Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

kargidje írta:
2019.08.17., szomb. 13:53
Mindhunter 2.évad
végre megvan a teljes ;peace; , jól indul az 1.+2. rész, eddig nem cseszték el ...
Na, ez megvolt. Az 1.évad jobb, bizonyos szempontból. Jöhet a 3., ha lesz.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kargidje írta:
2019.08.17., szomb. 13:53

erőltetett akció baromság, Keanu is beáll az akcióhősök sorába így vénségére, de minek?!
Valahogy nem áll jól neki, olyan hiteltelen. :smile33:
Ugyanaz van vele mint Nicholas Cage-el: ahogy korosodik úgy vállal el bármit ami szembe jön, de normális film valahogy már nem sikeredik... gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Mindhunter 2.évad
végre megvan a teljes ;peace; , jól indul az 1.+2. rész, eddig nem cseszték el ...

John Wick 1-2-3
erőltetett akció baromság, Keanu is beáll az akcióhősök sorába így vénségére, de minek?!
Valahogy nem áll jól neki, olyan hiteltelen. :smile33:

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

-KP- írta:
2019.08.17., szomb. 00:35
...
Szokásos megnéztél 10 percet aztán abbahagytad?
Nem, végignéztem.
A filmekkel elnézőbb vagyok mint a sorozatokkal. :D

A John Wick-kel kapcsolatban már korábban vitatkoztunk:
SZERINTEM a John Wick filmipari hulladék, egy technikailag jól összerakott, de lélektelen, humortalan iparosmunka, ellenben pl. a Kingsman kifejezetten szórakoztató,
SZERINTED meg ez utóbbi minősíthetetlen.
Ez van.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 119

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Cutler írta:
2019.08.16., pén. 19:22
Avglas írta:
2019.08.16., pén. 18:41
-KP- írta:
2019.08.16., pén. 18:04
John Wick 3, avagy kifulladóban a széria?

Az első rész igen jó volt, még a második is. Most a harmadik résznél viszont azt érzem, hogy lejtmenet... Valahogy már nem adták annyira az akció jelenetek.. Helyenként meg már kifejezett őrültségek is voltak benne, mintha egy Fast and Furious-t néznék... Nem tudom, hogy most a negyedik rész az utolsó lesz-e. De nem érzem, hogy túl sok lehetőség lenne a franchise-ban már...
Köszönjuk! Sajnos várhato volt... :(

Hangzás, képminőség/látvány milyen?
Szerintem nem volt rossz, történet mint olyan nem nagyon van, de ez az első kettőre is elmondható volt. Szerintem nem is ezért szerette senki a John Wick filmeket. Az akciók szerintem ebben is remekül megkoreografáltak voltak. A kutyák is jól tolták.
Képről annyira nem nyilatkoznék mert még csak a 720-as mkvt láttam, de a hang szuper. Pedig az is csak sima dts 5.1 volt, de ennek ellenére demó minőség. Atmossal meg főleg az lesz.
Nem éreztem kifulladónak ezzel a résszel a sorozatot.
Furdalt a kíváncsiság, úgyhogy a 22:00 órás vetítésre beültünk itthon harmadmagammal :D
A cselekmény tényleg felejtős - ellenben a hangzás az nagyon tetszett - az üvegcsörömpölés az elején lévő küzdelemben, a motoros üldözéskor összhangban volt a hangok mozgása és ahogy ki-be jönnek a képbe a motorok, a szakadó eső még Atmos hangsáv nélkül, csak felkeverve is a cselekmény közepébe helyezett (vagy a 2 liter sör amit a fűnyíráshoz megittam 31_1_21.gif )
és még sorolhatnám a jeleneteket...
1080p mkv-t néztünk - ebből kiindulva egy érintetlen BD vagy UHD anyag a hangzás mellett képminőségben is nagyon ütős lesz. (Akikkel néztem már 1080p nyújtotta minőséggel is nagyon elégedettek voltak egyébként)
Úgyhogy egyetértek, demóra kitűnő alapanyaggal gazdagodtunk. És ennyi
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

scaurus írta:
2019.08.16., pén. 23:45
tonee73 írta:
2019.08.16., pén. 21:39
....
Mi az elsőt megnéztük, de az alapján semmi késztetésünk nem volt a másik kettőhöz. ;peace;
Nálunk is ez a helyzet.
Szokásos megnéztél 10 percet aztán abbahagytad?

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tonee73 írta:
2019.08.16., pén. 21:39
....
Mi az elsőt megnéztük, de az alapján semmi késztetésünk nem volt a másik kettőhöz. ;peace;
Nálunk is ez a helyzet.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Fish írta:
2019.08.16., pén. 21:37
Én pld. egyet sem láttam még :D
Szerintem nem sok mindenről maradtál le.Mi az elsőt megnéztük, de az alapján semmi késztetésünk nem volt a másik kettőhöz. ;peace;
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Fish »

Én pld. egyet sem láttam még :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Red75 »

John Wick 3

Aki megnézte az elsőt és azután a másodikat is, nos Ők ezt sem fogják kihagyni, ebben biztos vagyok. Szerintem jó volt, azt kaptam, amit vártam. :D Kellemes kikapcsolódás volt.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Avglas írta:
2019.08.16., pén. 18:41
-KP- írta:
2019.08.16., pén. 18:04
John Wick 3, avagy kifulladóban a széria?

Az első rész igen jó volt, még a második is. Most a harmadik résznél viszont azt érzem, hogy lejtmenet... Valahogy már nem adták annyira az akció jelenetek.. Helyenként meg már kifejezett őrültségek is voltak benne, mintha egy Fast and Furious-t néznék... Nem tudom, hogy most a negyedik rész az utolsó lesz-e. De nem érzem, hogy túl sok lehetőség lenne a franchise-ban már...
Köszönjuk! Sajnos várhato volt... :(

Hangzás, képminőség/látvány milyen?
Szerintem nem volt rossz, történet mint olyan nem nagyon van, de ez az első kettőre is elmondható volt. Szerintem nem is ezért szerette senki a John Wick filmeket. Az akciók szerintem ebben is remekül megkoreografáltak voltak. A kutyák is jól tolták.
Képről annyira nem nyilatkoznék mert még csak a 720-as mkvt láttam, de a hang szuper. Pedig az is csak sima dts 5.1 volt, de ennek ellenére demó minőség. Atmossal meg főleg az lesz.
Nem éreztem kifulladónak ezzel a résszel a sorozatot.

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 119

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Avglas »

-KP- írta:
2019.08.16., pén. 18:04
John Wick 3, avagy kifulladóban a széria?

Az első rész igen jó volt, még a második is. Most a harmadik résznél viszont azt érzem, hogy lejtmenet... Valahogy már nem adták annyira az akció jelenetek.. Helyenként meg már kifejezett őrültségek is voltak benne, mintha egy Fast and Furious-t néznék... Nem tudom, hogy most a negyedik rész az utolsó lesz-e. De nem érzem, hogy túl sok lehetőség lenne a franchise-ban már...
Köszönjuk! Sajnos várhato volt... :(

Hangzás, képminőség/látvány milyen?
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

John Wick 3, avagy kifulladóban a széria?

Az első rész igen jó volt, még a második is. Most a harmadik résznél viszont azt érzem, hogy lejtmenet... Valahogy már nem adták annyira az akció jelenetek.. Helyenként meg már kifejezett őrültségek is voltak benne, mintha egy Fast and Furious-t néznék... Nem tudom, hogy most a negyedik rész az utolsó lesz-e. De nem érzem, hogy túl sok lehetőség lenne a franchise-ban már...

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Mindhunter 1.évad:
Nem tudom mennyi belőle a sallang, de bejött, nem is baj, hogy nem tocsog a vérben, pont így jó. Viszont néhány mellékszereplő(pl. Ed Kemper) sokkal hitelesebb, mint 1-2 fő(bb)szereplő. Az FBI + a srác csaja nagyon idegesítő... :smile30:

Így tovább! Remélhetőleg nem cseszik el a többi évadot.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

bitrograde írta:
2019.08.04., vas. 13:39
MGMART írta:
2019.08.04., vas. 12:30
Az is benne van a dokufilmben, hogy az amcsik kamu jelentések alapján robbantották ki a háborút? Mint ahogy sok más esetben is manipulálták a döntéshozók elé kerülő jelentéseket.
Ha a világ ilyen egyszerű lenne, semmi szükség nem lenne dokumentumfilmekre. De hogy a kérdésedre válaszolják: igen, van szó benne rossz döntésekről, dezinformációkról, hatalmi manipulációkról, még sok minden másról is.

Most, hogy végignéztem a tizennyolc órányi anyagot, még egy dologgal ki kell egészítenem A vietnami háború leírását. Aki felirattal nézi a filmet, annak könnyebb dolga van: feloldják a zenei aláfestésként használt korabeli zeneszámok szerzőit és címeit, és ha valaki nem venné le, akkor a szöveget is. És hihetetlenül tanulságos, hogy a korabeli zene mennyire szoros kapcsolatban áll ezzel a kontextussal, hogy az unásig ismert zenék (már akinek) egyszerre csak hogyan kezdenek el újra beszélni és fontos dolgokat mondani!


youtu.be/XxHS9lTUN4Y

If you can just get your mind together
Then come on across to me
We'll hold hands an' then we'll watch the sun rise from the bottom of the sea
But first
Are you experienced?
Have you ever been experienced?
Well, I have
I know, I know
You'll probably scream n' cry
That your little world won't let you go
But who in your measly little world are trying to prove that
You're made out of gold and -a can't be sold
So-er, are you experienced?
Have you ever been experienced?
Well, I have
Ah, let me prove it to you
Trumpets and violins, I can hear in the distance
I think they're calling our names
Maybe now you can't hear them, but you will
If you just take hold of my hand
Ah! But are you experienced?
Have you ever been experienced?
Not necessarily stoned, but beautiful...
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Beautiful Boy (2018, Csodálatos fiú) - 9/10

Nem szeretem a drogosokról szóló filmeket. Valahogy nehéz nekem befogadni az emberi lét azon állati mélységét (itt a mélységet rossz értelemben használom), ami ezekből a filmekből árad.

A Beautiful Boy-t mégis megnéztem a tegnap, mert nem nagyon találtam estére mást, mit nézni. És ez a film kivétel. Érdemes volt megnézni. Ez a film csodálatos. Nagyon intelligensen, rendkívül érzékenyen kezeli a témát. Ja, és megtörtént eseményeket dolgoz fel. Nem "megtörtént események alapján", hanem ezek maguk a metörtént események.

A film két könyv összegyúrásából készült, az egyik David Sheff, a másik pedig Nic Sheff memoár-regénye. Ők apa és fia. Nic a "csodálatos fiú". Nem csoda hát, hogy a film alavetően kettejükről szól. És bár a fiú körül forog minden, a filmben a középosztálybeli apa szemszöge a hangsúlyosabb. A döbbenet, amikor rájön, hogy a fia drogos, és nem csak marihuánát szív, hanem 18 éves koráig már mindent kipróbált, a fiát végletesen szerető apa pedig erről semmit nem tudott; az intelligens hozzáállás, a gyerek támogatása, a szeretet, amit még így is feltétlenül megad neki, a megoldáskeresés; a kétségbeesés, amikor már látja, hogy semmi nem működik, a folyamatos remény, a második döbbenet, hogy bárki bármit tesz, nem fog működni - és végül az elfogadás, hogy már nincs remény, nem tud segíteni, a fia előbb-utóbb meghal túladagolásban. A kérdés csak, hogy mikor.

A "csodálatos" fiú leépülése hosszadalmas, nem folytonos, de döbbenetes. A gyerek rendkívül intelligens, még az egyetemet is elvégzi - holott már évek ót a komoly drogos - és józan pillanataiban maga sem érti, hogy mik a saját indokai, csak ürességet és sötétséget érez. Megpróbálja többféleképpen is megmagyarázni, de a valódi magyarázatot az őszinte orvos adja meg - az apának. Nem lehet ezen segíteni, a fiú maga sem tud már, lehet próbálkozni, és óriási anyagiakat áldozni rá, de a sikeres esetek százalékos aránya egyszámjegyű.
A film hatalmas erénye, hogy nem a felépülés happy endes tanmeséje - ugyanakkor nem is feltétlenül a legrosszabb a vége - nincs abban semmi spoiler, hogy a fiú nem hal meg, hisz az ő regénye is a film alapjául szolgál - mindössze a film végén megjelenő szöveges magyarázatokból tudjuk meg, hogy bár Nic élete hajszálon múlott, végül azon nagyon kevesek közé tartozik, akiknek sikerült, és mára már 8 éve "tiszta". De a film nem erről szól. Inkább arról, hogy egy apa, aki végtelenül és feltétlenül szereti a fiát, hogyan jut el a teljes reményvesztettségig és a még élő fia gyászolásáig. Ez így leírva nagyon banálisan és durván hat, de a filmet tényleg MEG KELL NÉZNI, mert akkor látod, hogy ez mennyire nem banális és mennyire nem durva. Az apának végül egyfajta megnyugvást jelent, amikor ebbe a stádiumba jut. Részéről a történet itt ér véget. És a film is, a többi már csak a magyarázó szövegekből derül ki.

A casting fenomenális, teljes telitalálat: mind az apa (Steve Carell), mind pedig a fiú (Timothée Chalamet) szerepét játszó színészek zseniálisat alakítanak. A fiút alakító Timothée Chalamet igazi színész-őstehetség, és még fiatal, nagyon érdemes figyelni rá (úgy tűnik, komolyabb kihagyás után felnövőben van végre egy nagyon jó A-kategóriás fiatal színész-generáció, és végre nem csak a kiöregedő nagyok viszik el a hátukon a jó filmeket... Alex Lawther és Rami Malek két másik nagyon jó példa erre, ugyanebből a korosztályból).

A film egyetlen hibája szerintem, hogy a (majdnem idilli) család többi tagja jószerivel "színpadi kellék" van kezelve, a nem vérszerinti fiát saját gyerekeként szerető (mostoha)anya érzéseiről egyetlen jelenet árulkodk valóban. A két másik gyerek pedig sznte teljesen háttérbe szorul. Ezért adtam a filmre egy ponttal kevesebben a maximumnál.

Csak ismételni tudom magam: EZT A FILMET MEG KELL NÉZNI. Nagyon ajánlom.
Csatolmányok
desktop-wallpaper-1.png
desktop-wallpaper-1.png (457.82 KiB) Megtekintve 2775 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Azért, hogy legyen más ajánlás is...
Ezeket a dokumentumfilmeket nemrég néztük meg a családdal.

Az első a Man on Wire - Ember a magasban alkotás 2008-ból. Oscar díjat is kapott és még sok mást is.
Egy francia kötéltáncos történetét és a megvalósított álmot mutatja be.
A 2015-ös Kötéltánc című film is ugyanez a történet, azt biztosan sokan láttátok.
man on Wire.jpg
man on Wire.jpg (17.87 KiB) Megtekintve 2788 alkalommal
A második a - At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal.
Igen elgondolkodtató és feszültséggel teli történet.
At the Heart.jpg
At the Heart.jpg (7.84 KiB) Megtekintve 2788 alkalommal
A harmadik a Free Solo - Mászókötél nélkül.
Hihetetlen, hogy emberek mire képesek! Vicces és drámai. Elképesztő!
free solo.jpg
free solo.jpg (2.55 MiB) Megtekintve 2788 alkalommal

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő.

Hozzászólás Szerző: Cutler »

kovacsszandra írta:
2019.08.08., csüt. 14:35
No lássuk. Kíváncsi vagyok! :) Köszi az ajánlást!
Te tényleg lány vagy?
Csak film vagy házimozi fan is?
Ha igen, akkor bravo.gif
Üdv a sok kocka között juppi.gif

kovacsszandra
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.08.08., csüt. 14:32
Értékelés: 4

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kovacsszandra »

bitrograde írta:
2019.08.08., csüt. 14:12
Ha nem azt nézzük, hogy hogy lesz valaki alig néhány nappal az általa elkövetett hazaárulás után elnökké, akkor a Gösta c. teljes őrültséggel dobatjuk le az ékszíjat az agyunkról.
Tessenek vigyázni vele: lesznek, akiknek teljesen be fog jönni, míg a társaság másik fele teljesen ki lesz akadva ezen a beteg #&@{}<;đĐ[ł;Ł>~°-on.


youtu.be/NWgGuGREp2U
No lássuk. Kíváncsi vagyok! :) Köszi az ajánlást!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2019.08.08., csüt. 14:12
Ha nem azt nézzük, hogy hogy lesz valaki alig néhány nappal az általa elkövetett hazaárulás után elnökké, akkor a Gösta c. teljes őrültséggel dobatjuk le az ékszíjat az agyunkról.
Tessenek vigyázni vele: lesznek, akiknek teljesen be fog jönni, míg a társaság másik fele teljesen ki lesz akadva ezen a beteg #&@{}<;đĐ[ł;Ł>~°-on.
No, akkor teszek vele egy próbát.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ha nem azt nézzük, hogy hogy lesz valaki alig néhány nappal az általa elkövetett hazaárulás után elnökké, akkor a Gösta c. teljes őrültséggel dobatjuk le az ékszíjat az agyunkról.
Tessenek vigyázni vele: lesznek, akiknek teljesen be fog jönni, míg a társaság másik fele teljesen ki lesz akadva ezen a beteg #&@{}<;đĐ[ł;Ł>~°-on.


youtu.be/NWgGuGREp2U
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Szerintem kicsit szigorú vagy. Semmivel se rosszabb mint egy Falling skies, vagy egy Killjoys és társai. Persze ez nem jelenti azt, hogy jó.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Another Life - új Netflix sci-fi-sorozat, 1. évad

Sci-fi rajongóként már nagyon hiányzott egy új valódi (értsd: nem-szuperhősös) sci-fi sorozat, így amikor a Netflix értesített az Another Life c. sorozatról, hogy az úgymond nekem való, azonnal elkezdtem nézni. Lassan haladtam vele, mert - elárulom rögtön az elején - nagyon gyenge az egész, de nem akartam ugyanabba a hibába esni, mint az Expanse-nál, ami gyengén kezdődik, de aztán számomra az évezred eddigi legjobb sci-fi sorozatává vált - szóval erőt vettem magamon, és végignéztem. Esténként egy-másfél részt.

Kezdjük a történettel: na ez minden eredetiséget nélkülöz. Ez még nem lenne akkora gond, de ilyen bugyuta történetet és forgatókönyvet aki jóváhagyott, az is tépje el a diplomáját. Perzse a modern időkre szabva, van benne szerelem és szex is, többféle változatban, a pol. korrektség jegyében :smile51: Aki meg akarja nézni a sorozatot, az ne nyissa le az alábbi spoiler-részt, aki nem, kattitnson rá a SPOILER feliratra, hogy megjelenjen a történet elspoilerezése:
[SPOILER] Bugyutaság
Kezdődik azzal, hogy à la Érkezés, egy ismeretlen nagy idegen “artifaktum” érkezik a Földre, majd küld egy jelet egy csillag felé... erre mit tezsnek a földiek? Ahelyett, hogy előbb megpróbálnának kapcsolatba lépni vele, elindítanak egy “faster than light” (FTL) hajtóművel felszerelt űrhajót, hogy kiderítsék mi van ott. Azért az otthon maradtak megpróbálnak kapcsolatba lépni vele, és innen két szálon folyik a történet, az egyik egyfajta Érkezés, de oersze a legbugyutábban kivitelezve, a másik meg egy űropera... A földi jelenetekben minden klisé összejön, beleértve az otthonmaradt tudós apa félcsaládjának drámáját, bunkó politikusokat és katonai vezetőket, és persze egy kislányt, aki... nem okos, de áldozattá válik, és sajnálni kell.
Az űropera-szálon az űrhajósok egytől egyig hülyén viselkednek, rögtön az első részben van egy - a legbugyutább módon és indokból elkövetett lázadás, akinek a szervezőjét rövid úton megöli a főszereplő nő. Aztán belekeverednek mindenféle áltudományos Star-Trekes kalandba, amelyeknek a megoldása mindig egyértelmű, de az okos űrhajósok mindig az utolsó pillanatban jönnek rá. És ez izgalmas kellene legyen...
Van ott egy FTL hajtómű, amelyrőle egyszer elhangzik, hogy a fénysebesség 3-4-szeresével képes mozgatni a hajót, de ez persze nem akadályozza meg őket abban, hogy egy 4 fényévnyire lévő bolygóra “csak úgy” elugorjanak, és megnézzék, mi van ott. Eltévednek (egy ilyen sebességű hajtóművel hogyan is? mindegy), aztán vajúdnak egy epizódnyit ezen, míg kiderül, hogy mégsem tévedtek el, hisz az utolsó ugrás adatai még benne vannak a sz.gépben, szóval oda vissza tudnak menni, és az ismert hely.
Aztán felszednek egy bolygón “fertőzést”, ami bizony gyilkol (ismerős???), majd egy másik bolygón egy szimbióta lény kerül “véletlenül” a hajóra, és bele az egyik szereplő agyába, és innen elkezd az Alienre hajazni a sorozat... végül eljutnak a céljuknak megfelelő bolygóra is, ahol kiderül, hogy nem is az, amit kerestek, de beleszaladtak egy civilizációba, amit nem ismernek ugyan meg, de azt tudják, hogy egyetlen célja van: mindent elpusztítani - ismerős? Stargate Atlantis??? És ennyi, itt nagyjából véget is ér az első évad.
A durva, hogy hiába nézed végig az első évadot, semmi sem oldódik meg, semmi sem kerek, jönnie kell a másodiknak. Biztosra mentek a készítők: lesz második évad. Vajon tényleg lesz? Ez után az első után?

A szereplőgárda csapnivaló. Az egyetlen színész, aki képes barmilyen arckifejezésre, az a főszereplő hölgy, de rajta látszik, hogy kb. annyira sem élvezi az egészet, mint a szerencsétlen néző: dagadnak az erek a nyakán, a mosolya olyan erőltetett, hogy sírógörcsöt lehet tőle kapni, a száját csak közhelyek tudják elhagyni, de az emberi alakot öltő számítógép, amely a világ scifi-történetének leghaszontalanabb mesterséges intelligenciája, pont ebbe a deszkába lesz szerelmes... ezen kívül SEMMI értelmes dologra nem képes.

A Netflix Dolby Vision színkódolással, Atmos hanggal adja. A Dolby Vision teljesen O.K., az Atmos hang harmatgyenge. Mintha semmi köze nem lenne az Atmos-hoz.

Az egyetlen jó dolog a sorozatban a CGI, ami igen tisztességes. De ennyi.
Részemről 2.5/10 ennek a sorozatnak az értékelése. NEM ajánlom egyetlen valódi sci-fi rajongónak sem.
Csatolmányok
A5DFD63D-BDBD-4294-B9E8-04278669071C.jpeg
A5DFD63D-BDBD-4294-B9E8-04278669071C.jpeg (76.12 KiB) Megtekintve 2866 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Aszpirin írta:
2019.08.04., vas. 11:10


Vajon mikor jön ismét egy eredeti ötlet?
Esetleg ez:
https://youtu.be/QOhkT361SJg

A trailer elég biztató.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Quetz írta:
2019.08.04., vas. 14:47
Aszpirin írta:
2019.08.04., vas. 11:10
Vajon mikor jön ismét egy eredeti ötlet?
Kellett neked kérdezned :smile29:

Wachowski produces and co-writes “Work in Progress,” she also co-created it with the show’s star Abby McEnany and director Tim Mason. That series, which follows 45-year-old self-identified “fat, queer” woman whose misfortune and despair unexpectedly lead her to a vibrantly transformative relationship, premieres December 8th.
Hááát... izé... nem pont ilyen eredeti ötletre gondoltam...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”