Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

moki írta:
2020.10.01., csüt. 15:48
R.G. írta:
2020.09.30., szer. 11:45
korsi írta:
2020.09.30., szer. 11:13
No közben megoldódott (részben) a probléma. Egy banális hiba bocs.gif miatt. 2x10m hosszú HDMI-vel van összekötve, közötte egy jelerősítő (KACSA), amire azt mondták, hogy ez tutibiztoshiperszuper. No mégsem lett az. 10m+ 1m HDMI-val már átmegy a jel, valami más megoldás kell mert 15m a távolság... gondolkodik.gif
optikai HDMI-t használok én is és jelenleg egy 15m-s hibátlanul működik, se toldás, se semmi
Ugreen 4K Fiber Optic HDMI Cable
https://www.ugreen.com/products/4k-fibe ... hdmi-cable
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Földhurok problémával küzdök.
Adott egy Marantz SR5008 erősítő, és RCA kábellel az LCR csatornákat végfokoztam. Mivel a végfok rendelkezik hálózati föld csatlakozással meg is jelenik bekapcsolás után az 50Hz-es brumm.
Sikerült kinyomoznom, hogy a kisebbik részét a Projektor okozza a nagyobbik részét viszont a UPC direct parabolás rendszer. Az egyik beltéri UPC hdmi csatlakozik Marantzhoz, a másik beltéri UPC a ház másik felében a TV-hez (ami szintén földelt) meg is van a hurok. A két UPC beltéri antenna koax földelése pedig a dupla parabola fejnél találkozik. Földhurok leválasztó a UPC directel nem működik, mert nem viszi át a fejtápot. DiBoxot pedig nem tennék az audio jel útjába (minőség romlás miatt).

A leginkább kézenfekvő megoldás az Optikai HDMI lenne. Nekem igazából 1m is elég lenne, csak nagyon fontos hogy teljesen optikai legyen, hogy galvanikus elválasztás megvalósuljon. Elég sok optika kábel nem 100% optikai, hanem hibrid (vannak benne réz vezetők is).

Ha tudtok ajánlani ilyen kábelt (100% optikai) és persze nem horror áron azt megköszönöm.
Más ötlet, megoldás is szóba jöhet.

Köszönettel: Zoltán
Pesten avgy környékén vannak a készülékek akkor át tudok menni egy 3m-s optikai HDMIvel és kipróbálhatod élesben a saját rendszeredben
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
moki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2012.11.17., szomb. 17:42
Értékelés: 36

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: moki »

R.G. írta:
2020.09.30., szer. 11:45
korsi írta:
2020.09.30., szer. 11:13
No közben megoldódott (részben) a probléma. Egy banális hiba bocs.gif miatt. 2x10m hosszú HDMI-vel van összekötve, közötte egy jelerősítő (KACSA), amire azt mondták, hogy ez tutibiztoshiperszuper. No mégsem lett az. 10m+ 1m HDMI-val már átmegy a jel, valami más megoldás kell mert 15m a távolság... gondolkodik.gif
optikai HDMI-t használok én is és jelenleg egy 15m-s hibátlanul működik, se toldás, se semmi
Ugreen 4K Fiber Optic HDMI Cable
https://www.ugreen.com/products/4k-fibe ... hdmi-cable
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Földhurok problémával küzdök.
Adott egy Marantz SR5008 erősítő, és RCA kábellel az LCR csatornákat végfokoztam. Mivel a végfok rendelkezik hálózati föld csatlakozással meg is jelenik bekapcsolás után az 50Hz-es brumm.
Sikerült kinyomoznom, hogy a kisebbik részét a Projektor okozza a nagyobbik részét viszont a UPC direct parabolás rendszer. Az egyik beltéri UPC hdmi csatlakozik Marantzhoz, a másik beltéri UPC a ház másik felében a TV-hez (ami szintén földelt) meg is van a hurok. A két UPC beltéri antenna koax földelése pedig a dupla parabola fejnél találkozik. Földhurok leválasztó a UPC directel nem működik, mert nem viszi át a fejtápot. DiBoxot pedig nem tennék az audio jel útjába (minőség romlás miatt).

A leginkább kézenfekvő megoldás az Optikai HDMI lenne. Nekem igazából 1m is elég lenne, csak nagyon fontos hogy teljesen optikai legyen, hogy galvanikus elválasztás megvalósuljon. Elég sok optika kábel nem 100% optikai, hanem hibrid (vannak benne réz vezetők is).

Ha tudtok ajánlani ilyen kábelt (100% optikai) és persze nem horror áron azt megköszönöm.
Más ötlet, megoldás is szóba jöhet.

Köszönettel: Zoltán

Marantz Sr-5008, MA Mr6, MA RX Centre, MA RSFX, MA RXW-12, MEDE8ER.
Van itt még más is: Diy DoZ (ClassA 2x15W), Diy NVCSN Hibrid  (2x200W).

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

korsi írta:
2020.10.01., csüt. 07:44
R.G. írta:
2020.09.30., szer. 11:45
korsi írta:
2020.09.30., szer. 11:13
No közben megoldódott (részben) a probléma. Egy banális hiba bocs.gif miatt. 2x10m hosszú HDMI-vel van összekötve, közötte egy jelerősítő (KACSA), amire azt mondták, hogy ez tutibiztoshiperszuper. No mégsem lett az. 10m+ 1m HDMI-val már átmegy a jel, valami más megoldás kell mert 15m a távolság... gondolkodik.gif
optikai HDMI-t használok én is és jelenleg egy 15m-s hibátlanul működik, se toldás, se semmi
Ugreen 4K Fiber Optic HDMI Cable
https://www.ugreen.com/products/4k-fibe ... hdmi-cable

Köszi az ötleteket urak, tegnap ki is próbáltuk egy "kölcsön" kábellel, és működik is. :smile53:
De, hogy ne unatkozzunk, most a bekapcsolási sorrend is bekavar, (ha a projectort kapcsolom először, akkor semmi, ha az erősítőt, akkor jelenik meg a kép....)
hasonlóval már találkoztam, ki kell tapasztalni hol a gond, mert általában a HDMI csatlakozások nem sikerülnek rendesen
Nekem a mediaplayer akadt sokszor össze, a megoldás annyi lett, hogy ezt kell utoljára bekapcsolni, és így nálam rendesen működik
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
korsi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 15:54
Értékelés: 2

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korsi »

R.G. írta:
2020.09.30., szer. 11:45
korsi írta:
2020.09.30., szer. 11:13
No közben megoldódott (részben) a probléma. Egy banális hiba bocs.gif miatt. 2x10m hosszú HDMI-vel van összekötve, közötte egy jelerősítő (KACSA), amire azt mondták, hogy ez tutibiztoshiperszuper. No mégsem lett az. 10m+ 1m HDMI-val már átmegy a jel, valami más megoldás kell mert 15m a távolság... gondolkodik.gif
optikai HDMI-t használok én is és jelenleg egy 15m-s hibátlanul működik, se toldás, se semmi
Ugreen 4K Fiber Optic HDMI Cable
https://www.ugreen.com/products/4k-fibe ... hdmi-cable

Köszi az ötleteket urak, tegnap ki is próbáltuk egy "kölcsön" kábellel, és működik is. :smile53:
De, hogy ne unatkozzunk, most a bekapcsolási sorrend is bekavar, (ha a projectort kapcsolom először, akkor semmi, ha az erősítőt, akkor jelenik meg a kép....)

Avatar
Roninman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.12.10., pén. 16:55
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Penyige

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Roninman »

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a fórum hozzáértő közösségétől. Adott egy Yamaha RX-A1010 erősítő ami a következő hibát produkálja: miután bekapcsolom egyből az "Internal Error" hibaüzenet fogad. Van e bárkinek tapasztalata hasonló hibával illetve mit javasoltok a megoldásra vagy tudtok e ajánlani egy hozzáértő szakit?
Köszönöm a segítséget.
Üdv,
Gábor leborulok.gif
Tv: Samsung 65" RU7402; Erősítő: Yamaha RX-A-1010; Hangfal: DALI Concept 8 frontok, DALI Concept 2 surround, DALI Concept Center; Velodyne CHT-12R sub Kábel: Taga Harmony, Taga Harmony Blue

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

korsi írta:
2020.09.30., szer. 11:13
No közben megoldódott (részben) a probléma. Egy banális hiba bocs.gif miatt. 2x10m hosszú HDMI-vel van összekötve, közötte egy jelerősítő (KACSA), amire azt mondták, hogy ez tutibiztoshiperszuper. No mégsem lett az. 10m+ 1m HDMI-val már átmegy a jel, valami más megoldás kell mert 15m a távolság... gondolkodik.gif
optikai HDMI-t használok én is és jelenleg egy 15m-s hibátlanul működik, se toldás, se semmi
Ugreen 4K Fiber Optic HDMI Cable
https://www.ugreen.com/products/4k-fibe ... hdmi-cable
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

korsi írta:
2020.09.30., szer. 11:13
No közben megoldódott (részben) a probléma. Egy banális hiba bocs.gif miatt. 2x10m hosszú HDMI-vel van összekötve, közötte egy jelerősítő (KACSA), amire azt mondták, hogy ez tutibiztoshiperszuper. No mégsem lett az. 10m+ 1m HDMI-val már átmegy a jel, valami más megoldás kell mert 15m a távolság... gondolkodik.gif
amazonról vegyél optikai hdmi kábelt. Feizlink, ruipro, atzebe teljesen emészthető áron van.

Avatar
korsi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 15:54
Értékelés: 2

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korsi »

No közben megoldódott (részben) a probléma. Egy banális hiba bocs.gif miatt. 2x10m hosszú HDMI-vel van összekötve, közötte egy jelerősítő (KACSA), amire azt mondták, hogy ez tutibiztoshiperszuper. No mégsem lett az. 10m+ 1m HDMI-val már átmegy a jel, valami más megoldás kell mert 15m a távolság... gondolkodik.gif

Avatar
korsi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 15:54
Értékelés: 2

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korsi »

Sziasztok,

Elakadtam, a "tudósok" segítségét kérem.
Adott egy Onkyo TX-NR 686 erősítő, DUNE Pro 4k és JVC X30 proji. A problémám az, hogy az erősítő nem küldi ki a jelet a projector felé sem a main sem a sub kimeneten sem. Az Dune / Onkyo / TV (nem 4K) összekapcsolás működik a main HDMI outputon, van kép és hang, de a sub HDMI out kimeneten már nem, illetve no input signal-t ír a proji. A JVC projit összekapcsolva közvetlenül a Dune lejátszóval minden ok, van kép. Felbontást a Dune-on 1080p, de automatikus felbontással ugyanaz. Proji HDM 1 / HDMI 2 bemenetet cserélve ua, nincs kép.
Az erősítő HDMI kimenetén nem tudok felbontást állítani, csak a main / sub / main + sub kimeneti jel forrást. Kábelek jók a fentiek alapján.
Elakadtam, pls HELP, mi lehet a gond?

Üdv
Korsi

Avatar
csacsumicsa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.12.06., szomb. 18:01
Értékelés: 30

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: csacsumicsa »

n3m3r3 írta:
2020.09.26., szomb. 14:06
Sziasztok!
Adott egy Yamaha RX-A3030 AVR, és a front pre out-ra szeretnék kötni egy sztereó végfokot.
A kérdésem az hogy ha átváltok pure direct módba, automatikusan a pre out-ra küldi a jelet?
A hangfal beállításokban találtam "External Amp" lehetőséget a frontokra.
Köszi!

Nem átvált hanem mindig oda küldi a jelet

Avatar
n3m3r3
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.10.01., kedd 18:07
Értékelés: 4

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: n3m3r3 »

Sziasztok!
Adott egy Yamaha RX-A3030 AVR, és a front pre out-ra szeretnék kötni egy sztereó végfokot.
A kérdésem az hogy ha átváltok pure direct módba, automatikusan a pre out-ra küldi a jelet?
A hangfal beállításokban találtam "External Amp" lehetőséget a frontokra.
Köszi!

Avatar
cirius
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.04.28., szer. 13:01
Értékelés: 7

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: cirius »

Üdv. Köszi a tanácsot. Egyébként volt egy denon 4810-esem és ott be lehetett állitani hogy minden bejövő jelet kiosszon 7.1-re, de úgy látszik ezt a pio-val nem lehet megcsinálni.

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Pioneer sc-lx86

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

cirius írta:
2020.09.22., kedd 19:56
Üdvözlök mindenkit! Tudna valaki segiteni? Egy pioneer sc-lx86 erősitő tulaja vagyok, nem tudom hogyan hozom működésbe a prologic IIz-t. Ugyanis 7.1 ben használnám bekötöttem egy pár hangsugárzóz front high üzemmódba. A teszt alatt meg is szólalnak. Viszont nem tudom hogyan aktiválom hogy leadott műsor alatt is működjenek.
Pioneer tulajdonosok segitségét kérném.
Szia!
A bemenő jel /formátumának/ függvénye is, hogy milyen rendszert tudsz aktiválni. Értem ez alatt : Analóg, PCM, többcsatornás PCM......
Nem mindegyiknél tudod beállítani a Te általad használni kívánt surround formátumot!
Szerintem!
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

denesdr írta:
2020.09.23., szer. 15:21
A pre-out itt valóban a szub, de a zone 2 is pre/line out, tehát elvileg a zone 2-n is szabályozható a hangerő az AVR-el. De ugye ez nem front pre-out, szóval egy olyan AVR kellene amin van legalább front pre-out, hogy egy sztereó erősítőt integrálni lehessen a házimoziba.
Egyébként biztos írtam már, de nekem az egyik legkellemesebb AVR tapasztalatom egy Pio SC-LX86 -ossal volt idáig, mozin is, sztereón is nagyon szuper és bárki aki eddig hallotta mind ezt mondta, több rendszerben is hallottam mindig hozta a formáját. Amúgy nem az enyém, nem ezért fényezem.
Persze hozzáadott sztereó erősítő vagy végfok nélkül értem mindezt.
Jó hangja van ezekkel a hangfalakkal, persze, túl nagy összehasonlítási alapom nincs. Talán a teret keveslem egy kicsit
és igazán 50% hangerő felett kezd az az érzésed lenni, hogy igen, ez szól.
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

-KP- írta:
2020.09.23., szer. 15:01
Nézd meg rendesen azt a képet. A pre out a szubládához van, a line out pedig a 2. zónához.
Így van, ahhoz is használom, csak nem tudom másra pl.: sztereo erősítőhöz használható-e?
Nem tudom, mert erről sehol nem írnak. a 2. zónában meg szintén egy erősítőbe vinnéd be, nem?
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

A pre-out itt valóban a szub, de a zone 2 is pre/line out, tehát elvileg a zone 2-n is szabályozható a hangerő az AVR-el. De ugye ez nem front pre-out, szóval egy olyan AVR kellene amin van legalább front pre-out, hogy egy sztereó erősítőt integrálni lehessen a házimoziba.
Egyébként biztos írtam már, de nekem az egyik legkellemesebb AVR tapasztalatom egy Pio SC-LX86 -ossal volt idáig, mozin is, sztereón is nagyon szuper és bárki aki eddig hallotta mind ezt mondta, több rendszerben is hallottam mindig hozta a formáját. Amúgy nem az enyém, nem ezért fényezem.
Persze hozzáadott sztereó erősítő vagy végfok nélkül értem mindezt.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nézd meg rendesen azt a képet. A pre out a szubládához van, a line out pedig a 2. zónához.

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Tisztelt hozzáértő fórumtársak!

Ismét hozzátok fordulok tanácskérés ügyében.
Adott az otthoni rendszerem AVR erősítő /Pioneer VSX-LX 303/ 7.1.2 rendszer.
Főleg filmeket néztem, tökéletesen működött, azért is vettem ezt.
Mostanában viszont rákaptam a zenehallgatásra. Beszereztem egy Onkyo 6170 hálózati lejátszó hallgattam Tidalt, a Pioneer ext,sztereo üzemmódjában megelégedéssel.
Olvasok sokat, kapok infókat innen a fórumról, hogy ez jó-jó de nem az igazi és én is kezdtem érezni nem az. Na nézzük hol a hiba, rájöttem sok van. Front hangfalak: Jamo studio 170, még 30 éve vettem a Metróba. Amit olvastam róla: „csak tűzre jó”.Ezért is volt az, hogy sztereóban nem kevés kívánnivalót hagyott a hang maga után. Kábelek : helyi műszaki boltból 200.- Huf/m nyilván gyenge. Habár ennek a kábeles dolognak nem tulajdonítottam nagy teret / jó vastag sodort réz, mi lehet vele a baj?/
Egyre többet olvasok a fórumon, aki szóba áll velem, azzal próbálom a kis amatőr dolgaimat megbeszélni, gyűjtöm az infót. Na vágjunk bele, gondoltam. Lecseréltem a hangfal kábeleimet pontosabban csak a Center és a Front kábeleket, próbáltam a saját egységeimnek megfelelő áru kábelben gondolkodni, így lett Belden a Frontokra duplán, a Centerre normál módon került kábel. A lejátszó és az AVR közé Belden IC. Nem viccelek megtáltosodott a rendszer-pedig nem gondoltam volna- már egyre többször kapcsoltam át sztereóra és éreztem e felé kell mennem, de a Jamo-k nagyon szúrták a szemem/és a fülem/ és nyílván ez lett a leg gyengébb láncszem. Keresgéltem, néztem érdeklődtem, meghallgatásra nem igazán volt időm, lehetőségem. Mivel a Centerm egy KEF gondoltam itt próbálok keresgélni. Végül is beszereztem két nagy R500-t. Nagyon tetszik gyönyörű, amikor bekötöttem otthon majdnem elájultam, hogy szól, 2 napig csak hallgattam. SZTEREÓ-ben mélynyomóval anélkül……
HiFi bogár rág tovább, ha van jó kábel akkor tegyünk rá banándugókat is. Mindenhova felszerelve. Alakul, de nem az igazi. Nyilván egy „jó” sztereo erősítő kell legyen a következő lépés, hogy a KEF-ekben lévő erő és tér ki tudjon teljesedni és talán még jobban szóljon a rendszer.

De, hogy és milyen!? Na ez a kérdés

Nem akarok még 2 Front falat a nappaliba tenni, mert nem akarok elválni. A 7.1.2 így is csücskös téma ugyanis minden hangfal- az első két felsőt és a centert leszámítva- álló hangfal.
Gondolkodtam, hogy a sztereo erősítő és az AVR közé beiktatok egy hangfalváltó kapcsolót, lehet ilyet kapni, 40e-től kezdődik a „normálisabb” De szerintem ez nem túl jó megoldás már csak a plusz csatlakozók, banándugók, a szerkezetben lévő kitudja milyen kábel és érinkező…..szerintem ez azért mehet a minőség rovására, persze azért ez a megoldás sincs elvetve.
Ahogy olvasgatok kicsit elegánsabb megoldásnak tűnik az AVR Pre Out-jára kapcsolt sztereo erősítő /vagy esetleg végfok/ ami rendelkezik main bemenettel. Így mozi az AVR-n keresztül a sztereó erősítőre kötött Front falakon és az AVR-ből táplált Center és Sorround hangfalakból szólna!? Lehet ez, így van?
Még a hálózati lejátszó közvetlenül a sztereó erősítőre csatlakozna így szólna a Zene rendszere. Ha végfokot tennék az ARV mögé akkor ez nem lenne lehetséges.
Több kérdés is felvetődik:
Az én AVR-men csak PRE OUT és PRE OUT LINE kimenet van, tehát PRE OUT FRONT nincs.
Kép

ezek erre a célra használhatóak-e. Gondolom itt a PRE OUT egy hangerő vezérelt még a LINE egy állandó „hangerővel” vezérelt kimenet.
Ha így tudok csatlakozni egy sztereó erősítőhöz, akkor vajon a Pioneer MCACC rendszer
tud végezni mérést? A mélynyomot a sztereóra kell kötnöm mivel, ha az AVR PRE OUT-ja foglalt nem marad másra lehetőség.
Vagy? Vagy hogyan csináljam.
A mostani AVR-től nem szeretnék megszabadulni, szeretem, tetszik a Pioneer hangja és kezelhetősége, mindig is ilyen típusom volt, megszoktam, szeretem.
Viszont egy sztereo erősítőt bevállalnék még, hogy szebb zenei hangot kapjak.
Valamint tervezem sorround falak kábelcseréjét és a tápkábelek cseréjét minőség javítás érdekében.
Ha bárki tudna jó ötletekkel segíteni az előre is köszönöm!
Bocsánat, ha egy kicsit bő lére engedtem a mondanivalóm!

Üdv Mindenkinek :

Pooli
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

-KP- írta:
2020.09.23., szer. 13:47
2,5 hónapba tartott, mire válaszolt a gyártó? Bizalomgerjesztő gondolkodik.gif
Egy héten belül válaszolt, csak én nem másoltam be ide. A hiba az én készülékemben van. Nyaralni mentünk és elfeledkeztem róla.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

2,5 hónapba tartott, mire válaszolt a gyártó? Bizalomgerjesztő gondolkodik.gif

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Quetz írta:
2020.09.23., szer. 13:29
denesdr írta:
2020.09.23., szer. 13:21
Quetz írta:
2020.07.08., szer. 12:38

Írtam a gyártónak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Erre jött már válasz esetleg?
Ezt válaszolták:
the dac8 PRO is detected by a Windows computer as a regular audio device. You can see how it looks in the product manual, page 8: https://www.oktoresearch.com/assets/dac ... manual.pdf

Ez a releváns rész:
On Mac OS and Linux, no driver is needed thanks to the USB Audio Class 2.0 standard used by the unit, and the DAC8 PRO will be recognized as an 8-channel playback device and an 8-channel recording device. The only action required by the user is to select the DAC8 PRO in your operating system’s audio control panel.
This also applies to Windows 10 and newer, however, it is strongly recommended to use ASIO to bypass the Windows sound mixer and allow for an exclusive access to the device
and a bit-perfect data transport.
Az addig oké, hogy ASIO javasolt. De vajon akkor működik Directsound alatt vagy sem? Mi történik, ha valaki úgy szeretné használni (EQ-APO stb miatt)?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

denesdr írta:
2020.09.23., szer. 13:21
Quetz írta:
2020.07.08., szer. 12:38
denesdr írta:
2020.07.07., kedd 23:35
Ööö, hát nem biztos, hogy így. Ez ugye a DirectSoundra vonatkozik, a Dac8pro meg ASIO-n megy, nem arról volt szó?
Írtam a gyártónak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Erre jött már válasz esetleg?
Ezt válaszolták:
the dac8 PRO is detected by a Windows computer as a regular audio device. You can see how it looks in the product manual, page 8: https://www.oktoresearch.com/assets/dac ... manual.pdf

Ez a releváns rész:
On Mac OS and Linux, no driver is needed thanks to the USB Audio Class 2.0 standard used by the unit, and the DAC8 PRO will be recognized as an 8-channel playback device and an 8-channel recording device. The only action required by the user is to select the DAC8 PRO in your operating system’s audio control panel.
This also applies to Windows 10 and newer, however, it is strongly recommended to use ASIO to bypass the Windows sound mixer and allow for an exclusive access to the device
and a bit-perfect data transport.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Quetz írta:
2020.07.08., szer. 12:38
denesdr írta:
2020.07.07., kedd 23:35
Ööö, hát nem biztos, hogy így. Ez ugye a DirectSoundra vonatkozik, a Dac8pro meg ASIO-n megy, nem arról volt szó?
Írtam a gyártónak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Erre jött már válasz esetleg?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pioneer sc-lx86

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cirius írta:
2020.09.22., kedd 19:56
Üdvözlök mindenkit! Tudna valaki segiteni? Egy pioneer sc-lx86 erősitő tulaja vagyok, nem tudom hogyan hozom működésbe a prologic IIz-t. Ugyanis 7.1 ben használnám bekötöttem egy pár hangsugárzóz front high üzemmódba. A teszt alatt meg is szólalnak. Viszont nem tudom hogyan aktiválom hogy leadott műsor alatt is működjenek.
Pioneer tulajdonosok segitségét kérném.
Egy ilyen kérdésnek van mar megfelelő helye, tehát, ne nyiss neki, légy szíves, új topikot, főleg ne az árazós alfórumban.
Átmozgattam ide.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cirius
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.04.28., szer. 13:01
Értékelés: 7

Pioneer sc-lx86

Hozzászólás Szerző: cirius »

Üdvözlök mindenkit! Tudna valaki segiteni? Egy pioneer sc-lx86 erősitő tulaja vagyok, nem tudom hogyan hozom működésbe a prologic IIz-t. Ugyanis 7.1 ben használnám bekötöttem egy pár hangsugárzóz front high üzemmódba. A teszt alatt meg is szólalnak. Viszont nem tudom hogyan aktiválom hogy leadott műsor alatt is működjenek.
Pioneer tulajdonosok segitségét kérném.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”