Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Teljesen jól illeszti a 2 Subot. Külön méri Dual monoban vagy akár használhatod stereoban is őket. Nekem a MiniDSP csak a szoba kiemelése végett van a rendszerben hogy a Diracnak már aránylag könnyü dolga legyen.

Avatar
zsozsó1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.05.10., szer. 10:51
Értékelés: 21

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: zsozsó1 »

Cseneles írta:
2021.01.05., kedd 14:59
zsozsó1 írta:
2021.01.05., kedd 09:05
Cseneles írta:
2021.01.04., hétf. 16:12


Szeva!

Nálam igaz emotiváról van szó..lehet állítani ,hogy Auto vagy Direct módban legyen stereo vagy többcsatornás módban. Ha Auton hagyom ami alap beállítás ugyan azt tapasztaltam mint te, viszont ha Directre rakom a proci menu-ben a diracon belül akkor parádés amit művel.
Ezt nem értem. Ha a prociban a bementen directre állítod, akkor nincs dirac csak a vágások működnek. A diracon belül csak level és crossover beállítás van. Vagy én tudom rosszul?
Direct Mode : Igen Nincs szoba akusztikai korrekció. (Direct Mode provides a relatively pure listening experience, and eliminates most processing, but still retains bass management)
Nekem sok esetben ez jobb eredményt hoz fülre mint az AUTO mód pedig ott van dirac!

Auto esetén a Diracban bemérés után ha úgy adom meg a targetokat hogy nem görget le vagy behuzom 5Khz-re a maximális korrekciós határt minden habgfalra a Subok kivételével akkor a tapasztalt dinamika is meg van mint Direct mód esetén. Nekem Dirac full van az emohoz nem tudom mit lehet állítani az alap verzióban...
Így már értem, az előzőt félre értettem. Egyébként én a proci menü dirac résznél lévő beállításokra utaltam.Nekem is dirac full van és már nagyon sokat játszottam a mérésekkel.
Látom több subot használsz, na azt biztos nem tudja a dirac pontosan illeszteni. Nem véletlenül használnak minidsp-t hozzá sokan.
Epson TW-9300, Screenline Othello 110" motoros vászon, LG Oled65C9, IsoTek Aquarius, Anthem P5, Emotiva XMC-1, Lindemann Musicbook 25 dsd, Elac FS249 BE, Elac CC400, Elac BS403, Elac 2090, HTPC, Synology 1618

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

zsozsó1 írta:
2021.01.05., kedd 09:05
Cseneles írta:
2021.01.04., hétf. 16:12


Szeva!

Nálam igaz emotiváról van szó..lehet állítani ,hogy Auto vagy Direct módban legyen stereo vagy többcsatornás módban. Ha Auton hagyom ami alap beállítás ugyan azt tapasztaltam mint te, viszont ha Directre rakom a proci menu-ben a diracon belül akkor parádés amit művel.
Ezt nem értem. Ha a prociban a bementen directre állítod, akkor nincs dirac csak a vágások működnek. A diracon belül csak level és crossover beállítás van. Vagy én tudom rosszul?
Direct Mode : Igen Nincs szoba akusztikai korrekció. (Direct Mode provides a relatively pure listening experience, and eliminates most processing, but still retains bass management)
Nekem sok esetben ez jobb eredményt hoz fülre mint az AUTO mód pedig ott van dirac!

Auto esetén a Diracban bemérés után ha úgy adom meg a targetokat hogy nem görget le vagy behuzom 5Khz-re a maximális korrekciós határt minden habgfalra a Subok kivételével akkor a tapasztalt dinamika is meg van mint Direct mód esetén. Nekem Dirac full van az emohoz nem tudom mit lehet állítani az alap verzióban...

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

oandris írta:
2021.01.05., kedd 13:04
Sziasztok! ONKYO TX-NR709 adatlapja szerint tudja a 4K felskálázást. Ez azt jelenti, hogy a 1080 tartalmat átküldve készít belőle 4K felbontást? És ha már eleve 4K video megy rá akkor azt is továbbítani tudja a televízió vagy a vetítő felé?
Köszönöm a válaszokat előre is.
Szia!
Ez az AVR 4K-ra felskáláz igen, de ettől még nem lesz 4K felbontású egy eredetileg kisebb felbontású képanyag, csak a kimenő képpontszám lesz 4K-nak megfelelő, de ez is max 30Hz-en.
Amúgy nem tud fogadni 4K jelet, maximum 1080p amit a bemeneten értelmezni tud, legalábbis a gyári specifikációk szerint.
Screenshot_20210105-141012_Drive.jpg
Screenshot_20210105-141012_Drive.jpg (419.85 KiB) Megtekintve 1396 alkalommal

Avatar
oandris
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.05.31., hétf. 19:47
Értékelés: 0

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: oandris »

Sziasztok! ONKYO TX-NR709 adatlapja szerint tudja a 4K felskálázást. Ez azt jelenti, hogy a 1080 tartalmat átküldve készít belőle 4K felbontást? És ha már eleve 4K video megy rá akkor azt is továbbítani tudja a televízió vagy a vetítő felé?
Köszönöm a válaszokat előre is.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

DeLorean írta:
2021.01.05., kedd 08:31
Fish írta:
2021.01.04., hétf. 19:27
De a diracot 100 féle képpen lehet mérni , ki hogy csinálja, mi a bevált módszer, ? a csúszkákat hova állítjátok és a legkisebb hangszoróhoz mérten toljátok a többit ? Számit ,hogy a gyári mikivel vagy umik-al mér valaki? Érdemes venni 1 -2 mérés miatt?
A függönyt nálam nagyon behúzza, ezért azt kintebb szoktam tenni és én leviszem kicsit a felső részt.
Azért, mert az, aki azt a house curve-öt csinálta, így parametrizálta. Állítsd át őket annak megfelelően, ahogy te szeretnéd!

Avatar
zsozsó1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.05.10., szer. 10:51
Értékelés: 21

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: zsozsó1 »

Cseneles írta:
2021.01.04., hétf. 16:12


Szeva!

Nálam igaz emotiváról van szó..lehet állítani ,hogy Auto vagy Direct módban legyen stereo vagy többcsatornás módban. Ha Auton hagyom ami alap beállítás ugyan azt tapasztaltam mint te, viszont ha Directre rakom a proci menu-ben a diracon belül akkor parádés amit művel.
Ezt nem értem. Ha a prociban a bementen directre állítod, akkor nincs dirac csak a vágások működnek. A diracon belül csak level és crossover beállítás van. Vagy én tudom rosszul?
Epson TW-9300, Screenline Othello 110" motoros vászon, LG Oled65C9, IsoTek Aquarius, Anthem P5, Emotiva XMC-1, Lindemann Musicbook 25 dsd, Elac FS249 BE, Elac CC400, Elac BS403, Elac 2090, HTPC, Synology 1618

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Fish írta:
2021.01.04., hétf. 19:27
De a diracot 100 féle képpen lehet mérni , ki hogy csinálja, mi a bevált módszer, ? a csúszkákat hova állítjátok és a legkisebb hangszoróhoz mérten toljátok a többit ? Számit ,hogy a gyári mikivel vagy umik-al mér valaki? Érdemes venni 1 -2 mérés miatt?
Én a kanapét szoktam kiválasztani és végigcsinálom a 13 pontos mérést.
A mérés után azonnal elmentem, majd elmentem más néven is.
Feltöltöm és kipróbálom, hogy milyen.

Ezután a grafikonokra én be szoktam tenni a Harman görbét. A surround és atmos hangfalakra a harman medium görbét.
A függönyt nálam nagyon behúzza, ezért azt kintebb szoktam tenni és én leviszem kicsit a felső részt.
A szubnál pedig csinálok sajátot. Lekerekítem az alsó részt 20Hz környékéről, a felsőt meg 130hz környékéről. Egy picit fentebb teszem 30-80Hz között.
Ezt megint feltöltöm.
Ha nem tetszik az eredmény, akkor vagy folytatom a kezdeti mentéssel előlről, vagy csak a másodikat finomítom.
Persze a mért grafikonokat is érdemes figyelni és annak alapján eldönteni, hogy milyen változtatás lenne a legjobb.

A Lexicon gyári mikije is megfelelő, ugyanazt mutatja, mint az UMIK.

A csúszkát én először leveszem nullára és megnézem a bal frontot és beállítom normál szintre.
Ezután megnézem mondjuk az egyik atmos hangfalat, vagy szubot, hogy úgy OK lesz-e neki is. Ha nem, akkor fentebb húzom a hangerőt.
Ha a kettő egy szinten van, akkor végig szoktam menni mindegyiknél Beállítom és jöhet a mérés.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

thxfan írta:
2021.01.04., hétf. 20:42
Ki kell próbálni mind a 100-at, azután mindegyiket visszamérni REW-el biztos, ami biztos alapon, utána egy új mikrofonnal kezdeni az egészet az elejétől... :D

Itt mindenki mindig csak mér, vagy újramér? Senki nem használja rendeltetésszerűen a rendszerét? Akkor ezért sem pörög a filmajánló topic... :D.
Én pl. attól hogy itt beszélgetek róla nem méregetek állandóan. 4 hónapja tervezem, hogy komolyabban kísérletezek a több pontos méréssel és azóta is lusta voltam.
Amíg nekem esetleg készül egy új kalibráció valami okán addig van aki kétszer lecseréli a teljes rendszerét. :D True story.
Az ünnepek alatt még csak a karácsonyfa miatt sem csináltam új korrekciót, pedig biztosan változott a szobaakusztika. :D
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

thxfan írta:
2021.01.04., hétf. 20:42
Itt mindenki mindig csak mér, vagy újramér? Senki nem használja rendeltetésszerűen a rendszerét? Akkor ezért sem pörög a filmajánló topic... :D.
Tudod milyen lassan lehet megnézni az új 4k gyűrűk urát? Vannak sorozatok amik gyorsabban lecsengenek :D
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Fish írta:
2021.01.04., hétf. 16:47
MC10 ben is van direct sztereo mód!

Nekem már a sokadik diracos cuccom van ,de a fáradtságot sem vettem most, hogy diraccal bemérjem a lexicont :D Lehet valamikor ráveszem magam, de biztos nem mostanában.. akáhányszor mértem be a av860-at vagy a avr550-et,valahogy mindig visszajutottam a dirac off állásba :D

Viszont csak érdekeség képpen a marantzokat mindig audyssey-el hallgattam,anélkül szar volt.. :D persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a dirac szar ,inkább azt ,hogy az arcam meg a lexicon alapból is nagyon jó, és elég a távolságokat és a db-eleket bemérni ahhoz, hogy tetszetetős hangot kapjunk.. sztem! :napsut:
nehéz elhinnem, hogy a Dirac nálad nem tesz csodát. Én tuti nem használnám anélkül. Szerintem nálad sem lehet másképp...
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Fish írta:
2021.01.04., hétf. 19:27
De a diracot 100 féle képpen lehet mérni , ki hogy csinálja, mi a bevált módszer, ? a csúszkákat hova állítjátok és a legkisebb hangszoróhoz mérten toljátok a többit ? Számit ,hogy a gyári mikivel vagy umik-al mér valaki? Érdemes venni 1 -2 mérés miatt?
Ki kell próbálni mind a 100-at, azután mindegyiket visszamérni REW-el biztos, ami biztos alapon, utána egy új mikrofonnal kezdeni az egészet az elejétől... :D

Itt mindenki mindig csak mér, vagy újramér? Senki nem használja rendeltetésszerűen a rendszerét? Akkor ezért sem pörög a filmajánló topic... :D.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

motorgyilkos írta:
2021.01.04., hétf. 19:58
Tamoo írta:
2021.01.04., hétf. 19:14
motorgyilkos írta:
2021.01.04., hétf. 18:21
Nem merem mert jol lefikazzatok majd :D :D
Szmájli görbe? :D
Bassza meg lebuktam, lelotted a poent :D
Holnap megcsinalom az osszes merest es felrakom. Miert kell megcsinalnom ujra? Mert tajekozatlan voltam es a Lexicon website ja baromira friss :D Felraktam a 3 as dirac ot mert nekem a regi volt fent az meg nem tolti be a regi profilt.
Kivancsi leszek az ujra, mert a felulete is komolyabbnak tunik.
csak kell az, hogy ki milyen verziójú Diracot használ és mit mivel mér
sebaj, legalább van több tapasztalat, szórakozás, és mérés
nagyon várjuk a képeket
esetleg ha van időd, tényleg lehetne kicsit más jelszintekkel mérni, hogy lássuk, úgy történik e valami változás
:goodluck: :goodluck:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Tamoo írta:
2021.01.04., hétf. 19:14
motorgyilkos írta:
2021.01.04., hétf. 18:21
Nem merem mert jol lefikazzatok majd :D :D
Szmájli görbe? :D
Bassza meg lebuktam, lelotted a poent :D
Holnap megcsinalom az osszes merest es felrakom. Miert kell megcsinalnom ujra? Mert tajekozatlan voltam es a Lexicon website ja baromira friss :D Felraktam a 3 as dirac ot mert nekem a regi volt fent az meg nem tolti be a regi profilt.
Kivancsi leszek az ujra, mert a felulete is komolyabbnak tunik.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

De a diracot 100 féle képpen lehet mérni , ki hogy csinálja, mi a bevált módszer, ? a csúszkákat hova állítjátok és a legkisebb hangszoróhoz mérten toljátok a többit ? Számit ,hogy a gyári mikivel vagy umik-al mér valaki? Érdemes venni 1 -2 mérés miatt?
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Majd hétvégén lesz pici időm, mérek, aztán elemezhetitek :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

motorgyilkos írta:
2021.01.04., hétf. 18:21
Nem merem mert jol lefikazzatok majd :D :D
Szmájli görbe? :D
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Quetz írta:
2021.01.04., hétf. 18:15
motorgyilkos írta:
2021.01.04., hétf. 17:33
Jelentem hogy egy eleg erdekes gorbevel egesz jo lett. Most a dirac al nem kozvetlen elottem van szinpad hanem egy kicsit tavolabbrol mint ha kikapcsolnam a dirac ot. Viszont megjottek a reszletek es nincs dinamika hianyom sem. Igazabol megszuntettem az ereszkedest es hozza igazitottam a melyhez. 1:2 :D
Fish
Igazan kimerhetned :D leborulok.gif Nalad is fellep e ez a problema.
Vizuális típusok vagyunk, szerintem sokat segítene, ha betudnád rakni melyik volt a problémás és melyik számodra megfelelő görbe. No meg más is kitudná próbálni otthon. :smile32:
Nem merem mert jol lefikazzatok majd :D :D
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

motorgyilkos írta:
2021.01.04., hétf. 17:33
Jelentem hogy egy eleg erdekes gorbevel egesz jo lett. Most a dirac al nem kozvetlen elottem van szinpad hanem egy kicsit tavolabbrol mint ha kikapcsolnam a dirac ot. Viszont megjottek a reszletek es nincs dinamika hianyom sem. Igazabol megszuntettem az ereszkedest es hozza igazitottam a melyhez. 1:2 :D
Fish
Igazan kimerhetned :D leborulok.gif Nalad is fellep e ez a problema.
Vizuális típusok vagyunk, szerintem sokat segítene, ha betudnád rakni melyik volt a problémás és melyik számodra megfelelő görbe. No meg más is kitudná próbálni otthon. :smile32:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Kis észrevétel amire mérésnél és a hangszintek beállításánál a Diracban érdemes odafigyelni az a Subok hangereje... Ahhoz méri a rendszer a többi hangfal hangerejét. Szóval ha a szubokat lejjebb tekered de még a zöld mérési tartományban helyezkedik el és lefut a mérés csökkenteni fogja hozzájuk az összes többi hangszóró hangerejét. Ez indokolhat dinamika vesztést mivel feljebb kell tekerned a hangerőt ,hogy ugyan azzal a hangerővel szóljön a rendszer.

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

DeLorean írta:
2021.01.04., hétf. 17:03
Fish írta:
2021.01.04., hétf. 16:47
MC10 ben is van direct sztereo mód!

Nekem már a sokadik diracos cuccom van ,de a fáradtságot sem vettem most, hogy diraccal bemérjem a lexicont :D Lehet valamikor ráveszem magam, de biztos nem mostanában.. akáhányszor mértem be a av860-at vagy a avr550-et,valahogy mindig visszajutottam a dirac off állásba :D

Viszont csak érdekeség képpen a marantzokat mindig audyssey-el hallgattam,anélkül szar volt.. :D persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a dirac szar ,inkább azt ,hogy az arcam meg a lexicon alapból is nagyon jó, és elég a távolságokat és a db-eleket bemérni ahhoz, hogy tetszetetős hangot kapjunk.. sztem! :napsut:
Hát, ha ezt a grafikont nem korrigálod Dirac-kal, akkor azért eléggé furcsa számomra, hogy Dirac off állásban tud valamit. A grafikonon az látszik, hogy gyakorlatilag a szubod kizárólag 30-40hz közöttt szól, de akkor nagyon.

fishdirac.jpg
En ugy fogalmazznek hogy ott egy nagy kiemeles van, mert nem esesbol emel.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Jelentem hogy egy eleg erdekes gorbevel egesz jo lett. Most a dirac al nem kozvetlen elottem van szinpad hanem egy kicsit tavolabbrol mint ha kikapcsolnam a dirac ot. Viszont megjottek a reszletek es nincs dinamika hianyom sem. Igazabol megszuntettem az ereszkedest es hozza igazitottam a melyhez. 1:2 :D
Fish
Igazan kimerhetned :D leborulok.gif Nalad is fellep e ez a problema.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Fish írta:
2021.01.04., hétf. 16:47
MC10 ben is van direct sztereo mód!

Nekem már a sokadik diracos cuccom van ,de a fáradtságot sem vettem most, hogy diraccal bemérjem a lexicont :D Lehet valamikor ráveszem magam, de biztos nem mostanában.. akáhányszor mértem be a av860-at vagy a avr550-et,valahogy mindig visszajutottam a dirac off állásba :D

Viszont csak érdekeség képpen a marantzokat mindig audyssey-el hallgattam,anélkül szar volt.. :D persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a dirac szar ,inkább azt ,hogy az arcam meg a lexicon alapból is nagyon jó, és elég a távolságokat és a db-eleket bemérni ahhoz, hogy tetszetetős hangot kapjunk.. sztem! :napsut:
Hát, ha ezt a grafikont nem korrigálod Dirac-kal, akkor azért eléggé furcsa számomra, hogy Dirac off állásban tud valamit. A grafikonon az látszik, hogy gyakorlatilag a szubod kizárólag 30-40hz közöttt szól, de akkor nagyon.
fishdirac.jpg
fishdirac.jpg (168.45 KiB) Megtekintve 1583 alkalommal

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Cutler írta:
2021.01.04., hétf. 16:31
R.G. írta:
2021.01.04., hétf. 16:24
azt is nézzük meg melyik verzió! mert a régebbiekben nincs annyi beállítás mint az újaknál. szerintem ezt fontos lenne tisztázni ki melyikről beszél :):)
Csenelesnek ugyanaz az Emo-ja van, mint neked🤷‍♂️
ebben igazatok van, pontatlan voltam...
az csak egy javaslat volt, nem a konkrét példára gondoltam
azért javasoltam mert vannak az újabb verziók is, és akik ezt olvassák, hátha nem egyértelmű minden, többek között én sem tudok mindent fejből, utána kell olvasnom dolgoknak
itt most a dirac-ról van szó, nem az Emotivarol
de köszi a jelzést
:tutiok:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

MC10 ben is van direct sztereo mód!

Nekem már a sokadik diracos cuccom van ,de a fáradtságot sem vettem most, hogy diraccal bemérjem a lexicont :D Lehet valamikor ráveszem magam, de biztos nem mostanában.. akáhányszor mértem be a av860-at vagy a avr550-et,valahogy mindig visszajutottam a dirac off állásba :D

Viszont csak érdekeség képpen a marantzokat mindig audyssey-el hallgattam,anélkül szar volt.. :D persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a dirac szar ,inkább azt ,hogy az arcam meg a lexicon alapból is nagyon jó, és elég a távolságokat és a db-eleket bemérni ahhoz, hogy tetszetetős hangot kapjunk.. sztem! :napsut:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”