Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

No, Az újonc (The Rookie) meglepően bejött, lassan a 4. évaddal is végzek.

Rendőrös, procedurális sorozatot régen találtam ennyire szórakoztatónak, függetlenül attól, hogy helyenként meseszerű.

A karakterek teljesen rendben vannak (kedvenc Bradford /Eric Winter/, de óriási arc Smitty/Brent Huff/) és szerethetőek, a szinkronhangok remekelnek (pl. Haumann Petra mint Lopez /Alyssa Diaz/).
Az más kérdés, hogy számos félrefordítás van a magyar szövegben, de együtt lehet velük élni.

A true crime (paródia) epizódok rendkívül viccesek, pl. 4. évad 16. rész, melyben a QAnon mozgalom eredetéről is kapunk (egy lehetséges) magyarázatot...

A sorozat nem váltja meg a világot, de nem kevés mosolyt csal az arcomra, úgyhogy a további évadoknak utána kell néznem (mert a Netflix-en az első 4 van fenn).
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Szent Iván éjszakája - skandináv családi szennyesek elevenednek meg összegyűltség közben, 1x nézhető, mégsem emiatt van most itt. Bizonyára bennetek is élnek rossz emlékű tévé sorozatok betétmuzsikái: minden figyelmeztetés vagy átmenet nélkül egyszer csak megkínálnak valami szemérmetlenül leplezetlen összecsapottsággal, ocsúdni, némító gomb után nyúlni nincs idő, csak amikor már késő, és amire csak annyit tudsz mondani: ez de rossz volt. Elengedhetetlen aláfestése ez a gyorsan lezavart stáblistáknak. Torzítás nélküli túlvezéreltségében futja ki magát az odaadó tehetség, igazán szörnyű. Meglepő, hogy a mai világban is van még ilyen.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: merida »

Alex_Aston írta:
2024.04.13., szomb. 08:29
Fallout sorozat.

https://m.imdb.com/title/tt12637874/?ref_=tt_mv_close

Ezt is játék ihlette, de első két rész alapján, amit tegnap megnéztem, magasan veri a Last of ust.
Alapvetően kemény a sztori, mert eljátszik a gondolattal, hogy mi lett volna, ha a 60-as években tényleg ledobják egymásra az atomot. Ezt rögtön az elején meg is kapjuk nyitásnak. És e mentén megy tovább, hogy bő 200 évvel később, mi is maradt a civilizációnkból. Vannak föld alatt élők, vannak fent lévő emberek, akik egy része a sugárzás miatt mutálódott (állatok is), vannak fosztogatók, ügyeskedők, meg egyszerű emberek is, no meg katonák, tudosok, stb.). De valami persze dereng, hogy nincs rendben a háttérben, nem minden az, aminek látszik.

Mégis mindezt szórakoztatóan tálalja, nem akarja magát komolyan venni, az egészet átszövi a 60-as évek (romos) futurisztikus hangulata, és felkelti az ember érdeklődését, hogy mire megy ki a játék (meg persze milyen formában).

Ajánlom.

.
fallout-2024-textless-official-posters-for-amazon-prime-v0-rtl87qakzxmc1.jpg
Végig néztem. Az első 4-5 részig kb ok, utána nem! De legalább néha vicces!

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Fallout sorozat.

https://m.imdb.com/title/tt12637874/?ref_=tt_mv_close

Ezt is játék ihlette, de első két rész alapján, amit tegnap megnéztem, magasan veri a Last of ust.
Alapvetően kemény a sztori, mert eljátszik a gondolattal, hogy mi lett volna, ha a 60-as években tényleg ledobják egymásra az atomot. Ezt rögtön az elején meg is kapjuk nyitásnak. És e mentén megy tovább, hogy bő 200 évvel később, mi is maradt a civilizációnkból. Vannak föld alatt élők, vannak fent lévő emberek, akik egy része a sugárzás miatt mutálódott (állatok is), vannak fosztogatók, ügyeskedők, meg egyszerű emberek is, no meg katonák, tudosok, stb.). De valami persze dereng, hogy nincs rendben a háttérben, nem minden az, aminek látszik.

Mégis mindezt szórakoztatóan tálalja, nem akarja magát komolyan venni, az egészet átszövi a 60-as évek (romos) futurisztikus hangulata, és felkelti az ember érdeklődését, hogy mire megy ki a játék (meg persze milyen formában).

Ajánlom.

.
fallout-2024-textless-official-posters-for-amazon-prime-v0-rtl87qakzxmc1.jpg
Csak a Marantz! :-D

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Tctronic írta:
2024.04.11., csüt. 15:43
Apaci72 írta:
2024.04.11., csüt. 11:33
Ezt valaki?
...
Nem láttam, de valamikor meg fogom nézni. Na nem moziban, de kíváncsi vagyok rá (A negatív reklám is reklám na). Sajnos mivel annyi negatív kritikát kapott (mert tényleg olyan rossz, vagy politikai nézetek miatt, vagy mert iszonyatos pénzbe került ?) nehéz lesz előítéletek nélkül leülni elé, és véleményt formálni.
Önmagában is pocsék, hihetetlen, hogy színészeknek ezért volt képük felvenni a fizetésüket. Az utca embere és némelyik óvodás is emberibb, élvezhetőbb hangsúlyozással él. Kamera előtt nem felolvasó üzemmódban kell működni, egy lobotomizált szintjén. Elmegy az ember kedve a témától, a filmtől, mint olyantól bármikor, mintha kakával bekent testtel indulnánk a szex harcmezejére: valahogy nem adja. A politikai háttér ebben jelenik meg, hogy ilyen színvonal átmehet, nincs szűrő. Nem is az első eset méghozzá. Az ár/érték arány értelmezésének meg nem is érdemes nekifutni.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tctronic írta:
2024.04.11., csüt. 15:43
Apaci72 írta:
2024.04.11., csüt. 11:33
Ezt valaki?
...
Nem láttam, de valamikor meg fogom nézni. Na nem moziban, de kíváncsi vagyok rá (A negatív reklám is reklám na). Sajnos mivel annyi negatív kritikát kapott (mert tényleg olyan rossz, vagy politikai nézetek miatt, vagy mert iszonyatos pénzbe került ?) nehéz lesz előítéletek nélkül leülni elé, és véleményt formálni.
Szerintem meg tök egyszerű, leülsz és megnézed. Ismerőseimnek nagyrészt tetszett, de egyikük sem politikai szemüveggel ült be megnézni a filmet. Mondjuk történelmileg nem lesz hű, ezt jobb ha előre megemészted.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Apaci72 írta:
2024.04.11., csüt. 11:33
Ezt valaki?
...
Nem láttam, de valamikor meg fogom nézni. Na nem moziban, de kíváncsi vagyok rá (A negatív reklám is reklám na). Sajnos mivel annyi negatív kritikát kapott (mert tényleg olyan rossz, vagy politikai nézetek miatt, vagy mert iszonyatos pénzbe került ?) nehéz lesz előítéletek nélkül leülni elé, és véleményt formálni.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 77
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Én is így vagyok vele, csak gondoltam mégis rákérdezek itt a fórumon... :D
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Apaci72 írta:
2024.04.11., csüt. 11:33
Ezt valaki?
Most_vagy_soha!.png
Nem vesz rá a lélek, hogy megnézzem.

Több tucatnyi jobbnak tűnő film áll már sorba. Ezt még a sorba sem rakom be.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 77
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Ezt valaki?
Most_vagy_soha!.png
Most_vagy_soha!.png (904.19 KiB) Megtekintve 523 alkalommal
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

HDD streamingen. ;)
Szerintem!

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Lemmy9.1 írta:
2024.04.07., vas. 11:05
DeLorean írta:
2024.04.07., vas. 09:46
Lemmy9.1 írta:
2024.03.23., szomb. 08:51
Én a 30 részes kínait toltam le. :)
Milyen?
Tovább megy, mint az amcsi változat?
Szerintem rohadt jó.
Ez a 30 rész az első kötet.
Aki olvasta a könyvet az mondja, soha nem csináltak még ilyen szinte szóról-szóra adaptációt. És ez is volt a koncepció.
Ezért nyilván lassúbb, (gondolom), de engem lekötött. Az utolsó részt kétszer kellett megnéznem, hogy megértsem, de sikerült. :D
Mondjuk én szeretek elmerülni a lassúbb dolgokban.
Valamelyik streamingen fent van? :rolleyes:
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Arendal 1961 1V,

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

DeLorean írta:
2024.04.07., vas. 09:46
Lemmy9.1 írta:
2024.03.23., szomb. 08:51
Én a 30 részes kínait toltam le. :)
Milyen?
Tovább megy, mint az amcsi változat?
Szerintem rohadt jó.
Ez a 30 rész az első kötet.
Aki olvasta a könyvet az mondja, soha nem csináltak még ilyen szinte szóról-szóra adaptációt. És ez is volt a koncepció.
Ezért nyilván lassúbb, (gondolom), de engem lekötött. Az utolsó részt kétszer kellett megnéznem, hogy megértsem, de sikerült. :D
Mondjuk én szeretek elmerülni a lassúbb dolgokban.
Szerintem!

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Aszpirin írta:
2024.03.24., vas. 10:36
Tegnap este megnéztem a kevesebb részes netflixesből két részt, a harmadikba belealudtam :D
Mély benyomást egyelőre nem tett rám, de ha azt mondjátok, hogy jó, akkor folytani fogom (bár egy Unitopia-album meghallgatása nagyobb élvezetet okoz, egyéb esti offtopik böszmeségekről nem is beszélve :D )
Az eleje egy zagyvaságnak tűnik és csak akkor értékeled, ha végig nézed az egészet.
Majdnem kukáztam, de utána kifejezetten tetszett.
A vége felé megint van egy kis drámai lassulás, ott is felpörgethették volna, de várom a folytatást - ez ritka nálam.
Mondjuk nem az én véleményem fog neked számítani, mert elég más az ízlésünk, de érdemes folytatni. :D

Nekem a színészi teljesítmény is nagyon tetszett.
A kínai (bocs, ha más is van) színészek is nagyon jók, nem tudok belekötni ebbe sem.
:smile32:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2024.03.23., szomb. 08:51
Én a 30 részes kínait toltam le. :)
Milyen?
Tovább megy, mint az amcsi változat?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

venomer írta:
2024.04.06., szomb. 11:06
A torrent számok szerint nagyot megy a Semmelweis, sokakat érdekel.
Most fejeztük be Netflixen.
Szerintem nem rossz film, bar sejtésem szerint egy kicsit túl vannak benne dramatizálva a dolgok, és az alapvető filmes kliséktől sem teljesen mentes.
De mindennek ellenére én örülök, hogy készül ilyen színvonalú magyar film is. Szívesen néznék gyakrabban hasonlót.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Aszpirin írta:
2024.04.05., pén. 12:22
Erre gondoltál?off]
Erre hát. :smile32: Vannak szép számmal, kameravégre már ritkábban kapják őket. Jól életre kelnek egyébként a filmben a korabeli kerítésekkel, ruházatokkal, porcelánnal. Nem volt nehéz díszletet találni, na. Sok esetben erőltetett a környezet vagy lerí, hogy a rendezőnek nem sikerült kerítenie egy, a megjeleníteni kívánt korban élt embert, itt nem volt ilyen probléma, pozitívumok vége.

Mini kiadásban is fellelhető az egyen kocka, a formátumhoz, a franchise jegyekhez való szoros ragaszkodással, szexi.

A torrent számok szerint nagyot megy a Semmelweis, sokakat érdekel.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

A tökéletes egységes élettér, mint a panel.
Jó ez nektek higgyétek el. Egyforma munkaruha, egyforma iskolaköpeny, egyforma ház/lakás. Tökély, boldogság.
Szerintem!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

venomer írta:
2024.04.05., pén. 09:59
Kádár-kockailag felülprezentált alkotás,
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Elmagyaráznád, kérlek, hogy ez mit jelent? (nem láttam a filmet, de konkrétan érdekel, hogy jól értem-e a "kádár-kocka" jelentését. Én is egy kádárkockában lakom /az enyém talán a legutolsók egyike: 1990-ben épült/, és a lényeg, hogy a vidéki Magyarország maga az "kádárkocakilag felülprezentált", tehát akárhol járok megyek magyar falvakban vagy kisebb településeken, a házak igen nagy hányadát (szerintem többségét) a mai napig a kádárkockák alkotják. Az én falumban is. Erre gondoltál?)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Alex_Aston írta:
2024.04.05., pén. 00:14
A Béres életét bemutató film
Kádár-kockailag felülprezentált alkotás, korhűségből okés, kár, hogy a sztori alapja kóklerség a köbön. Utálom az embert, tényeket, érveket társít és cserél fel érzelmekkel és hangulatképekkel, akkor is, ha azok a tények nem létezőek. Bónusz: lufiból is édesebb ami a miénk.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Semmelweis

https://m.imdb.com/title/tt20672356/

Az anyák megmentője, szól a legenda.
A film szerencsére nem idealizálta. Persze kissé túl szép mindenki, meg szépek a fogak, de ez legyen a legnagyobb gond.
A történet nyilván kí van színezve, meg van benne szerelem, árulás, dráma, megbocsátás, ahogy kell.
De teljesen jó, és élvezhető.
A Béres életét bemutató film nekem jobban tetszett, de inkább az volt nagyon jó, és nem ez a rossz.
Nem kidobott idő.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Egymásra utalva (2004) - még ezzel a filmmel együtt sem állítom, hogy a kanadaiak tudnának filmet csinálni vagy jó az a világnak, ha bármely forgatókönyvben látnak potenciált, de ez egy nézhető mozi. YouTube-on találtam, 1995 tájékát lőttem be képi világra, de ahogy telik az idő egyre kevesebbnek számít 9 év eltérés. Békebeli klisékkel operáló, túlélő-történet. A smink sok volt, a hisztik meg kiemelten bénák, ám összességében belopja magát a szívbe könnyedén. :smile29:

Den skyldige (A bűnös, 2018) - usánka kivitel is van, de ezt ajánlom, azon egyszerű okból, hogy ez jobb. Többek között megenged magának elmerengő másodperceket is, melyek odaát veszteséges üresjáratnak számítanának. Erőltetett pörgősség nélküli kamaradráma és szolgálat a javából, elkél a segítség. :smile53:

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Az sosem érte el az ingerküszöböm, számomra nézhetetlen.
Szerintem!

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Lemmy9.1 írta:
2024.04.02., kedd 07:28

Ez mi a répa akar lenni?
Ó, azt hittem egyértelmű. ;)


youtu.be/Pkt7rL_X9n4
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Alex_Aston írta:
2024.04.01., hétf. 22:02
Így húsvét végén már csak azt mondhatom, hogy a nyúlon túl... :smile29:

received_2308273526032823.jpeg
Ez mi a répa akar lenni?
Szerintem!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”