Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



 
Emberi, nem eltúlzott, valóságos, s talán pont ezért vág földhöz.
 

Most néztem meg. Szerintem amerikaiasan eltúlzott, ezért engem nem vágott földhöz, sőt egy kicsit bosszantott is, hogy a film kedvéért bagatelizálnak dolgokat és párhuzamban nyomják elénk az elmúlás negatív és a születés pozitív érzelmeit. Ez nekem nem szimpatikus. Sajnos sokszor jártam a Kékgolyóban. A valóság más mint amit a filmben láttam. Tény, a rák lehetősége MINDENKIBEN ott van, de véleményem szerint elég a témával akkor foglalkozni, ha már az ajtóban áll. Értem, hogy hálás film alapanyag a rák, és azt is értem, hogy van akit megfog, de engem nem.  

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Miss You Already - Máris hiányzol
 
Emberi, nem eltúlzott, valóságos, s talán pont ezért vág földhöz.
 
9/10


Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Most jöttem haza a Dr Strange moziról. 
Első blikkre, olyan Vízhajlítós Eredetes mini Dr House, jó a látványos kiadásban.  
 


Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Engem végig elszórakoztatott! 
 
 
 

Avatar
raczjani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.08.11., szer. 11:45
Értékelés: 27

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: raczjani »


Valós és mélyen megható történet egy szívbeteg kislány hihetetlen gyógyulásáról. Megérte minden percét. Nagyon megfogott ez az elgondolkodtató történet. De szerintem vagyunk itt egy páran apukák, így át tudjuk érezni a sztori súlyát...
Kell hozzá valóban némi érzelmi intelligencia, hogy átélje valaki a film lényegét, de abban az esetben egy felejthetetlen élmény lesz! 
 
Most néztem meg. Csodálatos film. Csak nem szívbeteg a kislány. Az elírás.
OLED55C9PLA oled tv, Xgimi Elfin led projektor, Varamorph anamorphic lens(eladó lehet-fogalmam sincs hova tettem), Sony blu-ray player , Denon AVR-1312 , Jamo S418 , Jamo E-350 , Magnat Vector Center 13 (2db) , Wharfedale Vardus VR-SUB8 , 

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1346
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 586

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »


Így van, jól írtad, elnézést. Pont eszembe jutott egy kedves barátom súlyos szívbeteg kislányára, nagyon hasonló a történetük.
Ez kavart meg, mert ő járt a fejemben a filmajánló írásakor.
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Fish »

Lattuk es valoban jo kis tortenet,de ha jol emlekszem nem szivbetegsege volt ,hanem valami gyomor gondja.. Vagy nem?
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1346
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 586

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »


Valós és mélyen megható történet egy szívbeteg kislány hihetetlen gyógyulásáról. Megérte minden percét. Nagyon megfogott ez az elgondolkodtató történet. De szerintem vagyunk itt egy páran apukák, így át tudjuk érezni a sztori súlyát...
Kell hozzá valóban némi érzelmi intelligencia, hogy átélje valaki a film lényegét, de abban az esetben egy felejthetetlen élmény lesz! 
 



Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
bibababa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 706
Csatlakozott: 2008.02.05., kedd 11:35
Értékelés: 42

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bibababa »


Nézi valaki a Halálos fegyvert ? A sorozatot.
Elég jól megcsinálták. Clayne Crawford - nak jól áll Riggs szerepe.

Avatar
bibababa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 706
Csatlakozott: 2008.02.05., kedd 11:35
Értékelés: 42

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bibababa »


Pontosítás, a Célszemély szinkronja technikailag borzasztó a 2.-3. évadra. De a 3. évad eleje is leült egyelőre.
Néha akad egy - két gyengébb rész, de nekem nagyon tettszett. Sajnáltam, hogy vége.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Tegnap "sikerült" megnéznem a Suicide Squadot. Anno nem éreztem úgy, hogy moziban akarnám nézni a trailer alapján. Úgy tűnik igazam lett. Lehet velem van a baj, de ez a film borzasztó. Nem ajánlom senkinek, még egy letöltésre se. 
 
A másik csalódás a Marvel's Luke Cage volt. Messze a legunalmasabb képregény feldolgozás, amit az utóbbi időkben csináltak. Sorozatjunkien írták, hogy majd a végére jó lesz, hát nem lett. Tömény unalom az egész. A főszereplő ráadásul nagyon gyenge színész. 13 részen keresztül ugyanazt a fizimiskát vágja majdnem végig. 

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Firekiller »


Idénre marad a Zoopolis a csúcs továbbra is! :-)
Zootropolis, vagy Zootopia, de semmiképp Zoopolis!

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1346
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 586

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »



Kb. 20 percig ment aztán töröltem.
 
Ugyan erre a sorsra jutott a The call up, Wolf totem, A kollégium, Baby sitting2( azért a csajok nagyon ott voltak ), a Jégkorszak legutóbbi része ... 

 
Akkor ezt benézted Laci.   Pont a 22. perctől lesz fordulatos és poénos a film (Babysitting 2), addig elég limonádé. Szánd rá magad mégegyszer ha az időd engedi, megéri végignézni! Kikapcsolja a fáradt agyat rendesen.
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1346
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 586

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »


Az új jégkorszak számomra is csalódás volt, pedig a régieket szerettem és már nagyon vártam ezt.
Nincs meg a régiek érzelmekre ható mondanivalója. Az előzőekhez képest sokkal gyengébb a forgatókönyv és túl sok benne a "zenei?" betétdal.
 
Idénre marad a Zoopolis a csúcs továbbra is! :-)
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Aki nyomon követi Giuseppe Tornatore munkásságát, annak azt javaslom, ezt se hagyja ki. Ennio Morricone zenéje csodaszép.
8/10


Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Virslikről?? Akkor keményen bepipázhattak az alkotók
Rákukkantok.

Nem jött be, nagyon nem nekünk csinálták a virsliket. Csodálkozom, hogy a szinkron színészek is tök mindegy, hogy miért kapják a fizetést, de az még aggasztóbb, hogy vannak akiknek bejött (mongyuk a VV-ot is sokan nézik) ...  Kb. 20 percig ment aztán töröltem.
Ezzel most próbálkoztam, de kb. fél óra után ez is hasonló sorsra jutott:

 
Ugyan erre a sorsra jutott a The call up, Wolf totem, A kollégium, Baby sitting2( azért a csajok nagyon ott voltak ), a Jégkorszak legutóbbi része ... 

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »



Nagyon Ötödik elem érzet a Besson előzetes.
 
 

Benne is van miért: The Visionary Director of The Fift Element
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Nagyon Ötödik elem érzet a Besson előzetes.
 




Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Csutka

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Ez annyira beteg, hogy már jó! Sőt... Egész jó! Másfél óra masszív nevetés, agyament sztori, ami kellőképpen képes magával ragadni és kikapcsolni. Egyedi poénok, jó beszólások és nem a megszokott lerágott csont klisék. Nálunk a család minden tagjának tetszett. :-)
 
 

 
Ezt megnézem, köszi!
 
Én is ajánlanék egy különlegességet!
 
Sausage Party - Virsliparti.
Azt gondoltam, hogy ki az az agyament, aki virslikről csinál filmet, de már az első 10 percben is halálra röhögtem magam. Beteg, de jó!
 


Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Az Érkezés-t néztem tegnap. Még mindig ülepszik. Nem szokványos Sci-fi. Nem a technikai vívmányokkal, lézerlövöldözéssel nyűgöz le, ez olyan elgondolkodtató fajta, de a jobbak közül.



 
Erre is kíváncsi  leszek.




Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1346
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 586

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »


Ez annyira beteg, hogy már jó! Sőt... Egész jó! Másfél óra masszív nevetés, agyament sztori, ami kellőképpen képes magával ragadni és kikapcsolni. Egyedi poénok, jó beszólások és nem a megszokott lerágott csont klisék. Nálunk a család minden tagjának tetszett. :-)
 



Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Ismét egy kiváló Jean-Jacques Annaud alkotás.
 



"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Egy evad az harom reszbol van?
A Netflix nyomott a sorozatba egy komolyabb tőkeinjekciót és felhizlalta hat epizódra a megszokott három részes évadstruktúrát.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Ez a Tarzany elmondható, hogy általában a tetszik népeknek. 6,4-en áll, és a költségek dupláját hozta.
Az, hogy nekem egyszernézős kategória, attól elfogadom, hogy a többségnek más az ízlése mint az enyém.

 
Ízlések különbözőek, de attól még mint film elhelyezhető egy bizonyos minőségi szintre.
Dáridót is nézték sokan, pénzt is hozott, de ettől még tudjuk mennyit ér...
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tottyi »



6 rész a 3. évad. Az utóbbi évek legjobb sorozata.
Igazi görbe tükör. Vagy fekete?

En az elso evadban 3 filmet talaltam a masodikban is 3-at es ahogy nezem a 3. evadban meg 6 film van. Akkor ez igy van masnal is?
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”