Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 593

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Írtam volna ilyet, hogy a lassú az unalmas? gondolkodik.gif
Szerintem!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4421
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Lemmy9.1 írta:
Ma, 14:49
Én kimondottan tudok sodródni egy lassú filmmel, persze ha van benne valami gondolatébresztő, vagy jól fotózott szép tájak stb. Pedig a kávén kívül semmi szert nem tolok. :D
Leülünk anyával a pokróc alá és utazunk.
Jó érzékeltető erre pl a Monsters (2010)
Valami félreértést szimatolok.
A lassú szeriintem nem jelenti azt automatikusan, hogy unalmas.
Hogy csak pl. a Volt egyszer egy vadnyugat nyitó jelenetét vesszük. Kb. 10 perc, mégsem unalmas, érezzük, hogy, itt mindjárt lesz valami. De vehetjük a finálét, amikor pár másodperc eseményhez 7-8 perces körítés rakódik. Mégis minden másodpercnek súlya van.

Vizont az új Dűne esetében öncélú, felesleges elnyújtásokt vannak szerintem, se nem feszült pillanatok, se nem túl látványosak, csak úgy vannak.

Pedig nekem az Érkezés lassúságával nem volt gondom, ott véleményem szerint nem volt semmi sem unalmas.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Ebri írta:
Ma, 14:44
...
A Lynch verziót dícsérni most először olvastam vagy hallottam, az nálam nagyon közel van a nézhetetlenhez, ahhoz képest számomra az új verzió sokkal jobb
...
Igazából nem jó, a pletykák szerint maga Lynch sem elégedett a moziba került verzióval.

Ugyanakkor, kerek egész történet, van egy debil bája, Lynch-re jellemzően szürreális képi világa.

Utolérhetetlen az a hangsúlyozás, ahogy a kis Alia (Alicia Witt) a végén közli, "mert ő a Kwisatz Haderach!" 😁

Ja, és Sting, ugye, meg a végén Toto. 😉
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 593

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Én kimondottan tudok sodródni egy lassú filmmel, persze ha van benne valami gondolatébresztő, vagy jól fotózott szép tájak stb. Pedig a kávén kívül semmi szert nem tolok. :D
Leülünk anyával a pokróc alá és utazunk.
Jó érzékeltető erre pl a Monsters (2010)
Szerintem!

Ebri
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.07.02., kedd 08:46
Értékelés: 5

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Ebri »

Sikerült 2x elküldenem.

Akkor megírom, hogy nekem a Megfojtott virágok is tetszett, de azt hiszem a hossza miatt nem való mindenkinek, ill. nem is egyfolytában pörgős szintén, bár én pont jónak éreztem a háttér bemutatásához, illetve a történet végigvezetéséhez.


Kicsit spoiler:

Arra jutottunk a film nézése közben, hogy ilyen buta alakok nem lehetnek a valóságban, aztán elolvastam, hogy a történet egész jól követi a valóságot (pár feltételezésen túl).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ebri 2024.04.19., pén. 14:49-kor.

Ebri
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.07.02., kedd 08:46
Értékelés: 5

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Ebri »

scaurus írta:
Ma, 08:11
Alex_Aston írta:
Ma, 06:47
Tctronic írta:
2024.03.03., vas. 21:25
Dűne 2.
....
...
2x elbóbiskolram rajta. Kicsit sem tudott lekotni, vártam, hogy történik valami, aztán egyszer csak (szerencsére) vege lett.
...
Valamiért Villeneuve zseninek van kikiáltva (nem értem miért), s bármit csinál, az csak jó lehet.
(Lynch verziójával nem volt bajom.)
A Lynch verziót dícsérni most először olvastam vagy hallottam, az nálam nagyon közel van a nézhetetlenhez, ahhoz képest számomra az új verzió sokkal jobb (nem csak a trükkök miatt). Most hogy írtatok róla megnéztem az IMDB-s pontokat, azt valóban nem értem, miért jobb a part 2, mint a part 1, nekem utóbbi jobban tetszett több okból, a part 2-nél előjöttek megmagyarázatlanságok (ami a könvvben elhangzik), ill. a könyvtől eltérő történetvezetés se olyan jó, feleségemet a kék szemek alulreprezentáltsága is zavarta. De összességében szerintem a könyv hangulatát nagyságrendekkel jobban hozza az új verzió. (Az általános megállapítással egyetértek, hogy egy jónak kikiáltott rendező rosszabb filmjét is jobbnak gondolja a nép, nem is nagyon szoktam nézegetni egy filmet ki rendezett, így sokszor a stáblistánál vagy egyébb infókból értesülök, hogy nahát, ezt a filmet is ugyanaz rendezte, mint...)

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3033
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

scaurus írta:
Ma, 13:38
Nem tudom.
Akkora túlkínálat van, hogy múltkorjában a közelgő filmek/sorozatok listát nem volt türelmem végigpörgetni.
Mivel én bepróbálok fiataloknak szánt opuszokat, nekem sok ilyet is ajánl, de nem csak.
Én is így vagyok vele.
Bekészítettem a Shogun 2 bef részét és még vagy három sorozatot, de elkezdtem nézni a Netflix-es Fordulópont sorozatokat.
Az egyik az atombombától, a hidegháborún át a jelenig, a másik pedig a 9/11-es eseményeket követi végig.
Ráadásul teljesen korrekten - nem az USA a jó fiú, a többiek a rosszak, hanem tárgyilagosan. Nem tudtam abbahagyni...

Így elmaradtak a bekészített sorozatok és lett még minimum három újabb sorozat és sok film.

Egyszerűen lehetetlen mindent megnézni.
gondolkodik.gif

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

venomer írta:
Ma, 10:24
...
Száraz, üres az egész, ma ennyi is elég a kasszasikerhez. A rákfenéje a generációknak, hogy nem igen van érthető átjárás köztük, így aztán a körbejárása is kimúlik abban a frusztrálóan idézőjeles eredményben, hogy nem lehet a hogyanokat, a kimeneteket érteni. Azt sem lehet érteni, hogy miért nem lehet érteni.
...
Egyetértek.
...
Habár nincs NF hozzáférésem, de nincsenek túltengésben ott a fiataloknak szóló tartalmak? Nem csak fantasy, hanem minden, ami az ő szintjükön van, szerkezetileg, rendezésileg, teljesítményileg, logikailag, még ha más is a köntös.
Nem tudom.
Akkora túlkínálat van, hogy múltkorjában a közelgő filmek/sorozatok listát nem volt türelmem végigpörgetni.
Mivel én bepróbálok fiataloknak szánt opuszokat, nekem sok ilyet is ajánl, de nem csak.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Lemmy9.1 írta:
Ma, 12:24
A Dűne szvsz zseniális.

Ez a lassúság vád nem csúszik le a torkomon. Miért kell álandóan pörögni?
Nézzetek stroboszkópot 0-24-ben. :D
Nem önmagában a lassúság a baj, hanem az, hogy ÉS unalmas ÉS hiteltelen (pl. Csalamádé Timoteus röhejes ebben a szerepben, Zendaya nem hiteles fremen).
Egyszerűen nincs szíve, lelke, nem jön át, hogy az alkotók szerették volna a filmet.
Azaz egy vitathatatlanul látványos, de hiteltelen és lélektelen iparosmunka.
Számomra legalábbis.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 593

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

A Dűne szvsz zseniális.

Ez a lassúság vád nem csúszik le a torkomon. Miért kell álandóan pörögni?
Nézzetek stroboszkópot 0-24-ben. :D
Szerintem!

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1716
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 413

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Nem is a pörgős, buta akciót hiánylotta belőle Alex_Aston szerintem, hanem... nagyon jól megfogalmazta, én sem tudom nála jobban. Jól mutatja a jelen Dűne és tipikus példája annak, hogy jóval inkább a közösségi svung vezeti a kedvelést, mint sem bármiféle érték vagy a mű által elhozott érzelmiek. Száraz, üres az egész, ma ennyi is elég a kasszasikerhez. A rákfenéje a generációknak, hogy nem igen van érthető átjárás köztük, így aztán a körbejárása is kimúlik abban a frusztrálóan idézőjeles eredményben, hogy nem lehet a hogyanokat, a kimeneteket érteni. Azt sem lehet érteni, hogy miért nem lehet érteni. Ezt a közösségi kedvelés jelensége sem oldja fel teljesen.
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Ezt tetézi, hogy személy szerint azokat sem értettem soha, akik nem is törekednek a világ megértésére, legalább részlegesen, de ez már egy másik téma.


scaurus is ugyanebből kifolyólag nem tudott nosztalgiázni, de lehet, hogy nem, és egyedi eset volt. Habár nincs NF hozzáférésem, de nincsenek túltengésben ott a fiataloknak szóló tartalmak? Nem csak fantasy, hanem minden, ami az ő szintjükön van, szerkezetileg, rendezésileg, teljesítményileg, logikailag, még ha más is a köntös.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Alex_Aston írta:
Ma, 06:47
.....
Megnéztem tegnap este, nem moziban, hanem otthon 75"-on.
2x elbóbiskolram rajta. Kicsit sem tudott lekotni, vártam, hogy történik valami, aztán egyszer csak (szerencsére) vege lett.
A kritikák szerint akkora háborút kapunk benne, hogy leviszi a fejünket, srb. Én meg is úgy éreztem, hogy biztos majd a következő csarajelenet lesz az, amit mindenhol így dicsérnek, ami aztán számomra sosem jött el. Ryan közlegény nyitójelenet lábához sem ér fel az összes csata együttvéve. De hozhatnák ide még rengeteg háború témájú filmet.

Ez csak egy.mese, abból sem a legjobb. A "gonoszok" katonái még a rohamosztagosoknál is bénábbak, a haderő még csak díszlet. Kicsit ilyen érzésem van:

...
Az biztos hogy nem egy akciófilm, de nem is e miatt maradandó számomra. A képi megjelenítés, zene + hanghatások, karakterek, helyszínek, ruhák jelmezek együttese olyan világot teremtett számomra ami hihető (már amennyire lehet),nagyon egyedi, szép és emlékezetes. Igen a sztori egyáltalán nem pörgős, kapkodós, de szerintem jól áll a filmnek.

Otthon nézve lehet hasonló lenne a véleményem mint neked, sőt megnézhettem volna azóta otthon én is, de valahogy nem éreztem rá késztetést.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Alex_Aston írta:
Ma, 06:47
Tctronic írta:
2024.03.03., vas. 21:25
Dűne 2.
....
...
2x elbóbiskolram rajta. Kicsit sem tudott lekotni, vártam, hogy történik valami, aztán egyszer csak (szerencsére) vege lett.
...
Már az 1. rész is lassú és unalmas volt, így a 2. után én sem kapkodok.

Hihetetlen, hogy egy látványos űropera alapanyagot így elprédáltak - mondom úgy, hogy én a regényt nem szerettem.
És méginkább, hogy ezt a világ bekajálta.
Valamiért Villeneuve zseninek van kikiáltva (nem értem miért), s bármit csinál, az csak jó lehet.
(Lynch verziójával nem volt bajom.)

A Rebel Moon is rossz volt (persze másért és másképp), de hamarabb nézem meg annak a 2. részét, mint a Dűnéét.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4421
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tctronic írta:
2024.03.03., vas. 21:25
Dűne 2. rész moziban nézve....
Megkockáztatom, hogy egyediségével új mérföldkő már-már egyfajta művészfilm, vagy. műalkotás a maga nemében. ...
Megnéztem tegnap este, nem moziban, hanem otthon 75"-on.
2x elbóbiskolram rajta. Kicsit sem tudott lekotni, vártam, hogy történik valami, aztán egyszer csak (szerencsére) vege lett.
A kritikák szerint akkora háborút kapunk benne, hogy leviszi a fejünket, srb. Én meg is úgy éreztem, hogy biztos majd a következő csarajelenet lesz az, amit mindenhol így dicsérnek, ami aztán számomra sosem jött el. Ryan közlegény nyitójelenet lábához sem ér fel az összes csata együttvéve. De hozhatnák ide még rengeteg háború témájú filmet.

Ez csak egy.mese, abból sem a legjobb. A "gonoszok" katonái még a rohamosztagosoknál is bénábbak, a haderő még csak díszlet. Kicsit ilyen érzésem van:


youtu.be/P9bDzHP6_Pk
Csak a Marantz! :-D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Aszpirin írta:
Tegnap, 18:58
...
Outer Range (Odakinn)
...
szerintem JÓ.
...
Lassan itt az ideje megint előfizetnem az Amazon-ra, összegyűlt annyi ajánlás.

MÁS

Ronja, a rabló lánya (2024)
[Ronja Rövardotter]
(Netflix)

Ifjúsági fantasy sorozat Astrid Lindgren regénye nyomán.

Alapvetően kedvelem az ifjúsági, illetve fiatal felnőtt ("young adult") sorozatokat.
Ráadásul, az írónő Oroszlánszívű testvérek c. könyve gyermekkori kedvenc.
Így kapott egy esélyt a sorozat.

Sajnos, 2 részig bírtam.
A történetszövés, a dramaturgia annyira gyenge, a karakterek annyira hiteltelenek, hogy - tartok tőle - ezt gyerekkoromban is elengedtem volna.
[SPOILER] spoiler
Pedig a kora középkori skandináv rivális rablóbandák fura Rómeó és Júlia története fantasy mázzal leöntve érdekes volna - csak nem így.
A könyvnek még utánanézek, hogy az alapul szolgáló regény volt eleve gyenge vagy az adaptáció nem sikerült.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5199
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
Tegnap, 19:04
Örülök, hogy élvezted. Szerintem borzasztó volt :D
Nincs ebben semmi új :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
Tegnap, 18:58
Valahogyan sikerült időt szakítani tévézésre-mozizásra, és végre végig is néztem egy újabb sorozatot - az Outer Range (Odakinn) első - és edig egyetlen - évadját. Misztikus thriller az Amazon Prime Video-n, ami ordít a folytatásért - és szerintem JÓ. Konkrétan nehéz belekötni. Várom a folytatást, remélem lesz.
Örülök, hogy élvezted. Szerintem borzasztó volt :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5199
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Valahogyan sikerült időt szakítani tévézésre-mozizásra, és végre végig is néztem egy újabb sorozatot - az Outer Range (Odakinn) első - és edig egyetlen - évadját. Misztikus thriller az Amazon Prime Video-n, ami ordít a folytatásért - és szerintem JÓ. Konkrétan nehéz belekötni. Várom a folytatást, remélem lesz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

No, Az újonc (The Rookie) meglepően bejött, lassan a 4. évaddal is végzek.

Rendőrös, procedurális sorozatot régen találtam ennyire szórakoztatónak, függetlenül attól, hogy helyenként meseszerű.

A karakterek teljesen rendben vannak (kedvenc Bradford /Eric Winter/, de óriási arc Smitty/Brent Huff/) és szerethetőek, a szinkronhangok remekelnek (pl. Haumann Petra mint Lopez /Alyssa Diaz/).
Az más kérdés, hogy számos félrefordítás van a magyar szövegben, de együtt lehet velük élni.

A true crime (paródia) epizódok rendkívül viccesek, pl. 4. évad 16. rész, melyben a QAnon mozgalom eredetéről is kapunk (egy lehetséges) magyarázatot...

A sorozat nem váltja meg a világot, de nem kevés mosolyt csal az arcomra, úgyhogy a további évadoknak utána kell néznem (mert a Netflix-en az első 4 van fenn).
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1716
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 413

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Szent Iván éjszakája - skandináv családi szennyesek elevenednek meg összegyűltség közben, 1x nézhető, mégsem emiatt van most itt. Bizonyára bennetek is élnek rossz emlékű tévé sorozatok betétmuzsikái: minden figyelmeztetés vagy átmenet nélkül egyszer csak megkínálnak valami szemérmetlenül leplezetlen összecsapottsággal, ocsúdni, némító gomb után nyúlni nincs idő, csak amikor már késő, és amire csak annyit tudsz mondani: ez de rossz volt. Elengedhetetlen aláfestése ez a gyorsan lezavart stáblistáknak. Torzítás nélküli túlvezéreltségében futja ki magát az odaadó tehetség, igazán szörnyű. Meglepő, hogy a mai világban is van még ilyen.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: merida »

Alex_Aston írta:
2024.04.13., szomb. 08:29
Fallout sorozat.

https://m.imdb.com/title/tt12637874/?ref_=tt_mv_close

Ezt is játék ihlette, de első két rész alapján, amit tegnap megnéztem, magasan veri a Last of ust.
Alapvetően kemény a sztori, mert eljátszik a gondolattal, hogy mi lett volna, ha a 60-as években tényleg ledobják egymásra az atomot. Ezt rögtön az elején meg is kapjuk nyitásnak. És e mentén megy tovább, hogy bő 200 évvel később, mi is maradt a civilizációnkból. Vannak föld alatt élők, vannak fent lévő emberek, akik egy része a sugárzás miatt mutálódott (állatok is), vannak fosztogatók, ügyeskedők, meg egyszerű emberek is, no meg katonák, tudosok, stb.). De valami persze dereng, hogy nincs rendben a háttérben, nem minden az, aminek látszik.

Mégis mindezt szórakoztatóan tálalja, nem akarja magát komolyan venni, az egészet átszövi a 60-as évek (romos) futurisztikus hangulata, és felkelti az ember érdeklődését, hogy mire megy ki a játék (meg persze milyen formában).

Ajánlom.

.
fallout-2024-textless-official-posters-for-amazon-prime-v0-rtl87qakzxmc1.jpg
Végig néztem. Az első 4-5 részig kb ok, utána nem! De legalább néha vicces!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4421
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Fallout sorozat.

https://m.imdb.com/title/tt12637874/?ref_=tt_mv_close

Ezt is játék ihlette, de első két rész alapján, amit tegnap megnéztem, magasan veri a Last of ust.
Alapvetően kemény a sztori, mert eljátszik a gondolattal, hogy mi lett volna, ha a 60-as években tényleg ledobják egymásra az atomot. Ezt rögtön az elején meg is kapjuk nyitásnak. És e mentén megy tovább, hogy bő 200 évvel később, mi is maradt a civilizációnkból. Vannak föld alatt élők, vannak fent lévő emberek, akik egy része a sugárzás miatt mutálódott (állatok is), vannak fosztogatók, ügyeskedők, meg egyszerű emberek is, no meg katonák, tudosok, stb.). De valami persze dereng, hogy nincs rendben a háttérben, nem minden az, aminek látszik.

Mégis mindezt szórakoztatóan tálalja, nem akarja magát komolyan venni, az egészet átszövi a 60-as évek (romos) futurisztikus hangulata, és felkelti az ember érdeklődését, hogy mire megy ki a játék (meg persze milyen formában).

Ajánlom.

.
fallout-2024-textless-official-posters-for-amazon-prime-v0-rtl87qakzxmc1.jpg
Csak a Marantz! :-D

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1716
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 413

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Tctronic írta:
2024.04.11., csüt. 15:43
Apaci72 írta:
2024.04.11., csüt. 11:33
Ezt valaki?
...
Nem láttam, de valamikor meg fogom nézni. Na nem moziban, de kíváncsi vagyok rá (A negatív reklám is reklám na). Sajnos mivel annyi negatív kritikát kapott (mert tényleg olyan rossz, vagy politikai nézetek miatt, vagy mert iszonyatos pénzbe került ?) nehéz lesz előítéletek nélkül leülni elé, és véleményt formálni.
Önmagában is pocsék, hihetetlen, hogy színészeknek ezért volt képük felvenni a fizetésüket. Az utca embere és némelyik óvodás is emberibb, élvezhetőbb hangsúlyozással él. Kamera előtt nem felolvasó üzemmódban kell működni, egy lobotomizált szintjén. Elmegy az ember kedve a témától, a filmtől, mint olyantól bármikor, mintha kakával bekent testtel indulnánk a szex harcmezejére: valahogy nem adja. A politikai háttér ebben jelenik meg, hogy ilyen színvonal átmehet, nincs szűrő. Nem is az első eset méghozzá. Az ár/érték arány értelmezésének meg nem is érdemes nekifutni.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tctronic írta:
2024.04.11., csüt. 15:43
Apaci72 írta:
2024.04.11., csüt. 11:33
Ezt valaki?
...
Nem láttam, de valamikor meg fogom nézni. Na nem moziban, de kíváncsi vagyok rá (A negatív reklám is reklám na). Sajnos mivel annyi negatív kritikát kapott (mert tényleg olyan rossz, vagy politikai nézetek miatt, vagy mert iszonyatos pénzbe került ?) nehéz lesz előítéletek nélkül leülni elé, és véleményt formálni.
Szerintem meg tök egyszerű, leülsz és megnézed. Ismerőseimnek nagyrészt tetszett, de egyikük sem politikai szemüveggel ült be megnézni a filmet. Mondjuk történelmileg nem lesz hű, ezt jobb ha előre megemészted.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Apaci72 írta:
2024.04.11., csüt. 11:33
Ezt valaki?
...
Nem láttam, de valamikor meg fogom nézni. Na nem moziban, de kíváncsi vagyok rá (A negatív reklám is reklám na). Sajnos mivel annyi negatív kritikát kapott (mert tényleg olyan rossz, vagy politikai nézetek miatt, vagy mert iszonyatos pénzbe került ?) nehéz lesz előítéletek nélkül leülni elé, és véleményt formálni.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”