A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 365

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Morph »

Blondsztyú írta:
2020.09.21., hétf. 20:05
A Life,végig izgi és többször nézős,nekem,csakúgy mint a Prometheus , Alien Covenant stb.
"Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi... " :smile32:
Hát nem tudom, Conenant? Egyszer szenvedős...
De kinek mi, lehetett volna jobb példákat mondani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.09.22., kedd 11:53-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Nappali! MoziSony KD 85 XG9505B , Pc, AQuest
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Projection Design F35, Lexicon RX7,Proci Lexicon MC10 , Hang: KRIX Vászon: Screen research Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2038

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2020.09.19., szomb. 19:18
Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi...
Ezt az óhajt nagyon át tudom érezni, mert én is rajongok az érdekes, izgalmas, intelligens sci-fi-ért. És én is nagyon várok már valami újat ami ilyen. Mindegy hogy amerikai, orosz, kínai, vagy bármi más náció produkciója. Jöhet akár sorozat is (az Alapítvány-trélert nagyon nyomatja már az Apple, óriási a várakozás bennem, mert ha azt rendesen megcsinálják, akkor csak izgalmas, érdekes és intelligens lehet majd).

Utoljára az Ad Astrában csalódtam, elég volt már a csalódásokból.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dynaudio Audience50

Blondsztyú
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 62

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

ZolaBA írta:
Megnéztük a Föld invázió / Avanpost / The Blackout Orosz csodát.
Egyszer meg lehet nézni, mert valahol mélyen remek ötletek vannak mögötte, jó a látványa is, de a kivitelezés többnyire csalódás.

hitler-idoutazás.jpg
/Avanpost/
Belekezdtem én is.
10 percig bírtam,majd léptetés,léptetés,léptetés....majd kuka! Zsé kategória.
A Life,végig izgi és többször nézős,nekem,csakúgy mint a Prometheus , Alien Covenant stb.
"Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi... " :smile32:
Oppo 105D+CFW/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2/
5.1 Triangle Genese Quartet - Voce - Trio/ SVS SB-13 Ultra
/AQ CastleRock/AQ XLR Earth-XLR Mackenzie-XLR Husky
/Proji:Epson 9300/Synology DS-218 NAS /2x 4TB WD Red
AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

kargidje írta:
2020.09.21., hétf. 16:39
Tessék:
Szaljut-7
Ez meg kb az "orosz Apollo-13".
Már régebben láttam, és attól eltekintve, hogy csak "igaz történet alapján", tehát nem feltétlenül hű mindenben a valódi történethez, egészen jó film, egyszer mindenképp érdemes megnézni.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

kargidje
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 170

Hozzászólás Szerző: kargidje »

-KP- írta:
2020.09.19., szomb. 19:53

Az utóbbi időben néztem pár orosz filmet kell mondanom, határozottan fejlődnek. Legalábbis a technikai részt illetően, kép és hangminőség tekintetében. Csak kellene értelmes történet is, hogy a tucatfilmek közül kiemelkedjenek.

Ez a Sputnik lenne a Life orosz verziója? :)
"Csak kellene értelmes történet is, hogy a tucatfilmek közül kiemelkedjenek."

Tessék:
Szaljut-7

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1279

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ahelyett, hogy a net előtt ülnétek, nézzetek dokumentumfilmet róla.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference I / IMR R1 Zenith| freeba & mr.collector

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 499

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

-KP- írta:
2020.09.19., szomb. 19:53
robi20064 írta:
2020.09.19., szomb. 19:28
ZolaBA írta:
Egyszer meg lehet nézni, mert valahol mélyen remek ötletek vannak mögötte, jó a látványa is, de a kivitelezés többnyire csalódás.

hitler-idoutazás.jpg
A Sputnik nem kiemelkedo, de egeszen nezheto lett ;)
Az utóbbi időben néztem pár orosz filmet kell mondanom, határozottan fejlődnek. Legalábbis a technikai részt illetően, kép és hangminőség tekintetében. Csak kellene értelmes történet is, hogy a tucatfilmek közül kiemelkedjenek.

Van a ket film kozott hasonlosag az teny, de szamomra az orosz jobban tetszett valamiert. Lehet hogy a Life nagy nevei miatt magasabb volt az elvaras is, es vegul nem hozta amit vartam tole, a Sputnik-nal reszben direkt alacsonyra volt teve a merce, es kellemesen csalodtam.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1210

Hozzászólás Szerző: -KP- »

robi20064 írta:
2020.09.19., szomb. 19:28
ZolaBA írta:

hitler-idoutazás.jpg

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

ZolaBA írta:

hitler-idoutazás.jpg

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 818

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

hitler-idoutazás.jpg
hitler-idoutazás.jpg (16.15 KiB) Megtekintve 1102 alkalommal
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 292

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdv.!

A Project Power tényleg nézhetetlen, ahogy a The Bad Batch és a The Signal is (és ne tévesszen meg a szereposztás!).

Amit viszont élvezettel és izgalommal néztem:
- Pacto de Fuga (https://www.imdb.com/title/tt5538670/) - igaz eseményeken alapuló film: politikai foglyok a börtönben és/vagy azon kívül?! Egészen jó, egyedi hangulattal, amit az előzetes - véleményem szerint - nem képes visszaadni.
- Wind River (https://www.imdb.com/title/tt5362988/) - a főszereplőt a The Bourne Legacy filmben láttam utoljára és ott is tetszett a teljesítménye. https://www.youtube.com/watch?v=s7WuKdVhrmA
- La Tortue Rouge (https://www.imdb.com/title/tt3666024/) - ez meg valami egészen más... :-)
https://www.youtube.com/watch?v=e38pQOFMPlU
Újratervezés

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Két sorozat a Netflix jelenlegi kínálatából:

Away (A távolban) - 3/10

Kezdjük azzal, hogy ezt a sorozatot legfeljebb mazochistáknak ajánlom. Ha ennyi elég, ugorhatsz is a következő sorozatértékelésemre, ha nem, akkor következik Neked az indoklás.

Ez egy úgymond "sci-fi" sorozat akarna lenni, és mint olyan, rögtön rábuktam. De Netflix Original, és sajnos nem sci-fi több szempontból sem.

Egyrészt még az első részben elindulnak a Marsra, egy nagyon PC, nagyon nemzetközi, öt úrhajósból álló csapat, és az utolsó részben talán meg is érkeznek (odáig nem jutottam el), de közben ami megy, az egy... tipikus szappanopera, klisékkel teli családi drámákkal, ügyefogyott űrhajósokkal (tényleg ilyen lenne a valóságban az emberiség talán legfontosabb küldetésére kiválasztott legjobb öt ember... ilyen picsogós-sírós drámakirálynők???), akik rögtön az elején összebalhéznak (ja, és persze az amerikai a "csodakapitány", az orosz meg a kínai a renitensek - csöppet sem sztereotíp, de nem ám...) és lassú lassú lassú (mondtam már elégszer hogy lassú?) de teljesen érdektelen cselekménnyel. Komolyan: megnéztem a 7. epizódig, hogy majd csak történik valami, de még akkor is olyan volt, mintha Tarr Bélát hívták volna meg sci-fi-t rendezni. Csakhogy Tarr Béla filmjeinek van legalább mondanivalója, és a nagybetűs filmművészet, amit ő csinál, bőven kompenzálja a filmjei lassúságát.... itt viszont semmi ilyen. Csak a nagy semmi és a dögunalom.

Másrészt a tudomány (ugye sci-fi-ről beszélünk. Komolyan azt hiszem, ma már totál hülyének nézi néhány producer/rendező a sci-fi filmek közönségét. Ebben a filmben semmit nem lehet komolyan venni. A marsig való út feléig mobiltelefonokon beszélgetnek egymással valósidőben, időeltolódás nélkül az űrhajósok és földi rokonaik/barátaik, aztán egyszer csak rájönnek, hogy már túl messze vannak, és elkezdenek fájdalmasan búcsúzni, mert vége, itt az utolsó kapcsolat lehetősége. Nem, nem romlott el semmi, csak már túl messze vannak, amint túl vannak az út felén. WTF??? És ez csak egy a sok tudománytalan hülyeség közül, amitől hemzseg ez a sorozat.

3-ast csak a tényleg kiváló CGI-ért és egy-két színész teljesítményéért kap tőlem (de nincs köztük Hillary Swank, az amerikai kapitányt alakító színésznő, akit néhány filmje alapján igazán nagyra becsülök, de itt nem tudott felülkerekedni a rémunalmon, amit minden bizonnyal ő is érzett).

Szóval 7 rész után rájöttem, hogy ugyan már tuti nem fog történni semmi a hátralévő 3 részben sem, ez már ilyen.... és abbahagytam, és kerestem valami másikat. A Netflixen. És mi jött szembe? Nem más mint a...

Cobra Kai - 1. évad - 9/10

Tudom, erről volt már szó korábban, de nem tehetek róla, én csak most láttam. Rögtön meg is néztem a teljes első évadot. Tetszett. Nagyon ajánlom. Végre egy jó sorozat.

Kezdjük talán azzal, hogy a harcművészetes filmeknek soha nem voltam rajongója. Egyszerűen nem fogott meg sem Bruce Lee, sem Jackie Chan, sem a többi hadonászós szuperhős. Ezalól viszont a nagyon kevés üdítő kivételek egyike volt gyerekkoromban a Karate Kid (Karate kölyök). Hogy miért? Mert azonosulni tudtam a főszereplővel, aki kb egyidős volt velem, a problémáival, és különben is... van üzenete, még ha felnőttek számára kicsit szájbarágós is, tini fejjel megfogott. A Cobra Kai pedig a Karate Kölyök folytatása... de milyen folytatás... a történet 34 év elteltével folytatódik, és rögtön egy zseniális csavarral, ugyanis az "ellenoldal" szemszögéből. És hogy ezt fokozzuk... a főszereplők ugyanazok, mint az eredeti Karate Kölyök főszereplői, csak ugye 34 évvel idősebbek. Nem csak színészként, hanem a film idővonalán is.

Ez a sorozat jó lett (bakker, ismétlem magam... ez van). Nem kicsit, nagyon. Jók a finoman becsempészett, de azért kellemesen megmosolyogtató poénok, jók a kifelé utalások, jó a mondanivaló, és nem erőltetetten PC-s sem - teljesen hihető a dolog (bár én ezt úgy mondom, hogy a mai napig nem értek semmilyen harcművészethez, szóval lehet, ezen a téren bele lehet esetleg kötni).

Laza szórakozás ez az egész családnak, szóval mindenkinek ajánlom, korosztálytól függetlenül (sőt, együtt még jobb).
A második évadot hamarosan elkezdem, remélhetőleg az sem okoz majd csalódást.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

kargidje írta:
2020.09.15., kedd 06:44
Project Power
Ha ennél nem riasztott el a trailer, ami = a :fekverohog: 36_1_10.gif , akkor meg is érdemled. :D
Trailereket nem szoktam nézni, mert a legtöbbje tele van spoilerekkel és ellövi sokszor a legjobb részeket.

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég

Én a Pusher-trilógiát (és úgy általában a rendezőjét: Nicolas Winding Refnt) ajánlanám mindenki figyelmébe. Ha már erőszak, legyen értelme a bemutatásának.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference I / IMR R1 Zenith| freeba & mr.collector

kargidje
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 170

Hozzászólás Szerző: kargidje »

-KP- írta:
2020.09.14., hétf. 20:24
Netflix:

Project Power: Jamie Foxx és Joseph Gordon Levitt pályája nagyon mélyen lehet, ha ezt bevállalták. Vagy könnyű pénzkereset volt? A fene tudja. A lényeg hogy sajna szerintem kerülendő. Nem tudom ajánlani senkinek. A sztori nagyjából annyi, hogy utcára kerül egy pirula, amit ha beveszel 5 percig szuper képességeid lesznek és erre épülő sablon és klisé hegyek. Sajna voltam olyan dinka, hogy nem riasztott el a pilot. 5/10

The Outpost 2020: Na ez viszont jó. Annak aki szereti a háborús filmeket. Megtörtént eseményeken alapul, hasonlóan mint a Benghazi. Persze nem annyira jó, de ez még így is bőven átlag feletti. Hetente el tudnék nézni egy ilyen filmet. Kicsit lassan indul, aztán felpörög. 8/10
Project Power
Ha ennél nem riasztott el a trailer, ami = a :fekverohog: 36_1_10.gif , akkor meg is érdemled. :D

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Netflix:

Project Power: Jamie Foxx és Joseph Gordon Levitt pályája nagyon mélyen lehet, ha ezt bevállalták. Vagy könnyű pénzkereset volt? A fene tudja. A lényeg hogy sajna szerintem kerülendő. Nem tudom ajánlani senkinek. A sztori nagyjából annyi, hogy utcára kerül egy pirula, amit ha beveszel 5 percig szuper képességeid lesznek és erre épülő sablon és klisé hegyek. Sajna voltam olyan dinka, hogy nem riasztott el a pilot. 5/10

Kép

The Outpost 2020: Na ez viszont jó. Annak aki szereti a háborús filmeket. Megtörtént eseményeken alapul, hasonlóan mint a Benghazi. Persze nem annyira jó, de ez még így is bőven átlag feletti. Hetente el tudnék nézni egy ilyen filmet. Kicsit lassan indul, aztán felpörög. 8/10

Kép

SSDWOB
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 20

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

9,5/10

Már egy utolsó ajánlás, igaz nem mai, de én csak most láttam.

youtu.be/TmyGPX23px4

SSDWOB
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 20

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Műfajában számomra 9,5/10

youtu.be/XwheSyc1-3g

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 365

Hozzászólás Szerző: Morph »

Számomra: EPIC!
Nappali! MoziSony KD 85 XG9505B , Pc, AQuest
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Projection Design F35, Lexicon RX7,Proci Lexicon MC10 , Hang: KRIX Vászon: Screen research Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Quetz írta:
2020.09.09., szer. 23:14

youtu.be/n9xhJrPXop4
Huuu vazze :D

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 445

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 180

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Zero Zero Zero sorozat. kicsit lassú, de nekem nagyon bejön:

youtu.be/3HoRfUKcvdY

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Quetz írta:
2020.08.08., szomb. 10:25
A szeptember sorozatokban sűrű lesz :)

Raised by wolves:

youtu.be/nAg6RTQEfeM

The boys, season 2:

youtu.be/cVHwlqyMyhM
A Raised by Wolves az elso 3 resz alapjan nem rossz, pedig eros fenntartasaim voltak Ridley Scott szerepe miatt a shownal. Egyelore nem latszik hova fog kifutni a tortenet, illetve hogy terveznek e tobb evadot (tippre igen, ha jo lesz a nezettsege).

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég

Charlie Kaufman: A befejezésen gondolkozom.

youtu.be/KfT5NCALC-g

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

ZolaBA írta:
2020.09.01., kedd 10:36
De, hogy valami vicceset is mondjak, ugyanitt a Star Wars: Action, Adventure, Fantasy :D
Lehet, hogy vicces, de akkor is így helyes. Sci-fi-nek nevezni a Star Wars-t elég meredek (lenne).

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”