Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

allein írta:
2019.10.16., szer. 12:00

Első sorban milyen IC kábelt ajánlotok amivel érdemes lenne tesztelgetni? Képen látható IC kábelem van jelenleg.
1, Amit kölcsön tudsz kérni és reméled, hogy változást érsz el vele
2, Sokat költhetsz rá (valószínűleg feleslegesen még ennél a szuper rendszernél is)
3, Bármivel ami a kezed közé kerül és amelyikben felvélsz fedezni különbséget és tetszik, az maradjon
4, vedd meg a legrágábbat, az "biztos jó lesz" :)

nyugodtan próbálkozz olcsóbb stúdió kábelekkel is...
(Klotz, Van Damme, Supra, bármi, .......)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: allein »

Üdvözletem mindenkinek. Szeretnék egy kis segítséget, tanácsot kérni. Olyan szerencsés helyezetben vagyok, hogy jelenleg éppen 3 házimozi erősítőm van: Arcam 750, Anthem 500 és CXR120. Házimozim elemei: Dali Opticon 8 frontok, Dali Opticon 2 surround, Opticon Vokal, Dali E-12F.

Van még kettő Dali Atmos hangfalam, jelenleg porfogók, belekóstoltam az Atmos világába és úgy döntöttem egyelőre nem kérek belőle, panellakásban lakom, 22-25nm2 kb, ide fölösleges az Atmos.

CXN hálózati lejátszóm van, CXUHD BD lejátszó, jeleneg front és surround kábelek: QED referrence XT 40, előtte ezek voltak: viewtopic.php?f=64&t=73536&p=1749573&hi ... e#p1749573 semmilyen különbséget nem hallottam. Surround kábelek: AQ.

Tápkábelek: Valhalla, elosztó pedig KEFI zavarszűrős Fapaci.

Házimozizni ritkábban szoktam panelban, viszont zenét néha azért hallgatom. Hiába tudja az XLR-t a CXN, a mostani noname IC kábelhez képest csak hangerőben vettem észre különbséget. Volt alkalmam kipróbálni egy CXA80 sztereó erősítővel.

Nem akarok újabb sztereó erősítőt, mostani 3 közül valamelyiknek maradnia kell ;)

Első sorban milyen IC kábelt ajánlotok amivel érdemes lenne tesztelgetni? Képen látható IC kábelem van jelenleg.
IMG_0815.PNG

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Red75 írta:
2019.10.16., szer. 10:32

-Internet rádió
-telefonos irányíthatóság
-2. HDMI kimenet
-elavult XP használata


Nekem nagyon nem jött be ezen az ARC. De egy barátomnak segítettem telepíteni 700-ast, ami szintén nem volt az igazi. Ő azt később lecserélte 710-re, amivel azóta semmi gondja, sőt nekem sem. (Mielőtt Anthem ellenesnek titulálna bárki.) Sokkal jobb minden tekintetben a második széria. :smile32:

Ha te megvagy vele elégedve, én azt nem vitatom.

Egyébként mikrofonhoz az 5000Ft-os fényképezőgép állványomnál nincs jobb. Ne ezért legyen már jó vétel valami!
Elavult XP használata gondolkodik.gif Bocs, de ez user error. USB-RS232 átalakítóval bármilyen oprendszerrel működik. Van itthon win10-es gép, meg win7-es is. Mindkettővel megy, ha van normális driver a kábelhez, vagy ha a win normálisan felismeri. Nagyjából pár ezerért vettem az első kábelt ami szembe jött velem pcx-en, és működik vele.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Lemmy9 írta:
2019.10.16., szer. 10:22
A 100000 az 100000. Nem 120 és nem 140. Költöd más pénzét.
Ez itt általános, hogy "rakj hozzá". Miért nem lehet soha a megadott határig ajánlani?
Én meg tudtam tenni, attól függetlenül, hogy valószínűleg nem a 20 rongyon fog múlni. Nem én vagyok a farok most.
Amikor ilyen bagatel árkülönbségekről beszélünk, akkor én nem tudok jó szívvel minimálisan kevesebbért sokkal gyengébb gépet ajánlani. Nem csak az árat nézem, hanem az ár/érték arányt, hogy mi mit nyújt x forintért. Elég gyakran szoktam olyan javaslatokat adni, hogy költsön valaki valamire kevesebbet. Sokszor százezrekkel is akár. De olyan is van, hogy ellenkezőjét írom. Na bumm. Úgyhogy nem kell ezzel jönni, hogy általános, meg hogy soha. Na peace!

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Red75 »

-KP- írta:
2019.10.16., szer. 10:11
Milyen butaságával?
Ami hirtelen eszembe jut:
-Internet rádió
-telefonos irányíthatóság
-2. HDMI kimenet
-elavult XP használata
A bemérőjével mi volt a gond?
Nekem nagyon nem jött be ezen az ARC. De egy barátomnak segítettem telepíteni 700-ast, ami szintén nem volt az igazi. Ő azt később lecserélte 710-re, amivel azóta semmi gondja, sőt nekem sem. (Mielőtt Anthem ellenesnek titulálna bárki.) Sokkal jobb minden tekintetben a második széria. :smile32:

Ha te megvagy vele elégedve, én azt nem vitatom.

Egyébként mikrofonhoz az 5000Ft-os fényképezőgép állványomnál nincs jobb. Ne ezért legyen már jó vétel valami!
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Red75 írta:
2019.10.16., szer. 07:53
150-ért nem is láttam 500-ast eladót. Többért kínálgatják őket. Volt olyanom, de én nem tudtam kibékülni a butaságával, illetve a bemérő rendszerével sem.

Mondanám, hogy vegyél Pio vsx-93x gépek valamelyikét, de én elfogult vagyok. Mindenesetre annyiért nagyon jól szól, telefonról vezérelhető és stabil is. :rolleyes:
Milyen butaságával? Hogy logikus, átlátható és pár kattintással bármit át lehet állítani rajta olyanra, amilyenre szeretnéd? Akitől megvettem a sajátom egy Marantz procira cserélte. Ő is azt mondta eladáskor, hogy ez neki nem tetszik, ez olyan fapad stb. Aztán egyszer elvittem hozzá egy szubot. Annyi lett volna a feladat, hogy átállítja a cuccot, hogy sztereóban is a szub adja a zenét. Ott szerencsétlenkedett fél órát,és járkált össze vissza a menüjében, mire meguntam, elvettem tőle a távirányítót és én állítottam be. Több menüpontba kellett egymáshoz egyáltalán nem közel átállítani több dolgot. Az anthemen ez konkrétan két kattintás lett volna, subwoofer on, front small 60hz, vagy 80hz. De külön van mozi és zene profil. Ha nem akarom a mozis profil beállításait csesztetni, akkor átmehetek zene profilra és ott állítgatok. A tavasszal voltam egy másik helyen,szintén Malac proci, szintén hasonló feladat. A tulaj ott se nagyon boldogult a beállításokkal...

A bemérőjével mi volt a gond? Az egyik legjobb az árkategóriájában és azon túl is. Gyakorlatilag a Diraccal együtt nem kicsit emelkednek ki a mezőnyből. Hogy normális komoly mikrofonállványt kapsz egy darab kartonpapír helyett és a mikrofonja sem egy vicc mikrofon, mint ami a többi készülékhez jár? Egy programot kell elindítani a laptopon, majd kattintgatni, hogy next, next, next, majd várni míg feltölti az eredményt. :D
Az RS232 miatt valóban picit lassú, de fél óra az egész. Volt korábban Pio 2022-esem. Annak a bemérője annyit ért, hogy konkrétan rosszabb lett a bemérés után, mint előtte volt. Pedig papíron nagyon okos volt...

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Lemmy9 írta:
2019.10.16., szer. 07:29
De 100 ezret írt! És nem vagy a helyében.
Erre már kapja is a 150 ezres oltást. gondolkodik.gif
Milyen oltást? Írtam neki egy javaslatot, elég nagy már, el tudja dönteni az ész osztásod nélkül is, hogy megfogadja vagy sem. Kezdesz mostanában már kicsit k****om lenni. 140 körül vannak felrakva, még az is lehet, tud picit faragni belőle. Meg lehet próbálni, max. nemet mondanak, és akkor vesz mást. Az a pár tízezer szerintem nem olyan nagy különbség, hogy amiatt megérje sokkal gyengébb készüléket venni. Én így látom, ő meg majd meggondolja mi legyen.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Red75 »

150-ért nem is láttam 500-ast eladót. Többért kínálgatják őket. Volt olyanom, de én nem tudtam kibékülni a butaságával, illetve a bemérő rendszerével sem.

Mondanám, hogy vegyél Pio vsx-93x gépek valamelyikét, de én elfogult vagyok. Mindenesetre annyiért nagyon jól szól, telefonról vezérelhető és stabil is. :rolleyes:
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

fcsfelix írta:
2019.10.15., kedd 20:27
Üdv srácok!

A hálószobai mini moziban szeretném lecserélni az erősítőmet. Egy 17 éve vásárolt HK 130-as van odabent Polk Audio RTi polcsugárzó szettel. Jól elvannak, de szeretnék helyette egy osd menüs, HD képes példányt, mivel a HK távján a gombok már eléggé nehézkesen reagálnak.
Mit ajánlanátok 100e-ig használtan? Extrák nem fontosak, inkább a kapott hang a lényeges. A szoba 4x4es.
Én a helyedbe egy picivel többet rászánnék, és vennék egy 500-as Anthemet.

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1346
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 586

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »

Üdv srácok!

A hálószobai mini moziban szeretném lecserélni az erősítőmet. Egy 17 éve vásárolt HK 130-as van odabent Polk Audio RTi polcsugárzó szettel. Jól elvannak, de szeretnék helyette egy osd menüs, HD képes példányt, mivel a HK távján a gombok már eléggé nehézkesen reagálnak.
Mit ajánlanátok 100e-ig használtan? Extrák nem fontosak, inkább a kapott hang a lényeges. A szoba 4x4es.
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

DeLorean írta:
2019.10.10., csüt. 21:18
dhcodoki írta:
2019.10.10., csüt. 20:30
Nálam bevált ez a módszer. Persze mondhatom magam szerencsésnek is, vagy sokat agyaltam.
...
Ezt értem az alatt, hogy a jó szoba az elsődleges.
Ahogy a topikot nézem a szoba adott és olyan megoldásokra is gondol automatizálás terén, amire itt senki.
Ilyen szempontból nem kell félteni, hogy a szoba nem lesz jó és tuti.
:smile32:

Tibinél érte egy olyan impulzus, amit szeretne megvalósítani valahogy minél olcsóbban. Én így "vettem le" a mondanivalót.
Ez egy út, de nem igazán egyszerű azért és nem is olcsó. Lehetne még olcsóbb, de akkor az élmény is csorbul és nagyobb a kockázat.

De most még több jó út is lehetséges. Csak előre el kell dönteni itt is a célt és a többi elhatározás, szerencse és pénz függvénye lehet.

:smile32:
Köszönöm a sok hozzászólást ! Válaszolni is fogok rá a saját topikomban! Kérek mindenkit aki ehhez szeretne hozzászólni, az a topikomban tegye, hogy ne itt off-oljuk szét az erősítős szekciót ! Köszi ;peace;
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

thxfan írta:
2019.10.10., csüt. 20:29
Lemmy9 írta:
2019.10.10., csüt. 19:56

Ezt ajánlom a szubod tesztelésére.

https://youtu.be/bMtuQJ9Ccj8
;peace; Nem gyenge, van némi gélmennyiség a frizurákban :D .
A szöszi srácnak talan még be is van sütve a haja! :D

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

thxfan írta:
2019.10.10., csüt. 20:29
Lemmy9 írta:
2019.10.10., csüt. 19:56

Ezt ajánlom a szubod tesztelésére.

https://youtu.be/bMtuQJ9Ccj8
;peace; Nem gyenge, van némi gélmennyiség a frizurákban :D .
Csodálatos időszak volt! Ekkor kezdtem én is. Melírozott Bundesliga frizura,sok-sok zselével!
:fekverohog:
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

dhcodoki írta:
2019.10.10., csüt. 20:30
Nálam bevált ez a módszer. Persze mondhatom magam szerencsésnek is, vagy sokat agyaltam.
...
Ezt értem az alatt, hogy a jó szoba az elsődleges.
Ahogy a topikot nézem a szoba adott és olyan megoldásokra is gondol automatizálás terén, amire itt senki.
Ilyen szempontból nem kell félteni, hogy a szoba nem lesz jó és tuti.
:smile32:

Tibinél érte egy olyan impulzus, amit szeretne megvalósítani valahogy minél olcsóbban. Én így "vettem le" a mondanivalót.
Ez egy út, de nem igazán egyszerű azért és nem is olcsó. Lehetne még olcsóbb, de akkor az élmény is csorbul és nagyobb a kockázat.

De most még több jó út is lehetséges. Csak előre el kell dönteni itt is a célt és a többi elhatározás, szerencse és pénz függvénye lehet.

:smile32:

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Lemmy9 írta:
2019.10.10., csüt. 19:56

Ezt ajánlom a szubod tesztelésére.

https://youtu.be/bMtuQJ9Ccj8
Nálam a kedvenc hazai pályán:
https://www.youtube.com/watch?v=rewx7behSUk

13:15 - rongylábtóni
16:15 - akinek bejött az élet

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Nálam bevált ez a módszer. Persze mondhatom magam szerencsésnek is, vagy sokat agyaltam.

Mi van, ha nem így tesz és egyből a maxot, melyet jelenleg megengedhet magának, lépi meg? Az jó megoldás? Nem lesz később, 1-2 év múlva pénzkidobás? Ha csörgős, zörgős szoba lesz, azt később barkácsolni nem kis munka. Ha most a Klipsch az a vonal, mely belefér, legyen AT vagy nem AT vászonnal kombinálva, legyen Atmos, vagy Auro. Elégedett lesz vele 2 év múlva is??
Ezért gondolom, hogy koncentráljon a szobára úgy, hogy az jó alapot csináljon a jövőbeli rendszernek. A csövezés kiépítése filléres. Az akusztikai megoldások szükségesek, nem elhanyagolhatóak. Azt utólag rendbe tenni költségesebb. Ahogy írtam, hő- és hangszigetelni igény szerint. Klimatizálni szintén. Jó enteriőrt teremteni, hogy kényelemben érezze magát az ember. Ha mindent jól csinált, akkor elkezdhet szépen lassan építkezni, az előzetes technikai tervek alapján. Nem azt mondtam, hogy egyáltalán ne foglalkozzon a technikai oldallal. De ne arra áldozza be a mostani lóvét, szemben a szobával, ami alapja mindennek. Én így gondolom. Ezt értem az alatt, hogy a jó szoba az elsődleges.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Lemmy9 írta:
2019.10.10., csüt. 19:56

Ezt ajánlom a szubod tesztelésére.

https://youtu.be/bMtuQJ9Ccj8
;peace; Nem gyenge, van némi gélmennyiség a frizurákban :D .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

onkyo607

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Farkinca71 írta:
2019.10.10., csüt. 13:25
De még csak az infó gyűjtés és az árkalkulácó terén vagyok. Próbálom összerakni az eshetőségeket.


Farkinca71 most sajnálom hogy nem voltál nálam hallgatózni. Nem feltétlen muszáj böhöm nagy hangszóró mint a K.C.S egy jó mozis hanghoz! Nálam az Adam-ok kisebbek és nem csak mélyekre vannak kihegyezve mint a K.C.S!
Nem kell annyi végfok se hozzá.
Voltál Thxfan szobájába és ott ugye Swans-ok vannak. Megsúgom igen csak jó hangszórók csak sokan nem tudják.
Ezek a Swansok ha meglennének támogatva egy erősebb végfok és proci párossal és úgy hallanád nem is mennél tovább hallgatózni. Elhelyezés és esztétikáról meg nem is beszélve. Mélysugárzó csak pro sub!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

dhcodoki írta:
2019.10.10., csüt. 19:30
Cutler és THXFan ti sem AT vászonnal kezdtetek és lám megléptétek. Nem is akárhogy.
Megléptem igen, de így közel se olyan végeredménnyel, mint ahogy szeretném. Sok sok kompromisszummal. Ezért se javaslom ezt az utat.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »

dhcodoki írta:
2019.10.10., csüt. 19:30

Cutler és THXFan ti sem AT vászonnal kezdtetek és lám megléptétek. Nem is akárhogy.
De volt közben nem kevés felesleges kör és emiatt pénzkidobás is, nekem legalábbis és talán emiatt írtuk mindketten. Fix nem AT vászon újonnan véve, elad bukta, vettem szép új hifiállványt, átalakult a frontoldal, elad bukta... Az előtétfal nálam is egy tákolmány jelenleg pont az utólagos átalakítások miatt, tervezem is masszívabban és átgondoltabban megépíteni, mert szétrázza a diszkós sub :D.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Cutler írta:
2019.10.10., csüt. 19:11
Nem az, hogy hasraütve csináljak egy jó megépített szobát és abba idővel belerakjak ezt-azt.
...hát pont ez az. Nem hasraütve kell megépíteni.

Durván fogalmazva.. nyilván el kell dönteni, hogy moziszoba lesz, vagy borospince.
Cutler és THXFan ti sem AT vászonnal kezdtetek és lám megléptétek. Nem is akárhogy. A szoba megépítettségén arra gondoltam, hogy csövezze be a lehető legtöbb féle módon. Hő- és hangszigetelje, ha szükséges. Számoljon az akusztikai jellemzőkkel. Csinálja meg az enteriőrt ízlése szerint. Ülőalkalmatosságok fajtáját jól válassza meg. Ha nem tudja eldönteni, hogy AT vászon, vagy sem, hát készítsen tervet mindkettőre és aszerint építkezzen, rendezkedjen. (de azért ezt illő lenne eldönteni, mint ahogy azt is, hogy Auro, vagy atmos)

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »

dhcodoki írta:
2019.10.10., csüt. 18:28

Ha nem akarsz, vagy nem tudsz egyszerre nagyot ugrani és az egész projekted nézem, akkor azt ajánlom, először építsd meg a szobát lehetőségeidhez mérten a legjobban.
De hogy építse meg, amikor még az Atmos/Auro3D kiépítés sem dőlt el? gondolkodik.gif A hangfalak sem biztosak még, így még nehezebb lesz, mert eddig mindent el szeretett volna rejteni, most borult a dolog és látszó surr. lehet. A szobája mérete nem túl nagy (akár az enyém) és számítani fog, hogy pl. mennyire tudja a falba süllyeszteni a surr. hangfalakat, 2 db 30 cm mély KCS surr. 60 cm-et "elvesz" a szoba szélességéből.
Szerintem inkább a technikai oldalt kellene előbb átgondolni, most még meg van rá a lehetősége. Bár nekem jutott volna eszembe az Auro3D a szobám ilyen stádiumában, lett volna még vésés bőven :D.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

DeLorean írta:
2019.10.10., csüt. 18:47
Ez így biztos, hogy OK?
Ki az, aki megépíti a moziszobát és hónapokig sztereóban hallgatja, mert nincs rá pénz.
...hát én ;)

Most is így tennék. Pl.:
- filléres Spandex DIY vászon
- röhejesen olcsó, 2-300 üzemórás SXRD proji
- jó proci használtan, zsebbenyúlósan hosszútávra (pl. nemsoká jön az új Anthem, lesznek a használtpiacon olcsó AVM60-ak.)
- 2 db. használt vagy új pro front.
- 1db új sztereó pro végfok (vagy használtan, de nem diszkóstól, benne 2dl vodkanaranccsal)

...innen kisebb lépésekkel 7.x.4-ig. Ez türelmet kíván, de egyben mérsékli is, hála a sorozatos fejlesztésnek.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

dhcodoki írta:
2019.10.10., csüt. 18:28
Farkinca71 írta:
2019.10.10., csüt. 13:25
De még csak az infó gyűjtés és az árkalkulácó terén vagyok. Próbálom összerakni az eshetőségeket.
....akkor azt ajánlom, először építsd meg a szobát lehetőségeidhez mérten a legjobban....
Nem annyira értek ezzel egyet.
Mihez építse meg jól a szobát?
A Klipsch-ekhez vagy pl. a KCS-hez?
Nagyon más dimenzió a kettő. Ha nincs eldöntve mi lesz, akkor nehéz jóra megcsinálni a szobát.
Ezeket a körutakat, amiket Farkinca mostanában csinál, hogy ide-oda elmegy és hallgatózik, nézelődik, nem most kellett volna megtennie, hanem mielőtt a szobában bármit is csinált volna.
Aztán, ha kikristályosodott, hogy mit is szeretne, akkor meg lehet tervezni a szobát, azokhoz a konkrét hangsugárzókhoz. Akkor már látta volna, hogy előtétfal szükséges, AT vászonnal. Ehhez a frontoldalhoz tovább lehetne tervezni a dobogót, az ülőhelyeket. Így a surroundok, atmosok helyzetét is be lehet lőni.
Ha én most kezdeném előlről, biztos ez lenne a prioritás. Nem az, hogy hasraütve csináljak egy jó megépített szobát és abba idővel belerakjak ezt-azt.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Farkinca71 írta:
2019.10.10., csüt. 08:28
Sziasztok,

Szerintetek ez a végfok jó lesz pros szub hajtására, mondjuk egy kcs-hez (c118a)?
QSC USA1310 Stereo

https://www.qsc.com/resource-files/prod ... _specs.pdf

Köszi
Már előttem leírták, de csak megerősíteni tudom, ha marad a Denon, akkor DSP-s végfok kell a subhoz, a többi hangfalhoz mindegy milyen.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”