Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
reinerz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.06.07., vas. 11:52
Értékelés: 94

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: reinerz »

-KP- írta:
2020.06.18., csüt. 13:09
reinerz írta:
2020.06.18., csüt. 07:43
TSanyi írta:
2020.06.17., szer. 23:46


Ment is a háztól! Lehet mert ezt az extra szolgáltatást nem hozta! :D
Onkyonak rossz a hallása mert lepontozta az Anthem av60-at. Lehet az SVS-et is rosszul hallotta.És az SVS-ek jól szólnak. :D
Mielőtt féligazságokat osztasz, tedd hozzá,hogy fel is pallta apróra a dupla svs sb4000-et, darabját 400.000-ért. "Ennyiért nincsen jobb" jeligével. Persze csak miután lomizott egy putriból egy JBL 4641-et 70 ezerért. Én is láttam a hirdetést,meg más is, fent volt djbörzétől kezdve több helyen is jó sokáig. Majd miután megvette, boldogan telefonált több embernek is, hogy mennyire tetszik neki az új felállás, és mennyivel jobb, mint a két SVS. Miközben a zsebébe maradt 700.000 forint és jobbnak ítélte meg a hangot az egy darab JBL pro szubbal, mint a dupla hallásjavítóval. Majd annyira bejött neki ez a vonal hogy épített 4 darab egyforma pro szubot. Gyanítom a végösszeg végfokostul dobozzal hangszóróval még mindig az egy darab hallásjavító alatt, vagy minimálisan több. De hogy hangban és hangnyomásban mennyivel lehet jobb ez a felállás, azt inkább hagyjuk....

Az anthemet meg hagyjuk,több hibát is elkövettek a tesztkor, amire kb. pár percet szántak rá. Így nem lehet tesztelni semmit. Túl lett tárgyalva már. Ha akarod, visszaolvasod.
Visszanéztem a hirdetést 500-ról kezdte és 460-ért kelhetet el kb....
Pro subot itt a fórumon szerintem mindenki lomiztta.Ezzel szerintem nincsen gond.
De írásod alapján most teljesen össze vagyok kavarodva. Most akkor egy Jbl pro sub mégse jobb egy svs-től? gondolkodik.gif

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

reinerz írta:
2020.06.18., csüt. 07:43
TSanyi írta:
2020.06.17., szer. 23:46
DeLorean írta:
2020.06.17., szer. 19:39


Mondjuk Onkyonak is volt kettő, ő nem számolt be ilyen dologról.
;peace;
Ment is a háztól! Lehet mert ezt az extra szolgáltatást nem hozta! :D
Onkyonak rossz a hallása mert lepontozta az Anthem av60-at. Lehet az SVS-et is rosszul hallotta.És az SVS-ek jól szólnak. :D
Mielőtt féligazságokat osztasz, tedd hozzá,hogy fel is pallta apróra a dupla svs sb4000-et, darabját 400.000-ért. "Ennyiért nincsen jobb" jeligével. Persze csak miután lomizott egy putriból egy JBL 4641-et 70 ezerért. Én is láttam a hirdetést,meg más is, fent volt djbörzétől kezdve több helyen is jó sokáig. Majd miután megvette, boldogan telefonált több embernek is, hogy mennyire tetszik neki az új felállás, és mennyivel jobb, mint a két SVS. Miközben a zsebébe maradt 700.000 forint és jobbnak ítélte meg a hangot az egy darab JBL pro szubbal, mint a dupla hallásjavítóval. Majd annyira bejött neki ez a vonal hogy épített 4 darab egyforma pro szubot. Gyanítom a végösszeg végfokostul dobozzal hangszóróval még mindig az egy darab hallásjavító alatt, vagy minimálisan több. De hogy hangban és hangnyomásban mennyivel lehet jobb ez a felállás, azt inkább hagyjuk....

Az anthemet meg hagyjuk,több hibát is elkövettek a tesztkor, amire kb. pár percet szántak rá. Így nem lehet tesztelni semmit. Túl lett tárgyalva már. Ha akarod, visszaolvasod.

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Cutler írta:
2020.06.18., csüt. 11:32
Den írta:
2020.06.18., csüt. 10:52
...Az unalmas beszédhangú embereknek pl csak középhangon beszélnek....
Igazad van, ez például egy eléggé unalmas beszédhangú ember:


youtu.be/gMd4dCqSwxs
Ez már kicsit off, de megéri egy kicsit megpihenni talán ezen. :)
Hatalmas! A Hőskor! :tutiok: Azt hiszem sokan vagyunk itt akik ezen nevelkedtünk. És micsoda kerek szemekkel ragadtunk a CRT 4:3-asokra, amik max 25-30" colosak voltak. :D Most meg mi van! Ha nem minimum 55 colos a TV vagy lábból beszél a center már nem is élvezhető a mozi. :)
Amúgy nem gondoltam volna, hogy ennyi verzó volt hangalámondásból egy filmhez. Az külön plusz, hogy nő mondta a női szerepet. Személy szerint az utolsó csaj tetszik a legjobban. Rátesz egy kis vidéki akcentust is. Bár lehet nem is tudná máshogy mondani. :D

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

A Szupercella 1- 2 filmjei jó példa lenne.

DeLorean- hoz szakmai kérdések:
"""Nem annyi, ha Klipsch hangfalakat használsz.""" Akkor szerinted mennyi?

Érdemes- e a Marantz 6013 erősítőt- melyet processzornak használok- lecserélni Marantz 7705 processzorra?
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Den írta:
2020.06.18., csüt. 10:52
...Az unalmas beszédhangú embereknek pl csak középhangon beszélnek....
Igazad van, ez például egy eléggé unalmas beszédhangú ember:


youtu.be/gMd4dCqSwxs

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

[quote=Morph post_id=2507665 time=1592458443 user_id=22890]
Szerintem mi vagyunk a bolondok, hogy belemegyünk, egy ennyire "szakmai" véleményezésbe. Den mester szavai mindig mosolyt csalnak az arcomra. Ez tagadhatatlan. A hozzászólásai, olyanok, mint egy Ady Endre vers, tele szenvedéllyel és plátói szerelemmel.
Urak valahogy , így kell udvarolni, vagy dicsérni, azt , amit szeretünk igazán! Mert ez már az , az elvakult fajtából.
Nem tudom, milyen műsorvezető lehetett régen, de most már visszanézném azokat.
Csak egy apróság:
Az akusztikus hang továbbra sem értem mit takar, így házi-mozi berkekben, de innen látszik én még csak tanulom ezt a szakmát. :tutiok: Ezért is járok ide. :rolleyes:
[/quote/
A műsorvezető megfogalmazás disc- jockey- t is jelent, magyarul diszkós voltam, majd a techno megjelenésével abba is hagytam azonnal. 11 évet eltölteni az éjszakában a késdobálótól a a KEK- ig, éttermektől a hotelekig. Sok ezer számot hallgattam és játszottam, ezért a "vájtfülü" kategóriába tartozom. A hifizés és a házimozi pedig megtartotta ezt az érzékenyebb hallást.
Az OSZK- ban kellett bejelenteni az éppen létrejött felkéréseket, munkát. Ott mondták, hogy én vagyok az egyetlen, akit soha, sehonnan nem rúgtak ki 11 év alatt. Ezért kaptam onnan több munkalehetőséget.
Az SVS hatása azért lehetett rám nézve ilyen pozitív, mert túl közel volt hozzám és túl hangos volt. Aztán elhúztam a helyére és ott van azóta is és igaz a jellemzése: "Az alvilág ura."- iszonyat erő és precizitás jellemzi. De érzem, hogy a hallásomat pozitívan befolyásolja. A leglényegesebb dolog, tégla építésű szobában házimozizok, ezért elég 1 sub.
Az akusztikus hangról: vannak emberek, akiknek a beszéde több oktávot ölel át, ezeknél mind a három spektrum létezik: mélyebb hangok- közepes és magas is egy egyszerű párbeszédnél. Az unalmas beszédhangú embereknek pl csak középhangon beszélnek. A Marantz- Emotiva párossal és főleg a beállításoknak köszönhetően jól érzékelhető, jól hallani, hogy a párbeszédek micsoda élményt tudnak nyújtani az akusztikus hangzásvilágnak köszönhetően!

DeLoren- hoz szakmai kérdések:
"""Nem annyi, ha Klipsch hangfalakat használsz.""" Akkor szerinted mennyi?

Érdemes- e a Marantz 6013 erősítőt- melyet processzornak használok- lecserélni Marantz 7005 processzorra?
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
reinerz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.06.07., vas. 11:52
Értékelés: 94

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: reinerz »

TSanyi írta:
2020.06.17., szer. 23:46
DeLorean írta:
2020.06.17., szer. 19:39


Mondjuk Onkyonak is volt kettő, ő nem számolt be ilyen dologról.
;peace;
Ment is a háztól! Lehet mert ezt az extra szolgáltatást nem hozta! :D
Onkyonak rossz a hallása mert lepontozta az Anthem av60-at. Lehet az SVS-et is rosszul hallotta.És az SVS-ek jól szólnak. :D

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

EZO TV - Vonzza be a pénzenergiát!
Bocs, nem tudtam kihagyni. :D
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Szerintem mi vagyunk a bolondok, hogy belemegyünk, egy ennyire "szakmai" véleményezésbe. Den mester szavai mindig mosolyt csalnak az arcomra. Ez tagadhatatlan. A hozzászólásai, olyanok, mint egy Ady Endre vers, tele szenvedéllyel és plátói szerelemmel.
Urak valahogy , így kell udvarolni, vagy dicsérni, azt , amit szeretünk igazán! Mert ez már az , az elvakult fajtából.
Nem tudom, milyen műsorvezető lehetett régen, de most már visszanézném azokat.
Csak egy apróság:
Az akusztikus hang továbbra sem értem mit takar, így házi-mozi berkekben, de innen látszik én még csak tanulom ezt a szakmát. :tutiok: Ezért is járok ide. :rolleyes:
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

DeLorean írta:
2020.06.17., szer. 19:39


Mondjuk Onkyonak is volt kettő, ő nem számolt be ilyen dologról.
;peace;
Ment is a háztól! Lehet mert ezt az extra szolgáltatást nem hozta! :D

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Den írta:
2020.06.17., szer. 16:19
35 év megteszi a hatását.
Nem tudom ez hogyan jött ki, mert az ìrásaid alapján max 15-16 èves lehetsz.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
joker111
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2015.10.29., csüt. 10:36
Értékelés: 13

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: joker111 »

Hallásjavitásban szerintem a KCS218 még jobb,az azonnal kilöki a fülzsírt....

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2020.06.17., szer. 16:19
Egyébként ha hiszed, ha nem, a hallásom jobb lett az SVS SB4000 által.
Ez viszont tényleg elképesztő.
Még nem hallottam olyan szubról, ami erre képes.
Most már értem, hogy Szepi hallása miért olyan szuper. neki három is van belőle.

Mondjuk Onkyonak is volt kettő, ő nem számolt be ilyen dologról.
;peace;

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2020.06.17., szer. 16:19
Ha 125 watt csatornánként akkor a 90- 100 watt stimmel. Ha jól tudom lineárisan emelkedik a hangerő, 76- 77- 78- as hangerőn használom házimozinál a- 100- teljes hangerőhöz képest.

Középszerű lenne az Emotiva? Nekem jobb nem kell, soha nem hallottam ennél szebben, jobban működő végfokot! 3- 4 órai használat után is hideg marad. A hangja a legszebb, amit valaha is hallottam.

Hangkarakterisztika? Mint már írtam és Te is céloztál rá DeLorean nem mindegy mi mivel. A lágyabb párosítások innen az AVX- ről: Arcam- Anthem, Anthem- Emotiva, Marantz- Emotiva. A keményebb műfajú hangzásvilág: a Rotel és a "Crawn" végfokok.
Nem annyi, ha Kliposch hangfalakat használsz.

Az egy dolog, hogy te nem hallottál jobbat...

Az Arcam és Anthem nem lágy, inkább semleges, vagy natúr.
A Maranatz valóban lágyabb.
A Rotel és Crown keményebb? Ez sem igaz így.
A Rotel inkább lágy, a Crown-ból meg van 1000 fajta. nekem mondjuk négy. Mindegyik más.

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

11 évig műsorvezető voltam, utána 24 éve házimozizom. 35 év megteszi a hatását. A mérőmikrofont 8 helyre állítva végigméri az összes- 12- hangfalat, az nem fél perc.
2 nap volt, mire véglegesre belőttem a hangfalak egymáshoz viszonyított hangerejét, de nagyon jó volt, mert minden percét kiélveztem, hogy nekem ilyen cuccom lehet.
Feljegyeztem a Marantz mérőmikrofonjának beállításait és ahhoz képest- térhatás- dinamika- akusztikus hang terén- még jobb összhatást értem el. Ha nem így érezném, ott van a mérőmikrofon megint.

Egyébként ha hiszed, ha nem, a hallásom jobb lett az SVS SB4000 által. A magas hangokat lényegesen jobban hallom és érzékenyebb is lett a hallásom. Valamilyen pozitív hatás történt...
------------------------------------------------------------------------------------
Ha 125 watt csatornánként akkor a 90- 100 watt stimmel. Ha jól tudom lineárisan emelkedik a hangerő, 76- 77- 78- as hangerőn használom házimozinál a- 100- teljes hangerőhöz képest.

Középszerű lenne az Emotiva? Nekem jobb nem kell, soha nem hallottam ennél szebben, jobban működő végfokot! 3- 4 órai használat után is hideg marad. A hangja a legszebb, amit valaha is hallottam.

Hangkarakterisztika? Mint már írtam és Te is céloztál rá DeLorean nem mindegy mi mivel. A lágyabb párosítások innen az AVX- ről: Arcam- Anthem, Anthem- Emotiva, Marantz- Emotiva. A keményebb műfajú hangzásvilág: a Rotel és a "Crawn" végfokok.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Den írta:
2020.06.17., szer. 13:56
Ehhez kell a 24 év... Mert bármelyik /12/ hangfalon állítottam bármennyit, az már csak elvett, rontott a térhatásból. Nem olyan könnyű a 12 hangfal hangerejét egymáshoz viszonyítva beállítani, mert a variációk lehetősége végtelen. A filmeket is más térhatású hanggal látták el, valamint több változata is van. Ha a legkisebb térhatású hang is olyan élmény lett, mint az előzőekben a tru- hd, akkor a munkámmal elégedett lehetek és büszke rá!
Úgy tudtam hogy a kor előrehaladtával romlik a hallás, de úgy tűnik a tiéd pontosabb lett mint a mikrofon.
Viccet félretéve. Tudom, hogy kár belemennem, de valóban úgy gondolod, hogy fülre neked pontosabb eredményt sikerült elérned mint annak aki egy erre gyártott eszközzel fél perc alatt végigméri az összes csatornát? Ezt a szintű naivságot vagy önigazolást vagy bármi is legyen nem tudom megérteni.
De ha csak trollkodás, akkor sem szórakoztató.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2020.06.17., szer. 13:28
DeLorean írta:
2020.06.16., kedd 18:09
A pár mostani hozzászólásodban nagyon sok a túlzás és a tévedés - maradjunk ennyiben.
------Sajnos nem tudom mire gondoltál, mert reagálnék rá, de a semmire nem lehet.
Sok van.
"az erősítők csatornánként tényleges 175 wattosak. Kb 90- 100 watton használom őket csatornánként."

Ez nem mért érték, "csak" gyári, de öt csatornás módban 125 wattot tud a végfokod.
Power Output (all channels driven) 125 watts RMS per channel; 20 Hz - 20 kHz; THD < 0.1%; into 8 Ohms

Ez nem rossz egyáltalán, lényegesen több, mint amit az AVR-ed.

90-100 watton használod?
Ez is egy általad közölt tény. Hogy jött ez ki?

Ez csak az első hozzászólásod eleje...

Az Emotiva végfok mérnöki csúcsteljesítmény és leg-leg-leg jelzőkkel illetése inkább vicces.
Ezt még nem hallottam senkitől, mindenki helyén tudja kezelni az Emotiva végfokokat.

"Arra a kérdésre a végerősítő beszerzés előtt senki sem tudott válaszolni, hogy a processzor vagy a végerősítő hang karakterisztikája érvényesül- e jobban? Most már tudom, hogy a végerősítő a mérvadó,"

Ez igen érdekes. Szerintem nincs így, de az sem mindegy, hogy mit mivel "párosítasz".

Egyelőre ennyi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.17., szer. 15:28-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

Tamoo írta:
2020.06.17., szer. 13:32
Den írta:
2020.06.17., szer. 13:28
...ki tudtam hozni a felszerelésemből a legtöbbet, ez minden mozimániás álma.
Miből gondolod hogy az a maximum amit fülre beállítottál?
Ehhez kell a 24 év... Mert bármelyik /12/ hangfalon állítottam bármennyit, az már csak elvett, rontott a térhatásból. Nem olyan könnyű a 12 hangfal hangerejét egymáshoz viszonyítva beállítani, mert a variációk lehetősége végtelen. A filmeket is más térhatású hanggal látták el, valamint több változata is van. Ha a legkisebb térhatású hang is olyan élmény lett, mint az előzőekben a tru- hd, akkor a munkámmal elégedett lehetek és büszke rá!
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

Cutler írta:
2020.06.16., kedd 18:15
Den írta:
2020.06.16., kedd 17:25
A másik pedig: innen az AVX- ről távoztak sokan a kötözködők miatt, a sokszor nem éppen kellemes légkör miatt. uvegajto.gif

Amikor személyesen beszélgettem több régi AVX fórumossal, érdekes módon mindenben egyet értettünk, pedig minden kütyü használata szóba került. Ha visszaolvassátok Fish írásait, mintha :tutiok: én írtam volna.
A légkör az Avx-en, korábban sem mindig volt éppen baráti.
--------- :quetionmark: Ezért nincs nekem több ezer hozzászólásom.
Cutler írta:
2020.06.16., kedd 18:15
Ahogy pl. Fish-el sem voltál mindig ennyire egy hullámhosszon.
-----------Fish változott abszolút pozitív módon én semmit.
Cutler írta:
2020.06.16., kedd 18:15
Tudom már öreg motoros vagy, így a memóriád kissé megkophatott az évek során.
----------Nem vagyok haragtartó, sőt felhívtam a régen engem szidó egyik cég képviselőjét és jól elbeszélgettünk.
Cutler írta:
2020.06.16., kedd 18:15
Ezért javaslom lapozz vissza a 2013 novemberi kommentjeidhez és azok válaszaihoz.
😉 Emlékszem, de mint írtam pont a vagdalkozó ember mond olyan információkat, amire kíváncsi voltam. A többit meg nem tartom meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.17., szer. 15:22-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Den írta:
2020.06.17., szer. 13:28
...ki tudtam hozni a felszerelésemből a legtöbbet, ez minden mozimániás álma.
Miből gondolod hogy az a maximum amit fülre beállítottál?
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

DeLorean írta:
2020.06.16., kedd 18:09
Den írta:
2020.06.16., kedd 17:25
Saját- beállítási- önerőből eljutottam egy sokkal magasabb szintre, mindössze 24 év tapasztalatát felhasználva 1 db távirányító segítségével.
Sajnos ezek a kinyilatkoztatások inkább nagyképűnek tűnnek.
---------Büszke vagyok arra, hogy nekem sem kell semmilyen gépi beavatkozás ahhoz, hogy a csodakütyüimet a legoptimálisabban tudjam használni.
DeLorean írta:
2020.06.16., kedd 18:09
Ha mástól olvasnál ilyet, mit szólnál hozzá?
---------Például azt, hogy érthet hozzá és büszke rá nem nagyképű.
DeLorean írta:
2020.06.16., kedd 18:09
Nem akarlak megbántani egyelőre, ezért nem írok semmit.
-------- A sok megbántásból is csak a pozitívumokat tartottam meg, amiből tanulhattam- információkat szerezhettem.
DeLorean írta:
2020.06.16., kedd 18:09
A pár mostani hozzászólásodban nagyon sok a túlzás és a tévedés - maradjunk ennyiben.
------Sajnos nem tudom mire gondoltál, mert reagálnék rá, de a semmire nem lehet.
DeLorean írta:
2020.06.16., kedd 18:09
Az örömödnek mindenki örül, de így rossz úton haladsz.
------A mondat szerintem pont fordítva igaz. A második felére reagálva: ki tudtam hozni a felszerelésemből a legtöbbet, ez minden mozimániás álma.
:smile32:
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

R.G. írta:
2020.06.16., kedd 22:12
Quetz írta:
2020.06.16., kedd 20:55
R.G. írta:
2020.06.16., kedd 17:10
nem is értem
ez rossz hír
a szállítás és gari miatt ez nagy visszaesés lesz nekik szerintem
értem a problémát, de akkor a beszállítókkal kellett volna tárgyalni vagy cserélni, esetleg limiteket felállítani nem?
mindenhol van ellátási probléma, csak hogy akarod leküzdeni
így nehéz nagyra nőni
Igen, az elég problémás, amikor tapasztalat nélkül kell intézned egy tengeren túli visszaszállítást, mert szervizelned kellene. De ne is szerviz legyen. Az angol fórumon írták, hogy ha pl. csatorna számot akarsz bővíteni a végfokodon, akkor elküldted a helyi supportnak, azok megcsinálták és visszaküldték. Most egy ilyen is vagyonokba fog kerülni.

Lehet, hogy csak fölösleges nyűg volt számukra a USA-n kívüli kereskedelem és inkább csak belföldre akarnak koncentrálni.
Nem igazán értem ha csak belföldre akarnának "termelni"
Minden ilenben a nemzetközi terjeszkedés a lényeg, vagy tévednék?
Azért az prestizs kérdés, hogy a világon mindenhol ott legyenek
Nem gondolo azt, hgy az Ausztrál, Angol, Kínai piac ne érné meg
Igen, az az _USA-ba való küldözgetés egy vagyon lenne
Így a Hungary iac kiesett szerintem, bár azt biztos meg sem érzik, de ha a ttöbbiek is majd így gondolják, hogy pl a millás procikat hogy javíttassák esetleg ha gond van akkor az igen nagy kereslet csökkenés lesz
Én sem szívesen adnám föl mondjuk az RMC-t avyg az XMC-t egy apró javításra mondjuk futárral oda-vissza

Nem igazán értem ha csak belföldre akarnának "termelni"

A megnövekedett keresletet belföldön sem tudják kezelni (
Kiszolgálni abban a minőségben, mint ahogy saját magukkal szemben elvárják(/nák :)). Gondolok itt arra, hogy csak megy az ígérgetés a hiba javításokról. Érkező, már a kanyarba lévő Dirac..)


Minden ilenben a nemzetközi terjeszkedés a lényeg, vagy tévednék?

Míg a belföldet sem tudják minőségileg kiszolgálni addig felesleges lehet a külföldi érékesítést felvállalni.

Azért az prestizs kérdés, hogy a világon mindenhol ott legyenek..

Igen, de egy rossz prestizs nem sok cégnek válik az előnyére :).

A fenti egy egy félinformációkra, és alá nem támasztott tudásra épül. Fikció, részigazság!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Quetz írta:
2020.06.16., kedd 20:55
R.G. írta:
2020.06.16., kedd 17:10
nem is értem
ez rossz hír
a szállítás és gari miatt ez nagy visszaesés lesz nekik szerintem
értem a problémát, de akkor a beszállítókkal kellett volna tárgyalni vagy cserélni, esetleg limiteket felállítani nem?
mindenhol van ellátási probléma, csak hogy akarod leküzdeni
így nehéz nagyra nőni
Igen, az elég problémás, amikor tapasztalat nélkül kell intézned egy tengeren túli visszaszállítást, mert szervizelned kellene. De ne is szerviz legyen. Az angol fórumon írták, hogy ha pl. csatorna számot akarsz bővíteni a végfokodon, akkor elküldted a helyi supportnak, azok megcsinálták és visszaküldték. Most egy ilyen is vagyonokba fog kerülni.

Lehet, hogy csak fölösleges nyűg volt számukra a USA-n kívüli kereskedelem és inkább csak belföldre akarnak koncentrálni.
Nem igazán értem ha csak belföldre akarnának "termelni"
Minden ilenben a nemzetközi terjeszkedés a lényeg, vagy tévednék?
Azért az prestizs kérdés, hogy a világon mindenhol ott legyenek
Nem gondolo azt, hgy az Ausztrál, Angol, Kínai piac ne érné meg
Igen, az az _USA-ba való küldözgetés egy vagyon lenne
Így a Hungary iac kiesett szerintem, bár azt biztos meg sem érzik, de ha a ttöbbiek is majd így gondolják, hogy pl a millás procikat hogy javíttassák esetleg ha gond van akkor az igen nagy kereslet csökkenés lesz
Én sem szívesen adnám föl mondjuk az RMC-t avyg az XMC-t egy apró javításra mondjuk futárral oda-vissza
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

R.G. írta:
2020.06.16., kedd 17:10
nem is értem
ez rossz hír
a szállítás és gari miatt ez nagy visszaesés lesz nekik szerintem
értem a problémát, de akkor a beszállítókkal kellett volna tárgyalni vagy cserélni, esetleg limiteket felállítani nem?
mindenhol van ellátási probléma, csak hogy akarod leküzdeni
így nehéz nagyra nőni
Igen, az elég problémás, amikor tapasztalat nélkül kell intézned egy tengeren túli visszaszállítást, mert szervizelned kellene. De ne is szerviz legyen. Az angol fórumon írták, hogy ha pl. csatorna számot akarsz bővíteni a végfokodon, akkor elküldted a helyi supportnak, azok megcsinálták és visszaküldték. Most egy ilyen is vagyonokba fog kerülni.

Lehet, hogy csak fölösleges nyűg volt számukra a USA-n kívüli kereskedelem és inkább csak belföldre akarnak koncentrálni.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

szepi0808 írta:
2020.06.16., kedd 19:14
:kapdelm:
sunglasses-emoticon-with-big-smile-vector-28136834 (1).jpg
sunglasses-emoticon-with-big-smile-vector-28136834 (1).jpg (173.6 KiB) Megtekintve 2584 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”