Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
kimi-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2010.09.04., szomb. 23:25
Értékelés: 808

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kimi- »



Ezért írtam hogy nem sürgős, tudom hogy nem túl régi és igen jó cuccról van szó, de a mai fejlődés mellett nagyon rövid idő alatt válik elavulttá és ehhez képest (senki ne vegye sértésnek) kissé túlárazottnak tartom (nem csak azt). Még várok mindenképp, lehet egy szegedi ismerősöm jó áron fog szerezni egy 906-ot kb. 1 hónapon belül.


 
És szerinted a 906 nem fog olyan hamar elavulni mint a 876 ?
Mert ugyan az az évjárat mint a 876.
A 906 király, 876 meg herceg. Egy fórumtárs szavaival élve, és nagyon igaza van !!
 
Ja és ha neked a szolgáltatások a fontosak, akkor majd ne csodálkozzál ha a hangminőség meg "gyenge" lesz.
 
Szerintem mint a 876 180k-ba nagyon jó vétel , ilyen minőséget a mostani erősitőknél kb 500-600k-ba találsz.
De ha neked fontosabb a NET meg az ilyen aprób hülyeségek, akkor komolyan a pénztárcádba kell nyúlni ilyen minőségért mint a 876.

Avatar
Kovizoli
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.07.22., pén. 08:48
Értékelés: 1

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kovizoli »



Üdv. Az erősítőn a sub-ot állítsd no-ra, az elsőt és a hátsót Large-ra.


 
Értem ,tehát akkor igy az csak a subládára terjed ki az a beállítás.
Koszi

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: audiofill »



Hello!Van egy Bowers & Wilkins 603 s3 hangfalam és hozzá egy 602 S3-as hátsók.
Az lenne a kérdésem hogy az erosíton hogy kell beállítani
a crossovert mert 40-200h ig van.Sub az nincs hozzá.
Thx


 
Üdv. Az erősítőn a sub-ot állítsd no-ra, az elsőt és a hátsót Large-ra.

Avatar
Kovizoli
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.07.22., pén. 08:48
Értékelés: 1

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kovizoli »


Hello!Van egy Bowers & Wilkins 603 s3 hangfalam és hozzá egy 602 S3-as hátsók.
Az lenne a kérdésem hogy az erosíton hogy kell beállítani
a crossovert mert 40-200h ig van.Sub az nincs hozzá.
Thx

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: norbi31 »



SR805 85e-ért ideadja.


ennyit nagyon megér! hagy forogjon az a venti. 130e körül van a reális értéke...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »



Ezért írtam hogy nem sürgős, tudom hogy nem túl régi és igen jó cuccról van szó, de a mai fejlődés mellett nagyon rövid idő alatt válik elavulttá és ehhez képest (senki ne vegye sértésnek) kissé túlárazottnak tartom (nem csak azt). Még várok mindenképp, lehet egy szegedi ismerősöm jó áron fog szerezni egy 906-ot kb. 1 hónapon belül.


 
 
akkor azt vagy 876

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »



Sziasztok!
 
Én inkább ajánlanám neked a 876-ost amit most árúlnak. Újabb széria mint a 805 és a 905. És nem fogsz csalódni benne. Eddig mindenki dícsérte és csak 5K-t kell rádobnod! 185K
Üdv: T


Ezért írtam hogy nem sürgős, tudom hogy nem túl régi és igen jó cuccról van szó, de a mai fejlődés mellett nagyon rövid idő alatt válik elavulttá és ehhez képest (senki ne vegye sértésnek) kissé túlárazottnak tartom (nem csak azt). Még várok mindenképp, lehet egy szegedi ismerősöm jó áron fog szerezni egy 906-ot kb. 1 hónapon belül.
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Avatar
Tommyboy200
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2011.02.09., szer. 16:01
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tommyboy200 »



SR805 85e-ért ideadja. Igazából nem tudok még dönteni, meg nem is sürgős a dolog, de mindenképp nagyvasat szeretnék venni. Tettem a 905-re is ajánlatot, de a gazdija picit többet szeretne érte. Még H/K jöhetne szóba de kicsit túlárazottnak tartom. Kiárusítás van nálunk a Mediamarktban (Szeged) van egy 3310 Denon 199-ért törött tartófülű lenyíló ajtóval, nem tudom az megéri-e az árát. Amit hajtana: Infinity Reference 61i, Wharfedale Diamond 9cs, surround egyenlőre Wharfedale Valdus 400SE. Nagyjából 130-180e amit erősítőre szánnék.


 
Sziasztok!
 
Én inkább ajánlanám neked a 876-ost amit most árúlnak. Újabb széria mint a 805 és a 905. És nem fogsz csalódni benne. Eddig mindenki dícsérte és csak 5K-t kell rádobnod! 185K
Üdv: T

Back Rear: DALI Concept 2
Házimozi erősítő: Onkyo TX-NR3009
Front: DALI Concept 6
Center: DALI Concept Center
Rear: DALI Concept 1
Sub: DALI Concept SUB
Banándugó: Nakamichi
Állvány: Söund Arts
Megjelenítő: Samsung UE40D6500
NAS: QNAP-269Pro

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »



Hát nem tudok semmi okosat mondani, én nem venném meg így. Mennyibe adja? Van itt a fórumon annyi sok szép és jó gép, miért nem nézel másikat?


SR805 85e-ért ideadja. Igazából nem tudok még dönteni, meg nem is sürgős a dolog, de mindenképp nagyvasat szeretnék venni. Tettem a 905-re is ajánlatot, de a gazdija picit többet szeretne érte. Még H/K jöhetne szóba de kicsit túlárazottnak tartom. Kiárusítás van nálunk a Mediamarktban (Szeged) van egy 3310 Denon 199-ért törött tartófülű lenyíló ajtóval, nem tudom az megéri-e az árát. Amit hajtana: Infinity Reference 61i, Wharfedale Diamond 9cs, surround egyenlőre Wharfedale Valdus 400SE. Nagyjából 130-180e amit erősítőre szánnék.
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én sem, de gondolom így ne erőltessem a megvásárlását?


Hát nem tudok semmi okosat mondani, én nem venném meg így. Mennyibe adja? Van itt a fórumon annyi sok szép és jó gép, miért nem nézel másikat?

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »



Hmm elképzelhető, h igy van...Én még nem hallottam ilyenről.


Én sem, de gondolom így ne erőltessem a megvásárlását?
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ennyit írt a gazdája:"Sajnos minden Onkyo brutálisan melegszik, 1997 óta Onkyo-zok. Ha ez a gép túlmelegszik akkor csúszik a hang, valamiért a gyári ventik nem kapcsolnak be, ezért produkálja ezt a jelenséget. Ezzel a megoldással tökéletesen működik." Bele van rakva 2 venti direktbe...


Hmm elképzelhető, h igy van...Én még nem hallottam ilyenről.

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »



Csúszni a hang? A melegedés miatt nem szabadna, hacsak nem gond van a géppel. Nincs nagyon beszorítva valahova? HA több a levegő körülötte akkor a hőelvezetés is jobb.


Ennyit írt a gazdája:"Sajnos minden Onkyo brutálisan melegszik, 1997 óta Onkyo-zok. Ha ez a gép túlmelegszik akkor csúszik a hang, valamiért a gyári ventik nem kapcsolnak be, ezért produkálja ezt a jelenséget. Ezzel a megoldással tökéletesen működik." Bele van rakva 2 venti direktbe...
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok!
Gyors segítséget kérnék: az általam kiszemelt Onkyo nagyon melegszik, nem kapcsol be időben a ventilátora és elkezd csúszni a hang Jelenleg direktbe kötött venti van benne és így nincs gond vele - ha igaz. Nem néztem még meg, de egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni? Köszi a segítséget


Csúszni a hang? A melegedés miatt nem szabadna, hacsak nem gond van a géppel. Nincs nagyon beszorítva valahova? HA több a levegő körülötte akkor a hőelvezetés is jobb.

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nekem olyan végfokom volt a pre outra kötve, amin nem volt hangerő, csak egy on/off gomb. Tehát max. hangerőn ment.


Köszi akkor ez a jelenség normális, rendben ez is letudva

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »


Sziasztok!
Gyors segítséget kérnék: az általam kiszemelt Onkyo nagyon melegszik, nem kapcsol be időben a ventilátora és elkezd csúszni a hang Jelenleg direktbe kötött venti van benne és így nincs gond vele - ha igaz. Nem néztem még meg, de egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni? Köszi a segítséget
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Csak sima pre out van..
 
 


Nekem olyan végfokom volt a pre outra kötve, amin nem volt hangerő, csak egy on/off gomb. Tehát max. hangerőn ment.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Ma megjött végre a 605-ös Onkyo erősítő. Nagyon tetszik, egy db.-ig biztos elleszek vele mire mindent kivesézek rajta!


 
Gratula az Onkyo-hoz! Kellemes mozizást !

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.08.14., vas. 18:26
Értékelés: 161

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »



Gratula hozzá, jó mozizást


 
Köszi szépen! Ma még csak én állítgattam a hangzását filmhez és zenéhez, de ha a héten még nem is, de a jövőhéten be akarom majd lőni a mérőmikrofonnal.
Meg "látom" (hallom) majd, hogy hogy lövi be magát, s ha vmi kicsit nem tetszene a hangjában akkor korrigálok majd rajta.

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ma megjött végre a 605-ös Onkyo erősítő. Nagyon tetszik, egy db.-ig biztos elleszek vele mire mindent kivesézek rajta!


Gratula hozzá, jó mozizást

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.08.14., vas. 18:26
Értékelés: 161

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »

Ma megjött végre a 605-ös Onkyo erősítő. Nagyon tetszik, egy db.-ig biztos elleszek vele mire mindent kivesézek rajta!

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



igen


Csak sima pre out van..
 
 

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »



Mármint kimenetből?


 
 
igen

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Üdv Tigris. Még megvolt a Denonom /3805/ vége felé már én is a frontokat külön erősítőről hajtottam a pre-out kimeneten keresztül. A sztereó erősítőn majdnem teljesen fel volt tekerva a hangerő, mert csak végfokként használom. A legtöbb erősítőn a pre-out kimenet szabályozható tehát onnan állítom a hangerőt. Nekem az eredeti /denon/ ról hajtott hengerő szintnél lejjebb is már brutalisan szólt.


Köszi..

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: audiofill »



Van egy dolog amit viszont nem értek, Ha a sztereó erősítőre preout akarom bekötni a frontokat, akkor valamiért az elég halk, a sztereót legalább félhangerőre kell tekernem, h jó legyen, holott ha sima analog kapja a jelet akkor már negyeden is hangos. Más erősítőkön is ennyire halk a pre out? Vagy ezek hogy vannak megoldva?


 
Üdv Tigris. Még megvolt a Denonom /3805/ vége felé már én is a frontokat külön erősítőről hajtottam a pre-out kimeneten keresztül. A sztereó erősítőn majdnem teljesen fel volt tekerva a hangerő, mert csak végfokként használom. A legtöbb erősítőn a pre-out kimenet szabályozható tehát onnan állítom a hangerőt. Nekem az eredeti /denon/ ról hajtott hengerő szintnél lejjebb is már brutalisan szólt.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”