Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

SC.jpg
SC.jpg (46.54 KiB) Megtekintve 2859 alkalommal
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Bloodshot

Az eleje elég jónak tűnt, de aztán inkább gyerekfilm lett belőle...
Meg lehet nézni egy szottyos délután, de semmi több.

Központi hírszerzés

A másik amit megnéztem, a minta alapján egy női limonádénak gondoltam, így a páromnak ajánlottam hogy nézzük meg közösen.

Egy laza akció- vígjáték, egy könnyed kikapcsolódás.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

A fenébe sad.gif

https://www.google.hu/amp/s/index.hu/ku ... szikla/amp

A napokban meg fogom nézni a The Untouchables cimű filmjét. Nagy kedvencem volt az öreg leborulok.gif

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Pooli1971 írta:
2020.10.29., csüt. 16:50
Szia!

A Murdoch sorozat egyébként tetszett Neked?
Igen.
Rendkívül szórakoztató keveréke a kosztümös kriminek és az ismeretterjesztésnek, a (pop)kulturális utalások (pl. az epizód címekben is) pedig általában viccesek.

Mind a színészek jók, mind a karakterek szerethetőek és működik közöttük a kémia.
Bár a bűnügyeket megoldják, azért nem mindig minden happiend, a karakterek élete sem alakul mindig szerencsésen.

Szórakoztatóak az egyéb kanadai sorozatokkal az összefonódások ("crossover").

Ja, és a három, még Peter Outerbridge főszereplésével készült film is tetszett, viszont a kapcsolódó websorozatokat még nem láttam.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

scaurus írta:
2020.10.29., csüt. 11:14
Megtekintettem a Murdoch felügyelő rejtélyei sorozathoz tartozó filmeket ("holiday specials"):
A Merry Murdoch Christmas
Once Upon a Murdoch Christmas
Home for the Holidays


Izé.
Az első egy ostobaság volt, belekeverve a Télapót is a sztoriba, egyedül a film végén a kb. 10 másodperces, hógolyozós jelenetben volt Helen Joy a szokásosnál is kedvesebb.

A másodikban a bűnügy valamennyire érdekes volt, illetve vicces volt az, ahogy Crabtree kitálta a szuperhősös képregény műfaját, de az egész belefért volna egy 45 perces epizódba.

A harmadik számomra értelmezhetetlen volt - mind a torontói, mind a victoriai történetszál.


Megnéztem a Miss Fisher rejtélyes eseteihez kapcsolódó filmet is:
Miss Fisher and the Crypt of Tears

Nem sikerült eldönteni, hogy a szokásos bűnügy történet vagy kalandfilm legyen, így a két szék között a pad alá esik, dramaturgialilag megbicsaklik az egész.
Egyedül Miss Fisher belépője volt vicces az első kb. 10 percben, ami utána jön, igencsak felejthető.
Ami még szomorú, hogy Hugh és Dot, Bert és Cec egy kb. 15 másodperces jelenet erejéig szerepelnek mindössze.


Összegezve, ami működik 45 percben, az nem biztos, hogy jó egész estés filmként.
(Ezt, lehet, a Murdoch alkotói is érzékelték, mert az előző három évaddal ellentében, a 12. évadhoz nem készült film, csak egy, talán Halloweenkor leadott, földönkívüliekkel kapcsolatos, egyébként borzalmas, epizód.)

A fenti négy filmből egyedül talán a Once Upon a Murdoch Christmas-t érdemes megnézni.
Szia!

A Murdoch sorozat egyébként tetszett Neked?
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Megtekintettem a Murdoch felügyelő rejtélyei sorozathoz tartozó filmeket ("holiday specials"):
A Merry Murdoch Christmas
Once Upon a Murdoch Christmas
Home for the Holidays


Izé.
Az első egy ostobaság volt, belekeverve a Télapót is a sztoriba, egyedül a film végén a kb. 10 másodperces, hógolyozós jelenetben volt Helen Joy a szokásosnál is kedvesebb.

A másodikban a bűnügy valamennyire érdekes volt, illetve vicces volt az, ahogy Crabtree kitálta a szuperhősös képregény műfaját, de az egész belefért volna egy 45 perces epizódba.

A harmadik számomra értelmezhetetlen volt - mind a torontói, mind a victoriai történetszál.


Megnéztem a Miss Fisher rejtélyes eseteihez kapcsolódó filmet is:
Miss Fisher and the Crypt of Tears

Nem sikerült eldönteni, hogy a szokásos bűnügy történet vagy kalandfilm legyen, így a két szék között a pad alá esik, dramaturgialilag megbicsaklik az egész.
Egyedül Miss Fisher belépője volt vicces az első kb. 10 percben, ami utána jön, igencsak felejthető.
Ami még szomorú, hogy Hugh és Dot, Bert és Cec egy kb. 15 másodperces jelenet erejéig szerepelnek mindössze.


Összegezve, ami működik 45 percben, az nem biztos, hogy jó egész estés filmként.
(Ezt, lehet, a Murdoch alkotói is érzékelték, mert az előző három évaddal ellentében, a 12. évadhoz nem készült film, csak egy, talán Halloweenkor leadott, földönkívüliekkel kapcsolatos, egyébként borzalmas, epizód.)

A fenti négy filmből egyedül talán a Once Upon a Murdoch Christmas-t érdemes megnézni.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nemduma »

robi20064 írta:
2020.10.19., hétf. 13:10
Jon az otodik evad...


youtu.be/caLji74IIp4
Remélem kicsit javítanak az előzőhöz képest! Az első hármat nagyon éveztem, de a negyedik igen lapos lett.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Mikor Schwarzi egy kis törpének tűnik! :D
Csatolmányok
Schwarzi.jpg
Schwarzi.jpg (63.99 KiB) Megtekintve 2866 alkalommal

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

scaurus írta:
2020.10.16., pén. 20:08
Időhurok (Predestination)
Szerintem ez a film borzasztó volt.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Collini nem beszél (The Collini Case, 2019)

Hétvégén volt egy filmnyi időnk gyerek nélkül, úgyhogy egy nehezebb darabot választottam. imdb szerint krimi/dráma/thriller és tényleg nem egy könnyed darab. Nincs látványos akció vagy különösebb izgalom és a történet is javarészt sejthető, kis túlzással pár mondatban összefoglalható. Viszont ez nem is erről szól. Ha nyitott az ember a gondolkodtató filmekre, akkor két óra nyomasztó és kínos drámát kap, furcsa ellentétekkel és érdekes hangulattal. Szerintem érdemes megnézni, nem felejti el az ember másnapra.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Időhurok (Predestination)

Csavaros, időutazós sci-fi: "Egy időügynök barangol múltban és jövőben: minden bevetés más korba vezeti. Egy olyan bűnözőre vadászik, aki valahogy folyton kicsúszik a kezéből, bármilyen időben is készül lecsapni rá."
(forrás: port.hu)

Azért nem nagy időtávokat ugrik előre/hátra mert az időgép feltalálásától kb. +/-50 évet tudnak biztonsággal ugrani.
(Talán ezzel a fordulattal valójában spóroltak a helyszíneken, díszleteken...)
Igazából nem is a kaland, hanem az okozati hurok (casual loop) a témája.

Talán a legjobb jelző rá, hogy érdekes film.
Mint általában Ethan Hawk filmjei: nem a legnagyobb kasszasikerek, de általában érdekesek, sokszor furcsák - és mindenképpen lekötik a figyelmet.
(Lehet, hogy így válogat a filmszerepek között?)

Mindenesetre ajánlom, bár nem gondolom, hogy többször nézős klasszikus, de egy megtekintést megér.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

újabb sorozatok jönnek:

American Gods S3

youtu.be/0wX4wJuC1eY


The Stand miniseries

youtu.be/l--4gu4CQBM
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Tőrbe ejtve (Knives Out)

Klasszikus krimi, Agatha Christie modorában, de a modernkorban - parádés szereposztással.
Ami azért azt is jelenti, hogy a nagy nevek viszik el a hátukon, mert izgalom pont annyi van benne mint egy David Suchet-féle Poirot epizódban.

Ami negatívum (de a filmben nem zavaró!), hogy Miss Marple vagy Poirot karakterével szemben, Benoit Blanc (Daniel Craig) karakterének nincs egyénisége, csak egy nyomozó, aki időnként pénzérmét dobál.

Nem vagyok szinkronellenes, de ezt eredetiben javaslom, mert az egyébként remek szinkronszínész Stohl András hangja valahogy lepattan Danel Craig-ről (szerintem nagyon nem is illenek össze), végig zavaró volt, hogy Daniel Craiget látom, Stohl Andrást hallom, így a szinkronos verziónál Benoit Blanc kissé háttérbe szorul...

Viszont dicséretes, hogy Chris Evanst most is Zámbori Soma szinkronizálta.

Összegezve, nem írt filmtörténelmet, de egy tisztességes, szórakoztató mozi.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Sziasztok!

Tegnap este néztem az Apple Tv+ -on a Tiny world /Apró világ magyar című/ dokumentum filmet 1. évad
Nagyon tetszett, akinek van lehetősége tekintse meg. 4K a film és van Atmos hang is hozzá, mint az Apple-nél
lenni szokott. A kockacukor és a körüli méretű élőlények "körülményeivel" foglalkozik a világ különböző
egzotikus helyein, nagyon ötletesen és lebilincselően megcsinálva. A hang egy kicsit érdekes volt számomra.
Aki meg tudja nézni Atmos hangal /gondolom itt viszonylag sokan/ leírhatná hogy Ő mit hal a szöveggel kapcsolatban.
A hang egyébként nagyszerű - a viharok a szél a folyó vizek
az egyéb zajok - csak a narrátor hangja érdekes, lehet hogy direkt így csinálták vagy csak az én rendszerem
észlelte így de az Ő hangja vándorol a film alatt többször, sőt van amikor szavanként csatornáról - csatornára.
Eleinte kicsit zavaró volt, még kapcsolgattam is ezt azt, de aztán mikor a hátsó és felső csatornákból is Ő beszélt
azzal nyugtattam magam, biztos így csinálták direkt. Mindig csak egy helyről szól a hangja, de ez vándorol! :smile29:
https://tv.apple.com/hu/show/apro-vilag ... 00310&l=hu
Jó szórakozást hozzá!
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

scaurus írta:
2020.10.02., pén. 18:08
Enola Holmes

Szórakoztató, vidám tini kalandfilm a Netflixen Sherlock és Mycroft kishúgáról, egy ifjúsági könyv sorozat első kötetének adaptációja.
A karakterek, színészek rendben, átjön (nekem legalábbis), hogy egyszerűen szerették a filmet.
Henry Cavill mint Sherlock nekem tetszett.
Látványos (szép képi világ, jó díszletek, kosztümök).
A cselekmény pörög, ami egyben elfedi a történet hiányosságait.

Negatívum:
- nincs csavaros rejtély, így komoly nyomozás sem,
- a történet egyszerű, az anya-szál elég gyenge (pláne a vége),
- kissé(?) túltolták a politikai korrektséget (feminizmus, indiai származású nyomozó, ilyesmik).

Nekem tetszett, a magyar szinkron is rendben van.
Épp volt szerencsétlenségem az előzeteséhez, engem befordít. Hordozza mindazt, amit a Netflix képvisel: eladni akarnak, minden más mellékes. Az ezredjére lehúzott rókabőr-jelenségét nem is említem. Szomorúbb inkább, hogy meg tudnak nyerni nagy neveket a silány minőségekhez, dömpingekhez, tucattermékké silányítva témát és színészt egyaránt. Az aktualitások végtelenmód beletolása az aktuális futószalagi produktumba - mert nem nevezném többnek - is jól mutatja a filozófiát. Önmagában persze ez nem volna életképes, közönség is kell hozzá, ami pedig nagyon is van, két pofára megy a habzsi-dőzsi. Semmilyen magasművészetről vagy elvont filmezésről nincs szó, nem erről beszélek, arról, hogy mindent megesz a nép, ami trendi és amit lenyomnak a torkán. Ennek rendelődik alá jelenleg a film műfaja is - igen látványosan.
Nem mondom, hogy nem láttam nekem tetsző alkotást a Netflix tollából, de elenyésző a szomorító alkotások számához képest. Felemás - de végeredményben mégis pozitív - élmény a Velvet Buzzsaw. Gondolkodtam, hogy koncepcionálisan "direktilyen" és zamatként értelmezendő a nagynevek versus elcsépelt horrorelemek kontrasztja, de akárhogyis, Jake, na meg a téma és a társadalomkritika miatt engem megvett.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.10.06., kedd 19:48

Es szokas szerint kaszaltad vagy azert vegignezted az elso evadot? Nem volt ez annyira rossz - sot helyenkent meg a jo szintet is megutotte - csak tulsagosan sok kliset vett at Ridley Scott es masok regi sci-fi alkotasaibol, emberszeru androidok, nehol extra jo technologia, nehol mintha prehisztorikbol jottek volna, idegen lenyek (plane az alienes parhuzam az utolso reszben), vallas, eredet kerdese stb. Az elso evad vege picit vontatott is lett es szamomra tovabbra sem latszik hogy milyen iranyba akarjak vinni (vagy majd a visszajelzesek alapjan modositanak) az egeszet. Az alapotlet jo, de ez igy keves lesz ha a masodik evad is csak egy nagy korbenjaras.
Raised by Wolves - én az első epizód vége után majdnem kaszáltam, de szerencsére erőt vettem magamon - és szerintem sem rossz. Kicsit kusza (az általad is leírtak miatt), és van benne pár logikai bukfenc (legalábbis szerintem), de van valami benne, ami kiemeli a scifi-sorozatok közül - kicsit "más". Mostanában kevés időm van sorozatot nézni (és néztem közben a Ted Lasso-t is az Apple TV+ -on), ezért még nem értem még a végére, de mindenképp végignézem...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Kijött a Criminal második brit évada. Ugyanolyan élvezetes kamaradráma, mint az első. Sikerült átverekednem magam a francia változat első évadán is, de - talán mert azt a nyelvet kevésbé bírom - egyáltalán nem működött olyan jól, mint a brit, ahol a színészi játék elviszi az egészet, és talán még a történet csavarai sem feltétlenül szükségesek a remek filmes-színházi élmény biztosításához. (Igen, még Havas John is képes játszani.)
Az új Dűne-adaptáció okán nekiálltam a Lynch-félének, és bár nagy rajongója vagyok a rendezőnek, ismét sikerült megbizonyosodnom róla, hogy tévedhetetlennek bizonyult akkor is, amikor megtagadta ezt a művét.
Belefutottunk még családi mozi ürügyén a Netflixen a Virgin River c. sorozat első évadába is. Ha valakinek már elege van a Szívek szállodájából [a.k.a. Gilmore Girls, az angol cím többet mond a sorozatról], esetleg a Miért éppen Alaszka? című (egyébként kiváló) sorozat erősen light és női változatát keresi annak minden kiszámíthatóságával, akkor bátran ajánlható.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Scarlet kisasszony és a Herceg (Miss Scarlet and the Duke)

Kosztümös krimi a Viktoriánus Londonban.
Amolyan könnyen emészthető iparosmunka, a miliö nem rossz, a karakterekben hiba nincs, a bűnesetek is elfogadhatóak, persze van némi feminista felhang (de nincs túlzásba víve).
Ugyanakkor nem is érdekes, tizenkettőből egy tucat.
Szóval, fejfájós délutánon szellem rágóguminak tökéletes, de nem több.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

robi20064 írta:
2020.10.06., kedd 19:48

Es szokas szerint kaszaltad vagy azert vegignezted az elso evadot?
...
Nem kaszáltam. :D
robi20064 írta:
2020.10.06., kedd 19:48
Nem volt ez annyira rossz
...
Az alapotlet jo, de ez igy keves lesz ha a masodik evad is csak egy nagy korbenjaras.
Annyira jó sem, a többivel egyetértek.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

A farkas gyermekei (Raised by Wolves)

Izé.

Van egy sajátos hangulata.

Ellenben a cselekménye egyrészt érdektelen volt számomra (már a 2. résznél ásítoztam), másrészt egy nagy katyvasz.
Nem lehet, hogy az alkotók valami közös, tudatmódosító szerhasználat során alkották?

Illetve, van egy olyan érzésem, hogyha nem Ridley Scott nevével reklámozzák, akkor a saját jogán sokkal kevesebb figyelmet kapott volna...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »


Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.10.04., vas. 22:19
Valoszinuleg azert nem jelenik meg magyar beallitassal mert se felirat se hangsav nincsen hozza ami magyar lenne. Valahol logikus.
Igen, ez logikus, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem emlékszem rá, hogy én állítottam volna magyarra, hanem amikor “megmagyarították” a Netflixet valamikor kb egy éve, átállt nálam magyarra... és még csodálkoztam is, hogy mostanában nem találok olyan filmeket/sorozatokat, amelyek korábban ott voltak...
Amúgy folyékonyan beszélek angolul, szóval nekem soha nem okozott problémát szinkron vagy felirat hiánya. Annyira, hogy a szonkront a magyar beállításnál is mellőztem mindig (az eredeti hang a legjobb minőségre is, főleg az Atmos-os tartalmaknál....)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Aszpirin írta:
2020.10.04., vas. 22:13
Ez bejött, bakker! leborulok.gif
Készítettem egy angol profilt, és megy, ott a keresésben, és el is indul.
Duurva, nem tudtam, hogy a nyelv is számít...
EZER KÖSZÖNET A TIPPÉRT!
A Netflixnek van egy Magyarországra engedélyezett adatbázisa, ezek akkor jelennek meg, ha angolra állítod a beállítást. Nyilván az egy kényelmi szolgáltatás, hogy ha csak magyarul beszélsz és ezért magyarra állítod, akkor csak olyan filmeket fog listázni, amelyek magyarul vannak, elkerülve a csalódást, hogy kinézel egy filmet és csak elindítás után akkor derül ki, hogy nincs is magyarul. Sok olyan sorozat van, amelynek csak két-három évada van fent a magyar nyelvű oldalon (nem is mindig az első két-három évad), mert csak azokhoz készült el a magyar felirat. Persze az angol oldalon az összes fent van.
Ha valaki beszél angolul, akkor érdemes az angol nyelvet kiválasztani, mivel sokkal több filmből tud válogatni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BoRRoNeo írta:
2020.10.04., vas. 22:01
Aszpirin írta:
2020.10.04., vas. 21:46
Nálam dettó. A kereőben hiába keresem. A Google-felajánlásta viszont bejön eddig:

... aztán a Lejátszásta kattintva ez lesz belőle:
Magyar előfizetéssel Magyarországon próbálom. Ha a magyar nyelvet választom a Netflixen (azaz csak a magyar feliratos vagy magyar szinkronos filmeket látom), akkor keresésnél nincs találat. Ha az angolt választom (azaz az összes itthon elérhető filmet listázza magyar vonatkozástól függetlenül), akkor keresésénél kidobja és el is indítja.
Én az ilyen helyzetekre eleve csináltam egy angol profilt.
Ez bejött, bakker! leborulok.gif
Készítettem egy angol profilt, és megy, ott a keresésben, és el is indul.
Duurva, nem tudtam, hogy a nyelv is számít...
EZER KÖSZÖNET A TIPPÉRT!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Aszpirin írta:
2020.10.04., vas. 21:46
Nálam dettó. A kereőben hiába keresem. A Google-felajánlásta viszont bejön eddig:

... aztán a Lejátszásta kattintva ez lesz belőle:
Magyar előfizetéssel Magyarországon próbálom. Ha a magyar nyelvet választom a Netflixen (azaz csak a magyar feliratos vagy magyar szinkronos filmeket látom), akkor keresésnél nincs találat. Ha az angolt választom (azaz az összes itthon elérhető filmet listázza magyar vonatkozástól függetlenül), akkor keresésénél kidobja és el is indítja.
Én az ilyen helyzetekre eleve csináltam egy angol profilt.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”