Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Én elismerem, hogy lehet van a baj, de közel 1,5 éve mióta eladtam a sztereót és mozierősítőn van csak, ugyanúgy tudom élvezni a zenehallgatást mint előtte. A mozi meg fényéveket ugrott. Pedig volt előtte Linn Sneaky, Heed Obelisk, Canopus, Advance Acoustic, Valhalla meg vdh meg fapaci/hydrasound kábelek is. Persze igen, nyilván hallható, és nyilván visszalépés volt pl. a Pioneer SC 2022 és minden kábel lecserélése sima mezei rézdrótra. De bőven hallgatható kategória. Most az Anthem MRX500 a Goldenear Aon2 és Rythmik F12 mellett semmilyen hiányérzetet nem ad, nekem. Szerintem ez a mozierősítőn nem lehet zenét kicsit túl van lihegve. Persze a kérdés itt is az, hogy valaki zenét szeretne hallgatni, vagy a high endet hajkurássza.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Mondjuk a példádban említett ajtó becsapás hangjához azért szerintem az életben jó párunknak volt már szerencséje. Vagy éppen egy autó hangjához, gumicsikorgáshoz stb. Azért a filmekben sem minden hang olyan amiket még az életben nem hallottunk (pl. hangszer, vonatkűrt, pohárkoccanás, valamilyen hangszer vagy éppen egy teli stadionban szurkoló tömeg hangja stb). Az emberi beszédrangról nem is beszélve...   Azért ezekről se feledkezzünk el szerintem. Persze van sok olyan hang is amit tényleg sokan soha az életükben nem tapasztaltak pl. atomrobbanás (remélem hogy ezt nem is fogjuk meghallani).
No igen, de hányféle ajtó csapódás van? Ezerféle, függ az anyagától, mihez csapódik stb. nyikkan -e  pánt vagy nem. Te és más is elfogadja ami a filmben van, hallottál már hasonlót és pont. Pláne, ha látod, h nem is az adja a hangot a filmben aminek te gondolod. De mondom, ezzel senki nem foglalkozik, ezért jóval könnyebb a film műfaj. Egy igényes zene hallgató meg állandóan hegyezi a fülét jó az a hegedű, zongora, énekhang amit hall. Téged meg hol érdekel, h csattanósabb, vagy mélyebb tónusú a kocsi ajtó becsapása. Így is jó, meg úgy is. Fene tudja milyen az adott modell típus hangja.
 



Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: MGMART »


Szerintem el kellene felejteni ezt az "egybe házimozi-hifit ami sztereóban is hű de jó legyen" elképzelést. Soha nem lesz olyan még tizenezerdolláros procikkal meg házimozivasakkal sem.Feleannyiból bármikor össze lehet állítani egy cd sztereó erősítő kombót ami körberöhögi a legkomolyabb házimozi láncot is sztereón.
Nem beszélve a hangsugárzó elhelyezésről ami mozi esetében a vászon mérete és egyéb okok miatt a legtöbb esetben közel sem ideális.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Te most akkor effekt hangokról beszélsz, miközben figyelmen kívül hagyod a filmzenét, ami számtalan esetben egy szimfonikus zenekar előadásában szólal meg.
Egyre kevesebb alkalommal szólal meg szimfonikus zenekarral. Tavaly volt egy ügyfelem aki a Havasi mögött is zenél. Vele beszélgettem, ő mondta, h nagyon meghallja h melyik igazi zenekar és melyik nem. Én csak pislogtam, fogalmam sem volt miről beszél. Na de visszatérve, hallottál már valakit úgy kijönni a moziból, vagy innen a fórumról, h film közben nem tetszett neki a szimfonikus zenekar hangja? Ahhoz nagyon keveset szólnak önmagukban, h meg lehessen figyelni. Javarészt más is zajlik miközben a háttérben szól a zene. Ritka mikor nincsenek más hangok közben. Ez most pont az amit Hiccusz mondott, én meg megismétlem, túlmisztifikálod. Ha jó a film, hat a zene közepes rendszeren is. Mert a hatás nem csak a zenén múlik. Legalább 3 dolog kell hozzá. Jó legyen a zene, a látvánnyal szorosan összekapcsolódjon, no meg, h a személy rá tudjon érzelmileg hangolódni a filmre. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: paler »


Bármelyik rendszer hangját jobban tudod osztályozni mondjuk a térbeli, vagy a dinamikája alapján, mintsem, h milyen egy ajtó becsapás hangja. 
Mondjuk a példádban említett ajtó becsapás hangjához azért szerintem az életben jó párunknak volt már szerencséje. Vagy éppen egy autó hangjához, gumicsikorgáshoz stb. Azért a filmekben sem minden hang olyan amiket még az életben nem hallottunk (pl. hangszer, vonatkűrt, pohárkoccanás, valamilyen hangszer vagy éppen egy teli stadionban szurkoló tömeg hangja stb). Az emberi beszédrangról nem is beszélve...   Azért ezekről se feledkezzünk el szerintem. Persze van sok olyan hang is amit tényleg sokan soha az életükben nem tapasztaltak pl. atomrobbanás (remélem hogy ezt nem is fogjuk meghallani).

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »


Nem ezt nézzük, én sem, mert eszedbe sem jut az egész hóbelebanc ha jól van elkészítve a film. Talán ez is a film célja, mondjuk a túlzásba vitt gyengébb CGI rögtön nyilvánvalóvá teszi ezt. Műanyag lesz, és illúzióromboló azonnal. Hangnál én még sosem találkoztam ilyen szintű hibával. Viszont a  lényegen nem változtat, a filmben nincs kapaszkodó. Nem tudsz viszonyítani a hangokat illetőleg, mert nem ismered a valódi hangokat magukat. Bármelyik rendszer hangját jobban tudod osztályozni mondjuk a térbeli, vagy a dinamikája alapján, mintsem, h milyen egy ajtó becsapás hangja. 
Te most akkor effekt hangokról beszélsz, miközben figyelmen kívül hagyod a filmzenét, ami számtalan esetben egy szimfonikus zenekar előadásában szólal meg.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Egyetértek (bizonyos mértékben), de szerintem túlmisztifikálod a dolgot. Ugyanis ha "innen" nézzük, akkor mi valódi a filmben egyáltalán? A díszlet, a háttér, a hang, az effekt ugyanis mind-mind hamis, a színészek "játszanak", előre betanult szöveget mormognak. Maszkjuk, kinézetük sem valódi. Sőt, már maga a film alapvető lényege is egy hazugság. A film ugyanis nem mozog. Az egész egy optikai illúzió, hiszen nem mások, mint pillanatképek egymásután, meghatározott sebességgel vetített sorozata úgy, hogy annak tűnjön. 
Éppen ezért szerintem rossz oldalról közelíted meg. Attól még, hogy ezek nem "valódiak", pld. a hang képzése, előállítása nem az, attól még lehet élethű. Lehet nagy felbontású. Ennek az otthoni reprodukciója nagyban függ a rendszertől (is).

Nem ezt nézzük, én sem, mert eszedbe sem jut az egész hóbelebanc ha jól van elkészítve a film. Talán ez is a film célja, mondjuk a túlzásba vitt gyengébb CGI rögtön nyilvánvalóvá teszi ezt. Műanyag lesz, és illúzióromboló azonnal. Hangnál én még sosem találkoztam ilyen szintű hibával. Viszont a  lényegen nem változtat, a filmben nincs kapaszkodó. Nem tudsz viszonyítani a hangokat illetőleg, mert nem ismered a valódi hangokat magukat. Bármelyik rendszer hangját jobban tudod osztályozni mondjuk a térbeli, vagy a dinamikája alapján, mintsem, h milyen egy ajtó becsapás hangja. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Melyik hűre gondolsz? Mihez viszonyítasz? Zenénél tudsz, ismerheted a valódi hangokat. Filmeknél kb. 90% hang mű, valódinak képzeled miközben egy zacskót gyűrögetnek egy mikrofon előtt. Vagy szíjjal csapkodnak valamilyen tárgyat. Youtube-n van fent videó ajánlom figyelmedbe. Millió hanggal találkozol a filmekben amik ügyes kreatív munka eredményei, fogalmad sincs milyen egy Atom, vagy egy kézigránát robbanás hangja. De egy űrhajó hajtóművének a hangját sem ismered. Sorolhatnám a példákat napestig, film esetén nincs referencia a füledben. Közepes cuccból komoly mozi hangot lehet összehozni, olyat amire a többség csettint, zenére ezt nem teheted meg. Mind1, h Dali, vagy BW tolmácsol egy kocsi ajtó becsapást, vagy egy üveg összetörést, elfogadod úgy ahogy van. Ha nem egetverően rossz, akkor hátradőlsz, és nézed a filmet. A különböző cégek hangkarakterei sokkal elfogadhatóbbak, mint zene esetén. 
Egyetértek (bizonyos mértékben), de szerintem túlmisztifikálod a dolgot. Ugyanis ha "innen" nézzük, akkor mi valódi a filmben egyáltalán? A díszlet, a háttér, a hang, az effekt ugyanis mind-mind hamis, a színészek "játszanak", előre betanult szöveget mormognak. Maszkjuk, kinézetük sem valódi. Sőt, már maga a film alapvető lényege is egy hazugság. A film ugyanis nem mozog. Az egész egy optikai illúzió, hiszen nem mások, mint pillanatképek egymásután, meghatározott sebességgel vetített sorozata úgy, hogy annak tűnjön. 
Éppen ezért szerintem rossz oldalról közelíted meg. Attól még, hogy ezek nem "valódiak", pld. a hang képzése, előállítása nem az, attól még lehet élethű. Lehet nagy felbontású. Ennek az otthoni reprodukciója nagyban függ a rendszertől (is).

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Mitől könnyebb? Nem a hű reprodukció a lényeg mindkettő esetében?
Melyik hűre gondolsz? Mihez viszonyítasz? Zenénél tudsz, ismerheted a valódi hangokat. Filmeknél kb. 90% hang mű, valódinak képzeled miközben egy zacskót gyűrögetnek egy mikrofon előtt. Vagy szíjjal csapkodnak valamilyen tárgyat. Youtube-n van fent videó ajánlom figyelmedbe. Millió hanggal találkozol a filmekben amik ügyes kreatív munka eredményei, fogalmad sincs milyen egy Atom, vagy egy kézigránát robbanás hangja. De egy űrhajó hajtóművének a hangját sem ismered. Sorolhatnám a példákat napestig, film esetén nincs referencia a füledben. Közepes cuccból komoly mozi hangot lehet összehozni, olyat amire a többség csettint, zenére ezt nem teheted meg. Mind1, h Dali, vagy BW tolmácsol egy kocsi ajtó becsapást, vagy egy üveg összetörést, elfogadod úgy ahogy van. Ha nem egetverően rossz, akkor hátradőlsz, és nézed a filmet. A különböző cégek hangkarakterei sokkal elfogadhatóbbak, mint zene esetén. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
balageguy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.04.21., kedd 15:23
Értékelés: 52

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: balageguy »


Azt is tudjuk, h a jo zene mindenkinek mast jelent. A mozi konnyebb mufaj, sokkal.
 
Mitől könnyebb? Nem a hű reprodukció a lényeg mindkettő esetében?
Hangsugárzók: Klipsch RP-6000F front, Klipsch RP-600C center
AVR: Yamaha RX-A3080
Forrás: HTPC, Audio-Technica AT-LP5

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Azt is tudjuk, h a jo zene mindenkinek mast jelent. A mozi konnyebb mufaj, sokkal.Nem azt írtam hogy jó zene,hanem hogy zenére jó . Mindenkinek mást jelent a jó is.A mozi azért is más,mert közben főleg a képi világra figyelünk és sok doboz zörög.Zenénél csak a hang van,jobb esetben csak a zene van.Ennek ellenére 12000 dodóért elvárható lenne hogy jól teljesítsen mindkettőn.Szerintem

Avatar
Vinyke
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2014.11.06., csüt. 12:27
Értékelés: 3

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vinyke »



Azon gondolkodtam, hogy miért nem csinálnak a procigyártók olyan vasat, ahol a hm proci mellett egy audiophile sztereo DAC/előerősítő is helyet kapna (USB bemenettel). Így a két rendszer lehetne egy, biztosan lenne rá igény.
Vagy van már ilyen?

 
NuPrime HD-AVP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Az nem biztos.A 12000 dolláros Lexicon procira azt írták,hogy zenén nem az igazi!
Azt is tudjuk, h a jo zene mindenkinek mast jelent. A mozi konnyebb mufaj, sokkal.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Közel 10eUSD-ért illik is jól szólnia... Az nem biztos.A 12000 dolláros Lexicon procira azt írták,hogy zenén nem az igazi!

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Eddig a legjobb mozi proci amit hallottam az a classe ssp800 ami sztereon is hozza mar azt a szintet, hogy nem kell kulon sztereo elofok de annak sincs usb bemenete viszont szamos mas lehetoseg kozul lehet valasztani. Ha fontos a zene is es nincs szukseg 7.2nel tobbre akkor jobbat nem tudok ajanlani. Nekem bevalt.
Közel 10eUSD-ért illik is jól szólnia...
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Eddig a legjobb mozi proci amit hallottam az a classe ssp800 ami sztereon is hozza mar azt a szintet, hogy nem kell kulon sztereo elofok de annak sincs usb bemenete viszont szamos mas lehetoseg kozul lehet valasztani. Ha fontos a zene is es nincs szukseg 7.2nel tobbre akkor jobbat nem tudok ajanlani. Nekem bevalt.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Van, akik próbálkoznak ilyesmivel:
https://emotiva.com/product/xmc-1/
Szerintem nem rossz, de külső, igazán minőségi DAC-al lehet csavarni feljebb a hangminőségen. Azonban akár önállóan is élvezhető a produkciója.

Ezt tapasztalom én is, a Hegel rendesen lelépi a Yami proci sztereo hangját. :-) Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy a Bodor PC az igazi tudását az Usb-n keresztül tudja megmutatni.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: geza123 »



Azon gondolkodtam, hogy miért nem csinálnak a procigyártók olyan vasat, ahol a hm proci mellett egy audiophile sztereo DAC/előerősítő is helyet kapna (USB bemenettel). Így a két rendszer lehetne egy, biztosan lenne rá igény.
Vagy van már ilyen?

 
Van, akik próbálkoznak ilyesmivel:
https://emotiva.com/product/xmc-1/
Szerintem nem rossz, de külső, igazán minőségi DAC-al lehet csavarni feljebb a hangminőségen. Azonban akár önállóan is élvezhető a produkciója.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 723

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



Azon gondolkodtam, hogy miért nem csinálnak a procigyártók olyan vasat, ahol a hm proci mellett egy audiophile sztereo DAC/előerősítő is helyet kapna (USB bemenettel). Így a két rendszer lehetne egy, biztosan lenne rá igény.
Vagy van már ilyen?
 

Nekem a régi pioneer vsx ax5i-n van ilyen opció érdekes,hogy 10-évvel később erre nincs lehetőség,de gondolom így osztották fel a piacot. 
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Azon gondolkodtam, hogy miért nem csinálnak a procigyártók olyan vasat, ahol a hm proci mellett egy audiophile sztereo DAC/előerősítő is helyet kapna (USB bemenettel). Így a két rendszer lehetne egy, biztosan lenne rá igény.
Vagy van már ilyen?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
V.Norbi86
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2009.02.09., hétf. 17:28
Értékelés: 4

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: V.Norbi86 »

Sziasztok!Egy ismerősöm gondolkodik egy Sony STR DA 1200-as erősítő vásárlásán!Esetleg valakinel van tapasztalata a készülékkel kapcsolatban?Vegyesen lenne mozi és zene is!Köszönöm!

Csutka

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Lehet ettől is pronyóbb AVR-em lesz , a többire inkább no comment.
 
Én a Denon 6300-ra tippelek, demámévóna pronyó? 
Főleg azért, mert a kis Denon is jól szerepel nálad és a 7200-at meg ki is próbáltad.


Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »




Denon X7200 erősítőt szeretnék venni. Előre is gratula! Előre is gratula!
 

Lehet ettől is pronyóbb AVR-em lesz , a többire inkább no comment.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »



De ezek a számok nem röpködnek, hanem mérési eredmény!
 
Én nagyon nem élek a wattok bűvöletében, de amikor sok-sok évvel ezelőtt CA650R erősítőről Anthem MRX500-ra váltottam azok a wattok, amiket a CA tudott nagyon hiányoztak az Anthem-nél.
A dinamika nem csak a wattokon múlik persze és a hangfalak érzékenységén is sok múlik, de akkor tudod meg, hogy a wattok mit jelentenek, ha kipróbálod!


Az általad linkelt wattok mérések, felfogtam . A röpködést arra írtam, hogy elvárás egy kb. 20 m2-es átlagos pl. 7.2.4 Atmos mozinál maradva a Marantz/Denon vonalon 8 ohmon a 11*140 watt, ami összesen 1 540 watt, ez óriási teljesítmény. Ha minden csatorna egyformán szólna egy trafót komoly hangerőn csak egyszer hallgatnál meg, utána már nem kellene agyalni a fejlesztéseken, mert garantáltan halláskárosodást szenvednél. Erre írtam, hogy a felsőkre, surr.-ra miért ne lenne elég egy átlagos szobába pl. az Anthemnél mért 36,8 watt, aminek ugyanúgy semmi értelme külön kezelni, mert sohasem szól minden csatorna padlón.  
Watt és watt között van különbség, ezt aláírom erősítő és proci/végfok, hangfal érzékenység függő a dolog. Mint írtam diszkóztam pár évig, volt EV kályhának becézett hangfalam, MEGA reflexem, Shiva végerősítőm stb., hidd el elég sokszor próbáltam mennyi is a sok watt.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Bocs, hogy off, de itt pörgés van.
20 méterre cat5e, vagy cat6 kell? Nasról, filmezésre.

Egyértelműen CAT6. Árban nincs nagy differencia, a technika pedig változik napról napra. Hamar eljöhet az idő, amikor jól jön majd.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”