Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Ouija nekem kimaradt. Megnézném, de több verzió van. Erre gondoltál?:
http://www.imdb.com/title/tt1204977/?ref_=fn_al_tt_1
 
S látom ősszel lesz új:
http://www.imdb.com/title/tt4361050/?ref_=fn_al_tt_4

 
Igen doki erre gondoltam. Ouija. Tessék itt egy jó asztal is a szobádban,ha érdekel
Én elfogadnám,baromi jól néz ki és stílusos is.
 

 
A Witch-re visszatérve szerintem a bigott hívőknek való film,azoknál lehet bejön,nekem nem volt elég jó és a feszültség is hiányzott belőle rendesen.

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Jó kis társadalomkritika is
Melyik a másik állatos?
Ez az:
http://youtu.be/Ceb0srW2Gtw

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Az asszony reakciója közvetlen utána, hogy "ezt meg kell nézni mégegyszer". Jó szórakozást.Meg is volt Nagyon jól sikerült, nálam a tizest is eléri. A vonyításba én is csatlakoztam + a hivatali ügyintézők
 
Ui. Alig várom a másik állatos animációt!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Ha szigorú akarnék lenni az "Ouija" vagy a "The Conjuring" mellett ártatlan amatőr gyermekmese az egész.
 
Ouija nekem kimaradt. Megnézném, de több verzió van. Erre gondoltál?:
http://www.imdb.com/title/tt1204977/?ref_=fn_al_tt_1
 
S látom ősszel lesz új:
http://www.imdb.com/title/tt4361050/?ref_=fn_al_tt_4

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Ahhoz képest,hogy azt állították,ez lesz idén a legparább film,megnéztem, elég gyengusz volt.
Ha szigorú akarnék lenni az "Ouija" vagy a "The Conjuring" mellett ártatlan amatőr gyermekmese az egész.
 
Értem én hogy most másik oldaláról akarták a boszorkánymesés témát boncolgatni,mint mondjuk a műfaj más filmjeiben láthattuk eddig,csak nem sikerült elég jól összerakni,megijeszteni vele a nézőt.
Be kellene fosni ,libabőrözni,de semmi nem volt. A hangulata viszont elég jó volt,ha fogalmazhatok így,korhűen ábrázolva és így kb 10/5.5 pontot adnék érte.
 
Shyamalan "The village" azaz A falu című filmje sokkal félelmetesebbnek hatott,valahogy még úgy is,hogy a végén tudtuk már,hogy a falu primitív gondolkodású embereinek igazából nem is kellett volna félniük,elhitették velük mi vár rájuk ha betérnek az erdőben.
 
 
http://888.hu/article-ez-lesz-2016-legparabb-filmje
 


Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Zootopia
 
Nagyon jó szórakozás volt, le a kalappal a készítők elött.
A szinkron is rendben van végre. ( még Galambos is elment )
Az animáció részletessége fantasztikus, a történet cuki, a filmes kitekintések a helyén voltak.
 
"vonyítás koncert" hát itt szakadtam.
 
Szóval egy szó mint száz:
9/10

Felkeltetted az érdeklődésemet, amire te ilyet írsz....................
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Coyoman »



Zootopia
 
Nagyon jó szórakozás volt, le a kalappal a készítők elött.
A szinkron is rendben van végre. ( még Galambos is elment )
Az animáció részletessége fantasztikus, a történet cuki, a filmes kitekintések a helyén voltak.
 
"vonyítás koncert" hát itt szakadtam.
 
Szóval egy szó mint száz:
9/10

A múlt héten néztük meg a gyerekkel, és a nem kicsit aktív kiscsákó végigülte, sőt lekötötte rendesen, ami nem kis szó nála. Végigröhögtük mind a ketten, és utána is jókat beszélgettünk róla, mert van miről...
 
Tényleg ajánlott, a "nagyoknak" is.

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Zootopia
Nagyon jó szórakozás volt, le a kalappal a készítők elött.
A szinkron is rendben van végre. ( még Galambos is elment )
Az animáció részletessége fantasztikus, a történet cuki, a filmes kitekintések a helyén voltak.
"vonyítás koncert" hát itt szakadtam.
Szóval egy szó mint száz:
9/10
Örülök a jó pontozásnak, holnap meg is nézem!Mára a SuperBatman van tervben, de lehet felcserélem

Vendég

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...a nagy filmélmények sosem passzívak....

Kell ettől függetlenül a skandináv kitekintés időről időre (itt nem a felkapott krimikre gondolok, az csak ugyanolyan divathullám, mint a többi).
 
Ebben nagyon nem értek egyet veled. lehet, hogy divathullám a skandináv krimik megfilmesítése, de elszaporodásuk és az általuk képviselt minőség (a történet és a szöveg szintjén), már egyáltalán nem csak múló divatra utal, hanem valamiféle növekvő politikai tudatosságot sejtet, mely jól jellemzi az északi demokráciákat, akik így reagálnak a szinte mindenhol megjelenő (politikai) korrupcióra. Hogy ez egy szenvedéstörténet keretei között jelenik meg a legtöbb esetben, az szintén a (protestáns) kulturális hagyomány része.
Mindez persze szigorúan magánvélemény.

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Coyoman »


Nincs is ezzel gond, mások vagyunk. Számomra egy olyan film, kép, írott mű amelyekhez a szakavatottak szerint fel kell nőni, meg kell érni, empatikusnak, vagy bármi másként átlag felettinek kell lenni, nem válik értékelhetőbbé. Leginkább ez jut eszembe  erről.
Nem értelek.Mi az átlag, és mihez képest az? A függetlenség napja vagy a Baudrillard gondolatait beemelő Matrix, esetleg az Oblivion? Mert az első egy szemétkupac, a másik kettő a sci fi keretei között értékelhető.
 
Nem kevés alkotásba tört már bele a bicskám, de nem érzem magam feljogosítva, hogy túlértékeltnek nevezzem őket. Sőt, az univerzum jelenleg ismeretlen területeit vizsgáló asztrofizikus feltételezései is közelebb állnak a valósághoz, mint az én lelkes, de 30-40 év kutató munkáját nélkülöző elképzeléseim.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »


A Stalker is egy erősen elvont mű. Az elvont nálam jót jelent, a nagyközönség ajkán viszont szinte szitokszó. A mai mentalitás mellett, mikor minimális önátadásra, gondolkodásra, aktív belehelyezkedésre sem hajlandó a közönség, akkor sokat nem lehet várni. Pedig a nagy filmélmények sosem passzívak, ha megfigyeljük. Fel kell nőni/nem kell nőni: bennem ez inkább azt a kérdést indukálja, hogy mikor, hogyan tudnék felzárkózni, elérkezni arra a szintre, mikor már értékelni tudom azt, amit most nem. Szerintem ha tudunk különbséget tenni önmagánál többnek látszani akaró, silány vagy erősen öncélú alkotás és aközött, hogy mi, az egyén, a néző vagyunk a szűk keresztmetszet adott esetben, akkor felesleges csípőből elutasítani a filmet, csak azért, mert pillanatnyilag nem vagyunk ráhangolódva vagy más fordulatszámon vagyunk, mint amit megkívánna. Valahol érzek ebben az elutasításban egy disztingvációs bizonytalanságot, egy zsigeri beoltottságot a fejlődés ellen. Pedig milyen jól lehet tanulni, látóteret szélesíteni, egy-egy magasabb megugrással. Megfelelő időpontban/állapotban persze. Ez az én nézőpontom. Hogy stílszerűen mondjam.
 
Az ablakon keresztül eltűnt 100 éves embert erősen nem értem hogy lehet tízpertíz. FilmBox jellegű és szintű film, abból is a rongyosklisés-vontatottabb, szerintem. Bocs, az imádóitól. Kell ettől függetlenül a skandináv kitekintés időről időre (itt nem a felkapott krimikre gondolok, az csak ugyanolyan divathullám, mint a többi).

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szamóca »


A Tarkovszkij féle Solaris is nagy viták okozója tud lenni a mai napig. Lem, sőt maga a rendező sem elégedett vele. Sokaknak mégis tetszik, és nekem is beleégett a retinámba, az érzékelés minden síkján örök élményt jelentve. Nem gondolom, hogy ez hiba lenne azért, mert mások elalszanak rajta, vagy pusztán mást gondolnak (vizuálisan) értéknek.
Nincs is ezzel gond, mások vagyunk. Számomra egy olyan film, kép, írott mű amelyekhez a szakavatottak szerint fel kell nőni, meg kell érni, empatikusnak, vagy bármi másként átlag felettinek kell lenni, nem válik értékelhetőbbé. Leginkább ez jut eszembe  erről.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Nincs azzal semmi baj, ha nagyon különbözik az ízlésünk. Woody Allan szerintem mindig ugyanazt a filmet akarta megcsinálni, és csak néha sikerült neki. A jobbakat, mint az Annie Hall, én is többre tartom 5/10-nél.
Ami pedig a Szárnyas fejvadászt illeti: azért (is) tartom jóval többre az átlagnál, mert amellett, hogy gondolatilag is rendben van, stilárisan is tudott nagyon valamit. Amellett, hogy sci-fi, egyszerre városfilm (mint a Metropolis) és film noir (stílusban és motívumokban, mint a kiégett magánnyomozó/fejvadász), mutatja be azt a folyamatot, ahogyan a társadalmi peremvidékek a centrumba költöznek, s szól az érzelem és értelem, az organikus és a gépi bonyolult kapcsolatáról. Egyszóval olyan hibrid, ami számos, számomra kedves dolog metszéspontjában helyezkedik el, s összegzi mindazt, ami benne összefut.
Tarkovszkijtól nekem továbbra is a Sztalker és az Andrej Rubljov maradnak a kedvencek (utóbbit egy iskolai vetítésen láttam, egy november 7-ei ünnepség helyett, teljesen lenyűgözött már 16 évesen).

 
Én pont a nagyon közeli jövőben tervezem újra szemügyre venni a Sztalker-t, ami egy igazán örök darab - és amit minden értelmes embernek látnia kellene még a butulása megkezdése előtt, hátha még nem későn ébreszt benne értelmes gondolatokat 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Coyoman »



 
...szól az érzelem és értelem, az organikus és a gépi bonyolult kapcsolatáról. Egyszóval olyan hibrid, ami számos, számomra kedves dolog metszéspontjában helyezkedik el, s összegzi mindazt, ami benne összefut.
 

Ráadásul ezen dolgok morális részének felvetése és bemutatása közben nem vérzik el, sok más filmmel ellentétben.
Zsánerfilm de mégsem az, inkább gyönyörű olvasztótégelye zsánereknek. Nem is tudnám megszámolni hány filmben köszönt már vissza a hatása. Azt is lehetne mondani, hogy a Szárnyas fejvadász megkerülhetetlen, ha úgy tetszik klasszikus.
Kíváncsian és kicsit félve várom a folytatást...

Vendég

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nincs azzal semmi baj, ha nagyon különbözik az ízlésünk. Woody Allan szerintem mindig ugyanazt a filmet akarta megcsinálni, és csak néha sikerült neki. A jobbakat, mint az Annie Hall, én is többre tartom 5/10-nél.
Ami pedig a Szárnyas fejvadászt illeti: azért (is) tartom jóval többre az átlagnál, mert amellett, hogy gondolatilag is rendben van, stilárisan is tudott nagyon valamit. Amellett, hogy sci-fi, egyszerre városfilm (mint a Metropolis) és film noir (stílusban és motívumokban, mint a kiégett magánnyomozó/fejvadász), mutatja be azt a folyamatot, ahogyan a társadalmi peremvidékek a centrumba költöznek, s szól az érzelem és értelem, az organikus és a gépi bonyolult kapcsolatáról. Egyszóval olyan hibrid, ami számos, számomra kedves dolog metszéspontjában helyezkedik el, s összegzi mindazt, ami benne összefut.
Tarkovszkijtól nekem továbbra is a Sztalker és az Andrej Rubljov maradnak a kedvencek (utóbbit egy iskolai vetítésen láttam, egy november 7-ei ünnepség helyett, teljesen lenyűgözött már 16 évesen).

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Coyoman »


Én szeretem a tudományos fantasztikumot, de a Harrisonvadászt nem tartom sokra, és nem is értem miért ilyen magas az értékelése mindenütt. Biztos bennem a hiba.
A Tarkovszkij féle Solaris is nagy viták okozója tud lenni a mai napig. Lem, sőt maga a rendező sem elégedett vele. Sokaknak mégis tetszik, és nekem is beleégett a retinámba, az érzékelés minden síkján örök élményt jelentve. Nem gondolom, hogy ez hiba lenne azért, mert mások elalszanak rajta, vagy pusztán mást gondolnak (vizuálisan) értéknek.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Ebből is látszik, hogy nem csak az elvárt hangban, de filmben is mennyire különbözik az ízlesünk. Szárnyas fejvadászt 8-ra tartani, Woody filmjeit pedig átlagosan csak 5-re...hát Te tudod...
Én szeretem a tudományos fantasztikumot, de a Harrisonvadászt nem tartom sokra, és nem is értem miért ilyen magas az értékelése mindenütt. Biztos bennem a hiba.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: earforce »

Ebből is látszik, hogy nem csak az elvárt hangban, de filmben is mennyire különbözik az ízlesünk. Szárnyas fejvadászt 8-ra tartani, Woody filmjeit pedig átlagosan csak 5-re...hát Te tudod...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Torrente rulez! (Bud bácsi örök...! R.I.P.)

Vendég

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Vendég »


10 - filmtörténeti jelentőségű, benne van az évszázad legjobb 100 filmje listában - díszdobozban, az elérhető legjobb minőségben kell meglegyen, fizikai hordozón, nálam például ilyen film a Négyszáz csapás.
9 - kiemelkedően magas színvonalú, művészi invencióról tanúságot tévő, nagyon hatásos alkotás - a gyűjteményben a helye, például Bergman Fanny és Alexandere.
8 - műfajában kiemelkedő színvonalú, kifogástalanul elkészített mestermű - DVD-n és a polcon a helye. A skála itt már elég széles, legyen mondjuk a Harcosok klubja, vagy a Szárnyas fejvadász.
7 - felhőtlen szórakozást ígérő, az élményt zavaró hibáktól mentes, többször végignézhető film - ott a helye a HDD-n. Ilyen is sok van, szerintem ilyen például a Wonder Boys - Pokoli hétvége vagy mondjuk a Tigris és sárkány (bocs, de nekem a verekedős-romantikus nagyon bejön, sokkal jobban, mint a szandálos-kardozós).
6 - jól megcsinált, mesterségbeli tudásról tanúskodó, szórakoztató produkció - letölteném. Ilyen szerintem például a Promenád a gyönyörbe, vagy a Pixar-animációk többsége.
5 - jó film, ha az ismétlőcsatornán játsszák, biztosan megnézem. Ebből is sok van, a kommerszek kultikus krémje tartozik ide, nekem például - az életmű néhány jobb darabjától eltekintve, mint az Annie Hall - szinte az összes Woody Allen-film. 
4 - odatévedt a távkapcsoló, megnéztem, de sokkal jobban is el lehetett volna tölteni azt a másfél-két órát. Nem tudom, mi jöhet ide, mert nem szoktam csak úgy kapcsolgatni. 
3 - ipari tucatdarab, száz ilyet láttunk már, de minek? Bocs, nem akarok senkit megbántani, de a Halálos fegyver-sorozattól Bud Spenceren át az összes csihi-puhi. Ízlések, és persze pofonok, ugye. 
2 - erre kár volt időt és energiát pazarolni, annak is, aki csinálta, és annak is, aki megnézte. Ilyen volt nálam a Torrente. Egy darabját láttam a sorozatnak, azt is minek?
1 - ez film? - hirtelen nem is tudom, láttam-e ilyet?
0 - közízlésre veszélyes alkotás - ide tartozik szerintem a "nagy költségvetésű" magyar filmek többsége a rendszerváltás után, pl. Vajna vagy Bereményi "alkotásai".
Mindez szigorúan szvsz, és műfajon belül. 

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »


Valóban nem sikerült olyan jóra most ez a BvS.
Igaz én még csak a moziverziót láttam a moziban. Amikor kijöttünk róla haverokkal, azt mondtuk mind, hogy ez most nem volt olyan jó, valami hiányzott belőle.
Ellenben az animációs film,a mi az alapja akart lenni, az ellenben jó, mind a két része.
 
Nekem mondjuk ez az új Batman tetszett, Superman-t meg már láttuk korábban.
 
Sajnos ott rontotta el a DC, hogy nagyon a Marvel nyomba akart érni ezzel az egy filmmel, akarta felépíteni a DC-s univerzumot, amit a Marvel ugye 2008 óta építget.
Hát ez nem jött össze. Nah meg ez a film inkább a geekeknek szólt, sok apró utalással, kitekintéssel a képregényekre. 
 
A rendezőt még majd megnézem én is otthon, adok neki még egy esélyt.
 
 
 
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: antz »


Na ezt nem értem, ha ez egy rossz film -amit nem kétlek- akkor miért nem 1-2-3 pontot ér? Hiszen 4-6-ig kaphatna egy átlagos, normális film.
Értékét 2-3 pontra tenném. Amellett, hogy a sztori 0, agyon erőltetett, másfél óráig jutottam a rendezőiben (állítólag a mozi verzió ezzel szemben összecsapott). Alfréd karaktere teljesen "új", fél óra után esett le, hogy ő az Alfred.  Afflecket irreálisan nagydarab embernek állítja be, mindig olyan ruházat és kameraállásokkal, Superman szintén kissé fura arányokat mutat a kosztümben.
 
Kép nem tetszik, utálom a graines képet, a hang hiába truehd gyenge hangkeverés, főleg ha utána "véletlen" átkapcsolsz ellenőrzésképpen egy mad-max-re.
 
Csalódás na, ezt akartad?

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Megnéztem,aztán úgy ahogy vége lett nem is maradt meg semmi. Ez az 5 pont.
Jó a Dolby TrueHD hang, illetve jó a látvány,de csak ennyi.

 
Na ezt nem értem, ha ez egy rossz film -amit nem kétlek- akkor miért nem 1-2-3 pontot ér? Hiszen 4-6-ig kaphatna egy átlagos, normális film.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: earforce »


Két gyöngyszemet is találtam az utóbbi időben, pedig az igazán jó filmek tudjuk milyen ritkák manapság.
 
1) A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt. 10/10
http://www.port.hu/a_szazeves_ember,_ak ... _id=150071
 
2) Hajnali láz 10/10
http://www.port.hu/hajnali_laz/pls/w/fi ... _id=145070
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



5/10 a B vs. S ?
Ez akkor egy átlagosan jó film lenne? Nem inkább mélyen alatta?

Ez egy közepes film, semmi egyéb. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”