Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
boy25
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 17:45
Értékelés: 11

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: boy25 »

-KP- írta:
2020.03.26., csüt. 15:45
Nem lesznek sehol sem a Creekhez képest, az a véleményem.
Köszönöm a válaszodat!
Ha bekötném előerősítőnek a Creeket? Az mennyit adna hozzá? A Pioneerekkel elvileg meg lehet oldani.
Jól tudom, h a front hangfalakat a Creekhez kell kötnöm, a többit a házimozi erősítőhöz és akkor megmaradna a teljes értékű sztereo lánc?
PC - Musical Fidelity M1 - Epos M15.2 - Creek Evo II - Evidence Audio Syrene

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nem lesznek sehol sem a Creekhez képest, az a véleményem.

Avatar
boy25
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 17:45
Értékelés: 11

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: boy25 »

Sziasztok!
Szeretnék sztereoról házimozi rendszerre váltani, de szeretném, ha a sztereo hangzás is jó maradna. A kiszemeltjeim a Pioneer LX501, az LX82 és a Cambridge Audio CXR120, a 2-3. felé húzok. Mi a véleményetek? Milyenek sztereora? Jelenleg Creek Evo2 sztereo erősítőm van, Epos M15.2 álló hangfalakkal. A Creeknek van preamp kimenete is. Érdemes megtartani a sztereo hangzás miatt vagy a felsorolt erősítők megállják helyüket zene terén is?
Várom válaszotokat! Előre is köszönöm!
PC - Musical Fidelity M1 - Epos M15.2 - Creek Evo II - Evidence Audio Syrene

onkyo607

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Még annyival kiegészíteném a beírásom:
Lehet a szobádban lévő mélyláda kevés lenne! Vagy még nincs meg a megfelelő akusztikai helye.
Csak 30-40hz kiemelés véget tud jól szólni. Amit ha dirac levág egyből fellép a mély hiány.
De ez is csak egy feltevés. gondolkodik.gif

onkyo607

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

"kinek jobb vagy kié a legjobb"

Olvass a sorok között! Most nem erről szól hogy kié a legjobb.Hanem hogy sok a félkész termék a piacon amit idő előtt piacra dobnak. Aztán a nagyobb hibákat így vagy úgy javítják. A kisebb hibákról megfeledkeznek amit már szándékosan tesznek!Mert kijött közbe egy új model. És ebbe történetbe az Emotiva az élen áll!

Magyarán mondva kész termékeket áruljanak ha már a fogyasztó nem kevés pénzt kicsenget az adott termékért!


Arcam dirac nélkül jobban tetszik hát nem tudom! Emlékeim szerint olyan nagy kiemelésed van 30-40hz körül hogy ott már rendesen felborul az egyensúly.Az hogy neked ez tetszik el kell fogadni.Te szobád,ízlésed!
Kíváncsi lennék ahol hallgattad az emotívát ott nem hiányoltad ezt a 30-40hz kiemelést?
Szoktad-e figyelni a procit hogy az atmos sugárzók még 80hz vannak megvágva.
Mert egy áram kimaradás esetén bizony 80hz nem 80hz lesz!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Tőkéletes gép nincs( mondom ezt úgy.hogy 4db marantzom volt és soem volt velük gond), de fogalmazhatok úgy is ,hogy sosem lesz semmi sem tökéletes míg hdmi-t használjuk vagy nem fejlesztik úgy a hdmi-t,hogy mindenbe ugyanazt és ugyanúgy rakják,ergó szabvány lesz.. amíg minden gyártó kénye kedvére gyártja és használja, állítja be a hdmi vezérlés ,addig mindig lesz probléma.. pc-kkel is van hdmi kézfogás gond és minden hdmi-s eszközzel.. sosem lesz jó..

EMO: én sem bírom a céget, de láttam,halottam az xmc2-t ,azon kívűl, hogy a gazdinak napokba telt rew-el megoldani a dolgot, teljesn faxa volt a kapott hang,innentől kezdve meg tökre mindegy,hogy lesz e dirac vagy sem..

Arcam: tökéletesen műxik a dirac ,még is dirac nélkül használom ,mert jobban tetszik még mindig anélkül.. de diraccal is faxa ,mielött ...

Felesleges szídni bármit is, és védeni sem kell ,meg kardoskodni sem ,hogy kinek jobb vagy kié a legjobb.. nyugi van,nézzetek sok filmet ,meg hallgassatok sok zenét,és sokat legyetek a családdal,pláne most,ki tudja mi lesz még... relax,easy stb..no meg peace! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Én pedig nem értem ezt a folyamatos szerecsenmosdatást. Igen, senki nem vitatja, hogy jó gépek egyébként az Emo-k. Az is rendben van, hogy mindenki megkapja ezt a ketyerét, és menni fog a dirac. De mikor? Mennyi idő? Mire legyártanak ebből is annyit, amennyi készüléket eladtak, illetve legyártottak, meg felprogramozzák őket,utána még vajon mennyi idő lesz mire mindenki megkapja a saját példányát? Még fél év-1 év?

A másik, ami szerintem a legproblémásabb, hogy az úriember leírása alapján úgy került a proci a gyártósorra (és úgy mutogatták az üres készülékházat a kiállításokon és vették fel rá az előrendeléseket), hogy még bele se fogtak a dirac implementálásába. Majd utólag csodálkoztak rá, hogy hoppá, mégse tudjuk implementálni a készülékre a diracot.

Ez pedig már a sokadik ilyen húzásuk. Nem félnek attól, hogy a vevők elpártolnak tőlük?

Online
Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: geza123 »

DeLorean írta:
2020.03.24., kedd 09:20

Csak szerencsés vagy.
Handshake és hasonló probléma bármivel előfordulhat.
Azért az más, mint ami pl. az Emo prociknál volt/van. Mondom ezt úgy, hogy én közel teljes megelégedéssel használok egyet. Azonban továbbra is tartom, nem mindenkinek való/ megfelelő az Emo új szériája (mit ahogy, általában igaz ez mindenre, csak itt több szűrő van :rolleyes:).
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Ipszilon írta:
2020.03.24., kedd 09:17
Olyan, hogy nem volt hang, vagy nem volt kép, vagy lefagyás miatt újra kelett volna indíttani, még egyik malac procimmal sem fordult elő. Volt av8003,av8801,av8802. Lehet, hogy csak szerencsés vagyok, de nem nagyon hinném. Az nem lehet, hogy hibás volt a procid?
Csak szerencsés vagy.
Handshake és hasonló probléma bármivel előfordulhat.

Avatar
Ipszilon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.04.01., kedd 10:11
Értékelés: 18

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Ipszilon »

DeLorean írta:
2020.03.24., kedd 08:53
Ipszilon írta:
2020.03.23., hétf. 22:54
Milyen jó, hogy nekem nincsenek ilyen problémáim. Marantz AV8801 procim volt több évig, most 8802 van 2 éve, de nekem egyikkel sem volt soha semmi problémám. Bekapcsolás után zene, vagy mozi, aztán kikapcsolom és csókolom. Soha nincs szükség semmilyen frissítésre, vagy bármi szenvedésre, amiket itt olvasok. Nem is értem kinek van erre ideje, energiája és egyáltalán kedve azok után, hogy kiad hatalmas összegeket. Olyan erősítőt kell választani, amit ha megveszünk a pénzünkért, csak élvezni keljen. Hát nem :D
Nekem Marantz 8802 és McIntosh MX122 procikkal sokszor előfordult, hogy nem volt hang.
A projektor csak akkor működött rendesen, ha kikapcsoltam az egyik HDMI kimenetet.
Nem nagy gondok, de voltak.
Az említett processzorokkal a bug-ok nem olyanok, hogy használhatatlan a cucc. Ismerni kell a hibát és ami nem megy, azt nem erőltetni.
Tökéletes és minden rendszerben ugyanolyan tökéletesen működő proci, AVR nem lesz soha. A Marantz sem az.
Az viszont fontos, ha egy gyártó tud hibáról, akkor javítsa azonnal.
Olyan, hogy nem volt hang, vagy nem volt kép, vagy lefagyás miatt újra kelett volna indíttani, még egyik malac procimmal sem fordult elő. Volt av8003,av8801,av8802. Lehet, hogy csak szerencsés vagyok, de nem nagyon hinném. Az nem lehet, hogy hibás volt a procid?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Ipszilon írta:
2020.03.23., hétf. 22:54
Milyen jó, hogy nekem nincsenek ilyen problémáim. Marantz AV8801 procim volt több évig, most 8802 van 2 éve, de nekem egyikkel sem volt soha semmi problémám. Bekapcsolás után zene, vagy mozi, aztán kikapcsolom és csókolom. Soha nincs szükség semmilyen frissítésre, vagy bármi szenvedésre, amiket itt olvasok. Nem is értem kinek van erre ideje, energiája és egyáltalán kedve azok után, hogy kiad hatalmas összegeket. Olyan erősítőt kell választani, amit ha megveszünk a pénzünkért, csak élvezni keljen. Hát nem :D
Nekem Marantz 8802 és McIntosh MX122 procikkal sokszor előfordult, hogy nem volt hang.
A projektor csak akkor működött rendesen, ha kikapcsoltam az egyik HDMI kimenetet.
Nem nagy gondok, de voltak.
Az említett processzorokkal a bug-ok nem olyanok, hogy használhatatlan a cucc. Ismerni kell a hibát és ami nem megy, azt nem erőltetni.
Tökéletes és minden rendszerben ugyanolyan tökéletesen működő proci, AVR nem lesz soha. A Marantz sem az.
Az viszont fontos, ha egy gyártó tud hibáról, akkor javítsa azonnal.

Avatar
Ipszilon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.04.01., kedd 10:11
Értékelés: 18

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Ipszilon »

Milyen jó, hogy nekem nincsenek ilyen problémáim. Marantz AV8801 procim volt több évig, most 8802 van 2 éve, de nekem egyikkel sem volt soha semmi problémám. Bekapcsolás után zene, vagy mozi, aztán kikapcsolom és csókolom. Soha nincs szükség semmilyen frissítésre, vagy bármi szenvedésre, amiket itt olvasok. Nem is értem kinek van erre ideje, energiája és egyáltalán kedve azok után, hogy kiad hatalmas összegeket. Olyan erősítőt kell választani, amit ha megveszünk a pénzünkért, csak élvezni keljen. Hát nem :D

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

muzsikpeti írta:
2020.03.23., hétf. 21:52
Quetz!
Ez volt a félrevezető info:
Nagyon úgy nézz ki hogy emotiva RMC-1 V2 és XMC-2 V2 fog menni a dirac!
Tehát az első verziókon nem, illetve csak alkatrész cserével oldható meg.

Delorean!s
Az xmc1 atomost elkaszálták de mai napig megy a csere program, annyiért kapnak új xmc2-t amennyibe az Atmos upgrade került volna. Nem tették bele, de kárpótolták a vásárlókat!

Bocsánat, hogy beleszólok de volt rá pár évük, hogy helyretegyék a hibákat vagy megírják normálisan hozzá az atmost vagy a diracot sztem. De ez idáig nem hallottam ilyenről. Biztos nagyon jól szól nem vitatom de eladnak valamit ami félig kész az a szememben átverés a köbön...
Ráadásul félkész a cucc és nincs javítva vagy csak "felárért" majd egyszer...Ennyi zsetonért már azért elvár az ember valamit ami mükszik is.... sad.gif
Peace
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

muzsikpeti írta:
2020.03.23., hétf. 21:52
Az xmc1 atomost elkaszálták de mai napig megy a csere program, annyiért kapnak új xmc2-t amennyibe az Atmos upgrade került volna. Nem tették bele, de kárpótolták a vásárlókat!
Szerintem az a probléma, hogy mindig igérgetnek, aztán évek múlva a kárpótlás és az ilyen olyan megoldásfélékkel jönnek ki.
És az XMC-1-nél a megjelenést is tologatták jócskán, úgyhogy előrendeléseket meg felvettek rá.
Közben meg fasorban se voltak vele, különböző kiállításokra egy üres dobozzal jártak bemutatózni🙈.
Számomra sokkal szimpatikusabb volt a cég a kezdetekkor, amikor az UmC-1-es procijuk volt. Ami bár szintén nem volt hibátlan, de az olcsósága miatt az ember ezt simán elnézte neki.
De itt már nem olcsó, a vetélytársaknál olcsóbb procikról beszélünk, hanem 1-2 milliós cuccoknál megy a hitegetés.
Miért nem lehet eleve ezeket már kiadni, hogy mindent tud, ami rá van írva?
Valamelyik főmuftit az Emonál, aki ludas ebben az évek óta tartó ámokfutásban, már rég seggbe kellett volna rúgni.
És amíg nem hagyják el ezeket az amatőr dolgokat, addig mindig lesz, aki beléjük is áll, tök jogosan.
Persze ettől még lehet szuper a hangja, ezt nem is vitatja senki. De arcpirító, hogy emiatt ezt meg merik maguknak engedni.
Szvsz😉

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

muzsikpeti írta:
2020.03.23., hétf. 21:52
Quetz!
Ez volt a félrevezető info:
Nagyon úgy nézz ki hogy emotiva RMC-1 V2 és XMC-2 V2 fog menni a dirac!
Tehát az első verziókon nem, illetve csak alkatrész cserével oldható meg.

Delorean!
Az xmc1 atomost elkaszálták de mai napig megy a csere program, annyiért kapnak új xmc2-t amennyibe az Atmos upgrade került volna. Nem tették bele, de kárpótolták a vásárlókat!
Köszi, így már értem. Én a hivatalos infót olvastam már, amit bemásoltál.

Azt viszont továbbra is tartom, hogy nem szerencsés egy magát "high-end" szférába pozicionáló cégnek folyamatos tűzoltással kezelni a problémákat. Mert az upgrade árért adunk egy új eszközt, vagy mázlink volt és kitudtuk hozni, hogy egy raspberry pi segítségével mégis legyen dirac, az tűzoltás. Az az ember, aki kiizzadta magából a RPI workaroundot, az valószínűleg vaskos bónuszt kap most. Informatikai fronton kéne erősíteniük, de nagyon, mert ezek a problémák mind programozási gondoknak tűnnek.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
muzsikpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 22:29
Értékelés: 235

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: muzsikpeti »

Quetz!
Ez volt a félrevezető info:
Nagyon úgy nézz ki hogy emotiva RMC-1 V2 és XMC-2 V2 fog menni a dirac!
Tehát az első verziókon nem, illetve csak alkatrész cserével oldható meg.

Delorean!
Az xmc1 atomost elkaszálták de mai napig megy a csere program, annyiért kapnak új xmc2-t amennyibe az Atmos upgrade került volna. Nem tették bele, de kárpótolták a vásárlókat!
Focal Electra 1027Be, Focal Electra cc1008Be, Focal Electra 1007be, Focal Electra IC1002, Velodyne SPL1200 Ultra, Emotiva RMC1, Rotel Rmb1095 és Rmb1075, Oppo205, Samsung 77S90C Oled, Hidiamond 7 speaker cable, Hidiamond Xlr2, Hidiamond 3 power cable, Audioquest Husky sub cable. Nordost qrt 4

Avatar
yotzee
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.02.18., kedd 13:09
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: yotzee »

31_1_21.gif

Előfok végfok közti hídnak keresek megoldást.

Lényegében szétbontottam az alsó kötést és a front végfokokkal hajtatom a surr back hangfalakat. Most egy “csak úgy volt itthon“ kategóriás RCA kábel van bent.
Gyárilag ez egy RCA közép tüske átmérőjű “U-Szög” :smile28:

Tudnátok tanácsot adni milyen megoldással lehetne jobb kötést csinálni? Ami kvázi nincs jelen. A front preout-ról Ww eclipse 8-cal megyek Frontok végfokára ami a Krell-em. :smile29:
Harman/Kardon AVR 5500
354389FC-25F6-4AF1-B287-9A992D62067A.jpeg
354389FC-25F6-4AF1-B287-9A992D62067A.jpeg (531.66 KiB) Megtekintve 2755 alkalommal
Elől: B&W Matrix 802 S2; Erősítő: HK-870;
Forrás: Auralic Aries Femto; NuPrime DAC-9; Marantz ST7001;
AES/EBU:  Wireworld Gold Starlight 7,
Kábelek: vdH - Revelation Hybrid, Ww Silver Eclipse 7 XLR, Ww Eclipse 8 RCA; vdH - Orchid, 
Táp: clean mains; Ww Silver Electra 7

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

muzsikpeti írta:
2020.03.23., hétf. 20:09
Láthatjuk, hogy minden eddig eladott rmc1 és xmc2 procin működni fog, és minden vásárló ingyen megkapja! Akkor megint mire ez a félrevezető információ terjesztése?!?!
Milyen félrevezető információk közlése megy? Tudod, sokkal egyszerűbb lenne mindenkinek, ha szabatosan fogalmaznál és nem kellene visszakérdezni mindig. Ez persze mindenki másra is áll, akik általánosítani szoktak.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

muzsikpeti írta:
2020.03.23., hétf. 20:44
Az emo meghallgatva a user-eket szép lassan és elég sűrűn kiad új firmware-ket. 1.7-es december, 1.8 február, 1.9 március. Most ott tartunk,hogy stabil, gyors és minden létező bug-ot javítottak, persze a dirac-ot kivéve. Az emo részéről az ígéret a dirac-ot illetően március volt, amit meg is csináltak, végre kész a működő megoldás. Begyűjtik a vásárlók email címét és indul a postázás. Szerintem ez korrekt hozzá állás. Az Arcamának hiába írtunk egy évvel ezelőtt, a mai napig nem javították egyet bug-jukat sem!
Az RMC1 2018 elején, vagy 2017 év végén jelent meg?
Most 2020 március van. Két év telt el. gondolkodik.gif
Az ígéret már akkor Dirac volt.

Az XMC1 atmos board hasonló ígéret sorozat volt.
Nem követtem, de van hozzá, vagy elkaszálták?

Avatar
muzsikpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 22:29
Értékelés: 235

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: muzsikpeti »

Az emo meghallgatva a user-eket szép lassan és elég sűrűn kiad új firmware-ket. 1.7-es december, 1.8 február, 1.9 március. Most ott tartunk,hogy stabil, gyors és minden létező bug-ot javítottak, persze a dirac-ot kivéve. Az emo részéről az ígéret a dirac-ot illetően március volt, amit meg is csináltak, végre kész a működő megoldás. Begyűjtik a vásárlók email címét és indul a postázás. Szerintem ez korrekt hozzá állás. Az Arcamának hiába írtunk egy évvel ezelőtt, a mai napig nem javították egyet bug-jukat sem!
Focal Electra 1027Be, Focal Electra cc1008Be, Focal Electra 1007be, Focal Electra IC1002, Velodyne SPL1200 Ultra, Emotiva RMC1, Rotel Rmb1095 és Rmb1075, Oppo205, Samsung 77S90C Oled, Hidiamond 7 speaker cable, Hidiamond Xlr2, Hidiamond 3 power cable, Audioquest Husky sub cable. Nordost qrt 4

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

muzsikpeti írta:
2020.03.23., hétf. 20:09
Akkor megint mire ez a félrevezető információ terjesztése?!?!
A plusz kis "dobozka" meg csak a dirac méréskor kell csatlakoztatni hálózaton keresztűl, semmi kényelmetlenség, hiszen méréskor a mikrofont és állványát is elő kell venni, csatlakoztatni stb....

A lényeg még mindig az,hogy az emo procik hangja mindenért kárpótol!
Persze, a lényeg az, de azért amit az Emotiva évek óta folytat - nem is tudom minek nevezni.
Nemrég azt olvastam itt, hogy az 1.9 firmware-el (lehet ez nem pontos, a következővel) fog kijönni a Dirac is. Ez pár hónapja volt.
Most egy kütyüt adnak hozzá ingyen, ami mindenkinek jár.

Biztos lesz Dirac és biztosan páran le fogjátok írni, hogy akkor most már az is megvan és tökéletes.
Most sem rossz, abban is biztos vagyok. :smile32:

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Fish írta:
2020.03.23., hétf. 19:55
Ezek voltak ha minden,igaz, bár én ezekből semmit sem tapasztalok: gondolkodik.gif

- Ha mozizol és sztereóba is használod a bug miatt muszáj leszel manuálisan állítani a vágást.
Ha 40hz vágod akkor a LFE csatorna így megváltozik aminek nem kéne még 80hz vágásnál is van némi veszteség:
- Másik dolog ha mozizol és megvágod a frontokat akkor a frontokról levágott mély tartomány nem kerül rá a subra sajna. Csak is abba az esetbe ha engedélyezed sztereónál hogy a szub is menjen!
Ezek is érdekes Bug-ok szerintem.
Vannak egyszerűbbek:
Sima DTS HD módra kapcsolva is szólnak a felső hangfalak, kikapcsolás után elfelejti a vágási beállításokat, stb..

Régóta ugyanaz a firmware, az összes hibát egy Arcam-nak már javítani kellett volna.
Amúgy egy jó és stabil proci, de amennyibe kerül - a cégtől a minimum, hogy ha tudnak hibáról azt javítsák.

Avatar
muzsikpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 22:29
Értékelés: 235

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: muzsikpeti »

Képernyőfotó 2020-03-23 - 20.00.24.png
Képernyőfotó 2020-03-23 - 20.00.24.png (415.57 KiB) Megtekintve 2474 alkalommal
Itt a hivatalos dirac info az emotiva fórumról!
Láthatjuk, hogy minden eddig eladott rmc1 és xmc2 procin működni fog, és minden vásárló ingyen megkapja! Akkor megint mire ez a félrevezető információ terjesztése?!?!
A plusz kis "dobozka" meg csak a dirac méréskor kell csatlakoztatni hálózaton keresztűl, semmi kényelmetlenség, hiszen méréskor a mikrofont és állványát is elő kell venni, csatlakoztatni stb....

A lényeg még mindig az,hogy az emo procik hangja mindenért kárpótol!
Focal Electra 1027Be, Focal Electra cc1008Be, Focal Electra 1007be, Focal Electra IC1002, Velodyne SPL1200 Ultra, Emotiva RMC1, Rotel Rmb1095 és Rmb1075, Oppo205, Samsung 77S90C Oled, Hidiamond 7 speaker cable, Hidiamond Xlr2, Hidiamond 3 power cable, Audioquest Husky sub cable. Nordost qrt 4

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Ezek voltak ha minden,igaz, bár én ezekből semmit sem tapasztalok: gondolkodik.gif

- Ha mozizol és sztereóba is használod a bug miatt muszáj leszel manuálisan állítani a vágást.
Ha 40hz vágod akkor a LFE csatorna így megváltozik aminek nem kéne még 80hz vágásnál is van némi veszteség:
- Másik dolog ha mozizol és megvágod a frontokat akkor a frontokról levágott mély tartomány nem kerül rá a subra sajna. Csak is abba az esetbe ha engedélyezed sztereónál hogy a szub is menjen!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Egyszerubb azert ujra leirni mint visszakeresni, nem mindenki rendelkezik fotogafikus memoriaval itt, ebben biztis vagyok. Ismetles a tudas anyja, idezojel bezarva
:tutiok:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”