Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2021.11.01., hétf. 07:24
-KP- írta:
2021.10.31., vas. 20:55
Nem mondanám, hogy fájdalmasan rossz. De azt sem, hogy jó.
Azaz felesleges rá időt pazarolni. Én 4 részt szenvedtem végig, aztán feladtam. Dögunalmas, érdektelen, logikátlan.
Egyetértek.

Ami bosszant (igazából felháborít), hogy ez a dögunalmas, érdektelen, logikátlan sz@r úgy jelent meg, hogy “Isaac Asimov híres trilógiája alapján” készült.

Mindenkinek, aki nem olvasta Asimov méltán híres Alapítvány-regényeit: ennek a sorozatnak nagyon kevés köze van a regényekhez. Az első epizód kb fele hű a regényhez, az azt követő epizódokban már megközelítőleg sem az történik, mint a regényekben. Ez NEM az Alapítvány! A fontosabb szereplők neve és a bolygók neve (Trantor, Terminus, Anakreon, Helicon, Synnax) az Alapítványból jön, a pszichohistória tudománya (ami alig kap szerepet a filmben, ott is inkább valami értelmezhetetlen hókuszpókusznak állítják be) tényleg Asimov találmánya, de itt nagyjából véget is ér a hasonlóság.

Asimov (legalábbis az Alapítványban) nem nagymestere a szép szavaknak, és képszerű leírásoknak (ebben a tekintetben Tolkien szöges ellentéte). Aminek viszont hagymestere, az a történetfonás és a sziporkázó, zseniális párbeszédek (vagy monológok). A történeteiben NULLA a logikátlanság, pörögnek az események, és nem bírod őket letenni. Ennek a “formátumnak” megvan a magyarázata is: az Alapítvány egy-egy fejezete eredetileg folyóiratban jelent meg, ahol korlátozott volt a terjedelem, nem lehetett oldalakat szentelni csak mondjuk a Terminus természeti szépségeinek leírására, viszont fenn kellett tartani az olvasók figyelmét, amit a legjobban pörgős történettel és sziporkázó párbeszédekkel lehet.

Ez oda vezetett, hogy egy Alapítvány-regény kb kész forgatókönyv… Ehhez képest jön egy forgatókönyv-író, aki úgy gondolja, hogy ő jobb történetet fog írni Asimov alapötletéből, mint maga Asimov. És ahelyett, hogy a már majdnem-forgatókönyv-szerű zseniális alapművet adaptálná egy mai modern forgatókönyvvé, teljesen átírja a történetet, hozzákölt egy rakás fölösleget, megváltoztatja (egysíkúvá, lapossá) a karaktereket (még a nemüket is), és óriásit téved: nem, nem tud jobbat írni, mint Asimov - ez egy nagy logikátlan unalmas katyvasz, szájbarágós utalásokkal a jelenkori való világ problémáira és történéseire (legutóbbi epizódban pl. a 9/11-re, de hadd ne spoilerezzek). Plusz megtűzdelve egy halom sci-fis klisével, “déja-vu” jelenetekkel, “kötelező” szexjelenetekkel, és végül, de nem utolsó sorban ordító aktuális “polkorrektséggel”. Az eredmény minden Asimov-rajongónak minimum óriási csalódás, de leginkább felháborító. Aki meg nem olvasta a művet, annak pedig az, ami: egy unalmas, klisés, felejtős scifi-sorozat, egy az ezerből…, de legalább abból a gyengébbik fajta.

Ja, Asimov első Alapítvány-könyvének első három fejezetében több történés van, mint ennek a sorozatnak az eddigi hat (hét?) epizódjában.

Csak remélhetjük, hogy valaki egyszer mégis megfilmesíti az Alapítványt. Ezek után nagy-nagy igazságtétel lenne.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

-KP- írta:
2021.10.31., vas. 20:55
Nem mondanám, hogy fájdalmasan rossz. De azt sem, hogy jó.
Azaz felesleges rá időt pazarolni. Én 4 részt szenvedtem végig, aztán feladtam. Dögunalmas, érdektelen, logikátlan.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

-KP- írta:
2021.10.31., vas. 20:55
Quetz írta:
2021.10.31., vas. 18:41
Lemmy9.1 írta:
2021.10.31., vas. 17:13
Ha. Ugyanígy tettem én is az Alapítvány miatti sértődöttségemben. :)
Igen, az alapítvány fájdalmasan rossz lett. Még kitartok az évad végéig, de utána kuka...
Nem mondanám, hogy fájdalmasan rossz. De azt sem, hogy jó. Nem olvastam a könyveket, ez lehet nálam előny. Viszont eddig nem nagyon állt össze nekem, hogy mit akarnak. A tegnapi rész szerintem egész jó volt, talán van remény és idővel kialakul a kirakós, amit a készítők láttatni szerentének :) De ja, azért volt jócskán fejvakarás nálam is...
Gal Dornic, Salvor Hardin és Demerzel karaktereit gender swappeltek. Gal világán nem volt tudás tagadó vallás. Nem volt Celon klónozási procedúra. Hardin politikus volt és nem egy sheriff, kedvenc mondása pedig: "Az erőszak a gyengék végső menedéke". A sorozat ettől ugye elég messze van. Az első Sheldon válság idején még sehol sem volt planet killer űrhajó, hasonló csak a következő fejezre futott be. Ezek csak a könyvtől való főbb eltérések, és akkor még ott vannak a logikai bukfencek, lehetne sorolni őket napestig.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Quetz írta:
2021.10.31., vas. 18:41
Lemmy9.1 írta:
2021.10.31., vas. 17:13
Ha. Ugyanígy tettem én is az Alapítvány miatti sértődöttségemben. :)
Igen, az alapítvány fájdalmasan rossz lett. Még kitartok az évad végéig, de utána kuka...
Nem mondanám, hogy fájdalmasan rossz. De azt sem, hogy jó. Nem olvastam a könyveket, ez lehet nálam előny. Viszont eddig nem nagyon állt össze nekem, hogy mit akarnak. A tegnapi rész szerintem egész jó volt, talán van remény és idővel kialakul a kirakós, amit a készítők láttatni szerentének :) De ja, azért volt jócskán fejvakarás nálam is...

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Lemmy9.1 írta:
2021.10.31., vas. 17:13
Ha. Ugyanígy tettem én is az Alapítvány miatti sértődöttségemben. :)
Igen, az alapítvány fájdalmasan rossz lett. Még kitartok az évad végéig, de utána kuka...
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ha. Ugyanígy tettem én is az Alapítvány miatti sértődöttségemben. :)
Szerintem!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Megnéztem a Dűnét. Lekötött. Végre egy jó film. És jöjjön a folytatás!

(Az Alapítvány nálam teljesen elesett, még az AppleTV+ -előfizetésemet is lemondtam mérgemben, de legalább a Dűne az Dűne maradt, a fremenek nem lettek mind frewomenek, meg Paul Atreides-ből nem csináltak Paula Atreides-t. A Chalamet kölyök pedig nekem már az V. Henrik-ben is bizonyított.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

robi20064 írta:
2021.10.31., vas. 11:24
Aszpirin írta:
2021.10.31., vas. 10:20
Kérdéseim a nagyérdemű felé:
Az új Dűne mozifilm hogyan voszonyul a régi, első Dűne-filmhez? Ugyanazt a történetet dolgozza fel? Ha igen, akik látták már mennyivel jobb/rosszabb, mint a régi?
(a régi nagyon nem tudott megfogni, most azért kérdem, hogy menjek-e el megnézni?)
Az elso konyv kb elso felet dolgozza fel nagyjabol huen. Nincs ido (vagy szandekos) mindenre kiterni pl mentatok szerepe a nagy hazaknal, a fuszer jelentossege az urutazasban es a Bene Gesserit is csak minimalisan van bemutatva, de osszessegeben jo. Jovo hettol elvileg kotelezo a maszkhasznalat a mozikban, igy mindenki jobban tud majd azonosulni a fremenekkel ;)
Első gondolatom az volt, ki fogja piacra dobni a fremen stílusú covid maszkot :)
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Aszpirin írta:
2021.10.31., vas. 10:20
Kérdéseim a nagyérdemű felé:
Az új Dűne mozifilm hogyan voszonyul a régi, első Dűne-filmhez? Ugyanazt a történetet dolgozza fel? Ha igen, akik látták már mennyivel jobb/rosszabb, mint a régi?
(a régi nagyon nem tudott megfogni, most azért kérdem, hogy menjek-e el megnézni?)
Gyakorlatilag a regény hű feldolgozása, kihagyva pár intermezzot. A történet felét vitték vászonra, a Csanival való találkozásig.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Alex_Aston írta:
2021.10.31., vas. 09:30
Quetz írta:
2021.10.31., vas. 08:34
Alex_Aston írta:
2021.10.30., szomb. 22:12
Új Dűnét látta már valaki?
Nekem nagyon nem adta. A látvány természetesen nagyon jó, de valahogy olyan béna az egész. Olyan logikátlan dolgok vannak benne, hogy ihaj. Néztem, néztem, aztán vége lett. Csalódás volt, na.
Mi találtál benne logikátlannak?
Gondolom azóta már olvastad ;)
Igen, most már olvastam. :)

A válasz a Buttleri Dzsihad: https://hu.wikipedia.org/wiki/Butleri_Dzsihad
"A Butleri Dzsihad az emberiség közel száz évig tartó keresztes hadjárata volt a számítógépek, gondolkodó gépek és tudattal rendelkező robotok (és emberi szolgáik) ellen. Eseményei a Liga előtti korban, 201-től 108-ig játszódtak és végül az emberiség győzelmével ért véget. Maga a dzsihad a Dűne eseményei előtt tíz évezreddel zajlott, és mivel a fanatikus vallásháború elpusztította a könyvtárakat is, a Dűne világában már csak legendaként hivatkoznak rá, ám a parancsolat mit sem vesztett erejéből: az emberiség felhagyott a gondolkodó gépek gyártásával, ezek szerepét emberi lények – mentátok, navigátorok – vették át. A gépgyártás néhány világon maradt csak fenn és pusztán mechanikus szerkezetekre korlátozódik"

A filmben azért opálosodik a mentátok tekintete, mert ezzel jelzik, hogy transz állapotba kerülnek és kalkulálnak.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.10.31., vas. 10:35
Aszpirin írta:
2021.10.31., vas. 10:20
Kérdéseim a nagyérdemű felé:
Az új Dűne mozifilm hogyan voszonyul a régi, első Dűne-filmhez? Ugyanazt a történetet dolgozza fel? Ha igen, akik látták már mennyivel jobb/rosszabb, mint a régi?
(a régi nagyon nem tudott megfogni, most azért kérdem, hogy menjek-e el megnézni?)
Kb. 30 éve láthattam a régit, de semennyire sem fogott meg. Szóval ez alapján talán az új jobb. De mivel elérhető otthon is, tökéletes minőségben, javaslom a mozi szobádban nézd meg. :rolleyes:
Tudtommal az HBO Max még nem megy Magyarországon ;)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.10.31., vas. 10:20
Kérdéseim a nagyérdemű felé:
Az új Dűne mozifilm hogyan voszonyul a régi, első Dűne-filmhez? Ugyanazt a történetet dolgozza fel? Ha igen, akik látták már mennyivel jobb/rosszabb, mint a régi?
(a régi nagyon nem tudott megfogni, most azért kérdem, hogy menjek-e el megnézni?)
Kb. 30 éve láthattam a régit, de semennyire sem fogott meg. Szóval ez alapján talán az új jobb. De mivel elérhető otthon is, tökéletes minőségben, javaslom a mozi szobádban nézd meg. :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2021.10.31., vas. 09:44

Bennem is megfogalmazódtak hasonló gondolatok a film nézése közben.
[SPOILER] Katt ide ha látni akarod
Ott van ez a személyvédelmi pajzs (kék-piros), amit nem igazán sikerült megértenem. Egymásnak nekiestek kardokkal és semmit nem ért. Vagy lőfegyver ellen ér, kard ellen nem?
SPOILER
Gyors mozgású tárgy ellen véd. De mint látjuk, lassú szúrás a megoldás közelről. Mondhatnánk, ezért kell a kard. De közben meg a lőfegyver is olyan, hogy lelassul a cél előtt, meg van mindenen áthatoló energia sugár. Szóval ez max arra jó szerintem, hogy látványos legyen, meg filmet lehessen csinálni belőle.

De igen, jobb volt ez, mint az új SW.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Kérdéseim a nagyérdemű felé:
Az új Dűne mozifilm hogyan voszonyul a régi, első Dűne-filmhez? Ugyanazt a történetet dolgozza fel? Ha igen, akik látták már mennyivel jobb/rosszabb, mint a régi?
(a régi nagyon nem tudott megfogni, most azért kérdem, hogy menjek-e el megnézni?)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Quetz írta:
2021.10.31., vas. 08:34
Alex_Aston írta:
2021.10.30., szomb. 22:12
Új Dűnét látta már valaki?
Nekem nagyon nem adta. A látvány természetesen nagyon jó, de valahogy olyan béna az egész. Olyan logikátlan dolgok vannak benne, hogy ihaj. Néztem, néztem, aztán vége lett. Csalódás volt, na.
Mi találtál benne logikátlannak?
Gondolom azóta már olvastad ;)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Alex_Aston írta:
2021.10.30., szomb. 22:12
Új Dűnét látta már valaki?
Nekem nagyon nem adta. A látvány természetesen nagyon jó, de valahogy olyan béna az egész. Olyan logikátlan dolgok vannak benne, hogy ihaj. Néztem, néztem, aztán vége lett. Csalódás volt, na.
Mi találtál benne logikátlannak?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

robi20064 írta:
2021.10.31., vas. 00:43
wittao írta:
2021.10.30., szomb. 22:59
Alex_Aston írta:
2021.10.30., szomb. 22:12
Új Dűnét látta már valaki?
Nekem nagyon nem adta. A látvány természetesen nagyon jó, de valahogy olyan béna az egész. Olyan logikátlan dolgok vannak benne, hogy ihaj. Néztem, néztem, aztán vége lett. Csalódás volt, na.
Furcsa hangulat, nem a megszokott juesszéj akció és történetszálak. Hálistennek. Nekem ez kifejezetten tetszett benne.
A képi világ szintén ok volt. Várom a következő részt. (az mikorra várható?)
Meg erosen kerdeses. Ha ez jol teljesit es ha rabolintanak es ha nem jon kozbe semmi akkor talan elkezdik forgatni par even belul. Vagy ebbol is Avatar 2/3/4 neverending story lesz.
Elvileg hivatalos, hogy 2 év múlva jön a folytatás.

https://www.google.com/amp/s/port.hu/ci ... -78112/amp
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2021.10.30., szomb. 22:59
Alex_Aston írta:
2021.10.30., szomb. 22:12
Új Dűnét látta már valaki?
Nekem nagyon nem adta. A látvány természetesen nagyon jó, de valahogy olyan béna az egész. Olyan logikátlan dolgok vannak benne, hogy ihaj. Néztem, néztem, aztán vége lett. Csalódás volt, na.
Furcsa hangulat, nem a megszokott juesszéj akció és történetszálak. Hálistennek. Nekem ez kifejezetten tetszett benne.
A képi világ szintén ok volt. Várom a következő részt. (az mikorra várható?)
SPOILER
Nekem az nem tetszett benne, hogy 8000 évvel később játszódva, amikor légkörön kívülről dobott precízíós és intelligens bombákat dobnak a másikra, akkor nem fognak utána közelharcban kardokkal bohóckodni. Főleg, ha mindenkit ki akarnak írtani. Persze ez kellett ahhoz, hogy a történet tovább folytatódjon, de én ezeket a logikátlanságokat nem szeretem. Akkor ne akarja magát komolyan venni.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Új Dűnét látta már valaki?
Nekem nagyon nem adta. A látvány természetesen nagyon jó, de valahogy olyan béna az egész. Olyan logikátlan dolgok vannak benne, hogy ihaj. Néztem, néztem, aztán vége lett. Csalódás volt, na.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Aszpirin írta:
2021.10.21., csüt. 23:30
Alex_Aston írta:
2021.10.21., csüt. 19:47
Van a koreai filmekben egyfajta bugyutaság/idiotizmus, ami szinte minden filmjükre jellemző. Gondolom a kultúrájuk része ez. Én bírom.
Azért ennyire ne általánosíts, na.
A nagy klasszikusokban, pl Kim Ki-Duk filmjeiben vagy pl az Old Boy-ban stb. én semmiféle bugyutaságot nem érzékeltem. Színtiszta művészet, A-kategóriás színészi alakításokkal. Az évek során talán már többszáz filmet néztem meg, amiket egyszerűen elfelejtettem, volt, hogy pár nappal utána már csak a címére emlékeztem. De ha egy Kim Ki-Duk filmet megnéztem mondjuk húsz-huszönöt éve, még ma is emlékszem szinte minden jelenetére (Bin Yip; Tavasz, nyár, ősz, tél… és tavasz; csodálatos, feledhetetlen, felemelő filmek, nulla bugyutasággal.). Oké, ezek régi filmek, de koreaiak. Biztos vagyok benne, hogy láttad ezekez, hol van bennük az egyfajta bugyutaság? Kultúrsokkot, na azt kaphatsz tőlük, de bugyutaságot szerintem nem látsz bennük…
Nekem ez jött be nagyon, ami a komolyabb dél-koreai drámákat illeti:
https://kritikustomeg.org/film/19787/mi ... shine-2007

Már régen láttam, de emlékeim szerint elég lassú, néhol valóban nyomasztó ...

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Alex_Aston írta:
2021.10.22., pén. 07:49
Itt is egy kivétel. Belekezdtem, és ez bizony kőkemény, szerintem nagyon jó film.

My name
https://m.imdb.com/title/tt12940504/?ref_=tt_mv_close
Trailer alapján, kb. The Villainess.
A dél-koreai+távol-keleti akciófilmek/filmek képi világa jó pár éve eléggé projektort/oled tévét kívánó minőség. leborulok.gif
A hangminőség is általában átlagon felüli.

Ha még nem láttad, ezeket ajánlom figyelmedbe:
I saw the devil (brootal, Amerika is csak pisloghat)
Confession of murder
New world
Yellow sea
A dirty carnival
A Bittersweet Life
Operation red sea (nem világmegváltó, de ez is projin/nagy képen kifejezetten :smile32: , főleg a "végeakció" )
....

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Alex_Aston írta:
2021.10.22., pén. 07:49
Itt is egy kivétel. Belekezdtem, és ez bizony kőkemény, szerintem nagyon jó film.

My name
https://m.imdb.com/title/tt12940504/?ref_=tt_mv_close
Befejeztem.
Ez egy kifejezetten jó film.
Aki szerette az Infernal Affairst, annak biztos, hogy tetszeni fog. Fordulatos, csavaros, remek akció jelenetek. És szokás szerint nem hollywoodi befejezés (szerencsére).
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Sziasztok!

Ma hajnalban a tele/teli/hold miatti nem alvásom miatt "futottam bele" egy filmbe a Cinemaxon. Amit szívből ajánlok mindenkinek aki hajlandó kicsit komolyabb filmet nézni közel 3 órán keresztül. A Film címe :

Mű szerző nélkül //Never Look Away / Werk ohne Autor //

https://port.hu/adatlap/film/tv/mu-szer ... vie-208294

Ma 13:55-kor is vetítik a fentnevezett csatornán.
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Itt is egy kivétel. Belekezdtem, és ez bizony kőkemény, szerintem nagyon jó film.

My name
https://m.imdb.com/title/tt12940504/?ref_=tt_mv_close
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.10.21., csüt. 23:30
Alex_Aston írta:
2021.10.21., csüt. 19:47
Van a koreai filmekben egyfajta bugyutaság/idiotizmus, ami szinte minden filmjükre jellemző. Gondolom a kultúrájuk része ez. Én bírom.
Azért ennyire ne általánosíts, na.
A nagy klasszikusokban, pl Kim Ki-Duk filmjeiben vagy pl az Old Boy-ban stb. én semmiféle bugyutaságot nem érzékeltem. Színtiszta művészet, A-kategóriás színészi alakításokkal. Az évek során talán már többszáz filmet néztem meg, amiket egyszerűen elfelejtettem, volt, hogy pár nappal utána már csak a címére emlékeztem. De ha egy Kim Ki-Duk filmet megnéztem mondjuk húsz-huszönöt éve, még ma is emlékszem szinte minden jelenetére (Bin Yip; Tavasz, nyár, ősz, tél… és tavasz; csodálatos, feledhetetlen, felemelő filmek, nulla bugyutasággal.). Oké, ezek régi filmek, de koreaiak. Biztos vagyok benne, hogy láttad ezekez, hol van bennük az egyfajta bugyutaság? Kultúrsokkot, na azt kaphatsz tőlük, de bugyutaságot szerintem nem látsz bennük…
Igazad van, úgy kellett volna írnom, hogy sok filmjükben jellemző ez, még azok esetén is, ami komoly témát érint.
Pl Halál jele, ami igau történetét dolgoz fel a sosem megtalált sorozatgyilkosról, mégis ilyesmi képek is jellemzik
https://m.imdb.com/title/tt0353969/medi ... 893195520/

Ettől még persze nagyon jó film. Csak én úgy látom, hogy sok ilyen van a filmjeikben.

Amiket te írsz azok mondjuk valóban nem ilyenek.
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”