Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Megtaláltam azt amire gondoltam: HK AVI250
Az adatlapja alapján ennek nagyobb sávszélességel 40-20khz mennek a háttércsatornái is (az avi200nál már csak 80hz-7khz az átvitel) ami már sztem megfelelne a magasak hajtásához.
Hangjáról tudtok mondani valamit? Elég régi darab, reményeim szerint olcsón hozzájuk tudnék jutni...


Az AVI 200-nál sávkorlátolt mono háttérhang van csak, amit a régi ProLogic1 le tud adni.
Az AVI 250 már sztereó és teljes sávszélességű háttércsatornákkal rendelkezik, ami a Dolby Digitalhoz kell.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Tudtommal a magasak teljesítményigénye kisebb a mélyekénél a kicsi mozgó tömeg és a kis kitérés miatt. Mellesleg a processzor való arra hogy a szintbeli eltéréseket korrigáljad És a választott hangszórók érzékenységével is lehet játszani.


A teljesítményt a keresztváltó felüláteresztő szűrőjével veszik le a magasakról, de nem csökkentik a hangerőt.
Ha a processzoron az equalizert érted, akkor igaz a 2. mondatod. A magasak érzékenységét nem tudod a mély/közepek dulplájára venni, épp fordítva van a dolog.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gali »


Megtaláltam azt amire gondoltam: HK AVI250
Az adatlapja alapján ennek nagyobb sávszélességel 40-20khz mennek a háttércsatornái is (az avi200nál már csak 80hz-7khz az átvitel) ami már sztem megfelelne a magasak hajtásához.
Hangjáról tudtok mondani valamit? Elég régi darab, reményeim szerint olcsón hozzájuk tudnék jutni...
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gali »



Elég furcsa, hogy a mélyek kb. 2x akkora hangerővel fognak szólni mint a magasak (???)


Tudtommal a magasak teljesítményigénye kisebb a mélyekénél a kicsi mozgó tömeg és a kis kitérés miatt. Mellesleg a processzor való arra hogy a szintbeli eltéréseket korrigáljad És a választott hangszórók érzékenységével is lehet játszani.
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



A konkrét ötlet hogy a processzor tudjon dts-t. dekódolni minél jobb minőségben. 4db egyforma 2utas hangszót kötnék rá és 2 szubot 4.2 megoldással center nélkül. a prci után közvetlenül egy aktív keresztváltó hálózat kerülne majd ezután oldalanként 1-1 av erősítő melyeket csak végfokként használnék. az 50 wattos rész hajtaná a front és a háttér magasait, a 100 wattos csatornák pedig a mélyeket illetve a szubot. Nagyon elmebeteg az elgondolás?
(elnézést az előző két posztért nem tudom mi történhetett, amennyiben van rá lehetőségetek kérem töröljétek)


Elég furcsa, hogy a mélyek kb. 2x akkora hangerővel fognak szólni mint a magasak (???)
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: klepto »


A NAD-al kapcsolatban nem tudtok valami infót azzal kapcsolatban, hogy mikor frissíti a termékkínálatát, és várhatóan mikor kerül piacra olyan erősítőjük, ami 3D képátvitelt is támogat?
A kisebb 2311-es Denon, és a nagyobb, 1097-es Yamaha milyen viszonyban áll egymással?
A "pici" nem túl gyenge a Dalihoz?

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A CA-val kimondottan rosszul szól, nem tudom az okát, de nagyon nem jól szolt az 540-el..

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: blakey »


A Dalihoz Nad-ot, Denont, Yamahát, CA nem neki való, valahogy nincsenek összhangba, Marantz-al sem a legjobb, de a Nad-al nagyon jó, Denonnal is kellemes perceid lesznek, az új Yamikról nem sokat tudok, de a régiekkel mozin elég ütôs volt, zenén sem volt gond. Nad v. denon, ezek az újak egész jók zenén is, szvsz.
 

Sziasztok!
 
Szerintetek egy Dali Concept 5.0-ás szetthez (8-as front, 2-es háttér) milyen HM erősítő passzolna legjobban hangilag?



Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gali »


A konkrét ötlet hogy a processzor tudjon dts-t. dekódolni minél jobb minőségben. 4db egyforma 2utas hangszót kötnék rá és 2 szubot 4.2 megoldással center nélkül. a prci után közvetlenül egy aktív keresztváltó hálózat kerülne majd ezután oldalanként 1-1 av erősítő melyeket csak végfokként használnék. az 50 wattos rész hajtaná a front és a háttér magasait, a 100 wattos csatornák pedig a mélyeket illetve a szubot. Nagyon elmebeteg az elgondolás?
(elnézést az előző két posztért nem tudom mi történhetett, amennyiben van rá lehetőségetek kérem töröljétek)
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gali »


Pontos típusszámot nem tudok, csak annyit, hogy a 2000. előtti házimozi erősítőknél volt szinte általános minden gyártónál, hogy a surround csatornák kisebb teljesítményű végfokokat kaptak. Tehát az a h/k is több, mint 10 éves lehet már. Azokban sokszor csak a régi ProLogic 1 dekóder volt, ahol a hátterek csak kis sávszélességű mono jelet kaptak. Később a Dolby Digitalhoz kellett már az 5 egyforma erősségű végfok.
Tehát egy ilyen 5 ch végfok nem szolgálná ki jól a dts processzort a gyenge hátterek miatt. Ha csak a frontok fontosak neked, akkor esetleg jó lehet.

Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gali »


Pontos típusszámot nem tudok, csak annyit, hogy a 2000. előtti házimozi erősítőknél volt szinte általános minden gyártónál, hogy a surround csatornák kisebb teljesítményű végfokokat kaptak. Tehát az a h/k is több, mint 10 éves lehet már. Azokban sokszor csak a régi ProLogic 1 dekóder volt, ahol a hátterek csak kis sávszélességű mono jelet kaptak. Később a Dolby Digitalhoz kellett már az 5 egyforma erősségű végfok.
Tehát egy ilyen 5 ch végfok nem szolgálná ki jól a dts processzort a gyenge hátterek miatt. Ha csak a frontok fontosak neked, akkor esetleg jó lehet.

Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Én leginkább a Denont tudom elképzelni mellé, de a Pioneer is jó alternativa lehet..Van aki nagy megelégedéssel hallgatja a Yamahával is az ismerősi köreimből...


Én is ezekkel a gépekkel párositanám,ha a zene is fontos akkor a Denon és a Marantz egyértelmű! :kiraly: ...viszont a NAD erősitői is szóba jöhetnének még.

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok!
 
Szerintetek egy Dali Concept 5.0-ás szetthez (8-as front, 2-es háttér) milyen HM erősítő passzolna legjobban hangilag?
Az elvárásom, hogy mozinál legyen dögös, erőtől duzzadó, és ha kell félelmetes, zenén viszont legyen lágy, szívmelengető, könnyfakasztó, de itt is legyen inkább picit dögös, sem mint unalmas, és/vagy lapos.
A keret eléggé behatárolt, elsősorban majd csere lenne a mostani H/K-mra, ami nekem nem igazán a világom, és már 1 éve, hogy megvan, de még mindig nem lopta be magát a szívembe
A lehetőségeimet korlátozza, hogy kizárólag HDMi 1.4-es erősítő érdekel, a 3D-s képátvitel miatt.
A kinézett típusok:
Yamaha RX-V1067
Denon AVR-2311 (bár a 3311 jobban tetszene, csak az ára nem nekem való)
Marantz SR-6005 (esetleg az 5005)
Pioneer VSX-2020 (egy kissé túlárazottnak érzem, ahogy a Denont is)
Nagyjából eddig jutottam, de szívesen fogadok más ajánlást is, akár NAD, vagy Cambridge Audio, ha a közeljövőben (fél éven belül) várhatók náluk új, 3D képátvitelt támogató modellek.


Én leginkább a Denont tudom elképzelni mellé, de a Pioneer is jó alternativa lehet..Van aki nagy megelégedéssel hallgatja a Yamahával is az ismerősi köreimből...

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: klepto »


Sziasztok!
 
Szerintetek egy Dali Concept 5.0-ás szetthez (8-as front, 2-es háttér) milyen HM erősítő passzolna legjobban hangilag?
Az elvárásom, hogy mozinál legyen dögös, erőtől duzzadó, és ha kell félelmetes, zenén viszont legyen lágy, szívmelengető, könnyfakasztó, de itt is legyen inkább picit dögös, sem mint unalmas, és/vagy lapos.
A keret eléggé behatárolt, elsősorban majd csere lenne a mostani H/K-mra, ami nekem nem igazán a világom, és már 1 éve, hogy megvan, de még mindig nem lopta be magát a szívembe
A lehetőségeimet korlátozza, hogy kizárólag HDMi 1.4-es erősítő érdekel, a 3D-s képátvitel miatt.
A kinézett típusok:
Yamaha RX-V1067
Denon AVR-2311 (bár a 3311 jobban tetszene, csak az ára nem nekem való)
Marantz SR-6005 (esetleg az 5005)
Pioneer VSX-2020 (egy kissé túlárazottnak érzem, ahogy a Denont is)
Nagyjából eddig jutottam, de szívesen fogadok más ajánlást is, akár NAD, vagy Cambridge Audio, ha a közeljövőben (fél éven belül) várhatók náluk új, 3D képátvitelt támogató modellek.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Üdv!
Valamelyik licitálós oldalon láttam egy olyan hk erősítőt aminek 3 100 és 2 50 wattos végfoka volt. Az előfokok és a végfokok összeköttetése pedig a készülék hátuljára lett kivezetve. Egy régi modellről van szó, a hk oldaláb az archív termékek között nem találtam. Nem tudjátok véletlenül melyikről lenne szó? Célom régebbi jóféle dts-t támogató processzor beszerzése lenne, a végfokokat pedig ilyen vagy ehez hasonló hk erősítők szolgáltatnák. Árban nem képviselnek tul nagy összeget a hangjuk pedig megfelelt nekem. (most egy AVR7000 boldog tulajdonosa vagyok, ezt cserélném esetleg le 2 az előbb emlitett erősítőre + processzorra, aktív hangváltókra + diy falakra) Esetleg processzort ill végfok alternatívát tudnátok ajánlani? Ilyen kombót egyelőre csak a Rotel kínálatában véltem felfedezni, de nyilván én vagyok a szűklátókörű.
Előre is köszi!


Pontos típusszámot nem tudok, csak annyit, hogy a 2000. előtti házimozi erősítőknél volt szinte általános minden gyártónál, hogy a surround csatornák kisebb teljesítményű végfokokat kaptak. Tehát az a h/k is több, mint 10 éves lehet már. Azokban sokszor csak a régi ProLogic 1 dekóder volt, ahol a hátterek csak kis sávszélességű mono jelet kaptak. Később a Dolby Digitalhoz kellett már az 5 egyforma erősségű végfok.
Tehát egy ilyen 5 ch végfok nem szolgálná ki jól a dts processzort a gyenge hátterek miatt. Ha csak a frontok fontosak neked, akkor esetleg jó lehet.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gali »



A Rotel páros nagyon jó lehet!
Aki bevállalós érdemes megnéznie Sanko által a Vaterán árult "THX "duo" eladó vagy 5.1-es hangfalszettre csere" proci-végfokot.
Sanko itt is hirdeti csak a procit. THX ULTRA proci és THX "végfok".
Nem mai darab, de a hangzása nagyon brutális lehet!
 
Mindenképpen érdemes kisérletezni. Az aláírásomban szereplő proci-végfok páros simán leiskolázta az ARCAM és a HK AVR745 erősítőmet! Pedig a 745 nagyon jó gép!! Sztereóban is nagyon ott van! Ja, az ára pedig töredéke volt a 745-nek!


Nekem a 2 hk azért lenne szimpatikus mert pont 10vékfok kell a terveimhez... Rotelek meg ahogy néztem árban jóval a régi hk-k felett vannak. Abból egy kisebb 6csatornás végfok kéne meg egy nagy 2 vagy 4csatornás.
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ez is érdekes lehet Neked:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/28056-marantz/
Vagy ugyanilyen árban ki lehet fogni néha jó proci-végfok párost Rotelben is!
Én is azt használok nagy megelégedettséggel!


 
A Rotel páros nagyon jó lehet!
Aki bevállalós érdemes megnéznie Sanko által a Vaterán árult "THX "duo" eladó vagy 5.1-es hangfalszettre csere" proci-végfokot.
Sanko itt is hirdeti csak a procit. THX ULTRA proci és THX "végfok".
Nem mai darab, de a hangzása nagyon brutális lehet!
 
Mindenképpen érdemes kisérletezni. Az aláírásomban szereplő proci-végfok páros simán leiskolázta az ARCAM és a HK AVR745 erősítőmet! Pedig a 745 nagyon jó gép!! Sztereóban is nagyon ott van! Ja, az ára pedig töredéke volt a 745-nek!

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gali »


Üdv!
Valamelyik licitálós oldalon láttam egy olyan hk erősítőt aminek 3 100 és 2 50 wattos végfoka volt. Az előfokok és a végfokok összeköttetése pedig a készülék hátuljára lett kivezetve. Egy régi modellről van szó, a hk oldaláb az archív termékek között nem találtam. Nem tudjátok véletlenül melyikről lenne szó? Célom régebbi jóféle dts-t támogató processzor beszerzése lenne, a végfokokat pedig ilyen vagy ehez hasonló hk erősítők szolgáltatnák. Árban nem képviselnek tul nagy összeget a hangjuk pedig megfelelt nekem. (most egy AVR7000 boldog tulajdonosa vagyok, ezt cserélném esetleg le 2 az előbb emlitett erősítőre + processzorra, aktív hangváltókra + diy falakra) Esetleg processzort ill végfok alternatívát tudnátok ajánlani? Ilyen kombót egyelőre csak a Rotel kínálatában véltem felfedezni, de nyilván én vagyok a szűklátókörű.
Előre is köszi!
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
csöpi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2006.11.08., szer. 19:08
Értékelés: 288

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: csöpi »



Nem igazán értek az előfok - végfok összeállításhoz (mit kell nézni a kiválasztásnál,hogy kell kötni,miket lehet rákötni,hány csatornás,milyen tartozékok kellenek,stb.)Egyébként mint ötlet érdekel,majd utánna olvasok.


 
Ez is érdekes lehet Neked:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/28056-marantz/
Vagy ugyanilyen árban ki lehet fogni néha jó proci-végfok párost Rotelben is!
Én is azt használok nagy megelégedettséggel!
Kép:Sony VPL-VW50
ScreenLine Amleto 250x140 1.4Gain
CD-DVD:Sony DVP-S 7700
Erősítő:Yamaha RX-A 3030
Médialejátszó:HTPC+Bluesound Node 2i
Hangfalak:Clarus Titan front,Titan center,Rhea háttér
SUB: Focal Cobalt sw800
Kábelek:Neotech-Audioquest kábelek,Néhai tápelosztó

Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »



Az általam említett probléma talán a leg komolyabb! Nem biztos hogy az általad vásárolt készüléknek is ez a baja!
 
A haver erősítőjénél nem lehetett cserélni külön... panelon volt és kompletten lehetett volna cserélni!
 
Ha beszélsz idegen nyelven (gondolom igen) akkor keresd meg a Marantz-ot mélben a kérdéseiddel!


 
Köszönöm a segítséget,majd ha sikerült átnéznem a gépet, még jelentkezem.
A gyártó megkeresése jó ötlet, de annyira sajnos nem tudok angolul, hogy érdemben tudjak velük kommunikálni.
Meg ugye olyan gondom is van, hogy a távirányító felszívódott, és a gyári iszonyatosan drága( persze nézőpont kérdése,de a 20e forint körüli angliai ár szerintem soknak mondható).
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Doky »



Köszönöm ay infókat!
Ez most így nem hangzik túl jól, de a legjobbakat remélem.Már megvettem, legfeljebb eladom alkatrésznek...
Mennyire nehézkes az alkatrészbeszerzés egy ilyen AVR-hez?
Ilyenkor amúgy elfüstölnek a MOSFET-ek,vagy mi történik a végfokokkal?
Kár, hogy nincs nálunk hivatalos képviselete a Marantznak, el lehetne velük beszélgetni...


Az általam említett probléma talán a leg komolyabb! Nem biztos hogy az általad vásárolt készüléknek is ez a baja!
 
A haver erősítőjénél nem lehetett cserélni külön... panelon volt és kompletten lehetett volna cserélni!
 
Ha beszélsz idegen nyelven (gondolom igen) akkor keresd meg a Marantz-ot mélben a kérdéseiddel!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »



Nem tudom hogy a konkrét modellnél hogyan megy a "Reset", de sa kezelésiben általában le van írva!
Valami konstrukciós, tervezési gond lehet ha 2-3 órás "rendes" terhelés (nem tudom mire gondolhatott) után pihent le a készülék!
 
Igaz hogy "bolondbiztos" megépítést használnak... de pl az egyik spanom Pioneer AX3-as vasa is így járt (hasonló tünetek)... kiderült hogy 5 végfok elszállt!
És az sem derült ki hogy miért!
A javíttatás drága lett volna... így vett egy gyári állapotú ugyan olyat!


 
Köszönöm ay infókat!
Ez most így nem hangzik túl jól, de a legjobbakat remélem.Már megvettem, legfeljebb eladom alkatrésznek...
Mennyire nehézkes az alkatrészbeszerzés egy ilyen AVR-hez?
Ilyenkor amúgy elfüstölnek a MOSFET-ek,vagy mi történik a végfokokkal?
Kár, hogy nincs nálunk hivatalos képviselete a Marantznak, el lehetne velük beszélgetni...
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Doky »



Még nincs nálam a készülék, egyenlőre tájékozódok, hogy javítható e a hiba...
Azt mondták, hogy akkor is csinálja ha semmi más nincs rákötve, csak a táp kábel.
Angol fórumon azt írta egy srác, hogy nála akkor jött elő ez a jelenség,amikor huzamosabb ideig terhelte a készüléket (2-3 óra).Gondolom a végfokok nem szállnak el olyan könnyen, mert be vannak biztosítva, mindenféle védelemmel.Vagy tévedek?
Egyébként tippnek valaki ezt írta: sensing circuit faults
A reset hogyan valósítható meg?Elég egy hosszabb áramtalanítás,vagy van valami trükkje?


Nem tudom hogy a konkrét modellnél hogyan megy a "Reset", de sa kezelésiben általában le van írva!
Valami konstrukciós, tervezési gond lehet ha 2-3 órás "rendes" terhelés (nem tudom mire gondolhatott) után pihent le a készülék!
 
Igaz hogy "bolondbiztos" megépítést használnak... de pl az egyik spanom Pioneer AX3-as vasa is így járt (hasonló tünetek)... kiderült hogy 5 végfok elszállt!
És az sem derült ki hogy miért!
A javíttatás drága lett volna... így vett egy gyári állapotú ugyan olyat!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »



Mit olvastál... mi volt a probléma forrása?
Reset...
Jól van minden csatlakoztatva? Nincs rövidzár valahol?


 
Még nincs nálam a készülék, egyenlőre tájékozódok, hogy javítható e a hiba...
Azt mondták, hogy akkor is csinálja ha semmi más nincs rákötve, csak a táp kábel.
Angol fórumon azt írta egy srác, hogy nála akkor jött elő ez a jelenség,amikor huzamosabb ideig terhelte a készüléket (2-3 óra).Gondolom a végfokok nem szállnak el olyan könnyen, mert be vannak biztosítva, mindenféle védelemmel.Vagy tévedek?
Egyébként tippnek valaki ezt írta: sensing circuit faults
A reset hogyan valósítható meg?Elég egy hosszabb áramtalanítás,vagy van valami trükkje?
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Doky »



Sziasztok!
 
Remélem megfelelő helyre írom a kérdésemet...
Egy Marantz NR-1501-es házimozi erősítőről lenne szó,ami nem kapcsol be,csak a standby LED villog.
Az ilyen jellegű hibát mennyire nehéz/költséges javítani (tudom,látatlanban nehéz megmondani)?
Külföldi fórumokon olvastam, hogy másoknál is előfordult már ez a jelenség, ezért bízom benne, hogy van megoldás.
Ha jól emlékszem a 6004-es modellt emlegették, mai hasonló problémával küzdött...
 
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


Mit olvastál... mi volt a probléma forrása?
Reset...
Jól van minden csatlakoztatva? Nincs rövidzár valahol?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”