Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2024.03.24., vas. 10:44
Aszpirin írta:
2024.03.24., vas. 10:36
Úriemberek
Ne tarts ki, kezd el nyugodtan nézni, és az alapján dönts.

https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php ... 8#p2863588
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Elég kevés időm van mostanában... csak azt tudnám, hová lett a hozzászólásom. Még a moderátori naplót is megnéztem, ott sincs noma a törlésnek... hmmm...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2024.03.24., vas. 10:36
Úriemberek
Ne tarts ki, kezd el nyugodtan nézni, és az alapján dönts.

https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php ... 8#p2863588
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Lemmy9.1 írta:
2024.03.23., szomb. 08:51
Én a 30 részes kínait toltam le. :)
Tegnap este megnéztem a kevesebb részes netflixesből két részt, a harmadikba belealudtam :D
Mély benyomást egyelőre nem tett rám, de ha azt mondjátok, hogy jó, akkor folytani fogom (bár egy Unitopia-album meghallgatása nagyobb élvezetet okoz, egyéb esti offtopik böszmeségekről nem is beszélve :D )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Úriemberek (sorozat, Netflix) Már régebben belekezdtem, de 3 rész után feladtam. Tegnap ráértem, így ledaráltam a maradékot. Vegyesek az érzelmek, szerintem egyszer nézhető, az átlag sorozatokhoz képest jobb, de Guy Ritchie-hez képest kifejezetten gyenge. Sok erőltetett poén , a történet néha kusza, a karakterek nem elég ütősek. Nem lett egy maradandó számomra.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Alex_Aston írta:
2024.03.23., szomb. 14:57
venomer írta:
2024.03.23., szomb. 12:10
Melyik játékfilm bújt fel környezetvédelemre?
Pl. Lángoló jég, Holnapután ami hirtelen eszembe jut.
Szerintem ezeknek semmi hatása. Nem úgy van, mint a nézhetetlen repülős balesetes dokurealy-tknél, hogy a reklámszünet a gyógyszerről szól, ezekben akció van, a többségnek át sem jön az előzmény, nem ok-okozatokban gondolkodik vagy ha át is jön, nem érdekli, mert az időben a szürreálitás minden rétegét is áthágó, szűk 1.5 órába van összehúzva olyan klímaváltozási következményösszesség és folyamat ami amúgy... hát tényleg felgyorsultunk kicsit, de azért egy mozi játékidejénél még többet kell várni. Nem tudom, hogy a 2012-ről vagy a Holnaputánról írok-e, egykutya.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

venomer írta:
2024.03.23., szomb. 12:10
Melyik játékfilm bújt fel környezetvédelemre?
Pl. Lángoló jég, Holnapután ami hirtelen eszembe jut.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Melyik játékfilm bújt fel környezetvédelemre? A kvótákból, ideológiákból tényleg elég, mininum unalmasak, de a védelem már egy értelmes és tetsző küldetés. Lehetne ebből fancy vonalat teremteni, szépen belesimítva a történetekbe, nem is értem miért nem karolta fel formáló erejével az ipar eddig. Még mellékszálként sem látni.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

merida írta:
2024.03.22., pén. 18:30
Csacska, meg macska, de valahogy mégis itatja magát.
630383_1710400546.0052.jpg
Én a 30 részes kínait toltam le. :)
未命名的设计-1-27.jpg
Szerintem!

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Országúti diszkó 2024.

https://m.imdb.com/title/tt3359350/

A '89-es Swayze felé film remekje. Szerencsére se másolni, se komolyan venni nem akarja magát. Nem akar többet, csak 2 órára kikapcsolni, mert nem feszeget mélyen szántó gondolatokat, vagy környezetvédelmet, LMBTQ-t szerencsére hírből sem ismeri.
Szépen fényképezett, faék egyszerű film, Gyllenhaal sallagmentes játékával, akiben csalódni nem lehet, még ilyen filmben sem. McGregor nyilván nem színész, hanem profi bunyós, ez látszik is rajta, persze ripacs, de gondolom ez volt a cél.
Aki az eredetit most is szívesen újranézi, vagy szereti a "normálisabb" bunyós filmeket, annak ez is tetszeni fog.

.
road-house-3.jpg
Csak a Marantz! :-D

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: merida »

Csacska, meg macska, de valahogy mégis itatja magát.
630383_1710400546.0052.jpg

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A személyes nézeteltéréseiteket kérlek privátban intézzétek el.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

tanczi írta:
2024.03.21., csüt. 13:52

Ha próbálsz másokat ...
Na figyelj te .....! Amit írtál, pontosabban vagdalkoztál az nem görbe tükör volt, hanem egy értetlen, sértődött gőgös ember kirohanása!
Nem személyeskedtem, csak te állítod be úgy, legyen mire besértődnöd, játszanod magad.
Minden amit írtam feltételes módban volt pl. "valószínű nálad is"! Úgy látszik eddig nem jutott el a tudatod... gondolkodik.gif
valószínű jelentése:
https://www.google.com/search?q=val%C3% ... nt=gws-wiz

Mint már írtam és ezt továbbra is tartom, ami ebből a hsz-edből is kitűnik, igazán beképzelt, magadról sokat gondoló, okoskodó ember vagy aki azt hiszi, ha lekezelően beszél másokkal akkor lesz valaki ... na ez most nem feltételes mód!!!

Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tanczi »

kargidje írta:
2024.03.21., csüt. 10:33
Pontosan, szóval leírhatom a véleményem ha negatív is, mivel ez a saját véleményem a sorozatról + még elég sok embernek más topikban, ahol jóval több aktív tag van.

NE SZEMÉLYESKEDJ MERT EZT TE KEZDTED ÉS NEM ÉN!!!!!!!!!!!!!
Nem süllyedek a szintedre, csak annyit: az ostoba és kisstílű + a többi degradálóra, ugye mindenki magából indul ki.
A hosszúra nyúlt, fellengzős, kioktató stílusodra meg: szépen bemutatkoztál, igazán beképzelt ember vagy. :smile51:

Az meg, hogy te nem torrentezel, büszkén kijelented. Erre írtam, ha a haverjaid nem torrenteznének, lehet nem sok mindent néznél = nem lenne mit a vinyóra másolniuk a számodra.
Szóval könnyen meglehet kihasználod a torrentezés adta előnyöket csak fennáll a más fa..ával veri a csalánt esete...
Ha próbálsz másokat kioktatni és beszólogatni, akkor kicsit türelmesebben kezeld a görbe tükröt, amit eléd tartanak.
Akár tanulhatnál is belőle, és legközelebb picivel szerényebben adod elő a mondandód (már ha van, mert ez esetben a felesleges kötődésen kívül nem sok volt).
Ha a filmről akarod elmondani a mondandód, akkor tedd azt normálisan; de ne az én kiragadott kijelentéseimet fikázd, emojizd (amivel párhuzanosan minősítesz) és feltételezve vonj le belőlük valótlanságokat.

Az e topikban lévő korábbi hozzászólásaimból is láthatod, tudok én kevésbé kioktató és személyeskedő is lenni - csak nem szeretem az olyan hozzászólásokat, melyek alapvetően tartalmatlanok és hamisak.
És alapvetően süt belőlük a rosszindulat (annak örülök, hogy ezzel a minősítéssel sem volt különösebb problémád, mert igazán nehéz lenne a hozzászólásod a "Szentlélek által sugalmazott, konstruktív fórumtársi megnyilvánulás"-nak bélyegezni).

Én nem tagadom, hogy az enyémben nem volt személyeskedés - de azért neked se kellene itt ajvékolva, ruhát szaggatva megjátszani Kalkuttai Teréz Anyát ...
Amilyen az adjon Isten, tőlem olyat kapsz.

Ez így volt régebben is, így van most is.
És marad is.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2024.03.18., hétf. 16:57
Persze, egyetértek.
Ha már ez a filmes topik, és szóba került a stream.
Sajnos a zenei streamszolgáltatók kínálatával ellentétben a filmipari szolgáltatók klikkesedtek, ezáltal nagyon ritka az, ha egy film több szolgáltatónál elérhető. Így ebben a topikban nem lehet sajnos azzal illetni a közönséget/közösséget, hogy nagyon elítélendő a torrentezés. Valamelyik nap összeszámoltam, kb. 10.000-12.000 Ft/hó csak az online filmszolgáltatók havi előfizetési díja nálam (Netflix, Disney+, Apple+, HBO Max), emellett kell egy gigabites Digi vagy T-valami , ami 6000-8000 Ft körül biztosan van. Összesítve havi 20.000 Ft ha nem akarsz lemaradni egy sorozatról, vagy egy jó filmről.

Régóta dédelgetett álmom, hogy valaki csináljon egy "Szolgáltatások szolgáltatása" streamszolgáltatót, ami egybefogja ezeket és egy köztes havi díjon eléri mindet, vagy válogathat arányaiban kevesebbért pl. HBO Max 1200 Ft + Apple 1400Ft + Netflix 2500 ... és egyben, egy felületen elérhető az összes.
Most a Shogun miatt fizessek elő a Disney-re? Vagy az új Trónok harca miatt a HBO-ra?
Sokan inkább lehúzzák valahonnan az egész évadot és egy hétvégén ledarálják otthon...
Alapvetően egyetértek, és főleg ugyanúgy bosszant a mozistreaming-szolgáltatók "klikkesedése" (ráadásul az mégjobban, hogy mondjuke egy-egy nagy klasszikust hiába keresel akármelyik streaming szolgáltató kínálatában, egyszerűen max. darabra "'vásárlós" streaming-szolgáltatónál találod meg, mondjuk 3999Ft-ért :smile51: - hogy konkrét legyek, a múltkor (két-három hónapja) pontosan így jártam az Everwood c. sorozat 4. évadjával - próbáljátok megtalálni a streaming szolgáltatóknál...). Ilyenkor ugye marad a torrent, bármilyen törvénytiszteéők is vagyunk - bár hozzátenném, hogy egy-egy film ingyenes elérhetősége senkinek sem alanyi joga, és a torrent és internet-streaming kora előtt is volt éle, valahogy túléltük azt is, hogy egy-egy filmet nem volt alkalmunk vagy módunk megnézni.
A mozistream-ek fel kell ismerjék azt, hogy ők maguk gerjesztik az egyre nagyobb torrent forgalmat ezzel az általad "klikkesedésnek" nevezett jelenséggel, és szerintem a természetes jövő a szolgáltatók szolgáltatója, amit említettél. Az nem fog sok jóra vezetni, hogy minden nagyobb filmkiadó saját streaming szolgáltatást csinál.... kivéve, ha a jelenlegi tizedére-huszadára csökkentik az áraikat. SZERINTEM.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

tanczi írta:
2024.03.21., csüt. 09:45

Egy egy filmajánló topik, ahol a fórumtársak egymásnak olyan filmeket ajánlanak, melyeket valamiért arra méltónak találnak.
Pontosan, szóval leírhatom a véleményem ha negatív is, mivel ez a saját véleményem a sorozatról + még elég sok embernek más topikban, ahol jóval több aktív tag van.

NE SZEMÉLYESKEDJ MERT EZT TE KEZDTED ÉS NEM ÉN!!!!!!!!!!!!!
Nem süllyedek a szintedre, csak annyit: az ostoba és kisstílű + a többi degradálóra, ugye mindenki magából indul ki.
A hosszúra nyúlt, fellengzős, kioktató stílusodra meg: szépen bemutatkoztál, igazán beképzelt ember vagy. :smile51:

Az meg, hogy te nem torrentezel, büszkén kijelented. Erre írtam, ha a haverjaid nem torrenteznének, lehet nem sok mindent néznél = nem lenne mit a vinyóra másolniuk a számodra.
Szóval könnyen meglehet kihasználod a torrentezés adta előnyöket csak fennáll a más fa..ával veri a csalánt esete...

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Quetz írta:
2024.03.20., szer. 16:26
Meghallgatom audiobookban :kiss:.
Magam is vettem fel orsós magnóra A Szökevényt Harrison Forddal, sohasem hallgattam vissza teljes egészében. Nem életszerű az ad-hoc, kikerülted a választ, de legyen így akkor. Nehéz elhinnem, hogy a tévés kínálattal beéred. Így viszont az említett lyuk jelen van.
tanczi írta:
2024.03.21., csüt. 09:45
Vagy te azt is jobban tudod, hogy nem említettem meg - de végig rá gondoltam?
Azt is jobban tudod nálam, hogy én mire gondolok? (érdekes)
Nem ismerem kettőtök dinamikáját, de innen úgy tűnik, hogy egy egyszerűen cáfolható mondatot kaptál tőle, "gondolom", így fogalmazott. Nem is feltételezi senki itt szerintem sem rólad, sem másról, hogy a már látott epizódok megítélése birkaösztönön vagy értékelhető színészi teljesítményt nélkülöző elfogultságon alapulna.

Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tanczi »

kargidje írta:
2024.03.20., szer. 16:58
"Érdekes, hogy az IMDb nagyérdemű ezt az évadot értékeli legkevésbé" Nem véletlenül, bár még így is túl van értékelve!

Igen, jól írtad "az én ízlésem és véleményem szerint" mert ez egy nagy határ .... lett. Kizárólag azzal tudja eladni magát, valószínű nálad is, hogy a Trú Detektív egyik évada + Csuti Foszter meg valami misztikusként induló bűntény... :goodmorning:
Azt megnézném, ha nem Csuti Foszter vinné meg egy sima úgymond noname sorozat lenne, akkor is így vélekednél-e róla ill. az imdb közönsége??? Napersze ezt sosem tudjuk meg ... :rolleyes:


"És egyelőre nem torrentezek - noha megtehetném.
Inkább megkérek haverokat és jóbarátokat, hogy vinyóra másoljanak"

Na és ők honnan szerzik, amiket átmásolnak neked? :fekverohog:
Egy egy filmajánló topik, ahol a fórumtársak egymásnak olyan filmeket ajánlanak, melyeket valamiért arra méltónak találnak.
Szóval a topik alapvetően pozitív tónusú és hozzáállású, ha már az egyik kedvenc hobbinkkal kapcsolatban értekezünk (szerencsére napjainkban inkább már az egész fórumra ez a hozzáállás jellemző - ahhoz képest, amilyen még a "hőskorban", kb. 10-12 éve volt az amúgy érdektelen trollok és beleugató kibicek miatt).

Ezért is üdítő néha olyan hozzászólásokat olvasni, melyek ezt a régi, negatív, kisstílű, alapvetően személyeskedő és rosszindulatú hangnemet próbálják visszahozni.

De hát akkor szedjük szét:

1. Mindenki a saját véleménye és ízlése szerint értékel és ajánl itt bármit, mert ezt más nevében és ízlésében nem tehetné meg - szóval ha belegondolunk, igazán kár ezen a megfogalmazáson ("véleményem szerint", akár bele van írva, akár nincs) lovagolni, mert alapvetően csak demagóg és ostoba.
/Öngól./

2. Más szájába nem illik olyan véleményt adni, amit nem mondott - mert ez is nagyon kulturálatlan viselkedés, olyan "birka-szerű".
Ha figyelmesen elolvasod az ajánlásom, Jodie Foster nevét meg sem említettem.
Vagy te azt is jobban tudod, hogy nem említettem meg - de végig rá gondoltam?
Azt is jobban tudod nálam, hogy én mire gondolok? (érdekes)
/Öngól./

3. Ha még azt is hozzávesszük, hogy a True Detective-ből másik évadot nem láttam (eddig)
+ nem Jodie Foster miatt néztem a filmet, akkor itt hatalmas /öngólokkal/ és mellélövésekkel állunk szemben.
Ellenben a messianisztikus kijelentéseid, melyeket megengedsz magadnak azzal kapcsolatban, hogy én pontosan hogy és miért (melyek közül egyik állítás sem igaz), az azért elég kétségbe ejtő szellemi és lelkiállapotról tanúskodik.

Igazán csak mellékesen jegyzem meg, hogy Jodie Foster nálam nem hívószó, mivel alapvetően a régebbi (10-20 évvel ezelőtti) filmjeit szeretem jobban.
Tehát
- NEM a sorozat korábbi évadai,
- NEM Jodie Foster miatt
néztem meg a filmet, és nem emiatt vélekedtem úgy 4 rész után, ahogy vélekedtem.
A többi, amit írtál, az (majdnem) mind stimmel.

4. A rossz hírem, hogy a sorozatot végignézve ugyanúgy vélekedek, csak az utolsó 2 részt (így magát az egész évadot) is tudom értékelni:
- az 1-4. rész fenomenális és fantasztikus (ahogy írtam, erről nem változott a véleményem)
- az 5. rész igazán középszerű, vizesnyolcas (nem tudom, befolyásol-e az, hogy arról korábban ugye nem írhattam, amit nem láttam - a birkák ezt már nem szokták érteni, ilyen bonyolultságnál már elvesznek ...)
- a 6. rész konkrétan vállalhatatlan, az egész évadnak szerintem egy méltatlanul gyenge és vállalhatatlan lezárást ad.
Így összességében - noha kiemelkedő a sorozat 2/3-a -, az utolsó 2 rész elrontja az egészet;
számomra így kb. megfelel az IMDb 7 körüli értékelés, ami nálam ugye az alsó határ.
(De azt is elfogadom, ha más emiatt jobban lehúzza, szíve-joga.)

5. Visszatérve a film-másolásra is: az ismerősök nyilván vegyesen szerzik be a forrásokat, ehhez sem kell sok ész.
Ez azt is jelentheti, hogy akár torrentezhetnek is (fontos a feltételes mód, ha ez esetleg jelentene neked logikailag valamit).
De mivel engem nem érdekel, ezért nem kérdezem tőlük.
Mit csináljak, ha nem érdekel?
Kérdezzem meg tőlük, akkor jobb lesz?
Nekem vagy neked lesz jobb?
(És ha torrentezve szereznének be bármit is, az rám nézve mit jelent?
Én is torrentezek?
3 másodperc gondolkodás ezen nem árt ...)

Újra bebizonyosodott: ha a kisstílűség és ostobaság megfelelő rosszindulattal párosul, csodás megnyilvánulásokra képes.
Hozzászólásod kapcsán valójában hálás vagyok így 10-12 év távlatából is, hogy általad erről egy újabb megerősítést kaphattunk.
És szívből örülök neki, hogy ennyire különbözünk.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

tanczi írta:
2024.03.18., hétf. 12:35
True Detective - 4. évad, 6 rész - HBO max.

Kis késéssel a beharangozások és baráti ajánlások után, tegnap belekezdtünk, 4 rész után hagytuk abba.
Lebilincselő, izgalmas, rendhagyó, iszonytató jó zenéi és főcíme van, szép képekkel és jó hanggal (streaming-hez képest kiemelkedő).
Misztikus is - feleség-ugrasztó és ébrentartó faktora is elég erős:

Végre egy olyan sorozat, ami szó szerint tv elé szegez és csak figyelni kell, képileg-hangilag-szellemileg (az én ízlésem és véleményem szerint).
Az évad befejezését lepontozták / lehúzták, de én még nem néztem végig, még 2 rész van. leborulok.gif

Érdekes, hogy az IMDb nagyérdemű ezt az évadot értékeli legkevésbé (7 körül), a korábbiakat sokkal és egyértelműbben magasabbra.
Így valszeg a korábbi évadok is hamarosab áldozatul esnek ...

Én jó szívvel és erősen ajánlom.
"Érdekes, hogy az IMDb nagyérdemű ezt az évadot értékeli legkevésbé" Nem véletlenül, bár még így is túl van értékelve!

Igen, jól írtad "az én ízlésem és véleményem szerint" mert ez egy nagy határ .... lett. Kizárólag azzal tudja eladni magát, valószínű nálad is, hogy a Trú Detektív egyik évada + Csuti Foszter meg valami misztikusként induló bűntény... :goodmorning:
Azt megnézném, ha nem Csuti Foszter vinné meg egy sima úgymond noname sorozat lenne, akkor is így vélekednél-e róla ill. az imdb közönsége??? Napersze ezt sosem tudjuk meg ... :rolleyes:


"És egyelőre nem torrentezek - noha megtehetném.
Inkább megkérek haverokat és jóbarátokat, hogy vinyóra másoljanak"

Na és ők honnan szerzik, amiket átmásolnak neked? :fekverohog:

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Lemmy9.1 írta:
2024.03.20., szer. 07:19
Ezt hogyan fogod megtekinteni Disney nélkül? Spotify? ;)
Meghallgatom audiobookban :kiss:.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Lemmy9.1 írta:
2024.03.20., szer. 07:19

Ezt hogyan fogod megtekinteni Disney nélkül? Spotify? ;)
Ajánlani még ajánlhatja másnak, akinek van. Csupán jófejségből, meg mint tudjuk "...ez egyfajta küldetés nekem.." :D

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Quetz írta:
2024.03.19., kedd 16:35
Star Wars, The Acolyte Trailer:

youtu.be/BtytYWhg2mc
Ezt hogyan fogod megtekinteni Disney nélkül? Spotify? ;)
Szerintem!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Furiosa trailer:

youtu.be/FVswuip0-co


Indul az uborkaszezon :D
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Star Wars, The Acolyte Trailer:

youtu.be/BtytYWhg2mc
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2024.03.19., kedd 14:55
Ok.
A technikai részét tudtam.
Ha tudtad, akkor tudod a választ is a kérdésedre.
:smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”