Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Azért egy zx7 megérne egy misét :

http://www.reference-av.co.uk/lexicon-z ... amplifier/
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

DeLorean írta:
2021.01.12., kedd 20:45
A lexicon felsőbb kategória és ha nem teljesít jobban, akkor nem biztos, hogy ő a bűnös.
Sejtettem, hogy valami ilyen lesz belőle kihozva, ezért írtam, hogy Anthem volt a proci és Martin Logan volt a hangfalszett. Szerintem kicsit sem lógtak ki lefele, a Lexiconhoz képest😉

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

para vagy anthem én is ezekre voksolnék :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Nekem Lexicon LX7 végfokom kétszer volt. Az egyik került Cutler-hez és ott derült ki, hogy zúg két csatornája.
Szerencsére 10 ezer forintos javítással megjavult.
LX5 végfokom is volt, Parasound A52, A51 és Anthem MCA50.

Az Anthem a Parasound-dal egy kategória. Mindkettő nyers hangú végfok.
A Lexicon nyugodtabb, melegebb, de inkább természetes.

Többször, többféle rendszerben sikerült őket összevetnem.

Nagyon sokszor egy végfok szereplése igencsak rendszer függő.
Cutler-nél pont nem szerették egymást a procival, vagy a hangfalakkal.
Cutler Crown XLS végfokra váltott és most elégedett vele. Na azt pont Lexicon végfokkal hasonlítottam össze.
Hogy az milyen szar a Lexicon-hoz képest. Úgy zenélt, mint egy Sokol rádió.
Most én is használok olyat... :D

Nem fehér, vagy fekete a dolog, sok mindentől függ a végső eredmény. A lexicon felsőbb kategória és ha nem teljesít jobban, akkor nem biztos, hogy ő a bűnös.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

R.G. írta:
2021.01.12., kedd 17:55
Pár vélemény érdekelne, hasonlította, vagy próbálta e ezt a két erősítőt valaki?
Lexicon LX vs. Parasound A52
Tapasztalatok?
Köszi előre is
Nálam járt Lexicon LX-7. Egyszer és utoljára.
Abszolút csalódás volt, pedig nagy reményeket fűztem hozzá. A 7x200W és az újkori 6000$-os ára azt vetítette előre, hogy szuper lesz.
De nem, nagyon nem. Tompa, dinamikátlan volt a produkciója.
Akkoriban egy 3 csatornás DIY végfok(2x300W/8ohm, teljesen monoblokkos felépítés) hajtotta a frontoldalamat és egy upa-500-as a 4 surroundomat. Atmos még csak tervben volt, ezért a proci már egy Anthem avm60 volt, de csak az alsó 7 csatornákkal használva. Ezért gondoltam, hogy ide jó lenne a 7 csatornás, egyforma teljesítménnyű Lexicon.
De sajnos nagyon gyenge volt a produkciója. 2 közelben lakó fórumtársat(egyikük eléggé vájtfülü hifista)is elhívtam, mert nem akartam hinni a fülemnek. De ők is határozottan azon a véleményen voltak, hogy a DIY sokkal jobb(2.0-ás zenékkel vetettük össze)
Amúgy nagyon érdekes az ember füle, mert még egy ideig nálam volt a Lexicon és bekötöttem 5 csatornára(a surround back-nek valami baja volt, így azokat nem használtam)és minél többet hallgattam, annál elfogadhatóbbnak éreztem a hangját.
Aztán visszaközöttem a sajátomat és rá kellett jönnöm, hogy semmivel se lett jobb a Lexicon, csupán hozzászokott a fülem.
Utána végül egy Anthem mca-50 lett a befutó, ami már sokkal jobb volt, mint a Lexicon.
A rendszer akkoriban ML volt.
Hangsúlyozom, hogy ez SZVSZ!!!, nehogy valami Lexicon tulaj besértődjön.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

DeLorean írta:
2021.01.12., kedd 18:37
R.G. írta:
2021.01.12., kedd 17:55
Pár vélemény érdekelne, hasonlította, vagy próbálta e ezt a két erősítőt valaki?
Lexicon LX vs. Parasound A52
Tapasztalatok?
Köszi előre is
A Lexicon lágyabb, a Parasound keményebb.
A Lexicon-t meg kell küldeni és akkor jön meg az igazi ereje, de akkor nagyon meg tud indulni.
A Lexicon LX versenytársa az A51 végfok, az jobb. SZVSZ az A52 gyengébb.
Új árban is 2X a különbség a kettő között.
Koszonom :tutiok:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.12., kedd 17:55
Pár vélemény érdekelne, hasonlította, vagy próbálta e ezt a két erősítőt valaki?
Lexicon LX vs. Parasound A52
Tapasztalatok?
Köszi előre is
A Lexicon lágyabb, a Parasound keményebb.
A Lexicon-t meg kell küldeni és akkor jön meg az igazi ereje, de akkor nagyon meg tud indulni.
A Lexicon LX versenytársa az A51 végfok, az jobb. SZVSZ az A52 gyengébb.
Új árban is 2X a különbség a kettő között.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Pár vélemény érdekelne, hasonlította, vagy próbálta e ezt a két erősítőt valaki?
Lexicon LX vs. Parasound A52
Tapasztalatok?
Köszi előre is
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

TSanyi írta:
2021.01.09., szomb. 13:56
Nem is feltételeztem hogy nem tudod te vagy bárki itt beüzemelni a vasát!

Csupán a HMS midig hangsúlyozza hogy ha valaki náluk vásárolja meg a terméket, jár hozzá a kiszállítás és az installáció is. De ez elmondható akár a DC, Home Movie-ra, Szepire is szerintem. Ami teljesen korrekt hozzáállás! Akkor miért ne éljen vele az ember, valszeg jobb, komolyabb felszerelésük lehet többünknél, többet mértek, több rendszeren, nagyobb rutinnal.
Mivel követed a fórumot, nem is olyan régen Fish tett be egy kis leírást arról, amikor az Arcam processzort vásárolta és a cég beüzemelte.
gondolkodik.gif gondolkodik.gif

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2021.01.08., pén. 22:52


Beüzemelni én is tudom, már csukott szemmel is..
Nem is feltételeztem hogy nem tudod te vagy bárki itt beüzemelni a vasát!

Csupán a HMS midig hangsúlyozza hogy ha valaki náluk vásárolja meg a terméket, jár hozzá a kiszállítás és az installáció is. De ez elmondható akár a DC, Home Movie-ra, Szepire is szerintem. Ami teljesen korrekt hozzáállás! Akkor miért ne éljen vele az ember, valszeg jobb, komolyabb felszerelésük lehet többünknél, többet mértek, több rendszeren, nagyobb rutinnal.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

DeLorean írta:
2021.01.09., szomb. 08:58
R.G. írta:
2021.01.09., szomb. 08:03
Sajnos kepezni kell magunkat folyamatosan es probalkozni, nejem meg sokadjara sem sikerult a sajat elvarasaimnak tikeleteset csinaknom, de en meg probalkozom vele, de az nqgyon fontos jelwn esetben, higy sok infot kaptam itt amit tudtam hasznalni, de tobb hasznalhatatlan volt szamomra...
A nejed-hez is Dirac-ot használsz? Alap görbével, vagy valami speckóval?
gondolkodik.gif
:D
Igy van!
Befolyasolom a mukodeset amennyire csak tudom, neha azert nehezen megy, vagy egyaltalan nem tetszik az eredmeny. De probalkozom, hogy a legjobbat hozzam ki a lehetosegeimhez merten

31_1_21.gif 31_1_21.gif
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.09., szomb. 08:03
Sajnos kepezni kell magunkat folyamatosan es probalkozni, nejem meg sokadjara sem sikerult a sajat elvarasaimnak tikeleteset csinaknom, de en meg probalkozom vele, de az nqgyon fontos jelwn esetben, higy sok infot kaptam itt amit tudtam hasznalni, de tobb hasznalhatatlan volt szamomra...
A nejed-hez is Dirac-ot használsz? Alap görbével, vagy valami speckóval?
gondolkodik.gif
:D

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Fish írta:
2021.01.08., pén. 22:25
Rohadjanak meg ,és legfőképpen a Dirac ,hogy miért nem lehetett azt csinálni, hogy dug be azt a mikrofon tedd ide meg tedd oda és megcsinál mindent helyetted, de nem csúszkákat mozgass, egyszerre akár tizendarabot is, hogy minden zöldben legyen ja és közben a mikrofon érzékenységét is találd el, ja és a sub-t meg szintén rádbizzák, majd csak lesz valami.. Kapják be.. :D ja és aztán ,tessék nyúljál bele nyugodtan a mérésbe és állítsd oda ahova tetszik, ja ,hogy nem értesz hozá, akkor hagyd úgy amit mért ,talán jó lesz..nem lett jó ,akkor kezd el előről, biztos ráérsz vele baszakodni egy pár hetet mire azt hallod,amit szeretnél,végül is nem fizettél eleget érte, szívjál vele ,mint a torkosboci.. :smile51:
Nekem pont ez tetszik benne, hogy viszonylag szabadon konfigurálható. Nekem olyan nem kellene amin csak három next-et lehet nyomni és fogadd el hogy ez van vagy ha nem tetszik kikapcsolhatod. Nem lehet mindenki kedvére tenni. Ha nyűg a Dirac akkor nem kell Dirac-os cuccot venni.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Nagyon rossz iranyba megyunk megint el a temaban. Ne legyunk ennyire erzekenyek mindenre, vagy tudjuk a velemenyeket a helyen kezelni!

Nekem emotiva peocim van, ezt eleg sokan eleg sokszor lesajnaljak, de ahigy latom itt nem en vagyok az egyetlen aki ezt hasznalja es orul neki. Azt el kell ismerni, hogy nem hibatlan, de ezt tudom en is es a tobbiek is, megis hasznaljuk, tehat el tudjukk donteni,hogy igy is megfelel e nekunk vagy sem.

Azert nem sertodom meg mert valaki azt mondja, higy szar. Nem az szamit mit mondanak, hanem az ki mondja.

Nem kell felulni, de meg egy negativ megjegyzes is lehet segito es epito. Az is milyen lenne mar, ha mindig mindenki csak ajnarozna a masikat????? Akkor hol lenne fejlodes? Ha elfogadnank az elso merest azt jol van, az hogy lenne egyre jobb???? Roviden, helye van a kritikanak is, de arra is lehet kulturaltan, es megfeleloen reagalni. De a kritika is megfelelo legyen!!! Ez lenne a cel nem? Egyiknek ez a velemenye, masiknak az, magunknak meg szurjuk le ami hasznos szamunkra. Ha megint csak a sertegetes es sertodes lesz, akkor mindenki csak elmegy es nem jut ez a tema sem sehova, igy csak egy ket "mernok" fogja tudni megfeleloen hasznalni a cuccat, pedig az ellenkezoje az amit mindannyian szeretnenk.

Sajnos kepezni kell magunkat folyamatosan es probalkozni, nejem meg sokadjara sem sikerult a sajat elvarasaimnak tikeleteset csinaknom, de en meg probalkozom vele, de az nqgyon fontos jelwn esetben, higy sok infot kaptam itt amit tudtam hasznalni, de tobb hasznalhatatlan volt szamomra...
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

DeLorean írta:
2021.01.08., pén. 21:08
motorgyilkos írta:
2021.01.08., pén. 19:24
Koszonjuk az epito, segitokesz hozzaszolasodat megint. Mint mindig . Nem is ertem ha te olyan okosan szulettel mint gondolod miert nem az eppen aktualis kedvenced gyaraban dolgozol tervezo mernokkent.
Nehogy ezen összevesszetek!

Csak kiegészítésképpen jegyezném meg, hogy bár Arcam bug-ot írtam én is, de inkább úgy szeretnék fogalmazni, hogy minden készülék más. Attól, hogy Dirac-ot tartalmaz, teljesen más mondjuk a Storm, Emotiva és az Arcam, vagy a többi.
Ki kell ismerni a készüléket és a Dirac-ot és ki lehet hozni belőle a legjobbat.
Persze van, amikor elég egy mérés és az alap Dirac görbe és tök szuper a végeredmény...

Nálam a Storm proci Dirac mérése a frontokat -31db-re tette, Ilyet az Arcam nem is tudna, de nem is volt jó.
Viszont tudtam, hogy user hiba, nem gondoltam, hogy szar a Dirac.
:smile32:
Dehogy veszekszem, ha visszaolvasod a topikot akkor lathatod hogy mindenki megoldasokat vagy problemakat vetett fel. O volt az egyetlen aki csak trollkodik es ezt mar tobszor csinalta velem is es masokkal is. Nezz be a topikomba ahol szinten csak trollkodni jott be. Itt a mi kis hazimozi kozossegunkbe o az egyetlen aki miatt allandoan el kell terni a topik temajatol. Folyamatos epes megjegyzesek, okoskodas. Szamomra teljesen haszontalan user ezentul ignoralom. :tutiok:
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
ldg81
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 09:42
Értékelés: 102

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: ldg81 »

Én saját tapasztalataim tudom megosztani a Diraccal kapcsolatban:

- Mikrofonos mérés:

Én kétszer mértem mikrofonnal a szobát, mindkét alkalommal maga a mérés fizikai folyamata (értsd. mikrofon pakolása) 1.5 órát vett igénybe egyébb dolgokkal együtt. A hangerők beállításánál ezt a leírást alkalmaztam: https://mehlau.net/audio/dirac-live-2-m ... er-levels/

Itt jegyezném meg, hogy a mikrofon érzékenységét magától értetődően 100%-ra kell állítani, mert a maximális érzékenysége, ergó itt "hall" a legjobban. Mivel a Dirac mindig a hallgatási pozicióban legkisebb hangnyomást produkáló hangfalat (ez végfok, érzékenység és hangfaltávolság együttes függvénye) vesz 0 dB-nek, a többit ehhez viszonyítja és csak negatív irányban tér el. Sajátom így néz ki, jól látható, hogy nálam a center a "leghalkabb":

dirac1.jpg
dirac1.jpg (75.01 KiB) Megtekintve 1405 alkalommal

De mivel jópár éve megvan a hangfal, így ezt tudtam előre. Tehát én a centerrel foglalkoztam először, így master volume-t is itt állítottam megfelelőre, majd csak ezután következett a többi hangfal.

Fontos infó, hogy egyszerre mindig csak 1 hangfal hangerejét állítsuk zöld zónáig. Szerencsére a szoftver nem engedi pl 14 csúszka együttes állítását. Itt amennyiben szükséges a végfokok gain értékével lehet és kell is játszani, hogy a varászlatos zöld zónába jussunk.

Nálam ez az egész hangerőállítás 7.1.4-re olyan 5 perc volt kb.

A mikrofonnál 13-17 pozicióját előre kijelöltem kis post-itekkel, hogy rakosgatás közben ne kelljen kiméréicskélni a két pont közötti minimumot. Amikor végzett a kapott nyers mérési adatokat lementettem.

- A poszt processing részben (target curve-özés):

Itt a nyers adatokkal dolgoztam tovább.
Én a +6dB Harman görbe alapján kreáltam a Diracban egy a rendszerem képességeinek legjobban megfelelő verziót, ez lett a saját target curve-öm. Ezt töltöttem fel mindegyik hangfalhoz, majd a függönyökkel játszottam még.

A mérés nyers adataiból pedig pár kattintással készítettem korrekciós fájlokat (4 vagy 6-ot). Mindegyiket feltöltöttem és meghallgattam a procin könnyedén váltogatva közöttük és szépen kizártam őket míg végül leszűkült a kör. A folyamat végén a számomra a legjobban tetszőt meghagytam és használom azóta is.
Fontos, hogy a gyári target curve is esik a magas tartományban, viszont a harman görbe nem, erre oda kell figyelni. Egy kis adalék: Amíg egy 130 dB-s mélyhang meg se kottyan fülünknek, addig ugyanez egy magas hangból, akár süketüléshez vezethet. Tehát aki a moziszabványoknak megfelelő hangerőn szeretné moziját hallgatni, ott evidencia, hogy a magas tartományban "ejtsük" a görbét. De szerencsére sokszor megteszik ezt helyettünk a hangfalgyártók is. Példának okáért az én Martin Logan ESL-eim is szépen esnek bizonyos Hz felett.

Mivel a Diracnál egy target curve-öt szabad az össze hangfalhoz feltölteni, így én készítettem egy mélyeknél a szubom fizikai tudásának megfelelő-, magas tartományban viszont eső saját görbét, majd a jobb oldali függönnyel (értsd magas hangok) játszottam. A hangfalak természetes esésének kezdetéig húztam be az egyes hangfalaknál. Ezzel két dolgot is nyertem: 1) Kisebb frekvenciatartományon oszlik el az adott mennyiségű korrekciós pont, 2) Nem kényszerítettem például egy 24kHz-ig flat target curve-el +10-20-30dB-eeket adjon hozzá a szoftver mondjuk 15kHzen, hogy kijavítsa a hangfal frekvenciamenetéből adódó beesést, amivel egy kolosszális méretű torzítás is kapnék bónuszban.

Én végül 6 target korrekciós fájlt készítettem és töltöttem fel a prociba, ez összesen 90 perc ha volt.

A meghallgatásuk és a végső kiválasztása meg demo jelenetekkel és teljes filmekkel történt több napon keresztül. Az egész folyamat leghosszabb része ez.

Ezeket az infókat magam szedtem össze, mert úgy gondolom, ha már nem kevés pénzt áldozok egy komponensre, akkor kihozom belőle a maximumot. Én jobban szeretek előre felkészülni neten elérhető publikus információk alapján, hogy a mérés/kalibrálás/post-processing már könnyebben, gyorsan és pontosan menjen.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

TSanyi írta:
2021.01.08., pén. 22:46
A cuccaidat lehet neked is installálták, mint ahogy az övékét is a forgalmazó, ők meg tudják hogy kell mérni, beállítani?! gondolkodik.gif
Nem tudom, csak nem tartanám kizártnak...
Beüzemelni én is tudom, már csukott szemmel is..minek küzdjenek ők, illetve annyit mértem már ,hogy lexarom.. a lexicont be sem mértem még, pedig meg van már jó pár hete, jó a hangja ,meg vagyok vele elégedve, és nem hajt a kíváncsiság, hogy mi lenne ha 2 hetet küzdenék a mérésekkel ,hátha jobb lesz.. bár úgy voltam vele, neki rugaszkodok megint a hétvégén, de lehet letojom,én nekem így tetszik ,ahogy most van.. :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

A cuccaidat lehet neked is installálták, mint ahogy az övékét is a forgalmazó, ők meg tudják hogy kell mérni, beállítani?! gondolkodik.gif
Nem tudom, csak nem tartanám kizártnak...

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Ha olyan tévedhetetlen a dirac, és egyszerű akkor miért van szinte havonta 2 új verzió? gondolkodik.gif
Érdekes ez az állandó Arcam bug-ozás, lehet csak én nem találkoztam még vele, beszéltek itt instabilitásról is, pedig 1x nem volt olyan ami ezt igazolta volna, nekem még rossz arcamom sosem volt,pedig volt pár.. Valaki böffent valamit egy fórumon és az már szentírás? Bezzeg a Storm most valami szent grál lett vagy mi, bár nem találkoztam még vele és biztos ügyes készülék, csak sántit, hogy minden gyártó szenved a diraccal vagy is a user aki otthon szeretné beállítani jól, legyen az emo,vagy Nad,vagy Arcam vagy lexicon, de a storm első mérésre a tökéletesség minta példája.. Azt gondolom első bemérésre ,mint ahogy DeLorean-nak sem sikerült. de hagyjuk, tudom user error volt :D , és ebben lehet valami ,mármint annyi ,hogy 1000 féle képpen lehet mérni, állítgatni.. Nekem az a benyomásom, hogy valós bevált mérési procedúra nincs, illetve valószínű készülék fűggő is,és pont ezért van az ,hogy megy a szívás..Ez egy baromság, hogy az otthoni felhazsnálóra van bízva,minden képzetség nélkül, hogy nesze paraszt állítsd be aztán vagy jó lesz vagy sem..Sok pénzt leszurkolunk az asztalra ezekért a gépekért, de hangmérnőki vizsga kell jól beállítani? Rohadjanak meg ,és legfőképpen a Dirac ,hogy miért nem lehetett azt csinálni, hogy dug be azt a mikrofon tedd ide meg tedd oda és megcsinál mindent helyetted, de nem csúszkákat mozgass, egyszerre akár tizendarabot is, hogy minden zöldben legyen ja és közben a mikrofon érzékenységét is találd el, ja és a sub-t meg szintén rádbizzák, majd csak lesz valami.. Kapják be.. :D ja és aztán ,tessék nyúljál bele nyugodtan a mérésbe és állítsd oda ahova tetszik, ja ,hogy nem értesz hozá, akkor hagyd úgy amit mért ,talán jó lesz..nem lett jó ,akkor kezd el előről, biztos ráérsz vele baszakodni egy pár hetet mire azt hallod,amit szeretnél,végül is nem fizettél eleget érte, szívjál vele ,mint a torkosboci.. :smile51:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

DeLorean írta:
2021.01.08., pén. 21:08
Viszont tudtam, hogy user hiba, nem gondoltam, hogy szar a Dirac.
:smile32:
:tutiok:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

motorgyilkos írta:
2021.01.08., pén. 19:24
Koszonjuk az epito, segitokesz hozzaszolasodat megint. Mint mindig . Nem is ertem ha te olyan okosan szulettel mint gondolod miert nem az eppen aktualis kedvenced gyaraban dolgozol tervezo mernokkent.
Nehogy ezen összevesszetek!

Csak kiegészítésképpen jegyezném meg, hogy bár Arcam bug-ot írtam én is, de inkább úgy szeretnék fogalmazni, hogy minden készülék más. Attól, hogy Dirac-ot tartalmaz, teljesen más mondjuk a Storm, Emotiva és az Arcam, vagy a többi.
Ki kell ismerni a készüléket és a Dirac-ot és ki lehet hozni belőle a legjobbat.
Persze van, amikor elég egy mérés és az alap Dirac görbe és tök szuper a végeredmény...

Nálam a Storm proci Dirac mérése a frontokat -31db-re tette, Ilyet az Arcam nem is tudna, de nem is volt jó.
Viszont tudtam, hogy user hiba, nem gondoltam, hogy szar a Dirac.
:smile32:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

reinerz írta:
2021.01.08., pén. 16:18
Jelentem a mai napon sikerült Arcam av860-as készülékemet Dirac-al úgy bekalibrálni ahogy még sose szólt!
Megjött a dinamika,nincs hangerő veszteségem se.Trükk ami nálam bevált MIC GAIN való játék.
Alap esetbe 100 százalékon volt 49db háttérzaj mellett. Beállítottam 42db hátérzajra és kalibráltam.
Hát nagyon odabaszós lett a hang.
Ezt előre hozom, mert nagyon érdekes tapasztalatnak tartom és ehhez szerintem nem sokan nyúlnak.
:smile32:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

motorgyilkos írta:
2021.01.08., pén. 19:31
Azt probald ki hogy leveszed a sub ot a sajat potijan 10 db vel. Nalam szinte minden 0 hoz kozeli, ha kell kakao meg a szubra igy van boven.
Mintha ezt javasoltam volna korábban... ;)

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

reinerz írta:
2021.01.08., pén. 18:31
@Cutler

Tudom most védelmed alatt áll a Dirac mert most olyan procid van. Előtte Anthem-ed volt akkor az Arc-ról nem lehetett rosszat mondani.El kell fogadni mindegyik készülékbe a mostani Storm procidba is van bug. Tökéletes készülék nincs. Ez van!
Lexicon-Arcamba a kalibrálás előtti mikrofon szint beállítás leírása nálam nem vált be. De ma rájöttem!Hogy ezért a Dirac vagy Arcam-Lexicon felelős? Ki tudja?
Ennyi!
Mivel van gyártó akinél tökéletesen működik a Dirac, így kizárásos alapon az Arcam a hunyó.
Igen korábban védtem az Anthemet, mert annak a kalibrálója is kiválóan teszi a dolgát és az még hülyebiztos is, mert nagyon nem lehet össze-vissza állítgatni és alapból az egyik legstabilabb processzor. Nem mellesleg a hangja is jó.
Ezt én most is tartom es úgy gondolom, hogy az új Anthemek is frankók lesznek.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

motorgyilkos írta:
2021.01.08., pén. 19:24
Cutler írta:
2021.01.08., pén. 17:23
reinerz írta:
2021.01.08., pén. 17:19
@motorgyilkos Én már rég feladtam a Dirac küzdelmet.Hála neked újból rákattantam a témára.És összejött! Most nézhetem újból vissza a filmeket. Köszi neked! Remélem neked is összejön majd. De tényleg vicces hogy mindenre magunktól kell rájönnünk.
Szerintem az a vicces, hogy a Dirac-ot hibáztatjátok, miközben inkább az Arcam-nál kellene reklamálni. Az user error-okról meg aztán ne is beszéljünk😉
Koszonjuk az epito, segitokesz hozzaszolasodat megint. Mint mindig . Nem is ertem ha te olyan okosan szulettel mint gondolod miert nem az eppen aktualis kedvenced gyaraban dolgozol tervezo mernokkent.
Felőlem nyugodtan személyeskedhetsz🤷‍♂️
Viszont a tények makacs dolgok.
A Dirac más gyártóknál szépen működik, tehát nem azzal van a baj.
A szemrehányást címezd inkább az Arcam-éknak, ők azok akik több év alatt se tudták a bugokat kijavítani, ezért a Dirac is olyan, amilyen.
Annyit tettem szóvá, hogy ne a Diracot állítsuk már be itt bűnbaknak, mert az nem lenne fair.
Amúgy meg, ha építő hozzászólást szeretnél, akkor olvasd el ldg81 korábbi hozzászólását és linkjeit. Szerintem frankón leírta a tutit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cutler 2021.01.08., pén. 20:30-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”