnak tulajdonítják, bőven lehet, hogy még jobb is, mint az ép ésszel magyarázható kegyetlen valóság..."
Na pont erre kellett volna valami sokkal kidolgozottabb, elgondolkodtatóbb, de mégis emberi cselekedetet belevinni!
Így nekem egy átlagos "mesefilm" lett.
Én inkább aszpirin kollégával hajlanék az egyetértésre. Egyrészt hangsúlyosan fiktív történetről van szó, mely a képzelet eszközeivel igyekszik kitölteni a ránk maradt emléknyomok alapján többé-kevésbé rekonstruálható valós történet hiátusait. Ebből a nézőpontból nekem nem az a mérce, hogy mennyire sikerül "hihetőre" a történet, hanem hogy mennyire lesz a saját maga szabta határokon belül "érvényes" az, amit az alkotók vélhetőleg ábrázolni szerettek volna. Szerintem itt ez elég jól sikerült, mert elég jól megmutatkozik a kolonializmus sötét arca, s ennek sikerül képileg is nyomatékot adni, de ellenpontozni is a zord természeti tájak bemutatásával. Ráadásul - és most nem akarok spoilerezni - a misztikus szálnak is megvan a maga értelme, amennyiben egy szellemi utazás elindítója lesz a történetben. Kicsit olyan volt a sorozat, mintha hangsúlyosan az Apokalipszis mosttal ellentétes irányú történetet akartak volna alkotni. Az alapanyag mindenesetre itt is, ott is hangsúlyosan irodalmi: Coppola filmjének esetében Joseph Conrad A sötétség mélyén című kisregénye, míg a sorozat alapjául Dan Simmons azonos című regénye szolgált.
Innen is látszik: más elvárásokkal más filmet látunk.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Aszpirin írta:
2019.04.08., hétf. 20:51


Ami pedig a valós személyek megalázását illeti: sajnos a gyilkosságokra és a kannibalizmusra is egyértelmű bizonyítékokat találtak (akárcsak a szó szoros értelmében vett ólommérgezésre). Nem biztos, hogy bárki is ítélkezhet felettük, elképzelhetetlen a helyzet, amiben voltak azok az emberek... de ha belegondolsz, az, hogy az utólag megtalált, nagy területen szérteszét dobált emberi maradványokat a filmben egy rendesen túlméretezett jegesmedve-alakot öltő démonnak tulajdonítják, bőven lehet, hogy még jobb is, mint az ép ésszel magyarázható kegyetlen valóság...

Just my two cents.
A megalázást arra értem, ilyen nevetséges teremtményt írtak bele. Sokkal jobb lett volna, ha valami komolyabb, földreszállt történetet hoznak össze.
A kannibalizmus pont nem megalázó, inkább megrendítő.

"az utólag megtalált, nagy területen szérteszét dobált emberi maradványokat a filmben egy rendesen túlméretezett jegesmedve-alakot öltő démonnak tulajdonítják, bőven lehet, hogy még jobb is, mint az ép ésszel magyarázható kegyetlen valóság..."
Na pont erre kellett volna valami sokkal kidolgozottabb, elgondolkodtatóbb, de mégis emberi cselekedetet belevinni!
Így nekem egy átlagos "mesefilm" lett.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

wittao írta:
2019.04.09., kedd 02:35
GRAN TORINO
Nem most fut a mozikban, de azt kell mondjam az utobbi idokben ez a film volt az egyetlen, amikor nem vettem elo kozben a telefonomat, nem ereztem a felenel ugyan miert kezdtem ebbe bele... Elejetol a vegeig ott van a szeren, folyamatosan lekototte a figyelmemet. Clint Eastwood igazan kitett magaert szineszkent es rendezokent is. Csak ajanlani tudom annak aki meg nincs tul rajta.
9/10
Sajnos a Csempész gyengébb lett.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: cisco »

Bumblebee

Nekem tetszett :) Hogy mit várunk egy ilyen filmtől? Csak egy kis kikapcsolódást.
- megy benne a zúzás
- cgi csak helyenként problémás, nem úgy mint 1-2 Statham filmnél
- gyerekek vannak benne, de hát egy "mesefilm"
- jó zenéket nyomnak állandóan, amitől bejön a nosztalgia faktor.
- kellemesen szól
- és végre nem 2,5-3 óra, hanem csak 1:50 - ami pont ideális.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

-KP- írta:
2019.04.08., hétf. 19:30
Ezt hogy gyerekfilm, ezt úgy mondod, mintha egy gyereket érdekelne a főhős tinilány vergődése. Rohadtul nem érdekli őket, csak a robotokat akarják látni zúzni, így igazából ez semelyik korosztályt nem érdekli. Sem a gyerekeket, sem az idősebbeket... Éppen ezért nem is értem miért erre megy el a játékidő nagy része... Bár sejtéseim vannak, gondolom anyagi okok miatt.
Amit most leírtál abból egyértelműen kiderül, hogy nem tudsz gyerekfejjel gondolkodni és gyerekszemmel látni illetve nem értesz pszichológiához.
A főhős lány karaktere kismillió kamaszra ráillik ezért nagyon sokan képesek azonosulni vele.A lelkileg magányos, különc lány, aki elvesztett valakit akit nagyon szeretett.Szinte nem érti meg senki.Találkozik egy furcsa figurával, jelen esetben egy robottal akivel puszi pajtások lesznek és együtt sok kalandba keverednek, aztán a végére minden a helyére kerül és még egy magakorabeli sráccal is összejön, megvalósítja az álmát összerakja az autót amit elvesztett apjával akart befejezni.....Nem ismerős ez a narratíva? Több millió tini tud azonosulni a sztorival.Te nem mert már végleg felnőttél és nem értesz meg ebből a világból már semmit.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kargidje írta:
2019.04.08., hétf. 16:41
The Terror - sorozat, itteni ajánlásra.
Az a gond vele, egy valós, elég nagyszabású, a szó szoros értelmében komoly történetet elvitték ebbe a nevetséges irányba. A szereplők játéka valóban kifogástalan, de a forg.könyv író, rendező + aki a jóváhagyta ezt az egészet. bocs.gif
Értem, hogy nem tudni mi történt valójában, de ennyire bárgyú ötletet beletenni.
Én ennyire nem "aláztam" volna meg a valós személyeket, akik véghez vitték ezt a sírig tartó expedíciót.
Kicsit több tisztelet kijárna nekik. Szerintem.

A II. világháborús részben mi lesz, óriáspolip?
FIGYELEM, némi SPOILER, aki nem látta még a sorozatot, ne olvassa ezt tovább!
.....
Érdekes, hogy ennyire felháborít, engem végül nem zavart ennyire... Történelmi színpadra helyezett misztikus horror. Elsőre zavart, de valahogy működik, pedig én tényleg nem vagyok horror-fan. Ami a bárgyú ötletet illeti: ez sem teljesen légbőlkapott, utánaolvasva, a Tuurngaq az inuit sámánista hitben valóban jelen lévő öldöklő démonok eredeti neve (bár némiképp európai horror felfogásban, mert az eredti inuit hitvilágban ezek nem öltöttek fizikai alakot). A történet pedig az inuitok földjén játszódik.

Tény, hogy enélkül is működött volna a sorozat, de jól látszik, hogy ez szándékosan ilyen akart lenni. Ami pedig a valós személyek megalázását illeti: sajnos a gyilkosságokra és a kannibalizmusra is egyértelmű bizonyítékokat találtak (akárcsak a szó szoros értelmében vett ólommérgezésre). Nem biztos, hogy bárki is ítélkezhet felettük, elképzelhetetlen a helyzet, amiben voltak azok az emberek... de ha belegondolsz, az, hogy az utólag megtalált, nagy területen szérteszét dobált emberi maradványokat a filmben egy rendesen túlméretezett jegesmedve-alakot öltő démonnak tulajdonítják, bőven lehet, hogy még jobb is, mint az ép ésszel magyarázható kegyetlen valóság...

Just my two cents.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.04.08., hétf. 21:00-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Természetfilm-kedvelők, figyelem!
Igazán jó természetfilm Netflix produkcióban? Igen, megértük. Itt a Netflix 8 részes természetfilm-sorozata, az Our Planet, Sir David Attenborough ikonikus hangjával és narrációs stílusával.
4K, Dolby Vision, és Atmos hang - minden, ami szemnek és fülnek ingere.

A kritikusok általában áradoznak róla. Belenéztem az első részbe, és úgy tűnik, méltán.
Jó természetfilmből soha nem elég, egy pár napra tehát megvan az esti programom... Nagyon ígéretesnek tűnik.


youtu.be/2CMgyfTXU_E
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”