Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

AAttila írta:
2019.10.28., hétf. 19:29
Mára feladom. Az összes usb portot kipróbáltam, másik kábelt is kipróbáltam, már azt sem írja ki, hogy ARC-1, csak valami más szöveget. Közben letöltöttem a 3.0.2. verziót is, hátha, de semmi. Így tényleg arra gondolok, hogy 0 kommunikáció van a miki és a laptop között. Csak tudnám, hogy mi az oka :smile51: Persze nem vagyok egy informatikus guru, de azért bosszant.
Vezérlőpultnál-Eszközkezelő-USB vezérlők (mindegyiknél)jobb klikk-hardverváltozások keresése,talán. gondolkodik.gif
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ha a közelben laknál átugranék, de van egy sanda gyanúm, hogy nem.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Mára feladom. Az összes usb portot kipróbáltam, másik kábelt is kipróbáltam, már azt sem írja ki, hogy ARC-1, csak valami más szöveget. Közben letöltöttem a 3.0.2. verziót is, hátha, de semmi. Így tényleg arra gondolok, hogy 0 kommunikáció van a miki és a laptop között. Csak tudnám, hogy mi az oka :smile51: Persze nem vagyok egy informatikus guru, de azért bosszant.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

90%, hogy kontakthiba. Frissítheted az alaplapi chipset drivert usb drivert is stb.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Megnéztem a régi céges laptopom 2014-ben volt frissítve utoljára. Talált 109 frissíteni valót, most éppen azt csinálja.meglátjuk mi lesz, amikor végez. :rolleyes:

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

AAttila írta:
2019.10.28., hétf. 15:55
Helyesbítek: most már egyáltalán nem látja a mikit.
Szóval az egyik laptop csak az AVR-rel kommunikál, a másik csak a mikrofonnal. Ez ÓÓÓÓÓÓÓÓriási :smile51:
na ez gyönyörű
jó az a technika :):)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Helyesbítek: most már egyáltalán nem látja a mikit.
Szóval az egyik laptop csak az AVR-rel kommunikál, a másik csak a mikrofonnal. Ez ÓÓÓÓÓÓÓÓriási :smile51:

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Előkerestem a régi céges laptopom (dell latitude d620), azon van rs232 csatlakozó :rolleyes:
Kommunikál rendesen az Anthem-mel, csak most a mikrofont dobálja el rendszeresen :angry:

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

AAttila írta:
2019.10.27., vas. 20:04
Van átalakítóm, de a win10 azt írja, hogy nincs elérhető driver hozzá. A mikinél azt írja, hogy illesztéshiba.
Most azt nem tudom, hogy alapból nem OK a miki bemenet vagy azért ír illesztéshibát, mert az AVR-hez nem talál drivert.
Minden USB porton ugyanazt írja ki. Az előző tulajnál ment az ARC a laptopjával.
Veszek azért egy másik átalakítót és újra dugdosom még jobban odafigyelve.
Okozhatja az USB port energiagazdálkodási protokolja.Vezérlőpult-Eszközkezelő-USB vezérlők-ott az összes usb gyökérhub-jobb klikk-tulajdonságok majd energiagazdálkodás,és pipa kiszed a kis négyzetből ,hogy A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt,hogy energiát takarítson meg.Ha ez nem hoz eredményt,akkor az USB vezérlőt (chipset) frissítsd,és az USB 2.0-ba dugd a mikrofont ne a 3.0-ba.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

AAttila írta:
2019.10.27., vas. 20:04
Van átalakítóm, de a win10 azt írja, hogy nincs elérhető driver hozzá. A mikinél azt írja, hogy illesztéshiba.
Most azt nem tudom, hogy alapból nem OK a miki bemenet vagy azért ír illesztéshibát, mert az AVR-hez nem talál drivert.
Minden USB porton ugyanazt írja ki. Az előző tulajnál ment az ARC a laptopjával.
Veszek azért egy másik átalakítót és újra dugdosom még jobban odafigyelve.
A mikrofonnak semmi köze az avr-hez. Az egy sima usb-s mikrofon. Nálam is csinált ilyet, hogy néha nem ismerte fel, de kábel mozgatás meg usb port változtatás esetlegesen reboot utáni újra próba mindig sikeres volt. Több féle oprendszeren is.

RS232 USB átalakítóhoz viszont tényleg kellhet driver.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Van átalakítóm, de a win10 azt írja, hogy nincs elérhető driver hozzá. A mikinél azt írja, hogy illesztéshiba.
Most azt nem tudom, hogy alapból nem OK a miki bemenet vagy azért ír illesztéshibát, mert az AVR-hez nem talál drivert.
Minden USB porton ugyanazt írja ki. Az előző tulajnál ment az ARC a laptopjával.
Veszek azért egy másik átalakítót és újra dugdosom még jobban odafigyelve.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

AAttila írta:
2019.10.27., vas. 14:21
Sziasztok,
Az új laptopomon win10 van. Rákötöttem az MRX500 mikijét és az RS portot(átalakítóval) és a mikihez azt írta, hogy illesztő program hiba, az RS porthoz pedig nincs illesztő program. Ötlet? Hogyan javítsam meg, hogy tudjak mérni?
Köszi
Figyelj hogy a kábel normálisan érintkezzen, a gép felől is és a mikrofon felől is. Nálam elég könnyen kijön a kábel a mikrofon felől. Ha a windows nem ismerte fel, akkor dugd át másik usb portba a mikrofont. Ha a felismerési folyamat közben elmegy a kontakt akár egy pillanatra is, akkor jön a hibaüzenet. Ha kell, próbáld végig az összes usb portot. Ha nem jó egyikkel sem, rebootolsz és kezded újra. Mind a win7 mind a win10 felismeri magától, nem kell semmilyen driver. Az RS232 porthoz pedig szerezz be rs232-usb átalakítót, ahogy javasolták.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Avglas írta:
2019.10.27., vas. 15:13
szabo_pitty írta:
2019.10.27., vas. 07:28
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Egy Marantz SR5013 újonnan, megéri-e, egy használt, SR5010 árának a dupláját? Mennyivel tud többet, mennyivel jobb?
A leginkább szembeötlőbb különbség a HEOS és a Dolby Vision hiánya az 5010-ben. + Nem kompatibilis az Audyssey app-pal.
Teljesítményben egyformák, Atmost, dts-x formátumot ismeri az 5010 is.
Ha a felsoroltakra (HEOS, stb.)nincs szükséged akkor nem jobb az 5013...
Köszönöm az infót! Közben, eszembe jutott még valami. Az 5010-ben, nincs phono-bemenet.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 119

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Avglas »

szabo_pitty írta:
2019.10.27., vas. 07:28
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Egy Marantz SR5013 újonnan, megéri-e, egy használt, SR5010 árának a dupláját? Mennyivel tud többet, mennyivel jobb?
A leginkább szembeötlőbb különbség a HEOS és a Dolby Vision hiánya az 5010-ben. + Nem kompatibilis az Audyssey app-pal.
Teljesítményben egyformák, Atmost, dts-x formátumot ismeri az 5010 is.
Ha a felsoroltakra (HEOS, stb.)nincs szükséged akkor nem jobb az 5013...
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Vegyél másik usb/RS port átalakítót. kb 3000ft

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Sziasztok,
Az új laptopomon win10 van. Rákötöttem az MRX500 mikijét és az RS portot(átalakítóval) és a mikihez azt írta, hogy illesztő program hiba, az RS porthoz pedig nincs illesztő program. Ötlet? Hogyan javítsam meg, hogy tudjak mérni?
Köszi

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Egy Marantz SR5013 újonnan, megéri-e, egy használt, SR5010 árának a dupláját? Mennyivel tud többet, mennyivel jobb?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Online
Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 374

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: geza123 »

dhcodoki írta:
2019.10.24., csüt. 17:47
Az ARC Genesis-el meg lehet azt oldani, hogy csak egy, vagy két hangsugárzót mérek be újra a sokból. Majd ezt ez új mérést társítom a többihez, amit már régebben bemértem? gondolkodik.gif
Igen, tudsz egyesével is újra mérni. Nagyszerű újítás ez benne.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Az ARC Genesis-el meg lehet azt oldani, hogy csak egy, vagy két hangsugárzót mérek be újra a sokból. Majd ezt ez új mérést társítom a többihez, amit már régebben bemértem? gondolkodik.gif

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

allein írta:
2019.10.22., kedd 14:21
Sziasztok. Adott +2 IC kábel típus, az egyiknek olyan nagy a dugalja, hogy nem bírom a kettőt csatlakoztatni, másiknak pedig annyira passzentos a csatlakozója(szórító típus, megvan a trükkje), hogy nem birom bedúgni :rolleyes:
sad.gif

Az szívás!

Ha Valhalla, akkor a készítő biztosan tud segíteni és szerel rá másik dugókat.
:smile32:

A másodikkal ne próbálkozz, mert kihúzáskor lehet az aljzat is kijön a dugóval együtt.

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: allein »

Sziasztok. Adott +2 IC kábel típus, az egyiknek olyan nagy a dugalja, hogy nem bírom a kettőt csatlakoztatni, másiknak pedig annyira passzentos a csatlakozója(szórító típus, megvan a trükkje), hogy nem birom bedúgni :rolleyes:

Szerk: Valhalla IC-t nem tudtam kipróbálni :angry:
allein írta:
2019.10.17., csüt. 11:43
Sziasztok, köszönöm szépen a javaslatokat. Valhalla IC kábel beszerzése folyamatban, + még egy IC kábel. Köszönöm Speter fórumtársnak, hogy megosztotta a meglévő IC kábelem pontos típusát :tutiok:

Elvileg hétfőre megkapom a CXR120-at, jövő héten szabin vagyok így lesz időm hallgatózni. Érdemes tesztelgetni házimozin is, nem csak sztereón? Ebben az esetben az erősítőken végezzem el a bemérési folyamatokat(gondolom ajánlott)?

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szigony »

"70-80db hangerőhöz ez a batár Emotiva végfok? gondolkodik.gif
:D

A Yamaha térleképezése mindig is az átlag fölött állt.
Ahogy írtam, ha esetleg az Auro-val tudod megszerezni a Marantz-ot, akkor az viszont nagyon ott van a szeren.

Lehet olvasni kinti véleményeket"

A 70-80dB alatt a családi gyerekekkel együtt történő mozizás értendő. Mondjuk az is igaz, hogy nem nagyon lehet megugráltatni az XPR5 ledjeit :rolleyes:
Olvastam több fórumról is véleményeket. Ahogy Fish is írta ez tényleg rendszertől és elvárásoktól nagyban függ. Ugyan ennyit össze lehet ollózni az 5100 javára. Meglátjuk. Ha Misi brátom meg tudja venni az 5100. Akkor kipróbálom és kiderül. Ha nem akkor 8802A. Az árak miatt ez a kettő jöhet szóba.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

szigony írta:
2019.10.21., hétf. 21:20
A költségvetés limitált. Az ár/érték arány nálam fontos szempont. Nyílván másnál is. Azt olvastam én is, hogy nagyjából ez a 3 készülék szokott lenni a befutó. Nálam a rendszer többi elemét és értékét figyelembe véve. A CX-A 5100 vagy 8802A jöhet szóba. Jó lenne mind a kettőt kipróbálni saját rendszerben és akusztikai környezetben. Meglátjuk milyen lehetőségek lesznek.
Lacinál hallottam a Datasat LS10. Azért az nagyon rendben volt. Ott különösen tetszett a családi mozis hangerő szint (70-80dB) produkciója és teljesen egységes hangkép a front és a surround dobozok között.
Az említett alacsonyabb hangerőn valamint a front és a surround egységes megszólalásában az 5100 vagy 8802A teljesít jobban? Van aki össze tudta hasonlítani a két készüléket egymás mellett a fenti szempontok alapján?
70-80db hangerőhöz ez a batár Emotiva végfok? gondolkodik.gif
:D

A Yamaha térleképezése mindig is az átlag fölött állt.
Ahogy írtam, ha esetleg az Auro-val tudod megszerezni a Marantz-ot, akkor az viszont nagyon ott van a szeren.

Lehet olvasni kinti véleményeket:

"Helo. Dont buy the CX A5100 for your sake, believe me!!! I had the Yamaha for 2 days before I return it and got the 8802A, no comparison.
I run both without room correction as I have external digital equalizer.
The Yamaha sounds dull compare to the Marantz which is more extended and has more energy. Listening to A5100 is like a performing singer who has not eat before the performance, it has no energy and punch at all. Trust me or you will regret it!"

...

" will write up my thoughts in more detail tomorrow, but to my ears, here is how I ranked the three processors we listened to:

1. Marantz 8802A
2. Marantz 8801
3. Yamaha 5100

The differences between the 5100 and 8801 were a little more subtle - with the nod still going to the 8801 - but the differences between the 5100 and the 8802A (and the 8801 for that matter) were very apparent. It didn't even take that long of a listen to realize this, but the more we listened, the more apparent it was."

stb...

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Ki kell próbálni ,ez a legjobb variáció.. ha nem jön be, el lehet adni.. Sokan vannak akik a yamit használnak , nagy megelégedéssel,és talán Szepi volt az akinek pld a malac nem is tetszett a yamival szemben,pedig 8805 volt nála, izlések kérdése, no meg a mivel szól jól vagy sem,az sem mindegy milyen hagfalakkal etetjük,simán el tudom képzelni ,hogy egyszerűen egy -egy rendszerrel nem jön össze a jó hang,míg egy másik bemérő rendszer,proci meg kihozza azt amit kéne tudnia a rendszernek, amúgy ezek mind jó gépek sztem! Az emo-t nem sorolnám ide ,még mindig nem tud atmost ,pedig aztán ígérgetik már jó ideje, na de majd most az új.. remélem jó gép lesz ,mert az is lehet alternatíva,jó pár emberkének!

Akkor jó várakozást a gépre és tűkön ülést :D ez a legszarabb amikor várni kell sokat valamire,pld a nyamvadt kábelemre ami 2-3 hét mire idekoslat az usa-ból :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szigony »

Most elég jó áron van Yamaha
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... ord=cx5100
[/quote]

Köszi már láttam ma reggel. Barátom írt az eladónak. Ha minden igaz akkor a héten megy érte. :smile53:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”