A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Házimozi erősítők,processzorok

Csutka

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Elsősorban Marantz SR7010 tulajokat kérdezném - ill. persze mindenkit, aki esetleg tudja -, hogy meg lehet-e variálni a Pre-Out és az erősítő saját végfokának használatát, hogy 7.0-t vagy 5.0-t külső végfok használatával megszólaltatni, és esetleg 4 Atmos hangfal megszólaltatását a Marantz saját végfokával kivitelezni?

Mondjuk a Denon 7200 erősítőnél van lehetőség a belső végfokok "lekapcsolására".
A Marantz-nál nincs ilyen, de természetesen gond nélkül lehet használni úgy is, ahogy szeretnéd - a pre-out kimeneten külső végfokkal.

Jalso
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 59

Hozzászólás Szerző: Jalso »

Elsősorban Marantz SR7010 tulajokat kérdezném - ill. persze mindenkit, aki esetleg tudja -, hogy meg lehet-e variálni a Pre-Out és az erősítő saját végfokának használatát, hogy 7.0-t vagy 5.0-t külső végfok használatával megszólaltatni, és esetleg 4 Atmos hangfal megszólaltatását a Marantz saját végfokával kivitelezni?
Előfok : Marantz SR7011, Végfok : Sherbourn PA 7-150
IC : Supra, Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center, Háttér : JBL LS 40
Mélyláda : SVS PB2000, HDMI : Jentech, Audioquest Cinnamon
Hangfalkábel : Supra és In-Akustik

Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 157

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Szia
Mivel van megfelelő topik a kérdésednek, így átmozgattam és töröltem az eredetit.

Szia!
Eredetileg is ebben a topikban volt,de mivel nem kaptam választ ezért megpróbáltam a gyors kérdéseknél is hátha többen olvassák.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 718
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

Üdv.

Szerintetek, Cambridge Audio 751R V1-hez képest előre lépés-e az Arcam avr450 ?  A szolgáltatások nem érdekelnek csak a hang és az is leginkább sztereoban. Vagy jobb megoldás a C.A.-t procinak használni sztereoban és a különbözetből inkább egy 2 csatornás végfokot venni?

Ha egyébként elégedett vagy a CA-val házimozi vonalon, akkor szerintem jobban jársz egy sztereó végfokkal. pl. Densen B-310+, Heed Audio Obelisk PS (ha elég a 2x50W), vagy Advance Acoustic X-160.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3564

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Üdv mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem.
Egy Denon 2311-es erősítőt használok,de hdmi bemenetről a hangsugárzók nem kapnak audio jelet.A tv-t is hdmi-vel kötöttem össze és azon van kép is meg hang is.Mit csinálok rosszul?

Szia
Mivel van megfelelő topik a kérdésednek, így átmozgattam és töröltem az eredetit.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 64

Hozzászólás Szerző: Promethus »

Inkább oldalra lépés lenne.
Se jobb se rosszabb inkább más.

Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 747

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Üdv.

Szerintetek, Cambridge Audio 751R V1-hez képest előre lépés-e az Arcam avr450 ?  A szolgáltatások nem érdekelnek csak a hang és az is leginkább sztereoban. Vagy jobb megoldás a C.A.-t procinak használni sztereoban és a különbözetből inkább egy 2 csatornás végfokot venni?

Inkább oldalra lépés lenne.

northberth
Isten Hozott! :)
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: northberth »

Üdv.

Smart845
V.I.P.
V.I.P.

Üdv mindenkinek!
Egy Denon 2311-es erősítőt használok,de hdmi bemenetről a hangsugárzók nem kapnak audio jelet.A tv-t is hdmi-vel kötöttem össze és azon van kép is meg hang is.Mit csinálok rosszul?
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Kriss
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Kriss »

Megtudná mondani nekem valaki, hogy mi a különbség a Yamaha:
RX-V350 - 357 és a 359 között, illetve ugyanígy a V450 - 457 / 459 között.

paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 402

Hozzászólás Szerző: paler »

Kereskedőként alapvetően kétféle vevői hozzáállással találkozunk. Az egyik alaposan utánaolvas, tesztek, specifikációk, fórum bejegyzések alapján kiválasztja a számára megfelelőnek tűnő berendezést, és a kereskedőtől maximum megerősítést vár, tanácsot nem. A másik pedig alapvetően a kereskedő hozzáértésében bízva a tanácsok alapján választ. Nem mindig könnyű ezt felismerni, a kolléga itt hibázott. Egyébként részben egyetértek a kollégával, az RZ810 vagy RZ1100 árkategóriájában a CA vagy akár az Anthem jobb hangot ad ( a Marantz nem), igaz kevesebb szolgáltatással.
Nekem az nem tetszett az egész szituba hogy mintha az Onkyo-t nem is akarná hogy meghallgassam, pedig forgalmazzák. Mondtam neki hogy tájékozódtam pár helyről, és ott elég pozitívan nyilatkoztak az új RZ szériáról, de ennek ellenére ő csak a maga igazát tolta felém. Minthogy azt mondta volna, na jó menjek be és hallgassam meg saját fülemmel és majd meghallom hogy tetszik-e vagy sem az Onkyonak a hangja, esetleg side by side összehasonlíthattam volna a Marantz-al. 

Nos igazság szerint jelenleg három márka körül tapogatózom. Arcam, Anthem illetve Onkyo. Tudom az első kettő kicsit más kategória mint az Onkyo, csak az a kérdés hogy számomra megéri-e azt a felárat amivel többet adhatnak hangban illetve bemérőrendszer tudásában. Igazából mozis oldalról közelítem meg a témát, és abban az Onkyo-k szerintem nem mondhatók rossznak. De ahhoz hogy dönteni tudjak jó lenne mindhármat meghallgatni. Az sem ártana ha egy jó bemérőrendszere lenne a cuccnak, amibe viszont szerintem az első két jelölt mondható jobbnak. De hogy annyival jobbak-e hogy nekem megérje, az még számomra kérdés  Én nem feltétlen a nagyobb nevet akarom megvenni, hanem azt ami mozin számomra ízlésben a legjobban tetsző hangot nyújtja majd. Elkapkodni nem fogom, mert hosszú távra tervezzek (nem vagyok az a cserélgetős típusú emberke), főleg ha az Arcam-Anthem árcéduláját nézzem.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  

Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2536

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Vettem egyet, nem oldotta meg a gondomat.
Érthetetlen, hogy ugyan abban a rendszerben a tévével hibátlan minden de a projektor esetében rendszeresen eldobja a jelet.
Két különböző projektorral és kábellel próbáltam de sajnos egyik sem jó.

Valakinek valami ötlete esetleg?
Vagy tudtok ajánlani olyat aki eljön vidékre (térítés fejében persze) és beállítja megfelelően?

A legegyszerűbb teszt ha odaviszed a forrást a proji mellé. Összedugod egy 1 méteres kábellel, meglátod eldobja-e a jelet. Ha nem akkor tuti a hosszú kábel a ludas. Az aláírásomba látod én mit használok, az LSK-nál megvehető ha még foglalkoznak vele. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

csabi71
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: csabi71 »

nálam volt hasonló gond 15m-es HDM kábellel többel is (noname, Kácsa Silver, AQ chocolate)...több projektorral is (Benq W1070, Pana A6000) más más erősítő társaságban...  egy Kácsában vásárolt HDMI toldó/jelerősítő a projektor végen megoldotta a problémát.
Esetleg hozz el egyet próbára tőlük annyit megérhet!

Vettem egyet, nem oldotta meg a gondomat.
Érthetetlen, hogy ugyan abban a rendszerben a tévével hibátlan minden de a projektor esetében rendszeresen eldobja a jelet.
Két különböző projektorral és kábellel próbáltam de sajnos egyik sem jó.

Valakinek valami ötlete esetleg?
Vagy tudtok ajánlani olyat aki eljön vidékre (térítés fejében persze) és beállítja megfelelően?
Zene: Ayre V-5XE-Ayon Stealth-Ayon NWT-Pioneer PD-30
Film: Primare A30.7-Marantz AV7704-OPPO UDP203-SONY VPL HW55ES-SONY65XD7505
Triangle Genese Quartet+Triangle Genese Voce+Dali C1-DaliCSub-Grandview106"

Zsolesz02
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Zsolesz02 »

Kereskedőként alapvetően kétféle vevői hozzáállással találkozunk. Az egyik alaposan utánaolvas, tesztek, specifikációk, fórum bejegyzések alapján kiválasztja a számára megfelelőnek tűnő berendezést, és a kereskedőtől maximum megerősítést vár, tanácsot nem. A másik pedig alapvetően a kereskedő hozzáértésében bízva a tanácsok alapján választ. Nem mindig könnyű ezt felismerni, a kolléga itt hibázott. Egyébként részben egyetértek a kollégával, az RZ810 vagy RZ1100 árkategóriájában a CA vagy akár az Anthem jobb hangot ad ( a Marantz nem), igaz kevesebb szolgáltatással.
Igen 810-t akartam írni. Nos a kereskedő abból él,hogy a portékáit eladja,nincs ezzel semmi probléma. Ismét csak a jól bevált kötelező: meg kell hallgatni! Én azért nem vettem CA-t mert ugyan hangban lehet többet tudott volna,de nem volt dupla erősítés,vagy multiroom,ami nekem kellett. Anthem-t pedig nem volt lehetőségem meghallgatni,róla véleményt nem alkotnék. Lehet jobb,ízlés kérdése. Nekem az Onkyo volt a legjobb hangú,nekem ez tetszett. Másnak lehet nem,ezért kell hallgatózni,ha már ennyi pénzt kiad az ember!

Smart845
V.I.P.
V.I.P.

Üdv mindenkinek!

podobag
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 20

Hozzászólás Szerző: podobag »

Lehet az is, hogy valamelyik hangfal/hangfal kábel zárlatos, ilyenkor az erősítő letilthat, hogy megelőzze a nagyobb bajt. Szerintem kösd le a hátsó hangfalakat, utána csinálj egy gyári resetet, majd indítsd újra az erősítőt és nézd meg, hogy mi történik.
Hogy kell resetelni? Köszönöm!

Kép: LG 55UF850V 
Lejátszó: Onky BD-SP308
Erősítő: Onkyo TX-NR508
Hangfal: Taga Harmony TAV 606 SE 5.0
Sub: Taga TSW-120 V2.
HDMI;Hangfalkábelek: KÁCSA-Audio, Inakustik Premium.

podobag
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Nem lehet, hogy összeér valahol az a "toldozott" kábel?
Nem tudom sajnos, már nem vagyok otthon!

gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 228

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Még az jutott eszembe, hogy új helyen vagyunk, és itt a falban mennek a hangfal kábelek, a hátsókhoz, csiptetős szerelvénnyel a végén, és elején. A felmelegedést okozhatta esetleg az, hogy a hátsókhoz toldozgatva vannak a kábelek. Eddig jól működött a front és a centerhez. Most setupoltam be a hátsókat is, és akkor melegedett fel, és kapcsolt le?!?

Lehet az is, hogy valamelyik hangfal/hangfal kábel zárlatos, ilyenkor az erősítő letilthat, hogy megelőzze a nagyobb bajt. Szerintem kösd le a hátsó hangfalakat, utána csinálj egy gyári resetet, majd indítsd újra az erősítőt és nézd meg, hogy mi történik.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 104

Hozzászólás Szerző: Roli80 »

Még az jutott eszembe, hogy új helyen vagyunk, és itt a falban mennek a hangfal kábelek, a hátsókhoz, csiptetős szerelvénnyel a végén, és elején. A felmelegedést okozhatta esetleg az, hogy a hátsókhoz toldozgatva vannak a kábelek. Eddig jól működött a front és a centerhez. Most setupoltam be a hátsókat is, és akkor melegedett fel, és kapcsolt le?!?
Nem lehet, hogy összeér valahol az a "toldozott" kábel?

podobag
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

podobag
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Nem tudok használni semmit! Az erősítő kijelzőjén nem jelenik meg semmi! Kivéve ha átváltok zone2re vagy 3ra azokat tudom állítani!
Hol vagy kinél lenne érdemes megnézetni?

gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 228

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Onkyo Tx-nr 808as erősítőnél erősen felmelegedett, és lekapcsolt használat közben! Vártam, hogy lehüljön, de ugyanúgy nem tudom bekapcsolni, áramot kap, a stand by folyamatosan villog. A tv érzékeli a Hdmit mikor bekapcsolom, de nincs jel! És az erősítő menüén sincs semmi, kivéve ha átkapcsolok zone2re, vagy 3ra! Várjak még hátha életre kel? Mi lehet a baj? Ha elszállt a Hdmi attól a többi funkciót tudom használni?
Köszönöm

Minden bizonnyal a "szokásos" hdmi panel hiba jelentkezik. A többi - nem hdmi - bemeneten elvileg kell tudnod használni az erősítőt, de a hdmi bemenetek és a hálózati funkciók nem szoktak működni.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

podobag
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Onkyo Tx-nr 808as erősítőnél erősen felmelegedett, és lekapcsolt használat közben! Vártam, hogy lehüljön, de ugyanúgy nem tudom bekapcsolni, áramot kap, a stand by folyamatosan villog. A tv érzékeli a Hdmit mikor bekapcsolom, de nincs jel! És az erősítő menüén sincs semmi, kivéve ha átkapcsolok zone2re, vagy 3ra! Várjak még hátha életre kel? Mi lehet a baj? Ha elszállt a Hdmi attól a többi funkciót tudom használni?
Köszönöm

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 718
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

Köszi az infót  gondolom RZ810-et akartál írni    Most a hétvégén terveztem hogy meghallgatok egy RZ810-et vagy egy RZ1100-at. De mikor felhívtam az üzletet és elmondtam hogy milyen készüléket akarnék megfülelni, elkezdett lebeszélni róla a muksó. Azt mondta hogy inkább CA-t, NAD-ot vagy inkább Marantz SR5011/6011-et ajánlja. A Marantz-ra azt mondta nekem, hogy sokkal dögösebb és jobb mozit csinál mint az Onkyo vagy a többi konzumer márka. Szerinte ha nem valami új hangformátum vagy funkció érdekkel, akkor inkább ne is cseréljek AVR-t   mert a mostani AVR-ek hangban inkább visszalépés a régiekhez képest Mondtam neki hogy teszteken is jókat olvastam róla, illetve van aki nemrég váltott rá és elégedett vele. Erre azt mondja nekem, biztos azért mert elakarja adni   mondom neki, ember most váltott rá...na mindegy is, érdekes kereskedői hozzáállás...így nem valószínű hogy összejön a hétvégi meghallgatás. Egyébként valakinek van összehasonlítási alapja a fenti készülékekkel: Marantz SR5011/6011 vs Onkyo RZ810/1100 ?

BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 747

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Sajnos ma az a tendencia,hogy a normális kis ember által megfizethető házimozi erősítők,szolgáltatásban igen,de hangban messze elmaradnak a régi jó vasaktól.Az utóbbi pár hétben volt alkalmam egy párat személyesen meghallgatni,és mindig amikor hazamegyek az ilyen meghallgatásokról,és bekapcsolom az ax5i-met mindig elszomorodom,hogy ha egyszer betojik,amire remélem minél késöbb kerül sor mit is fogok venni megfizethető normális áron ami megugorja ennek a hangját.Ok,de a tied nem alap kategória.A mostani nagyvasak sem rosszak,csak drágák.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”