Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 512

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Két Netflix-es sorozatot szeretnék nektek ajánlani.
Szeretem a sportot, de sem a kosárlabda, sem a Forma 1 nem nagyon vonzott.

A Netflix elkészített két sorozatot, amit viszont tátott szájjal bámultam és nekem nagyon nagy élmény volt mindkettő.

Az első Michael Jordan és a Bulls fantasztikus éveiről szól, az utolsó bajnokságig. The Last Dance. Nekem Jordan egy nagyképű fazonnak tűnt, de a sorozat után egészen más véleményem van róla. De nem "csak" róla szól a sorozat - érdemes megnézni!
lastdance.jpg
lastdance.jpg (71.81 KiB) Megtekintve 891 alkalommal
A másik szintén Netflix-es Formula 1.
Ennek most nézzük a harmadik évadját a családdal, a Netfix-en is éppen a legnépszerűbb sorozat.
Nekem a Forma1 unalmas, a pilóták sem tűntek nagyon érdekesnek. Senna és Prost küzdelmeit még néha néztem, de a maiakat nem. Hát ez a sorozat is nagyon jól elkészített, a kis csapatokat is bemutatja, a pilótákat. Néha vicces, néha drámai, néha izgalmas - nagyon jó!
Forma1.jpg
Forma1.jpg (60.96 KiB) Megtekintve 891 alkalommal

scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 153

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Az ifjú nyomozó (The Kid Detective)

https://m.imdb.com/title/tt8980602/

Egy igen szórakoztató, egyben furcsa film, meglepően jó alakításokkal.

Igazából egy krimi, önmagában egy elég sötét és gonosz bűncselekménnyel.
Ugyanakkor szórakoztató történet egy tehetséges, de csetlő-botló magánnyomozó első gyilkossági ügyéről (ami, természetesen, túlmutat önmagán).
Valójában egy gyerekkori sikereiben élő, eddig felnőni képtelen 30 éves férfi felnövés története (magyarul "coming of age" sztori).
Meg egy kicsit paródiája is a most divatos ifjúsági nyomozós-retrós filmeknek, némi kikacsintassal, utalással.

S, mindez jól adagolva, egy könnyen fogyasztható, szórakoztató filmet eredményez, azaz nem válik katyvasszá, és nem lesz didaktikus, szájbarágós.
(A befejezése, az utolsó jelenet nekem nagyon tetszett.)

A főhőseinket alakító Adam Brody és Sophie Nélisse, illetve Lucyt, a titkárnőt alakító Sarah Sutherland remekelnek.

Nem váltja meg a világot, nem filmtörténeti remekmű, nincs nagy "hűha" érzés vagy katarzis, de egy tisztességesen megalkotott, szerethető film.
Csak ajánlani tudom.

Telekom tékában felirattal elérhető.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 240

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Fatman

Ezt szerintem ki lehet hagyni 😕😕😕
Inkabb keressetek mast
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 1002, Crown XTi 2002, Crown XTi 4002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme, Klotz, Vention

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 260

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Leviatán

Kőkemény valóság. Nem gyors film, nincs benne autós üldözés, sem ufo-k. Csak egyszerűen jó.

https://www.google.com/amp/s/port.hu/ad ... 151116/amp
Csak a Marantz! :-D

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Megnéztem ezt a 4 órás Zack Snyder féle Justice League filmet, kíváncsi voltam, mit adott hozzá, és mert meglepett milyen magas imdb pontszámon áll. Tényleg sokkal jobb lett, és más a történet részben így.

kargidje
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 183

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Pár adalék távol-keleti filmekhez:
Welcome to Dongmakgol
Secret (2007)
Firestorm (2013)
New world
Confession of murder
Always (2011)
Architecture 101
Norwegian wood (2010)
Secret sunshine (2007)
The client (2011)
No tears for the dead
The villainess
Cold eyes
A dirty carnival
Memories of murder
The thieves
A Hard Day
The yellow sea
Hindsight
.....

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Lemmy9.1 írta:
2021.03.17., szer. 20:59
Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 23:55
SSDWOB írta:
2021.02.24., szer. 21:52

Kimondottan tetszett! Csak ajánlani tudom!
Sort is kerítettem rá, tényleg fasza kis film.
Remek skandináv gyöngyszem ismét. Nem iszok alkoholt, és ezek után sem fogok. :) Na jó, max 0.05-ig. :D
És milyen jó kis hifi szólt a buli közben :napsut:

Lemmy9.1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 125

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 23:55
SSDWOB írta:
2021.02.24., szer. 21:52
Alex_Aston írta:
2021.02.24., szer. 20:35
Ezt látta már valaki? Jó imdb értékelés, jó kritikák.

Még egy kört mindenkinek

https://www.google.com/amp/s/port.hu/ad ... 220296/amp
Kimondottan tetszett! Csak ajánlani tudom!
Sort is kerítettem rá, tényleg fasza kis film.
Remek skandináv gyöngyszem ismét. Nem iszok alkoholt, és ezek után sem fogok. :) Na jó, max 0.05-ig. :D

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Ezek tényleg kiváló filmek, bár a Silkwood még nem volt még nekem

https://port.hu/cikk/mozi/a-70-eves-kur ... gn=content

A vadmacska kölykei nagy kedvenc, bármikor meg tudom nézni:D

A legjobb ezek közül szerintem A dolog.

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 526

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Illang: The Wolf Brigade

Mamoru Oshii Jin-Roh: The Wolf Brigade élőszereplős feldolgozása. Nagy vonalakban követi az anime történetét, de aki rajongója volt az eredetinek, az lehet, hogy csalódni fog. Számomra mindenesetre izgalmas és szórakoztató volt, az animét pedig elég régen láttam, hogy ne akadjak fenn az eltéréseken. Jó hang, látványos akciójelenetek jellemzik, miközben egy lassú thriller bontakozik ki, amiben nem tudni, ki kivel van és miért.

youtu.be/yDrMQyzy3WQ
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1274

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tegnap megnéztem a Greenland-et. Egyszer nézhető, egész jó film. Amolyan katasztrófafilm/dráma keverék. Nem egy túl akciódús film, de vannak benne jó jelenetek azért. Nem olyan látványos, mint egy San Andreas vagy 2012, de cserébe nem is annyira bugyuta. Mármint vannak látványos részei, csak ezekhez a filmekhez viszonyítva jóval kevesebb.
A film végi jelenet eléggé szubgyilkosnak tűnt, és van atmos hang is. Szerintem lesz benne 1-2 demójelenet is. Számomra valahol a 6,5-7/10 környékén mozgott.

Kép

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

scaurus írta:
2021.03.13., szomb. 11:34
Coming 2 America

https://m.imdb.com/title/tt6802400/

Színtiszta nosztalgia, nem több, nem kevesebb.
Rengeteg eredeti szereplő visszatér (még a rózsaszóró lányokat alakító színésznők közül is), érdemes a stáblistát böngészni!

Továbbá felbukkan Morgan Freeman, Salt-N-Pepa, és még mások.

Viszont nem tér vissza pl. Patrice (a húg), Daryll (a volt udvarló), a háziúr, a hajat vágató fiú (Cuba Gooding Jr.), a rabló (Samuel L. Jackson).

A cselekmény teljesen értelme(zhete)tlen, az új karakterek sem lesznek emlékezetesek.

Szóval, aki egy jó filmet akar látni, az csalódni fog, aki csak nosztalgiázni akar az idősebbé vált kedvenceken, azt el fogja szórakoztatni.
Én az utóbbi kategóriában vagyok.

Elérhető itthonról is az Amazonon.
Hasonlót írnak mindenhol a filmről, de nosztalgia miatt biztos meg fogom nézni.

scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó

Coming 2 America

https://m.imdb.com/title/tt6802400/

Színtiszta nosztalgia, nem több, nem kevesebb.
Rengeteg eredeti szereplő visszatér (még a rózsaszóró lányokat alakító színésznők közül is), érdemes a stáblistát böngészni!

Továbbá felbukkan Morgan Freeman, Salt-N-Pepa, és még mások.

Viszont nem tér vissza pl. Patrice (a húg), Daryll (a volt udvarló), a háziúr, a hajat vágató fiú (Cuba Gooding Jr.), a rabló (Samuel L. Jackson).

A cselekmény teljesen értelme(zhete)tlen, az új karakterek sem lesznek emlékezetesek.

Szóval, aki egy jó filmet akar látni, az csalódni fog, aki csak nosztalgiázni akar az idősebbé vált kedvenceken, azt el fogja szórakoztatni.
Én az utóbbi kategóriában vagyok.

Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó

Uncle Frank

https://www.imdb.com/title/tt11327514/

Egy szép és szépen fényképezett, nem túl bonyolult történet a homoszexualitás elfogadásáról.
A hangulat, a színészi játék, különösen az ifjú Sophia Lillisé nagyon jó.

Azt hiszem, az IMDb 7.3 értékelése reális.

Nem váltja meg a világot, nagy katarzis nincs, talán kiszámítható is, de, szerintem, egyszer érdemes megnézni.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Cutler írta:
2021.03.04., csüt. 21:10
Szerintem 1x simán vállalható a Monster Hunter.
Azt kaptam, amit vártam. Agyatlan szórakozást, bűnös élvezetet.
A nagy kép és a referencia hang elvitte nálam a filmet.
Nem értem a sok csalódott embert. Mégis mit vártatok egy ilyen címtől, egy ilyen főszereplőtől és a Kaptár alkotóitól? :D
Inkább 1 ilyet, mint a mostanában divatos A listás sztárokkal teletűzdelt Netflixes csodákat🤷‍♂️
Túl sok jó film van még a listámon, hogy ilyenekkel próbálkozzak. :D

Akkor már inkább az ilyen Greenland felé filmek.

De mondjuk tényleg ízlések és s pofonok.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

nemduma írta:
2021.03.04., csüt. 20:37
Alex_Aston írta:
2021.03.04., csüt. 12:56
-KP- írta:
2021.03.04., csüt. 12:13
Tegnap megnéztem a Monster Hunter-t. Bár ne tettem volna. Ez a film a gagyik között is gagyi. A későbbi kevésbé jól sikerült Transformers filmek bármelyike nagyjából Shakespeari remekmű ehhez képest. Szerintem ezzel elég sokat elmondtam. A hang és a kép ok, plusz Milla Jovovich, de sajnos ez sem elég, hogy elvigye a hátán a filmet. Nagy jóindulattal 5/10.
IMDB pontozás az esetek legtöbbjében fedi a valóságot az én ízlésemmel. 7 pont alatti filmeket nagyon ritkán nézek meg, csak ha valamiért előzetesen érdekelt a téma, valamelyik kedvenc színészem játszik benne, vagy mondjuk egy korábbi tetsző film folytatás, stb.
6 pont alatt pedig számomra szóra sem érdemes semmi, max a (ritka) TV nézés közben nem kapcsolom el, ott adok esélyt, ha épp elkapom, és tényleg nincs más "dolgom".
De, hogy külön leüljek 6 pont alatti filmre, asszem még nem volt példa.

Szóval egy 5,3-as film esetében nem csodálkozom, ha ez a véleménye valakinek, miután megnézte, erre akartam kilyukadni :D
Volt már arra azért példa, hogy a magyar ízlés igencsak feljebb értékel egy-egy 5-6 közötti IMDB-s filmet. Persze ez is egyénileg változik. Gondoltam adok egy esélyt én is a Monster Hunternek. Valóban csalódás. Elpocsékolt időnek érzem...
Igen, van pár film, ezért is írtam, hogy kevés esetben előfordul, hogy számomra más, mint az imdb. De én ízlésemmel kb. 95%-ban stimmel.

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1070

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Szerintem 1x simán vállalható a Monster Hunter.
Azt kaptam, amit vártam. Agyatlan szórakozást, bűnös élvezetet.
A nagy kép és a referencia hang elvitte nálam a filmet.
Nem értem a sok csalódott embert. Mégis mit vártatok egy ilyen címtől, egy ilyen főszereplőtől és a Kaptár alkotóitól? :D
Inkább 1 ilyet, mint a mostanában divatos A listás sztárokkal teletűzdelt Netflixes csodákat🤷‍♂️

nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 19

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Alex_Aston írta:
2021.03.04., csüt. 12:56
-KP- írta:
Tegnap megnéztem a Monster Hunter-t. Bár ne tettem volna. Ez a film a gagyik között is gagyi. A későbbi kevésbé jól sikerült Transformers filmek bármelyike nagyjából Shakespeari remekmű ehhez képest. Szerintem ezzel elég sokat elmondtam. A hang és a kép ok, plusz Milla Jovovich, de sajnos ez sem elég, hogy elvigye a hátán a filmet. Nagy jóindulattal 5/10.
IMDB pontozás az esetek legtöbbjében fedi a valóságot az én ízlésemmel. 7 pont alatti filmeket nagyon ritkán nézek meg, csak ha valamiért előzetesen érdekelt a téma, valamelyik kedvenc színészem játszik benne, vagy mondjuk egy korábbi tetsző film folytatás, stb.
6 pont alatt pedig számomra szóra sem érdemes semmi, max a (ritka) TV nézés közben nem kapcsolom el, ott adok esélyt, ha épp elkapom, és tényleg nincs más "dolgom".

Szóval egy 5,3-as film esetében nem csodálkozom, ha ez a véleménye valakinek, miután megnézte, erre akartam kilyukadni :D
Volt már arra azért példa, hogy a magyar ízlés igencsak feljebb értékel egy-egy 5-6 közötti IMDB-s filmet. Persze ez is egyénileg változik. Gondoltam adok egy esélyt én is a Monster Hunternek. Valóban csalódás. Elpocsékolt időnek érzem...

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

-KP- írta:

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1274

Hozzászólás Szerző: -KP- »

scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó

Befejeztem Az új pápa sorozatot.

Tipikusan a "jó-jó-de-minek" 2. évad.
Persze, jó volt viszontlátni a már megismert karaktereket, voltak vicces pillanatok (Don Mimmo,  Girolamo és Voiello), ugyanakkor sok "új novum" nem volt benne.
Cselekménye annyi se volt mint az 1. évadnak (Az új pápa).

Befejeztem a The End of the F***ing World 2. évadát is.

Ez is a felesleges folytatások/befejezések sorát növeli.
Az ismert karaktereket itt is jó viszontlátni, de, valójában, sok újat nem tudunk meg róluk sem.
Ráadásul, szembemegy az 1. évad és a képregény befejezésével is.

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 198

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Ezt most néztem meg. Nem a szokásos koreai film. Mintha két filmet nézne az ember. Még emésztem. De minőségi munka, az nem vitás.

The Wailing

https://m.imdb.com/title/tt5215952/

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

nemduma írta:
2021.02.03., szer. 20:47
Hostiles
https://www.imdb.com/title/tt5478478/?ref_=nv_sr_srsg_0
Nem biztos, hogy mindenkinek bejön a műfaj. Engem nagyon odaragasztott a vászon elé.
Mostanában jó pár filmbe csak belekezdtem és kb negyed óra múlva ment a kukába.
Ez nem egy gyors film, hosszú is, de mikor először az órára pillantottam, hogy mióta is nézem, kb 1 óra telt el és mintha 20 perce ment csak volna.
Most néztem meg. Jó volt valóban. Szeretem az ilyen lassú filmeket, amikor jó nézni, ha nem történik semmi, akkor is.
Életszerű történet és kivitelezés, nincs a végén naplementébe lovaglás, miegyebek. Nálam 9 pontos alkotás.

scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó

Bloodshot

https://port.hu/adatlap/film/mozi/bloodshot-bloodshot/movie-212848

Képregényen alapuló, faék egyszerűségű és kissé(?) agyatlan, de tisztességes és látványos iparosmunka.
Én, valamiért, kedvelem Vin Dieselt. ;)
Guy Pearce pedig, szerintem, többre hivatott mint amire/amennyire foglalkoztatják.

Egy esős és/vagy fejfájós szombat délutánra nem rossz választás.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”