Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

-KP- írta:
2019.06.06., csüt. 15:07
Akik kritizálják, hogy nem teljesen hű a valósághoz a története, azok azért gondolják végig. Ha doku filmet csinálnak, fele ennyien nem nézték volna meg...
Talán érdemes lenne végiggondolni, miféle "igazságot" várnak el néhányan. Ha csak a történések mutatnánk be kronológiai sorrendben, abból felvállalható, sajnálható, utálható szereplők, emberi érzelmek nélkül nem lesz film és ahogy írod, néző sem. Nekem természetesen fogalmam sincs, a filmben bemutatott események mennyire valóságosak, pedig már bőven éltem annak idején, de információt persze akkoriban nem kaptunk, internet sem volt, csak kétes pletykákból és ismeretlen eredetű találgatásokból próbáltunk kiszotyolázni valamit az eget kémlelve, aztán pár héttel később már nem foglalkoztunk a témával. Akik most hitelességet emlegetnek a film kapcsán, talán párttagok voltak a 80-as években, vagy éppen atomfizikusok, mert szerintem más nem képes megítélni a hitelességet, így hát lényegtelennek gondolom ilyen dicséreteket/kritikákat. A film elérte céljait, beszédtémává tette az atomenergia erejét és ebből eredő veszélyeit, amiket az emberi gyarlóság négyzetre emelhet, az eddigieknél sokkal több információt szolgáltatva megvilágította életünk egyik legsötétebb történetét, no és persze komoly bevételt is hozott, hiszen a filmgyártás legfőbb célja még mindig a profit, nem a nyers igazság megmutatása.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Chernobyl:
Miért Csernobilban volt a tárgyalás?
Még most is radioaktív, pár óránál többet nem is szabad/lehet ott tartózkodni.
Tavaly ment a Natgeo-n az Urán c. sorozat, abban is volt róla szó.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Kép

Avatar
synar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.08.17., hétf. 12:51
Értékelés: 11

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: synar »

bitrograde írta:
2019.06.06., csüt. 15:38
De azt is hozzá kell tegyem, hogy amint megszoktam, elkezdtem figyelni arra, hogy hogyan játszottak finoman az akcentusokkal, és azt kell mondjam, rendkívül ízlésesen csinálták.
Igen egy angol nyelvű filmnél mindig nagy szerepe van a dialektusnak, amit a magyar szinkron már nem képes visszaadni.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Szerintem itt kimondottan van létjogosultsága a dramatizációnak, és nem fair azt mondani, hogy aki kritizálja, az gondoljon bele, milyen dokumentumfilm lett volna belőle. Itt épp az a lényeg, hogy ez dramatizáció, vagyis a valós eseményekre épülő történetről van szó, mely mindazonáltal nem dokumentumfilmként van elmesélve. És persze, hogy lehet kritizálni, miért ne lehetne, de nyilván nem feledve az érdemeit.
Ami az angolt illeti: az elején engem is idegesített, pontosan a tárgyi kultúra nagyon precíz rekonstrukciója ellenében. Persze, hogy meg lehetett volna csinálni orosz-ukrán szinkronosra, ha már történeti hűségről van szó. De azt is hozzá kell tegyem, hogy amint megszoktam, elkezdtem figyelni arra, hogy hogyan játszottak finoman az akcentusokkal, és azt kell mondjam, rendkívül ízlésesen csinálták. Ez itt nem sok-sok Sean Connery, aki minden szerepét ugyanazzal a dialektussal nyomja, legyen éppen James Bond vagy orosz tengeralattjáró-parancsnok.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
synar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.08.17., hétf. 12:51
Értékelés: 11

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: synar »

-KP- írta:
2019.06.06., csüt. 15:11
Hiccusz írta:
2019.06.06., csüt. 15:08
Engem speciel kimondottan idegesít, hogy egy (volt) Szovjetúnióban játszódó, orosz (ok, ukrán) anyanyelvű, hús-vér emberek történetét az HBO képes volt angolul "hagyni". :smile51: Kénytelen vagyok magyarul nézni.
az orosz trekkeren kellene megnézni, van-e hozzá "szinkron" :D
Az első részt megtaláltam annak idején orosz "szinkronnal" (egy monoton női és egy férfi hang az összes szerepben), de nézhetetlen volt. Náluk olyan a szinkron, amit nálunk a 80-as években a hang alámondásos agyonmásolt VHS kazettákon élvezhettünk.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Hiccusz írta:
2019.06.06., csüt. 15:08
Engem speciel kimondottan idegesít, hogy egy (volt) Szovjetúnióban játszódó, orosz (ok, ukrán) anyanyelvű, hús-vér emberek történetét az HBO képes volt angolul "hagyni". :smile51: Kénytelen vagyok magyarul nézni.
az orosz trekkeren kellene megnézni, van-e hozzá "szinkron" :D

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Engem speciel kimondottan idegesít, hogy egy (volt) Szovjetúnióban játszódó, orosz (ok, ukrán) anyanyelvű, hús-vér emberek történetét az HBO képes volt angolul "hagyni". :smile51: Kénytelen vagyok magyarul nézni.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Akik kritizálják, hogy nem teljesen hű a valósághoz a története, azok azért gondolják végig. Ha doku filmet csinálnak, fele ennyien nem nézték volna meg...

Avatar
synar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.08.17., hétf. 12:51
Értékelés: 11

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: synar »

Nekem is nagyon tetszett a Chernobyl, de éreztem, hogy hasonló reakció is érkeznek előbb-utóbb a sorozatra.
"Mivel a minisorozat Oroszországban is pont olyan sikeres lett, mint mindenütt, ahol bemutatták, és elég jó sajtója volt a független médiában, Putyinék két dolgot tehettek: vagy beállnak mögé, és azt kockáztatják, hogy a szavazóbázisuk ezt gyengeségnek látja, vagy igyekeznek elbagatellizálni a széria jelentőségét, kiemelik a hibáit, esetleg szimplán hazudoznak róla.
PUTYINÉK A MÁSODIK MEGOLDÁST VÁLASZTOTTÁK.
"
https://index.hu/kultur/media/2019/06/0 ... wrib0lFuJs

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Lemmy9 írta:
2019.06.06., csüt. 10:05

Mikor születtél? Ha nem titok.
73-ban.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

bitrograde írta:
2019.06.06., csüt. 07:48

s némileg háttérbe szorult a rendszer, meg az áldozatok, hozzájuk képest.
A szomorú igazság ( amit írtam, és ez is általánosságban értem nem csak konkrét erröl a minisorozatra) hogy valójában is a rezsim oldaláról ihattérbe szorultak sokan.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

TSanyi írta:
2019.06.06., csüt. 07:00
Szerintem a kritika annyiban érhetné ezeket a fél dokumentum, fél tudományos filmeket hogy annyira jók hogy az ember elhiszi hogy így van, volt. Nem tudatosítják hogy ez részben a képzelet szüleménye, fikció, stb.

Mert mint film rendben van, és az ember kíváncsi ia feldolgozott esemenyekre, dolgokra, csak azt nem tudja hogy valójában mennyi is igaz belőle, mi is igaz belőle, mennyi az alkotói szabadság.
Itt ez megtörtént, a feliratok révén a film végén, ld.: Komjuk alakja. Inkább csak azzal van probléma, hogy a történet az nyugati maradt: hősnarratíva, az igazsághoz ragaszkodó, azt kereső tudósokkal, s némileg háttérbe szorult a rendszer, meg az áldozatok, hozzájuk képest. Ezzel együtt is elképesztő alkotásról van szó, persze.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Szerintem a kritika annyiban érhetné ezeket a fél dokumentum, fél tudományos filmeket hogy annyira jók hogy az ember elhiszi hogy így van, volt. Nem tudatosítják hogy ez részben a képzelet szüleménye, fikció, stb.

Mert mint film rendben van, és az ember kíváncsi ia feldolgozott esemenyekre, dolgokra, csak azt nem tudja hogy valójában mennyi is igaz belőle, mi is igaz belőle, mennyi az alkotói szabadság.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Angol tudás hiányában nem tudom elolvasni. Mindazonáltal felhívnám a figyelmet arra a jelenségre, ha valami sikeres a világban. Akkor az egy kisebb csoportot erősen irritálni szokott. Legyen ez bármi, azonnal elkezdik ízekre szedni, bizonyítván, h nem is olyan jó az. A csernobil sorozat számomra történelmet ír, egy ütős sorozat, ami nem a szokványos mai Halálos Iram féle tulajdonságokkal kápráztatta el a nézők millióit. Egy ilyen eseménynél rettenetes nehéz, sőt lehetetlen a 100% pure igazságot kideríteni, vászonra vinni. Gondoljunk csak bele, a Hableány katasztrófáját, hányféle kamu fogja megszínezni. A felelősök mindig kamuznak, ködösítenek, homályosítanak. Ilyen mértékű tragédiánál számomra megengedettek azok a filmes eszközök, amik tapinthatóvá teszik számunkra, h érzelmileg átéljünk egy ilyen eseményt. Kiváló példa erre Cameron szerelmi szála a Titanicban. Szóval megengedettek ilyen eszközök, még ha némiképp csúsztatás, esetleg olyan szereplő, aki nem is létezett. A filmes célja a fontos. Azt mondom kritizálni a világ legkönnyebb dolga, készítsék el jobban, mutassák meg, h nekik jobban megy ez. A Youtube-n fent lévő sok részes dokumentum film, eredeti felvételekkel, érdekes, de megmarad dokumentum filmnek. Nem tudja beszippantani a nézőt, tárgyilagos, nincs meg az a hatása, ami egy nagy vásznas filmnek van, ha az nagy ritkán jól sikerül. Az Oroszokról meg szinte mindent elhiszek, nemrég volt egy tengeralattjárójuk, mondanom sem kell tisztán megcsinálták ugyanazt a viselkedési formát. Pedig a két dolog közt eltelt majdnem két évtized. A mentalitásuk egy kicsit sem változott. Legyen titok, kamu ide, kamu oda, nehogy trébe maradjunk, emberek mehetnek a lecsóba, hozzátartozóknak hallgass, nekik is kamu. Aztán a végén magukat járatják le, x áldozattal a hátuk mögött. Ahelyett, h az elején engednék a nemzetközi segítséget...................
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Aszpirin írta:
2019.06.05., szer. 21:12
bitrograde írta:
2019.06.05., szer. 20:22
Sokat töprengel a Csernobil című sorozaton, és bár alapvetően tetszett, vannak/voltak dolgok vele kapcsolatban, melyek zavartak, és nagyon nehezen fogalmaztam meg őket. Ha valaki hasonló cipőben jár, vagy csak egyszerűen érdekli, mit csinált jól és mit rosszul a sorozat, akkor érdemes elolvasni ezt az angol nyelvű cikket.
Elolvastam a cikket, köszi a linket.
Bevallom, irigyellek, hogy - még ha nem is tudtad megfogalmazni, mi az - érzékeltél valamit, ami miatt nem tetszett annyira. A korunk azonos, én viszont Erdélyben, vagyis a szovjethez hasonlítható totalitárius diktatúrában töltöttem életem első 18 évét, és tényleg nem tűnt fel semmi “zavaró” a sorozatban, akárcsak több helyen is, a Szovjetunióban felnőtt emberek “tollából” született kommentek szerzőinek, akik ömlengve méltatják a sorozatot a korhűsége miatt - minden szempontból.
Igen, a cikk írójának minden bizonnyal igaza van, viszont egy kicsit túl sokszor használja a “lie” (hazugság) szót, véleményem szerint inkább filmes csúsztatásokról van szó, és ha jól tudom, ez a játékfilm-minisorozat nem állítja magáról, hogy a százszázalékos dokumentarista igazságot mutatná be. Amit valószínűleg (talan) amúgy is nagyon nehéz megállapítani.
Szerintem még így is elképesztően minőségi teljesítmény ez egy nyugati filmes stábtól, nyugati színészekkel.
(mit mondana pl. ugyanez a szerző az oroszok által készített Szaljut-7-re? Még az összehasonlítás is méltatlan lenne, pedig a Szaljut-7 sem egy rossz film...). “Terribly wrong”? Ez azért talán túlzás. De legyen bármilyen jó egy film, úgyis akadni fog egy-két szakértő, aki lehúzza a sárga földig.
Ebben nagyjából egyet is értünk. Viszont ha a cikk túlzásaival nem is lehet egyetérteni, arra azért rámutat, hogy hogyan esik áldozatul a történet egyfajta hősnarratívának (pl. hogyan sikkad el a tűzoltó feleségének a történe), és hogy mennyire félrevisz helyenként a hatalmi viszonyok ábrázolása szempontjából (ki mindenki nem mondhatta-tehette volna azt, amit a film fikciója szerint).Csak azért linkeltem be a cikket, mert ha valami tetszik, és ha valami ennyire fontos, mint ez a sorozat (hiszen jó eséllyel tölti be a Csernobilról való gondolkodás eddigi űrjét), akkor muszáj rajta el is gondolkodni.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2019.06.05., szer. 20:22
Sokat töprengel a Csernobil című sorozaton, és bár alapvetően tetszett, vannak/voltak dolgok vele kapcsolatban, melyek zavartak, és nagyon nehezen fogalmaztam meg őket. Ha valaki hasonló cipőben jár, vagy csak egyszerűen érdekli, mit csinált jól és mit rosszul a sorozat, akkor érdemes elolvasni ezt az angol nyelvű cikket.
Elolvastam a cikket, köszi a linket.
Bevallom, irigyellek, hogy - még ha nem is tudtad megfogalmazni, mi az - érzékeltél valamit, ami miatt nem tetszett annyira. A korunk azonos, én viszont Erdélyben, vagyis a szovjethez hasonlítható totalitárius diktatúrában töltöttem életem első 18 évét, és tényleg nem tűnt fel semmi “zavaró” a sorozatban, akárcsak több helyen is, a Szovjetunióban felnőtt emberek “tollából” született kommentek szerzőinek, akik ömlengve méltatják a sorozatot a korhűsége miatt - minden szempontból.
Igen, a cikk írójának minden bizonnyal igaza van, viszont egy kicsit túl sokszor használja a “lie” (hazugság) szót, véleményem szerint inkább filmes csúsztatásokról van szó, és ha jól tudom, ez a játékfilm-minisorozat nem állítja magáról, hogy a százszázalékos dokumentarista igazságot mutatná be. Amit valószínűleg (talan) amúgy is nagyon nehéz megállapítani.
Szerintem még így is elképesztően minőségi teljesítmény ez egy nyugati filmes stábtól, nyugati színészekkel.
(mit mondana pl. ugyanez a szerző az oroszok által készített Szaljut-7-re? Még az összehasonlítás is méltatlan lenne, pedig a Szaljut-7 sem egy rossz film...). “Terribly wrong”? Ez azért talán túlzás. De legyen bármilyen jó egy film, úgyis akadni fog egy-két szakértő, aki lehúzza a sárga földig.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Október végén jön az új Terminátor.

https://m.origo.hu/filmklub/20190604-te ... zetes.html

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Sokat töprengel a Csernobil című sorozaton, és bár alapvetően tetszett, vannak/voltak dolgok vele kapcsolatban, melyek zavartak, és nagyon nehezen fogalmaztam meg őket. Ha valaki hasonló cipőben jár, vagy csak egyszerűen érdekli, mit csinált jól és mit rosszul a sorozat, akkor érdemes elolvasni ezt az angol nyelvű cikket.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Firekiller »

http://ecolounge.hu/zoldmotor/majak-az-elso-csernobil
[/quote]

Köszönöm, olvastam már, ismerem a részleteit.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Firekiller írta:
2019.06.04., kedd 17:11
Utolsó epizódját tekintettem meg a Csernobil c.sorozatnak, mely megdöbbentő hitelességgel, és szívszorítóan autentikus módon mutatja be az 1986 áprilisában történt atomkatasztrófa minden mozzanatát, és utóéletét. Korhű lenyomata az akkori korszaknak, az impotens politikai vezetésnek, valamint az elhibázott döntéseknek, mely a sok millió ember életét érintő és megpecsételő vonatkozásban mutatja be a történeti szál segítségével, hogy milyen intő jelként emlékezzünk vissza.
Megdöbbentő, súlyos, helyenként gyomorba vágó. Nincsenek szavak, csak néma csend, és torkomat fojtogató gombóc...
http://ecolounge.hu/zoldmotor/majak-az-elso-csernobil

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Firekiller »

Utolsó epizódját tekintettem meg a Csernobil c.sorozatnak, mely megdöbbentő hitelességgel, és szívszorítóan autentikus módon mutatja be az 1986 áprilisában történt atomkatasztrófa minden mozzanatát, és utóéletét. Korhű lenyomata az akkori korszaknak, az impotens politikai vezetésnek, valamint az elhibázott döntéseknek, mely a sok millió ember életét érintő és megpecsételő vonatkozásban mutatja be a történeti szál segítségével, hogy milyen intő jelként emlékezzünk vissza.
Megdöbbentő, súlyos, helyenként gyomorba vágó. Nincsenek szavak, csak néma csend, és torkomat fojtogató gombóc...
61403361_3145086205521052_4613113897484812288_n.jpg
61403361_3145086205521052_4613113897484812288_n.jpg (96.68 KiB) Megtekintve 2087 alkalommal

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

mike-rame írta:
2019.06.01., szomb. 14:34
GTomi írta:
2019.05.30., csüt. 21:57
Doom Patrol 7/10

kicsit abszurd, kikacsingatós, nem mindenkinek fog bejönni a stílusa, antiszuperhősös sorozat, jellemfejlődéssel, sok f@ck-al :P
...és amit a bohóckodás alá rejtettek. Anyag-antianyag relációja, téridő rétegződése, dimenziólépcsők, idősűrűség, stb... Minden, amit a proletár tudomány tagad, illetve tiltott számára... ;)
no és az "örök" szóbeli visszatérő "motívum" : a szamár :D
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

GTomi írta:
2019.05.30., csüt. 21:57
Doom Patrol 7/10

kicsit abszurd, kikacsingatós, nem mindenkinek fog bejönni a stílusa, antiszuperhősös sorozat, jellemfejlődéssel, sok f@ck-al :P
...és amit a bohóckodás alá rejtettek. Anyag-antianyag relációja, téridő rétegződése, dimenziólépcsők, idősűrűség, stb... Minden, amit a proletár tudomány tagad, illetve tiltott számára... ;)
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”